Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Týrání zvířat

 

NápovědaFórum » Akvarijní ryby  

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 7 Přejít na další stránku   1  
Týrání zvířat
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.03.2012 13:07 Muž Ad@m [1051] Re: OP
Čo záleží na tom, že si rybky to týranie možno ani neuvedomujú rozzureny ? Je smutné, že keď niekto týra psa, hneď je v TV novinách na Markíze alebo na JOJke. Aký je rozdiel medzi týraním psa a ryby :-| . Áno, je to zviera, ale podporovať to je choré rozzureny no . Samozrejme, že týmto príspevkom nechcem naznačiť, že ten kto zabije muchu je tyran, ale pochybovať, či je možné týrať ryby, nerobte si srandu, je podľa mňa hlúposť.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.03.2012 12:20 Muž Drahoš . [389] - Rostliny
v některých státech je to trestný čin můžete chovat rybky od 54litru a víc tone no stydim
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   23.03.2012 20:48 Muž Shrimpman [36] Re: Laduschka
Tak je rozdíl když jim někdo trhá ploutvičky než když si dá dvanáctiletá holka do 30l akvárka 10 mečovek .tone
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   23.03.2012 20:37 S Muž invalida [3881] Re: Laduschka
Podle mě chce někdo glejt na to že se to může...blbců je moře ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 14   23.03.2012 20:26 Žena Laduschka [120] Re: OP
já nevim, asi jsem pitomec, ale co má týraní společnýho s inteligencí? ve špatných životních podmínkách nebo dokonce při vystavení bolesti je podle mě inteligence naprosto vedlejší faktor ... :-O
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   23.03.2012 20:10 S Muž invalida [3881] Re: OP
Šlápota od dobytka v amazonii? I slepice se chovaj v určitý vejšce nad hladinou...hop ham systém...proč si dycky nějakej blb něco přečte překroutí a pošle dál....amazonie je vyloženě dobytkářskej kraj...kdysi kdosi napsal...přežijou ve šlápotě a i se množí...co když jen klesla voda? To nemá smysl :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.03.2012 19:59 Muž Shrimpman [36] Re: Hany
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.03.2012 19:40 Žena Hany [22] - LabyrintkyRe: OP
V jaký šlápotě ? :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.03.2012 19:32 Muž Shrimpman [36] Re: scorpion075
Tak 4cm rybka, která žije ve šlápotě od dobytka, dožívá se několika měsíců, množí se jako plevel asi nebude stejně inteligentní jako nějaká velká mořská ryba, která si svého partnera pamatuje celý život, musí se starat o mláďata a kooperuje v symbióze s jinými mořskými tvory. Nevím, nejsem biolog a jsem jednoznačně proti týrání, ale ocamcať pocamcať.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.03.2012 19:27 Žena Nympheas [111] - LabyrintkyRe: OP
Pokud vím,tak ryba je snad také zvíře a proti týrání zvířat a to se týče i ryb akvarijních je zákon.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.03.2012 19:25 Muž Deathbull [1928] - CichlidyRe: scorpion075
Mno...o rybí inteligenci bych asi ani nemluvil, tak to chápeme my lidé. Ale je jasné že když člověk vidí jak několikaletý pár velkých cichlid vodí mladé, tak je to rozdíl oproti tetrám co rozhodí jikry a tím to hasne..teda až na stříkavou aby mě někdo netahal za slovo :)

Tak se může zdát tetra blbá a cichlida chytrá, ale je to vše záležitost vývoje a podmínek daných ryb. A na zaklepání jde pro žrádlo každá bez vyjímky když se to naučí :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.03.2012 19:25 S Muž invalida [3881] Re: OP
Ty si asi spal v knihovně...lípni někam mravence a přesvědč mě že se snaží utýct nevědomě,...a nebo vyrob med...každá blbá včela to umí............ ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 5   23.03.2012 19:21 R Muž romant [27981] Re: scorpion075
Na to by nám dovedl spolehlivě odpovědět snad jenom profesor Ikebara. :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.03.2012 19:15 Muž scorpion075 [254] - AfrikaRe: OP
Na tuhle otázku není asi jasná odpověď. Já myslim, že určité vnimání své existence i okolního prostředí mají a možná k tomu navozují i nějaké pocity.
A propo ty znáš nějaký inteligenční žebříček ryb. Jako např., že živorodky jsou hloupější nežli ostatní ryby?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.03.2012 19:09 Muž Shrimpman [36]
Jdou vůbec ryby tejrat? Myslím jako živorodky a podobný velmi hloupý stvoření, s mozkem na úrovni mravence... Zajímalo by mě, jestli si to ta ryba uvědomuje.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   23.03.2012 12:51 Muž Zoidik [2193] - Ničemu nerozumím, nic neumímRe: Deathbull
Jo jo detbule, máš pravdu, nechal jsem se unést. Přeformuluju. Nějak mě to nadzvedlo. No, tak neupravil, ale nahlásil ke smáznutí a napsal takový trochu mírnější. Týden nesedne? No, něco o rákosce na sedací sval jsem napsal. Rodiče by si svoje PZ měli hlídat.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.03.2012 12:46 Žena Hany [22] - LabyrintkyRe: Deathbull
Už jí mám bloklou ;-) ale mě štve že týrá rybky a právě od toho je tdy to fórum :-) Ale co už toho nechám ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 21   23.03.2012 12:44 Muž Deathbull [1928] - CichlidyRe: Hany
A jéžiš, zase trojice Hany, Spajk a žabička/karolínka. Píšu vám to naposledy, dejte si jí do seznamu ignorovaných uživatelů, tady nikdo vaše prebubertální hádky řešit nechce a nebude. Zoidíku...ty máš sice pravdu, ale musíš se krapet hlídat co píšeš...tak holka je sice blázen, ale takhle nadávat v prezentaci malé holce mi také nepřijde moc košér, i když být to moje dcera tak si tejden nesedne.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.03.2012 12:44 Žena Hany [22] - LabyrintkyRe: Zoidik
To jo :-) Ale i já jsem v pubertě a nic takového si nedovolím ;-) Ale je pravda že kdaždý má pubertu jinak ;-) Ale doufám že s těma ancíkama něco udělá ! Ve 25l ! Tam zachvíli budou větší než to akva !
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.03.2012 12:39 Muž Zoidik [2193] - Ničemu nerozumím, nic neumímRe: Hany
Jsou to zoufalé projevy začínající puberty. Nic neobvyklého, každej si tím musí jednou projít :-)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.03.2012 12:36 Žena Hany [22] - LabyrintkyRe: Zoidik
Je jí 11 a furt mi píše sprostě a jeednou mi napsala že mě zmlátí až mě najde.. to my ale nedalo a žačala jsem se smát ;-) Jinak si myslím že tam má i přerybněno !
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   23.03.2012 12:33 Muž Zoidik [2193] - Ničemu nerozumím, nic neumímRe: Hany
Mi to nedalo a musel jsem ji něco napsat k nádrži... Tohle je tada i na mě silný kafčo... a že piju smrťáky. No jo, mladá kravka co si plete rybu s panenkou, které může klidně urvat hlavu a nic se ji nestane.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.03.2012 12:24 Žena Hany [22] - LabyrintkyRe: Zoidik
Já vím ale aspoň si to doufám uvědomí ale všimla jsem si že už jí někdo napsal protože rybky dává pryč ale Ancíky nechává :-) Tak doufám že se z toho něco ,,vyklube" ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.03.2012 12:22 Muž Zoidik [2193] - Ničemu nerozumím, nic neumímRe: Hany
Tak ji napiš, že týrá rybičky. Jenom by mě zajímalo, co si slibuješ od toho, že to tady napíšeš. Napsat jí můžou všichni uživatelé, ale tím toho asi moc nevyřešíme.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.03.2012 12:15 Žena Hany [22] - Labyrintky
Ahoj, mám tady 1 týrání teda jestli se to považuje :-( Tahle Holka píše že má akva 25l ale teď tam po dlouhé době dala i objem a to souhlasý i délkou atd. :( Když tak jí napište ! Budu ráda :-) A asi nejvíc je mi líto těch "maxi" ancíků !

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   04.02.2012 16:40 Muž omnihash [95] - RostlinyRe: invalida
Není to tak, každý druh to má individuální, záleží na tom, jak moc dobře můžeme simulovat jejich přirozené prostředí. Zvířata se v zajetí dožívají vyššího věku kvůli komfortu, absenci predátorů a případné zdravotní péči. I tak existuje spousta druhů, které zajetí špatně snáší a hynou podstatně dříve

Potíž s rybama je v tom, že vyžadují podstatně větší životní prostor, než jsou jim akvaristé schopni nabídnout. I tisícilitrové akvárium je v podstatě nic pro ryby, které mají teritorium stovky metrů dlouhé... Vyjímkou jsou pak halamčíci apd, kteří se naopak v akváriích dožívají klidně i dvakrát delšího věku než v přírodě (i když to i tak není moc)

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.01.2012 21:56 S Muž invalida [3881]
Jak to tedy je s délkou života? U domácích zvířat, zvířat v zoo atd. je mi jasné že se dožijí vyššího věku, ale u rybek se naopak tady v atlase dočtu že v zajetí se dožije někdy i o dost nižšího věku...

řekl by že vina nebude na straně ryby...teplota a jiný chyby budou tím důvodem ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.01.2012 11:16 Muž tomikku [1] – tetované ryby
jak zde už bylo zmiňováno, tetování je věc zvyková a bohužel a opět to bylo zmiňováno je li poptávka bude nabídka. Pokud někdo vymyslí že se u nás nebude moct tetovat tak se bude tetovat jinde a tady se to bude prodávat, pokud bude zakázaný prodej a dovoz tak se to dostane na černý trh a nic se nevyřeší jen se z toho stane výnosnější byznys. Takže mi z tohodle vyplývá jen to že je třeba tlačit na povědomí lidí že akvárko je už tak dost stresující pro ryby (jako ostatně každý jiný chov v zajetí), tak proč jim přidávat ještě tetováním.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.01.2012 10:32 Muž Zoidik [2193] - Ničemu nerozumím, nic neumímRe: Alkestis
Prodavač, který pracuje v akvaristice a má k tomu nějaký vztah, tak se ozve a poradí kupujícímu. Nenechá to dojít tak daleko.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.01.2012 10:30 Žena Alkestis [9] Re: Zoidik
Spise si myslim, ze byla natolik v soku, ze se nezmohla na slovo. Myslim, ze malokdo by byl ochoten verit tomu ze ta pani mysli neco takoveho opravdu vazne.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.01.2012 10:29 Muž Johan [4945] - RostlinyRe: Alkestis
No právě že můžu. V přírodě je něco sežere. Kolik se jich dožije dospělosti, když onemocněj, bude je někdo léčit, nebo je zase něco sežere. furt si musej hledat potřebu apod. V akváriu je o ně postaráno. To, že se často chovají v nevyhovujících podmínkách, viz. 3 závojnatky v kouli, je věc druhá. Protože v tom případě člověk nepřemejšlí, jestli za cenu ztráty svobody nabídne kvalitní a dlouhý život.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.01.2012 10:27 Žena petulinakk [2016] Re: Alkestis
To je ale něco jiného než kam mířím já :-) je asi jasné že maximální délka života živočichů se udává s předpokladem - pokud je něco nesežere.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.01.2012 10:27 Muž Zoidik [2193] - Ničemu nerozumím, nic neumímRe: Johan
Jj, o tom by se daly vést věčné debaty. Píšeš vezmu svobodu a bude mít delší a bezstarostný život. Ano, na jednu stranu máš pravdu, ale vem si, že se udělá třeba nějaká chyba a ryby zemřou po půl roce. Najednou už tvé tvrzení v tomto případě neplatí. Samozřejmě tohle platí u lidí, kteří začínají a učí se (třeba já). Někde se člověk učit musí v každém oboru, ale učit se zrovna na živých tvorech... No... Není to ideální... Učit se od ostatních? Ano, je to možnost, ale osobně si nejvíc vážím vlastních chyb ze kterých se poučím nejvíc.

Alkestis: Tak buď to byla jenom vyloženě prodavačka a bylo jí to jedno, nebo neměla odvahu se té "dámě" ozvat a něco jí říct, jelikož to byla od pohledu fůrie.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.01.2012 10:25 Žena Alkestis [9] Re: petulinakk
To nemuzes sjednocovat dokud svoje rybicky nezacnes zrat. V prirode jsou predatori, kteri je poziraji... :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   24.01.2012 10:23 Žena petulinakk [2016] Re: Johan
Jak to tedy je s délkou života? U domácích zvířat, zvířat v zoo atd. je mi jasné že se dožijí vyššího věku, ale u rybek se naopak tady v atlase dočtu že v zajetí se dožije někdy i o dost nižšího věku...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.01.2012 10:20 Žena Alkestis [9] Re: Zoidik
Vy si ani nedovedete predstavit jak dokaze vypadat takove tyrani. Nedavno jsem ve zverimexu videla pani ktera si kupovala akvarko, ktere melo cca 10 litru a kupovala si do toho tri zavojnatky. Prodavacka z toho byla tak v soku, ze se nezmohla ani na slovo (vypadala, ze ji zklati infarkt).
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 5   24.01.2012 10:20 Muž Johan [4945] - RostlinyRe: Zoidik
Pravda. Věčné dilema s chovem zvířat. Vezmu zvířeti svobodu x dožije se delšího a bezstarostnějšího života.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.01.2012 10:16 Muž Zoidik [2193] - Ničemu nerozumím, nic neumímRe: Alkestis
TO co jsi napsala mi vnuklo jednu myšlenku. Ať už je člověk akvarista, terarista, papouškovač nebo cokoliv jiného, dokážeme chovaným exotickým zvířatům vytvořit podmínky jaké mají ve své domovině? Myslím že NE. Pouze se jim snažíme přiblížit a řídit se doporučenýma radama, že skalár potřebuje aspoň 150litrů a 60cm vodního sloupce, že mečovky se mají chovat 1 samec a 2 samice minimálně v 60ti litrech atd. Doporučený počet chovaných jedinců chápu, že se dá časem vypozorovat a stanovit řekněme jako doporučený standard. Ale kdo řekl, že vhodné jsou zrovna tyto litry pro takovou skupinu chovaných zvířat? I akvaristika mi přijde taky do jisté míry jako týrání (sice mírné), protože stejně ty zvířata omezujeme nějakou skleněnou stěnou a jejich domovinu se jim snažíme napodobit.

Jestli jsem někoho pobouřil, tak se omlouvám, ale nedalo mi to abych tuhle myšlenku tady nezvěčnil.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   24.01.2012 10:09 Žena petulinakk [2016] Re: LiborSprysl
LiborSprysl napsal: Mimochodem tyto ryby Asiaté chovají jako domácí mazlíky ve velmi luxusních podmínkách, protože i jejich pořizovací cena je velmi podobná s cenami nejdražších arowan.
A ty luxusní podmínky jsou z hlediska ryb nebo z hlediska majitelů?
Ono v lidské a zvířecí říši se leckdy liší pohled na to co je luxus :-)
Tady na foru jsou často majitelé prezentací přesvědčeni jak úžasně se jejich ryba má a že jí nic nechybí...
Já být rybou, tak třeba radši než v meganádrži, ale celoprůhledové, kde okolo pořád někdo chodí a okukuje, bych radši byla v akva třeba menším (neříkám malém), zato pěkně zarostlém aby bylo kam se schovat...
ale pokud jsem drahá raritka, asi majitel chce aby na mne vidět bylo ne?
Já opravdu nevím jak se ty rybky mají, tohle je jen spekulace, budu ráda když mne poučíte :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.01.2012 10:04 Žena Alkestis [9] – Njn
Ahoj, taky bych se rada pridala se svou troskou do mlyna. Samozrejme vsichni (i ti upni amateri vime, ze zvirata ve zverimexech celkove nemaji idealni podminky pro zivot, ale budme uprimni - opravdu si myslite, ze lidi kteri si je kupuji jim ty podminky dopreji? Ve spouste pripadu se maji ve zverimexech lepe (samozrejme nemam na mysli vsechny zverimexy - ty se taky nedaji sjednocovat do jedne skupiny). Jinak co se tyce konkretne tech rybicek... ano betty byvaji v kelimkach, ale podle vlastni zkusenost (parkrat jsem zavahala) ty betty jsou na te prodejne zpravidla cca tyden. A co se tyce ostatnich rybek... Neonek tam byva treba 100, ale taky uz jsem videla, ze na konci tydne tam nebyla ani jedna. A co se uhynu tyce. Samozrejme, ze nejaka tam uhyne. Zkuste si mavat kazdou hodinu sitkou ve svem akvarku a uvidite sami.
Takze abych ukoncila svuj sloh. Samozrejme souhlasim s bojem proti tyrani zvirat a sama znam zverimex ktery bych z fleku zavrela, ale taky znam dobre zverimexi, ktere se snazi poskytnout zviratum na co jen staci.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.01.2012 09:06 S Muž invalida [3881] Re: LiborSprysl
Mě se to nelíbí...je to zbytečná bolest. Můj kůň taky chodí naboso i když jsem kovář. Ale co řikaj v televizi nevím..nedívám se. Naposledy sem viděl jak Venca Klausů povídal že se budeme mít jako v německu...ale protože flákal zeměpis, doved to do Bangladéše. Už slyšim hlášky že to ne Von ale...velkej šéf velká zodpovědnost...ve světě to tak je. A zrovna tak je to z dovozem tetovanejch ryb. Nedovoz a nižžší počet tejranejch ryb. Taky by to měl někdo kompetentní ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   24.01.2012 07:49 Muž LiborSprysl [9015] Re: petulinakk
No tak zase necháme morálku trochu na vedlejší koleji a dovolím si ještě jednu poznámku k tomu tetování lidskému i rybímu :) Nedávný dokument v ČT o tetování lidí rozhodně nezpochybňuje názory těch, kteří hlásají, že tetovaní byli především kriminálníci. Ovšem to je jen jedna stránka mince. Tetování je rozhodně starší než kriminály na většině kontinentů a tudíž je nelze považovat jako průvodní znak absolventa. Tetování mělo většinou význam společenský nebo dokonce i náboženský. Teprve potom se přidaly další. To jen pro ty, kteří chtějí přemýšlet v souvislostech.
To rybí tetování u cichlid - většinou se to týká vyšlechtěných kříženců - má dvě podoby. Jedno je ornamentální, zatímco v druhém případě se jedná nápisy. To ornamentální je tak trochu přes čáru i pro mne. Protože je ale flowerhorn v Asii spolu s jinými rybami považován za "rybu štěstí" je častován i tetováním a nápisy je tato role podporována. Mimochodem tyto ryby Asiaté chovají jako domácí mazlíky ve velmi luxusních podmínkách, protože i jejich pořizovací cena je velmi podobná s cenami nejdražších arowan. Takže ono je asi těžké z tohoto pohledu tetování odsoudit. Je to tak trochu jiný kraj, jiný mrav. Do Evropy se tetované ryby dostávají také pro sílící asijskou populaci. Ještě stále se otřásáte odporem odplivávající akvaristé? A co tetování psů, králíků a já nevím co se všechno ještě tetuje u nás?
Samozřejmě barvení ryb tetováním, to je prostě rozmařilost. Ale zkuste přemýšlet v souvislostech než se začnete otřásat odporem.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   23.01.2012 18:25 Žena petulinakk [2016] Re: Zoidik
Zoidik napsal: Lidi, kteří mají akvárko vyloženě jako dekoraci a jejich péče je že se doleje voda a nakrmí ryby, tak si tyhle "tetované" ryby klidně koupí, jelikož vypadají zajímavě a je to taková rarita.

Bohužel máš pravdu, dokud bude poptávka, bude i nabídka, a pokud by to nebylo legální, akorát by stoupla cena a snížila se dostupnost, takže ještě větší rarita...
Kšeft je kšeft, jenže obchod s otroky taky dřív býval kšeft že, a morálně se v té době nad tím nikdo nepozastavoval... no dobrá, asi ne nejlepší srovnání :-) ale pointa je v tom že dokud bude mezi veřejností převládat názor že tohle je ok, tak se to bude měnit jen pomalu...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.01.2012 16:26 Muž LiborSprysl [9015] Re: host
Čerta, když já jen odhadoval, že jsi to ty :-)a v poslední době tu bylo dost "rušno" a já bych nerad aby mně zase někdo vysvětloval třeba že jsme spolu husy nepásli smich
Až ti pitomci co vládnou, budou dotovat i takové akce, jako je osvěta, pak prosím...ale teď? Já vím, bylo by to ideální. Úplně jsem žasnul, jak Bendl zastavil a vrátil polské vejce, aby chránil naše drůbežáře, kteří museli zainvestovat lepší podmínky pro své slepice. Ovšem takových ochránců se česká akvarisitka ještě dlouho nedočká, když byla vyňata ze zemědělské činnosti. ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   23.01.2012 16:17 host Re: LiborSprysl
Liborku, my si vykáme? To už nejsi kamarád? coze smich
To je to co jsem už napsal, bohužel dnes hlavně prachy.
Máš pravdu, že v Evropě na západ od nás se od toho ustupuje. Probíhají "osvětové" akce v souvislosti s takovými zvířaty jak v časopisech tak i v televizi (třeba BBC), ale i přímo v obchodech. U nás to ale berem zatím jako dobrý kšeft. Snad se taky probudíme a nebudem vše, i v tomto našem případě, hodnotit jen přes peníze. Živý tvor je živý tvor a jako s takovým by se s ním mělo zacházet. Ať je to zvíře nebo člověk. ahoj
Petr
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.01.2012 14:59 HaDaS Re: Yirka
T.Ř. = jeden fotbalista s častými blikanci. Osobně však mohu potvrdit, že se s ním velice příjemně komunikuje. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.01.2012 14:34 Muž LiborSprysl [9015] Re: host
To i ty černé albino nebo xant.tetry se tetují stejně. Technologie asi nebude stejná všude. Ono se od toho fakt pro Evropu ustupuje, mnohem lépe a klidněji to dělali na farmě, jak jsem viděl zase jiné video. Mokrý hadr a prakticky pásová výroba. Jen tam nebyla ta děvčata, ale dělali to chlapi.
S těmi obchodníky a bastardy bych zcela určitě nebyl tak kategorický. Deset bude vychovávat a jedenáctý se smát. Takže je-li možno na něčem vydělávat a je to zákonné, těžko v dnešní době hledat nějaké morální pohnutky...Nebo vám smrdí koruna?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.01.2012 14:21 Žena sivon [1694] - PlžiRe: JuraS
Ano, celé roky byly prováděny nechutné experimenty na zvířatech (i savcích) s odůvodněním, že nemají inteligenci a tudíž necítí bolest. Myslím, že věda i etika jsou už dnes trochu jinde. To, že to některým lidem ještě nedocvaklo, je bohužel způsobeno nejen nedostatkem jejich inteligence, ale i výchovou a prostředím (kulturou), ve které žijí.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 6   23.01.2012 14:20 Muž Zoidik [2193] - Ničemu nerozumím, nic neumímRe: JuraS
Jurasi, tady se nebavíme o žádné IQ, ale o tetování. Ryby jsou tetované nedobrovolně, lidé se nechají tetovat dobrovolně jelikož chtějí. Nebo jsi už někdy snad viděl vyskočit kapra z vody, kterej by se doplácal do tetovacího salonu, řekl tatérovi, že chce na hřbetní ploutev lebku a skřížené hnáty a potom zase se odplácal do rybníka? Já teda osobně NE. Naopak znám několik lidí, kteří se nechali dobrovolně potetovat a taky znám lidi, kteří by se nikdy potetovat nenechali. A co sem vůbec pleteš prošité ryby pod nějakou kačenou? Člověk je na vyšší evolučním stupni vývoje a hraje si na pána planety. No, jednoho krásného dne na to lidstvo doplatí...

Yirka: Osobně s tímto tvrzením nesouhlasím, jelikož znám lidi, kteří jsou potetovaní a jejich inteligence je stejná, nebo mnohem vyšší, než nepotetovaných lidí. Zaleží na tom kdo koho zná a tohle tvrdit mi přijde zcestné, ale hádat se nechci, respektuji tvůj názor. A kdo je to T.Ř.? Technický ředitel?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.01.2012 14:16 JuraS Re: Gladilaf
s tím plně souhlasím a to jsem ve svém prvním příspěvku napsal, že genetických úprav se bojím a že to tetování bych nechal na dopytu..čili poptávce...ono ruku na srdce co se dělá psům a kočkám za zvěrstva..
na hosta nereaguji..osobně já být admin tak zakážu "hostům" se sem vůbec podívat natož odpovídat..souhlas, že iq a práh bolesti je něco jiného ale když není iq pak práh bolesti nervová soustava nedokáže vyhodnotit..respektive bolest možná je cítěna ale není vnímána..testovalo se to tuším u žížal když je řezali na kousky..a šváby dokáží žít i desítky minut s oddělenou hlavou od těla...
gandalf : díky, disky rozdávám...

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [7] ...... 15

Zpět na obsah sekce Akvarijní ryby • Zobrazeno 28754x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/15731?od=301