Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Usmrcení ryby

 

NápovědaFórum » Akvarijní ryby  

Akvaristik.eu

Žádná předchozí stránka 1 Přejít na další stránku   1  
Usmrcení ryby
Ryby v žádném případě nesplachujte do záchodu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.03.2023 07:09 Žena Starka [247] Re: vlka
Toto jsem musela řešit naštěstí jen jednou. A to ještě u neonky. stydim Kdybych na to měla, tak vezmu nůžky, ale nedávala jsem to. Tak jsem ji dala do mrazu. sad Vím, že to nebyl nejrychlejší konec, ale lepší než to nechávat osudu nebo dělat jiné nehumánní metody.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   06.03.2023 22:00 Muž vlka [3453] Re: Tojsouvěci
rybicky.wity.cz/…
Přečetl jsem toho celkem dost a některé způsoby mě udivily. Kyselina, vhození do vařící vody, sodastream, spláchnutí do WC, hodit kočce jako mňamku, nespočet mechanických usmrcení. Co je pro jednoho humánní, může se druhému příčit. Každý asi podle své ,,povahy,, k rybí smrti...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 5   06.03.2023 18:12 Muž Tojsouvěci [3590] - Kytky s čudlamaRe: Henryy
Henryy napsal: Tak jsem použil hřebíčkový olej. Bylo to docela rychlé a vypadalo to že i bezbolestné.
Strana 6.,fáze 2 : www.frov.jcu.cz/… ,takže to, co vypadá pro diváka rychlé a bezbolestné, je v tvém provedení, naprosto zbytečný několikaminutový stres pro nervový systém ryby. Mám úctu k pomíjivému životu,když je nutné jej ukončit,tak během desetiny vteřiny.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 7   06.03.2023 15:16 R Muž lacewings [5578] - Živorodky-přírodní formy, cichlidyUsmrcení ryby legislativa
- k usmrcení ryby je stanoven postup legislativou ( správný postup viz příspěvek Tojsouvěci)
- mrazák, kousky ledu a další někdy uváděné postupy jsou v rozporu s legislativou
- vše ostatní je a může být posuzováno jako týrání zvířete
- anestezie s následným usmrcenim určenou technikou, nebo přípravkem, neodporuje legislativě
- ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.03.2023 14:32 Muž Henryy [0] Re: Sha
Já jsem to asi blbě napsal, celé to trvalo jen asi 5 min, když jsem nalil poslední dávku byl hned konec. Já jen ještě čekal 15 minut abych si byl jistý. Jinak hřebíčkový olej se běžně používá jako anestezie pro ryby. Takže v tom nevidím problém.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 6   06.03.2023 13:48 Muž Sha [500] Re: Henryy
Jsem "tichý blázen" a nějakou tu rybu už jsem usmrtil, ale hřebíčkový olej bych rozhodně nepoužil. hmm Jedinou spolehlivou metodu tu popsal Tojsouvěci. Palička a nůž, ostatní nápady jsou pouze trápení!
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.03.2023 12:35 Muž Henryy [0] Re:
Tak jsem použil hřebíčkový olej. Bylo to docela rychlé a vypadalo to že i bezbolestné.. děkuji Peťanovi za podrobný popis. Ještě jsem pro jistotu po 15 ti minutách, když se už nehýbal ani nedýchal dal za hlavu nůž a udeřil paličkou
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.03.2023 09:52 Muž Pavel50 [30] Re: Tojsouvěci
Je to ošklivé téma, ale nedá mi to, ano, totální destrukce a to okamžitá je jediná přijatelná cesta.
Já to řeším tak, že si připravím igelitový sáček, asi tři papírové ubrousky které několikrát přeložím aby byla tlustá vrstva, po odlovení rybku velmi rychle vložím mezi ubrousky a vložím to to sáčku a rychle na to na dupnu. Celé je to otázka tak max tří sekund a myslím si, že je to pro rybku milosrdné...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 12   05.03.2023 01:56 Muž Tojsouvěci [3590] - Kytky s čudlamaRe: vlka
Tam se bude několik minut mrskat :-( .Rychlá smrt,je bez stresu a trápení, totální destrukce mozku,nebo přerušení míchy.Útlocitné řeči stranou,v igelitovém sáčku nasměrovat hlavu ryby do rohu a vhodným nástrojem rozdrtit lebku (palička,kleště),nebo rybu vhodně zafixovat a přerušit páteř za hlavou jedním rychlým řezem (ostrý nůž nebo nůžky).
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.03.2023 23:15 Muž vlka [3453] Re: Henryy
Do ubrousku a do mrazáku...
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.03.2023 22:27 Muž Henryy [0]
Tak bohužel se mu to rozšířilo i na čumák a plave hodně neohrabaně i se převrací na záda.. Poradíte jak bych to mohl humánně, rychle ukončit? Bude na tak velkou rybu dost rychle fungovat zalití ledovou tříští?
Děkuju

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.01.2023 17:54 PVC – CO2 NE!!!!!!!!!
Vážení, nezlobte se, ale usmrcení ve vodě s CO2 je pěkný zvěrstvo. Dneska jsem to zkusil a už to víckrát neudělám. Voda nasycená CO2 daleko víc, než jakákoli, co koupíte a minuta trápení ryby dušením, to je moc. Takže CO2 fakt ne!!!

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 10   08.02.2019 10:35 Žena drvi [2894] Re: Andaska
Dám, ale nerada. Silnější igeliťák a ve vteřině silou prásk o zem a je to. Už ten obsah dál nezkoumám, naleju tam trochu Sava , zauzluju a vyhodím do popelnice. Ten panák je dobrej bonus, ale při nejhorším to dám i bez něj :) . Uvědom si, že nikdy nezabíjíš zdravou rybu ...Proto bych ji taky nikdy nedala kočkám (naši mlsouni by ji stejně jen očuchali ;-) )
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.02.2019 22:06 Žena Parmička [0] usmrcení
Tak jsem s nim práskla do ledové lázně :-). Myslim si, že to měl taky rychle za sebou, chudák. A teď bych si dala toho panáka.
R.I.P. pan von Hornbach
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.02.2019 21:31 Andaska Re: vero-ni
Ježkovi voči coze . Ale oddechla jsem si, že je to fofr rychlost. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   07.02.2019 21:28 Žena vero-ni [134] Re: Andaska
No bez hlavy se už nemrská :-D právě, že jeden řez a do sekundy to má za sebou. Ale ještě štěstí, že to nemusí podnikat nijak často :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.02.2019 20:39 R Muž ctibum [6920] Re: Andaska, vero-ni
Je to jen otázka praxe, vím o čem mluvím, taky mi to poprvé nebylo moc příjemný. A zas tak často to nedělám. A panák je jen bonus navíc... :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.02.2019 20:37 Žena vero-ni [134] Re: Parmička
Taky nezvládám... V práci jsem ale musela, po nanucnutí při odkalování, tak jsem zabalila rybku do vrstvy ubrousků a zamáčkla hmoždířem... Stálo mě to rozklepané ruce, jednoho panáka, ale myslím, že to bylo opravdu hned a rybka se netrápila...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.02.2019 20:36 R Muž ctibum [6920] Re: Cyklohentán
To já nevím. Ty jo...? U prásknutí si ale jistej jsem... :) Ale je mi to celkem jedno, každej podle svého gusta, žaludku, vědomí a svědomí... X-) pivo
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   07.02.2019 20:35 Andaska Re: ctibum
Samozřejmě, že na rybu, ale prásknout s ní je pro mě hodně bolestivé a kruté...i když pro rybku ten nejlehčí a nerychlejší odchod...jsem moc velká citlivka,no stydim
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.02.2019 20:34 Muž Cyklohentán [257] - nízkoúdržbové akvária s veľa rastlinami a hejnovými rybamiRe: ctibum
Veď keď tu rybu vhodis do ľadovej vody tiež netrpí ani sekundu, nie ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   07.02.2019 20:32 R Muž ctibum [6920] Re: Andaska
No je to otázka priorit. Když už to řešíš, tak chceš brát ohledy na sebe nebo na rybu...? ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.02.2019 20:10 Andaska Re: drvi
Blani, Ty to dáš, jo?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.02.2019 20:01 Muž Cyklohentán [257] - nízkoúdržbové akvária s veľa rastlinami a hejnovými rybamiRe: Andaska
Ja to tiež nezvládam. Ten pohľad na zničené telíčko by ma dorazil
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   07.02.2019 19:56 Žena drvi [2894] Re: Andaska
Jak kdo, nejrychleji je to nejhumánnější ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.02.2019 19:54 Andaska Re: ctibum
To ani já nedám. Ženské chtějí většinou i tohle uskutečnit co nejjemněji a bez použití síly ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   07.02.2019 19:52 S Muž invalida [3881] Re: parmička
Čičí... ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 5   07.02.2019 19:52 R Muž ctibum [6920] Re: Parmička
Doporučuju naučit se to prásknutí o zem, ušetří to spoustu práce a koneckonců i času, je to hned, jakože fakt hned...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.02.2019 19:26 Andaska Re: Parmička
Myslím, že do sněhu by to mohlo stačit. Normálně se dá usmrtit ve sklenici s ledem.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.02.2019 19:26 Muž Cyklohentán [257] - nízkoúdržbové akvária s veľa rastlinami a hejnovými rybamiRe: Parmička
Hoď ju do pohára s vodou a snehom, bude to v okamihu :-(
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.02.2019 19:25 Muž Wanderer [2102] - Skaláry - nejkrásnější ryby.Re: Parmička
To ji strč radši do ledu s vodou. Bude to rychlejší.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.02.2019 19:12 Žena Parmička [0] – usmrcení
Potřebuji rychlou radu: potřebuji usmrtit rybku. Myslíte, že jí můžu hodit do sněhu? Nebo nějaký rychlejší způsob, aniž bych s ní práskala o zem nebo na ní šlapala :-)

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.01.2019 16:46 Muž Irahayes [1]
Poslendí rozloučení dělám v teplé, nikoliv vařící vodě a je to okamžik...
Naštěstí jsem tohle už dlouho nemusel použít :-)

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.01.2019 09:10 Muž Strakááč [138] - Jižní Amerika a (Truhlář)Re: ctibum
Já teda jako rybář, když jsem chtěl chytat na mrtvou rybičku na candáta, tak jsem s ní taky musel hodit o zem... nejlepší způsob...
Jako vymejšlet cokoliv jinýho mi přijde zbytčný... Pokud by člo o rybu co jí měl někdo delší dobu např. deset let... To už bych šel asi aji pohřbít na zahradu...
Už jsem viděl nějakýho akvaristu na netu, co z uhynulých cichlidek měl pár kostřiček nalakovaných atd...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 9   15.01.2019 05:45 R Muž ctibum [6920] Re: vlka
Já s rybou hned u akvárka praštím o zem. Od vylovení otázka tak sekundy... A o ekologickou likvidaci se pak postará kocour...
Jestli na to nemáš žaludek, tak si tu kousek zpátky najdi návod na hřebíčkovou lázeň, nebo z čeho se to dělá, to je víc sluníčkový. Ale na konci bude uplně stejně mrtvá ryba... :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 13   15.01.2019 00:09 Žena drvi [2894] Re: vlka
vlka napsal:
...a to utracení...nevim, řezání hlav a šlapání mně přijde dost morbidní...

Každé usmrcení je morbidní, už z podstaty věci, ale bohužel to k životu taky patří. Usmrtit zvíře co nejrychleji je důležité a holt se to budeš muset naučit.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.01.2019 22:25 S Muž invalida [3881] Re: vlka
Zavolat číčí stydim
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   14.01.2019 21:52 Muž vlka [3453] Re: Wanderer, MonterMonty
Kluci díky za rady. Tetry žhavé jsou z Brna ze Sklorexu a na jedné nejstarší fotografii (z 12.10.2018) už takové hřbetní ploutve pár Teter má. Bohužel nemám detail pro porovnání velikosti poškození. Musím se rozhodnout co dál.
A to utracení,nevim. Řezání hlav a šlapání mně přijde dost morbidní.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.01.2019 16:29 Muž Wanderer [2102] - Skaláry - nejkrásnější ryby.Re: vlka
Ty menší jde taky zabalit do igelitu a rozšlápnout.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 14   14.01.2019 00:42 Muž MonterMonty [2431] - AmerikaRe: vlka
Názory se dost podstatně liší - dle mého názoru je šetrné utracení takové , kdy je život ukončen ve vteřině - rána z milosti, přerušení páteře ostrým nožem a pod ...
nicméně na rybce je vidět zřejmě počínající bakteriální rozpad hřbetní ploutve - v důsledku nechutně přerybněné nádrže
Do stolitrového akvária rozhodně nepatří skaláry ani pancéřníček kropenatý k tomu ještě dva ancáci a dalších 30 teter ..... filtr má malý objem filtračního média na tolik ryb , nestíhá odbourávat odpad z ryb a zbytků odumřelých rostlin - voda je plná dusíkatých látek - v důsledku tohoto pak mají ryby takovéto problémy, doporučil bych zamyslet se nad osádkou , prostudovat ve zdejším atlasu ryb nároky chovaných svěřenců - to akvárium je v podstatě časovaná bomba
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.01.2019 23:27 Muž vlka [3453] – Dotázek
Fotka k příspěvku Hezký večer, při pročítání těchto stránek jsme párkrát narazil na „šetrné utracení“. prosím jaký je to způsob utracení? Jakým způsobem se utracejí akvarijní rybičky? Tuhle nechci utratit. Snad jí ta ploutev doroste?
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   18.11.2018 12:37 Muž Cyklohentán [257] - nízkoúdržbové akvária s veľa rastlinami a hejnovými rybamiRe: Jája
Ja mám osvedčené rybu náhle ponoriť do ľadovej vody. Je okamžite na druhom brehu
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 9   18.11.2018 12:29 R Žena Jája [1426] - ŽivorodkyRe: Baffi
Na labyrintky nesmíš používat perlivou vodu. Nefunguje to a jen ji tím budeš trápit.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.11.2018 16:27 Muž AkvaBlázen [138] - RostlinyRe: Baffi
Já to dávám do mrazaku
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.11.2018 12:19 Baffi Re: Yirka
Já vím ale nemám na to žaludek
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 7   17.11.2018 12:04 Muž Yirka [9126] Re: Baffi
Stejně je nejlepší a nejrychleší ostrý nůž.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.11.2018 12:00 Baffi Re: sivieb
Dobře du koupit Magnezii a hodím jí tam zas moc nechci ji dávat do mrazáku
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.11.2018 11:58 Silviebaris Re: Baffi
Tak ji tam vhod a ještě to vlož do mrazáku... ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.11.2018 11:47 Baffi Re: sivieb
Fotka k příspěvku Děkuji za odpověďi je nejlepší prý Magnezia je na tom fakt špatně tak nechci aby ji to bolelo sad
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.11.2018 11:33 R Muž ctibum [6920] Re: Baffi
U Betty mi perlivka moc nefungovala...
Ryby v žádném případě nesplachujte do záchodu.

+ Přidat reakci


Žádná předchozí stránka
Přejít na další

[1] ...... 10 11

Zpět na obsah sekce Akvarijní ryby • Zobrazeno 17060x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/15576-usmrceni-ryby