Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Kalná voda

NápovědaFórum » Voda, přípravky na úpravu a testy  

Žádná předchozí stránka 1 Přejít na další stránku   1  
Kalná voda
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.07.2018 22:35 Muž @ ladalup [1] Re: vaaclav
Asi jo právě sem rozsvítila a na skle takovy jakoby nikdo pulec coze
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.07.2018 22:10 R Muž @ vaclav [8407] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: ladalup
Pokud je ten zákal bílý tak je to nálevník. rybicky.net/forum/17162… :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.07.2018 21:24 Muž @ ladalup [1]
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvku Ahojte poradíte mi prosím co mám se mi děje v akva?Řasy jsem se zdárně zbavil výměnami vody a ted tohle.Připadá mi to jako usazený vodní kámen zevnitř akva ale hrubý to neni+ v posledním týdnu šíleně kalná voda nesmrdí jenom je kalná dík za rady

Starší reakce

Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   03.06.2018 01:17 R Muž @ afc1886 [3581] Re: greddycz
Bohužel ten kořen přestane časem barvit . ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.06.2018 23:47 Muž @ greddycz [0] Re: afc1886
Mně to celkem vadí, ale třeba si zvyknu. Dekuju :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.06.2018 22:56 R Muž @ afc1886 [3581] Re: greddycz
Voda je krásně zabarvená do hněda od kořenu a ničemu to nevadí, spíše naopak. ;-)
Reklama
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.06.2018 22:53 Muž @ greddycz [0]
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvku 5 dní založené akvárium, voda je už průhledná, ale zabarvená do hnědá. Nevíte čim by to mohlo být? A na listech rostlin se usadil jemný prach. Mohlo by to být ze substrátu? A zmizí to? Díky

Starší reakce

Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   23.04.2018 12:08 Muž @ Maq [2821] Re: Suntour
Ještě pak dej vědět, jestli napořád. Clarity neřeší příčinu, je to jen vločkovač.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.04.2018 19:09 Muž @ Suntour [2] Re: Suntour
Seachem Clarity vyřešil můj problém :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.04.2018 09:16 Muž @ Suntour [2] Re: Maq
Ano, taky si myslím že je to bakteriální zakalení
Reklama
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   17.04.2018 14:32 Muž @ Maq [2821] Re: Suntour
Z fakt, že (1) akvárium není nové a (2) máš mastnou hladinu, bych na prvním místě podezříval bakteriální zákal. Ten předpokládá velké množství rozpuštěných (jednoduchých) organických látek ve vodě.
Filtr to neodfiltruje. Protože trvá delší dobu a protože (předpokládám) výměny vody nepomáhají, je příčinou buď něco co děláš pořád a pravidelně (krmení?), a nebo něco co leží v akváriu. Složitější organické látky, které se rozkládají na jednodušší.
Zkusil bych odkalit, zejména pod šutry, kořeny, apod.
(Jen návrh, úvaha na základě nekompletních informací.)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.04.2018 10:03 Muž @ martmart [103] Re: Suntour
Co2 se bud dava nebo ne.. kdyz se dava, neprestava se..

Chce tio si vzpomenout po cem zakal zacal.. zasah do akva, pridani korene, keramiky.. hnojeni..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.04.2018 09:22 Muž @ Suntour [2] Re: martmart
Ne, burčák jsem měl puštěný naposledy kolem Vánoc
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.04.2018 00:32 Muž @ martmart [103] Re: Anthrax
Nedostava se burcak do akva?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.04.2018 23:03 Muž @ Anthrax [1181] Re: KIV
Není to žádný čerstváček. To akvárko už běží přes dva roky. Pochybuji že mu pomůžou bakterie. Tam by bakterie problémem být neměly. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.04.2018 22:58 Muž @ KIV [3] Re: Suntour
Z mé krátké zkušenosti bych řekl, že to může být špatnou funkčností filtru (ve smyslu, že se neusadily bakterie). Pomohlo mi nakapat do vody (případně lze na molitan filtru) Sera Filter Biostart. Nemusí zabrat hned napoprvé.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.04.2018 08:42 Muž @ Suntour [2] Re: NHKG
Možná s krmením jsem to přehnal, ale voda je kalná delší dobu. Už si to ani nepamatuji. Myslím, že po výměnách vody by to muselo zmizet. V AQ musí být "něco" co vodu rychle zakaluje. Fakt nevim co
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   15.04.2018 21:05 Muž @ NHKG [3007] - Jihoamerické Cichlidy a eLkaRe: Suntour
Já se s něčím podobným trápil u přerybněného akvária v práci. Nepřeháníš to s krmením? Filtrace běží jak má a není potřeba ji čistit častěji jak 1x za měsíc?
U mého akvária pomohl Saechem Purigen, ale má to pár háčků: je drahý, u vnitřních filtrů nevím jak ho umístit (asi přivázat k filtru?) a podezřívám ho, že způsobil rozpad listů Echinodorů...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.04.2018 14:42 Muž @ Suntour [2]
Fotka k příspěvku Ahoj, mam v aq delší dobu kalnou, mléčnou vodu. Osádce to asi moc nevadí, ale mě ano. Vodu měním teď častěji. Vůbec to nepomáhá. Nemůže to být od mastné hladiny ? Jak se toho zbavím ? Nějaký přípravek ?

Starší reakce

Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   02.02.2018 12:30 Muž @ Anthrax [1181] Re: Zdeno
Dej sem fotku nádrže. Bez té ti nikdo neporadí, někteří asi ani neuvěří. Já doufám, že je to jen hloupý vtip.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   02.02.2018 12:30 Muž @ Kubaa [706] Re: Zdeno
Ano, voda může být kalná, jedovatá a ryby můžou brzy plavat břichem vzhůru. A pokud to přežijí, tak je stejně týráš. Naprosto nevhodná osádka, která patří do mnohem většího akvária.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.02.2018 11:55 Zdeno – Kalna voda
Dobry den chcem sa spytat neviete mi poradit ci moze byt voda kalna aj z toho ze mam v 60l. Akvariu 2 karasov 1 sumceka zralocieho asi 20cm. 2 pancierovniky a 3 ks prisavnikov ? Alebo cim to moze byt krmim 2 krat denne mam 2 filtre na 100l. Akvaria a jeden motorcek na kamienky neviem si uz radi menim pravidelne aktivne uhlie cistim filtre a davam bakterie za kazdu odpoved dakujem Z. :-(
Reklama

Starší reakce

Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.01.2018 20:23 R Muž @ romant [26771] Re: Market
Zaregistrovat se, zřídit prezentaci, dát fotky, uvést co nejvíce pravdivých údajů a bude se vidět co by za tím problémem mohlo stát. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.01.2018 20:19 Market – Beta
Cau,ahoj mame od vanoc bettu,zakaluje se nam voda cistime jednou za 14 dni
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.01.2018 17:51 Muž @ Kubaa [706]
@Maq ad 22.01.2018 13:15 :

Ty znáš nějaká chemoautotrofní eukaryota? Moje knížky ne.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.01.2018 17:23 Muž @ Maq [2821] Re: larix
No já už bych si s tím vůbec neporadil.
Já jenom beru na vědomí, že nějaké potvůrky takhle vytrvale vodu zakalit umějí. Ale je to asi dost výjimečný případ.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   22.01.2018 17:13 Muž @ larix [842] - miniryby, rastliny, ekológia akváriaRe: Maq
Maq napsal: larix: Zaznamenávám se zájmem, že nějaký zhruba konstantní zákal mohl trvat tak dlouho. Jsou to nějaké organismy co se pomalu množí? Nebo jak je to možné?
Nemám prostriedky na presnejšiu identifikáciu tých organizmov. Čo som vypozoroval, som uviedol (guľovité s aktívnym pohybom). Vo vzorke vody v protisvetle sa dala vidieť "zrnitá štruktúra" toho zákalu, takže veľkosťou boli prakticky makroskopické. Ich dlhú trvácnosť som si vysvetlil práve tou autotrofiou. V jednej nádobke s machom, ten zákal stále mám (tam mi nevadí), takže ak máš záujem o bližšiu identifikáciu, viem ti poslať vzorku.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   22.01.2018 17:08 Muž @ larix [842] - miniryby, rastliny, ekológia akváriaRe: Kubaa
S tou mojou druhou poznámkou máš pravdu, evidoval som Volvox ako Euglenophyta, moja chyba.
Ostatné platí a vzhľadom na tie úpravy tvojho príspevku plné irónie to už ďalej komentovať nebudem.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   22.01.2018 16:45 Deepinpeat - miniryby, rastliny, ekológia akváriaRe: Kubaa
No běžně se používá acetat,glycerol,glukóza. Mnoho kmenů řas umí využívat různé organicke zdroje C. V rámci jednoho druhu mohou existovát kmeny,které sou nějaké heterotrofie nebo mixotrofie schopné a jiné, které ne. V domácích podmínkách je trošku problém,ze to zvyšuje riziko kontaminace a snáze tam pak roste i něco jineho.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.01.2018 15:28 Muž @ Maq [2821] Re: Kubaa
Chachá... :) - u mě cheláty ne-e. Konzervanty taky ne. Takže uhlík jen jako CO2, dusík jen jako NH4 nebo NO3.

(Zkoušel jsem i organické zdroje C a N, ale to je jiná kapitola.)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.01.2018 13:57 Muž @ Kubaa [706] Re: Maq
A nějaký organický chelatant? I když to by jim asi nechutnalo. Nebo konzervant (benzoát apod.)? Kdysi jsem dělal z řas dokonce zkoušku, ale 99% informací jsem vypustil hned po zkoušce. Ta heterotrofie mě ale tehdy zaujala. Vím, že se to používá i při komerční kultivaci. www.sciencedirect.com/… Které všechny řasy to umí ale nevím. Nebude ale asi problém to dohledat.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   22.01.2018 13:50 Muž @ Maq [2821] Re: Kubaa
Média která jsem měl na mysli byly směsi anorganických látek (v demivodě), které měly chutnat řasám.
O existenci heterotrofie u řas vím, ale málo, nenašel jsem důkladnější prameny vhodné pro mě laika, a budu Ti zavázaný, pokud mi v tomto nějak pomůžeš k osvětě, třeba přes SZ.
Zajímá mě to proto, že mám podezření, že některé řasové kalamity v akváriích souvisejí mnohem spíš s obsahem organických látek ve vodě (a třeba na povrchu rostlin), než s minerální výživou.

EDIT: Myslím že nitrifikační bakterie nemohou přímo stvořit zákal už proto, že jsou fotosenzitivní a podle toho se usazují a chrání "slizem".
Reklama
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   22.01.2018 13:40 Muž @ Kubaa [706] Re: Maq
Chemoautotrofové jsou ale baktérie. A to co larix popisuje baktérie není. Co bylo v tom médiu pro řasy? Některé řasy umí fungovat heterotrofně, pokud mají vhodné žrádlo. Nitrifikační bakterie (alespoň některé) jsou chemoautotrofové - jsou ale známé tím, že se velmi pomalu množí. Nitrifikační zákal by byla docela senzace.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.01.2018 13:38 Muž @ Maq [2821] Re: Kubaa, larix
Už jsem to psal, znovu to zopakuji:
Při mých pokusech s kultivací řas se stává, že jako první se objeví bílý zákal. Mikroskop nemám a nejsem biolog, ale tak jak se nám to jeví, zelený zákal nemusí být nutně první.
(Já jsem si to vyložil tak, že ty organismy jsou chemoautotrofní.)
larix: Zaznamenávám se zájmem, že nějaký zhruba konstantní zákal mohl trvat tak dlouho. Jsou to nějaké organismy co se pomalu množí? Nebo jak je to možné?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek -1   22.01.2018 13:15 Muž @ Kubaa [706] Re: larix
Psal jsi okolí rodu Volvox, což jsou řasy. Jaké autotrofní organismy to tedy podle tebe byly? Z tvého popisu šlo zjevně o eukaryota, tudíž to museli býti fotoautotrofové a museli mít fotosyntetické pigmenty. Nebo nebyli autotrofní. Nebo to byl potenciální objev hodný odborného tisku.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   22.01.2018 13:10 Muž @ larix [842] - miniryby, rastliny, ekológia akváriaRe: Kubaa
Opäť si si to trošku prispôsobil.
Netvrdím, že to boli riasy.
Tvrdím, že podľa môjho názoru to boli autotrofné organizmy a tvrdím, že zákal spôsobený autotrofnými organizmami nemusí mať nutne zelenú farbu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.01.2018 13:06 Muž @ Kubaa [706] Re: larix
Bylo to bílé, neviděl jsi chloroplasty ale tvrdíš, že to byly fotosyntetizující řasy? Btw, chloroplasty vidím krásně i v mé "dětské" meoptě pod objektivem 6.7x.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   22.01.2018 13:01 Muž @ larix [842] - miniryby, rastliny, ekológia akváriaRe: Maq
Ja som sa stretol v nezabehnutej nádrži s biogénnym zákalom, ktorý bez zmeny vytrval takmer tri mesiace (nakoniec ma to prestalo baviť a použil som kombináciu chemických prípravkov). Pod mikroskopom to boli pohyblivé guľovité útvary, pripomínajúce bičíkovce rodu Volvox, som presvedčený, že tie organizmy patrili do okolia tohoto rodu, aj keď priznávam, že pri zväčšení, ktoré som mal k dispozícii, nebolo možné identifikovať chloroplasty. Chcem tým povedať, že zákal spôsobený autorofnými organizmami nemusí byť striktne zelený, ako sa nás snažia presvedčiť niektorí mimoriadne asertívni diskutujúci. Existuje totiž aj možnosť nezeleného (mliečneho) zákalu, ktorý je spôsobený autotrofnými organizmami.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   22.01.2018 12:21 Muž @ Maq [2821] Re: Kubaa
Ano, jde o žrádlo, nikoli o otázku, kde se tam ty breberky vzaly. To jsi měl zvýraznit tučně, protože někteří diskutující to dost jasně nevnímají.
Já bych si přihřál svou polívčičku v té vytrvalé stabilitě. Kdykoli jsem někde měl "živý" zákal, ta příslušná breberka se rychle množila a narazila na nějaký limit - žrádlo, kyslík, světlo, CO2 - a pak začala hromadně chcípat a přišla nějaká nová fáze. V řádu pár dní.
Tady máme něco, co se tak nechová. Nějaká suspenze, která nepadá ke dnu, nestoupá k hladině, nikdo ji nežere, nechcípá, nemnoží se... Mně to rozum nebere.
=
Hugo, zkus vypnout filtr a vzduchování, jestli to nebude sedat.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   22.01.2018 10:40 Muž @ Kubaa [706] Re: RE5PEK7
Lahve plesniví, to je klasika. Protože jsou v nich zažrané zbytky předchozích obsahů, i když jsou "čisté". Proto do doby, co vynalezli balenou vodu v petlahvích, už žádné drahé opakovatelně používatelné flašky na výpravách do přírody nepoužívám.

O sterilitě se tu nikdo nebavil, naopak jsem pro rýpaly několikrát upozorňoval, že o sterilitu nejde. Samozřejmě, že bakterie jsou všude. Problém není v tom, že by se tam nemělo co množit. Problém je v tom, že to něco tam nemá co žrát. Proto se nemohou namnožit na množství, které je viditelné pouhým okem (na což musí být zatraceně velké množství bakterií). A už vůbec ne nálevníci, kteří jsou o jeden stupeň v potravním řetězci dál.

Ještě snad trochu polopaticky: Může se stát, že budeš mít v prázdném špajzu mola. Někde tam mezi policemi určitě pár zrnek mouky bude. Ale pokud je ten špajz prázdný, rozhodně se tam ti moli nepřemnoží.

Řasy tento problém nemají, ty žerou CO2 ze vzduchu. Ale jsou zelené.

Moje nabídka deseti piv pro toho, kdo mi předvede bakteriální nebo nálevníkový zákal v systému vodovodní voda - sklo - filtrační písek stále trvá. Ale vzhledem k tomu, že se mi tu lidé snaží vyvracet, co jsem neřekl a ignorují podstatu věci, nečekám, že se o to někdo pokusí.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 7   22.01.2018 09:47 Muž @ RE5PEKT [243] - Život je jeden z nejtěžších.Re: Kubaa
Já když jsem v "čisté" lahvi Sigg nechal asi 1-2 měsíce vodu, tak se tam udělalo takové černé přisedlé cosi, co se rozpínalo jako pavučina po láhvi a nešlo to pořádně umýt. Jindy jsem v cca rok otevřené (EDIT: načaté, ale zavřené) balené vodě našel řasu.

Bakterie jsou úplně všude (i ve vzduchu v atmosféře). Je jedno, jak co vydrhneš, umyješ chlorem, vždy tam nějaké alespoň stopové množství zůstane. Nežiji v iluzi, že dělníci, co pytlují ty písky nosí sterilní očištěné obleky a bezprašné rukavice a roušku a že si před každým pytlem vezmou nové ochranné pomůcky a vydrhnou dávkovací stroj. Ani nežiji v iluzi, že se jim ve fabrice nepráší, že jim u stropu nežijou pavouci, že tam neběhají myši, že dělníci občas na písek nekýchnout, neplivnou, nešlápnout.

Ač se spíš přikláním k organickému původu zákalu v tomto případě, zakalení pískem nevylučuji. Nechápu ale, proč ty vylučuješ možnost zákal org. hmotou. Nemyslím si, že by někdo z nás měl tolik důkazů, aby mohl s jistotou potvrdit, či vyvrátit jedno z tvrzení. O to víc nechápu, kde bereš tu jistotu.

Další věc, že NIKDY není nic 100%. Kromě vakuu ve vesmíru tedy patrně neexistuje nádrž, která by byla čistá, bez života, jak ty říkáš.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.01.2018 01:52 Muž @ Kubaa [706] Re: prasan
V žádné té sklenici, ať byla ve tmě či ne, ať byla zima či horko, se nikdy žádný zákal neudělal. Není ani v té lahví z potoka. Voda odpovídající normě prostě není natolik úživná.
Reklama
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.01.2018 01:46 Muž @ Prašan [2884] Re: Kubaa
A nebude to v tom poháre teplotou a svetlom?! A samozrejme pitná voda má normy a preto je tam tých baktérií po menej,ale za pár dní pri vhodných podmienkach sa namnožia.Preto ti odporučím poháre čo zabúdaš na stoloch račej vyliať ako piť.Ale ak si myslíš,že ti to prospieva?!
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.01.2018 01:39 Muž @ Kubaa [706] Re: prasan
Ano může. Ale existují normy na pitnou vodu i na písek. A pokud do písku nevybobkovala myš a vodárny nemají těžký průser, tak tam toho prostě není dost, aby se takové věci děly. Sklenici s vodou z vodovodu jsem nechal někde doma nebo v kanclu stát několik dní nejméně tisíckrát. Ani jednou se v ní neudělal mléčný zákal. Ani v Praze ani v Lužici.

Kdo mi ten mléčný biologický zákal ve vodovodní vodě s filtračním pískem předvede, má u mě deset piv.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   22.01.2018 01:38 Muž @ JirkaŠčobák [1834] - Sbírám akvarijní rostliny. Low-tech akva. – Sleduju ...
... tuto diskusi a říkám si, že zajímavé, ale já se s bílým zákalem prostě nepotkávám - a to jsem za poslední dva roky založil přes 20 akva nebo mini. Zelený zákal několikrát ano - a teď mám v jedné starší kouli lehce zakalenou vodu z překrmování potěru - ale nikdy se mi bílý zákal nestal při zakládání. Zajímalo by mě, co dělám, že se mi vyhýbá. Dokonce ani ve vodě, kterou jsem nechal pár měsícu v kýblu se sajrajtem (kvuli bakteriím), nevznikl.

P.S. Možná, že mám stabilní sestavu bakterií a tím, jak na každé akvárium používám vodu a štěrk ze starých nádrží, stále si to naočkovávám a urychluji nástup stability.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   22.01.2018 01:35 Muž @ Prašan [2884] Re: Kubaa
Napríklad to,že ani tá voda nie je tak čistá ako si o tom ty presvedčený.A napríklad i to,že aj v ,,čistom,, piesku sa môže nachádzať organický odpad.(časti živočíchov,drevnej hmoty,prach)
Neviem čo máš za zázračnú vodu.Ja keď dám na okno pohár s vodou,tak mi tam vyrastie minimálne riasa - niekedy je z toho zelená voda.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.01.2018 01:31 Muž @ Kubaa [706] Re: prasan
Nějak jsem se ztratil ve tvé argumentaci. Co má akvárium s organickou hmotou, rostlinami a živočichy společného s nádobou s čistou vodou a čistým pískem?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.01.2018 01:26 Muž @ Prašan [2884]
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvku Raz čo si pamätám ,tak som potreboval súrne prerobiť akva.Nemal som kam vtedajšiu osádku dať,kedže som doma mal dalších 300 rakov.
Prikladám fotky akvária pri založení a dva dni na to už aj s osádkou.Ak človek vie ako na to nič sa nedeje,tým však nechcem niekoho presviedčať o správnosti postupu.To ozaj nie.Takto by sa to nemalo.Podľa teba Kubaa v takomto akvárku nemá čo naštartovať nitrifikáciu.A čo takto drevo,či nedostatočne vyčistené pozadie alebo sklo akvária.Dalšia vec je použitie filtrácie atď.
O substráte nehovoriac.
Dalšie vystrihnuté fotografie ukazujú dva akvária tesne po založení so spomenutým pieskom.Úplne rovnaké podmienky,rovnaký neprepieraný piesok,rovnaké osvetlenie i filtrácia.Posledná foto,kde som už dal i zopár rastliniek.Na fotkách vtedy síce nešlo o biely preberaný zákal ale zelený.Tak mi to teda vysvetli,prečo pri totožných podmienkach došlo k tak rozdielnemu zábehu.

Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.01.2018 01:01 Muž @ Kubaa [706] Re: larix
V tom případě ten zákal strč pod mikroskop nebo pošli nějakým mikrobiologům, protože to je sakra zajímavá potvora. Nebo reklamuj vodu u vodáren. Samozřejmě, v biologii je všechno možné, jsou bakterie co žijí v chladící vodě v reaktorech, ale přinejmenším je to hodně podivné.

Mně se to prostě nestává. A to ani když tu vodovodní vodu nechám stát někde ve sklenici, což je běžné, protože jsem bordelář. Mám tu vodu z potoka v lahvi od léta, prostě jsem ji nevylil po návratu z čundru a je pořád naprosto nezkalená a dá se pít.

Když mám při zakládání mléčný zákal, obvykle vidím i příčinu. Naposledy, když se nechytly kytky a dost jich uhnilo - to z toho byl krásný zde opěvovaný nálevník.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 5   22.01.2018 00:44 Muž @ larix [842] - miniryby, rastliny, ekológia akváriaRe: Kubaa
Ja by som ti aj rád poskytol argumenty a nejaký ten "praktický postřeh", no bohužiaľ v tom nevidím zmysel. Sú ľudia, s ktorými rád diskutujem a pokojne sa ich argumentami nechám presvedčiť, no tvoj spôsob "násilnej diskusie" mi vôbec nevyhovuje.
Jediné, čo poznamenám je, že mám opakovanú skúsenosť s mliečnym zákalom (identifikoval som niekoľko typov) v čerstvej nádrži, bez rýb, rastlín, kŕmenia a v niektorých prípadoch dokonca aj bez substrátu napriek tomu, že z vodovodu mi tečie mimoriadne "čistá" a relatívne nízko meneralizovaná voda. Minerálne zákaly spôsobené substrátom odzneli vždy v priebehu dní (s koloidnými zákalmi, ktoré spomína Maq som sa v akvaristickej praxi ešte nikdy nestretol).
Žádná předchozí stránka
Přejít na další

[1] ...... 14

Zpět na obsah sekce Voda, přípravky na úpravu a testy Přidat příspěvek • Zobrazeno 13249x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - http://rybicky.net/forum/15747-kalna-voda