Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Usmrcení ryby

 

NápovědaFórum » Akvarijní ryby  

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 7 Přejít na další stránku   1  
Usmrcení ryby
Ryby v žádném případě nesplachujte do záchodu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.04.2012 19:52 Muž Sid [6634] - RostlinyRe: Cosmogagy
...A nebo zmražením - rybu dát do uzavřené krabičky s vodou, a vložit do mrazáku...
Tento způsob utracení nebyl narozdíl od dalších uvedených shledán dostatečně humánním.
(Kdyby vás zajímaly detaily, napovím: zkuste hledat mezi výsledky výzkumů německých univerzit. :))
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.04.2012 16:29 Muž Cosmogagy [592] - Amerika
Možností je povíc. Silně perlivá voda. Dále přerušení míchy hned za hlavou ostrým nožem nebo žiletkou. Pak silný úder (kamenem, kladivem, o beton apod). A nebo zmražením - rybu dát do uzavřené krabičky s vodou, a vložit do mrazáku. Ryba jakžto studenokrevný tvor pomalu postupně "usne"). Záleží co tobě příjde nejlepší a k čemu se nejlíp odhodláš.
Já používám rychlý a silný uder, je to šuplup za mnou i za rybkou.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.12.2011 18:33 S Muž invalida [3881] Re: romant
My máme doma slepice ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   30.12.2011 18:05 R Muž romant [27987] Re: Aileen
Silně perlivá voda. CO2 ve vodě obsažený rybku šetrně usmrtí. Do nějaký sklenice, kde je ta rybka postupně přilévat tu perlivou vodu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.12.2011 18:02 Žena Aileen [0] – Humánní zabití ryby
Je nějaký "šetrný" způsob jak rychle usmrtit rybu? V případě smrti to zní hloupě, ale čas od času mám nemocného nebo starého jedince a třeba dva, tři dny se koukám, jak se trápí, otáčí břichem nahoru, povaluje se po dně apod. Řešíte nějak takovéto případy nebo tomu necháváte volný průběh? P.S. spláchnutí do záchodu nepovažuji za nejlepší a nejrychlejší způsob, kdyby to někoho napadlo.... ;-)

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.10.2011 16:27 Muž Sid [6634] - RostlinyRe: jung
S použitím CO2 k narkotizaci ryb jakousi zkušenost mám, takže se mohu vyjádřit. (Později v SZ.)
Jestli se pouštět do ošetření, které popisujete, to ponechám bez komentáře.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.10.2011 13:17 Muž Zoidik [2193] - Ničemu nerozumím, nic neumímRe: jung
Jestli se rybí nádory chovají stejně jako u lidí a tvoří metastáze, tak bych ji buď nechal dožít, nebo udělal eutanazii. Kde máš jistotu, že rybu neporaníš ještě víc když se ho budeš snažit vyříznout? Vím, že to myslíš dobře, ale osobně bych se do toho nepouštěl.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.10.2011 12:50 Muž jung [24] – Operace pod CO2.
Dotaz pro Sida. Dalo by se CO2 pouzit jako uspavadlo k operaci? A pripadne jak postupovat. Velka zavojnatka ma na hrbetni a ocasni ploutvi nador. Nijak ji nevadi. Ma ho uz nejaky rok. Uvazuji, ze bych jej skalpelem setrne odsranil, ale vaham s tim za jejiho vedomi. Nebo od toho mam radej upustit. Znate-li rizika, poradte prosim. Dekuji.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.10.2011 12:04 Muž Vstrom [82] - Malawi
Divím se, že tady na to téma vzniklo 6 stránek. Mě nic teda neumírá, když už něco, najdu ji druhý den mrtvou a hodím ji kočkám a nebo nechám zbytku akvárku, které se o ní do druhého dne postará. Jediné ryby, kterých jsem se zbavoval, byli dva čichavci. Byla zima a sníh, tak jsem dal jednoho do sněhu a bylo to. Podle mě je nejlepší a nejrychlejší ten kámen. Ale člověk se musí trefit a né každá povaha to zvládne. Pak asi možná ten mrazák. Běžně se takhle zabíjí brouci, kteří jdou pak na výstavku. Usnou

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   08.08.2011 13:22 Muž Zoidik [2193] - Ničemu nerozumím, nic neumím
Akvárko mam již několik let a tak hluboký citový vztah jsem si k rybám nevybudoval. Pokud mi nějaká chcípla, tak jsem ji spláchnul (ano, přiznávám, jednou jako malej kluk jsem pohřbil skalára do země a udělal mu hrobeček). Pokud bych měl volit nějaký druh usmrcení ryby, tak bych na ni asi vzal paličku na maso tone nebo ji ukrojil hlavu ostrým nožem.
Vyzkoušejte

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   02.08.2011 19:48 Muž Yirka [9126] Re: patrik123
Rána je rána. Nic rychlejšího nevymyslíme.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek -1   02.08.2011 13:56 patrik123 Re: Moucha
Dajte si pohar z vodou do mrazaku a ked bude skoro zamrznuta, tak tam hodte ribu. Ona bezbolestne zomre. sad
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.08.2011 13:16 Muž Yirka [9126] Re: Rakvista
Přesto že si myslíš že na to máš je to proti zdravému rozumu a radit to zde na fóru považuji za nebezpečné a tudíž nepatřičné. hmm
A lovit rousnice elektrikou? To už s tou elektrikou můžeš rovnou do rybníka a žádný rousnice nepotřebuješ......
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.08.2011 11:53 Muž Moucha [1429] - Raci, krabi, krevetkyRe: Linduš
To mi povidej. Tohle jaro jsem musel utratit cely chovny hejno galaxek. Zkazeny zradlo (mrazeny, bohuzel jsem nevedel ze rozmrzlo a znovu zmrzlo) a nasledne neco jako vodnatelnost.... Nastesti jsem mel poter ve filtru, ten je v poradku. Dokoupil jsem par samcu a zalozil novej chov. Uz se zabydluji, ale bylo to desny.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.08.2011 11:46 Žena Linduš [166] Re: Moucha
Asi jak u koho. Třeba u nás má voda kolem 15 stupňů, možná míň. Taková kombinace s wc čističem je otázka pár vteřin. Ale to jen úvaha na okraj.
Tohle naštěstí moc neřeším a následně zlikvidovat mrtvolku taky není problém - kočka, kotel, popelnice.
Ono to zní drsně, ale když jde o specifického jedince/miláčka.... Je to opravdu člověku líto.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.08.2011 11:13 Muž Moucha [1429] - Raci, krabi, krevetkyRe: Linduš
Pomala smrt....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.08.2011 11:09 Žena Linduš [166] Re: Moucha
A próč? :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.08.2011 11:05 Muž Moucha [1429] - Raci, krabi, krevetkyRe: Linduš
Hlavne kdyz to nejni "tobogan" v zachodovej mise.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.08.2011 10:52 Žena Linduš [166] Re: Rakvista
tak vzhledem k tomu, že pro rybu je stres výlov, přendání kamkoliv "vedle" atd...bych řekla, že je skoro jedno jak, hlavně rychle :-(
zbytek už je na "páníčkovi", jakou metodu snese jeho žaludek, ne? i kdyby to bylo rozšplápnutí brrrr
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.08.2011 10:29 Rakvista Re: Moucha
Prý rybu nezabije přerušení míchy za hlavou jak tvrdí:Barakainus,mám sice jiný názor,ale prý to tak je.Tak jasně že je to i o velikosti ryby.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.08.2011 10:23 Muž Moucha [1429] - Raci, krabi, krevetkyRe: Rakvista
co nejrychleji oddelit hlavu od tela, pripadne aspon prerusit michu za hlavou.... dost zalezi na velikosti rybky
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.08.2011 10:00 Rakvista Re: Sid
V případě že nemám po ruce ani tu sodovku.Jak potom jinak se dá šetrně a rychle utratit?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   02.08.2011 09:41 Muž Sid [6634] - RostlinyRe: Rakvista
Utrácenou rybku přelovíte do nádobky s akvarijní vodou a postupně přiléváte balenou sycenou ("silně perlivou") vodu.
Jakmile ryba přestane reagovat na mechanické podněty, můžete "dílo" dokončit s vědomím, že jste postupoval šetrně.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.08.2011 09:33 Rakvista Re: Sid
Dobré vědět,až to budu někdy potřebovat tak to zkusím,však doufám že k tomu nedojde.Ale co v případě že nemám neustále k dispozici CO2?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   02.08.2011 09:28 Muž Sid [6634] - RostlinyRe: Rakvista
CO2 v postupně se zvyšující koncentraci narkotizuje ryby spolehlivě a přiměřeně rychle. Manipulaci před dekapitací ani následující výkon pak narkotizovaná ryba nevnímá.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.08.2011 09:17 Rakvista Re: Sid
CO2 se jim zdá pomalé a né tak účiné ;-) rychlé řešení odmítají vím akvaristika je o trpělivosti,ale pokud už musím zabíjet tak raději rychle X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   02.08.2011 09:13 Muž Sid [6634] - RostlinyRe: Barakainus
...ja pouzivam co2 na uspavani zvirat denne v praci...
No a stejně se dá CO2 využít k šetrnému utracení ryb - uspat (narkotizovat) a dekapitovat.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.08.2011 09:11 Rakvista Re: Yirka
To si nemusí přečíst zrovna tady a napadne je to stejně.Tak někdo napište správci ať to vymázne,když vám to tolik vadí ;-) Mě je to u ploutve :)Propagujte jeden způsob jak usmrtit rybu rychle.A je to
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   02.08.2011 08:45 Muž Yirka [9126] Re: metal
Ta rada s odizolovanými vodiči do vody je opravdu hloupá. Nechápu jak toto můžeš radit zde na akvafóru. Stačí vlhké ruce, vlhký vodič - raději nedomýšlet. Také si úmyslně vyhazovat jističe a ohrožovat spotřebiče považuji, mírně řečeno, za zpozdilé.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek -3   02.08.2011 06:01 Muž metal [96] - CichlidyRe: Romy
Faza sa dava do vody. Na potoku to ma dosah 5 metrou. Vsetko plava hore bruchom aj zaby. Na nohy treba dat gumaky. Pozor je to trestne.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 11   01.08.2011 23:50 Muž Romy [1822] - CichlidyRe: Deathbull
Každý máme své zkušenosti,dle mého názoru,raději třísknu(pořádně)s rybou, pro jistotu jí přeruším míchu,a následně proříznu žaberní oblouky,čímž nastává v podstatě okamžitá smrt,u jakýchkoliv ryb,i tržních,než abych si hrál s obnaženými dráty u vody... coze

Osobně nevím,proč se tu řeší něco,co je léty vyzkoušené,nebude to dloho trvat,a objeví se tu použití narkotik v akvaristice... :-D
Kolik kokainu se dává na usmrcení ryby...? hmm
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   01.08.2011 22:28 Muž Barakainus [654] - RostlinyRe: Rakvista
Jak uz jsem napsal, prerusenim michy rybu nezabijes - jen si to budes myslet. ;)
Ve zpusobu smrti neni mezi trzni a akvarijni rybou absolutne zadny rozdil. Ve spouste zemi jsou navic akvarijni ryby soucasne i trzni. ;) Pokud to ty tak chapes z citovych duvodu, to je naopak pochopitelne, byt iracionalni.... Ale takovi uz my lide jsme, ze ano :) Mnohem lepsi, nez kdyz vetsina lidi na to co ryby citi zvysoka kasle :(


Strkat 220V do vody by se tady snad ani nemelo psat; Na to je tady moc deti.

SAVO urcite ne! To je naprosty hnus! Asi tak na urovni Napalmu. :(

Jeste k tomu zpusobu 'trisknuti o stul' - jako lepsi zpusob nez chytani ryby za ocas (coz u malych jde obzvlast tezko) je bud s ni trisknout jeste co je v sitce nebo uplne nejlepe, dat ji do igelitoveho sacku (tenkeho, od rohliku) a svihnut tim. Oba zpusoby vam diky vysoke uhlove rychlosti na konci tohoto 'praku' zaruci, ze ryba bude mrtva na prvni pokus. Navic, pokud pouzijete ten igelitak, je i postarano o nasledne odklizeni.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.08.2011 22:17 Muž Deathbull [1928] - CichlidyRe: Rakvista
Když ono moc nejde o to co cítíte, ale co je lepší pro tu rybu...když už to rozebíráte. Osobně to sice moc často řešit nemusím, ale když už ano, tak vyhrává nůž. Ale to pouze v případě, že to nelze léčit a je to zanedbaná nemoc.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.08.2011 22:09 Muž smidakkuba [111] - CichlidyRe: Barakainus
Já s tebou souhlasím...Navíc všichni si vezměte že že ryby které jsem usmrcoval měly možná 2cm...A třísknout jinéčím tupým no to bych jí clou rozplácnul a na to se koukat nebudu...S tím řezáním nesouhlasím jelikož pro rybu to dle mne není tak rychlé...Myslím že každý má ten svůj způsob ale já si myslím že v porovnání 1)dát rybu do sifonu a čekat až zemře
2)říznout kde nemusí být hned mrtvá
3)úder tupým předmětem což je rychlé a podobné jako u bouchnutí o stůl ale nedovedu si představit čím praštit takto malé rybky které sotva jdou vzít za ten ocas...

POdle mě hned po první ráně byla kaput ale měl bych s toho blbej pocit tak jsem plesknul víckrát aby byla jistota nechci aby se trápila a potom se třeba udusila takže jsem ji třísknul víckrát aby byla jistota...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.08.2011 22:08 Muž Deathbull [1928] - CichlidyRe: Rakvista
Nejrychlejší způsob co jsem viděl bylo před lety u svého prazvláštního strýce. Ale ne každy má po ruce velkou termosku s tekutým dusíkem. I když po použití byl tzv. terminátor efekt docela zajímavý. Outlocitnějším čtenářům se omlouvám za lehce černé odlehčení, ale vylovená ryba následně spadlá na zem...no nenašli jsme ji ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.08.2011 21:55 Rakvista Re: Barakainus
Tak do mrazáku to je vážně brutalita,to už nechápu vůbec.V jedné knížce "doporučovali" nějaký přípravek jak se jmenuje bych kecal to nevím,ale psali že je na uspání či jen oblnutí ryb při transportu,ale pří vyší koncentraci má na ryby smrtící účinky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.08.2011 21:47 Rakvista Re: vintorez
A už jsi viděl že by prodejce vzal rybu za ocas a mlátil s ní o stůl?Dobrou chuť smichAsi ne veme na to palici.Osobně raději použiji el.proud co se týče akvarijních rybek a ten jistič si nahodim.A srovnávat akvarijní rybky s tržníma to je taky dobrý.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.08.2011 21:46 Muž Barakainus [654] - RostlinyRe: Rakvista
Trisknout rybou (ci jinym malym zviretem) o desku stolu je urcite nejrychlejsi a nejmene bolestive. U vetsich druhu s naslednym uriznutim hlavy taky nic nezkazite.

Ja pouzivam co2 na uspavani zvirat denne v praci, ale pri te velikosti a ve vzduchu to trva vterinu. Ve vode urcite dyl. Na ryby bych to nepouzival (na usmrceni). Navic ja to pouzivam opravdu jen na uspani a chci aby se pak probudily. Obcas pouzivam i chlazeni, ale to trva nesrovnatelne dyl. Takze zase, s rybou do mrazaku radsi ne.

Mimochodem, prerusenim michy rybu nezabijes. To ze se nehybe neznamena, ze je mrtva a nevnima.

Vyhozeni z 10. patra neni naprosto srovnatelne s trisknutim o stul (ryba je v igelitaku, btw). U male ryby ten pad nebude tak ucinny a v kazdem pripade bude trvat o dost dyl nez u toho stolu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.08.2011 21:36 Muž vintorez [0] Re: Rakvista
Pro tržní ryby je jediné možné omráčit úderem tupým předmětem do temene hlavy a pak přerušit žaberní oblouky, nějaký píchání to páteře je blbost. Taky Kuba psal, že ji pak podřízl. Nevím co chceš řešit. hmm
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.08.2011 21:25 Rakvista Re: smidakkuba
O použití CO2 jsem nepsal ani ťuk,i když odborná literatura to doporučuje(sycená voda,sifon),to že máš úspěšně kdovíkolik odchovaných kousků za sebou to ti spíš přitěžuje neboť jako zkušený chovatel bys tedy měl vědět jak jí ukončit rychle a bezbolestně.Např.jak to dělají rybáři přerušíš míchu v ocasní části a pak za hlavou,tím přerušením v ocasní části jí ochromíš a za hlavou ukončíš.Je na 100%čisté,rychlé,bezbolestné!A ne s ní jebat o desku a doufat že už to nevnímá.To bys jí rovnou mohl vyhodit z desátého patra ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.08.2011 21:23 Muž smidakkuba [111] - CichlidyRe: Sid
Tady se mluvilo o přidávání co2 či čímsi podobném. Usmrcení pomocí minerálky je dobré ale stejně. Ryba upadne do komatu, tak to chvilku trvá a až po nějaké době hyne. Já si myslím že jestli ji plesknu nebo dám do CO2 je téměř jedno. Myslím že v přírodě by takto deformované a spomalené rybky neměly stejně šanci a smrt by měly určitě horší než jak jsem je usmrtil já. V přírodě by je jiné ryby mohly nahánět kousat apod. A trvalo by to než by zemřela kdežto u mne je to okamžitě..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.08.2011 21:20 Muž Sid [6634] - RostlinyRe: smidakkuba
...Takže zabíjet ryby pomocí co2 apod mi nepřijde dobré...
Utrácet rybky pomocí CO2 vám nepřijde dobré... hmm
Škoda... :-O
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.08.2011 21:12 Muž smidakkuba [111] - CichlidyRe: Rakvista
DObře, nemusela být napoprvé mrtvá ale nehýbala se, což znamená že minimálně byla v bezvědomí či komatu, případně měla třeba vnitřní krvácení. A proto si myslím že je to dost šetrný vzhledem k tomu že po první ráně už to nevnímala. Ono abych byl upřímný tak to až tak neřeším jelikož mám za sebou asi 500 ks odchovanců a u každého výtěru jsem likvidoval špatné, poškozené, s deformacemi a pomalu rostoucí ryby... Takže zabíjet ryby pomocí co2 apod mi nepřijde dobré takže já si vylovil špatné kusy a prostě prostě plesk. U toho nemocnýho to bylo něco jinýho ale i tak to byla dle mne pro něj rychlá smrt...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek -4   01.08.2011 21:05 Rakvista
smidakkuba napsal: Já ho vzal za ocas a třikrát s ním vší silou švihnul o stůl. Jak můžeš vědět že byla hned na první ránu tot?Nejsi si jistý ani počtem ran,se zamysli když tě někdo veme za nohy(u ryby za ocas)a jebne s tebou o desku...tak to asi také nebudeš mít za sebou hned na první pokus,budeš maximálně okamžitě dobitej,ale ne tot.O tom že by ti na té rybce aspoň náznakem záleželo to také nesvědčí.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.01.2011 20:49 S Muž invalida [3881] Re: Andy
Abych to tu rozhejbal...co takový čičííííí :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.01.2011 20:41 Muž smidakkuba [111] - CichlidyRe: Designer
Sice si to neuvědomuje ale může nějakou dobu trpět a bilest aspon malou podle mě vnímá.Nevím co ti na švihnutí nepřipadá šetrné.Stejně tu rybu musíš vzít do sítky následně do ruky a do nádoby a tam se to zybtečně prodlužuje.Takhle ji vatáhneš akorát ji nedáš vedle ale prostě jednoduše švih švih a je to.Už na poprvé byla mrtvá a nehýbala se ale švihnul jsem třikrát možná 4x možná i 5x a pak jsem jí říznul abych měl 100% jistotu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.01.2011 20:36 Muž Designer [5695] - CichlidyRe: Andy
Pomoci CO2 se da ryba uvest do narkozy, tak ze se zase probere. Kdyz se to prezene, uz se neprobere. Myslim, ze je to dost setrny zpusob, ja bych nic nenamital. Svihnout s rybou, ne ze bych to nezvladl, ale osobne mi pripada setrnejsi ji zmrazit. Ona totiz nema moznost poznat, ze se to deje, jeji teplota je stejna jako teplota vody, jeji zivotni funkce pomalu ustanou, a nemyslim si, ze by se takto trapila.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.01.2011 18:58 popelnik Re: Andy
Já se přiklánim k tomu: švihnout pořádně o zem je to rychlovka
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.01.2011 16:27 Muž Andy [0] Re: smidakkuba
Souhlas, že nejrychlejší je jí uříznout hlavu.

minimálně na člověka to účinkuje postupně... Že ho to omámí do takový míry, že nejdřív usne a zemře na nedostatek kyslíku ve spánku.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.01.2011 16:19 Muž smidakkuba [111] - CichlidyRe: Andy
No nevím jak vy ale já když jsem měl nemocnýho terče tak jsem ho vytáhnul škubal sebou.Já ho vzal za ocas a třikrát s ním vší silou švihnul o stůl a nakonec podřezal pod hrdlem.Podle mě nejrychlejší smrt.S tím CO2 mi to připadá trochu jako trápení protože to nějakou dobu trvá než se udusí.
Ryby v žádném případě nesplachujte do záchodu.

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [7] ...... 10 11

Zpět na obsah sekce Akvarijní ryby • Zobrazeno 17060x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/15576-usmrceni-ryby?od=301