Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Usmrcení ryby

 

NápovědaFórum » Akvarijní ryby  

Akvaristik.eu

Žádná předchozí stránka 1 Přejít na další stránku   1  
Usmrcení ryby
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.12.2017 21:20 Muž @ Petan26 [47] - Jezírkové rybyRe: BlackieSirrah
Ať si každý vybere. Způsobů je zde uvedeno mnoho. Je potřeba si uvědomit, že usmrcování a ošetřování patří k chovatelství. K dotazu, na 3-5 cm rybku postačí bohatě litrová nádržka na uspání, po uspání Vám rybka lehne na bok, takže jí můžete odlovit do 0,5 litrovky i méně dle velikosti, zkrátka tak aby byla ve vodě, nemusí mít prostor na plavání protože plavat už nebude :-) (jednoduše jí naberete z uspávací nádržky tou menší miskou i s vodou, čili je permanentně v uspávací lázni). Samozřejmě takhle malé rybce přízpůsobíte i dávku oleje na polovinu i méně (napadá mě dejme tomu 10 kapek rozmíchat v malé misce od vlašáku apodobně, čili nějakých cca 0,2 litru a deset kapek oleje to vám vystačí jak na uspání, tak usmrcení). Nebojte se experimentovat s dávkou, začněte na trošce, pak malá pauza a na rybě uvidíte reakci. Ve světě lze vidět drobné rozdíly mezi lidma v dávce oleje. Postup při uvádění do normálního stavu z uspání je jednoduchý. Já uspanou rybu opláchnu v čisté lázni, potom jí držím do procitnutí v proudu vody od filtru, nebo lze vložit do proudu vzduchu ze vzd. kamínku. Až sebou rybka začne mrskat nechám jí v akvárku rozplavat. ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   08.12.2017 16:41 Muž @ Kubaa [203] Re: Wanderer
Je to anestezie, tohle by měl být kromě rychlé fyzické likvidace asi nejlepší způsob. Na velkou rybu bych to použil, protože tak už to s tou mechanickou likvidací není taková sranda. A sodovka a led mi košer nepřijdou, obzvláště na velkých rybách.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.12.2017 16:38 Muž @ Wanderer [230] - Skaláry a tetry.Re: BlackieSirrah
Čekal bych, že jako akvarista počítáš s tím, že občas budeš muset nějakou rybu prostě zlikvidovat. S tímhle přístupem to máš hodně těžké. Osobně mi deset minut zabíjení ryby nepřijde moc rychlé a humánní. Podle toho popisu spíš docela brutální.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   08.12.2017 14:42 Žena @ BlackieSirrah [3] Re: ctibum
Aby se rybka netrapila tak se k nějakému neinvazivnimu reseni premuzu. Ale koukat na umirajici rybicky na youtube, to mi přijde trochu .... ujete.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.12.2017 13:37 R Muž @ ctibum [1644] - Snažím se to nezahubit...Re: BlackieSirrah
A jak to budeš dělat v reálu, když to nesneseš vidět na ani na videu...? hmm
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.12.2017 13:31 Žena @ BlackieSirrah [3] Re: Petan26
Mohu ještě dotaz na přibližnou velikost větší nádrže pro malé rybky cca 3-5 cm. A děkuji za podrobný a polopatický popis, jelikož na shlédnutí videa se necítím :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   08.12.2017 13:23 Žena @ BlackieSirrah [3] Re: Tudy
Chápu že fláknout o zem by pro rybku bylo nejrychlejší. Ale jako vegetarián, co i vosy vynáší z bytu na svobodu na to jednoduše nemám koule. A nejspíš nejsem sama. A proto je dobře že tu takovéto vlákno je.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.12.2017 11:23 Muž @ Tudy [316] - ryby AmazonieRe: BlackieSirrah
Protože je mnohem jednodušší, rychlejší a levnejší s ní fláknout o zem, níže uvedený postup je humánní, ale neekonomický. Realita života, bohužel, moc lidí tento postup nebude používat.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.12.2017 10:01 Žena @ BlackieSirrah [3] Re: ragus
Děkuji je to zajímavé, jen je škoda že není vysvětleno, proč se hřebíčkový olej nepoužívá k ochromení akvarijních rybiček.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   08.12.2017 09:39 Muž @ Petan26 [47] - Jezírkové rybyBlackieSirrah Hřebíčkový olej
Zdravím,
Inspirací mi bylo hlavně tohle video www.youtube.com/… potom i další,ale hlavně vycházím z vlastních zkušeností. Ryby jak usmrcuji, tak pouze uspávám. Další videa najdeš pod stejným nadpisem (clove oil euthanize fish apodobně)
Na hodně dlouho stačí bohatě 10 ml. cca 70 kč. www.medhelp-shop.cz/… mám přímo tento vyzkoušený funguje. Podle velikosti ryby si nachystáš 2 nádrže větší a malou (malou čistě na velikost ryby viz video), do větší nádrže odpustíš vodu z akva, nachystáš si třeba do půllitrové PET 3/4 vody z kohoutku do této vody nakapeš 15 kapek oleje, pořádně promíchat, dojde k bílé emulzi, odlovit rybu do větší nádrže, rozloučit se sní, do nádrže přidat trochu emulze, lze s tím laborovat, prvně přidat opravdu trochu a čekat na reakci ryby, po půl minutě přibližně, lze vidět jak to rybu uspává, pokud je ryba moc aktivní přidat emulzi jen mírně, vždy po přidání emulze pořádně promíchat, potom zkoušet uspání a reakce ryby, neměla by reagovat na podněty ale při tom mírně dýchat..... v této fázi poslední rozloučení a přemístění uspané rybky do malé nádržky, dělám to tak, že malou nádržkou (miska na jídlo) odlovím rybu z velké a nechám ji v této malé nádržce i spůvodní vodou z velké nádrže, do malé nadržky s rybou se pak naleje zbytek emulze z 0,5 l PET, nechat a je konec... po 10 minutách je konec. Já jsem uspával dvě větší dospělé závojnatky cca v 5 litrech (nádrž 15)
takhle to vypadá zdlouhavě ale mrkněte pro názornost na video-a jde to rychle ale hlavně humánně. Ať se daří Petr.
Reklama
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.12.2017 22:48 ragus - Jezírkové rybyRe: BlackieSirrah
Něco o tom hřebíčkovém oleji - strana 12: www.google.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.12.2017 14:23 Žena @ BlackieSirrah [3]
Po přečtení celého vlákna mi hřebíčkový olej, který doma bežně mám, připadá pro moji osobu jako nejschůdnější varianta. Mohla bych poprosit o Vaše zkušenosti s hřebíčkovým olejem při usmrcení malých rybek. Jakou koncentraci používáte(nejlépe v kapkách) a postup.

PS: Zatím to není aktuální, jen se chci připravit.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   21.11.2017 13:11 Žena @ lenkalor [108] Re: LeRi
Ne, takhle jsem to nemyslela a nepochybuji o tom, že Luděk je velmi zručný a rychlý při usmrcování ryb. :-)
Já to řeším rychlým přesunem do sáčku a prudkou ranou o kamenný schod, ale dovedu si představit i tu paličku, pokud někdo bydlí v paneláku a nechce pohoršovat sousedy na chodbě.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.11.2017 12:21 Muž @ LeRi [98] Re: lenkalor
lenkalor napsala: Docela by mě zajímalo jak zabíjíte vánočního kapra. :-) Dám vařit velký hrnec vody a potom kapra do té vroucí vody hodím a čekám až umře přitom držím vší silou poklici protože chce vyskočit. Prosím OT smich
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   21.11.2017 12:11 Muž @ Pepan [4283] - RostlinyRe: lenkalor
lenkalor napsala: Docela by mě zajímalo jak zabíjíte vánočního kapra. :-)
Úderem do hlavy omráčím a protrhnu žábry aby ryba vykrvácela. U menší závojnatky by to asi šlo taky, ale nedokážu si představit, jak bych takto usmrcoval třeba samečka formosky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   21.11.2017 10:59 Žena @ lenkalor [108]
Docela by mě zajímalo jak zabíjíte vánočního kapra. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   21.11.2017 10:29 Muž @ Petan26 [47] - Jezírkové ryby
Lidi o tom potřebují mluvit, tak o tom mluvme. Každý to má jinak, to je jasné. Někdo je víc citlivý někdo méně. Já osobně nedokážu přijmout ani novinku v podobě přelití horkou vodou a jak bylo psáno, jak bych taky přeléval 25 cm Závojnatku :-) Jednoznačně a už nepůjdu jinak, Hřebíčkový olej 10 ml 60 Kč to je na hodně mordů. Navíc kdo potřebuje rybu nějak ošetřit, zastřihnout kožní výrůstky apodobně ideální. Ryba se v malém množství uspí a po zákroku stačí prolévat čerstvou okysličenou vodou a během pár minut je ready. Kdo bude chtít milerád vysvětlím postup přes SZ.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   20.11.2017 13:36 Muž @ antiA [31] Re: Tojsouvěci
Porovnavej porovnatelné a nepleť jablka s hruskami.
Pokud ryby zalevas vařící vodou tak to srovnej se zalevanim chladnou vodou s kousky ledu a ne jak si už sám naznačil - pozvolné ohrivani či ochlazování

Pokud si dával ryby do sáčku a takto vkladal do mrazáku jsi barbar... protože než se ochladil vzduch v onom balíčku a následně ryby tak to nějakou dobu trvá. Je to jako bys místo tvého zalévání varici vodou poustel na ně teplý vzduch z fenu.
Převod tepla vzduchu a vody je nesrovnatelný
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.11.2017 06:50 Muž @ Magic [281] Re: Tojsouvěci
Tak isto ani to zmrazovanie neradia postupne v mrazáku, ale do vody im hneď nasypať ľadovú drť.

I tak mám z tej vriacej vody blbý pocit, i keď mi je jasné, že to bude porovnateľné s tým tľčikom na mäso, či úderom v sáčku.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 5   20.11.2017 00:26 Muž @ Tojsouvěci [685] - Kytky s čudlamaRe: LeRi
Malounko si pleteme pojmy,nepropaguji pořad pozvolného Vaření,ale usmrcení ryby přiměřené velikosti tepelným šokem za současného sražení bílkovin,destrukci nervového systému a komatu, ve zlomku vteřiny v dostatečném množství vody o teplotě 100°C. Co se týče zmrazování,tak při likvidaci ryb postižených virózou ,ryby byly rozprostřeny do jedné vrstvy v zip sáčcích umístěných do mrazícího boxu, při teplotě -18°C,trvalo několik minut ,než došlo k ukončení životních projevů.Po pár týdnech opakované zvukové kulisy z mrazáku v rybičkárně,by jsi možná změnil názor.
Reklama
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.11.2017 21:11 Muž @ lacewings [2859] - Živorodky-přírodní formyRe: Kubaa
Kubaa napsal: tzn. mrtvou kořist nežere.
-ve svém příspěvku se nezminuji o nalkádání s kadáverem ,o tom je cit.vfu.cz/…
- ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   19.11.2017 20:39 Muž @ Kubaa [203] Re: Tojsouvěci
Ta vroucí voda mi přijde ok pouze u velmi malých ryb, tam kde se hned "prohřeje zkrz na zkrz" - u velké ryby to může být dosti krutá smrt z povrchových spálenin. Asi bych si to nedovolil u ničeho většího než nějaké razborky apod.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   19.11.2017 20:38 Muž @ Wanderer [230] - Skaláry a tetry.
Už mi to tady přijde, jak vymyslet morbidnější smrt pro rybu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.11.2017 20:36 Muž @ Kubaa [203] – Re: lacewings
Pokud se nemýlím, v souladu s legislativou je krmení živými zvířaty, pouze pokud je to z hlediska biologie krmeného živočicha nutné, tzn. mrtvou kořist nežere. To určitě není případ kočky.

EDIT: citace ze zákona na ochranu zvířat:

(1) Za týrání se považuje

r) používat živá zvířata ke krmení těch druhů zvířat, u nichž z biologických důvodů není takový způsob výživy nutný,

(zvířaty se myslí pouze obratlovci, na nitěnky se to nevztahuje, na krmné rybky ano)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.11.2017 20:35 R Muž @ ctibum [1644] - Snažím se to nezahubit...Re: lacewings
I na tohle je legislativa...?! smich
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.11.2017 20:34 R Muž @ ctibum [1644] - Snažím se to nezahubit...Re: Tojsouvěci
Mně to kočky nežerou, takže já leju bubliny... hmm Někdo má rád holky, jinej zase vdolky...
Obecně mi přijde, že se to moc řeší. Nechci bejt nelida (neryba?), chováme to doma, staráme se, takže k tomu máme vztah, ale ocamcať pocamcať... Ta ryba se musí tak jako tak vylovit, dát do skleničky/pytlíku/lednice/kočičí tlamy a nějak zabít. Od prvního okamžiku ve stresu. Takže za mě, pokud ji někdo nenechá na sluníčku mumifikovat nebo jí nepíchá špendlíky pod nehty, tak cokoli relativně rychlýho je ok. Rozšmelcovat paličkou na maso, zamrazit, omámit, rozžvýkat, jak je komu libo, na co kdo má žaludek...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   19.11.2017 20:11 Muž @ LeRi [98] Re: Tojsouvěci
Zmrazení není narozdíl od uvaření zaživa bolestivé ;-) PS: někdy si to zkus na sobě smich
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.11.2017 20:05 Muž @ lacewings [2859] - Živorodky-přírodní formyRe: Tojsouvěci
Tojsouvěci napsal: ......Kočka není mistr v zabíjení,......
-zde to je v souladu s legislativou nakládání tzv "potravního specifika živočicha"
-to samé je u medvěda ,krokodýla ,některých druhů ryb ,hadů , ptáků atd. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 9   19.11.2017 19:45 Muž @ Tojsouvěci [685] - Kytky s čudlamaRe: ctibum
Všeobecně: Morituri te salutant v síťce, přeleji vroucí vodou z rychlovarné konvice,okamžitá smrt,současná sterilizace biologického odpadu a technických pomůcek.
U větších ryb,nebo určených k rozboru,je nejhumánnější rozloučení,po omráčení,přerušením míchy rychlým řezem za hlavou.Vykrvování mnohdy nedostačně omráčených živočichů,nebo zdlouhavé smrt z podchlazení mi připadají neetické.Kočka není mistr v zabíjení,ani kafilerie,s koncovou spalovací komorou,k likvidaci parazitů,bakterií,viróz a plísní,obsažených v nemocných rybách. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.11.2017 15:19 R Muž @ romant [25396] Re: ctibum
Ryze přirodní cesta. :)
Reklama
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   19.11.2017 14:40 R Muž @ ctibum [1644] - Snažím se to nezahubit...
Jsou mezi námi i tací, kteří pro usmrcení ryby používají kouzelné zaříkadlo "čičí"... :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.11.2017 13:30 Muž @ Maq [2020] Re: Belisana
Hřebíčkový olej je narkotikum, používá se při chirurgických zákrocích na rybách. Ve větší dávce uspí navždy.
Dá se koupit, pokud zabíjíš hodně ryb, přeji mnoho zdaru! :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   19.11.2017 12:24 Žena @ Belisana [448] - gavúnci, labyrintkyRe: Tudy
Tudy napsal: dekapitace, šlapání a mlácení o zem jsou rychlé dostatečně
to ano, ale ne každý něco takového dokáže, já třeba mám s takovým způsobem problém tone U malých ryb se mi osvědčilo jako nejrychlejší a pro mě přijatelnější způsob vhození rybky do misky s vodou a větším množstvím ledu.
O tom Hřebíčkovým oleji slyším poprvé, ale přijde mi to humánní, pokud bych někdy musela utratit větší rybku, nejspíš bych do toho šla hmm
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   19.11.2017 11:18 Muž @ Tudy [316] - ryby AmazonieRe: Petan26
Smrt jako smrt, upřednostňuji co nejrychlejší způsob, bez ohledu na metodu (dekapitace, šlapání a mlácení o zem jsou rychlé dostatečně)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   19.11.2017 11:16 Muž @ Petan26 [47] - Jezírkové ryby
Koupil jsem Hřebíčkový olej (uznávané hypnotikum), cca na 3 litry vody (podle druhu ryby) jsem použil 15 kapek oleje, který jsem prvně dokonale rozmíchal v malé petce. Ryby se nejprve uspí vmícháním malého množství emulze, po třech minutách i dřív se vmíchá zbytek emulze, který ryby usmrtí, tohle mě osobně přijde jako nejhumánější usmrcení oproti nějakému šlapání, mlácení, řezání nebo zamrazování ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 5   17.11.2017 16:15 Muž @ Wanderer [230] - Skaláry a tetry.
Nějak to moc řešíte. Malou rybu dám do kousku přehnutého igelitu nebo papíru, rozšlápnu a hodím do kotle. Dvě špatně vyvinuté skaláry jsem mrazil, ale tohle mi přijde rychlejší.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.11.2017 15:44 Muž @ Driv3r [116] Re: Maq
O tom se nehadam. X-) jen sem upozorňoval na tuto skutečnost.psals ze rybu do sklenice a do mrazáku ale to není zmrznutí kdyby ano skleničky by si uz neměl.;-)
tak sem podotknul to podchlazení ze muže byt málo.
Dokud nedojde k růstu kristalek ledu v tkáních tzn úplné zmrznutí není vubec jisté jestli jsi ji usmrtil.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   17.11.2017 14:13 Muž @ Maq [2020] Re: Driv3r
Základní, dá se říct definiční rozdíl mezi tropickými a boreálními organismy je v tom, zda dokáží přežít zmrznutí.
Když tropická ryba zmrzne, tak je mrtvá, mrtvá, mrtvá.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.11.2017 12:40 R Muž @ ctibum [1644] - Snažím se to nezahubit...Re: mysz
Já ji používám. Teda použil 3x na malý kusy (Tetra ohnivá, krvavá a Galaxka) hmm Ale jemně perlivou. Perlivá mi přijde že moc nefunguje. Trochu obyč vody s rybou do půllitru, přilejvám bublinovou, za pár sekund je ryba v limbu, doleju do plna a nechám třeba 5 minut...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.11.2017 12:04 Žena @ mysz [12] Re:
Mohu se jen teoreticky doptat, jak je to tedy s tou často doporučovanou sodovkou?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.11.2017 02:20 Muž @ Driv3r [116] Re: Maq
Víš že jsou rybi a žábi co přežijí zmrznutí? U našich teplomilnych to asi nehrozí ale zkoušel jsi ji zkontrolovat po (rozmrznuti?)podchlazení nemusí stačit pokud s ni teda nedelas kus ledu kdy pri dlouhodobém působení dojde určitě k porušení buněk.I lidi po velkym podchlazení to dokáží (rozchodit.)přežít.
To jen tak na okraj.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   16.11.2017 20:03 Muž @ LeRi [98]
Já je dávám do sáčku bez vody a do mrazáku , s tou vodou to je pro rybu dlouhé ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.11.2017 19:30 Žena @ drvi [1402] - RostlinyRe: romant
Já používám kombinaci - dám do 2 igeliťáků (aby se neprotrhly), praštím s ní o zem a pak je smotám a strčím pro jistotu do mrazáku. Jistota je jistota ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.11.2017 18:42 Žena @ FishWoman [7] - Tetry
Tak já určitě zvolím to jak psala Eillen, s tím ledem. To je určitě rychlejší než ji nechat pomalu zmrznout v mrazáku. Chtěla jsem to udělat dneska, ale pancík někam zmizel, asi bude někde v mechu. Chudák, kdyby se neschoval tak už to mohl mít za sebou, takhle se bude trápit dýl sad :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.11.2017 18:34 R Muž @ romant [25396]
Tak když to jde, vzhledem k velikosti jedince, tak dekapitace je tutovka. Jako další asi pro trošku otrlejší jedince je ta varianta sáčku a předmětu s rohem a v řadě poslední, tedy ne ve smyslu účelovém, je to podchlazení a následné úmrtí. Takhle to mám žebříčkově sertavený já a každý si tak může vybrat tu svojí cestu při pomoci přeplavat pro naše chovance svojí poslední plavbu na druhej břeh. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.11.2017 18:28 Muž @ Mitroz [38] Re: Maq
Omlouvám se slabším povahám, ale je to prostě slyšet. Když ten sáček vezmu za konec a rychle s tím švihnu, nemá šanci přežít...detaily jak ryba vypadá po dopadu popisovat nebudu, ale je to naprostá jistota.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.11.2017 18:27 Muž @ Kubaa [203] Re: Eillen
S tříští je to určitě mnohem rychlejší, ale Maq původně psal, že dá prostě sklenici s rybou do mrazáku a voda chladne postupně. Ale i tak to bude pomalejší než rána do hlavy.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.11.2017 18:25 Žena @ Eillen [51] Re: Kubaa
Já nevím, ale když dám do cca 1dcl vody 2dcl ledové tříště, tak to podchlazení je podle mého názoru rychlé. Ukončovala jsem tak trápení beťákovi. Jednou se nadechl, když jsem ho přendala. Pak jsem dala tříšť a bylo to. Ztuhl ve vteřině.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   16.11.2017 18:23 Muž @ Kubaa [203] Re: Maq
U malé drobné ryby to je snadné, praštím ji tak, že rozdrtím mozek. Zní to hrozně, ale rána tvrdým předmětem do hlavy je myslím to nejrychlejší a nejhumánnější řešení. Ta chladnoucí voda je oproti tomu pomalu narůstající stresor, dokud ryba neusne, obávám se, že trpí. A vzhledem k tepelné kapacitě vody to trvá asi významně déle, než zlomek sekundy.

Dekapitace, jak píše tramtra, je také myslím schůdná varianta.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.11.2017 18:20 Žena @ tramtra [35] Re: FishWoman
Já dala rybu na prkýnko a vzala ostrý nůž. Rychle, čistě, stoprocentně. Ale byla to jen Neonka, Pancéřníčka jsem naštěstí utrácet nemusela.
V tom sáčku mi to přijde drsný... coze
Žádná předchozí stránka
Přejít na další

[1] ...... 10 11

Zpět na obsah sekce Akvarijní ryby Přidat příspěvek • Zobrazeno 12917x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - http://rybicky.net/forum/15576-usmrceni-ryby