Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Týrání zvířat

 

NápovědaFórum » Akvarijní ryby  

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 5 Přejít na další stránku   1  
Týrání zvířat
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   25.03.2013 19:23 Muž Celiny [293] - Rostliny – chudaci ryby
rybicky.net/nadrze/17798…, vcera melo akvarium 80l, slecna o nej chtela jeste navic cichavce modre, dnes uz ma akvarium 180 litru...ach jo tone je mi tech rybek uprimne lito, ja mel ve 112 litrech, dva male skalarky a na rady zdejsich zkusenejsich akvaristu jsem je daroval. Proc si nekteri jedinci nenechaji poradit ne ne
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.03.2013 19:16 Pepa Re: Jirka.M
Toto jsem ještě nikdy neviděl no pěkná mučírna pro osádku... no
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   25.03.2013 11:32 R Muž romant [27987] Re: kus
Já neodsuzuji majitele designových akvárií, ale odsuzuji majitele sprzněných designových akvárií a nebo firem který se o tyto výtvory starají a ještě je navruhují(tu osádku). Jinak ta Tebou uváděná prezentace je v pohodě, ale vyžaduje o trošku větší péči. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   25.03.2013 11:31 Muž Yirka [9126] Re: kus
Skoro jsi uhodil hřebíček na hlavičku.
Správně jsi hovořil o majitelích takových nádrží. Ano jsou to majitelé, nikoli, na rozdíl od drtivé většiny návštěvníků zde, akvaristé.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.03.2013 10:43 Muž kus [200] - RostlinyRe: romant
fakt si myslíte, že každé designové akvárko je průser. Osobně bych řekl, že ty ryby se tam mají lépe než v třetině prezentací tady. Nemusím hledat dlouho, stačilo dvě kliknutí pro příklad rybicky.net/nadrze/16777&kateg=1&typ=0 A to má hodnocení 88%. Pořád je lepší, když přijede odborník s technikou, něco o akvaristice ví. Vymění vodu, upraví parametry a řekne dotyčnému co dál.(včetně částky za návštěvu) :-)pochybuji, že ten kdo má na to si nechat udělat akvárium na míru, včetně další následné obsluhy se tím bude chlubit na nějaký prezentaci čí youtube. To jen nějaký český přemek podlaha se prostě chce vytáhnout pro pár vteřin slávy a zveřejní tuhle nechutinu ve skladbě ryb (hlavně aby to bylo barevný a hlavně pod tím je napsáno VLASTNORUČNĚ ZHOTOVENÝ.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   25.03.2013 10:02 R Muž romant [27987] Re: Jirka.M
To akvárium není špatný. Je tam špatný výběr rybí osádky, to je ten problém. Pokud je to majitelem takto sestavený vědomě, tak je to odiot, ale na mě to dělá dojem, že je to klasický příklad instalace trendového designového akvária za nemalý peníz "spcializovanou firmou" a to je potom průser. :-O
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 5   25.03.2013 09:57 Muž Jiri_99 [425] Re: Ciffik
Jak je tohle možné?
Nabídka odpovídá poptávce. A dokud budou lidi "idioti", budou se vyrábět a nabízet i idiotské výrobky...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.03.2013 09:30 Muž Ciffik [761] - RostlinyRe: Jirka.M
horší na tom je, že existují vyloženě firmy zabývající se právě výrobou ,,nástěnných" akvárií...jak je tohle v dnešní době možné netuším sad sad sad
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.03.2013 00:47 Jirka.M – Nemám slov!
Dobrý večer dnes jsem našel na youtube video kde se pán se chlubý jaké udělal nástěnné akvárium ale! Podívejte se na ty rozměry toto je týrání!Naprosto nevhodné posuďte sami!Chudáci rybičky no
Video zde:
www.youtube.com/…

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.03.2013 10:40 Muž Tom25 [3] - Akvaristika, a chov bezobratlích živočichů (raků)Re: LiborSprysl
Já vím ,ale je to tak těžký mam ho od mala :-/ spíše koupím nové akvárko rozmýšlím se nad 1000l akvárkem plus vybavení :-) přeci chovám dravé a větší ryby :-) hop
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.03.2013 06:37 Žena kahua [223] - Miniakvária
Když se tu tak probírá týrání rybiček, tak přihodim story mojí kamarádky, která mi volá a povídá, že si pořídila akvárko - 112l a proč že ho má pořád zakalené. Poslala mi i fotky a já šla do kolen. Měla v tom asi 80 rybiček, vodu neměnila 2 měsíce :-( Snažila jsem se jí vysvětlit, ať některé rybičky vátí, že to opravdu není dobré, prorvala akvárko, dala jí kytky, když byli u nás nakupovat. Rybek se vzdát nechtěla. Až mi jednoho dne volala, že jí rybičky komplet pochcípali, že měli krupičku, kterou si odněkud donesla. No, že by donesla, o tom jsem jí řekla svoje. Každopádně snad konečně pochopila, že míň je někdy víc. Tedy doufám, to poznám až k ní pojedu zas jednou na návštěvu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.03.2013 05:57 Muž LiborSprysl [9015] Re: malyLibor
Zase bych nepodceňoval svéprávnost začínajících akvaristů...Nejsem si jistý s tím, kolik z nich bude hledat mustr od jedenáctiletého kluka. Většina normálních lidí má pud sebezáchovy vyvinutý. Připomenu-li si vaše poslední blábolení na téma mrazené krmivo z Polska, je to zcela srovnatelné s nápady toho hocha... a to jste o něco starší....smich :-P hop a i když jste se tak přiznal k ekonomické neznalosti, jeden by si s ohledem na věk řekl, že do pěti počítat dovedete...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.03.2013 05:53 Muž LiborSprysl [9015] Re: Tom25
Už bych se chystal hledat mu nový bejvák... :-P
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.03.2013 19:00 Muž Tom25 [3] - Akvaristika, a chov bezobratlích živočichů (raků) – :-)
Ahoj lidi chci se zeptat je týrání ,když mam sumečka žraločího má kolem 15 cm v 200l akvárku ? díky :-O
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.03.2013 18:58 Muž Kryštof [314] - AmerikaRe: lojzalojzovic
jo to jsem taky nepochopil :/
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.03.2013 16:27 Muž lojzalojzovic [327] Re: Kryštof
jak říká libor, navíc asi nemá moc čisté svědomí když zakázal hodnocení i komentáře
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   16.03.2013 16:20 Muž malyLibor [5371] - AsieRe: Kryštof
To, že mu je 11 let znamená, že může vědomě týrat ryby? Podívej, chodí sem více uživatelů v jeho věku a jak mají krásná akvária, o která se sami starají, a o rybkách toho někdy vědí víc než polovina dospělých tady. To není přece o věku, ale o vztahu k těm živým tvorům, kteří jsou bohužel zcela odkázáni libovůli jejich majitele.
Horší ale je to, co jsem psal ve svém příspěvku v 11:03 o vlivu takové prezentace na některé začátečníky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.03.2013 15:13 Muž Kryštof [314] - AmerikaRe: malyLibor
Měl by se brát s nadledem, psal jsem si s ním a řikal že mu je 11
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.03.2013 14:41 Muž micz [132] Re: radim
A tobě snad přijde normání nacpat pár dní po založení do 90 ti litrů vody 52 ryb??? Mě teda moc ne když toho s největší pravděpodobností vinou majitele minimálně půlka chcípne...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.03.2013 14:32 radim Re: micz
Tak to už je trochu přehnané ne (myslim ten odkaz na to akva)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   16.03.2013 13:38 Muž micz [132] Re: malyLibor
Některý prodavači ve zverimexech by si fakt zasloužily nakopat....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.03.2013 13:37 Muž Deathbull [1928] - CichlidyRe: micz
Tohle je oproti hrůzám co jsem tady viděl naprosto v pořádku. Když zredukuje držkolezce a nechá jen 1 pár čichavců tak na tom bude znatelně lépe než minimálně polovina zde prezentovaných nádrží! ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.03.2013 13:36 Muž malyLibor [5371] - AsieRe: micz
No, je to přerybněné, ale aspoň je tam nějaká rostlina, a borec se zdá, že si bere rady k srdci. Když se zbaví čichavců modrých a ancistrusů, přidá rostliny a bude pravidelně měnit vodu, jak jsi mu doporučil, tak to zvládne.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.03.2013 13:30 Muž micz [132]
rybicky.net/nadrze/17563 tohle je taky vcelku síla
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.03.2013 11:42 Muž malyLibor [5371] - AsieRe: LinaDee
Já také. Ale to bohužel nepoznají někteří začínající akvaristé a dopadne to tak, jak jsem napsal v předchozím příspěvku.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.03.2013 11:11 Žena LinaDee [167] - AquascapingRe: malyLibor
Já si jsem téměř jistá že trollí.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   16.03.2013 11:03 Muž malyLibor [5371] - AsieRe: lojzalojzovic
Jo, "dobré rady" dává. Za některé by zasloužil vytahat za ušiska. A nejhorší je, že spousta lidí se toho chytne. Řeknou: "Já viděl prezentaci, kde byla ve třiceti litrech skalára, v obchodě mi to schválili, tak si jich tam dám pět". A těžko jim pak můžeš co rozmluvit, když tenhle jim to ještě doporučí a podpoří.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.03.2013 10:57 Muž lojzalojzovic [327] Re: MichoCZ
nicméně je dost aktivní v komentářích ostatních nádrží a už sem zahlíd pár "dobrých rad" i na foru :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.03.2013 10:57 Těhňajs Re: malyLibor
TO je hrůza. Ještě mu tam chybí potápěč jako vzduchovací kámen. Možná by udělal lépe, kdyby ryby někomu zkušenějšímu věnoval a pořídil si třeba křečka.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.03.2013 10:52 Muž MichoCZ [891] - AmerikaRe: malyLibor
Tohle je smutné. Poradit si nenechá, blokací tu na to nebudeme koukat, ale rybky se dobře mít pořád nebudou. Těžké rozhodnout co s tím.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.03.2013 10:49 radim Re: malyLibor
Už po přečtení popisu je jasné, že to dotyčný nemá v hlvě v pořádku. ÁNO alebo NIE...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   16.03.2013 10:22 Muž malyLibor [5371] - Asie
Opět týrání rybiček, zas stejný uživatel: rybicky.net/nadrze/17649
Tentokrát zakázal komentáře a hodnocení, aby mu tam nikdo nemohl napsat, že je to vše zcela špatně. Navíc dle jeho chování zde na netu předpokládám, že to ani není prezentace jeho akvária, ale jen snaha prudit. Prezentace se nedá označit jako nevhodná, nevím proč, upozornil jsem na to v připomínkách ke stránkám.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.03.2013 17:18 Muž JUCHA [82] Re: malyLibor
Jo je to pravda. Teď jsem si s ním psal a že se chystá AQ z gruntu předělat, a skalár že snad má jít jinam. Tak uvidíme.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.03.2013 17:11 Muž malyLibor [5371] - AsieRe: MichoCZ
No, nejhorší je, že když to tady uvidí další podobný, jako on, tak si to udělá taky a bude se ohánět tím, že na rybicky.net to přece viděl v prezentaci a když se dařilo tomu, tak proč ne mně... to je stejný, ne-li větší problém.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.03.2013 16:38 Muž MichoCZ [891] - AmerikaRe: malyLibor
I ty jeho další nádrže jsou hrozné. Discus v 120 litrů. To je taky týrání. Nejhorší, že takový človek to nepřizná a bude dál chovat skaláru ve dvaceti litrech. To nemají ani v té nejhorší akvaristice tak malé nádrže na skaláry.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 9   07.03.2013 16:22 Muž malyLibor [5371] - Asie
Tady je typické týrání rybek v praksi - rybicky.net/nadrze/17617 . I když osobně věřím, že ten hoch jen někde stáhl fotku a dělá si tady z lidí srandu. Tak jako tak jsem tuhle hrůzu nahlásil jako nevhodnou prezentaci a možná by stálo zato podívat se i na chování tohoto nicku na tomto webu.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   08.11.2012 20:54 Beda81 – tyran CZ.NIC(FRMOL)
Skoda ze www.nic.cz tento spot
www.jaknainternet.cz/…
nenechal zakoncit tim, ze rybka do kulateho akva nepatri, potrebuje daleko vetsi akva s "kamaradama".
Mozna nad tim ani nikdo nepremyslel. Spoty jsou tak trochu "nadsazka".
Ale zase matou verejnost kulatym akvariem, no.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 6   08.11.2012 20:38 Muž Herald [7] Re: RAP
Mám za to, že ten borec, co tu žumpu hodil na web, to udělal s očekáváním, že se okolo toho strhne hysterie, jakou teď tady čtu v komentářích. V takovým případě je dobře že je vymázlej. Člověk ale neví. Každopádně to akva nebyla fotomontáž. Tak snad s tím něco udělal. Podle mně mu stačilo slušně domluvit a počkat na jeho reakci. Když by se nic nedělo, nebo by s lidma hrál jen přiblblou hru, tak bych došel k názoru, že se jen baví těma komentářema a tahá lidi za nos a proto ho brzy odstranil.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.11.2012 13:10 Muž Yirka [9126] – Omlouvám se
chybné hodnocení příspěvku 08.11.2012 10:08. Mělo být mínusové.
Proto alespoň dorovnávám v 08.11.2012 12:07.
stydim
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   07.11.2012 09:51 Žena sivon [1694] - PlžiRe: drlift
Pár podobných pokusů o vtip už tady bylo, ale také znám lidi, kterým by takový "chov" nepřipadal divný.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.11.2012 09:40 Muž drlift [38] Re: RAP
Mne to spis prijde jako pokus o vtip. Tezko totiz uverit tomu, ze bude mit nekdo doma tavouhle "chloubu" a bude se tim chlubit. Nejspis to dotycny nekde nafotil a ted se za klavesnici culi, jak se mu podarilo vytocit par akvaristu ...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.11.2012 22:41 Žena baletka [624] Re: 150koni
To je, podle mě, úchyl. Představuji si ten smrad po čtvrt roce, co se z toho blátíčka odpařuje voda. Chudáci ryby.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.11.2012 22:01 Muž sux [117] - AmerikaRe: RAP
...taky jsem jako dítě udělal chyby a ryby na to doplatily... Nicméně to co je tu vidět u některých jedinců... coze

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.11.2012 21:53 Muž 150koni [653] Re: RAP
co je to za náturu, že se tím ještě veřejně pyšní ... prý "Nádrž, kde si příroda sama určuje, jak to bude vypadat"
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.11.2012 21:34 Muž jir007 [25] - ŽivorodkyRe: RAP
to snad ani ne???
jak tohleto může někdo myslet vážně.. fuj!!!!
chudáci ryby ne
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   06.11.2012 21:32 RAP
Další příspěvek do tohoto smutného tématu!
rybicky.net/nadrze/16455 hmm
50litrová nádrž s přibližně 10-15litry vody. Skla připomínají sbírku řas, sinic atd. vesměs usychajících. Filtr-obyčejný bublifuk, barvou splývá se spoustou kalu na dně. Dle popisu byla údržba prováděna 1x za půl roku a spočívá ve vyčištění filtru a dolití vody. Osádku tvoří 2parmičky nádherné, 2thorakáti a 1ancík. tone

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.09.2012 14:08 Žena kahua [223] - MiniakváriaRe: terisek
Jj, taky jsem to viděla a jak zakroutila hlavou :-O Ten objem je opravdu brutální, do toho dát jakéhokoliv tvora je týrání rozzureny
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.09.2012 14:05 Terisek – To jako vážně?
Ahoj :) dneska sem se čistě ze zajímavosti koukala na aukro jestli tam není něco pěkného a zabrousila jsem i do akvaristické sekce .. Na výběr docela zajímavé věci, ovšem čelist mi spadla z tohoto aukro.cz/… rozzureny chudinky krevetky naskládané v 1 litru :-( ohledně krevetek moc znalostí nemám, ale i tak si myslím, že jeden litr je na ně dost málo a ještě ze všech přídpěvků tady jsem vyvodila, že krevetky nejsou moc vhodné pro začátečníky, ovšem prodejce tvrdí opak ne připomíná mi to takové ty rybí klíčenky :/ jaký na to máte názor? Mě to přijde jako mučení krevetek, nebo se snad pletu??

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.07.2012 13:40 Muž Ad@m [1051]
Tu je jeden príklad týrania rýb: tosomja napsal: Ja mam v 20l akvarku 2 mecovky 2 dania 2 tetry neonove 6 gupiek 1 labeo bicolor 1 parcievnicek 1 prisavka thajska, 1 molly black, 1 molly gold. Daj si take tiez!
Je to krasa
( rybicky.net/forum/4363-ryby-do-mini-akvaria-do-20-l )

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.06.2012 14:56 Muž cezarmilan [591] - RostlinyRe: Kamilstrom
A pokiaľ tu na stránke to bude ešte aj niekto pomocou smailíkov podporovať

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [5] ...... 15

Zpět na obsah sekce Akvarijní ryby • Zobrazeno 28754x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/15731?od=201