Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Usmrcení ryby

 

NápovědaFórum » Akvarijní ryby  

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 9 Přejít na další stránku   1  
Usmrcení ryby
Ryby v žádném případě nesplachujte do záchodu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.04.2009 08:57 Muž PetrP2B [33] - RostlinyRe: grizly
Neprijde mi, ze ve vode o teplote cca 0 st.C, umira pomalu... ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   30.04.2009 08:50 Muž grizly [145] Re: Horác
Vypadlo mi pismenko a tak jsi to asi spatne pochopil. Takze sni mrsknu(prudce hodim) do zachodove misy, ktera je z porcelanu a tim ji okamzite zabiju, pak ji teprve splachnu.Nic rychlejsiho neexistuje. To ze se nekomu nechce takhle zabit rybicku je ciste jeho vec. Radsi ji daji na led nebo do sifonu a divaji se, jak jejich milovana rybicka pomalu umira.Co je tedy humannejsi? no
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   29.04.2009 23:03 Muž Horác [3942] Re: grizly
Tohle téma se jmenuje humánní utracení nemocné rybky. Spláchnout rybu do záchodu a nechat ji pomalu chcípat někde v kanalizaci je všechno možné, jenom ne humánní. Já tohle téma pochopil tak, že se tu hledá rychlá (= humánní) alternativa právě vůči tomu záchodu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.04.2009 22:40 Muž grizly [145] Re: sokar
Byla to jen narazka na napady typu ...rozpustit v hydroxidu...a jine podobne, debilni uvahy.Souhlasim stebou. Mrsnu sni do zachodu a hned ji splachnu.Pro ty, kteri se boji zavleceni nemoci do nasich rek mam vzkaz: nedivejte se tolik na TV! palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.04.2009 20:42 sokar Re:
Jasně.Budeme se předhánět kdo vymyslí nejoriginálnější způsob usmrcení.Co třeba gilotina?? rozzureny
Myslím si že nejlepší je stejně co sem psal níže a sice hodit s ní o zem.
Drcení asi taky funguje,ale tak moc se mi nezamlouvá. ne
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.04.2009 19:37 Muž filipsi [1295] Re: Horác
Me se to moc nezda take, sice to tak v prirode funguje, ale take je vetsina zvirat v prirode promorena strevnimi a jinymi parazity. U velke vetsine rybich nemoci je sice prenos a problemy vylouceny, a navic je rybka oproti kocce malinkata, ale cilene davat domacim zviratum zrat vsemozne nemocnou potravu mi neprijde ok. Ale mozna to je pouze problem vkusu, jako u nekoho nechut rybku rozdrtit.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.04.2009 19:20 Muž PentueR [256]
Marek_kst napsal: najhumannejsie bude ked rybku este zivu splachnete, ma sancu na prezitie
To myslíš vážně? Tobě by se líbilo sjet si odpadem do splašků a pak (s trochou štěstí) zaplavat si v čističce a pak třeba v našich čistých a vytemperovaných řekách? Go on!
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   29.04.2009 19:18 Muž Horác [3942]
pařa:) napsal: jiste nemocnou rybu dat kocce chytre ne
Co se ti na tom nezdá? V přírodě je přece zcela běžné, že lovena a sežrána jsou především nemocná, moc mladá nebo moc stará zvířata.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.04.2009 18:29 HaZetka Re: geminka
Do studené perlivé minerálky. Je to pár vteřin.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.04.2009 13:59 Žena geminika [39] - ŽivorodkyRe:
Tak som sa tu dočítala všeličo zaujímavé. Môj spôsob "dožitia" v nádobke teda asi nebude príliš humánny. Aj keď som si to myslela. Asi prejdem na tú sodovku. Má to logiku. Myslím, že na odstrihnutie hlavy, alebo úder kameňom nemám žalúdok. Aj keď je pravda, že vianočného kapra zabíjam ja, lebo v rodine na to nikto nie je schopný. A toho veru popravím ostrým nožom. Nie je mi to po vôli, ale musím to urobiť.Dik za rady a dúfam, že takýchto povinností bude pre všetkým čo najmenej. ahoj
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.04.2009 13:34 Muž burdal1 [1] Re: PetrP2B
No muj problem asi je, ze vlastne nevim, co ma byt v tomhle pripade to "humanni". Me slo vzdy o rychlost a ta je u "drceni" myslim bezkonkurencni. Nekolik sekund priprava (ze sitky mezi noviny) a vlastni "drceni" probehne ve zlomku sekundy...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.04.2009 12:11 Muž PetrP2B [33] - RostlinyRe: burdal1
Prjde mi to pomerne humanejsi, nez rybku "drtit" ci jinak podobne usmrcovat... Ale je mi jasne, ze toto muze vyvolat debatu, lidi, kteri budou obhajovat sve zpusoby. Byla to jen odpoved na zpusob, nikoliv vnucovani, ze zrovna tento je nejlepsi :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.04.2009 12:02 Muž burdal1 [1] Re: PetrP2B
Ja si pripadam jak v risi divu. Mineralka, lih, led... Jake jsou k tomu duvody oproti rychlemu rozmacknuti/rozslapnuti? To se ptam vazne, protoze me zajima, proc nekdo voli z meho pohledu pomerne exoticke zpusoby.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.04.2009 12:00 sokar Re: Landvir
S tym souhlasím taky.
Nejlepší je rybku rychle vylovit, vzít ze síťky do ruky a co nejsilněji s ní hodit o zem.
Mačkání a řezání či stříhání hlav se mi moc nelíbí. ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.04.2009 11:42 R Muž Silent [5949] Re: Landvir
Pokud už není jiná možnost usmrtím rybku dekapitací. Prostě malé ustřihnu hlavu ostrými nůžkami, velké totéž nožem.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.04.2009 11:31 Muž PetrP2B [33] - RostlinyRe: Landvir
Ja to delam ledem, do nadoby dam ledove kostky s vodou, kdyz voda poradn eprochladne, dam mezi rybku. Nebo se da rybka vhodit do nadoby s lihem. Oboji je rychle a myslim, ze se rybka moc netrapi.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.04.2009 11:29 Muž Landvir [57] Re: kapusta
Já myslím že nejšetrnější bude prasknout s ní o nějakou tvrdou podložku a má po trápení. A to myslím vážně. Je to mžik a už neví o světě.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.04.2009 11:19 kapusta Re: geminka
Dej jí do nádoby s trochou vody z akva přílévej tam neochucenou bublinkou vodu (sifon).
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.04.2009 10:41 Radovan87 Re: geminka
já bych jí dal jako potravu, třeba želvě....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.04.2009 09:41 Muž Sid [6629] - RostlinyRe: geminika
Nechat rybku pomalu umírat ve skleničce vody je také týrání, jen trochu jiného druhu, než "aby ju to mlátilo niekde v potrubí v hnusnej vode"...
O šetrném utrácení rybek toho bylo i na těchto stránkách napsáno hodně, jeden "návod" připojím: Pokud jde o rybky malých rozměrů, vylovte je, vložte do papírového ubrousku a silně zmáčkněte.
Je to šetrnější způsob, než nechat rybky hodiny umírat. Větším rybkám ostrým nožem odřízněte hlavu.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.04.2009 09:25 geminika – Ako šetrne utratiť chorú rybku?
Vie niekto iný šetrný spôsob, ako pomôcť rybke zo sveta, aby sa netrápila? Hodiť do WC, je podľa mňa surové a bezcitné. Ja ju vylovím do pohára a nechám ju v kľude, bez ozobávania druhými rybami umrieť. Až potom putuje do WC. Možno sa aj takto trápi, ale zdá sa mi to ľudskejšie. Veď tá rybka mi robila radosť, tak by sa ju patrilo nechať v kľude zomrieť. A nie ešte aby ju to mlátilo niekde v potrubí v hnusnej vode.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.10.2008 17:08 Muž Sid [6629] - RostlinyRe: Voloďka
To záleží na koncentraci CO2. Ale v podstatě je to možné.
Dříve jsem CO2 používal k narkotizaci rybek. (Ale to už jsem tu psal...) :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.10.2008 12:40 Žena Voloďka [59] - TetryJohan
chvíli prostě usnete a za čas se neprobudíte..
Takže když hodím rybu do toho CO2 a za dvě minuty ji dám do normální vody, tak se mi probudí ze spánku? :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.10.2008 09:29 Muž Johan [4945] - RostlinyRe: Sid
Ono je celkem jedno jak dlouho to v sodovce trvá. Je to bezbolestné. Prostě CO2. Vy když spadnete do díry, kde je více jak 10% CO2, za chvíli prostě usnete a za čas se neprobudíte..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.10.2008 23:26 Muž Sid [6629] - RostlinyRe: Nobody
...při nedostatku vzduchu použijí labyrint. Pak Vám dost těžko zemřou a trápí se...
Praktickou zkušenost s utrácením labyrintek nemám, takže nevím, jestli se trápí...
Domnívám se ale, že pokud tyto rybky nedokážou "vypnout" dýchání žábrami, CO2 se jim dostane do krve, tam se naváže na hemoglobin a také způsobí acidózu a následnou paralýzu dýchání.
Přitom v první fázi otravy by mělo dojít k postupné narkotizaci a teprve později k zadušení.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.10.2008 22:21 Nobody Re: Sid
Mají,ale při nedostatku vzduchu použijí labyrint.Pak Vám dost těžko zemřou a trápí se.
Jedině nádobu,kde je utratíme,hermeticky uzavřít. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.10.2008 22:21 oldkiwinka Re: Sid
Trvá to u nich déle, kdysi tu na foru bylo, jak se někdo divil, že mu v minerálce bettka neskapala. No, vydrží tam déle díky přídatnému labyrintového orgánu. Ale o tom určitě víte své:-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.10.2008 22:14 Muž Sid [6629] - RostlinyRe: Tereza
A pozor, sodovku nepoužívat u labyrintek!
Pročpak? Labyrintky nemají žábra? :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.10.2008 21:25 Tereza Re: sportsmen, Jirka
Teda já si pod pojmem "utratit akvarijní rybu" představím paví očko a ne kapra :-D Jinak hlasuju pro sodovku, hydroxid je krutý, vždyť začne rybu rozežírat ještě zaživa! ne To pro ní musí být hrozná bolest, i když třeba netrvá dlouho, hnusná smrt brrrrr. A pozor, sodovku nepoužívat u labyrintek!
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.10.2008 12:26 Muž sportsmen [62] Re: Jirka
Podle zákona lze na zabití ryby použít pouze jeden postup a to v přesném pořadí.
1. Omráčit rybu úderem tupého předmětu do hlavy v oblasti mozku
2.vykrvit rybu proriznutím žeber a nebo hlavové tepny. Tento postup se používá při zpracování ryb. Ale v akvaristice lze s úspěchem take použít. Nejlepsí je rybu kterou chceme utratit zabalit do hadru a úderem do hlavy ji zbavit života. v případě akvaristiky stejně dojde k porušení lebky a následnému vykrvení. Takže utrecenou rybu pak nemusíme vubec videt a i s hadrem ji vhodit do kose. Hadr na hlave ma ucel i ten ze ryba je po zakrati oci pred utracenim v klidu a nemlati sebou !!!
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.10.2008 10:17 Muž Jirka [10] – hydroxid
Když jsem potřeboval zabít víc ryb, postupné uřezávání hlav bylo nechutné, tak mě napadlo nalít sodovku 1,5l do kýble a přidat hydroxid sodný (používá se k čištění odpadů). Pak jen rybu vhodte. Je v mžiku mrtvá.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.09.2007 17:30 Muž Horác [3942] Re: kolikoj
Takže tu rybu radši necháš pomalu chcípat a trápit se - pro dobrý pocit, že jsi se alespoň pokusil vyléčit ji? hmm A máš na to znalosti? Umíš spolehlivě určit diagnózu? S vyjímkou několika málo nemocí to nedokáže ani veterinář (bez pitvy a mikračky je to jen věštění z koule).
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.09.2007 14:36 kolikoj Re: ARKMAN
Anebo ji hodit do řeky. Tam umře, anebo uplave do moře a tam ji sní žralok. hmm A navíc já bych nedokázal ustřihnout nemocný rybě hlavu, když vím, že se v tom akvárku měla ještě dobře. Ale kdybych mohl, tak bych ji uzdravil, nebo pokusil, a nemusím zabíjet ryby proto, že divně plavou.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.09.2007 00:16 ARKMAN
Jsou ze středověku záznamy(a novodobé teoretické studie to dokazují), že hlava oddělená od těla ještě několik sekund vnímá a je při vědomí dokud ji nedojde kyslík. Jsou záznamy o tom, že v mnoha případech katem uťatá hlava ještě sledovala očima chození osob kolem(ještě asi 30 sekund). Pro vysvětlení - v případě bezvědomí nebo kómatu zornička nereaguje na žádný pohyb ani mrkáním. Nejinak tomu bude tedy u ryby(i když nemůže mrkat, tak nervová soustava je u ryby jednoduší a tudíž méně náročná na energii než savčí - při čistém řez může hlava něco cítit i když přerušíme páteř) Takže 100% je jedině rozdrcení CNS (tedy hlavičky) tupým předmětem ;-) S přimhouřeným okem i nemrznoucí směs podchlazená hodně pod 0C ještě ok... to by měla být ryba mrtvá hned. Takový kompromis pro "estetické humanisty" - tedy ty co za humanismus pokládají metodu, při které neteče kečup a neblijou :-D Co se týká CO2 tak si nejsem jistý délkou "uspávání". V podstatě by to mělo působit sedativně tím, že tělo prostě s hodně CO2 nemá energii na hýbání ani na nějakou přehnanou nervovou činnost(ale třeba u člověka při potápění hromadění CO2 způsobuje křeče v hrudníku)a vzhledem k velikosti rybích tělíček bude trvat uspání v řádu desetin sekund - tedy dříve než umírání.Když to vezmem podle směrnice na porážku jatečního, tak to asi splňuje normu(zvíře musí být omráčené a v kómatu, když umírá)

školníma známkama bych to hodnotil takhle:

1. Rozdrcení šutrem nebo kladivem,mrsknutí o zem, tekutý dusík(?), výbuch :-D
2. Rychlozmrazení, CO2
3. Mrazák
4. Nakrmení jiných zvířátek(i když to je uplně jiná kategorie, protože tohle je přirozené)
5. spláchnutí do hajzlu

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.08.2007 13:38 conwiq Re: georged
No a co tak ji normálně klepnout. to je nejrychlejší způsob ne? ;) Místo toho lidi vymýšlí nesmyly.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.08.2007 12:05 Muž georged [44] - ŽivorodkyRe: ufinka
Nejhumánější je asi smrt elektrickým proudem (používám k tomu starý armádní telefón s kličkou, kde se zatočí a je to)... ale většinou dostanu pecku i já :-D. Jinak ryby jsou studenokrevné organismy, takže mrazák je myslím taky přijatelná možnost, ony vpodstatě opravdu usnou. Nejhorší je myslím možnost WC.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.08.2007 09:33 Štěpán Re: ufinka
a na malé rybky stačí i v parnu dát do savých novin ven. Takové usušení je taky docela rychlé. ne rozzureny
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.08.2007 03:36 Sarr Re: ufinka
Tak to s tebou ufino souhlasím. Ale stejně si myslím, že nejčastější verzí utrácení rybek bude asi tobogán na wc. Myslím si že přísloví sejde z očí sejde z mysli tady bude platit asi tak na 110% ano . To že ryba v kanalizaci může ještě chvilku žít toho člověka co ji spláchnul zajímá asi tak jako člověka zajímá posledních pár minut života koťat, které hodil s kamenem v pytlu od brambor do rybníka. tone
Jo a zase na druhou stranu, abych nebyl zas až tak chytrej......já zrovna moc humální k těm ubohejm rybkám také nejsem, když krmím ty dvě svoje nenažraný rohatky. tone
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.08.2007 23:00 Žena ufinka [28] - Asie
Utrácení ryb je dobré probírat, protože velká většina splachuje do záchodu, kde ryba ještě dlouho přežívá! Pokud není žaludek na bác do hlavy, tak použít mražák, a na malé rybky stačí i v parnu dát do savých novin ven. Takové usušení je taky docela rychlé.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   16.08.2007 20:57 Sarr Re: Nik
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvku To není potvora! To je moje žabka ano ! Žabka rohatka!
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   16.08.2007 20:53 Muž Nik [191] Re: Sarr
co je to za potvoru? Má fakt dobré mimikry.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.08.2007 20:43 Sarr
Fotka k příspěvku To je můj způsob usmrcování rybek. ;-)
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.05.2007 20:29 Muž reaver [16] - RostlinyRe: Marwin
Ja som to nastastie musel robit iba raz. A to s neonkou. Zvolil som noznice.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.05.2007 17:26 Ondrej Re: PT
No kdyby slo o co nejrychlejsi podchlazeni ryby, tak vemte led a nasypte do nej sul - tim se led rozpusti, ale bude mit teplotu nizzsi nez nula a tim ze je tekuty tak bude tepelna vymena rychlejsi. Ale nejrychlejsi se mi zda rozdrtit kamenem, palickou - jak pisete ze se v ledu cuka dve sekundy, tak takhle se necukne ani sekundu a to je pro ni myslim nejlepsi.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   27.05.2007 16:29 Muž PT [89] Re: Horác
Mi se osvedcilo hodit je do studene (skoro mrznouci) vody. Voda temer zmrzla, uz napr krusticka ledu z mrazaku. Ryba vhozena se asi tak 2 s cuka, ale pak je po ni. Takze to asi neni tak rychle jako metoda sutru nebo ziletky, ale je to i pro slabsi povahy.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   27.05.2007 16:20 Muž Horác [3942] Re: Marwin
Vám to nepřijde humánní? A co si vlastně pod tímto pojmem představujete? HUMÁNNÍ usmrcení v tomto kontextu znamená RYCHLÉ usmrcení. Nemá to nic společného s tím, jestli na to máte nebo nemáte žaludek. A už vůbec nemá smysl argumentovat způsobem "představte si, že by to někdo udělal vám". Nehumánní usmrcení je, když rybu jednoduše spláchneme do WC a necháme ji pomalu chcípat v kanalizaci. Přetětí šíje ostrým nožem nebo žiletkou, silný úder, vychlazená voda či oxid uhličitý působí okamžitě a proto jsou z tohoto pohledu jednoznačně humánní. Znovu opakuji, že to nemá nic společného s tím, jestli na to máme žaludek.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.05.2007 16:07 Muž j_j [18] Re: Marwin
Málokdo má raka či kraba. ;-) Ale praštit tu rybu je prostě je pro ní nejmenší utrpení.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.05.2007 15:59 Marwin
No precetl jsem si tu vasi diskuzi a nevim prijde mi to nehumalni bouchnout ji co kdyby jste byli nemocny a nekdo vas zabalil do koberce a poradne bouchnul do hlavy rychle ale bolestive hop , mrazak to mi teda fakt neprijde uz vubec humalni. Ja to resim tak, ze kdyz je holt nemocna, tak ji odlovim a nabidnusve krabici je to takovej prirozenej kolobeh. Ale vetsinou rybky nestaci ani onemocnet jelikoz po vypusteni do akva mi prezivaji tak dva tri dny krab je krab rozzureny

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.03.2007 16:20 Muž Sprachys [48] Re: chicko
Nezodpovědné a rozhodně to není šetrné. Doufám, že teď bys to už neudělal. :-( Někdo to řeší taky tak, že je hodí do nasyceny vody, to je omráčí a když tam bude déle, tak umře a nebo ji vyndá omráčenou a pak ji zařízne.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.03.2007 17:51 Muž chicko [124]
Zaživa jsem se ryby zbavoval jen jednou....Splachljesm ji do zachodu :-(
Ryby v žádném případě nesplachujte do záchodu.

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... ...... [9] 10 11

Zpět na obsah sekce Akvarijní ryby • Zobrazeno 17060x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/15576-usmrceni-ryby?od=401