Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Usmrcení ryby

NápovědaFórum » Akvarijní ryby  

Akvaristik.eu

Žádná předchozí stránka 1 Přejít na další stránku   1  
Usmrcení ryby
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.02.2019 16:50 S Muž @ invalida [3694] Re: ctibum
Hlad je hlad... nesmíš jim dávat granule stejně sou to sra...ehm kvalita pokulhává ctibum napsal: Tak tohle mi funguje jen u jedný kočky z pěti... hmm smich
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 5   08.02.2019 10:35 Žena @ drvi [2168] - RostlinyRe: Andaska
Andaska napsala: Blani, Ty to dáš, jo?
OT

Dám, ale nerada. Silnější igeliťák a ve vteřině silou prásk o zem a je to. Už ten obsah dál nezkoumám, naleju tam trochu Sava , zauzluju a vyhodím do popelnice. Ten panák je dobrej bonus, ale při nejhorším to dám i bez něj :) . Uvědom si, že nikdy nezabíjíš zdravou rybu ...Proto bych ji taky nikdy nedala kočkám (naši mlsouni by ji stejně jen očuchali ;-) )
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.02.2019 22:06 Žena @ Parmička [0] – usmrcení
Tak jsem s nim práskla do ledové lázně :-). Myslim si, že to měl taky rychle za sebou, chudák. A teď bych si dala toho panáka.
R.I.P. pan von Hornbach
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.02.2019 21:31 Žena @ Andaska [127] Re: vero-ni
Ježkovi voči coze . Ale oddechla jsem si, že je to fofr rychlost. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   07.02.2019 21:28 Žena @ vero-ni [34] Re: Andaska
No bez hlavy se už nemrská :-D právě, že jeden řez a do sekundy to má za sebou. Ale ještě štěstí, že to nemusí podnikat nijak často :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.02.2019 20:39 R Muž @ ctibum [3953] - Snažím se to nezahubit...Re: Andaska, vero-ni
Je to jen otázka praxe, vím o čem mluvím, taky mi to poprvé nebylo moc příjemný. A zas tak často to nedělám. A panák je jen bonus navíc... :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.02.2019 20:37 Žena @ vero-ni [34] Re: Parmička
Taky nezvládám... V práci jsem ale musela, po nanucnutí při odkalování, tak jsem zabalila rybku do vrstvy ubrousků a zamáčkla hmoždířem... Stálo mě to rozklepané ruce, jednoho panáka, ale myslím, že to bylo opravdu hned a rybka se netrápila...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.02.2019 20:36 R Muž @ ctibum [3953] - Snažím se to nezahubit...Re: Cyklohentán
To já nevím. Ty jo...? U prásknutí si ale jistej jsem... :) Ale je mi to celkem jedno, každej podle svého gusta, žaludku, vědomí a svědomí... X-) pivo
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   07.02.2019 20:35 Žena @ Andaska [127] Re: ctibum
Samozřejmě, že na rybu, ale prásknout s ní je pro mě hodně bolestivé a kruté...i když pro rybku ten nejlehčí a nerychlejší odchod...jsem moc velká citlivka,no stydim
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.02.2019 20:34 Muž @ Cyklohentán [169] - nízkoúdržbové akvária s veľa rastlinami a hejnovými rybamiRe: ctibum
Veď keď tu rybu vhodis do ľadovej vody tiež netrpí ani sekundu, nie ;-)
Reklama
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   07.02.2019 20:32 R Muž @ ctibum [3953] - Snažím se to nezahubit...Re: Andaska
No je to otázka priorit. Když už to řešíš, tak chceš brát ohledy na sebe nebo na rybu...? ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.02.2019 20:10 Žena @ Andaska [127] Re: drvi
Blani, Ty to dáš, jo?
OT
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   07.02.2019 20:01 Muž @ Cyklohentán [169] - nízkoúdržbové akvária s veľa rastlinami a hejnovými rybamiRe: Andaska
Ja to tiež nezvládam. Ten pohľad na zničené telíčko by ma dorazil
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   07.02.2019 19:56 Žena @ drvi [2168] - RostlinyRe: Andaska
Jak kdo, nejrychleji je to nejhumánnější ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.02.2019 19:54 Žena @ Andaska [127] Re: ctibum
To ani já nedám. Ženské chtějí většinou i tohle uskutečnit co nejjemněji a bez použití síly ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   07.02.2019 19:52 S Muž @ invalida [3694]
Čičí... ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 5   07.02.2019 19:52 R Muž @ ctibum [3953] - Snažím se to nezahubit...Re: Parmička
Doporučuju naučit se to prásknutí o zem, ušetří to spoustu práce a koneckonců i času, je to hned, jakože fakt hned...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.02.2019 19:26 Žena @ Andaska [127] Re: Parmička
Myslím, že do sněhu by to mohlo stačit. Normálně se dá usmrtit ve sklenici s ledem.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.02.2019 19:26 Muž @ Cyklohentán [169] - nízkoúdržbové akvária s veľa rastlinami a hejnovými rybamiRe: Parmička
Hoď ju do pohára s vodou a snehom, bude to v okamihu :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.02.2019 19:25 Muž @ Wanderer [1300] - Skaláry - nejkrásnější ryby.Re: Parmička
To ji strč radši do ledu s vodou. Bude to rychlejší.
Reklama
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.02.2019 19:12 Žena @ Parmička [0] – usmrcení
Potřebuji rychlou radu: potřebuji usmrtit rybku. Myslíte, že jí můžu hodit do sněhu? Nebo nějaký rychlejší způsob, aniž bych s ní práskala o zem nebo na ní šlapala :-)

Starší reakce

Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.01.2019 16:46 Muž @ Irahayes [1]
Poslendí rozloučení dělám v teplé, nikoliv vařící vodě a je to okamžik...
Naštěstí jsem tohle už dlouho nemusel použít :-)

Starší reakce

Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.01.2019 09:10 Muž @ Strakááč [115] - Jižní Amerika a (Truhlář)
já teda jako rybář když jsem chtěl chytat na mrtvou rybičku na candáta, tak jsem s ní taky musel hodit o zem... nejlepší způsob...
jako vymejšlet cokoliv jinýho mi přijde zbytčný... pokud by člo o rybu co jí měl někdo delší dobu např deset let... to už bych šel asi aji pohřbít na zahradu...
už jsem viděl nějakýho akvaristu na netu, co z uhynulých cichlidek měl pár kostřiček nalakovaných atd...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 9   15.01.2019 05:45 R Muž @ ctibum [3953] - Snažím se to nezahubit...Re: vlka
Já s rybou hned u akvárka praštím o zem. Od vylovení otázka tak sekundy... A o ekologickou likvidaci se pak postará kocour...
Jestli na to nemáš žaludek, tak si tu kousek zpátky najdi návod na hřebíčkovou lázeň, nebo z čeho se to dělá, to je víc sluníčkový. Ale na konci bude uplně stejně mrtvá ryba... :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 13   15.01.2019 00:09 Žena @ drvi [2168] - RostlinyRe: vlka
vlka napsal:
...a to utracení...nevim, řezání hlav a šlapání mně přijde dost morbidní...

Každé usmrcení je morbidní, už z podstaty věci, ale bohužel to k životu taky patří. Usmrtit zvíře co nejrychleji je důležité a holt se to budeš muset naučit.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.01.2019 22:25 S Muž @ invalida [3694]
Zavolat číčí stydim
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   14.01.2019 21:52 Muž @ vlka [33] Re: afc1886
...kluci díky za rady...Tetry žhavé jsou z Brna ze Sklorexu a na jedné nejstarší fotografii (z 12.10.2018) už takové hřbetní ploutve pár Teter má...bohužel nemám detail pro porovnání velikosti poškození...musim se rozhodnout co dál...
...a to utracení...nevim, řezání hlav a šlapání mně přijde dost morbidní...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.01.2019 16:29 Muž @ Wanderer [1300] - Skaláry - nejkrásnější ryby.
Ty menší jde taky zabalit do igelitu a rozšlápnout.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   14.01.2019 12:37 Muž @ Cyklohentán [169] - nízkoúdržbové akvária s veľa rastlinami a hejnovými rybamiRe: Jája
Ja mám osvedčené rybu náhle ponoriť do ľadovej vody. Je okamžite na druhom brehu
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 9   14.01.2019 12:29 R Žena @ Jája [955] - ŽivorodkyRe: Baffi
Na labyrintky nesmíš používat perlivou vodu. Nefunguje to a jen ji tím budeš trápit.
Reklama
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 14   14.01.2019 00:42 Muž @ MonterMonty [1659] - AmerikaRe: vlka
Názory se dost podstatně liší - dle mého názoru je šetrné utracení takové , kdy je život ukončen ve vteřině - rána z milosti, přerušení páteře ostrým nožem a pod ...
nicméně na rybce je vidět zřejmě počínající bakteriální rozpad hřbetní ploutve - v důsledku nechutně přerybněné nádrže
Do stolitrového akvária rozhodně nepatří skaláry ani pancéřníček kropenatý k tomu ještě dva ancáci a dalších 30 teter ..... filtr má malý objem filtračního média na tolik ryb , nestíhá odbourávat odpad z ryb a zbytků odumřelých rostlin - voda je plná dusíkatých látek - v důsledku tohoto pak mají ryby takovéto problémy, doporučil bych zamyslet se nad osádkou , prostudovat ve zdejším atlasu ryb nároky chovaných svěřenců - to akvárium je v podstatě časovaná bomba
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.01.2019 23:27 Muž @ vlka [33] – ...dotázek...
Fotka k příspěvku ...hezký večer...při pročítání těchto stránek jsme párkrát narazil na ,,šetrné utracení,, prosím jaký je to způsob utracení...???...jakým způsobem se ,,utracují,, akvarijní rybičky...???...tuhle nechci utratit...snad jí ta ploutev doroste...???...

Starší reakce

Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.11.2018 16:27 Muž @ Zetor [73] - Rychlerostoucí rostliny – Zetor
Já to dávám do mrazaku
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.11.2018 12:19 Žena @ Baffi [0]
Já vím ale nemám na to žaludek
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 7   17.11.2018 12:04 Muž @ Yirka [7751] Re: Baffi
Stejně je nejlepší a nejrychleší ostrý nůž.
Reklama
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.11.2018 12:00 Žena @ Baffi [0]
Dobře du koupit Magnezii a hodím jí tam zas moc nechci ji dávat do mrazáku
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.11.2018 11:58 Žena @ silviebaris [178] - ŽivorodkyRe: Baffi
Tak ji tam vhod a ještě to vlož do mrazáku... ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.11.2018 11:47 Žena @ Baffi [0]
Fotka k příspěvku Děkuji za odpověďi je nejlepší prý Magnezia je na tom fakt špatně tak nechci aby ji to bolelo sad

Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.11.2018 11:33 R Muž @ ctibum [3953] - Snažím se to nezahubit...Re: Baffi
U Betty mi perlivka moc nefungovala...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.11.2018 11:23 Žena @ silviebaris [178] - ŽivorodkyRe: Baffi
Ahoj,když si tady pročteš různé diskuze,určitě vhodnou odpověd najdeš...Já rybku dávám do ledu a nebo do perlivé vody,jak píšeš. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.11.2018 11:19 Žena @ Baffi [0]
Ahoj mám betta a už umírá leží jen na liště a DÝCHÁ už je takhle 5 dní a paní nám řekla že je lepší jí utratit než aby se trápila:( četla jsem že perlivou vodu a že usne a nic jí nebude bolet nevím jestli je to pravda. Pokud ne jaký je bezbolestný spusob? Děkuji za odpověď:-(
Reklama

Starší reakce

Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.10.2018 15:36 Muž @ Žralok [0]
Ja myslím, že medzi najlepšie spôsoby utratenia ryby patrí tento- rybu prelovíte do malej nádržky a do vody nalejete liehu, je to bezbolestné a pritom rýchle.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.10.2018 22:03 Žena @ Marylin [1] - Amerika – Bezbolestna smrt
Ahoj,
Doporucuji vsem 2 zpusoby pro humanni a bezbolestne utraceni ryby (je to i po porade s veterinarem, co se zabyva rybami):
1) hrebickovy olej (prodej v lekarne, v bylinkach...)
Dnes jsem takto utratila svoji kančici, skoro 30 cm sad - rozmichat si asi 10ml / 2 lzice v pullitru vody. Rybu odlovte do kyble a poma
lu prilevejte. Ryba se nejdrive uplne zklidnila, asi po 2-3 min sebou dvakrat skubla a bylo to... :-( pro jistotu pak do pytliku s vodou a do mrazaku.
2) do pytliku s vodou a do mrazaku
Ryba nema termoregulaci, cili zima ji neni. Pomalu se zklidnuje a usina. Utratila jsem tak uz nekolik ryb a jakmile he zavrete do tmy do mrazaku, zklidni se a pomalu usnou. Trva to vsak aspon hodinu nez se voda dost ochladi , takze pokud je to opravdu akutni, tak doporucuju ten olej... hodne sily vsem :-(

Starší reakce

Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   10.02.2018 21:56 R Muž @ ctibum [3953] - Snažím se to nezahubit... – Betta
Tak to má za sebou. Už jsem se na to nemohl koukat. Jen ležela na dně, k hladině se sotva dostala.
Z organizačních důvodů nepřipadala v tomto případě v úvahu dekapitace ani úder čímkoli nebo o cokoli a bublinky jsem nechtěl riskovat, tak jsem dal do sklenice studenou vodu s ledem, dal ji na půl hodiny na mrazák a pak do ní dal rybu. Ztuhla prakticky okamžitě, napočítal jsem asi sekundu...

Starší reakce

Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   07.02.2018 16:20 Muž @ Wanderer [1300] - Skaláry - nejkrásnější ryby.
Mrazím, když chci ještě studovat mrtvolu. Jinak vložím do kusu papíru, rozšlápnu a hodím do kotle. Rychlé a bez bioodpadu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   07.02.2018 13:56 Muž @ martmart [104] Re: Anthrax
Ano, mas pravdu.. budu to delat take tak.. jen s ni pro jstotu po uriznuti jeste jednou prastim.. diky za otevreni oci v teto otazce
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 14   07.02.2018 09:33 S Muž @ Anthrax [1660] Re: martmart
Ale fuj. Ani mrtvé ryby by se neměly splachovat do záchoda, natož aby takto byly ryby "utráceny". To tu rybu radši zamotám do síťky a pořádně s ní praštím a má to za sebou rychle. Pro klid v duši ještě oddělím nožem hlavu. Než aby se bůhvíjak dlouho trápila někde v odpadu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek -2   07.02.2018 09:20 Muž @ martmart [104]
coze Proste tobogan...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 8   06.02.2018 18:56 Žena @ lenkalor [277] Re: Eillen
My na vsi zase takové citlivky nejsme - koneckonců vždycky říkám, že zvíře radši porazíme, než abychom ho jedli zaživa. A vždy platí - čím rychleji a přesněji - tím lépe. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   06.02.2018 18:24 Muž @ RE5PEKT [246] - Život je jeden z nejtěžších.Re: UndeR
Souhlasím, že led není až tak špatná varianta, hlavně pokud je ryba menší (dřív, než jsem objevil hřebíčkový olej jsem to ostatně u malých čudel taky tak dělal.. ty malé ryby to mají fakt za pár). Větší je nejlepší omráčit a rychle jedním řezem (ostrý nůž) oddělit hlavu, ale to si chce alespoň v hlavě nacvičit, aby to člověk provedl čistě a rychle a nezaváhal u toho.
Žádná předchozí stránka
Přejít na další

[1] ...... 12

Zpět na obsah sekce Akvarijní ryby Přidat příspěvek • Zobrazeno 15286x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - http://rybicky.net/forum/15576-usmrceni-ryby