Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Týrání zvířat

 

NápovědaFórum » Akvarijní ryby  

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 15 Žádná další stránka   1  
Týrání zvířat
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.12.2008 10:20 Muž BC/.Killer [4] - Mořské rybyRe: MichalK
Taky dobrý :-D
No tady ve zverimexu v K.Vary (rybáře) nevím co to je za zverimex ale tam to je taky vše ok. Maj sice centrální filtraci ale voda je čistá. Ryby tam maj od živorotek až po Terčovce takže je velkej býběr ryby :-) akorát trochu dražší ale za kvalitu se musí platit ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.12.2008 06:36 Muž MichalK [16] Re: BC/.Killer
No ten Hornbach je fakt hnus, u nás maj taky normálně filtry a ta voda se zdá být celkem i čistá, ale to je tak asi všechno. No musím říct, že u nás ve Futuru v PET centru platí asi pravidlo, že vyjímka potvrzuje pravidlo, pěkná čistá akvária, dokonce i krásně zařízená (písek, kořeny, kameny dekorace, čisá filtrovaná voda...), jen jednou jsem viděl karanténu, ale tu po pár dnech dali pryč. Některé ty holky tam (prodavačky) mi přijdou, že opravdu ví, co dělají, kéž by tomu taky bylo všude (neříkám, že všechny, jednou mi jedna tvrdila, že gibiceps a ancistrus je to samý... :-D)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.12.2008 23:40 Muž BC/.Killer [4] - Mořské ryby
Pokud jste byl někdov Sokolovně ve zverimexu "na tržnici" tak by jste fakt asi brečeli..To je nemožné týrání rybek. puvodně jsem tam šel pro ancistrue ale když jsem je vyděl tak sem si to rozmyslel sad , Pak v jednom "Akvrku"(žumpjě) měli tlamovce (dospělé kusi) tak jsem si 2 odlovil sám a odnesli si je, pokud to rozdejchají tak je hodím norálně do chovu. Byla to moje poslední cesta do zverimexu. Zlaté online obchody a Kurýr ČD ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.12.2008 23:23 marsz Re: bluedream
Pro chovatele a dodavatele rybek bych řekl, že ideální situace. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.12.2008 21:52 Žena bluedream [245]
Já dnes byla v Jihlavě v Pet Centru. Jedno akva v karanténě, prý jim hrozně umírají neonky,ale když jsem koukla do ostatních, mělo tam taky pár rybek dost namále tone . Celé by to bylo zralé na karanténu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.12.2008 20:55 Muž agent007 [47] Re: MichalIK
Souhlas. Byl jsem tam včera koupit eSHu a rybičky co tam jdu, tak naprostá ubohost! Krupička není vyjímkou. Když sem tam byl ráno po otevření, na dně se povalovaly mrtvé ryby...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.12.2008 20:45 Muž MichalK [16] Re: Beranybuc
V Ostravě v Hornbachu je to síla, tam není jediná zdravá rybky, pouze polomrtvé (opravdu silní přeživší jedinci) a mrtvé, bylo tam i malé ukázkové akvárium s krevetkama, byl jsem tam několik dní po sobě, první den byly krevetky jakštakš ok, druhý den byla polovina mrtvá a třetí den jsem jen s těží našel 2 ubožačky, které setrvaly, ale myslím, že teď už to mají taky zdárně za sebou :RIP: co mě překvapilo byli třeba i ancistruskové, které tam prodávali o velikosti tak 1 cm. V jednom akváriu nemuseli ani dávat písek/štěrk, protože dno bylo tvořeno mrtvými těly.
Jinak treba tyrani vidim i v tom, kdyz mi prodavacka chytala v hornbachu gavunky, jeden ji spadl na zem, kdybych ho nezvedl, tak zapadl do odtokoveho kanalku, par (asi 20) jich utloukla sitkou kdyz je velmi drastickym zpusobem lovila, videl jsem na vlastni oci, jak je mrd*a sitkou, byli okamzite mrtvi.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.12.2008 18:59 Žena Laduschka [120] Re: agent007
pěknej článek, ale zajímalo by mě, co myslel tou závojnatkou na konci... :-O ale moc lidí si to asi bohužel nepřečte..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.12.2008 11:04 Muž agent007 [47]

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.01.2008 21:30 Beranybuc
nevím jestli to tu už někdo psal ale v ostravě v Hornbachu je to stejné. mrtvé rybičky, kdyby to aspoň odlovili ale oni to tam prostě nechají rozzureny
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.01.2008 20:45 Muž Jurasek [137] Re: chicko
Tak je mají i v mojí oblíbené akvaristice, je to pro ty rybky super, když je někdo nemá jen na kšeft, ale chce, ať se jim daří i v prodejně. A přijde mi to lepší i ve vztahu akvarista-rybka. Tak je někdo uvidí v těch helímečkách, bude si myslet, jak je to nenáročná ryba, když jí stačí tohle a zavře ji někam do dvou litrů na stůl vedle monitoru, ať se má na co koukat...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.01.2008 20:05 Muž chicko [124] Re: Jurasek
Nechci dělat reklamu, ale třeba v akvaristice na Praze 10 v ulici Na Hroudě je mají normálně v akvárkách mezi ostatníma rybkama(jenom těma co se snesou pochopitelně)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.01.2008 20:02 Muž Jurasek [137] Re: mili512
Je to smutné, ale většina akvaristik tak beťťáky má :-( Najdou se i vyjímky, ale to pak poznáš, že obsluze na rybkám záleží. A ten zbytek, to je hrozný a smutný...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.01.2008 19:56 mili512
Po asi 2měsících jme byli v jedné akva prodejně v Domžlicích,to co jsme tam viděli-hrůza!Beťáci v kelímcích,cca 1dc vody,v akvárkách plno mrvých rybiček,na některých si pochutnávali ,,spolubydlící,, rozzureny ,ostatní rybky mi připadaly netečné,skoro bych brečela.Přitom když jsme tam byli naposledy(asi v listopadu),tak bylo všechno OK.Tak nevim,čím to je,radši jsem se synkem vypadla,než si toho všimne a začne se mě ptát PROČ????? tone tone tone tone

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.01.2008 16:28 blade163 Re: Akusek
aj moji kamarati videli takto bojovnice.ale ja co som bol vo vsetkych akvaristikach tak to bola jedna co to mala takto.v jedne akvaristike to maju este horsie v dost akvariach maju zdochnute rybky a ma ju taku malu pollitrovu nadz a v nej asi 30 albiniek ziab a vela ich je zdochnutych no hnus a vody je tam nieco menej ako polovica
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.01.2008 16:23 Muž Jurasek [137] Re: Akusek
Bohužel ano.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.01.2008 16:21 Akusek
V Kroměřížském zverimexu byly samci bojovnice v malých kelímcích. Je to normální ???
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.01.2008 16:18 Muž Jurasek [137] Re: blade163
Není to ideální, ale oproti tomu, kde "žijou" teď, to pro ně bude podstatně lepší.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.01.2008 16:16 blade163 Re: Jurasek
som rad ze suhlasite so mnou a na prechodnu nadrz im to staci a o tych samcoch to viem
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.01.2008 16:14 kastanek Re: blade163
O podminkach, ve kterych jsou udrzovane betty v akvaristikach, se tu mluvilo uz hodnekrat. Kazdopadne jim tim pomuzes, ale pamatuj, ze v akva jen jednoho samce ;-)
Nechapu ale, jak vubec prodavaci muzou dat rybu do tak maleho prostoru, kde se poradne ani neotoci.
Kdyz prijdu do akvaristiky, tak ocekavam i nejake rady, co se tyce chovu ryb a tak dale. Jenze kolikrat akvaristice prd rozumi. No nechte si poradit od takoveho cloveka, fuuuj. tone
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.01.2008 16:14 Muž Jurasek [137] Re: blade163
Bohužel je tak mají ve většině akvaristik. Ale i když založíte jen akvárko 9l, tak mu tam bude určitě lépe než jen v tom malinkatém kelímku.
Edit: Ale rozhodně tam nedávat oba.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.01.2008 15:59 blade163 – surne poradte ci je to dobry napad alebo nie
Asi pre dvomi tyzdnami som bol v jedne akvaristike.Mali tam 2xbetakov kazdeho zavreteho v kelinku kde bolo asi 1dcl vody.Ani plavat tam nemohli.Chcel som im pomoct ale nemam este akvarium.Ale ma napadlo ze by som im mohol zatial zriadit niaku 9-12 litrovu nadrz pokym nebudem mat velke akvarium.Myslite ze by som to mal skusit a zachranit ich.
Nove akva bude cca. za 3 meciace.
Som s Prievidze a ta akvaristika je na Kolotoci na Starom sidlisku.Ak je niekto z PD chodte sa tam pozriet.
Dakujem za vsetky odpovede.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.01.2008 13:41 Žena bucliik [99] Re: Johan
jasně-a někdy jsou to fakt kraviny. nám učitelka zaníceně ve škole vykládala jak dělala pokus na myších s...ježiš teď si nevzpomenu na tu nemoc. prvně nám ukázala jak se myš chytí-načež jí namáčkla čunák na sklo, chytla ji za ušima a obrátila ji na záda.
pak se ptala,: no a jak to uděláte když nemáte dost akvárek a chcete pozorovat víc myší najednou jak je od sebe rozeznáte.
tak sme řekli že je obarvíme.
ne to jim mohlo časem zmizet.prostě se jim ostříhají ouška-jedné levý, druhé pravý, třetí zůstanou obě a čtvrtá má smůlu a nebude mít ani jedno. a to se ty uši musí ostříhat pořádně jinak jim dorostou, takže těsně u hlavičky.no a můžete naráz pozorovat 4 myši hmm
pak nám popsala jak se odebírá krev myším-buď se nastřihne ocásek nebo z koutku oka, bleee
no ale na potkana si netroufla :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.01.2008 13:35 Muž Johan [4945] - RostlinyRe: bucliik
přesně tak. zvláš't když se to dá dělat jinak. Například na určitých tkáních, které se chovají plus mínus stejn, jen je to pracnější. (tím nechci říct, že v konečném důsledku nejsou nutné testovat i na živých tvorech¨, ale určitě to nemusí být, jak tu bylo řečno x myší, x živorodek, atd.)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.01.2008 13:21 Žena bucliik [99] Re: Štěpán
no tím že jsou to jenom zvířátka by se podle mě mělo s nimi zacházet opatrněji a s citem, protože kromě toho že umřou nemůžou říct že jim je blbě.
všechny testy se asi bez pokusů na zvířatech neobejdou, ale některý určitě jo-pak taky závisí na ekonomice, co je pro koho výhodnější.
mě osobně nedráždí tolik ryby jako třeba psi, konkrétně bígli co se chovají na pokusy(vlastně papíroví, protože je třeba mít čistou linii) jeden takovej pejsek stojí 3000kč, zatímco papírák od chovatele 8000,-
ale trápit zvířata kvůli blbejm krémům a pleťovým maskám, fuj uřezala bych těm lidem ruce a vycpala hlavu pilinama(pardon-netřeba)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.01.2008 13:15 Muž filipsi [1295] Re: Kristýna
Testovani leciv a spousty dalsich veci je bohuzel nutne. Poznani neni tak daleko, aby se to bez testu obeslo.
Lepsi pocit o spravnosti testovani ti da predstava ze jsi matka, jejiz dite prezilo nemoc na kterou by pred deseti lety jiste zemrelo. Diky leku, jehoz vznik stal zivot a jiste i utrpeni 100 kraliku, 500 mysi a 1000 zivorodek, a petilete usili tymu 10 vedcu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.01.2008 12:59 Štěpán Re: Kristýna
Pokud věda nepostoupila tak daleko, abychom bez testů dokázali určit, jestli je nějaká látka bezpečná, tak je to nutné.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.01.2008 12:58 rolandmynar Re: Kristýna
Na čem by se třeba měly testovat léčiva pro rybky? Na lidech? coze
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.01.2008 12:54 Kristýna – Pokusy na rybičkách
Věděli jste o tom, že v různých výzkumných ústavech se provádějí pokusy na rybičkách, zejména na živorodkách? Testuje se na nich škodlivost různých výrobků na životní prostředí atd. Myslíte, že je to správné?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.05.2007 13:48 Muž Dandy [4] Re: shedlo
Bobhuzel jsem navstivil podobne prodejny i v cizine a napriklad situace bett je stejna asi na celem svete. Takze to proste tak berte. Ohledne uhynu ryb je to smutne, a je jasne ze obchody kde rybicky na prodej zrovna nejdou, tak trpej, jelikoz nadrze v akavristikach jsou v 90% na preziti, ne ziti. Pokud prijdu nekam kratce po otviracce a maji tam treba 50 akvarek, tak verim, ze se obcas muze naskytnout trystni pohled. Tim nehajim obchodniky, ale treba sitauce ryhle se mnozicich rybek, ktere si nekdo kupuje jako potravu pro vetsi drave rybky (narazim treba na pavi ocka) se da prirovnat k rohlikum v krame, je to hrozne, al je to proste tak. Jsou zvirata ve volne prirode a pak jsou prodejni rybky a chovne a ty maji trosku jina pravidla.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.05.2007 13:07 shedlo Re: ccc
Já jsem jednou slečně v petcentru na Chodově říkala, jestli se ty bettky v těch kelímcích od jogurtu (ani nebyly průhledné) netrápí, rybky se tam tak převalovaly.. Slečna se znatelným opovržením mé neznalé osobě odvětila, že v přírodě žijí v bahně, takže kelímek od jogurtu je pro ně věru LUXUS!! Tak nevim no.. :-O
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.05.2007 12:13 Muž matlala [798] - Rostliny
tak jsem to pročet a je to fakt hrozný, aspoň že jsou lidé kteří mají soucit se zvířaty.

A jen tak u nás je taky taková chtěl bych to nahlásit ale ještě nemám 18(jen 14), to mě asi vážně brat nebudou, ale v tom zveráku jsem už toho chlapa asi 20x seřval a nic, kdyby si aspoň dal poradit. Nedá ale je to tím že má vlivného kámoše kterej mu nakecá blbosti tvrdí že je profesionální akvarista, ale není je to začátečník
třeba mu furt tvrdí že do akva se má valit všelijaká chemie a on tam cpe-prevent+FMC+costapur+chlorstop+toxivec a aquatan a ty ryby maj bejt zdravé? Ne ten chlap zbytečně utrácí i za drahé zářivky od sery které jsou naprd
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   21.05.2007 03:36 Muž ivan [15] Re: Akva
Jestli si tady pár začátečníku postěžuje že jim padla nějaká rybka,neznamená to že jsou horší chovatelé než prodejci.Jestli v akvaristice vidím ryby obalené krupičkou a stále jsou na prodej,tak z toho mi je špatně.A když si někdo takovou rybku s bonusem donese do svého zdravého akva,špatně to skončí.Pak se tu objeví ve fóru "krupička pomoc" a následují rady s karanténou,léčením atd..Mám známého který má tisíce neonek v nádržích,ale žádné mrtvolky jsem u něj neviděl,je to tím že se o ryby stará a čím zdravější ryby,tím lépe je prodá do akva prodejen.U obchodníků to spíš vypadá na zisk za každou cenu.Před měsícem jsem koukal v Hornbachu(čm)na mrtvé ryby v nádržích,krupička.Nevím proč,ale bylo jim to jedno,taky jsem si tam nic nekoupil.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek -3   20.05.2007 22:19 Akva Re: lucik
Když tady pročízám kolik vam lekne ryb,vaší péčí,tak mi přijde,že takový úhyn nemají ani v té nejhorší akvaristice.Proto,když neohlídáte 20-30 rybiček,tak nekritizujte lidi,kteří jich tam mají třeba tisíc, no a pokud nemají dno poseté mrtvolami,pak se v tomhle množství stane,že sem tam nějaká uhyne.Majitelé menších krámů(ne supermarkety)musí ty ryby taky zaplatit a byli by sami proti sobě,kdyby jim všechny vychcípali.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.05.2007 00:34 Muž Miky [14] Re: ccc
No existujou i akvaristiky, kde prodávají rybky ve velkách nádržích a nemají tam mrtvé rybky nebo jenom výjmečně, já chápu, že ryby uhynou ale snad není takovej problém 2x denně obejít nádrže a mrtvolky vyhodít. Jedna akvaristika je ve Vrchlabí vlastní ji pan Brádl a druhá je v Mníšku u Liberce. Jinde rybičky nekupuji.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.02.2007 15:16 ccc Re: lucik
s prodejem bett v kelímkách je to asi všude stejné,jenomže prodejci moc na výběr nemají.Jak jinak je chcete prodávat,když jsou sami k sobě nesnášenlivé.Snad jedině do každého akva,k rybám,které jim nevadí,šoupnout jednu.
Pokud opravdu chcete vidět,jak vypadá týrání zvířat,tak navštivte www.peta.com ,je to opravdu hnus co se děje. :-( sad rozzureny
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 8   16.02.2007 11:05 Lucík Re: Anonym
Takze ty si myslis ze je to v poradku?

Jinak pro vsechny: Prislo mi vyrozumeni ale zapomnela jsem to tu napsat, byla tam na ne ta kontrola ted by jste meli videt jak to tam vypada takova zmena fakt super, ted uz si tam nebojim neco koupit :) , jinak ten pan z veterinarni spravy mi podekoval a rikal , ze budou chodit na pravidelne kontroly mimo dobu, kterou maji pro ne vyhrazeny.Tak myslim, ze to nebylo az tak na nic. ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.02.2007 10:57 Muž [] Re: lucik
Mě to co tu píšete připadá jako nesmysl, jestě jsem neviděla akvaristiku, aby tam nebyli úhyny rybek: mají tam jenom prodejní nádrže, což znamená že se nepočítá s tím že tam rybka stráví roky, ale počítá se s tím, že se do 14 dní prodá. Ryby umírají kolikrát ze stresu. Neumíte si představit, jak je složitý uhlídat ryby zdravé, protože 1) nemají ideální podmínky a jsou ve stresu 2) při výkupu ryb je složité na rybě vidět nemoc, protože je v sáčku, kde jakoby vybledne její barva a je jich tam třeba 20 a ještě nemoc může být teprve v začátcích....takže nemusí být vůbec poznat...následuje to, že se nakazí nádrže a podom chudák prodavačka neví co má dřív léčit, v tomhle záleží hodně na dodavatatelích. Samozřejmě akvaristiky můžou mít všechny rybky zdravé, ale jednou za čas se tomu žádná nevyhne.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.01.2007 19:03 moribundus Re: lucik
bohuzel to asi dopadne tak, ze mu maximalne vysoli pokutu tak 2000 a nasranej majitel bude jeste vic setrit...

ja bych navrhoval: zadnou pokutu, ale vypit vsechna ta akvaria... rozzureny

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.12.2006 16:27 Lucík Re: azalka
Ahojky tak dneska mi hned prisla odpoved z inspektoratu v tomto zneni: Vaši stížnost jsme vzali na vědomí. O výsledcích místního šetření Vás budeme
informovat. Inspektorát Hradec Králové

Tak uvidime jestli me budou informovat, ale aspon neco X-) ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.12.2006 11:54 Žena azalka [38] Re: lucik
Je krásné bojovat za správnou věc, navíc proti tak masově rozšířeným praktikám. Ale vážně si děvčata (a chlapci) myslíte, že se 20.12. bude nějaký úředník zabývat jakoukoli prací...?
Přesto držím palce - vytrvejte. palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   20.12.2006 18:21 Lucík Re: katunka
tak uz jsem to poslala i na tu veterinarni spravu tak uvidime,ale dam vedet ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.12.2006 18:14 Rybous Re: Karla
to je to samý skoro ve všech pet centrech rozzureny
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   20.12.2006 18:07 Žena katunka [158] Re: Lucík
Lucí dobře děláš...někdo už těm obchodníkům musí ukázat, že si nesmí dovolit všechno! Jenom myslím, že jsi se měla držet Casthorovy rady a napsat na veterinární správu...v tvém případě tedy Královehradeckého kraje, podle mě by úplně stačil mail...určitě to na internetu najdeš...nejsem si jistá, jestli odbor ochrany přírody má s týráním zvířat něco společného...no ale však uvidíš, pokud se neozvou tak to pošli i na tu veterinu. A vědět dej určitě ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   20.12.2006 17:09 Karla – Týrání
Jo u nás v Liberci je to samí s těma bettama, je to fakt hnus měli je v malých umělohmotných kelímcích!!! Jak je tam můžou takhle mít a ještě k tomu k prodeji.. rozzureny rozzureny rozzureny rozzureny
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   20.12.2006 07:42 Lucík Re: Anonym
Treba aby tam proste poslali kontrolu jestli je to normlani,moc dik za radu,je mi jich tak lito :-(
Napsala jsem email nasemu nagistranu mesta do odboru - ochrana prirody, uvidim jestli mi odepisi, kdyztak to sem napisu ;-) ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 11   19.12.2006 23:42 Muž Horác [3942] Re: Anonym
To je bez diskuze. Bonzovat se nemá ... ale hlásit se to musí ... palec ano X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 7   19.12.2006 23:23 Muž [] Re: Lucik
Máš-li podezření, že ve tvém okolí dochází k týrání zvířat, obrať se na místně příslušnou veterinární správu. Ta je podle zákona oprávněna šetřit případy a navrhovat odpovídající řešení. ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.12.2006 20:54 maliman Re: Lucik
My to máme v Budějovicích také. Hlavně s těma bettama to je hrozný. 1,5decilitru na jednoho. Jsou tam celí zkroucení. Možná by se to opravdu mělo nahlásit!!!
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 6   19.12.2006 20:24 Lucík – Týrání rybek?
Ahojky u nás ve městě je takovej zverimex kde maji opravdu kvanta mrtvejch rybek vzdycky kdyz tam pridu sad ,minule kdyz jsem tam byla tak tam meli sekavce nadherny meli je v tech malinkejch "sklenkach" pro betty ale po blizzsím zkoumani jsem zjistila ze se nehybou sad chtela jsem si je koupit ale tohle me moc ranilo, ale ten den jsem tam prohlidla jeste moc nadrzi,ale temer v kazdy byla nejaka(nejmene jedna mrtva rybka), akorat u tech cichavcu nebyla mrtvolka tak jsem je chtea zachranit a dva jsem si tenkrat koupila.A jsou moc cilounci snad jsem neudelala blbost.No ale dnes jsem tam byla znova a zase sposta mrtvolek, maji tam nadherny pavi ocka, ale zase mrtvolky, a to ani nemluvim o bettach v tech sklenkach asi 10 z 15 jich bylo mrtvejch sad coze rozzureny a sposta akvarek je porostejch (skla) rasama ze do nich neni ani videt hlavne s tercovcema.Chlap tam dneska rval a na prodavacku at vytahne chcipli cihlidy no hruza, chci se proto zeptat jestli to neni uz tyrani zvirat, jestli by se to nemelo nahlasit?Je mi jich fakt tak lito (maji tam opravdu moc akvarek nejmene 60), prosim napiste :-( sad

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Žádná další stránka

1 ...... ...... [15]

Zpět na obsah sekce Akvarijní ryby • Zobrazeno 28754x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/15731?od=701