Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Usmrcení ryby

 

NápovědaFórum » Akvarijní ryby  

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 11 Žádná další stránka   1  
Usmrcení ryby
Ryby v žádném případě nesplachujte do záchodu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 9   04.03.2005 10:13 Dracula-lednice Re: Dracula
Ahoj Draculo, mně se ta lednice moc nelíbí. Otázkou je, co považujeme za "humánní". Pokud jde o smrt, za nejlepší považuji rychlou, kdy nemáš čas umírání vnímat. Pokud bych si měl vybrat já, tak bych byl radši, kdyby mne někdo nečekaně střelil, než aby mne topil, dusil, vařil, či nechával umrznout za živa. Jedna rána a je klid a žádné klepání se zimou a postupné umírání. Proto jsem taky volil kámen a proto bych ho volil znovu... Ale nikomu svůj názor nevnucuji, jen vysvětluji své myšlenkové pochody :o). Měj se hezky!
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.03.2005 14:47 Dracula Re: Doriana
Vriaca voda??? ta je moc radikalna a nesetrna.........chlad je šetrnejší........tichý zabijak...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek -3   02.03.2005 19:08 Doriana Re. Dracula
Myslim, ze vrouci voda by byla lepsi a rychlejsi... A nebyjte me, nemuzu za to, ze to zni tak brutalne.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.03.2005 17:23 Dracula Re: FRIDO
Nesúhlasím s utratením rybky spláchnutím, hádzaním o zem alebo likvidovaním kamenom..........ta co2ka sa mi tiez nezdá........
Podla mna je najhumánnejsie dat rybku do mensej nádoby, napr. pohára a zabit ju chladom........napr. v chladnicke.....pojde to rychle a bezbolestne.....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   01.03.2005 20:44 Karel1 Re: FRIDO
Děkuji všem za radu a pancéřička zatím držím v karanténě a léčím penicilínem má totiž ichtyosporitozu chudák. V odborné literatůře se doporučuje při takovém onemocnění rybku léčit
penicilínem nebo utratit. Tak my držte palce. Karel
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   01.03.2005 20:27 FRIDO Re: Karel1
No já bych rozhodně rybku do záchoda nedával..pokud je nemocná, tak ji humálně utratíš tak (a to si nedělám srandu), že koupíš nějakou vodu na pití s bublinkama-bez cukru...co2 ve vodě ji humálně uspí. Pak ji vyhoď do koše a do popelnice...záchodem se může dostat někde do řeky a není nutno otravovat nemocema naše ryby v řekách...toť můj názor :-(
Edit: Akorát mě teď napadlo, jestli to tím co2 pude, protože pancéřníčci se nadechují na hladině...mají nějaké přídavné dýchání přes střeva...asi bys to musel udělat tak, aby neměla šanci nadechnout se vzduchu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.03.2005 15:22 Petr Eliáš Re: Karel1
Ahoj, já jsem řešil podobný problém. Minulý týden jsem tady prosil o radu, jak pomoct mojí tetře žhavé. Žádná rada nepřišla a rybka už se teď trápila tak, že se na to nedalo koukat, tak jsem se rozhodl, že jí to utrpení zkrátím. Zabalil jsem ji do papírových ručníků a praštil velkým kamenem. Byl to mžik a nemusel jsem se na tu chudinku koukat... Petr

Jo a ještě něco. Se záchodem nesouhlasím. To je, podle mne, k té rybě nefér. Ona nemůže za to, že nemáme dost sil na to, abychom ji praštili. Hodíš ji do záchodu. Fajn, zbavíš se jí, nemusíš na ni koukat, jenže ona ještě pořád žije a čeká ji ještě dost šokující trápení, než někde zajde jako prašivý pes. Takhle, prosím, ne. Buď ji nech zajít v klidu karanténní nádrže nebo ji zabij, ale nesplachuj ji živou...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.02.2005 21:24 Karel 1 – Humánní utracení nemocné rybky
Mám těžce nemocného pancéřička jedná se o vodnatost. Prosí o radu jak ho můžu utratit pokuď možno bezbolestně. Děkuji za jakoukoliv radu. Karel1
Ryby v žádném případě nesplachujte do záchodu.

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Žádná další stránka

1 ...... 10 ...... [11]

Zpět na obsah sekce Akvarijní ryby • Zobrazeno 17060x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/15576-usmrceni-ryby?od=501