Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Usmrcení ryby

 

NápovědaFórum » Akvarijní ryby  

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 6 Přejít na další stránku   1  
Usmrcení ryby
Ryby v žádném případě nesplachujte do záchodu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 6   28.02.2013 10:47 Žena baletka [624] Re: Johan
Ano, reflex nebylo to správné slovo. Jde o záškuby nervových zakončení, která nemají již žádnou citlivost. Máte pravdu, ryba není člověk ani prase, její organismus je jednodušší, čili prostě s uříznutou hlavou nic necítí. Ale Vy jste evidentně přesvědčen o své pravdě, ačkoliv Vám dávám jednoznačné argumenty, takže není třeba to dále rozvádět :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.02.2013 10:32 Muž Johan [4945] - RostlinyRe: baletka
Čili v té ochrnuté končetině nemá ani reflex, že? Krom toho ryba není člověk či prase...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 8   28.02.2013 10:27 Žena baletka [624] Re: Johan
Dám. Protože právě mozek tyto podněty zpracovává. Nejprve dá nervové zakončení podnět mozku, teprve potom zvíře (potažmo člověk) něco cítí. Odtud vychází znecitlivění např. při ochrnutí. Člověk má přerušenou část míchy, tudíž nejen nehýbe tělem, ale také nic necítí. Ryba to zajisté nemá jinak :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   28.02.2013 09:58 Muž Johan [4945] - RostlinyRe: baletka
ale bez hlavy nikoliv, to jsou už pouze reflexy takže něco musí reagovat na podmět. Čili cítí. A teď jen otázka, jestli se to tak moc liší od toho, co by cítili s mozkem. Dáte ruku do ohně za to, že po odstranění mozku není prodloužená mícha schopna dočasně přejímat zpracování signálů od nervových zakončení?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 8   28.02.2013 09:09 Žena baletka [624] Re: Johan
Dovoluji si Vám odporovat. Pokud přerušíte míchu uříznutím hlavy, k žádným obnovením nedojde. To je jaksi medicínská záležitost. Pokud byste ji přepůlil, tedy přeříznul ve hřbetě, OK, ale bez hlavy nikoliv, to jsou už pouze reflexy.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   28.02.2013 08:20 Muž Johan [4945] - RostlinyRe: MichoCZ
Mrazit pomalu jde taky blbě. V mrazáku to je za pár minut na hranici ledu. A co je na pěti minutách blbého? Pokud vám to nestačí, máte lednici. ;-) Evidentně bojkotujete něco, o čem nemáte páru. Krom toho, když jí odříznete hlavu a nebo s ní švihnete o zem, tak jí možná uděláte smrtelná zranění, ale pořád má dost nervů v míše, aby se ji obnovily některé nervové dráhy a začala sebou hejbat a nejspíše i cítit. A pochybuju, že u nějaké malé tetry budete jehlou rozrušovat míchu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   28.02.2013 07:53 Žena lucie.aqua [511] Re: Toník
Tak já doplním ještě toto...Rybku jsem přelovila do nádoby litr a půl, ve které měla asi 10cm akvarijní vody. Sodovku jsem se snažila přilévat pomalu, ale její reakce byla tak prudká, že jsem to nevydržela, a pak už ji lila rychleji, protože jsem doufala, že i ta její smrt bude rychlejší...Nebyla. Nejsem si jistá, jestli jsem ji hodila do krbu ještě živou nebo mrtvou. :-(
Už to tak nikdy neudělám, je to přesně, jak psal kofejn o té sabotované popravě v Zelené míli.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.02.2013 03:58 Muž LiborSprysl [9015] Re: baletka
Většina nemá želvu, konec zatínání vlastních zubů... smich kočky jsou na každém kroku...i ve městě... smich prostě zachování potravního řetězce. Psi si rybu dají také velmi rádi...a koneckonců...slepice...je to jak u řezníka. Rána zobákem, bác a už se jede...to je mazec, jak se holky derou o nenasycené kyseliny... smich
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 20   27.02.2013 23:32 Žena baletka [624] Re: Johan
Já už se na to dlouho chystám, že tu napíšu, tak teď :-) Musím říci, že mé první házení ryby do sodovky mi způsobilo trauma, protože jak se pokoušela vyskočit a evidentně to trvalo, než "usnula", měla jsem usilovný pocit, že trpěla. Možná to zmíněné pomalé přidávání, ale netuším, jak bych to zrealizovala. Osobně tyhle problémy řeším nožem. Taky na to nemám moc žaludek, ale jsem přesvědčena, že pokud si člověk vezme do opatrování jakékoliv zvíře, má se o ně starat a má to s ním dotáhnout až do konce. I když je to jen "blbá ryba", jak to někomu může připadat. Takže já jsem pro zatnutí zubů a rychle uříznutí hlavy.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.02.2013 23:22 Muž Jiri_99 [425] Re: vondr001
:-D
Tak to by se asi nevyplatilo. Pač vyžaduje docela péče a navíc toho hafo sežere.. :-D :-D
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.02.2013 23:19 Žena vondr001 [674] Re: Jiri_99
No jo, ale většina z nás nemá želvu. :-D A kvuli tomu si ji pořizovat.... :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.02.2013 23:16 Muž Jiri_99 [425]
To já bych ji dal želvě. Popravuju takhle gupky každou chvilku.
A neukamenujte mne prosím. Želvičce móóc šmakují a vlastně jen kvůli ní mám doma i gupky. ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.02.2013 22:51 Muž MichoCZ [891] - AmerikaRe: Cosmogagy
Pokud se to provádí odborně tak teda jo, ale jak píše nad tebou Toník tak postupné zvyšování koncentrace CO2 je taky pro spoustu lidí problém a pak tu rybu vlastně hážou do pro ni naprosto šíleného prostředí a chce vyskočit ven. Mrazit pomalu jde taky blbě. V mrazáku to je za pár minut na hranici ledu. Pro mě pořád vede mechanika.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.02.2013 21:47 Muž Toník [396] Re: Cosmogagy
Jen doplním, že koncentrace CO2 se má zvyšovat postupně. Pak odpadá onen popisovaný reflex ryby vyskočit z nádoby po jejím přelovení z akvarijní vody do "sodovky".
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 12   27.02.2013 20:40 Muž Cosmogagy [592] - AmerikaRe: MichoCZ
Ono není mražení jako mražení.. když vylovíš rybu z teplé akvarijní vody a mrskneš ji do ledové vody, tak to humánní není, je to teplotní šok jako prase...
Když ji ale dáš do stejně teplé vody, a tu pak schlazuješ, tak ryba vlastně jen pomalu usne.. nezapomínejme že je to studenokrevný živočich, a při klesající teplotě se ji zpomalují všechny tělesné pochody, až nakonec usne..

A k bublinkám . ryba to necítí v nose jako my.. CO2 je vlastně anestetikum, v knížkách se i člověk dočte o použití CO2 při nutnosti rybu "uspat" pro manipulaci mimo nádrž (např umělé oplodnění, odstranění vnějších parazitů apod).. pokud se nechá v sycené vodě moc dlouho, už se neprobudí...

Sám teda taky dávám přednost rychlé ráně do hlavy (ideálně rozbít jednou tvrdou ranou na kaši, pak je jistota), ale pomalé zmražení a CO2 bych taky nehumánním nenazýval. S nehumáními způsoby tady byli jiní experti co chtěli házet rybky do vařící vody apod.. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek -3   27.02.2013 20:38 Muž Johan [4945] - RostlinyRe: MichoCZ
Nevím o ničem humánnějším. Né každý má žaludek na to rozmáčknout rybě hlavu.
Když se dá ryba do sklenice s vodou a dá do mražáku, tak postupně a přitom dostatečně rychle zmalátní a chcípne. Bez teplotního šoku, bez cukání, bez vyskakování...
Nebo proč by to nemělo být "humánní". ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 8   27.02.2013 20:21 Muž MichoCZ [891] - AmerikaRe: patamatix
Když na to má někdo žaludek tak to asi jde, ale u kapra a vetších ryb ne důležité i omráčení před řezáním, protože než se dořežeš té míchy tak to chvíli trví a ryba trpí.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   27.02.2013 20:14 Muž patamatix [408] Re: Johan
Bublinkami je to dost drsné,je to chvíle,ale pro ní asi dost drastické. Když už ji odlovíte ,tak je už dost vyčerpaná. Já vemu nůž a ve vteřině je přerušená mícha a máto za sebou.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   27.02.2013 20:11 Muž MichoCZ [891] - AmerikaRe: Johan
Mražení prý taky není humání způsob usmrcení. Nejlepší je fakt mechanické způsoby ať už mrsknutí o zem nebo praštění kladivem. Naštěstí to u mě zatím nebylo nutné, ale kdyby jo tak to skončí ránou o zem.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.02.2013 18:38 Žena vondr001 [674] Re: Johan
no nebyl to příjemný pohled... :-(
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.02.2013 18:30 Muž Johan [4945] - RostlinyRe: vondr001
Proto je dávám do lednice. Žádné škubání, žádné vyskakování....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.02.2013 18:18 Žena vondr001 [674] Re: O.Tom
Já o víkendu musela utratit skaláru u přítele. Dali jsme ji do zavařovačky, která byla napuštěná silně perlivou vodou (ze sifonu). Skalár hned vyskočil, dali jsme ho tam zpátky a sklenici zakryli síťkou. Chudák se tam mrskal dost dlouho. :-( Příště asi do sáčku a rozšlápnout... :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 9   27.02.2013 15:53 Muž O.Tom [439] Re: Lutien
Taky jsem zastáncem té nejobyčejnější metody zabití silným úderem.
Prostě řečeno, když je ryba, nebo alespoň její hlava ve vteřině na kaši... tak už si tak nějak nemá jak uvědomovat bolest.

Bublinky a podobně, podle mě ji to musí nějakou chvíli dráždit celé tělo, než se jí to dostane do oběhu a zemře. Ať mi nikdo netvrdí, že to bylo příjemné, když se mu někdy dostalo pití s bublinkami do nosu :) Co teprve ta ryba, dráždí jí to tělo, oči, dýchací ústrojí a kdo ví, jestli ve chvíli kdy se pro nás už zdá mrtvá, je opravdu mrtvá, nebo ještě nějakou další chvíli pouze v šoku, než konečně podlehne.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.02.2013 15:35 Žena Lutien [12] Re: kofejn, lucie.aqua
Lucie.aqua díky za podporu....Už to je...no docela se z toho úplně klepu. Dokážu rozřezat člověka (na pitevně při výuce samozřejmě) ale zabít rybu je hrozné.Člověk jí to nevysvětlí.

Nemohla jsem ji chytit. pak byla chudák tak vysílená, že se ani nemrskala v síťce. Tak jsem snad udělala dobře. Ale dva samečci ji pořád hledají na místě kde nejčastěji plavala.

Kofein - nemohla bych ji dávat do těch bublinek, to je přece hrozné, navíc se na to díváš. Chytila jsem ji, dala do igeliťáku a do pevnější igelitové tašky, rukou jsem ji držela, abych věděla kde přesně je a praštila jsem silně vinglem (bohužel, kladivo jsem v dostupném nářadí nenašla). přežít to nemohla v žádném případě.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 8   27.02.2013 15:18 Muž kofejn [963] Re: lucie.aqua
Dával jsem rybám sodu dvakrát a kupodivu to bylo rychlejší s jemně perlivou Dobrou vodou než silně perlivou Matonkou. S tou mi to přišlo jak sabotovaná poprava v Zelené míli.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   27.02.2013 15:11 Žena lucie.aqua [511] Re: Lutien
Lutien, klidně ji dej toho igeliťáku a prašť s ní třeba o vanu...Je to hrozné, ale věř mi, že to bude rychlé. Taky jsem to s největším sebezapřením dokázala udělat. Jen nedopadni jako já...Vložila jsem do té rány všechen ten strach, aby zbytečně netrpěla a byl to mazec. Pytlík prasknul. Už jsem to tady někde popisovala.
Zkoušela jsem pomoct rybce tou perlivou vodou, bylo to mnohem horší! Vůbec to nebylo rychlé! Rybka se snažila z té lázně vyskočit...Bylo mi z toho nanic, asi jsem na to šla špatně, takto už nikdy, raději tu ránu z milosti v pevnějším pytlíku...
Držím ti palce!
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.02.2013 15:05 Žena Lutien [12]
Ahoj,chystám se právě usmrtit rybu - má pokročilou vodnatelnost.
co si myslíte o způspbu odlovení, hození do igelitáku mrsknutí a případně šplápnutí? Já vím, že to zní děsně a dost se toho bojim.

nemohu na ní házet kámen - bydlím ve vyšším patře a než bych došla s ní ven stresovala by se děsně.a řezat ji nechci kvůli infekci požitého náčiní.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek -9   22.12.2012 15:01 Petr – Šetrné usmrcení
Já jako malej kluk sem měl dvě neonky a bylo po nich hned jak sem pumpičkou na kolo napumpoval do sklenice kde byly vzduch po par secundach bylo po nich,samozřejmě to nebyl účel ale znáte děti hmm Ale teď když mám nějakou rybku co je očividně smrtělne nemocná nebo se trápí tak používám palici a tvrdou podložku (prkno) samozřejmě rybku vložím do sáčku a poté co je utracena jí samozřejmě už přenechám spalovně na kremaci. Asi to nikdo nedělá rád ale lepší než rybku která s vámi roky žije nechat trápit nebo dokonce spláchnout do záchoda i kdyz kdo bydlí v paneláku ten to může udělat ve stoupačkách nepřežije ani par sekund.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   03.10.2012 12:20 Muž Sid [6634] - RostlinyRe: maniac
Samozřejmě funguje.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   02.10.2012 20:08 Muž Tomas Enderson [697] - TetryRe: invalida
Tak to je taky rychlý a ještě zabiješ dvě mouchy jednou ranou. :-D Tak tak nakrmit kočku.

Martin Honzejk
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 14   02.10.2012 20:05 S Muž invalida [3881] Re: maniac
Čičí.............. stydim
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.10.2012 19:35 maniac – Labyrintka
Ahoj,

funguje prosim uspani rybky pomoci CO2 i u labyrintek? Mam jednoho nemocneho cichavce a uz se nemuzu divat jak se trapi, tak bych mu rad pomohl do rybiho nebe. Diky.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 11   01.09.2012 10:08 Muž muťa [554] - RostlinyRe: rriki
Já myslím, že o tom to je. Každý máme asi nějaký způsob po kterém sáhneme, když je to nutné a ne vždy se musí líbit ostatním.
Tak hlavně ať je to rychlé.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 21   01.09.2012 07:34 Muž rriki [818] - CichlidyRe: Fábera
Usmrtit rybu asi nedělá radost nikomu znás a určtitě nejhůř na tom jsou mladí akvaristé u nás to dělal děda.Já to řeším o zem,horkou vodu jsem zmínil s mojí nepozorností a studenou ,protože se to dá napravit ,tam smrt trvá déle.Pro ty všechny pohoršený a chytrý jo, tak blíží se pomalu vánoce a všichni co máte rádi kapra ,tak ten se u nás omračuje úderem do hlavy a vykrvuje a gurmáni co si oblíbili hnus v podobě file z pangase ten se podřezává bez omráčení a třetina je jich porcována ne zcela mrtvá a o humrech vkádajících do vřící vody nemluvím.O tom kdo a jakým způsobem usmrtí rybu rozhoduje sám a mělo by to být co nejrychlejší ,ikdyž se to někomu zdá nehumální.Já už se k tomu nebudu vyjatřovat,protože už na akvaristovi se to před lety řešilo a stejně se to k ničemu není.Bohužel mám v rybárně při zaměstnání spoustu práce ,ale pro ty co máte jeno,dvě akvárka a nudíte se ,tak sepište návod na humální usmrcení rakvarijních ryby a jděte stím do parlamentu ať se něčím zabývají a nevymýší kraviny :-D :-D :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek -9   01.09.2012 06:52 Fábera – Usmrcení rybky
Nejhumánějším usmrcením ryby je takové,že jí vložím do sklenice s horkou vodou a rybka je usmrcena během sekundy.Není to můj výmysl,ale toto jsem se dočetl na jednom jistém akva. portálu.Je to určitě lepší než splachovat ryby do záchodu a nebo s nimi házet o zem...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 10   31.08.2012 05:25 Muž LiborSprysl [9015] Re: tajfun1
Drahý kolego, opravdu výstižně celou debatu, kterou jsem vyvolal svou reakcí na váš první příspěvek, uzavřel Sid. Já se tedy budu opakovat v tom, že tento problém nijak výrazně řešit nemusím, protože vždy mám nějakou tu "plovoucí kafilérku" smich Ale než různé sodovky a další lektvary, sám bych se asi přikláněl k rrikimu - tedy o zem. Pravda, to nejde na stotisícovém peršanu, ale tam je asi ta sodovka na místě. Jinak všechny extrémy jsou nesmysl. (Doporučuji vám si najít dnes již "historický film" Červený stan, kde v jedné scéně uléhá polárník - tuším Malmgren - do ledové díry, protože už nemůže dál...) Pak se oprostíte od technologií používaných v průmyslu...Mimochodem viděl jste někdy jak se chová kuře pověšené na porážkové lince, které má kratší krk, nebo se mrsklo, a uniklo "popravčím" nůžkám? Po nůžkách následuje paření peří...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 22   30.08.2012 21:44 Muž Sid [6634] - RostlinyRe: rriki
Usmrcení horkou (nebo vřící) vodou není o nic humánnější, než ledovou. :-|
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.08.2012 21:43 Muž rriki [818] - CichlidyRe: tajfun1
V té horké vodě je to hned bohužel ihned.Viděl si někdy co dělá ledová voda s rybou?Já to viděl v rybárně ,kde zapoměli vypnout průtoky a to je teprve hnus když ryby sebou trhají a skáčou nad hladinu.Podle tebe je humální usnout mrazem co.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 11   30.08.2012 18:26 Muž Cosmogagy [592] - AmerikaRe: tajfun1
Ona ryba je studenokrevný živočich, takže to mrznutí u ní probíhá jinak než u nás. Se snižující se teplotou se snižuje tělesná aktivita, což by znamenalo že teoreticky ta ryba opravdu bezbolestně usne. Tedy pokud se dá do vody běžné teploty a voda se pak postupně ochlazuje. Ne když se ryba hodí z vody o teplotě cca 25°C (akvarijní voda) do vody těsně před zmrznutím, to jí dle mně způsobí opravdu velký a bolestivý šok.

Ovšem je to pouze můj teoretický pohled na věc, a myslím že jak to je na 100% doopravdy by nám mohly sdělit jen a pouze ty ryby. Pokud by ovšem měly jak :-D

Takže sám ryby raději nemrazím. Buď je hodím do perlivé vody, a nebo praštím cihlou do hlavy (menší rybičky praštím celý, tam se hlava blbě trefuje). Tyto dva způsoby společně s přerušením páteře žiletkou (na což ale žaludek nemám) mi připadají nejlepší.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.08.2012 18:19 Muž tajfun1 [222] Re: rriki
Při podchlazení aspoň usneš, ale uvařit se je fakt hnus :-(
Pokud si chcete přečíst, jak se to správně dělá a jaký to má výsledky, tak tady je vědecká studie na toto téma: www98.griffith.edu.au/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.08.2012 18:06 Muž rriki [818] - CichlidyRe: tajfun1
A co obráceně, mě jednou selhala pri napouštění studená a já než jsem se otočil bylo hotovo.Pro mě nejrychlejší je vzít jí o zem. sad sad
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 19   30.08.2012 18:00 host Re: tajfun1
coze
Už jsi zkusil dát deseticentimetrovou rybu na do mrazáku?
Šetrně zmrznout?
V silně perlivé Mattonce patnácticentimetrový sumec usne během pár vteřin.
Kdykoli dostupná a mj. voda sycená co2 je vedená mezi anestetiky pro rybářství. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek -6   30.08.2012 17:59 Muž tajfun1 [222] Re: romant
Samozřejmě ta voda už musí být před zmrznutím, pak je to rychlý. spim
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 7   30.08.2012 17:44 R Muž romant [27987] Re: tajfun1
Mě ten mrazák příjde pomalej, to bych viděl jako hlavní nevýhodu, že to je pomalá smrt. To už se mě zdá lepší s rybou praštit, na což ovšem spousta lidí nemá žaludek, tak raději volí třeba i ten mrazák.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek -4   30.08.2012 17:37 Muž tajfun1 [222] Re: LiborSprysl
Právě že to je jeden z humánních způsobů usmrcení ryby v domácích podmínkách (pro teplovodní ryby) spolu s CO2 popř. dekapitací. O tom že CO2 je z těhto 3 "nejlepší" nic neříkám, ale pokud potřebuješ rychle pomoct rybce od trápení a nemáš HC03, tak existují i výše zmíněné možnosti. Pokud ovšem chceš rybu usmrtit opravdu humánně, tak se musí použít buď smrtící injekce s barbituráty nebo předávkování pomocí anestetik, což jsou způsoby, jež nejsou všem lidem dostupné! :-|
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 7   30.08.2012 06:43 Muž LiborSprysl [9015] Re: tajfun1
To vskutku není řešení z humánních... no
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek -18   30.08.2012 00:02 Muž tajfun1 [222]
Nebo dat rybku do mrazáku, to je taky šetrné a dostupné.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.08.2012 21:35 hujerek Re: petulinakk
To zní v pohodě...a na rybě to snad nenechá žádné následky, aby to pak uškodilo želvě..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.08.2012 21:12 Žena petulinakk [2016] Re: hujerek
Ideální pro tebe asi bude perlivá voda.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.08.2012 21:04 hujerek – Šetrné usmrcení rybičky
Zdravím, chovám klapavky a chystám se brát rybičky od dárců, kterým se přemnožili...samozřejmě na krmení ;-) Klapavky ale nejsou moc dobří plavci, takže s živými rybkami mají velký problém..chci se tedy zeptat Vás, jako ''rybičkářů'', jaký je nejšetrnější způsob usmrcení rybky, ať už po stránce, aby se netrápila, tak aby byla poživatelná a ''nepoškozená''...Děkuji
Ryby v žádném případě nesplachujte do záchodu.

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [6] ...... 10 11

Zpět na obsah sekce Akvarijní ryby • Zobrazeno 17060x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/15576-usmrceni-ryby?od=251