Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Kalná voda

 

NápovědaFórum » Voda, přípravky na úpravu a testy  

Přejít na předchozí stránku 14 Přejít na další stránku   1  
Kalná voda
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.03.2012 15:38 Muž Luis666666 [0] – Kalná voda
Chci se jen zeptat,když je voda kalná je vhodné do toho cpat ćhemikální rozkoky apod.? nejspíš asi ne,že.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   09.03.2012 20:26 Muž Sid [6634] - RostlinyRe: Imothep
Nekvalitní krmivo dokáže vodu "zaprasit" celkem dobře.
Můžete se zkusit vrátit k předchozímu krmivu.
(Raději se neptám, čím teď krmíte. :))
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.03.2012 18:18 Muž Imothep [1] Re: romant
Jeste me napadla zmena krmeni ale davam jen tolik aby nic nezustalo.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.03.2012 18:05 Muž Imothep [1] Re: romant
No je jenomze me se to zaclo zakalovat jeste pred tou operaci.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.03.2012 17:54 R Muž romant [27987] Re: Imothep
Tu příčinu bych viděl v kombinaci toho odkalení a úpravy náplní ve filtru, čímž podle mě došlo k narušení biologický rovnováhy a výsledkem je ten zákal. Nedělal bych nic a nechal zákal odeznít.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.03.2012 17:35 Muž Imothep [1] – kalna voda
Tak po ctyrech mesicich se mi zniceho nic nejak zacala kalit voda.pred ctyrma dnama kdy uz kal byl celkem festovni tak jsem odkalil a vymenil cca 80%vody jinak odkaluju co 2tydny a menim tak 30-40%vody.Po vymene vody bylo dva dny akvarko ok a zas se zaclo kalit.Mel jsem ve filtru molitan a keramicke krouzky ,ale ty jsem dal pryc a nahradil dalsim molitanem kvuli toho jestli se nahodou nerospousteji.Pridavam NEPRAVIDELNE PMDD a taky CO2 burčak ten jsem ale ted odstavil,ale to asi nema s kalem nic spolecneho.Nemate nahodou nekdo nejakou radu nebo zkusenost.Dik ahoj

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   22.01.2012 12:04 Muž navik [908] - SumciRe: Terezka
mimo to bych doporučil zatím nekrmit a nastavil intenzivnější provzdušňování na filtru do odstranění zákalu...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   22.01.2012 09:31 Muž LiborSprysl [9015] Re: Terezka
Vypadá to, že děvče trochu překrmilo...nejspíš to rybkám vadit bude. Asi by to chtělo vyměnit dost vody...a možná několikrát.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.01.2012 09:26 Terezka – Voda, banán a kiwi
Dobré ráno.
Žádám vás o radu. Včera odpoledne jsem krmila ancistrusy kiwi, banánem, jablkem a čínským zelí. Voda byla průzračná, ancíci si pochutnávali. Když jsem však k akvu přišla večer, voda byla zahalena do takového mléčného závoje, vše je pokryto takovým mléčným povlakem. Laicky bych řekla, že to vypadá, jako by se banán trochu rozpustil a vše pokryl.
Vše jsem hned vyndala, ale přes noc se situace nezlepšila. Mám starost o rybky - nemůže jim to nějakým způsobem ublížit? Jak byste situaci řešili?
Nádrž - viz. Terezčina Asie.

Děkuji za rady.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.10.2011 14:22 Žena Moma [0] - ŽivorodkyRe: katterinecka
Mechu je zatím právě málo, teprve se rozrůstá. Už se to trochu zlepšilo, vyměnila jsem vodu a filtruji.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.10.2011 15:48 Žena katterinecka [2146] - RostlinyRe: Moma
jestli to nemáš hodně zarostlý tím mechem, tak bych se ještě zamyslela nad přidáním dalších rostlin (těžko radit když nevím jak to akvárko vypadá), rostliny hodně pomůžou s čistotou vody.
Ta voda může být bílá buď z prachu z nového písku, nebo to můžou být nálevníci. Ale i když voda vypadá normálně, stejně v ní může být pro krevetky hodně škodlivých látek, proto je důležitý filtr(který jede neustále), rostliny a pravidelný výměny vody. Dusíkatý látky, o kterých mluvil romant, ve vodě vidět nejdou
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.10.2011 11:37 Žena Moma [0] - ŽivorodkyRe: romant
Ok, dekuji za rady.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   21.10.2011 10:48 R Muž romant [27987] Re: Moma
O.K. Sleduj krevetky, kdyby byla tendence opouštět akvárium, tak hned vyměň 30% a klidně i více vody, aby se snížila hladina N látek. Tu výměnu vody bych dělal teď pár dní denně, čímž se bude vpodstatě suplovat činnost nitrifikačních bakterií, kterých je tam prozatím málo. Pokud ten filtr nebyl nějakou delší dobu mimo provoz, tak by nějaký výraznější komplikace, když se to bude sledovat a popř. reagovat, neměly nastat.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.10.2011 10:42 Žena Moma [0] - ŽivorodkyRe: romant
Je to 60 l akva, filtr stale stejny jako pred vymenou, mam tam javsky mech, asi 20 krevetek red cherry, 3x ancitrus a par sneku.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.10.2011 10:35 R Muž romant [27987] Re: Moma
Jak dlouho byl ten filtr mimo provoz, je to stále ten samý filtr, který byl v původním akváriu, jestli jsem to dobře pochopil. Tu dobu kdy se voda dočistí nelze přesně časově ohraničit, ale obvykle to trvá několik dní. Předpokládám, že jsou v akváriu rostliny, který budou v rozjezdu akvária nápomocny se stabilizací systému. Jak je to akvárko velký a kolik je tam rybek?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.10.2011 10:31 Žena Moma [0] - ŽivorodkyRe: romant
Takze filtr mam nechat pusteny ? A jak dlouho tak trva nez bude voda opet "normalni" ?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.10.2011 10:25 R Muž romant [27987] Re: Moma
To akvárium je vpodstatě nově založený a to co popisuješ, je naprosto normální jev u nových nádrží. Filtr nech rozhodně puštěnej neustále. Pokud tam jsou rybky, tak nepodceňuj výměny vody, protože teď řádně nefunguje nitrifikace a budou se Ti tam hromadit N látky. Několik dní bych vůbec nekrmil.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.10.2011 10:18 Žena Moma [0] - Živorodky – voda v akvariu
Mam dotaz, menila jsem kompletne dno akvaria vcera vecer, misto kaminku jsem dala pisek + vymena asi 1/3 vody. Doted je voda kalna, takova spis bila, nepruhledna. Zkousela jsem pustit filtr, a nic jen se to mozna o trosku zlepsilo. Je to jen zvyrenim dna, nebo cim to muze byt?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.07.2011 23:37 hanča
Tak zákal ráno nebyl , asi to bylo zvířené dno no... :) Je to fajn , alespoň něco, ale chudák Hubík z toho byl zmaten , jen plaval v rohu a čučel...Chudáček , si protrpí moje těžké začátky. :-O
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.07.2011 17:02 hanča Re: katterinecka
Takže si toho nevšímat?

Achjo , že já vždy něco vymyslím :-( Beťák to se mnou taky má těžké
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.07.2011 16:18 Žena katterinecka [2146] - RostlinyRe: hanča
někdy ani není potřeba odkalovat (ani nijak čistit dno). Jen měn pravidělně část vody za novou (nejlíp třeba odstátou od minulého číštění ve flašce). To můžeš provádět klidně dvakrát týdně tředa dvě 2litrové petflašky vody, zas tak velké akvárko nemáš tak to bude hned.
Kal na dně se časem začne sám rozkládat a rostlinky budou mít živiny k růstu, jen do toho dna moc nerýpat. Kdyby se tam ten kal opravdu hromadil tak jednou začas jen odkalit trochu zvrchu.
Rybku přitom nech v akvárku, nebude tak stresovaná
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.07.2011 15:59 R Muž romant [27987] Re: hanča
Stará voda Ti moc nepomůže. Daleko důležitější pro dobrou kondici akvária je ta operace, kterou jsi nesprávně provedla se dnem. Mrkni se na ty odkazy, pořiď si odkalovač a příště už to dno jenom odkal a nemusíš provádět takto krkolomnou operaci. Teď se zaměř na tu výměnu vody a to denně klidně polovinu akvária po dobu týdne. Vzhledem k tomu, že je to akvárium bez filtrace, tak výměnu vody by jsi posléze měla provádět obden alespoň 30% objemu. Po dobu toho týdne bych ničím nekrmil a o rybku strach neměj, hlady neumře, jenom jí to prospěje. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.07.2011 15:52 hanča Re: romant
já jsem tam ale nalila tu starou vodu bez jakékoliv úpravy, to je také špatně?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.07.2011 15:40 R Muž romant [27987] Re: hanča
Tímto způsobem jsi akvárko znovu založila a u nově založených nádrží je tento zákal normální. Tvůj postup udržby je naprosto chybný. Zkus o tom něco nastudovat.
www.akvarijni.cz/…
www.horacovoakvarium.cz/…
Teď budeš muset to vodu měnit denně, tak aby se suplovala ta funkce filtrace a nefunkčního dna.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.07.2011 15:38 hanča Re: hanča
Fotka k příspěvku ještě jednou kal
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.07.2011 15:34 hanča – znovu kal
Fotka k příspěvku Dnes jsem v zaběhlém akva měnila vodu, mám bez filtru , takže jsem všechnu přesála a růčo přes plátno "přefiltrovala" , když jsme ji ale nalila zpět , šíleně se zakalila a nechce si to vůbec sednout (mylsela jsem, že je to zákal bordýlku ze dna). Co by to mohlo být?

Rybku jsem měla jen vedle v pytlíku, takže jsem ji musela dát zpět,ale mám o něj hroznej strach , že mi umře , kvůli tomu kalu :-(
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.06.2011 09:52 Muž NHKG [3900] - HadohlavciRe: hanča
Zkus dát inzerát že ji daruješ za odnos. Já se takhle zbavuju přebytečných ryb a ryb, které se neumí chovat jak potřebuju :-D Zatím se vždy někdo našel...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.06.2011 09:40 hanča
romant napsal: Já bych se nad tou Ampulárkou ve 14 litrech přeci jenom zamyslel.

Chceš ji?:-) Nikomu ji nemůžu nutit, ve zverácích ji nechtějí , že jich mají moc ... Já už jí mám taky plné zuby, každý den po ní uklízím a ač dostává okurky a salátek a i krmení pro ryby, tak mi za těch pár dni stihla sežrat 2 moje milovaný mokřanky:-( :-)

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.06.2011 12:32 R Muž romant [27987] Re: katterinecka
Já bych se nad tou Ampulárkou ve 14 litrech přeci jenom zamyslel.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.06.2011 12:29 Žena katterinecka [2146] - RostlinyRe: hanča
Neboj ampulárka se jen tak neudusí.
Rostlinek by určitě bylo líp ale ampulárka je někdy ráda okusuje. Zvlášt jestli tam budou ty krevety tak aby se měla kam schovat jinak nemaj šanci (po svlečení jsou ještě míň odolné). Např jávský mech, micranthemum mictanthemiodes, echnodorus tennelus a třeba i nějaký menší kořen.
Z plovoucích třeba pistie, salvinia, nebo limnobium (po těch ampulárka ráda lozí a okusuje je)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.06.2011 12:26 R Muž romant [27987] Re: hanča
Odnes jí do Akva obchodu, oni si jí tam určitě rádi nechají. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.06.2011 12:22 hanča
romant napsal: Vodu bych měnil, klidně denně polovinu a tu ampulárku bych tam nenechával, je to dost prasátko a do tak malýho akvárka není vhodná. Roslin můžeš klidně přidat i nějakou tu plovoucí, to mají Bety velmi rády.



Děkuju za rady, když on tu ampulárku nikdo nechce, jinak už by byla pryč:-). Asi mi nezbyde nic jiného, než čistit i po šnekovi (když se do té doby chudák bez vzduchování neudusí.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.06.2011 21:09 R Muž romant [27987] Re: hanča
Vodu bych měnil, klidně denně polovinu a tu ampulárku bych tam nenechával, je to dost prasátko a do tak malýho akvárka není vhodná. Roslin můžeš klidně přidat i nějakou tu plovoucí, to mají Bety velmi rády.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.06.2011 21:04 hanča – stejný problém
zdravím, mám týden založené nové akva, zatím bez ryb , pouze mi s rostlinkama přicestovala ampulárka , tak ta tam tak nějak přežívá... Ale včera se mi začalo akvárko turna kalit a dnes je teda hodně kalné( bílý zákal stejný jako u zadavatele). Četla jsem, že je to normální a že to zmizí, za jak dlouho? A mám vodu normálně po třetinách měnit nebo ji nechat stát aby se zabakterizovala?

Akva 14 litrů , bude tam 1bettulák a asi 2 red cherry , bez filtrace , bez chemie , bez všeho... Dno říční písek bílý , 4 mokřanky cherry + 4 řízky na zakořenění . Děkuju za rady

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.02.2011 19:52 Stano
No svítím tak denně tak od cca od 15 do 22 hodin. akvárko mám na proti balkonovým dveřím tak jim ta jde ranní slunce zařívku tam mám už rok
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.02.2011 16:24 R Muž romant [27987] – Re: Stano
V těch odkazech co jsem Ti dával o kousek výše je vcelku jasně popsáno co dělat v případě zelených zákalů a jak se zachovat aby se nevracel. ;-) Jak to vypadá se světlem, kolik ho tam je a jak dlouho se svítí? nebude to jedna z možných příčin, společně s vyšší koncentrací hlavně dusíkatých látek ve vodě by to tak být mohlo.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.02.2011 16:17 Stano
Já jsem měnil vodu v neděli a dneska už tam není zase vidět radili mi i kapat kysličník 3% ale nějak to nepomáhalo, když čistím vodu tak požívám odkalovací zvon tak projíždím i kamínky
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.02.2011 15:12 R Muž romant [27987] – Re: Stano
S tou údržbou to chce hlavně pravidelnost. Měnit vodu je podle mě ideál jednou týdně 30% objemu akva, dno odkalovat podle počtu rybek tak jednou za 14 dní, klidně i déle(ale nenabádám k tomu).
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.02.2011 15:02 Stano – kalná voda Re: romant
Objem vody je 110l,teplota vody je 25°, mám tam 10neonek asi 10- 15 pavích oček 4ancistrusy pak 2 žlutý přísavky,4 panceřníčky.V neděli jsem ho čistil vypustil jsem tak 80% vody a napustil novou a dal tam 2 polevkové žíce soly.Na rostlinach se začala objevovat tahle řasa jako jsem ji měl ze začátku planta.aquariana.cz/…
Černá štětičková řasa" - ruducha tak jsem je yhodil ale u kořenu smrděli jako když by hnily měl jjsem je v kamínkach ty co mám v písku jsou dobrý. Udržba ted častěj protože tam není vidět.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.02.2011 20:25 Muž beowulfx [131] - Amazonské ryby a cichlidy – Re: Stano
Ta řasa si zadej vyhledat Ruducha a na tu vodu nejlépe zabírá UV lampa, avšak to je trošku náročnější na peníze...u mně to bylo kdysi jediné řešení tohoto problému, po dvou měsících neuspěšného boje se zákalem. X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.02.2011 17:22 R Muž romant [27987] – Re: Stano
Jak je to akvárko velký, kolik je tam rybek, jak často probíhá údržba(odkalování, výměna vody a kolik). Kolik je tam světla.
EDIT: Jak to vypadá s rostlinama? Kolik jich tam je.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.02.2011 17:12 Stano – kalná voda
Dobrý den chtěl bych se zeptat co mám s vodou,měl jsem kalnou vodu a na listech rostlin a na skle černou řasu takový malý štětičky, poradili mi abych ty rostliny vyhodil a dal nový a vysavil akvárko.Vše jsem udělal tak akvárko vydrželo 14 dní čitě pru hledné a bez nečistot. Po 14 dnech začala zelenat voda a ted když jí vyměním je za chvilku zase zelená. jsem začátečník mám akvárko rok pul roku běželo bez problému a ted je takové

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 5   15.10.2010 12:41 R Muž Silent [5949] – Re: grizly
Já netvrdím, že musí nutně dojít k otravě ryb při výpadku filtrace. Jen říkám, že vypínání filtru a jeho opětovné spuštění po několika hodinách je zbytečné hazardování s biologickou rovnováhou a následně se zdravím ryb.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   15.10.2010 10:42 Muž grizly [145] – Re: Haimdol
Už několikrát jste se tu shodli,(netvrdím že zrovna Vy), že ani při celodenním odstavení vnějšího filtru( vypadek proudu, nezapnutí po údržbě akva) a po jeho znovunajetí bez vyčištění se nic nestane, rybky se neotráví. A z vlastní zkušenosti to můžu potvrdit taky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.10.2010 10:27 švíco – Re: Haimdol
OK, díky ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.10.2010 10:26 R Muž Silent [5949] – Re: švíco
To záleží na poréznosti substrátu a síle proudění v akváriu. U dobře prokysličených nádrží s porézním neslehlým dnem může být masa bakterií prostoupená celým dnem. Pokud je ale dno slehlé a nepříliš udržované jsou bakterie jen na povrchu a tak se můžeme setkat s tím, že při prohrábnutí dna stoupají k hladině páchnoucí sirovodíkové bubliny a rostlinám černají kořeny. Tam pak právě probíhá to co v odstaveném filtru.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.10.2010 10:14 švíco – Re: Haimdol
Díky za vysvětlení, ale v tom případě žijí bakterie pouze do určité hloubky substrátu, ne? Jinak by byla stejná situace jako v pórech filtru...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   15.10.2010 10:05 R Muž Silent [5949] – Re: švíco
Bakterie přisedlé na dekoracích a ve dně mají stálý přísun kyslíku akvarijní vodou i když je pohyb vody malý. Problém je právě ve filtru, protože v pórech hmoty žádný přirozený pohyb vody není a po spotřebování kyslíku se žádný další bez nuceného proudění k bakteriím nedostane.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 6   15.10.2010 10:02 R Muž Silent [5949] – Re: grizly
Ale ony ty bakterie po cca dvou hodinách bez přísunu okysličené vody hynou. Větší problém ovšem nastává tím, že se začnou ve filtru rozjíždět místo denitrifikačních oxidačních procesů procesy hnilobné a vznikají pro ryby jedovaté látky jako je např. sirovodík. Takže pokud filtr několik hodin nejede je nutné vyčistit hmoty. Tak jako tak přijdeme o většinu potřebných bakterií a filtr se musí opět zabíhat. Prostě filtr musí pro svou správnou funkci běžet nepřetržitě.

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... ...... [14] 15

Zpět na obsah sekce Voda, přípravky na úpravu a testy • Zobrazeno 14165x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/15747-kalna-voda?od=651