Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Usmrcení ryby

 

NápovědaFórum » Akvarijní ryby  

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 2 Přejít na další stránku   1  
Usmrcení ryby
Ryby v žádném případě nesplachujte do záchodu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.11.2018 11:23 Silviebaris Re: Baffi
Ahoj,když si tady pročteš různé diskuze,určitě vhodnou odpověd najdeš...Já rybku dávám do ledu a nebo do perlivé vody,jak píšeš. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.11.2018 11:19 Baffi
Ahoj mám betta a už umírá leží jen na liště a DÝCHÁ už je takhle 5 dní a paní nám řekla že je lepší jí utratit než aby se trápila:( četla jsem že perlivou vodu a že usne a nic jí nebude bolet nevím jestli je to pravda. Pokud ne jaký je bezbolestný spusob? Děkuji za odpověď:-(

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.10.2018 15:36 Muž Žralok [129] - Poecilia reticulataRe: Marylin
Ja myslím, že medzi najlepšie spôsoby utratenia ryby patrí tento- rybu prelovíte do malej nádržky a do vody nalejete liehu, je to bezbolestné a pritom rýchle.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.10.2018 22:03 Žena Marylin [1] - Amerika – Bezbolestna smrt
Ahoj,
Doporucuji vsem 2 zpusoby pro humanni a bezbolestne utraceni ryby (je to i po porade s veterinarem, co se zabyva rybami):
1) hrebickovy olej (prodej v lekarne, v bylinkach...)
Dnes jsem takto utratila svoji kančici, skoro 30 cm sad - rozmichat si asi 10ml / 2 lzice v pullitru vody. Rybu odlovte do kyble a poma
lu prilevejte. Ryba se nejdrive uplne zklidnila, asi po 2-3 min sebou dvakrat skubla a bylo to... :-( pro jistotu pak do pytliku s vodou a do mrazaku.
2) do pytliku s vodou a do mrazaku
Ryba nema termoregulaci, cili zima ji neni. Pomalu se zklidnuje a usina. Utratila jsem tak uz nekolik ryb a jakmile he zavrete do tmy do mrazaku, zklidni se a pomalu usnou. Trva to vsak aspon hodinu nez se voda dost ochladi , takze pokud je to opravdu akutni, tak doporucuju ten olej... hodne sily vsem :-(

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   10.02.2018 21:56 R Muž ctibum [6895] Betta
Tak to má za sebou. Už jsem se na to nemohl koukat. Jen ležela na dně, k hladině se sotva dostala.
Z organizačních důvodů nepřipadala v tomto případě v úvahu dekapitace ani úder čímkoli nebo o cokoli a bublinky jsem nechtěl riskovat, tak jsem dal do sklenice studenou vodu s ledem, dal ji na půl hodiny na mrazák a pak do ní dal rybu. Ztuhla prakticky okamžitě, napočítal jsem asi sekundu...

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   07.02.2018 16:20 Muž Wanderer [2102] - Skaláry - nejkrásnější ryby.Re: martmart
Mrazím, když chci ještě studovat mrtvolu. Jinak vložím do kusu papíru, rozšlápnu a hodím do kotle. Rychlé a bez bioodpadu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   07.02.2018 13:56 Muž martmart [106] Re: Anthrax
Ano, mas pravdu.. budu to delat take tak.. jen s ni pro jstotu po uriznuti jeste jednou prastim.. diky za otevreni oci v teto otazce
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 14   07.02.2018 09:33 R Muž Anthrax [4751] Re: martmart
Ale fuj. Ani mrtvé ryby by se neměly splachovat do záchoda, natož aby takto byly ryby "utráceny". To tu rybu radši zamotám do síťky a pořádně s ní praštím a má to za sebou rychle. Pro klid v duši ještě oddělím nožem hlavu. Než aby se bůhvíjak dlouho trápila někde v odpadu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek -2   07.02.2018 09:20 Muž martmart [106] Re: Eillen
coze Proste tobogan...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 8   06.02.2018 18:56 Žena lenkalor [580] Re: Eillen
My na vsi zase takové citlivky nejsme - koneckonců vždycky říkám, že zvíře radši porazíme, než abychom ho jedli zaživa. A vždy platí - čím rychleji a přesněji - tím lépe. :-)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   06.02.2018 18:24 Muž RE5PEKT [250] - Život je jeden z nejtěžších.Re: UndeR
Souhlasím, že led není až tak špatná varianta, hlavně pokud je ryba menší (dřív, než jsem objevil hřebíčkový olej jsem to ostatně u malých čudel taky tak dělal.. ty malé ryby to mají fakt za pár). Větší je nejlepší omráčit a rychle jedním řezem (ostrý nůž) oddělit hlavu, ale to si chce alespoň v hlavě nacvičit, aby to člověk provedl čistě a rychle a nezaváhal u toho.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.02.2018 18:17 Muž UndeR [80] Re: Eillen
Myslím, že to usmrcení za pomocí ledové tříště je ještě poměrně přijatelná varianta. Když si člověk pročte tohle vlákno, tak někdy nestačí žasnout nad invencí některých akvaristů.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.02.2018 18:58 Žena Eillen [645] Re: RE5PEKT
Jsem citlivka a praštit s rybou nebo jí kuchnout prostě nezvládnu. A nechat ji umřít v igeliťáku v mrazáku je taky pěkný týrání. Ale tohle fakt byl mžik. Jak padl led do vody, tak ztuhl a konečná. U větších ryb je mi jasné, že to tak snadno nepůjde a budu muset najít jiné řešení. Tebou navrhovaný olej nezní špatně. To bych byla schopná udělat.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.02.2018 17:35 Muž RE5PEKT [250] - Život je jeden z nejtěžších.Re: Eillen
Je to trochu drasťárna smrt umrznutím, ale lepší, než třeba hodit ji do vařící vody.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.02.2018 17:32 Žena Eillen [645] Re: ctibum
My naposledy (a tehdy vlastně i poprvé) dali beťáka do sklenky s trochou vody a přidali ledovou tříšť. Stačilo dát první lžíci, ztuhl a bylo po něm. Pro jistotu jsem led přidala tak, aby tříště bylo stejné množství jako vody.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.02.2018 09:16 Muž RE5PEKT [250] - Život je jeden z nejtěžších.Re: ctibum
Nechal bych jí ještě žít, dokud bude moct. Ať z toho krátkého života alespoň něco má:-) Akorát s tím CO2 nevím, asi by se nadechovala nad hladinou.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.02.2018 08:50 R Muž ctibum [6895] Re: RE5PEKT
No zatím si dojde, včera dokonce prohnala prťata živorodek. Ale když leží, tak kolikrát nevím, jestli už není po ní.
Já 2x použil jemně perlivou vodu a bylo to rychlý a klidný. Ale u malý Tetry. A nevím, jestli to u labyrintky nebude z nějakýho důvodu komplikovanější, takže to spíš vidím na igeliťák a jednu dobře mířenou... hmm
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.02.2018 07:56 Muž RE5PEKT [250] - Život je jeden z nejtěžších.Re: ctibum
Až začne mít evidentně velké problémy se chodit nadechovat, uspal bych jí. Ale prosím tě né do ledu, ale raději hřebíčkový olej;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.02.2018 20:46 Muž NHKG [3900] - HadohlavciRe: ctibum
To je na tobě, ostatní neřeš. Ale taky neutratíš.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.02.2018 20:36 R Muž ctibum [6895] – stařenka
Jak se, prosím pěkně, "oficiálně" řeší dožití ryby?
Betta, mám od 12.12.2015 z Hornbachu, takže tak 2,5 roku (?) stará. Má to evidentně za pár. Většinou už jen leží bez hnutí na dně, i když občas prožene zbytek nádrže, pro žrádlo si většinou, ale ne vždy dojde.
Je to moje první stařena, tak nevím, jestli uspat nebo nechat na přírodě. Já bych to nechal, ale nerad bych, aby o mě na iDnes psali, že týrám důchodce...
Vyzkoušejte

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.12.2017 21:20 Muž Petan26 [59] - Jezírkové rybyRe: BlackieSirrah
Ať si každý vybere. Způsobů je zde uvedeno mnoho. Je potřeba si uvědomit, že usmrcování a ošetřování patří k chovatelství. K dotazu, na 3-5 cm rybku postačí bohatě litrová nádržka na uspání, po uspání Vám rybka lehne na bok, takže jí můžete odlovit do 0,5 litrovky i méně dle velikosti, zkrátka tak aby byla ve vodě, nemusí mít prostor na plavání protože plavat už nebude :-) (jednoduše jí naberete z uspávací nádržky tou menší miskou i s vodou, čili je permanentně v uspávací lázni). Samozřejmě takhle malé rybce přízpůsobíte i dávku oleje na polovinu i méně (napadá mě dejme tomu 10 kapek rozmíchat v malé misce od vlašáku apodobně, čili nějakých cca 0,2 litru a deset kapek oleje to vám vystačí jak na uspání, tak usmrcení). Nebojte se experimentovat s dávkou, začněte na trošce, pak malá pauza a na rybě uvidíte reakci. Ve světě lze vidět drobné rozdíly mezi lidma v dávce oleje. Postup při uvádění do normálního stavu z uspání je jednoduchý. Já uspanou rybu opláchnu v čisté lázni, potom jí držím do procitnutí v proudu vody od filtru, nebo lze vložit do proudu vzduchu ze vzd. kamínku. Až sebou rybka začne mrskat nechám jí v akvárku rozplavat. ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   08.12.2017 16:41 Muž Kubaa [718] Re: Wanderer
Je to anestezie, tohle by měl být kromě rychlé fyzické likvidace asi nejlepší způsob. Na velkou rybu bych to použil, protože tak už to s tou mechanickou likvidací není taková sranda. A sodovka a led mi košer nepřijdou, obzvláště na velkých rybách.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.12.2017 16:38 Muž Wanderer [2102] - Skaláry - nejkrásnější ryby.Re: BlackieSirrah
Čekal bych, že jako akvarista počítáš s tím, že občas budeš muset nějakou rybu prostě zlikvidovat. S tímhle přístupem to máš hodně těžké. Osobně mi deset minut zabíjení ryby nepřijde moc rychlé a humánní. Podle toho popisu spíš docela brutální.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   08.12.2017 14:42 BlackieSirrah Re: ctibum
Aby se rybka netrapila tak se k nějakému neinvazivnimu reseni premuzu. Ale koukat na umirajici rybicky na youtube, to mi přijde trochu .... ujete.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.12.2017 13:37 R Muž ctibum [6895] Re: BlackieSirrah
A jak to budeš dělat v reálu, když to nesneseš vidět na ani na videu...? hmm
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.12.2017 13:31 BlackieSirrah Re: Petan26
Mohu ještě dotaz na přibližnou velikost větší nádrže pro malé rybky cca 3-5 cm. A děkuji za podrobný a polopatický popis, jelikož na shlédnutí videa se necítím :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   08.12.2017 13:23 BlackieSirrah Re: Tudy
Chápu že fláknout o zem by pro rybku bylo nejrychlejší. Ale jako vegetarián, co i vosy vynáší z bytu na svobodu na to jednoduše nemám koule. A nejspíš nejsem sama. A proto je dobře že tu takovéto vlákno je.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.12.2017 11:23 Muž Tudy [330] - KrevetkyRe: BlackieSirrah
Protože je mnohem jednodušší, rychlejší a levnejší s ní fláknout o zem, níže uvedený postup je humánní, ale neekonomický. Realita života, bohužel, moc lidí tento postup nebude používat.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.12.2017 10:01 BlackieSirrah Re: ragus
Děkuji je to zajímavé, jen je škoda že není vysvětleno, proč se hřebíčkový olej nepoužívá k ochromení akvarijních rybiček.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   08.12.2017 09:39 Muž Petan26 [59] - Jezírkové rybyBlackieSirrah Hřebíčkový olej
Zdravím,
Inspirací mi bylo hlavně tohle video www.youtube.com/… potom i další,ale hlavně vycházím z vlastních zkušeností. Ryby jak usmrcuji, tak pouze uspávám. Další videa najdeš pod stejným nadpisem (clove oil euthanize fish apodobně)
Na hodně dlouho stačí bohatě 10 ml. cca 70 kč. www.medhelp-shop.cz/… mám přímo tento vyzkoušený funguje. Podle velikosti ryby si nachystáš 2 nádrže větší a malou (malou čistě na velikost ryby viz video), do větší nádrže odpustíš vodu z akva, nachystáš si třeba do půllitrové PET 3/4 vody z kohoutku do této vody nakapeš 15 kapek oleje, pořádně promíchat, dojde k bílé emulzi, odlovit rybu do větší nádrže, rozloučit se sní, do nádrže přidat trochu emulze, lze s tím laborovat, prvně přidat opravdu trochu a čekat na reakci ryby, po půl minutě přibližně, lze vidět jak to rybu uspává, pokud je ryba moc aktivní přidat emulzi jen mírně, vždy po přidání emulze pořádně promíchat, potom zkoušet uspání a reakce ryby, neměla by reagovat na podněty ale při tom mírně dýchat..... v této fázi poslední rozloučení a přemístění uspané rybky do malé nádržky, dělám to tak, že malou nádržkou (miska na jídlo) odlovím rybu z velké a nechám ji v této malé nádržce i spůvodní vodou z velké nádrže, do malé nadržky s rybou se pak naleje zbytek emulze z 0,5 l PET, nechat a je konec... po 10 minutách je konec. Já jsem uspával dvě větší dospělé závojnatky cca v 5 litrech (nádrž 15)
takhle to vypadá zdlouhavě ale mrkněte pro názornost na video-a jde to rychle ale hlavně humánně. Ať se daří Petr.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.12.2017 22:48 ragus Re: BlackieSirrah
Něco o tom hřebíčkovém oleji - strana 12: www.google.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.12.2017 14:23 BlackieSirrah
Po přečtení celého vlákna mi hřebíčkový olej, který doma bežně mám, připadá pro moji osobu jako nejschůdnější varianta. Mohla bych poprosit o Vaše zkušenosti s hřebíčkovým olejem při usmrcení malých rybek. Jakou koncentraci používáte(nejlépe v kapkách) a postup.

PS: Zatím to není aktuální, jen se chci připravit.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   21.11.2017 13:11 Žena lenkalor [580] Re: Pepan
Já to řeším rychlým přesunem do sáčku a prudkou ranou o kamenný schod, ale dovedu si představit i tu paličku, pokud někdo bydlí v paneláku a nechce pohoršovat sousedy na chodbě.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   21.11.2017 12:11 Muž Pepan [5043] - RostlinyRe: lenkalor
Úderem do hlavy omráčím a protrhnu žábry aby ryba vykrvácela. U menší závojnatky by to asi šlo taky, ale nedokážu si představit, jak bych takto usmrcoval třeba samečka formosky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   21.11.2017 10:59 Žena lenkalor [580]
Docela by mě zajímalo jak zabíjíte vánočního kapra. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   20.11.2017 13:36 Muž antiA [354] - ><((((((((º>`·.¸¸.·´¯`·.¸.·´¯`·...¸><((((((((º>Re: Tojsouvěci
Porovnavej porovnatelné a nepleť jablka s hruskami.
Pokud ryby zalevas vařící vodou tak to srovnej se zalevanim chladnou vodou s kousky ledu a ne jak si už sám naznačil - pozvolné ohrivani či ochlazování

Pokud si dával ryby do sáčku a takto vkladal do mrazáku jsi barbar... protože než se ochladil vzduch v onom balíčku a následně ryby tak to nějakou dobu trvá. Je to jako bys místo tvého zalévání varici vodou poustel na ně teplý vzduch z fenu.
Převod tepla vzduchu a vody je nesrovnatelný
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.11.2017 06:50 Muž Magic [879] - RostlinyRe: Tojsouvěci
Tak isto ani to zmrazovanie neradia postupne v mrazáku, ale do vody im hneď nasypať ľadovú drť.

I tak mám z tej vriacej vody blbý pocit, i keď mi je jasné, že to bude porovnateľné s tým tľčikom na mäso, či úderom v sáčku.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 5   20.11.2017 00:26 Muž Tojsouvěci [3585] - Kytky s čudlamaRe: LeRi, Kubaa
Malounko si pleteme pojmy,nepropaguji pořad pozvolného Vaření,ale usmrcení ryby přiměřené velikosti tepelným šokem za současného sražení bílkovin,destrukci nervového systému a komatu, ve zlomku vteřiny v dostatečném množství vody o teplotě 100°C. Co se týče zmrazování,tak při likvidaci ryb postižených virózou ,ryby byly rozprostřeny do jedné vrstvy v zip sáčcích umístěných do mrazícího boxu, při teplotě -18°C,trvalo několik minut ,než došlo k ukončení životních projevů.Po pár týdnech opakované zvukové kulisy z mrazáku v rybičkárně,by jsi možná změnil názor.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.11.2017 21:11 R Muž lacewings [5578] - Živorodky-přírodní formy, cichlidyRe: Kubaa
Kubaa napsal: tzn. mrtvou kořist nežere.
-ve svém příspěvku se nezminuji o nalkádání s kadáverem ,o tom je cit.vfu.cz/…
- ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   19.11.2017 20:39 Muž Kubaa [718] Re: Tojsouvěci
Ta vroucí voda mi přijde ok pouze u velmi malých ryb, tam kde se hned "prohřeje zkrz na zkrz" - u velké ryby to může být dosti krutá smrt z povrchových spálenin. Asi bych si to nedovolil u ničeho většího než nějaké razborky apod.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   19.11.2017 20:38 Muž Wanderer [2102] - Skaláry - nejkrásnější ryby.Re: LeRi
Už mi to tady přijde, jak vymyslet morbidnější smrt pro rybu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.11.2017 20:36 Muž Kubaa [718] Re: lacewings
Pokud se nemýlím, v souladu s legislativou je krmení živými zvířaty, pouze pokud je to z hlediska biologie krmeného živočicha nutné, tzn. mrtvou kořist nežere. To určitě není případ kočky.

EDIT: citace ze zákona na ochranu zvířat:

(1) Za týrání se považuje

r) používat živá zvířata ke krmení těch druhů zvířat, u nichž z biologických důvodů není takový způsob výživy nutný,

(zvířaty se myslí pouze obratlovci, na nitěnky se to nevztahuje, na krmné rybky ano)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.11.2017 20:34 R Muž ctibum [6895] Re: Tojsouvěci
Mně to kočky nežerou, takže já leju bubliny... hmm Někdo má rád holky, jinej zase vdolky...
Obecně mi přijde, že se to moc řeší. Nechci bejt nelida (neryba?), chováme to doma, staráme se, takže k tomu máme vztah, ale ocamcať pocamcať... Ta ryba se musí tak jako tak vylovit, dát do skleničky/pytlíku/lednice/kočičí tlamy a nějak zabít. Od prvního okamžiku ve stresu. Takže za mě, pokud ji někdo nenechá na sluníčku mumifikovat nebo jí nepíchá špendlíky pod nehty, tak cokoli relativně rychlýho je ok. Rozšmelcovat paličkou na maso, zamrazit, omámit, rozžvýkat, jak je komu libo, na co kdo má žaludek...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   19.11.2017 20:11 Muž LeRi [315] Re: Tojsouvěci
Zmrazení není narozdíl od uvaření zaživa bolestivé ;-) PS: někdy si to zkus na sobě smich
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.11.2017 20:05 R Muž lacewings [5578] - Živorodky-přírodní formy, cichlidyRe: Tojsouvěci
Tojsouvěci napsal: ......Kočka není mistr v zabíjení,......
-zde to je v souladu s legislativou nakládání tzv "potravního specifika živočicha"
-to samé je u medvěda ,krokodýla ,některých druhů ryb ,hadů , ptáků atd. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 9   19.11.2017 19:45 Muž Tojsouvěci [3585] - Kytky s čudlamaRe: ctibum
Všeobecně: Morituri te salutant v síťce, přeleji vroucí vodou z rychlovarné konvice,okamžitá smrt,současná sterilizace biologického odpadu a technických pomůcek.
U větších ryb,nebo určených k rozboru,je nejhumánnější rozloučení,po omráčení,přerušením míchy rychlým řezem za hlavou.Vykrvování mnohdy nedostačně omráčených živočichů,nebo zdlouhavé smrt z podchlazení mi připadají neetické.Kočka není mistr v zabíjení,ani kafilerie,s koncovou spalovací komorou,k likvidaci parazitů,bakterií,viróz a plísní,obsažených v nemocných rybách. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.11.2017 15:19 R Muž romant [27987] Re: ctibum
Ryze přirodní cesta. :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   19.11.2017 14:40 R Muž ctibum [6895] Re: Belisana
Jsou mezi námi i tací, kteří pro usmrcení ryby používají kouzelné zaříkadlo "čičí"... :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.11.2017 13:30 Maq Re: Belisana
Hřebíčkový olej je narkotikum, používá se při chirurgických zákrocích na rybách. Ve větší dávce uspí navždy.
Dá se koupit, pokud zabíjíš hodně ryb, přeji mnoho zdaru! :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   19.11.2017 12:24 Žena Belisana [476] - gavúnci, labyrintkyRe: Tudy
To ano, ale ne každý něco takového dokáže. Já třeba mám s takovým způsobem problém. tone U malých ryb se mi osvědčilo jako nejrychlejší a pro mě přijatelnější způsob vhození rybky do misky s vodou a větším množstvím ledu.
O tom Hřebíčkovým oleji slyším poprvé, ale přijde mi to humánní, pokud bych někdy musela utratit větší rybku, nejspíš bych do toho šla. hmm
Ryby v žádném případě nesplachujte do záchodu.

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [2] ...... 10 11

Zpět na obsah sekce Akvarijní ryby • Zobrazeno 17060x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/15576-usmrceni-ryby?od=51