Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Plíseň

 

NápovědaFórum » Nemoci  

Přejít na předchozí stránku 12 Přejít na další stránku   1  
Plíseň
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.08.2011 18:00 špuntik Re: pavelbartek
Filtry propírám pravidelně pod tekoucí vodou ( vím, že je to špatně, ale mám tam veliké množství řas a nejde odstranit jinak, než velikým proudem vody), No2 mám příliš vysoké ( cca 40 a více mg/l).
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.08.2011 17:45 Muž pavelbartek [288] - CichlidyRe: špuntik
Ano,jako prevenci tam dej tu sůl,rozmíchej ji ve skleničce a nalej(polévková lžíce soli na 50L objemu akvária).Pereš pravidelně filtry??Jak?Jaký máš hodnoty NO2?Lít tam nějaký vodičky co zaručují zázraky je nesmysl(narážím na mamku)Nejhorší je svěřit akvárko na nějaký čas druhé osobě
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.08.2011 17:37 špuntik Re: pavelbartek
Mám tedy nasypat sůl a to je vše? Mám potom nějak vyměnit vodu? Nebo to už nechat a teplotu mám nechat jak je?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.08.2011 17:36 špuntik Re: pavelbartek
No to právě taky nevím, když jsem byla delší dobu pryč matka, se až moc o rybky starala ( tone ) a lila tam " Aqua Safe" což je něco aby voda z vodovodu byla hned jako akvarijní a " Boi nitricec" to jsou bakterie. Může to mít jedině z toho nic jiného mě nenapadá, akva se mi zná v pořádku. Mám 180l, pravidelně odkalují, propírám filtry, teplota vody je na 26, akorát mám elkem zvýšené řasy, ale to si vysvětluji tak, že za to můžou rostliny ( akvárko jsem totiž cca před 2 měsíci koupila od pána a ten když mi akvárko předával rostlinky úplně ostříkal, jak dorůstají jsou asi zvýšené řasy, nic jiného mě nenapadá). Jediný problém, který v akva mám je, že cca průměrně každý den mi umře alespoň jedna neonka ( původní počet cca 28) jsou , ale cca 2 roky staré, tak to bude asi stářím.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.08.2011 17:26 Muž pavelbartek [288] - CichlidyRe: špuntik
Ahoj,jistě pomůže preventivně polévková lžíce soli na 50L vody.Otázkou je proč zaplísnila?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.08.2011 17:14 špuntik – Plíseň
Dobrý den, umřela mi samička Black Molly nejspíš na nějakou plíseň ( vypadalo to jako chuchvalec vaty nacpaný v žábrách), je nějaké riziko, že by to mohly chytnou i ostatní rybky v akva? :-(

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.07.2011 10:56 R Muž romant [27987] Re: vrlenin
Jako první opatření bych použil vodoléčbu. Prostě bych častěji měnil vodu. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.07.2011 10:39 vrlenin Re: Haimdol
Fotka k příspěvku Přidám se k tématu.Jeden ancík má za hlavou takovej šedej flek.Může to být nějaká plíseň?Poraďte prosím co s tím.Díky moc.
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.06.2011 21:55 R Muž Silent [5949] Re: petr
Exit pomoct nemohl, protože je určen na krupičku. Na tyto problémy velice dobře zabírá eSHa 2000.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.06.2011 20:52 petr – možná plíseň
Fotka k příspěvku potřeboval bych co nejdříve poradit!
můj gavůnek bosemaův má cosi co mi přijde jako plíseň, užírá to je jich ploutve.má to na ocasní ploutvi a na čumáku. jsou vitální a žerou. akvárko 120l spolu s tetrami císařskými a fantomi červenými (ty už vychcípali).tetry jsou v klidu,nežerou a ztrácejí zbarvení. akva je zarybněno 1 měsíc po totálním vymření kvůli nemoci se stejnými příznaky jako u teter. fantomi, neonky a sterbovi pancéřníci už jsou po smrti. pls pora'dte co nejdříve!
mimochodem hypermangan ani esha exit nepomohli
 
Vyzkoušejte

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.04.2011 18:49 Muž hawok [64] - Čtverzubci – Identifikace
Fotka k příspěvku Zdravim. Na nove zakoupene rybe jsem si po vpusteni vsiml zraneni, po asi dvou dnech se udelal bílý povlak, nejsem zastánce hned cpát leky, deně jsem menil cast vody a ryba se zacla zlepsovat, kuze zarostla a barva se vratila, bohuzel se ne rybe objevili jakesi vyrustky na kuzi. Vypada to jako maly bily bolak. Kolem nej jde videt zarudnutivelikost do dvou milimetru. Jsou asi tri od sebe. Zvysil jsem teplotu a pouzil acriflavin ale nejsem si jist diagnozou, kozovec to neni. Ryba se chova normalne, zere, hybe se. Vkladam foto. Voda akvariu je voradku, jine ryby netrpi.
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.02.2011 20:22 Muž Designer [5695] - CichlidyRe: Tony
Problem je, ze se casto plisen zamenuje za neco, co plisni vubec neni. Takze se pak leci neco, co neni tim, za co bylo povazovano a lecba pak neni uspesna. Uvedena eSHa 2000 ma vyhodu v tom, ze pri popleteni diagnozy muze i tak pomoci, leci totiz vice veci.

Co se tyce toho rozpadu ploutvi (tedy psano jako odumirani, chapu jako rozpad), zkusil bych si precist toto: rybicky.net/nemoc/flexibacter-columnaris
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.02.2011 18:00 R Muž Silent [5949] Re: Tony
Na plíseň nemůžeš používat antibakteriální léky. To je jako léčit vyrážku penicilinem. www.akvarista.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.02.2011 17:57 Tony Re: Silent
a to je nějaká kapalina ? Jsem koupil protiantibakterialni kapicky do vody a nic
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.02.2011 17:53 R Muž Silent [5949] Re: Tony
Předejít se dá jedině perfektní hygienou v nádrži, pravidelnou údržbou a kvalitní potravou. Pokud už se nějaké plísňové onemocnění objeví aplikovat kvalitní protiplísňový lék např. eSHa 2000.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.02.2011 17:50 Tony – růst podivné veci na těle
Mohl bych se zeptat jak mužu předejít možná plísni nebo nejake vyrasce u platy skvrnité ? V mém akvárku zahynuly 2 play na to že jim narostla na těle podivná bílá plísen a postupně jim odumiraly ploutve a plavala vzhůru jako by byla mrtvá a pak zahynula po několikách hodinách . Prosím poradte sad sad sad

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.01.2011 18:57 Muž Bob66 [2103] - Cichlidy – Re: palac15
Lepší bude použít Acriflavin, stojí 19kč a zabírá velmi dobře na plíseň X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.01.2011 18:12 palac15
prosím, čichavec mi chytil plíseň prý pomáhá sůl, ale nevím kolik(jaké davkování v poměru vody) díky za rady sad

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.01.2011 17:51 Muž kana [0] - Amerika
prosím o pomoc, opravdu už si nevím rady
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.01.2011 20:36 Muž Ipetr [1]
achyles73 napsal: A jak je to s rostlinkama - rostou ?

Jo vypadají že jim to výrazně nevadilo. Než jsem provedl generální úklid ta všechny rostliny, kořen, písek i břidlicové pozadí bylo potaženo tímto povlakem. Je to i ve filtru od kud pochází ta fotka.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.01.2011 17:33 Muž achyles73 [12] - Živorodky – Re: Ipetr
A jak je to s rostlinkama - rostou ?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.01.2011 15:57 Muž Ipetr [1]
Fotka k příspěvku Ipetr napsal: Po více jak roce bezproblémového stavu akvárka se mi objevila tato plíseň. Obalila celé dno a vše kolem. Rybám asi nevadila, žádné úhyny. Tak jsem udělal generální čištění a doufal že se už neobjeví. Bohužel se opět objevila. Dnes jsem jí našel ve filtru a už se začíná znovu tvořit i na kamemech a kořenu. Poradíte jak se jí zbavit?

Prosím prosím o radu..!! Na netu jsem problém zatím nedokázal identifikovat.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.01.2011 10:03 Muž kana [0] - Amerika
Dobrý den, prosím o radu..mám problém s rasborkami klínoskvrnitými, mají takové slepené bílé přední ploutvičky, ale vždy jen přední prsní ploutve jsou celé bílé a takvé jakoby slepené do špičky a zdají se málo pohyblivé. Jinak rybičky plavou úplně vpořádku žerou a dokonce se i třou. U některých už se to pomalu ztrácí a u jiných zase objevuje. nevím si s tím rady, mám hejno 8 ks v 50l nádrži dobře osázené i rychlerostoucími rostlinami, založené cca před 1,5 měsícem, další osádka ancíci a krevetky, teplota 25°C. ze začátku jsem zkoušel metylenovou modř(Preventin) ale s tím jsem přestal kvůli krunýřovcům a krevetkám, a mimochodem mají to jenom razborky. Nevíte někdo co by mohlo pomoct a hlavně čím to je? mockrát děkuji za odpověď. foto se mi stále nedaří.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.01.2011 23:03 Muž Ipetr [1] – Přidávám ještě jedno foto
Fotka k příspěvku foto2
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.01.2011 23:02 Muž Ipetr [1] – Jak zlikvidovat tuto plíseň
Fotka k příspěvku Po více jak roce bezproblémového stavu akvárka se mi objevila tato plíseň. Obalila celé dno a vše kolem. Rybám asi nevadila, žádné úhyny. Tak jsem udělal generální čištění a doufal že se už neobjeví. Bohužel se opět objevila. Dnes jsem jí našel ve filtru a už se začíná znovu tvořit i na kamemech a kořenu. Poradíte jak se jí zbavit?
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.12.2010 00:40 Ingič
Jaký máš štěrk? já měl podobné problémy s bílým vápenitým, který celkově nebyl vhodný a po pár týdnech šel pryč..tak by mohlo pomoct více rostlin a čeření hladiny ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.12.2010 23:57 Petr – povlak na hladině
Zdravím, nemohl by mi někdo poradit, na hladině v akvárku se mi dělá bílý povlak, vyměnil jsem vodu, vypral štěrk, ale do dvou dnů to tam bylo zas. Nikdo se ještě s tím nesetkal. děkuji za každý nápad.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.12.2010 01:00 Muž Ivoš [1061] - Cichlidy – Re: FreeDale
co se týče selskýho rozumu, ta poznámka se mi nelíbila :-(

Nevím proč, nic špatnýho jsem tím nemyslel
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.12.2010 22:51 FreeDale – Re: Ivoš
Tato várka Plat je již odchov od starých, které jsem získal od kámoše, když u mé přítelkyně "zapoměl" akva. Co se zvýšení teploty týče, přes léto jsem tam měl až 29 a plíseň řádila stejně. Soli tam mám cca 250g/100 l, tak nevím, jestli ještě zvyšovat dávky, přeci jen, měly by to být sladkovodní ryby.
Že vymřely ty starý, to mě ani tak moc netrápí, ale nějak jsem si už na ně zvykl a přítelkyni se také líbí. Takže by to mohlo být degenerací, dobrá. Jak seženu další akva (třeba Ježich naježí...), zkusím přikoupit mladou krev.
A co se týče selskýho rozumu, ta poznámka se mi nelíbila :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.12.2010 17:42 Muž Ivoš [1061] - Cichlidy – Re: FreeDale
Zcela sedlácká dedukce: pokud plíseň napadá pouze jeden druh ryb, tak něco není v pořádku s těma rybama anebo ty ryby mají vyšší nároky na prostředí, než ty ostatní. (Anebo působí oba faktory najednou.) Myslím si, že pokud by ty platy měly ještě víc slanější vodu a zvýšila by se jim teplota o 2-3°C, bylo by po plísních a pokud ne, přičítal bych to tomu, že tahle várka plat (pokud byly zakoupeny najednou) je již hodně geneticky unavená.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.12.2010 16:52 Muž FreeDale [17] - Labyrintky – Plesnivý platy
obracím se sem s dotazem, už delší dobu se mi v akváriu objevuje plíseň na rybách, pridávám sůl, vodu měním pravidelně, už proběhla párkrát i kompletní výměna(mimochodem, zítra proběhne další z důvodů stěhovani) no ale to je celkem jedno, protože spóry plísní tam stejně budou vždycky, že??? No ale postupem času jsem si všiml, že plísní podléhají jenom platy, mám tam kromě nich i neonky, tetry červené, čichavce a ancíky, ale jenom Platy vždycky chytnou plíseň.
Nemáte někdo představu, čím by to mohlo být?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.12.2010 12:50 Muž Ivoš [1061] - Cichlidy – Jodová tinktura
teď jsem si vzpomněl, že ve starších akvaristických přírůčkách (možná i v těch nových), se doporučovalo nejdřív zaplísněné místo otřít štětečkem či vatičkou namočené v jodové tinktuře.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   18.12.2010 12:45 Žena stetinka [270] – Re: Urgy
pravá plísen vzniklá druhotně v infikované ráně: stetinka1.rajce.idnes.cz/…
pokud má takováto vlákna, mám nejlepší zkušenost s akriflavinem ano
EDIT: esha 2000 na tohle nezabrala...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.12.2010 12:26 Muž Urgy [3] – Re: Urgy
ďakujem za obšírnu odpoveď. Takže galaxku som prelovil, samozrejme s vodou z akvária ale všimol som si po prelovení že občas sa už prevalí aj na bok, takže buď je chorá už dávnejšie a ja som si to nevšimol alebo má choroba rýchly spád...Myslím že to už asi nezvláda. Ale každopádne ďakujem za tip na to liečivo, pôjdem ho poobede pozháňať.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.12.2010 12:18 Muž Urgy [3]
Sorry za chyby, keď sa nepozerám čo píšem tak to takto dopadne :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.12.2010 12:16 Muž Designer [5695] - Cichlidy – Re: Urgy
Ne vsechno, co vypada jako plisen, ji take musi byt. Plisen se snadno zameni treba s bakterialni infekci. A pokud si clovek neni zcela jist (a ze to neni nic zvlastniho, ze i kolem fotky jsou dohady zda je to to ci ono), je lepsi pouzit k leceni pripravek, ktery obsahne vice ruznych veci, ktere by to mohly byt (samo nepocitam experty, kteri vedi/zjisti presne a idealne leci zcela cilene). Velice nedavno jsem objevil flicek na Betakovi, plisen to nejspis nebyla, ale dalo by se to s ni splest, a pak se na jedne Plate objevilo neco podobneho. Pouzil jsem www.akva-tera.myeshop.cz/… (ten link proto, ze tam maji popis, koupit se da i bezne na kramu) - nebyl jsem si 100% jist, ze jsou to bakterie, ale vzhledem k tomu, ze eSHa 2000 leci vsechno do ceho se mi to veslo, pouzil jsem to (a sel to specialne koupit, pouzil jsem eSHa 2000 prvne). Vypada to, ze to zabralo, ten hnus zmizel. Vim, vim, diagnoza je dulezita, ale pokud existuje lecivo na vsechno pravdepodobne, nemame sanci to presne diagnostikovat, je ve vysledku jedno, co jsme to vylecili, kdyz se to povede. A jeste napisu jednou, nez mne strhate, jisteze lecit presne to co to je je nejlepsi, jenze to se obcas bohuzel nezadari ani u lidi, kdy jste u doktora za tyden znovu a je Vam jeste hur. A co se tyce konkretne tech Galaxek, nevim o nich nic (jejich citlivost na lecbu ruznymi pripravky), takze by urcite bylo fajn, kdyby nekdo napsal, ze to a to lecivo u nich uspesne pouzil. A kdyz je info malo, nebo chybi, pak je vzdycky lepsi aspon neco zkusit, nez nedelat nic - volit nejmensi zlo.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.12.2010 12:16 Muž Urgy [3] – Re: Ivoš
Ahoj, takže určite je to tá pleseň, teda plesňová infekcia (či ako sa to mu nadáva) v okolí chrbtovej plutvy a aj na plutve. Teda karanténu a aké najlepšie liečovo kúpiť? Tena sera mycopur?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.12.2010 12:04 Muž Ivoš [1061] - Cichlidy – Re: Urgy
S konkrétní léčbou ti neporadím, zkus nejdřív určit diagnózu, možná ti pomůže toto:http://www.sera.de/fileadmin/guidebooks_pdf/cz/Gesunde_Aquarienfische_CZ.pdf

Každopádně je lepší rybku léčit odděleně -v tomto případě by měla stačil lahev od okurek (utopenců, nakládaných hermelínů), mohli by jí mít prázdnou třeba v hospodě, prodejně potravin atd. V karanténě zvedni teplotu o 2°, přidej vzduchování a až určíš nemoc, pokus se o léčbu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.12.2010 11:43 Muž Urgy [3]
Dobrý deň, súrne potrebujem poradiť. Na jedej galaxke som si dnes všimol pleseň v okolí chrbtovej plutvy. Je taká malátna, pláva pomaly, dá sa jej nejako pomôcť? Niektorí písali že pomáha soľ ale galaxky sú na soľ veľmi citlivé a uhynuli by. Alebo nejaký sera mycopur,alebo ako sa to volá, ale sú tam aj krevetky, neuškodí im to? Neviem či sa rybka niekde oškrela alebo čo, akvárko je riadna zarastené takže som si to skôr nevšimol, ostatné rybky vyzerajú v pohode. A liečivo mám dávať do akvárka, alebo spraviť karanténu? Akvárko mám na intráku, to by som musel ísť kúpiť nejaké akva na karanténu. Prosím pomoc, nikdy mi žiadna rybka neuhynula...

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.11.2010 11:42 S Muž invalida [3881]
Ne a ne!!!!!!!!!!! smich
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.11.2010 11:41 R Muž Silent [5949] – Re: Hando88
Ne ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.11.2010 11:30 Muž Johan [4945] - Rostliny – Re: Hando88
ne
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.11.2010 11:21 Hando88 – Diky za kazdou odpoved !
Muze jit plisen , kterou mely moje rybicky take na rosliny? Dekuji za odpovedi. :-)

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.11.2010 18:07 JagerMaister – pleseň
ahojte nedávno som si všimol že na hlavách samcov krevetiek sa začala objavovať pleseň mohol by som túto pleseň liečit prípravkom Sera Mycopur na pleseň u rýb ? pýtam sa lebo viem že krevetky zle reagujú na chémiu :-( za rady a názory vďaka.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.10.2010 21:31 Žena Kobylka23 [2] - Labyrintky – Bojovnice pestra Plisen na tlame
Zdravim,11.9.2010 jsem si koupila Bojovnici.Dala jsem ji do spolecneho akvarka k rybam.2 den jsem si vsimla,ze ma plisen na tlame.Tak jsem ji dala zvlast do maleho akva,kde byla asi 2tydny.Ted se vylecila,tak jsem ji dala zpet k rybam.Dnes jsem si vsimla,ze se ji to vratilo zpet.Nechapu to.Voda je uplne stejna,zadna chemie atd....Slozeni ryb je čichavci a parmicky.
Diky Hanka sad

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.09.2010 09:35 Muž kortezhugo [983] – Re: NHKG
Nevadi - je to farbivo...rozklada sa na svetle...tak ze pokial je "to" modre - tak ucinok nestraca...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.09.2010 09:32 Muž NHKG [3900] - Hadohlavci – Re: kortezhugo
Akorát teď jsem zjistil, že ji mám od roku 2004, vadí to? :-O
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   19.09.2010 09:30 Muž kortezhugo [983] – Re: NHKG
Nezhanat nic..."modra" je dobra proti plesni...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.09.2010 09:28 Muž NHKG [3900] - Hadohlavci – Geophagus plíseň
Zdravím, koupil jsem skupinku Geophagus iporangensis (Perleťovky) a po dlouhém transportu domů má jedna ryba na ocase plíseň. Doma mám bohužel jenom přípravek na bázi malachitové zeleni a metylénové modři (preventin). Bude na léčbu plísně stačit ta modř, nebo mám shánět (je neděle) Esha 2000?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.09.2010 11:18 Muž kubasan [18] - Rostliny – Re: batmenka
precitaj si o ruduche tu na foru je toho vela popisaneho.

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [12] ...... 22 23

Zpět na obsah sekce Nemoci • Zobrazeno 26611x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/1678?od=551