Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Čím hnojit?

 

NápovědaFórum » Akvarijní rostliny » Hnojení 

PMDD

Přejít na předchozí stránku 8 Přejít na další stránku   1  
Čím hnojit?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.11.2014 21:56 JoKa Re: cezarmilan
Díky, ale zůstanu u toho pmdd... Připadá mi takové sofistikovanější...

Zeptám se ještě na doplňující dotaz k mému předchozímu dotazu... Takže vezmu denní dávku toho na své litry, vynásobím sedmi a jednou týdně to do akva loupnu s novou vodou při výměně??
Nemám radši to množství vynásobit třeba jen třema, ať to nepřepálím a nevykvete řasa??
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.11.2014 21:07 Muž cezarmilan [591] - RostlinyRe: Urtman
Je dobré i toto
akvarijni-hnojivo.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.11.2014 19:25 Muž zervan [1123] - RostlinyRe: Urtman
Urtman napsal: Dá se nějak PMDD dávkovat jednou týdně při pravidelné výměně vody, třeba že ho rozmíchám do té nové vody, než jí přeleju do akva?? Respektive, bude to mít nějaký efekt?? V podstate tak hnojím - snažím sa držať celý čas úroveň živín v akváriu na rovnakej úrovni a keďže je denný úbytok veľmi malý, veľkú väčšinu živín dodávam s novou vodou a len malé množstvo prikvapkávam počas týždňa. Myslím si, že keby dám všetko pri výmene vody, tiež sa nič nepokazí a celkovo by bola hodnota živín vyrovnanejšia ako pri opaku (pri ňom je podstatne menej živím tesne po výmene vody). Výnimkou sú mikroprvky, tie dlho nevydržia.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.11.2014 18:55 JoKa Re: Johan
Problém je v tom, že bydlím v podstatě v centru města a krtinec budu těžko shánět...
Dost toho čtu o PMDD a začíná mě to zajímat...
Zeptám se asi blbě, rozhodně se mi zajídá představa dávkovat to každý den, už takhle mi péče o všechna má akvária zabere tolik času, že už mladá nadává...
Dá se nějak PMDD dávkovat jednou týdně při pravidelné výměně vody, třeba že ho rozmíchám do té nové vody, než jí přeleju do akva?? Respektive, bude to mít nějaký efekt??
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   04.11.2014 10:07 Muž Johan [4945] - RostlinyRe: Pepan
Přesně tak, někdy to roste dobře a jindy ještě lépe. :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.11.2014 09:59 Muž Pepan [5043] - RostlinyRe: Johan
Já se přiznám že tohle jsem nikdy nezkoušel. A problém vidím v tom, že krtci žijí v oblastech s různým složením půdy, takže stejný návod může dávat jiné výsledky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.11.2014 09:56 Muž Johan [4945] - RostlinyRe: Urtman
Uhňácat kuličku z krtince a dát jí pod problémové rostliny.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.11.2014 06:22 jamajcan Re: Urtman
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.11.2014 23:47 JoKa – Čím a jak hnojit
Zdravím všechny... Do této chvíle jsem se soustředil spíš na ryby a rostliny byly pro mě spíš nástroj, jak udržet rovnováhu právě pro ty ryby (zatím se řídím jen tím, že když mám roslin hodně, tak pohoda, čím víc, tím líp)... Teď bych si ale chtěl trochu rozšířit obzory a jedno ze svých akva proměnit v něco jako rostlinné akvárium...
Je mi jasné, po přečtení X článků a vláken zde na fóru, že bez hnojení se neobejdu... Jenže je to pro mě španělská vesnice. Přečetl jsem toho dost a názory se dost rozcházejí...
Potřeboval bych, od vás zkušenějších v této oblasti, pár tipů, jak a čím mám hnojit. Komerční hnojiva zavrhuji rovnou, milionář nejsem, ale na druhou stranu, když mi domů přijde pár nějakých pytlíčků, tak stejně nebudu vědět co s nimi...
Něco jsem už přečetl, takže vím, že metoda EI u mě nepřipadá v úvahu, kvůli nedostatečnému osvětlení. Jde mi spíš o nějaké to přihnojení a aby se mi nedělali díry v listech...
Za případné tipy, případně linky, odkazy a články pro nerostlináře, jako jsem já, předem děkuji...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.11.2014 20:32 Žena petastastna [0] Re: amrtin
děkuji za rady, vše provedu :-) lepší se zeptat dopředu, než řešit nerostoucí rostlinky :-)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.11.2014 19:18 amrtin Re: zervan
K tomu anubiasu:hnojení,ani GA mu nevadí,jenom to ostré(přímé)světlo,proto ho doporučuji zastímit(plovoučky...).
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.11.2014 18:34 Muž michalt [737] - MiniakváriaRe: petastastna
Podle potřeby :-).

www.prirodni-akvarium.cz/… (dole)
www.rostlinna-akvaria.cz/…

Dávám jednu tabletu ke kořenu každé kořenící rostliny, dávám dvě nebo tři ke kořenům vzrostlejších echinodorů.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.11.2014 18:31 Žena petastastna [0] Re: zervan
ještě prosím, jaké je dávkování u osmocote? nenašla sem to :-/
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.11.2014 18:26 Žena petastastna [0] Re: zervan
moc děkuju, ale bublání by se mi nevešlo :-( akvárko je na skříňce mezi skříňkama který sou plný a bohužel nemam kam věci z nich dát :-D ale děkuji ;)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.11.2014 17:59 Muž zervan [1123] - RostlinyRe: petastastna
Pozor, Anubias je rastlina s mimoriadne nízkymi nárokmi na svetlo a spomínané nové rastlinky sú náročné na svetlo, takže to tak hladko ísť nemusí. Na druhej strane, ak sa darí Cabombe a Pogostemonu (sú spomínané v prezentácii), tak by to malo ísť.

Osobne by som odporúčal radšej bublanie biokvasu ako glutaraldehyd, debatovali sme o tom tu: rybicky.net/forum/19442-pmfe-glutaraldehyd
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.11.2014 13:54 amrtin Re: petastastna
CO2 Vital(neboli glutaraldehyd,neboli tekuté CO2)je jenom částečnou náhražkou cočka z bomby(burčáku),takže další hnojení by bylo na místě a to jak do vody(PMDD například),tak do substrátu(osmocote).Ke koupi třeba tady: akvarijni-hnojivo.cz ,více info o hnojení: www.rostlinna-akvaria.cz/… a www.prirodni-akvarium.cz/… Toto jsou asi nejlepší stránky zabývající se touto tématikou(ale samo že ne jediné) ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.11.2014 12:46 Žena petastastna [0]
Ahojte,

pořídila jsem si nové rostlinky : Eleocharis pusilla, Blyxa japonica, Micranthemum micranthemoides a ještě jednu, teď nemůžu jít název ale je podobná micranthemum :-) a chci se zeptat. Osvětlení mám silné, opravdu se mi tam rostlnikám daří, anubias kvete, všechno roste, ale pán ve zverimexu mi k těmto rostlinkám doporučil co2 vital. Jedná se o akvárko 25 litrů. Myslíte že co2 vital stačí nebo si mám koupit ještě nějaké hnojivo? Mám jemňoučký černý šterk, spíš písek, pro krevetky, ale nemá mv něm žádné hnojivo. Ale byl mi doporučen bioflor. Myslíte že ho mám pořídit nebo stačí co2 vital a správné osvětlení? Případně zjistím doma osvětlení. Děkuji.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   30.10.2014 18:23 Muž Designer [5695] - CichlidyRe: Burak125
MicroMix plus snese nejvyssi pH.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.10.2014 18:21 Burak125 – Rostliny
Mám pH 7,5 které mikroprvky mám použivat, MicroMix plus,Plantex CSM+B nebo Teso Cockail.Děkuji za radu.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   30.09.2014 12:10 amrtin Re: Marcel G
K2SO4 je už v PMDD,takže další sírany už přidávat nechci a ta potaš mě připadá nejlepší...
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.09.2014 11:47 Muž zervan [1123] - RostlinyRe: Marcel G
Lenže sóda zvýši aj sodík a možno ho niekto nechce s tým, že draslík sa aspoň zužitkuje (keď ho je vo vode málo) a sodíka je v bežnej vode zvyčajne dosť. To len tak fabulujem, nejako sa neviem stotožniť s pridávaním tejto látky, ale verím, že môže nastať taká situácia.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.09.2014 11:34 Marcel G Re: amrtin
Pokud ti jde jenom o ten draslík, tak je lepší používat K2SO4. Sírany ničemu nevadí (tuším, že ve vyhlášce pro pitnou vodu mají limit až někde kolem 250 mg/L), a akvárko navíc není zdroj pitné vody. Na zvýšení alkality můžeš použít obyčejnou jedlou sodu (NaHCO3).
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.09.2014 11:27 amrtin Re: zervan
Ano,souhlasim.Právě ten draslík mě na tom zajímá(když to mírně zvedne pH taky nevadí)...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.09.2014 11:14 Muž zervan [1123] - RostlinyRe: amrtin
Tak podľa mňa po tomto siahne niekto, kto chce zvýšiť alkalitu, ale nie celkovú tvrdosť a zároveň doplniť draslík, ale už nie dusičnany - asi dosť špecifická situácia.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.09.2014 09:13 amrtin – potaš
Máte někdo zkušenosti nebo alespoň názor na použití potaše v akváriu? www.akvaria-aquascape.cz/… Nikde jinde o ní není ani zmínka...Tady ve vláknu jsem ve starších příspěvcích sice něco našel,ale né samostatně,jen s ADA substrátem...

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.08.2014 18:32 jamajcan
Anebo umělohmotné a nemusí se stříhat vůbec :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.08.2014 13:17 Muž 150koni [653] Re: zervan
zervan napsal: asi treba vymeniť rastliny za pomalšie rastúce.
Taky už mne přestalo bavit neustále stříhat rychle rostoucí rostliny. Tak jsem je trochu omezil. Zarostlé akvárko je sice pěkné ale časově náročnější hmm
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.08.2014 12:42 Muž zervan [1123] - RostlinyRe: ludvik
No podľa mňa sa Salvinie dá zbaviť, tá sa nelepí na všetko a nezostáva i vnútri hadíc ako Lemna minor. V jednom veľmi silne osvetlenom akváriu máme (resp. Mima má) obe, ale tá malá potvora Lemna sa rozrastá o dosť rýchlejšie ako Salvinia. Pri údržbe je vybratá veľká väčšina plávajúcich rastlín a späť do akvária dávame len Salviniu, teda na chvíľu je v prevahe, ale ona dorastá neuveriteľne rýchlo a je úplne na všetkom - na hadiciach, kýbloch, handričkách, nožniciach, pinzete, samozrejme pri manipulácii aj na rukách a oblečení :) Tejto sa zbaviť je už dosť veľký problém a určite nepomôže zníženie hnojenia. Dokonca som si všimol, že v "kanáli" (taký s roštom na čistenie obuvi) pred domom sa rozrástla, pokrýva tam celú hladinu - predpokladám, že sa tam dostala pri prášení handry z okna. Keď si niečo od Mimy beriem k sebe, tak to niekoľkokrát preplachujem a starostlivo hľadám každý jeden kúsom tejto rastlinky, aby som si ju nezavliekol.

Inak moja skúsenosť s nehnojením a silným svietením nie je taká, že by rastliny nerástli - ony pomaly rastú, ale sú kadejako deformované, deravé, pokryté vápennými soľami (biogénne odvápnenie). Lepšie sa mi zdá ubratie svetla. Ak však aj pri slabom svetle rastú prirýchlo a ani zníženie hnojenia nepomáha... no tak potom asi treba vymeniť rastliny za pomalšie rastúce.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.08.2014 11:43 Muž ludvik [1082] Re: Slav3k
Na plovoucí rostliny (myslím ty, co mají listy na hladině ala leknín) nemá přidávání CO2 do vody žádný (nebo pozorovatelný) vliv. Rostou jak šílené tak nějak sami od sebe. V každém případě si troufnu tvrdit, že po jakémkoliv omezení z tvé strany budou až poslední, kterým to bude vadit.

Zbavit se jich lze velice těžko (mám Salvinie). Je to dřina, musíš poctivě vybrat vše co vidíš a každý den kontrolovat a hned vybírat zbytky. Možná to jednou vyjde.

Ale já je tam mám zrovna kvůli Čichavcům.
Slav3k napsal:
Omezím přísun CO2 a nebudu téměř hnojit.
... snad se mi podaří zbavit se té otravné plovoučky.

Jak by jste se potýkali s expanzí zeleně vy?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.08.2014 10:56 Muž Slav3k [23]
Fotka k příspěvku Zdravím,
Od té doby co hnojím a pouštím CO2 mi to strašně bují všechno. Je to velmi únavné každý týden trhat tolik zeleně. Nejhorší na tom je že jsem si od jednoho člověka tady pořídil plovoučky a jeden z těch druhů co jsem dostal jsou takové drobné malé kytky co jsou nesmírně rozpínavé a týden co týden zarostou celou hladinu.

Omezím přísun CO2 a nebudu téměř hnojit.
V budoucnu asi znovuzaložím akva, stejně nemám ideální rozvrhnutí rostlin. Vyberu si z té džungle jen ty nejlepší kousky a hlavně, snad se mi podaří zbavit se té otravné plovoučky.

Jak by jste se potýkali s expanzí zeleně vy?
 
Vyzkoušejte

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.06.2014 12:51 Muž Tomiino [43] Re: dudak
plno lidi tady pise PMDD dodavat kazdy den,ale maji krasne rostlinne akva,rostlinu na kazdem miste.To ja nemam.Nemam na to cas jsem rad za to co mam v prezentaci.kdyz to budu davat lehce do akva jak popisujes nepokazim tim nic?abych nenaboural nejakou rovnovahu v akva a nepadly mi ryby
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.06.2014 11:59 Muž dudak [1885] Re: Tomiino
to musíš vidět sám, podle mě je to tak akorát.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.06.2014 11:14 Muž Tomiino [43] Re: dudak
svitim od 8-12 pauza do 14:30-21:30....ubrat nebo staci?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.06.2014 10:54 Muž dudak [1885] Re: Tomiino
světla máš podle mě tak akorát, samozřejmě záleží taky kolik hodin tím svítíš. CO2 a PMDD bych tam klidně přidal. Já si glutaraldehyd taky míchám sám, pak to cenově vyjde samozřejmě líp, ale plynné CO2 to určitě nenahradí. S tím PMDD bych se nabál dávat klidně jen 1x nebo 2x tejdně, začal bych na menších dávkách a postupně zvyšoval. Aspoň to vyzkoušej a uvidíš.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.06.2014 10:52 Muž Tomiino [43]
nasel jsem clanek ktery popisuje me akva :-) __situace D Světla i živin je málo. Rostliny z toho asi nejsou zrovna dvakrát odvázané, nicméně, i v těchto skrovných podmínkách dokážou celkem slušně vegetovat (výhodu mají zejména méně náročné druhy). Patrně druhá nejčastější situace v našich akváriích - světlo tak 0,5W/litr a méně, žádný uměle přidávaný CO2, hnojení "jen od rybiček". Bohužel, při flákání údržby, při přerybnění nebo při špatné skladbě rostlin (převaha pomalurostoucích druhů) velmi snadno sklouzává do situace C (málo světla, hodně živin). Vzniká nerovnováha a dochází k rozvoji řas. K témuž se můžeme dopracovat nerozumným hnojením. (Odtud pochází mé oblíbené doporučení "když nesvítíš, nehnoj" - hnojením při mizerném světle totiž živíme pouze řasy).
_____Co s tím: Nic. Teda, ... můžete jít na vyšší level (A), nebo udržovat status quo, tj. nedovolit, aby z toho bylo céčko. To v praxi znamená především neflákat údržbu (= pravidelně odkalovat a měnit vodu) a nepřikupovat rybky při každé návštěvě akvaristiky (já vím, že je to těžké :o) ...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.06.2014 10:24 Muž Tomiino [43] Re: dudak
tak zakoupim tento pripravek akvarijni-hnojivo.cz/… v rozumne mire,podle navodu ktery se budu snazit vyhledat a vykoupu jej...ale mam to i drobet na cryptocoryne,ale radeji dam pryc ten list kdyz je hezky zakorenena...kdyz budu jen lehce pridavat do akva,pisou 1-3 ml na 100 l ja mam 300l kdyz tam kapnu 1ml jen pro lehke doplneni zkazim neco?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.06.2014 10:19 Muž Tomiino [43] Re: dudak
Diky ti za clanek.Kdyz zacnu u meho osvetleni...staci na 300 l akva?1x39w T5,2x30w T8.jestli vlastne nemam osvetleni na to abych mohl dodavat do akva CO2 a zaroven PMDD bude jednoduzsi vyndat anubisy a dat je do te lazne... je pravda ze jezdim na sluzebky,ted jsem zrovna pryc,tyden doma a tyden pryc a vysvetlovat manzelce co a jak kdyz ji tam behaji dve deti je na prd
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 6   12.06.2014 10:01 Muž dudak [1885] Re: Tomiino
samotným PMFE ničeho moc nedosáhneš, navíc nechceš přidávat chemii a rostliny jak píšeš ti rostou dobře i když nehnojíš. Tak si ujasni co vlastně chceš, jestli jen dostat řasu z anubiasu, tak ho vyndej a dej mu nějakou krátkodobou lázeň v roztoku tekutého uhlíku nebo peroxidu vodíku - tady na fóru na to určitě najdeš návody. Jestli ale chceš aby ti začaly růst rostliny výrazně rychleji, tak bude potřeba sladit světlo, přidávání CO2 i dalšího hnojiva, jakmile to nebude v rovnováze, budeš tam mít řas ještě víc. A i když to do robvnováhy dostaneš, počítej s tím, že to zase bude chtít o dost víc času na údržbu, protože jak kytky rostou, musí se stříhat a jakákoliv chyba se projeví rychlejc. Namíchané PMFE tě do 300 l akvárka přijde docela draho, navíc se také musí přidávat denně, což ti nevyhovuje, jestli chceš CO2 pořiď si radši CO2 set, v rozumném časovém horizontu se to vyplatí (místo PMFE)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.06.2014 07:37 Muž zervan [1123] - RostlinyRe: Tomiino
No, takto som to nemyslel - práve ten "tekutý uhlík" (glutaraldehyd / PMFE) už veru chémia je :) Súhlasím, že CO2 do toho akvária by bolo najviac treba (to je najčastejšie odporúčaná vec pri problémoch s riasami), ale podľa mňa by bolo lepšie rovno bublať plyn - áno, ja dodávam z 2 fliaš biokvasu, no pre 300 l akvárium by bolo treba viac, v tomto zmysle je PMFE určite jednoduchší aspoň pre začiatok a tiež by mohlo pomôcť s tou riasou, hlavne, ak by sa denná dávka vždy striekačkou vypúšťala priamo na postihnuté Anubiasy.

Ale akonáhle začne človek používať CO2, rastliny začnú viditeľne rýchlejšie rásť a zároveň potrebovať viac minerálnych živín, takže pokiaľ sa nezačne hnojiť (napr. s PMDD), tak sa začnú časom prejavovať nedostatok prvkov - či už diery na listoch, žltnutie listov, pokrútené nové listy a podobne.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.06.2014 07:11 Muž Tomiino [43] Re: zervan
ale ty uz do akva dodavas co2 ne?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.06.2014 07:10 Muž Tomiino [43]
Tak jsem dosel k zaveru,ze bude pro me asi nejlepsi zacit s co2 protoze to potrebuji rostliny nejvice.To PMDD je dobra vec,ale ja nevim jakou slozku to doplnim do akva a na ktere pridam...aby to pak nebylo jeste horsi....takze bych koupil asi zatim jen PMFE nebo akvarijni-hnojivo.cz/…
GLUTARALDEHYD 25% - - TEKUTÝ UHLÍK
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.06.2014 23:05 Muž zervan [1123] - RostlinyRe: Tomiino
Ja by som tie zložky PMDD nebral ako nejakú "chémiu", sú to predsa soli nachádzajúce sa v prírodnej vode, niekde menej (vodovod) a niekde podstatne viac (minerálka). Taký glutaraldehyd (PMFE) je však už niečo iné.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.06.2014 22:36 Muž Tomiino [43]
Koupe PMDD a jeho pouziti se neda asi moc srovnavat s rasobijcem od Rataje co??nebo je to na podobne bazi?chemi a zase chemie..nejradeji bych se na chemii vyprdl :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.06.2014 16:19 Muž MarekP [812] - MalawiRe: Aquasky
Aquasky napsal: ale rozhodně jsi nějak upravoval dávku ne?..nebo jen vše namlátil do půllitru a dávkuješ dle návodu?...to asik ne :-D

Představi si, že ano. ano Ale nenamlátil jsem to do půllitru, ale jen do půl decky. Takhle mám to hnojivo na 10 měsíců a namíchám si každej měsíc nový. Pouze jsem upravoval dávkování podle toho, co jsem pozoroval na rostlinách. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.06.2014 16:13 Muž Tomiino [43] Re: Tomiino
Fotka k příspěvku tady ctu akvarijni-hnojivo.cz/… co si tak asi poridit,kdyz s tim vseobecne zacinam.Nikdy jsem tuto nepouzival tak by pro me bylo asi slozite jeste zjistovat co tam dat a nedat...kdyz jsem u toho clanku pisou tam jestli je v akva hodne rostlin ci ne kolik je podle vas v mem akva rostlin?dost nebo malo?nebo cisty stred?
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.06.2014 16:13 Muž Aforte [533] - RostlinyRe: Tomiino
Na rostlinách to poznáš. Nepotřebuji akva přehnojit. Jde mi jen o to, doplnit rostlinám prvky, které jim chybí. palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.06.2014 16:11 Muž Tomiino [43] Re: Aforte
to musis mit na kazdou latku makroprvku testy ne? :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.06.2014 15:55 Muž Aforte [533] - RostlinyRe: Aquasky
Souhlasím. I já přešel na domácí tvorbu hnojení(děkuji Sidovi za "prášky"). :-D Cenově to vychází o hodně lépe oproti komerčním přípravkům. Míchání není nijak těžké. Do akvária dodáme jen to, co nám doopravdy chybí.

Já mám ale vše zvlášť a snažím se dávkovat jen to, co chybí. Každopádně poslední dobou jsem skoro přestal hnojit. Trošku kašlu i na údržbu. Nedostatek času. Ale až skončí škola. To zase bude. :-D Každopádně i takto to roste úžasně. palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.06.2014 15:53 Muž Aquasky [35] Re: MarekP
ale rozhodně jsi nějak upravoval dávku ne?..nebo jen vše namlátil do půllitru a dávkuješ dle návodu?...to asik ne :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.06.2014 15:50 Muž Aquasky [35]
Nejlepším hnojivem je takové které odráží potřeby rostlin, v případě kryptokoryn a achynáčů je dobré hnojit i do substrátu, PMDD je už pasé protože dnes víme že balíčky PMDD neobsahují dostatek živin hlavně K a musíme přidávat extra...navíc pmdd je univerzální vzorec pro naprosto odlišná akvária, nelze o hustě zarostlém a dobře osvětleném akva říci že potřebuje stejné množství daného prvku jako chudé akvárium s 0,30W/l ideální jak říká Sid je jít na akvarijni-hnojivo.cz/… mám s ním velmi dobré zkušenosti, osobní převzetí v hk a hlavně si na kalkulačce spočítáte kolik čeho máte dodat a jak co namíchat, je tam i jak správně namíchat poměr prvků což je taky důležité, většinou je ideální pokud limitujícíh prvek je P, dnes již nedokáži pochopit jak někdo může hnojit komerčním hnojivem..a to i přes to že některé jsou kvalitní ale jsou zase velmi drahé...pokud se dostanu k tomu zda uchovat v lednici či ne...tak je to jedno, k oxidaci dochází tak i jako tak v lednici je ten proces o malinko pomalejší...ideální je si namíchat pro danný den do 20 ml všechny komponenty ale těžko z vás má někdo doma anal. váhu s přesností na 3 des. místa :-D

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [8] ...... 19

Zpět na obsah sekce Akvarijní rostliny • Zobrazeno 24801x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/1620?od=351