Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Týrání zvířat

 

NápovědaFórum » Akvarijní ryby  

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 11 Přejít na další stránku   1  
Týrání zvířat
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.04.2011 13:38 Muž ondra [168] - ŽivorodkyRe: filipsi
... a taková diskuze by měla mít hmatatelný (čitelný) výsledek.

U nás bohužel platí psaná ústava, ne zvykové právo a proto je nutné zákony psát.
Zákon nebo vyhláška nemusí obsahovat sankce, ale může jen stanovit obecně platné pravidla, aby se naprostý laik zorientoval.

Jinak ve svém příspěvku jsem uvedl: Např. u skleněných koulí by se mi líbila povinná informace, že výrobek není vhodný pro chov ryb..

To neznamená, že by se nesměly prodávat. Pokud víte jak s ní zacházet a co v ní chovat, nevidím v tom problém. Bohužel většina lidí, kteří ji koupí to neví.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.04.2011 13:34 R Muž romant [27987] Re: filipsi
Ano, souhlas, jistě by se více hodil jiný smajlík, ale ten o tom nakopání kamsi, tady není. tone
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.04.2011 13:31 Muž filipsi [1295] Re: romant
romant napsal:.. zřídit nějaký úřad pro dohled ...
No. me nejak uz podobne veci ani nepobavi. Jiste uz existuje vyzkumny ustav s grantem EU na studium podobnych veci, a pripravny vybor v evropskem i ceskem parlamentu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.04.2011 13:21 R Muž romant [27987] Re: filipsi
Určitě by potom bylo vhodný zřídit nějaký úřad pro dohled nad dodržováním zákona a kdo bude v "nevhodným" akvárku chovat něco jinýho než nařizuje tabulka, tak z hrušky dolů. :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.04.2011 13:17 Muž filipsi [1295] Re: ondra
ondra napsal: ..To je přesně ta debata, které by měla probíhat...
Jiste, debaty at probihaji, at se spolu lide radi, jestli tohle a tohle povazuji za vhodne, nebo ne. A at si to sam kazdy kvalifikovane rozhodne.

To je ale prece uplne neco jineho, nez zakonem urcovat povinnost oznacovat kouli o objemu X (X+1 uz ne? X-1 jeste ne?) jako nevhodnou pro chov ryb (kapru? endlerek? krevet ano? Sasanek?), nebo snad dokonce jeji pouziti pro ryby primo zakazovat.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.04.2011 13:06 R Muž romant [27987] Re: LiborSprysl
Tak, tak, všechno má svý výhody a nevýhody zároveň. Ono to stím týráním bude tak trochu zase jenom o lidech. Já třeba jsem nikdy ryby ničím neléčil, potože to léčení samotný považuji za jistý projev týrání, ale někým jiným jistě za tyrana a trapitele označen budu, protože tu nemocnou rybku raději utratím a nepokusím se jí zachránit, čímž se jistě budu dopouštět nějaký zvrhlosti. Taky se mě nelíbí paušalizování a tzv. neustálý moralizování některých jedinců(nemám nikoho konkrétního na mysli), kteří neustále proti něčemu a s někým bojují, jenom proto, že je to tzv. moderní, ale dost úvah. Ať se každýmu daří a nejen v akvaristice. ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.04.2011 13:04 Muž ondra [168] - ŽivorodkyRe: LiborSprysl
Máte pravdu, je to trochu protimluv.
Ten zákon bohužel nestanovuje, jaké informace by měly být poskytnuty.

To filipsi: To je přesně ta debata, které by měla probíhat. Určitě je 30 litrů koule vhodná pro některé ryby, ale tak velkou kouli v obchodě neuvidím, naopak malou, naprosto nevhodnou vidím všude. A to se mi nelíbí. Pak jde o to definovat co ano, a co ne.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 11   29.04.2011 13:00 Muž filipsi [1295] Re: LiborSprysl
.. coz jasne ukazuje, ze pri prelovovani jsou ryby stresovane, a melo by byt zakazano. Zakonem. S prislusnou vyjimkou, kdyz ... :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.04.2011 12:54 Muž LiborSprysl [9015] Re: filipsi
hop ahoj i mé oblíbené téma....naprostý souhlas. I když si dovolím jednu technickou...v poslední době jsem pešlivě sledoval ryby při přelovování...rády se schovávají do rohu. To by v kouli šlo fakt blbě:-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.04.2011 12:51 Muž LiborSprysl [9015] Re: ondra
Nesouhlasím. I vyškolený personál ti může vnutit něco naprosto nevhodného, když je to pro ně výhodné. Nemají povinnost tě informovat o nárocích ryb.
Ty školení jsou povinné už dnes, ale je to jen byznys pro školitele. Jste napsal...

Nějak jsem nepochopil vaše předchozí slova...Já ten zákon znám:-)A to co jste napsal nějak neladí s tím, co jste napsal před tím...Jinak vše v dobrém:-)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   29.04.2011 12:51 Muž filipsi [1295] Re: ondra
ondra napsal: .. Např. u skleněných koulí by se mi líbila povinná informace, že výrobek není vhodný pro chov ryb...

Aaa, me oblibene tema :).
Proc by koule nebyla vhodna pro chov ryb? Je 30l koule horsi nez 20l krychle? Proc? Pokud by byla, co brani pouzit zakon na ochranu zvirat?
Ne, ne a ne, sesnerovavani z zadnych, i tech nejbohulibejsich duvodu, v zadnem pripade tleskat nebudu.
Jako prvni vzdy musi byt usili a vule uzivat stavajici zakony, az potom tvorba novych standardu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   29.04.2011 12:19 Muž ondra [168] - ŽivorodkyRe: LiborSprysl
Citace z platného zákona:

ZÁKON
na ochranu zvířat proti týrání
§ 13a
Zvláštní podmínky pro obchod se zvířaty určenými pro zájmové chovy

(4) Právnická nebo fyzická osoba, která obchoduje se zvířaty určenými pro zájmové chovy, je při prodeji každého zvířete povinna poskytnout kupujícímu v písemné podobě informace o podmínkách chovu a péči o zdraví a pohodu kupovaného zvířete.

Bohužel se to neděje.

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.04.2011 12:01 Muž LiborSprysl [9015] Re: ondra
To není tak docela pravda. Na každém akváriu s prodávanými rybkami by měly vyvěšeny (vylepeny)minimálně základní vlastnosti a nároky rybek...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.04.2011 12:01 Muž fantuomas [35] - RostlinyRe: ondra
..povedal som svoj názor toť vše) keď mi predavačka v akvaristike k anubiasu barteri nana ponúka fľašku hnojiva, je to dosť zlé..hovorím si ako zákazník. podla môjho názoru je to predovšetkým o dobrej vôli predajcov ( poradiť a predať, nie: predať za každú cenu, ošklbať..bez hanby, alebo predať niečo o čom viem pramálo..).

najlepšou zbraňou voči tomu nechať sa ošklbať alebo nakúpiť úplné nezmysly je niečo o danej problematike vedieť...to ale neospravedlňuje obchodníkov ktorých služby sú paródiou na služby..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   29.04.2011 11:39 Muž ondra [168] - ŽivorodkyRe: fantuomas
Nesouhlasím. I vyškolený personál ti může vnutit něco naprosto nevhodného, když je to pro ně výhodné. Nemají povinnost tě informovat o nárocích ryb.
Ty školení jsou povinné už dnes, ale je to jen byznys pro školitele.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.04.2011 11:26 Muž fantuomas [35] - RostlinyRe: matlala
..ak nejaké príkazy " z hora", potom by možno nebolo odveci ošetriť najmä "odbornosť"
personálu v predajniach motivovanú občasnými kontrolami.., je jasné že v každom shope, či sa tam predávajú tenisky alebo slipy..sa nájdu poriadni amatéri až zavádzači, ale v prípade
chovproduktov ide o živé tvory na predaj..kde by sa žiadalo aspoň jemne sprísniť nároky na vedomosti ľudí pracujúcich v podobnom zariadení..

a tým nemyslím., že tam musí predávať veterinár...ale znalosti personálu sú z mojej skúsenosti žalostné v 85% prípadoch prinajmenšom..poradenstvo hraničí s čiernym humorom a paródiou na akvaristu..( pri pohľade na predávajúceho:)) česť výnimkám

ako to už v našich mladých "demokraciách" chodí a nielen tu,
jedna vec je prijať nejaké pravidlo, ďalšia aby bolo použiteľné v praxi... X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.04.2011 11:07 Muž ondra [168] - ŽivorodkyRe: filipsi
Ten zákon možná není úplně šťastný, ale myslím, že i u nás by si to nějakou úpravu zasloužilo. Např. u skleněných koulí by se mi líbila povinná informace, že výrobek není vhodný pro chov ryb.
Samozřejmě, že tu informaci by měl každý prodavač zákazníkovi dát, ale to se bohužel nedějě.
A možná, že i Brano Polák by změnil svoje akvárko, kdyby dostal správné informace.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.04.2011 10:45 Muž fantuomas [35] - RostlinyRe: Kajka99
keby mal v tej váze mach alebo napr. anubiasy..ktorým by nič nechýbalo..a nejakú tu sakuru, bolo by to príjemné..takto je to dosť zlé, hlavne tie karasy či čo to tam pláva.., jedine, že by ich choval inde a takto to aranžoval iba pred návštevou kôli "image" :)

je to chyba aj majiteľa..ale dobre dá sa to ako tak vziať že naivný nováčik..,kto z nás nenarobil kopu zrúdností na začiatkoch..teda, ak mám hovoriť za seba..z akva som začínal od veľmi útleho veku a neraz si to vybralo svoju daň..spomeniem si na 28 l akva v ktorom bolo viac rýb ako dnes v 150ke..:-DD kks..hrúza.

horšie je že toto niekto človeku doporučí a predá..., povinnosťou slušného predajcu hlavne keď vidím, že ide o nováčika je sa informovať, kamže tie rybky pôjdu a na základe toho dať nejaké rady..varovania...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.04.2011 09:54 Žena gaume [26] - Živorodky
tak jsem se taky se slusnym tyranim setkala, v jedne cinske restauraci maji tak v 60l dva uz dost velky jesetery, chudaci maly. nahlasila jsem to na krajskou veterinarni spravu, tak uvidime, jestli to vubec nekdo bude resit.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.04.2011 16:39 Muž Designer [5695] - CichlidyRe: matlala
Vim o tom jen co je v uvedenem linku napsano, takze to nechci ani nijak hodnotit. Navic mnohe takove zakazy nejvice odnesou Ti, jimz neni treba rikat, co maji a nemaji delat.

Kdyby vsem lidem jejich rozum a moralka vzdy stacily k urceni, co ano a co ne... ale kdo by neco takoveho mohl po opicich za tak kratkou dobu vyvoje chtit, ze jo :) .
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 21   28.04.2011 14:13 Muž filipsi [1295] Re: matlala
Neni, to je primo priserna zhovadilost. I v malickem akva muzou nektere ryby spokojene zit, a i ve velkem nektere byt tyrany. Nechapu, proc by nemel stacit zakon proti tyrani zvirat. Zajmem kazdeho statu a urednika je co nejvice obcany sesnerovat, na vsechno mit narizeni a glejt, zajistit si vlastni nepostradatelnost. Nenechme se a netleskejme zbytecnemu snerovani jen proto, ze se jevi na prvni pohled libive.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   28.04.2011 14:07 Žena Laduschka [120] Re: matlala
Základ zajímavej, ale takovejm mikrorasborám stačí 30, 40 litrů bohatě a pořád nikomu nezabráněj, aby si do tý padesátilitrovky narval třeba 8 terčovců, piraní, či ocelátů ... myslim, že to je blbost, takhle to paušalizovat :-O
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.04.2011 13:25 Muž matlala [798] - RostlinyRe: Designer
ale to je hezký zákon.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.04.2011 09:37 Muž Designer [5695] - CichlidyRe: matlala
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.04.2011 09:34 Muž matlala [798] - RostlinyRe: Designer
Designer napsal: BTW, kdyby byl s tim akvarkem v Rakousku, uz by si to nejspis uzival jinak...
copak zavedli? Snad né něco jako chystaj němci s burzama?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.04.2011 09:12 Muž Designer [5695] - CichlidyRe: Kajka99
Kazdy clovek, ktery se zivi necim co neni hodnoceno subjektivne, proste to musi fungovat, ma mnohdy pifku na lidi, kteri se zivi pravym opakem. Jsou totiz ochotni se nacpat do jakehokoli oboru lidskeho konani bez toho, aby tomu rozumeli, a hrde tomu rikaji umeni. A tady je vysledek, drobny, ale pro mnohe jasny...

BTW, kdyby byl s tim akvarkem v Rakousku, uz by si to nejspis uzival jinak...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.04.2011 09:05 Muž vlacek [402] Re: Kajka99
Vidis spatne, tech ryb je tam vic, ale ty kreteny vidis dobre :-|
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   28.04.2011 08:35 Žena Kajka99 [229]
www.novinky.cz/… vidím dobře že v těch cca 5 litrech má bettu a 4 závojnatky?? hmmm hlavně že ladí k tapetám, kreténi....

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.04.2011 20:10 Muž Thoros [1] Re: smidakkuba
Na porubě už moc akvaristik nezůstalo ne? Jen u domu chovatelů nebo jak to je a pak ten mikrozverimex na Alšáku jestli se nepletu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.04.2011 18:56 Žena Kajka99 [229] Re: smidakkuba
nejenom akvaristiky. I zverimexy. Nu, já už jenom pro ty chudáky zvířata doufám, že jde o hoax, když se tu ta možnost objevila.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.04.2011 17:46 Muž smidakkuba [111] - CichlidyRe: NASSREDIN
Mi se to taky nezdá....Protože ač jsem ze stejného kraje tak tohle jsem nikdy nezažil a to mám projeté akvaristiky v ostravě,havířově,F-M a mnoho dalších a nikdy jsem se s tímto nesetkal a musím říct že nejprofesiálnější akvaristika je u mě na Frydeckém náměstí OLBRECHT...Ryby má v dobrých podmínkách bojovnice má daný v akvárkách například u cichlid má rozdělený samce a skaláry sice v 50L ale ještě se mi tam nestalo že by měli v nádržích mrtvolku ryby...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.04.2011 16:08 Muž NASREDDIN [1383] Re: verča
A co takhle napsat adresu onoho obchodu?
Třeba ho má někdo ze zdejších návštěvníků poblíž a mohl by se podívat, jak to tam vypadá.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 19   04.04.2011 20:32 Žena Kajka99 [229] Re: JuraS
To by přece nešlo, aby z dětí vyrůstali zodpovědní aktivní lidé kterým nejsou věci lhostejné, tak jim takové nepřípustné snahy típneme hned v zárodku, že ano. hmm

Verčo, souhlasím s katterineckou, vem tam s sebou rodiče, nebo s nimi o tom aspoň promluv. A napiš pak jak jsi dopadla.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   04.04.2011 14:36 JuraS Re: verča
Nahlásit ano.... Na informacích obchodu a nebo vedoucímu který stále korzuje po obchodě a kontroluje...nahlásit se to taky dá na městském úřadu kde na to mají celý odbor "odborníků"..a nebo na lampárnu..tam se dá nahlásit cokoliv...taky si můžeš postěžovat na fakebooku a tam dostaneš odezvu možná tisíců souhlasných odpovědí...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.04.2011 14:08 Žena katterinecka [2146] - RostlinyRe: verča
To bych snad aji nahlásila. Ale při tvém věku se radši domluv s rodiči. ;-) Takovou stížnost od dítěte by nemusel brát nikdo, vážně narozdíl od dospělého.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.04.2011 13:44 verča – ostrava poruba:
Co myslíte?

V O.porubě je jeden zverymex který vlastní jedna stará paní..Popérvé jsem to tam spatřila minulý týden.A neuvěříte co jsem viděla!!!:první co jsem viděla byli zarostlí králíci s mokrými(počůranými)hoblinami. coze vedle mich byly akvária tam v pohodě želva nádherná v 7l akváriu.Neonky tam břichem vzhůru ve zakalené a uplněhnědé vodě atd...Čihavci tam s vodnatelností a skaláry v té 5l kouli.Mám to nahlásit na týráni zvířat?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.01.2011 22:25 Žena Kajka99 [229] Re: Tomas Enderson
však vy určitě víte že jsem neměla na mysli všechny obchodníky, stejně jako já vím že u vás to s tou popravou byla nadsázka...všechno dobré ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   27.01.2011 22:14 Muž Tomas Enderson [697] - TetryRe: Kajka99
Ono není prodejce jako prodejce. Já se taky již 13 let živým jako prodejce, ale vždy mi bylo ctí prodávat tak aby nikdo ve finále nebyl okraden podveden nebo jinak poškozen, natož aby na moje činy doplatil někdo nevinný který se nemůže bránit. Pro ty co si myslí, že se tak uživit nedá tak jsou na omylu, ono je to výhodnější než něco prodat a radovat se jak jsem zákazníka oškubal. Pravda je to o něco pracnější na začátku, ale časem se zákazníci velmi rádi vrací, jelikož se na vás mohou spolehnou. Bohužel kultura prodeje v našich zemích se stále podobá porevolučnímu divokému západu, ale tyto časy jednoho dne pominou a vykukové tipu tohoto prodejce prostě nebudou mít šanci.

S přáním dobrých obchodů všeho druhu.

Martin Honzejk
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.01.2011 22:00 Muž smidakkuba [111] - CichlidyRe: Tomas Enderson
Dimenzované pro malé druhy ryb jako je bojovnice pestrá.
DEBIL nic jiného si asi myslí že bojovnice si nezaslouží víc jako minimum pro takový nádhery by mělo být 20L.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.01.2011 21:54 Muž Yirka [9126] Re: Tomas Enderson
Prodávající si asi myslí, že všichni kupující dosahují jeho geniality, protože věta, že se to hodí do hotelových pokojů je více než geniální. Ledaže by prodavač měl školu na vzdělávání pokojských....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 5   27.01.2011 21:51 R Muž Silent [5949] Re: Tomas Enderson
Ze strany prodávajícího je to čirý alibismus.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 6   27.01.2011 21:50 Žena Kajka99 [229] Re: Tomas Enderson
eh...tahle věta je tam po akci jednoho akvaristy z tohoto webu který tomu prodejci napsal že prodává minimučírny, tak onen prodávající tam k tomu přidal tady tuto větu. Myslím že akvaristé můžou být rádi aspoň za to taky se na to mohl zvysoka....obchodníci budou prodávat i hezky zabalený hovínko, pokud se pro to najde někdo kdo to koupí není to jeho zodpovědnost i kdybychom se na hlavu postavili .... i když je fakt že by to takto prezentovat neměl...hmm ale skutečný vůl je ten, kdo do toho tu rybu pak dá.

Jo a kdyby mě někdo jako obvykle špatně pochopil, nesouhlasím ani s tím že se to prodává jako akvárium ani s tím že si to někdo koupí a pak v tom má rybu
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   27.01.2011 21:49 Muž avast [49] Re: Tomas Enderson
Logiku některých lidí nepochopíš ani za boha a občas se o to nemá ani cenu snažit.

Jinak za necelých 600 bych si to teda nekoupil, to si radši udělám maličko větší radost v podobě akva 60 × 30 × 35 (dxšxv) od sklorexu + tam teda bude i nějakej filtr, štěrk a trošku víc kytek, ale za 1,5 litru vypláznout 600 je trochu hodně, to je můžu dát do zavařovačky a budou mít cca 3x víc prostoru.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 7   27.01.2011 21:36 Muž Tomas Enderson [697] - TetryRe: Tereza
Mějte prosím na paměti, že Vaše ryby se budou lépe cítit v prostornějších nádržích a že dlouhodobý pobyt v tomto akváriu jim může snížit kvalitu života.

Za tuhle větu si zaslouží popravit. Tak proč to prodává? rozzureny rozzureny

Martin Honzejk
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.01.2011 21:13 Tereza – to je ale prasárna :(

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 14   31.12.2010 16:56 Žena Chalybda [55]
Dnes se mi v Pet Centru téměř před pokladnou podařilo rozmluvit koupi "MIKROPIXLY" pro betku! hop Paní byla naštěstí rozumná, doporučila jsem jí Rybičky.net na získání nějakých informací. ;-)

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.12.2010 14:15 Muž Landvir [57] Re: tomas120
Krásný předvánoční den akvaristi, když už tady tak rozebíráme ty kapry, dnes jsem byl v Kauflandu ve Žďáru nad Sázavou a uplně jeśem žasl, prodávalo tu tyby rybníkařství z Třeboně. Kapři měli pohodíčku, veliký kádě velký čerpadlo a celý dny přísun krásně čisté vody, mohli si v pohodě plavat, bylo jich vždy tak po 20 ks na káď. Jak už tubylo řečeno, záleží asi na jednotlivých rybníkařství ale i tak jsem toho názoru jsem psal už výš, je to jeejich osud a v poslední hodiny je jim asi jedno jestli jich je v káˇi 20 nebo 50. Krásněé svátky všem ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek -1   22.12.2010 20:20 tomas120 Re: ttt
A ešte jedna vec ktorú na predaji vianočných kaprov neznášam. Keď ich niektorí tí predávajúci, alebo kupujúci chytajú za oči a tak s nimi manipulujú. Zdvihnú ich dvomi prstami za oči a tak si ich prezerajú ... No humus, ruky by som im polámal...Minulí rok som to videl prvý krát na jednom trhovisku..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.12.2010 17:40 ttt Re: RadioactiWe
Veď práve tento ležérný prístup kupujúcich je dôvodom že obchodníci s kaprami a nielen s kaprami, to predávajú tak ako to predávajú... Viem o tom - nič s tým nespravím - tak mi to je jedno... Raz odvysielali jeden dokument o tom ako sa niekde v USA chovajú brojlery, odvysielaný šot spôsobil takú vlnu odporu voči tým praktikám chovu, že farma skoro zbankrotovala, čo nikto nechcel ich mäso. Myslím si, že dáko obdobne by to mohlo fungovať aj pri iných zvieratách, keby sa k tomu ľudia nestavali tak ako sa stavajú...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   22.12.2010 16:20 Muž Bob66 [2103] - CichlidyRe: tomas120
Souhlasím s tím co napsal JuraS palec Prodávání v kádích je daleko menší týrání než například zvyk koupit kapra a jít ho pustit do řeky, v drtivé většině je kapr odsouzený k velmi pomalé smrti a ty co se potom vytahují že ho raději pustily než aby ho zabily tak o těch si myslím své. hmm

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [11] ...... 15

Zpět na obsah sekce Akvarijní ryby • Zobrazeno 28754x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/15731?od=501