Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Kalná voda

 

NápovědaFórum » Voda, přípravky na úpravu a testy  

Přejít na předchozí stránku 4 Přejít na další stránku   1  
Kalná voda
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.01.2018 20:00 R Muž romant [27987] Re: HugoStiglitz
Jakl vypadá filtr? Předpokládám venkovní nějakej kanystr. Máš tam nějaký finální médium, tedy něco na způsob vaty?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.01.2018 19:35 HugoStiglitz Re: romant
Je mi to jasné... zase zakal, zakal, zakal... bla bla.. porad dokola.. jiz jsem toho nekolik založil, ale tohle se mi stalo poprvé.. i když se biotop malawi muze na na prvni pohled zdat jednoduché, asi to tak nebude.. ale to neni cela akvaristika..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.01.2018 19:18 R Muž romant [27987] Re: HugoStiglitz
Ono, když bude nad čím se bavit, potom nechť se vede diskuse, ale to co zde probíhá, zcela logicky nemůže končit jinak než to končí. Buď bude z čeho vařit a nebo, no nejsme fejsbůůk. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.01.2018 19:09 HugoStiglitz Re: romant
Ne.. palec alespon ne celeho akvaria..pokusim se ji sem vlozit..ale to uz bude posledi sance teto diskuse.. nejaky obrazek jsem si v navaznosti na odpovědi udelal.. troufnu si rict ze nejsem zadny nazdarek, chtel jsem vest jen konstruktivní diskusi k zakalu v navaznosti na moje akvarium.. ne kazde je ytejne a nekomu v budoucnu by se tato diskuse mohla hodit..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.01.2018 18:57 R Muž romant [27987] Re: HugoStiglitz
Dával jsi sem někdy někam nějakou fotku toho zákalu?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.01.2018 18:56 HugoStiglitz Re: ctibum
Zhorší... kam tim míříme ? Onu zas...pisku ?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.01.2018 18:06 R Muž ctibum [6908] Re: HugoStiglitz
Hele trochu sedláckýho pohledu. Když rukou prohrábneš dno, zhorší se to?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   19.01.2018 18:00 R Muž vaclav [14598] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: HugoStiglitz
Cituji: Vezmi trochu akvarijní vody do skleničky a proti tmavému pozadí posviť do té sklenice. Když uvidíš pohyb ve vodě, bude to skutečně nálevník. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.01.2018 17:55 HugoStiglitz Re: vaaclav
ZkUsil jak ? :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.01.2018 17:38 R Muž vaclav [14598] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: HugoStiglitz
Pokud napíšeš aktuálně bez ryb neznamená to že tam nikdy v průběhu toho měsíce nebyly. Aby jsi měl zákal skoro měsíc z nepropraného písku je dost nepravděpodobné. Doporučuji ti provést několikrát větší výměnu vody pokud se to nezlepší začal bych znova. Nejdříve bych ale vyzkoušel jestli to opravdu není nálevník. :-)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.01.2018 17:33 HugoStiglitz Re: RE5PEK7
To nemam... zahady nemam rad.. :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.01.2018 17:29 Muž RE5PEKT [250] - Život je jeden z nejtěžších.Re: HugoStiglitz
No jestli tam ty ryby už nebyly, když píšeš "aktuálně bez"..

EDIT: Je to záhada hele. Nějaký dětský mikroskop doma nemáš?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.01.2018 17:28 HugoStiglitz Re: vaaclav
Dobře, aktualne STÁLE bez ryb.. o cem to vlaste diskutujeme, v jakem slovasmyslu se dotazuješ ?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.01.2018 17:28 Muž RE5PEKT [250] - Život je jeden z nejtěžších.Re: HugoStiglitz
Jednou jsem to takhle měl, když jsem dal do akva cukr místo soli hmm
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.01.2018 17:22 R Muž vaclav [14598] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: Kubaa
Jedná se o měsíc založené 240l akvárium. Filtrace Eheim 4+ 600, vzduchování přes kamínek, světlo 12/12h a aktuálně bez ryb pouze s křemičitým pískem 0,8-1,2mm.
Tak o jaké čisté vodě to mluvíš a ještě by mě zajímalo co znamená to aktuálně bez ryb. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.01.2018 17:20 HugoStiglitz Re: Kubaa
Ty jo.. dejte uz pokoj s tím nalejvákem... :) musí to být neco jiného.. kdyby to byl nalevnik tak se to bude snad zhoršovat ne.. ten zakal neni az tak mlecnej.. a hlavne furt stejnej.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.01.2018 17:12 Muž Kubaa [718] Re: RE5PEK7
No to by snad musel mít lepru. Jako stalo se vám někdy, že by vzniknul nalevníkový zákal třeba v zapomenuté sklenici s čistou vodou?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.01.2018 17:00 HugoStiglitz Re: RE5PEK7
Tak jako prvnich 10 dnu bylo akvo bez víka.. to je pravda..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.01.2018 16:54 Muž RE5PEKT [250] - Život je jeden z nejtěžších.Re: Maq
Není to tak tak, že pokud to akvárko nevymyl savem a hermeticky neuzavřel, tak tam vždy je něco živého? Minimálně se každému doma práší, což je z 80% lidská kůže, což může být potrava pro nějaké malé organismy, ne?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.01.2018 16:46 HugoStiglitz Re: Maq
Nedelal jsem nic.. filtr bezel od prvniho dne..
Svetlo bylo pridano po 14 dnech cca.

Jinak osadka bude jednodruhova sauloska
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.01.2018 16:32 Maq Re: HugoStiglitz
Co jsi udělal dva dny po založení?
Já jsem si domyslel, že jsi spustil filtr a vzduchování. Tím se rozvířil ten kal.
Pokud to ale bylo jinak, tak má pravdu vaaclav, že je nesmyslné, aby se zákal objevil až s časovým odstupem.
Pokud se Ti zákal zdá intenzivnější u hladiny, bude to možná světlem. Ale mohl by to být i příznak, že jde přece jen o bakterie.
Jinak ale platí co jsem psal já a zejména Kubaa - něco živého by tam muselo mít něco k žrádlu. Buď něco organického, anebo by to muselo začít něčím zeleným - něčím co jako rostliny dokáže zužitkovat anorganické živiny. Ale o tom jsi nepsal; žádný zelený zákal nebyl? A řasa na skle, na dně, na šutrech?
Pokud jde o zákal z mramorové drtě, jak zmiňuje vaaclav - to je možné, ale netrvá to týdny, nýbrž hodiny. A šutry by to neudělaly, ty by se jenom pomaličku neviditelně rozpouštěly. Udělá to jen malinkatá drť - buď z mramorové drti, anebo (jak to dělám já) práškový kalcit.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.01.2018 16:25 Muž Kubaa [718] Re: vaaclav
Pokud se někdo hrabe v písku nebo pokud je silný proud, tak klidně. Svůj vliv by mohlo mít i rozpouštění písku. Pořád mi to přijde pravděpodobnější, než boom hladových nálevníků.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   19.01.2018 16:23 Muž Kubaa [718] Re: HugoStiglitz
Hustější u hladiny by mohlo nahrávat nálevnické teorii (více kyslíku u hladiny). A nebo to může souviset s prouděním. Prostě to strč pod mikroskop :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.01.2018 16:23 HugoStiglitz Re: vaaclav
Tak takhle zakalený po napuštění jsem to rozhodně neměl..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   19.01.2018 16:22 R Muž vaclav [14598] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: Kubaa
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvku První a druhý den po napuštění Křemičitý písek do filtrací 0,6-1,2mm. Chceš mě tvrdit že by to šlo i obráceně. :-)
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.01.2018 16:16 HugoStiglitz
Ještě jeden poznatek k tomu zákalu zákal vypadá jako kouř nebo Mlha chceš li. A navíc Přijde mi hustější spíše u hladiny nádrže
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.01.2018 16:14 HugoStiglitz Re: vaaclav
.. A že by tam ten nálevník vydržel celý měsíc bez jakékoliv změny Myslím tím zlepšení zhoršení atd?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.01.2018 16:12 HugoStiglitz Re: afc1886
Pohyb ve vodě nevidím psal jsem to v mém prvním příspěvku toť k nalevnikovi asi vše..afc1886 napsal: A co takhle nejdříve vyzkoušet, jestli se jedná o nálevníky? Vezmi trochu akvarijní vody do skleničky a proti tmavému pozadí posviť do té sklenice. Když uvidíš pohyb ve vodě, bude to skutečně nálevník.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.01.2018 16:06 Muž Kubaa [718] Re: vaaclav
Pokud se tam hýbe voda, není to nic tak divného.

Bez žrádla nálevník prostě nefunguje, pokud ano, byla by kultivace krmných nálevníků slušné perpetuum mobile. Proto jsem mluvil o potravním řetězci, pokud by měl žít nálevník z vodovodní vody odpovídající normám, musely by v té vodě vyrůst nějaké fotosyntetizující organismy, jejich zbytky by musely žrát nějaké bakterie, a až potom by se mohl nažrat nálevník.

Teoreticky ovšem mohou zákal způsobit nejen nálevníci, ale i bakterie. Stejně ale nevím, co by v čisté vodovodě s filtračním pískem žraly. Nejdřív by musel nastat boom nějakých fotosyntetizujících producentů.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   19.01.2018 16:01 R Muž afc1886 [14682] Re: HugoStiglitz
A co takhle nejdříve vyzkoušet, jestli se jedná o nálevníky? Vezmi trochu akvarijní vody do skleničky a proti tmavému pozadí posviť do té sklenice. Když uvidíš pohyb ve vodě, bude to skutečně nálevník.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   19.01.2018 16:00 R Muž vaclav [14598] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: Maq
Nedovedu si představit že po založení budu mít akvárium dva dni čisté jako sklo a pak se teprve po nepropraném písku zakalí. Jinak nálevník je běžný v nově založených a nebo překrmovaných nádržích, Je to dravec jak sám píšeš a zelené dravci moc nežerou. Pokud to s mramorem přeženu tak se akvárium na chvíli zakalí. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   19.01.2018 15:53 Muž Kubaa [718] Re: HugoStiglitz
No nejjednodušší a nejběžnější je dát tam hned od začátku kytky. Kytky se nikdy nechytnou 100%, shazují listy atd. + šneky, kteří budou ten odpad žrát, případně je i lehce přikrmovat. Tím se cyklus rozeběhne.

Pokud máš nějaký důvod tam kytky a šneky nedávat, tak buď krmit, jako by tam byla nějaká minimální osádka a nechat to na bakteriích, což má tu nevýhodu, že to nevypadá hezky (rozkládající se žrádlo) nebo přikapávat amoniak.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.01.2018 15:51 HugoStiglitz Re: Maq
No popravdě v tuto chvíli už nic.. :-D jak nad tím tak přemýšlím a pročítám to tu víc a víc tak my čím dál více vychází ta nejhorší varianta a tou je vypuštění akvária,mnohem důkladnější pročištění písku a znovu založení.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.01.2018 15:42 Maq Re: HugoStiglitz
Co si slibuješ od "zabíhání" vody s pískem?
Zabíhání je situace, kdy se v prostředí rozvíjí mikrobiální život, a ještě není stabilizovaný. Pokud tam není žádná organická hmota, sice se tam bude taky něco dít (začne to od autotrofních, převážně fotoautotrofních organismů, tedy řas), ale bude to trvat dlouho a stejně to nebude "pasovat" na finální podobu akvária.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.01.2018 15:37 Maq Re: vaaclav
vaaclav napsal: Buď si si vodu obarvil tím kamení a spíše bych si tipl že to bude nálevník
Tobě mramorová drť ve filtru barví vodu? Nebo jak si představuješ šutr, který barví vodu doběla? To by mě zajímalo.
Nálevník tam nemá z čeho žít.
Kdyby se mi to nestalo s filtračním pískem, tak bych o tom nepsal. Ty máš nějaký asi lepší, oukej, ale jak vidíš, je nás víc takových, kteří si koupili písek "do filtrací" a kalil vodu. Mně dokonce v nádržce kde nebylo nic než ten písek a voda z RO.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.01.2018 15:36 HugoStiglitz Re: Kubaa
Co se týče vody tak ano je to standardní voda z vodovodního řádu v Brně a co se týče nálevníka tak to jsem psal v prvním příspěvku, nálevník to nebude.. Tedy alespoň si myslím
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.01.2018 15:34 HugoStiglitz
omlouvam se, je to tak že nekrmím samozřejmě..
Dobře a nějaká doporučení jak tedy začít s krmením na prázdno? Nebo neco jiného?.. Nechce se mi pouštět do žádne chemie a nehodlám dávat ryby do ne-zaběhnutého akvaria.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.01.2018 15:34 Muž Kubaa [718] Re: ToprHarly
Pokud má standardní vodovodní vodu odpovídající normám a pokud masivně nekrmí, tak na nálevníka moc nevěřím. To by se nejdřív musely namnožit ty sinice či jiné řasy, aby se uzavřel kompletní potravní řetězec (nálevník je dravec), a toho by si snad všimnul.

Co se zákalu z písku týče, přál bych ti vidět zákal ve sklenici s filtračním pískem, když jsem prováděl octový test. Docela humus.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.01.2018 15:30 Muž ToprHarly [19] Re: HugoStiglitz
Kuba má pravdu minimálně šneky a rostliny jinak budeš čeka věčně.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.01.2018 15:25 Muž ToprHarly [19] Re: Kubaa
Jasný nejde to rozhodnout jednoznačně,ale s největší pravděpodobností to nálevník bude. Některá kohoutková voda může obsahovat hodně dusičnanů a fosforu což spoustě bakteriím a sinicím k životu stačí. Do toho výživa pro n bakterie nebo krmení a je to. Zákal z písku se mi nezdá. Jsou to těžký částice a pokud tam není nějaký ultra čerpadlo seda to rychle na dno. Za pár hodin by nádrž musela být čistá.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.01.2018 15:24 Muž Kubaa [718] Re: HugoStiglitz
nakrmíš nebo nekrmíš?


Pokud je v akváriu jen čistá voda, písek, sklo a nějaké ty plasty, tak skutečně žrát nemají co a tudíž se akvárium nezaběhne třeba ani za rok (pokud se v něm mezitím třeba neutopí myš). Musí tam být nějaká rozkládající se organická látka (krmení na prázdno, případně třeba šneků, nebo třeba i rozkládající se části rostlin, pokud tam jsou), případně lze dodávat přímo amoniak.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.01.2018 15:21 HugoStiglitz Re: Kubaa
Správná otázka Kubo.. naprázdno nakrmím, tudíž jestli tomu dobře rozumím, nitrifikační bakterie se nemohou vytvořit, protože nemají co žrát ?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   19.01.2018 15:05 Muž Kubaa [718] Re: ToprHarly
To lze rozhodnout asi jedině mikroskopem, nebo počkat jak se to vyvine. Pokud je to akvárium bez ryb a bez rostlin, není mi úplně jasné, co by tam ten nálevník vlastně žral (živí se přemnoženými bakteriemi, které taky musí něco žrát).

Otázky na majitele: Co v tom akváriu tedy kromě písku je? Co je tam za vodu? Pokud čekáš na záběh, krmíš naprázdno? Nepřehnal jsi to? Nebo čím krmíš nitrifikační bakterie?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.01.2018 14:57 Muž ToprHarly [19]
Jedná se o klasický stav po založení pokud ve vode chybí správně bakterie pro rozklad dusíkatých látek. pivo Rozmnoží se nálevníci a mohou vytvořit tento bílý zákal. Nech to žít vlastním životem oni za chvíli nebudou mít co jíst a zmizí.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   19.01.2018 14:54 R Muž vaclav [14598] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: HugoStiglitz
Buď si si vodu obarvil tím kamení a spíše bych si tipl že to bude nálevník rybicky.net/forum/482 :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.01.2018 14:48 HugoStiglitz
Ještě jedna věc.. dejme tomu že tento Písek Opravdu kali vodu..troufnete si odhadnout že by bylo možné aby zakalil vodu až po dvou dnech od založení? protože první dva dny po založení byla voda křišťálově čistá..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.01.2018 14:40 HugoStiglitz Re: Kubaa
Spousta reakcí Díky za ně.. co se týče rostlin Tak tam opravdu není ani jedna A co se týče písku tak pisek je křemičitý do bazénové filtrace.. nečekal bych že tento typ písků bude kalit vodu.. opětovnému založení akvária Bych se nejraději vyhnul Znamenalo by to měsíc čekání v h***** Ale je to přesně jak říkáte i to je akvaristika.. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.01.2018 12:00 Muž Kubaa [718] Re: vaaclav
No, pokud není filtrační, tak je šance, že to kalí, spíš větší.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   19.01.2018 11:39 R Muž vaclav [14598] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: Kubaa
Mě tam právě schází ten dovětek do filtrací. Pod pojmem křemičitý písek si lze představit leccos. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.01.2018 10:54 Muž Kubaa [718] Re: vaaclav
Filtrační písek je křemičitý (a nejspíš ten nejlepší křemičitý, co se dá běžně koupit? lepší by měl být sklářský, ale ten nevím, zda se dá sehnat ve vhodných zrnitostech...). Na pytli, co mám doma, se například píše "KŘEMIČITÝ PÍSEK do filtrací".

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [4] ...... 15

Zpět na obsah sekce Voda, přípravky na úpravu a testy • Zobrazeno 14165x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/15747-kalna-voda?od=151