Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Plíseň

 

NápovědaFórum » Nemoci  

Přejít na předchozí stránku 9 Přejít na další stránku   1  
Plíseň
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.12.2012 18:44 Muž Ičin [1405] - Cichlidy
Dá se předpokládat, že to bude plíseň (pokud je to hodně husté) nebo napadení nějakými vnějšími parazity(řidší porost). Každopádně to moc dobře nevypadá. Ideálně by to chtělo fotku, ať se ví přesně co to je
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.12.2012 18:43 R Muž romant [27981] Re: Michaela
Milá zlatá, je naprosto zbytečný svůj dotaz dávat do několika vláken najednou, to v tom je jenom bordel. hmm
K Tvému dotazu, vypadá to že ta ryba toho má opravdu dost a zaměřil bych se na podmínky v akváriu z čehož základ je teplota min. 25 stupňů, pravidelná výměna vody, teď klidně denní a pokud v akvu není filtrace tak obden neustále, žádný krmení, v akváriu je dobrý mít rostliny, třeba plovoucí. To odpadávání ploutví vypadá na bakteriální rozpad ploutví ale chtělo by to nějakou kloudnou fotku, aby se zvolila event. vhodná medikace.
Edit: V těch ostatních vláknech jsem Tvůj dotaz odmazal, aby se to netříštilo. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.12.2012 18:37 Michaela – prosím ;)
Máme bojovnici,předevčírem jsme měnili vodu ale nedostala změkčovač..dneska jsme přijeli ryba má odpadaný ploutve je ňáká divná,nežere vypouští bubliny u hladiny když padá dolu opravdu spadne! jinak má hlavu u hladiny zbytek těla směřuje dolu..je celá jakoby ,,chlupatá,,..

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.12.2012 17:36 Žena mia [11] - Živorodky
dakujem za rady ludom ktori mi pomohli, plesen z mecunov zmizla ano , kupila som topitko a topim na 24 stupnov, prestali mi odpadavat aj cryptocoryny, casjesie vymienam vodu a pravidelne vysavam dno. :)

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.12.2012 18:25 Žena mia [11] - Živorodky
dakujem velmi pekne, ano mate pravdu vedela som, ze mam prerybnene akva a ze mecun nepatri do 30 litraka, ale bolo mi luto aby kamoska tiekrasne rybky vyhodila, tak som si 5 kusov zobrala k sebe no :-( , pekne sa aj mnozili, stale som nasla nejake mladatko, taklze sa im asi darilo ale teraz ked prisla zima je to hrozne same choroby, ano mecun citam ze ma mat 22 stupnov ja mam len 20, okej idem este raz odkalit dno a dakujem za vsetky rady :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.12.2012 18:20 R Muž romant [27981] Re: mia
Nezničí, ale je to o těch příčinách a následcích. ;-) Začni s tou intenzivní výměnou vody, odkal dno, filtr nech dělat svoji práci, krm jenom minimálně a to obden a nějaký výsledek by měl i bez aplikace eSHy 2000 za několik dní pozorovatelný. Ta teplota by neměla nějak dlouhodobě klesat pod 20 stupňů, to musíš vědět jak to máš, na to léčení je vhodný tu teplotu zvednout, klidně si topení od někoho půjč a potom zase pomalu teplotu uvedeš do svého "normálu", to s tím přerybněním nevhodnejma rybkama, jsi pochopila správně. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.12.2012 18:14 Žena mia [11] - Živorodky
s topitkom mam velmi zle skusenosti, ked som rybky raz bohuzial uvarila, a stalo sa to aj viacerym ludom, odvtedy nepouzivam zadne topitka.... hmm ano mecune su do takeho akva velke, ale darovala mi ich kamaratka ktora ich cchela splachnut.
Romant: ok mozem pouzit Esha 2000 a neznici mi to rastlinky? dost som sa s nimi napiplala a mecunov darujem asi niekomu ked ich vyliecim
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.12.2012 18:07 R Muž romant [27981] Re: mia
Vodu začni měnit obden 1/3 akvária. To zatažení choroby s jinou rybou, to je častý povzdech akvaristů, ale ono je to hlavně o těch podmínkách, prostě když je dobrý prostředí, tak choroby moc šancí nemají, ale tam kde to není zrovna optimální, tam se to rozjede vždycky rychleji. Jak jsem již napsal, musíš řešit tu příčinu a ne jenom ten viditelný následek.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.12.2012 18:00 Muž Yirka [9118] Re: mia
Jak už naznačil romant, inicijuícím problémem je nevhodné zarybnění. Mečovky do třicítky rozhodně ne a bez topítka také ne. Jinak se v tom budeš točit jak v bludném kruhu. Buďto jinou nádrž(větší) nebo jiné rybky.
A k té teplotě - ono to většinou po většinu roku jde bez topítka, v zimě však teploty kolísjí směrem k nižším teplotám více, což některé druhy rybek hůře snáší. Proto je topítko dobré, nakonec když je teplota OK, topítko nepracuje.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.12.2012 17:59 Žena mia [11] - Živorodky
ok dakujem za radu vodu im menim kazdy tyzden, tak som si tu chorobu dovliekla asi s novou rybkou, teda urcite a dala som ju do akva bez karanteny.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.12.2012 17:56 Žena mia [11] - Živorodky
ok, tak budem musiet asi kupit topitko, dno som vysavala vcera :) , len sa proste bojim o male ancitrusi a nevem ake liecivo pouzit, jeden mecun mu akby vypadla supinka a na to mieste je biela koza a druhy mecun tiez samica ma na chvoste taky biely povlak. coze
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.12.2012 17:55 R Muž romant [27981] Re: mia
Tvůj problém je kombinace přerybnění a špatnejch podmínek, což to přerybnění rybama který jsou zdatní špindírové jenom podporuje, takže to chce zapracovat na podmínkách v té nádrži kde se problém vyskytl. To co pozoruješ na rybkách je zaplísnění s možným větším problémem, což je nějaká bakteriální nákaza, takže kdž přelovovat, tak ty nejpostiženejší jedince a ty event. léčit nějakým antibakteriálním léčivem.
Eddit: Ta eSHa 2000 je bezpečný léčivo aplikovatelný do společenského akvária bez rizika.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.12.2012 17:47 Žena mia [11] - Živorodky
este pripomeniem, ze v akva som nikdy ziadnu chemiu neuzila, tak s abojim aby liecivo neznicilo rastlinky a male mladatka ancitrusa, mam 5 mladych a jedneho velkeho albina, mam tie mecune prelovit do karanteny? maju taky biely povlak na chvoste a jedna samica, take biele mapy-nie ako klasicka krupicka, a jednej samici mecuna vypadavaju supinky a pod nimi su biele povlaky- na mieste kde bola supina. mam spolu 3 mecune :(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.12.2012 17:45 R Muž romant [27981] Re: mia
Teplotu bych zvednul na 24 stupňů, více měnil vodu, dno udržoval v čistotě, to bych provedl bez použití léčiv a podle dalších příznaků se uvidí, zdali to bude nutný.
Edit: jinak ten Tvůj původní, zybtečně založenej příspěvek jsem přesunul do vlákna "co je to za nemoc" o čem jsi byla informována vzkazem. Chtělo to více pohledat a je to ve správným vlákně, jako právě teď. ;-) Už ten svůj dotaz řeš jenom tady v tom vlákně o nemocích jsem to odmáznul, spíš to patří sem.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.12.2012 17:40 Žena mia [11] - Živorodky
ahojte pisem tu, lebo je to tu dost neprehladne, ak clovek potrebuje pomoc a prosi o radu hodi jeho prispevok medzi 10000 dalsich a pc to nevie ani nacitat hodinu a ani sa moj prispevok co som pisala nikde nenachadza !!! potrebujem radu, neveim co maju moje rybky mečúne- mečovky, mam ich rok a doteraz bolo vsetko ez problemov, maju na kozi nieco medzi krupickou a plesnou, biele povlaky a biele vykaly. rybky su cule, dobre zeru, co to moze byt?
v akva mam 20 stupnov, topitko neuzivam, molitanovy filter, 30 litrak, chcem im kupit liecovo ESHA 2000 alebo multi medical, ale nevem co mam robit lebo v spolocenskom akva mam aj male ancitrusiky a rastlinky. nechcem o ne prist,ako mam ryby liecit? pri esha 2000 pise ze je vraj neskody pre male rybky a rastlinky tak neviem :( pravdepodobne som si chorobu dovliekla so samcom mecuna, lebo som ho nedala do karanteny :(

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.10.2012 17:33 R Muž romant [27981] Re: dubska2
Tak přitlač na intenzitě i množství. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.10.2012 17:30 Žena dubska2 [1] - ŽivorodkyRe: romant
Vodu měním pravidelně :(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.10.2012 17:27 R Muž romant [27981] Re: dubska2
Výměnou vody. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.10.2012 17:20 Žena dubska2 [1] - Živorodky
Nedávno mi umřelo několik desítek ks pavích oček, dnes jsem si pozvala domů odborníka, aby tomu konečně přišel na kloub... Čekala jsem, že na mě vyvalí tisíce nemocí, ale řekl mi jen, že mají drobnou plíseň a cosi tam nakapal. Tak kladu dotaz, čím léčit plísíňku na ocasních ploutvičkách, díky za rady všem :) :-O

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.06.2012 17:51 Muž LiborSprysl [9015] Re: romant
Dokud plíseň nemá "chlupy", tak určitě jak pravíš. Navíc na tom terči si vůbec nemyslím, že by se o plíseň jednalo. Ta trefená mřenka, pokud v nádrži nebude binec, bude brzy zase v pořádku. Prostě hlídat chlupy... smich
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.06.2012 10:36 R Muž romant [27981] Re: ivule
Podle těch fotek bych to neviděl nějak tragicky a na karanténu bych pomýšlel až když nezabere vodoléčba. Vyměň polovinu vody v akva a další dny 1/3 a takto postupuj 3-4 dny, zlepšení by jsi měla za 1-2 dny pozorovat. Teplotu bych nezvyšoval a když solit, tak lehce polévk. lžíci na 50 litrů vody. Takhle bych postupoval já, třeba někdo jiný doporučí jiný postup.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.06.2012 10:30 ivule – plisen
karantenu mam,ale obavam se u toho terce mam je pres tyden a nechci mu delat stres tim ze ho dam do karanteny nicmene zkusim nejdriv vymenit tu vodu jak jsi rekl cetla jsem,ze ze se mam zvysit teplota a kuchynska sul pridat,ale jaky mas na to nazor a myslis,ze toho terce mam taky prelovit a zahajit lecbu stejne jak u mrenky nebo pockat jak se to vyvine pak s tou vymenou vody dekuji mockrat za odpoved:-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.06.2012 10:19 R Muž romant [27981] Re: ivule
Tak jako první dobrou je možno použít vodoléčbu a jako další, následnou možnost bych viděl ten general tonic, ale pro použití tohoto léčiva bych rybku odlovil a provedl koupel v separé nádrži, nějaké karanténně, ale uvidíš jaká bude reakce na výměnu vody, klidně poloviny akvária, tím nic neskazíš.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.06.2012 10:17 Žena ivule [0] – plisen
Fotka k příspěvku zaroven posilam i horni ploutev od tercovce je tam bila tecka myslim si,ze se jedna taky o plisen.Mockrat vsem dekuji za rady
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.06.2012 10:14 Žena ivule [0] – plisen
Fotka k příspěvku jeste dalsi foto
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.06.2012 10:13 Žena ivule [0] – plisen
Fotka k příspěvku Dobry den myslim,ze jsem objevila plisen u mrenky proužkovane,zrejmne si poranila hlavu a rana se zaplisnila zpozorovala jsem i podobnou malou bilou tecku na tercovci coz bych opradu nerada:-(bohuzel mam doma jen general tonic od sery nebo contralck posilam i fota k identifikaci toho problemu dekuji vsem za odpovedi:-)
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.05.2012 15:15 R Muž romant [27981] Re: dimmur
Dokončíš medikaci dle návodu a posléze najedeš na standartní režim ve výměnách vody(min. 1/3 akva týdně), to bude dobrá prevence.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.05.2012 15:07 Muž dimmur [283] Re: romant
mam pak pokracovat i v prevenci nebo ne?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.05.2012 14:57 R Muž romant [27981] Re: dimmur
Přesně tak.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.05.2012 14:54 Muž dimmur [283] Re: romant
ok takze oba pripravky presne jak pisi v pribalovem letaku....
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.05.2012 14:50 R Muž romant [27981] Re: dimmur
Ano, oba dle návodu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.05.2012 14:49 Muž dimmur [283] Re: romant
jeste poprosim o radu k te kombinaci Exitu a 2000. Mam dat oba pripravvky dle navodu? Nebo jak davkovat?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.05.2012 14:45 Muž dimmur [283] Re: romant
dekuju za ochotu
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.05.2012 14:10 Muž dimmur [283] Re: romant
ok diky, jeste mam dotaz k davkovani Eshy, kolik se davkuje? Resim jake baleni objednat....mam akva cca 110 l
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.05.2012 13:51 R Muž romant [27981] Re: dimmur
U eSHy ne. I když není výměna vody doporučována výrobcem, tak já za sebe jí určitě po ukončení dávkování doporučím.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.05.2012 13:49 Muž dimmur [283] Re: romant
nic jsem nekupoval uz cca rok....prelecim a dal se uvidi,..... po ukonceni lecby je treba jeste neco v akva provest? Treba dat aktivni uhli do filtru na den ci dva?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.05.2012 13:46 R Muž romant [27981] Re: dimmur
Na to Ti neodpovím. Já bych v první řadě zapátral v paměti, zda-li jsi v poslední době nedokupoval, nedodával do akva nějaký nový rybky, což bych jako nositele onemocnění považoval za pravděpodobnější. Ovšem vyloučit se nedá nic, to o čem píšu, je spíš taková ta jednodušší cesta v úvahách o možném zdroji.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.05.2012 13:37 Muž dimmur [283] Re: romant
ok prelecim cele akva Esha Exit a Esha 2000.
Jen me zajima jetli tou pricinou je ta mrazena potrava.....drive jsem s ni problem nemel /stejny dodavatel/
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.05.2012 13:30 R Muž romant [27981] Re: dimmur
Všechno ponechat tak jak je, je nutný léčit celý akvárium, jinak by to nemělo smysl. Když použiješ tu eSHu, tak to bude v pohodě i ve vztahu k filtru a nitrifikačním bakteriím o něž se nemusíš bát.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.05.2012 13:27 Muž dimmur [283] Re: romant
musim ty ryby odlovit nebo to mohu v akva s ostatnima rybama?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.05.2012 13:24 R Muž romant [27981] Re: dimmur
Libor mířil přesně, je to krupice. Takže bych ordinoval osvědčenou klasiku v podobě eSHa exit v možné kombinaci s eSHa 2000.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.05.2012 13:19 Muž dimmur [283] Re: petulinakk
dalo by se rici, ze je to ono, jeste mozna jedn poznatek, rybke se otiraji o predmety kolem.....vymenil sem vodu a zacalo se to ztracek pokazde, ale me zajima pricina vzniku. Mam podezreni, ze se tak deje po krmeni mrazenymi komarimi larvamy, ale drive se to nedelo....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.05.2012 13:10 Žena petulinakk [2016] Re: dimmur
Krupička nebo oodinium?
Vypadá to jao třeba zde na té větší z rybek?
rybicky.net/fotogalerie.php…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.05.2012 13:04 Muž dimmur [283] Re: romant
na tele rybky jsou 3 takoveto tecky
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.05.2012 13:03 Muž dimmur [283] Re: romant
Fotka k příspěvku jedna se o problem viz foto (vypujcil sem si je z tohoto fora)
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.05.2012 08:12 R Muž romant [27981] Re: dimmur
Vyfoť tu plíseň, ať je jasno, jestli je to jenom ta plíseň a nebo něco jinýho jak píše Libor.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.05.2012 08:10 Muž LiborSprysl [9015] Re: dimmur
No pak je třeba řešit dodavatele...asi je špatný zdroj...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.05.2012 08:02 Muž dimmur [283] Re: LiborSprysl
Lepe zachazet? Krmivo rozmrazim, proplachnu v sitku a davam do akva....co vic jeste udelat?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.05.2012 07:47 Muž LiborSprysl [9015] Re: dimmur
Obávám se, že se nejedná o plíseň...zkuste se podívat na krupičku...a změnit dodavatele krmiva...Nebo s krmivem lépe zacházet....

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [9] ...... 22 23

Zpět na obsah sekce Nemoci • Zobrazeno 26608x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/1678?od=401