Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Kalná voda

 

NápovědaFórum » Voda, přípravky na úpravu a testy  

Přejít na předchozí stránku 13 Přejít na další stránku   1  
Kalná voda
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.11.2012 14:58 Muž Ičin [1405] - Cichlidy
Co znamená čištění celého akvárka? všecho vyndat a vyprat?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.11.2012 14:50 Miguela
A proč vadí více druhů ryb? To nám akvarista neřekl a to jsme většinu kupovali od něj.. To je škoda.. Filtr je na 300l,dostali jsme ho už k avárku,bylo dělané na míru, takže o filtu moc nevím, pod vzduchováním, které je zapnuté 24h je modrá houba, kterou čistíme tak 1x za měsíc,stejně jako celé akvárko.. Vodu jsme nechali odstát tak tu hodinu jak píšete, než jsme jí do akvárka dali.. Kdy je tedy ideální doba na krmení?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.11.2012 09:00 Muž Ičin [1405] - Cichlidy
Měření vody neproběhlo? Ona by to mohla být vysoká hladina organických látek a pak teprve jako následek umírání ryb,agresivita a i ten zákal
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.11.2012 08:55 Muž Yirka [9126] Re: Miguela
Ještě chybí údaje o té filtraci. Ale jinak, máš v té nádrži strašně moc druhů rybek, to není dobré. Rovněž krmení večer není nejlepší variantou. Jen některé rybky seza potravou vydávají na noc. Ta úvaha o odstátí vody a příměr s vodou chlorovanou je také od věci. Zkušenosti říkají, že po výměně i neodstáté vody je v nádrži po hodině vod´jak křšťál. Když tedy nádrž správně biologicky funguje a organismy v ní správně plní svou funkci. Připadne mi, že u tebe tomu tak není. Proto by to chtělo ještě nějakou informaci o technice a údržbě. Takhle jak to máš jen probíhá přirozený proces postupného výběru zánikem.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.11.2012 06:46 Miguela
Krmím vipachipsama, granulema pro neonky, tabletama pro sturisomy a vločky a hlavně patentky. Krmím tak jednou za dva dny, ale spíš každý den večer. Odloveny uhnané rybky? Mám je pořád v akvárku, mám je tedy separovat? Velikost je necelých 250l. Zdechlinky pečlivě kontroluju, to je první, co mě napadlo, jestli to není nějakou mrtvolkou,ale ty vždycky vyplavou a vylovím je.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.11.2012 20:59 JagerMaister
zdravím, v poslednej dobe sa stretávam s problémom ... hmm hromadenia výkalov na dne hmm
nádrž: 300l, obyvateľstvo malawi cichlidy - 20ks ... tento problém sa u mňa vyskytol nedávno ... po odkalení je na druhý deň na dne kopa výkalov .. ktoré sú všade po piesku, pod kameňmi, a kvalita vody za zhoršuje a o jej kalnosti ani nehovorím ... môže to byť filtrom ? že nestíha ? mám tam typ Hailea RP 400 a kocka bio molitanu 20x10x10 ... ako to vyriešiť ?
tento filter mám len náplň je iná www.aquariumparadise.eu/…
čo poviete na tento typ ? www.aquariumparadise.eu/… .. iné typy ?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.11.2012 20:05 Muž Ičin [1405] - Cichlidy
Jak rychle jsou odloveny uhnané rybky? Jaká je velikost akvárka? Nemůže být nějaká zdechlinka třeba za filtrem nebo v rostlinách?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.11.2012 20:02 R Muž romant [27987] Re: Miguela
Když se mění voda, tak se i odkaluje a třeba čistí filtr? Jak často a čím je krmeno? Jak je to akvárium velký?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.11.2012 19:49 Miguela – kalná voda
Dobrý den, mohl by mi někdo prosííím poradit? Mám už určitě přes rok založené akvárko a najednou z ničeho nic se začala kalit voda, jako když se vymění a nenechá se odstát, taková ta chlorovaná.. I po 50% výměně. Skalára amazonská zlatá má od té doby mezi hřbetní a ocasní ploutví červený flek.. Mřenky nádherné,pákistánské, pruhované, trpasličí najednou nejsou tak aktivní a plavou na boku.. Začaly chcípat neonky a tetry krvavé, opět z ničeho nic.
Další dotaz, co s agresivní parmičkou červenoocasou, je to mrcha,co mi ožírá ostatní ryby, hlavně tetry, dánia už zničila úplně, paví oka taky, je největší z celého hejna, měří 7cm,asi si myslí, že je boss ne .
Prosím prosím poraďte, díky Mišel :-(

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.09.2012 22:39 R Muž romant [27987] Re: chlebe
O.K. Piskořky by jsi měla na burze sehnat. Nepolevit, vytrvat a měnit. ;-)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.09.2012 22:35 chlebe
Piskořky si chceme pořídit, ale u nás v SNS ani v HB je nemají...Tak snad v sobotu v Jihlavě na burze akvaristů je bude někdo mít :-) . Jinak jsem ti opravdu vděčná za rady... A voda se během dnešního večera spravila o hodně hodně moc, takže výměna vody dost pomáhá palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   27.09.2012 18:39 R Muž romant [27987] Re: chlebe
Máš vcelku jemný dno, takže ten nerozloženej bordýlek by měl být na tom dně dobře viditelný, shlukovat se v nějakých dolících. Osobně bych do dna nasadil šneky piskořky, to jsou velmi dobří pomocníci a dělníci dna, konzumují bordýlek a provzdušňují dno. Pokud nebude ten bordel viditelný, tak bych už neodkaloval, aby se do toho dna neustále nerejpalo a i ono mělo svůj klid na zotavenou.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.09.2012 18:36 chlebe
S tou výměnou vody jsme dnes dno odkalovali a zítra při výměně vody chci též odkalovat dno :) ... Jinak tedy uvidíme, děkuji za radu palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.09.2012 17:47 R Muž romant [27987] Re: chlebe
Dělá to na mě dojem, že to je zvejřenej bordýlek(hodně producentů najednou). Když si uvědomíme, že v tom akváriu ne zcela funguje nitrifikace, bakterie nedostatečně ten bordel rozkládají, tak bych to přisuzoval tomuto stavu. Takže to zlepšení by se za pár dní mělo dostavit. Nevím jak proběhla očista akvária poté, co byla odstraněna ta závojnatka, ale přikláněl bych se k lehkému odkalení dna, společně s tou výměnou vody, ve které neustávat a činit tak denně, ty výměny.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.09.2012 16:51 chlebe
Fotka k příspěvku Můžu se ještě zeptat: na rostlinách máme něco- podle mě řasu... Je to spojeno s tím, jak nám zezelenala voda atd...?? Ztratí se to, když vodu budeme tedy každý den vyměňovat atd...jak jste mi poradili??
Přidávám foto, které jsem okopčila z netu (vypadá to úplně stejně)
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.09.2012 17:37 chlebe
Kbelíky jsou v pohotovosti :)) . Doufám, že se to tedy spraví... Jinak rybky to snad zvládnou :) , nic jiného jim ani vlastně nezbude... Děkuji moc za rady, kdyby se to po týdnu nezlepšilo ani malilinkato, tak bych zase napsala ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 7   26.09.2012 16:51 R Muž romant [27987] Re: chlebe
Ty výsledky bych rozdělil do dvou rovin. Tou první je akutní stav ohrožující obyvatele na životě a tou druhou je odbourání toho zákalu, obojí je podmíněno správnou a řádnou funkcí nitrifikace, která se teď bude upevňovat, takže po tom týdnu té intenzivní péče by mohlo být vidět nějaké zlepšení, chce to trpělivost a nepovolit, teď je důležitej každej den, takže belíky stále v pohotovosti.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.09.2012 16:46 chlebe
Tak dnes proběhla první výměna 1/3 vody, filtr jede naplno 24hodin denně a chudáci ryby mají o 3stupně méně, snad se to brzy dotopí... Tak se chci ještě zeptat, za jak dlouho uvidíme nějaké výsledky?? Bude to třeba už po týdnu?? ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   26.09.2012 07:09 R Muž romant [27987] Re: chlebe
Bylo to myšleno tak, že je lepší měnit vodu která má i třeba "vyšší" množství dusičnanů(NO3) který nejsou pro osádku akvária až tolik nebezpečný, jako ony zmíněné dusitany(NO2), kterých se tam za současného stavu bude jistě tvořit nadlimitní množství, protože ne zcela funguje nitrifikace, jelikož bylo najednou přidáno tak velký množství ryb a filtr je velmi ve své činnosti oslaben, takže jedinou smysluplnou cestou je ta výměna vody, která ten ne zcela dobře fungující proces nitrifikace vlastně supluje.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.09.2012 22:08 chlebe Re: romant
Jinak se omlouvám, ale tento příspěvek jsem trošinku nepobrala:

Je lepší měnit i vyšší dusičnany na vstupu(krmení pro kytky), protože tou výměnou se z akva dostávají daleko škodlivější dusitany, který jsou teď tím nejvíce problémovým N.

Nešlo by to prosím trošku lépe popsat (jak pro blondýnu) ano
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.09.2012 22:03 chlebe Re: Horác
Stránku, kterou jsi mi před měsícem dával jsem pročetla asi 2x . S tím filtrem jsem se to zase dočetla tady někde na fóru... Myslela jsem, že čím častěji properu filtr, tím více se ta špína z vody dá pryč!!! Ale bohužel to tedy nebude pravda... Jinak s tím přípravkem CRYSTAL WATER jsem se taktéž dočetla zde někde na fóru... Takže se snažím řídit radami, ale bohužel se člověk splete...

Mno, tak zítra začnu vyměňovat vodu a za týden napíši, jak to dopadlo, jestli nějaké ryby přežily a zda se voda vyčistila...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.09.2012 20:36 Muž Ičin [1405] - Cichlidy
Jo to je samozřejmě pravda!! V téhle situaci je to opravdu rozumný řešení za jakýchkoli hodnot protože se jedná o NO3 a naštěstí máme slušný hygienický limity na NO2
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.09.2012 20:12 R Muž romant [27987] Re: Ičin
Je lepší měnit i vyšší dusičnany na vstupu(krmení pro kytky), protože tou výměnou se z akva dostávají daleko škodlivější dusitany, který jsou teď tím nejvíce problémovým N.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.09.2012 20:09 Muž Ičin [1405] - Cichlidy
Teď se těžko radí. Snad jen pokud by byl nějakej známej co má zaběhnutý(nepřerybněný) akvárko, že by tam ubytoval pár rybek. V tomto počtu ten nárůst N-látek bude smrtelnej a to dost možná pro všechny pokud se nezvládne dostatečně velká výměna vody denně a to ještě za předpokladu, že mají dobrou vodu ve vodovodu (málo N-látek)
Chybama se člověk učí, ale tohle dokáže zkazit radost z akvárka :( hodně štěstí a opravdu měňte, měňte, měňte a na filtr nesahat a ryby nekrmit, přežijí to (bez jídla)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 6   25.09.2012 19:54 R Muž romant [27987] Re: chlebe
Žádný chcípání z nedostatku potravy se konat nebude, to spíš může nějaká odejít z důvodu, že je načatá zvýšenejma hodnotama N látek a když by se ta voda meněnila, tak by se osádka akvária velmi rychle tenčila. Minimálně za ten měsíc, co máš akvo založený se už jistě dalo stihnout tyto základní neustále opakovaný informace vstřebat, tedy alespoň si myslím. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 8   25.09.2012 19:52 Muž Horác [3942] Re: chlebe
Připadám si, jako kdybych hrách na stěnu házel ... před měsícem jsem ti do komentářů dával odkaz na www.akvarijni.cz ... (na internetu není lepšího úvodu do akvaristiky, než je na těchto stránkách) ... stačilo přečíst a (samozřejmě) řídit se tím ...
nepíše se tam nic o Crystal water, ani o praní filtru každý víkend, ani o nasazení takového množství ryb do nového akva ... ach jo ...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.09.2012 19:48 chlebe
Jasnačka, budu každý den vyměňovat 1/3 vody... A ne,lžou ryby chcípnout, když je nebudu týden krmit?? coze

Jsem v tom všem docela začátečník, ale snažím se dočíst co nejvíce informací X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.09.2012 19:41 R Muž romant [27987] Re: chlebe
Ne obden, ale denně 1/3 po dobu týdne a další týden obden opět 1/3 a na ten filtr ani nesahat. Týden nikoho ničím nekrmit a potom velmi maličko.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.09.2012 19:39 chlebe
Písek bych propraný dostatečně... A jo, dala jsem tam všechny rybky najednou- byli jsme u chovatele a on nám jich dal moc. Chtěli jsme původně jen deset, ale on nám to rval a rval a tak jsme si je vzali :-D

Takže to je všechno kvůli rybkám?? Mno asi 5 nám jich už chcíplo a to hnedka druhý den, ale od té doby nezemřela už ani jedna...
Takže mám obden měnit vodu- kolik?? 1/4?? :)
Jinak to zkusím s tím ovzdušněním na noc vypínat a uvidíme no... Děkuji všem moc moc za rady!!!
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.09.2012 19:30 Muž Yirka [9126] Re: chlebe
To chceš říci žes najednou nasadil do nádrže 50 rybek? coze
V tom případě, i když je měsíc založena, očekávej další problémy. Pokud je chceš redukovat, měň obden vodu. Nějakým ztrátám se přesto nevyhneš. Tak to prostě nefunguje. Pro klidný náběh nádrže je třeba rybky přidávat postupně, aby si nádrž "zvykla".
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   25.09.2012 19:26 Muž Ičin [1405] - Cichlidy
Byl propranej písek? Sumečci a případně i pestřenci můžou dost hrabat a vířit to
Jinak na 250 litrů je to tak akorát a pokud se tam dali zaráz, tak to je klasickej jev nezaběhnutýho akvárka a bude to chvilku trvat než se namnoží bakterie a poradí si s tím. Spíš mám strach o ryby, protože za pár dní naroste množství dusikatých látek a nebude je mít co rozkládat. Rybky by se tam měli dávat postupně
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   25.09.2012 19:01 R Muž romant [27987] Re: chlebe
Přestaň prát každej víkend ten filtr a nech ho alespoň několik měsíců bez povšimnutí, neustále si tak zmenšuješ množství nitrifikačních bakterií. Vyměň větší množství vody a jak jsi na tom se svícením? Jak dlouho svítíš?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.09.2012 18:57 chlebe – SOS pomoc se zelenou vodou
Fotka k příspěvku ahojky,
chci se zeptat... Mám už přes měsíc založené akvárium 250litrů, ze začátku jsem tam měla závojnatku a tři sumečky, ale tu jsem už odstranila... Od začátku mám problém s vodou... Měla jsem ho skoro čisté, ale o víkendu jsme vysadily rybky a akvárium úplně zezelenalo :( .

Máme tyto ryby:
cca 6čichavců, 12 parmiček čtyřpruhých, 9 teter černých, 20neonek, 3sumečky, 3 pestřence červené a ještě nějaké rybky... (cca 20) + 5šneků... Voda zezelenala po tom, co jsme vysadily rybky, nevíte čím to je?? Filtr jede 24hodin naplno a každý víkend ho propíráme ve vodě z akvária aby se neztratily bakterie... Nalili jsme tam i nějakou chemikálii, kterou mi doporučili v obchodě, jmenovala se asi Crystal water, ale bohužel to tentokrát nepomohlo :(

Rostlinek tam máme v celku dost a pěkně se už rozrostly, tak si vůbec nevím rady :(

PS: fotka je jen pro představu, jak zelené to je (foceno ze začátku před měsícem, teď je tam 30x více rostlin a jsou velké...

PROSÍM PORAĎTE!!
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   26.07.2012 16:42 R Muž romant [27987] Re: FANY
To bude nejspíš tím, že je akvárium tzv. neusazený a nefunguje tam dostatečně biologická rovnováha. Chce to něco lehce nastudovat. www.horacovoakvarium.cz/…
www.akvarijni.cz/…
Podle mě to chce jenom dělat věci tak jak se mají a bude to v pohodě. Tuto univerzální radu dávám hlavně proto, že o předmětný nádrži není moc informací a je to čistě moje doměnka.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.07.2012 16:41 Žena katterinecka [2146] - RostlinyRe: FANY
ryby tam ještě nejsou? Jak dlouho je akvárko založené? Jaký je ten filtr?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.07.2012 16:36 FANY – zkalená voda
dobrý den mohli byste mi poradit? mam akvarium, mam v něm filtr, vzduchové kameny, černo bíle kamínky, 3 větší kameny, 1 hrad pro rybky + 2 vodní kytky, krmivo dávám Tetra Min. a stále se mi kalí voda nevíte čím to muze být?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.03.2012 11:04 Muž Wrata [21] Re: katterinecka
Tohle tedy neni dobra rada... aby neodkalovala.. dyt pise ze nema filtr.Tohle by casem vedlo zarucene k rasam..
Zacatecnik by se mel imho vyhnout takovejmhle "experimentum" a drzet se toho zakladu. to znamena pravidelne menit vodu a jendou za cas, v tomhle pripade asi jednou za 14 dni odsat kal.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   28.03.2012 22:23 R Muž romant [27987] Re: ladis
Aby jsi tomu rozuměl, to co tam vidíš je důsledek špatně fungující nitrifikace, takže jestli jsou ryby více u hladiny, než obvykle, tak bych vyměnil 1/3 vody. Jakmile se opět namnoží dostatečný množství nitrifikačních bakterií, tak si s tím zákalem poradí.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.03.2012 22:20 ladis Re: romant
oni plavou porad nahore snad to sedne uvidim dik moc
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.03.2012 21:55 R Muž romant [27987] Re: ladis
No, tak to jsme doma. Chybka je v souběhu těch činností, hlavně tím současným odkalením a čištěním filtru zároveň, výměna vody za to nemůže. Teď nedělej nic a ono se to za pár dní dočistí, je to jako když nově zakládáš akvárko, taky se dostaví zákal. Jinými slovy, máš načatou biologickou rovnováhu. Sleduj reakci ryb a popřípadě vyměň vodu, to kdyby se nějak sdržovaly u hladiny.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.03.2012 21:52 ladis Re: romant
Cus jo jo odkalil jsem no a filtr jsem taky vycistil a porad je to takove matne nevypada to ani ze by to bylo cisteno tak nevim kde je chyba
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.03.2012 16:16 R Muž romant [27987] Re: ladis
Co ještě jinýho s tou výměnou proběhlo? Čištění filtru, odkalení dna atd.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.03.2012 16:13 ladis – radu
Cus lidi vcera jsem menil vodu mam 160 l akva. a z toho jsem vymenil 100 l vody a porad to je kalne co stim dik za pomoc

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.03.2012 11:56 R Muž romant [27987] Re: milusblahus
Takhle to je věštba z křišťálový koule. :-) Chce to co nejvíce informací o akváriu, jak je starý co ryby, technika, krmení, hnojení atd. Prostě a dobře bude nejlepší si založit prezentaci, s uvedením co nejvíc informací, aby ten kdo poradit chce a umí měl jednodušší rozhodování. Jedna fotka je mnohdy daleko vypovídající, než slohový cvičení. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.03.2012 11:51 milusblahus
ahoj ,prosím vás poradí mi někdo?mám pořád vodu jako bych koukal přes pexisklo.děkuji za rady :)

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.03.2012 16:39 R Muž romant [27987]
Tak abych ukojil vaši zvědavost, tazatel svůj dotaz položil zcela hypoteticky, ve stylu "coby, kdyby", byl jsem od něho obeslán vzkazem a odpověděl jsem co a jak. :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.03.2012 16:35 DannyDee Re: scorpion075
Já jsem jenom dodal pokud by to nepomohlo použít chemii a né cpát ji tam hned!!!!!!!!!!!!
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.03.2012 10:29 Muž scorpion075 [254] - AfrikaRe: DannyDee
Souhlasím, že to může být krmivem. Těžce nesouhlasím s tou částí o chemii. Za prvé, chemie je široký pojem! Za druhé jsem zarytý odpůrce cpaní jakékoli chemie do nádrží. Kdo chce experimentovat, ať si pořídí malého chemika a né akvárko se živými tvory. Za třetí, ve vážných případech i já zahodím svou pýchu a třeba chemii použiji(např. léčba krupičky). Tento zákal však na vážný případ nevypadá, mi dokonce ani neznáme druh zákalu natož jeho příčinu. Pokud Luis666666 podá lepší info, bude se moct i líp radit.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek -3   12.03.2012 20:07 DannyDee – Re: Luis666666
No může to být třeba i krmivem a mě pomohlo to nechat přefiltrovat a za 4 hodin bylo po zákalu. Ale každopádně není nazmar použít i nějakou chemii ovšem nezávadnou rybám. smich smich smich
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   12.03.2012 16:00 R Muž romant [27987] Re: Luis666666
Otázkou je jakého původu je ten zákal, jak vznikl a na to adekvátně reagovat. Dovedu si představit i použití nějakýho podpůrnýho prostředku, jako třeba Nitrivec na podporu činnosti nitrifikačních bakterií, ale to jsou jenom úvahy. Není nic známo o akváriu, kde se ten zákal vyskytl. Chtělo by to více rozvést. :-)

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [13] 15

Zpět na obsah sekce Voda, přípravky na úpravu a testy • Zobrazeno 14165x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/15747-kalna-voda?od=601