Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Čím hnojit?

 

NápovědaFórum » Akvarijní rostliny » Hnojení 

PMDD

Přejít na předchozí stránku 2 Přejít na další stránku   1  
Čím hnojit?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.08.2022 21:19 Muž zervajs [334] - RostlinyRe: Pablo KNM
Zdrojová voda je důležitý údaj pro uhodnutí hnojiva...
Hnojíte jakou dávkou a v jakém časovém horizontu?
Co to je ta degradace některých rostlin?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.08.2022 20:32 Muž Pablo KNM [1]
Zdravým , do svojho albumu som pridal nejake fotky ,chcem sa spýtať na hnojivo,ktoré by som mal pridať, niektoré rastliny začali degradovať používam SAchem fluoris teraz a tablety do dna ...

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.03.2022 00:03 Muž jab63 [1462] - BorneoRe: vaclav
Konduktivita 88 mS/m. To je taky příliš mnoho.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.03.2022 23:23 R Muž vaclav [14598] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: coldric
Platí těch 86 :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.03.2022 23:21 coldric Re: vaclav
Tož nevím, které NO3 platí. U jednoho je 19,5 a u druhého 86,4.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   04.03.2022 23:17 R Muž vaclav [14598] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: coldric
86 mg/l No3 a 20 tvrdost to je dost mazec. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.03.2022 23:03 Muž jab63 [1462] - BorneoRe: coldric
Odhaduji, že je ta vstupní voda zralá na osmozu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.03.2022 21:53 coldric Re: Lojza007
Zdravím, mohu se zeptat, zda lze na základě tohoto rozboru vody vytipovat vhodné hnojiva do vody? Používám EasyLife Profito, ale mám ještě přidávat dusík, draslík apod.? Předem děkuji.
Je to studniční voda.
coldric.sweb.cz/…

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.09.2021 18:07 Brodys Re: Beastie
Zajímavá úvaha. Pokud chceš udělat všude dobře, nejlepší pro tebe bude zjistit stav vody, zejména dusičnany, draslík, železo a doplňovat jen to,co bude třeba. Neplánuješ nijak náročné kytky. Jsem v tomhle také v začátku,ale doporučím ti PMDD, rozmíchat si zvlášť mikroprvky, zvlášť KNO3(dusík), zvlášť MGSO4 (hořčík) a KH2PO4 (fosfor). Začneš na minimální dávce a uvidíš,co se bude dít, kytky toho hodně poradí, popřípadě v průběhu týdne můžeš něco přeměřit, aby jsi věděla,jak se to vyvýjí. Když budeš každý týden měnit vodu, nemělo by docházet ke kumulaci škodlivých prvků a vyjde tě to doslova na pár kaček. Na druhou stranu to chce trochu víc práce,ake zase je to radost. Mám v akva krevety račí a zatím spokojeně žijí, celkem i náročné kytky a také rostou. A to mám pouze obyčejný křemičitý písek zaprášený železem, jinak jen hnojím do vodního sloupce.
A jen pro popíchnutí, řasokoule snad není kytka, to bych vybral něco hezčího smich
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   24.09.2021 16:15 Žena Beastie [318]
Mohl by mi někdo prosím lidsky vysvětlit požadavky hnojení v mém akváriu, nebo mě odkázat na méně odborný článek, který by mi to pomohl nějak selsky pochopit?
vím že je dotaz moc obecný, ale: v akváriu mám rostliny, které mají být nenáročné na světlo a na živiny. Ale taktéž mám v akváriu (zatím) málo ryb, které hnojivo neprodukují. Taktéž ale, v akváriu jsou citliví šneci, bude jich ještě víc, a (budou zde) filtrující krevetky.
Jak mám zajistit, aby byla dobrá rovnováha živin pro rostliny, ale aby případné hnojení neohrozilo obyvatele, nebo aby případně nebylo vůbec potřeba?
Nádrž 360l, vstupní voda - železo < 0,02mg/l, tvrdost vody 1,20 mmol/l, ph 7,96, NO3 27,8 mg/l
V akva momentálně je: 3x anubias větší plus jeden mini, všechny prošly koupelí v savu kvůli řase nějaký měsíc zpátky, některé listy jsou světlejší, menší hnědé skvrny na listech. 1 zbývající kryptokoryna, tu klidně vyndám, ta má jen 3 listy, ale tmavě zelené, zdravé, bez děr. 6x řasokoule, to není ani kytka, okřehek jsem snad už odlovila celý, zbývá tedy limnobium, které ale jasně strádá, rozmnožilo se na 4 trsy, ale žloutnoucí listy, hnědé skvrny na listech. Nově koupený echinodorus, ještě v košíčku, zatím nezasazen. 6 zasazených vallisnerií, které ale ještě rozhodně nejsou zakořeněné a tylomelánie je zatím dost svačí. Co v akváriu chci stoprocentně aby rostlo jsou právě ta limnobia, echinodorus, řasokoule a možná jeden anubias, ale jsem ochotná se s ním rozloučit, pokud to něco udělá.

Podle stavu limnobia je jasné, že je nedostatek NO3. K echinodorum psáno, že jsou citlivé na nedostatek železa.
Ale co tylomelánie a budoucí kreveta molucká? S těmi přeci nemůžu hnojit. Nebo můžu ale minimální dávkou. Otázak pak je, jestli ona minimální dávka něco udělá. Jediné co mám doma je bioflor od rataje, správně se má dávkovat 10ml na 20litrů, to by znamenalo 180 ml na jednu dávku.
Když dám ale 10ml do akva, udělá to něco víc, než výměna vody? Případně není naopak chyba, že teď měním 1/5 akvária cca co týden, není to moc když je v akva pouze 7 ryb?

Prostě nejsem sto pochopit, jestli si výměnou vody člověk přidává užitečné látky pro rostliny, nebo jestli je odebírá, jestli hnojení řešit, což jsem doteď nikdy nedělala, jestli počkat, že se to s koupí ryb srovná nebo jak. Prostě nevím
Edit: No a to jsem si příští týden chtěla spolu se třemi tylomelániemi a třemi krevetami moluckými ještě pořídit leknín egyptský, ale nevím, jestli ho to akvárko dá, když bych vlastně již neměla hnojit. Ví někdo?
Jak to dělají lidi, když všichni radí víc kytek, víc kytek,...ale :)
Vyzkoušejte

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.03.2021 17:01 Muž mgr [7]
Pouziva alebo aspon pozna prosim niekto hnojiva Planta Active od polskej firmy Aquabotanique?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.01.2021 19:06 Muž chameleon [63] Re: afc1886
Aj som rozmýšľal že pridám, ale neviem nájsť žiadne ktoré by sa mi tam už páčili, a neviem kde by som ich už dal smich hlavne tomu dám ten čas a uvidím :-D ďakujem za odpovede :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   02.01.2021 18:47 R Muž afc1886 [14682] Re: chameleon
Akvárium máš založené teprve necelý měsíc, chce to trochu trpělivosti. Já bych na tvém místě ještě dokoupil (nebo sleduj téma darování) nějaké rostlinky a uvidíš, že to půjde. Hodně lidí dá pár rostlinek a čeká až se rozrostou, ale kdyby dali hned větší množství, tak by viděli ten rozdíl.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.01.2021 17:19 Muž chameleon [63] Re: vaclav
Akože nie že by nerástli, na každej je viditeľné že podrástli, len všade sa píše že by mali o dosť rýchlejšie ako tie moje a ja som netrpezlivý :-D asi pôjdem len cestou času, počkám a ak nezrýchlia ani časom tak pridám kapsule do dna, aby som si neprivolal riasu a snáď to zaberie aspoň trochu
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   02.01.2021 17:13 R Muž vaclav [14598] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: chameleon
Lepší je si vybrat takové rostliny které ti porostou než nutit hnojením do růstu ty co nerostou podle tvých představ. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.01.2021 17:00 Muž chameleon [63] Re: afc1886
Áno to je pravda, podľa toho som aj vyberal rastliny, keďže od začiatku bol plán ísť bez CO2, no aj rýchlorastúce rastliny ako limnophila nerastú tak rýchlo ako by mali, tak im musí niečo chýbať, preto uvažujem nad hnojením ako takým hmm
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   02.01.2021 14:10 Muž vlka [3444] Re: chameleon
Já si myslím, že tekuté CO2 má při správném použití více desinfekční účinek...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   02.01.2021 14:07 R Muž afc1886 [14682] Re: chameleon
Ahoj Andreji, když se podívám do tvojí prezentace, tak tam nemáš nic tak náročného, aby jsi musel sytit CO2.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   02.01.2021 12:01 Muž Sid [6634] - RostlinyRe: chameleon
Jestli máte pár peněz nazbyt, zakupte a aplikujte. Pokud zaznamenáte jakýkoli pokrok, můžete žít v přesvědčení, že jste neinvestoval zbytečně.
Chcete-li mermomocí svým rostlinám reálně pomoci, začněte vodu sytit plynným CO2. Na rozdíl od zvyšování teploty, koncentrace živin a intenzity ozařování není přiměřené(!) zvýšení koncentrace volného CO2 pro rostliny "rizikové".
(Toto se nevztahuje na živočichy!)
Začít můžete pomocí kvašení cukru, pokud se vám tato procedura osvědčí, můžete přejít na sycení z tlakové láhve.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.01.2021 11:41 Muž chameleon [63] Re: Sid
Áno to je jasné že tomu sa nič nevyrovná, no nebolo by to lepšie ako vôbec nič? Alebo tým môžem aj niečo pokaziť? :-) V nízkych koncentráciách túto látku používa dokonca aj značka ako seachem, tak to musí mať aspoň niečo do seba
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   02.01.2021 10:08 Muž Sid [6634] - RostlinyRe: chameleon
...teplota je cca 22 a svetlo nie je nejak moc silné... no aj tak iste budú krajšie a bujnejšie pri vyššom obsahu CO2 vo vode...
Samozřejmě, že zvýšený obsah CO2 ocení každá rostlina. Ale pokud nechcete provozovat CO2 set, jak píšete, pak můžete zkusit "kvasnicový" set nebo pěstovat rostliny, které nevyžadují zvýšený obsah volného CO2, ty pěstovat při nižší teplotě vody a intenzitě světla. (Nevím, co pro vás bude jednodušší...) :)
Co se týče glutaraldehydu apod., ani zdaleka se nemůže vyrovnat plynnému CO2, kontinuálně rozpouštěnému ve vodě.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.01.2021 22:11 Muž chameleon [63] Re: ctibum
Áno viem že to ide aj bez neho, a taký bol aj pôvodný plán, no narazil som na toto a povedal si že to skúsim, ale dobre že som sa najprv spýtal tu :-D čítal som užívateľské recenzie a nie popisy v eshopoch
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.01.2021 22:04 Muž chameleon [63] Re: Sid
Nenáročné rastliny by mali byť všetky čo mám, rovnako aj teplota je cca 22 a svetlo nie je nejak moc silné, svietivosť cca 900lm, no aj tak iste budú krajšie a bujnejšie pri vyššom obsahu CO2 vo vode. Takže tekutý uhlík ako je Invital CARBON nepripadá v úvahu vôbec? hmm
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.01.2021 22:00 R Muž ctibum [6910] Re: chameleon
Pročti zdejší fórum, ne popisy produktů na eshopech... ;-)
A koukni například na horacovoakvarium.cz jak to jde bez CO2...
I ve zdejších prezentacích si můžeš vyfiltrovat ty bez přidávaného CO2...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   01.01.2021 21:54 Muž Sid [6634] - RostlinyRe: chameleon
...Celému plynnému CO2 setu sa chcem vyhnúť, no nejak chcem rastlinky podporiť aj v tomto smere ak je to možné inak než plynným setom...
Můžete zkusit "kvasnicový" set nebo pěstovat rostliny, které nevyžadují zvýšený obsah volného CO2, ty pěstovat při nižší teplotě vody a intenzitě světla.
(Nevím, co pro vás bude jednodušší...)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.01.2021 21:42 Muž chameleon [63] Re: ctibum
Tak o tomto som nevedel, na produkt som našiel takmer len pozitívne recenzie, ako na eshopoch tak aj tu v atlase výrobkov :-D pri rýchlom googlení som našiel že aj používanie takejto formy CO 2 je lepšie než vôbec nič, je na tom niečo pravdy? Alebo prečo si názoru že je to tak zlé? Celému plynnému CO 2 setu sa chcem vyhnúť, no nejak chcem rastlinky podporiť aj v tomto smere ak je to možné inak než plynným setom hmm
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.01.2021 21:14 R Muž ctibum [6910] Re: chameleon
Na jakýkoli tekutý uhlík zapomeň. Pořád o něm píšeš. Nemá to s CO2 nic moc společného. Vygoogli si "glutaraldehyd", dočteš se o něm i tady...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.01.2021 21:09 Muž chameleon [63] Re: vaclav
Áno zisťovanie parametrov vody je už v procese :) zatiaľ uvažujem len nad kapsulami do dna a Invital Carbon, nejak to podporiť v raste do budúcna hmm
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   01.01.2021 17:40 R Muž vaclav [14598] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: chameleon
Já myslím že se zatím nemusíš o hnojení rostlin moc starat, stačí měnit pravidelně vodu. Rostlin máš zatím málo. Zjisti si u dodavatele vody co ti teče z kohoutku. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.01.2021 15:23 Muž chameleon [63] – Hnojenie 60l
Zdravím, uvažujem nad hnojením môjho akvária, máte nejaké odporúčania, poprípade čomu sa vyvarovať? Dno mám iba štrk bez živín, tak tablety do dna by boli asi najviac vhodné hmm
Vyzkoušejte

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.10.2020 19:01 R Muž ctibum [6910] Re: spajk17
S hnojením si počkej i na další názory...

Plast, barva, asi nějaký lepidlo, šroubky... No je to tvoje věc a sem to beztak nepatří. Kdyžtak je tu na to vlákno ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.10.2020 18:35 Muž spajk17 [19] - Raci, krabi, krevetkyRe: ctibum
Díky. Motorka je z plastu
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.10.2020 18:30 R Muž ctibum [6910] Re: spajk17
Jestli jde o Pokus o kus, tak to máš pět dní. Teď bych nehnojil, dal bych tomu čas na záběh, pak dáš ryby, začneš krmit a pak uvidíš...
Mimochodem, víš jistě, z čeho ta motorka je? Aby ti neuvolňovala do vody nějaké srágory...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.10.2020 17:07 Muž spajk17 [19] - Raci, krabi, krevetky
Zdravím, mám 54 litrove akvarko. Chtěl bych se zeptat čím hnoji. Nějaké doporučení? Na dně mám hnojici substrat 1.5 cm vrstvu a to přikryté pískem. Čím ještě prihnojovat ?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   29.09.2020 13:34 Jarden Sk Re: vlka
Keďže sa ti nikto neozval, tak áno používal som. Bohužial to hnojivo je skôr pre slabý Low-tech alebo kombináciu s Tropica substrátom v dne a aj to asi len na zábeh, potom už nestačí/ak máš veľa rastlín/ a treba zvyšovať dávky-čo je neekonomické.Používal som ho v Low-tech akváriu a musel som ho vylepšiť o dusík a fosfor a to hovorím o tej zelenej, mám aj oranžovú...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.09.2020 09:52 Muž vlka [3444] – ...Tropica Premium Nutrition...
Hezké dopoledne, používáte někdo tohle hnojivo od JUWELu ? A pokud ano, jaké máte zkušenosti. Děkuji...
www.juwelakvarium.cz/…

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.07.2020 17:27 Jarden Sk Re: jiri609
Jasne,veď som tú špecifikáciu dal nižšie, čo by tam ešte mohlo byť, nerozumiem, sú tam stpopové množstvá prímesí a to by nemalo ovplyvniť kvalitu nie? Mám ho z Penty a používal ho už asi pol roka aj ako hlavný zdroj dusíku, naakumuluje sa rovnako Mg ako K pri KNO3, tak je to jedno ktorý bude používať-skončil som tak , že ich kombinujem a pridal som ryby ako zdroj dusíku.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   16.07.2020 14:17 Muž jiri609 [91] Re: Jarden Sk
jen na okraj - označení kvality p.a. je "pro analýzu", tedy takové velmi čistý.......
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.07.2020 11:53 Muž 4Sima [1897] Re: Jarry
Jo, to asi udělám, dávám jsem seachem flourish (nyní profiplants complete free) a easy life ferro (v záloze profiplants fe) z těch komerčních tekutých. Přejdu v budoucnu na míchané vlastní asi tenso. Stejně se mi na té akvaristice líbí, jak se řeší přebytek draslíku, aby se za půl roku řešil jeho nedostatek :) . Díky za rady.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.07.2020 11:37 Muž Jarry [1437] Re: 4Sima
Jestli používáš nějaká kompletní hnojiva, tak v těch draslík asi bude. Když už to takhle kombinuješ, tak bych to míchal rovnou z chemie všechno, budeš to alespoň mít pod kontrolou - a podle mě i přestaneš mít problémy s nadbytkem draslíku.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.07.2020 11:03 Muž 4Sima [1897] Re: Jarry
K2SO4 právě vůbec nepřidávám, akorát přidávám KH2PO4 - jenže při tom co z něj dávám by mělo být množství draslíku téměř zanedbatelné. Tak jsem si říkal, že bych zkusil snížit KNO3 a zkusit dusičnan hořečnatý.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.07.2020 10:28 Jarden Sk Re: vaclav
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.07.2020 10:23 Muž Jarry [1437] Re: 4Sima
Podle mých zkušeností, když nebudeš draslík přidávat v jiné formě, než v KNO3, tak se mi nezdá, že by ho mělo být moc. Také jsem s draslíkem kdysi trochu bojoval (bylo ho moc), přestal jsem do hnojiva na čas přidávat K2SO4 a samo se to srovnalo.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.07.2020 10:00 Muž 4Sima [1897] Re: vaclav
Určitě to nechci jako hlavní zdroj, mám v akva dost draslíku. Mám dusík od Allfy a KNO3. Tak jsem zamýšlel, že bych si to doředil na poměr co mám v KNO3 a střídal to. Tím bych měl dusičnany pod kontrolou a mohl sledovat ten draslík, jestli půjde dolů.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.07.2020 09:26 R Muž vaclav [14598] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: 4Sima
Je to poměrně dost drahé, já používám čistý shání mě to snacha protože dělá v laboratoři. U potravinářské kvality nevíš co do toho přidávají. Jinak je to samá voda a jako hlavní zdroj NO3 to nepoužívej. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.07.2020 08:02 Muž 4Sima [1897] Re: nekdo
Jakou variantu koupit? Nabízí dvě: čistý nebo p.a.?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   16.07.2020 04:48 Muž nekdo [355] Re: Jarry
No to ano, také je tam vždy, že pokud nenaberete za 3, tak distributoři .... Seznam hned u toho... někteří to mají na dotaz, tak se tam zavolá a oni vám to objednají .... další možnost je, pokud máte někoho známého v lékárně, tak třeba fagron dodává dost. Ano nelze to jednoduše naklikat v e-shopu, což pořád neznamená, že je to nedostupné. Pentu nedoporučuji kvůli tomu, že jsem ji našel jako odkaz na googelu, ale pro jejich kvalitu surovin ve smyslu čistoty.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.07.2020 22:02 Muž Jarry [1437] Re: nekdo
Penta, jestli se něco nezměnilo, posílá objednávky nad cca 3000Kč.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.07.2020 21:57 Muž 4Sima [1897] Re: nekdo
Díky, jedna z mála nabídek, co jsem našel.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.07.2020 21:52 Muž nekdo [355] Re: 4Sima
za mě jedině penta
www.pentachemicals.eu/…

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [2] ...... 19

Zpět na obsah sekce Akvarijní rostliny • Zobrazeno 24801x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/1620?od=51