Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Výběr vhodného filtru

 

NápovědaFórum » Technika » Filtry 

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 5 Přejít na další stránku   1  
Výběr vhodného filtru
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   15.02.2018 12:03 Muž Papik [617] Re: Iceman
Někde jsem četl článek nebo viděl video, jak u stejného filtru vyměnit středovou trubku, přilepit k ní uřizlou originální koncovku, aby pasovala a na trubku nasadit dostatečně velký biomolitan. Ještě na to mrknu.

Nevím jestli je třeba vzduchovat, říkal jsem si, že když spí gupky a pancéřníčci na dně, rostliny ve tmě kyslík nevyrábí a na akvárku je kryt, tak by ho chtělo do vody trochu vzduchu přidávat.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.02.2018 10:26 Muž Iceman [96] Re: Papik
Pro začátek bych u tvého filtru vyměnil ten biomolitan za větší a jemnější. Ten originál stojí za prd. Mělo by to pomocí.
Proč potřebuješ na noc vzduchovat? Není to zbytečné?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.02.2018 10:00 Muž Cyklohentán [257] - nízkoúdržbové akvária s veľa rastlinami a hejnovými rybamiRe: Papik
Podľa mňa nad tým netreba toľko špekulovať. JirkaŠčobák má všetky akvária bez filtra. Ale samozrejme nevravím že filter je v akváriu na nič. Ale ak je v ňom veľa rastlín, vhodný počet vhodných rýb a nejaká čistiaca čata, nehrá až tak dôležitú rolu (to je iba môj postreh, nie skúsenosť a nehovorím že to tak musí byť). Prietok filtru voliť radšej väčší a postupne znižovať aby v akváriu nebol tobogan. Filter sa čistí až keď sa mu výraznejšie zníži prietok, čistenie 2x týždenne mi ovšem nepripadá ako dobrý nápad. Ja tiež zvažujem vypnutie filtru v mojom bettárku, ale mám tam zabehnutý siporax takže neviem neviem.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   15.02.2018 09:48 Muž powery [250] Re: Papik
Ve stejném objemu jsem měl čerpací hlavu Atman 200 a molitan 16x10x10. Rozhodně jsem nemusel čistit každý týden, dokonce ani každý měsíc. V pohodě to stíhal. Vyměnil jsem ho za externí JBL 701, ale to spíš jen proto, protože byl filtr "k dispozici". Musím ho brzdit.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.02.2018 09:08 Muž Papik [617] – Výměna filtru
Ahoj, uvažuji o výměně filtru AquaEl Fan Filter Mini Plus, protože má velmi malou filtrační hmotu a když chci na noc vzduchovat, nemohu ho mít nastavený na minimální výkon, čímž je v akváriu poměrně velký proud vody.

Filtrační hmota se též velmi rychle zanáší, při týdenním čištění se mi zdá už dost zanesená. Možná bych jí mohl čistit 2x týdně, pokud bych filtr neměnil?

Předpokládaná výměna by byla za vnitřní filtr Aquatlantis BioBox 0 (pro externí není prostor). Je to dobrý nápad? Trochu mě odrazuje, že filtrační náplně je třeba pravidelně měnit, jestli jsem to správně pochopil, nelze je čistit a použít opakovaně.

Od ledna jsem si přečetl množství článků i příspěvků v diskuzních fórech pro začátečníky, ale informace jsou často protikladné.

Někdo píše, že je třeba silný proud, 10x za hodinu přefiltrovat nádrž, aby se dostaly živiny ke všem rostlinám. Další naopak doporučuje jen slabý proud, 1-2x přefiltrovat akvárium a nečeřit hladinu.

Jeden píše, že zásadně nevzduchovat (a netýká se to jen při dodávání CO2), další naopak vzduchovat.

U low-tech akvárií nehnojit, nebo naopak hnojit (v souladu s osvětlením a množstvím rostlin), aby rostliny nehladověly.

Hledám cestu, jak vyrovnat biologickou rovnováhu v akváriu, ale z dostupných informací jsem akorát zmatený.

Děkuji za radu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.02.2018 05:18 Muž File1980 [53] Re: kostka
Po zajetí je tiché.Vůbec ho neslyším.Za mě pro 100 l AQ dobrá volba. X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   15.02.2018 05:12 R Muž afc1886 [14704] Re: kostka
Kup tu 201 akvarijni-cerpadla-regulace-vody.heureka.cz/… a to nasávání na vytváření bublinek vůbec nebudeš potřebovat.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.02.2018 00:41 kostka – Čerpadlo
Zakládám 100 litrové akvec (nenáročné rostliny a asi 15 - 20 neonek) a potřeboval bych poradit s filtrem. Uvažují pořídit Atman čerpadlo JKA-IP200 400 l/h a biomolitan 10x10x24 cm jemný PPI 30. V prodejně mě ale radí koupit čerpadlo silnější Atman čerpadlo JKA-IP201 500 l/h. Mám též obavy z hluku čerpadla (bublinek).Moje polovička je velice citlivá na hluk a akvárium, bude ve vedlejší místnosti. Bude méně výkonné čerpadlo stačit, anebo mám koupit větší? Má někdo zkušenosti s těmito čerpadly? Jsou tichá? :-( :-(

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.01.2018 16:50 Muž Kubaa [718] Re: Kateřina
Třeba dennerle nano eckfilter. Ale možností je spousta.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   09.01.2018 16:42 Kateřina – Akva 25 l
Zdravím,potřebovala bych poradit, jaký filtr vybrat do akva o objemu 25 litrů pro jednu bettu.. Předem děkuji
Vyzkoušejte

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   15.12.2017 15:03 Žena Lennis [6] - Bojovnice pestrá (Betta splendens) – Tetratec EasyCrystal pro malá akvária
Fotka k příspěvku Koupila jsem si 30 litrové akvárium set od Tatry, AquaArt, kde byla filtrace Tetratec EasyCrystal, ale přijde mi, že hodně víří vodu. Tak jsem tam dala menší nástavec, aby měla bety bojovnice klidnější vodu. Snad to nebude ničemu vadit.
PS: Původní víření je vidět na videu ze třetího dne, na dnešních fotkách je to již klidné.
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   03.12.2017 19:08 R Muž romant [27987] Re: Dan
Tak jestli ho už máš. ;-) :) palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.12.2017 19:06 Dan
A kdybych ho často propral :-) ?? napříklat 1x týdně
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   03.12.2017 18:31 R Muž afc1886 [14704] Re: Dan
Tento filtr má strašně malý objem filtrační hmoty, jsou 100x lepší filtry. Za mě nebrat.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.12.2017 18:13 Dan
Ahoj,chtěl sem se zeptat jestli do 100 L akvária je vhodný filtr Hailea RP-400 hop

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.10.2017 23:12 Muž Tudy [330] - KrevetkyRe: Irena
Tak na 125 l stačí i kostka bioakvacitu a čerpadlo za pár stovek. Proč chceš měnit? Jinak třeba toto nevypadá špatně:
www.juwelakvarium.cz/…
ještě 1 odkaz
rybicky.net/forum/15130-vnitrni-versus-vnejsi-filtr
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.10.2017 23:03 Žena Irena [0] – Juvel
Ahoj. Mám juwel akvárium 125l s vestavěnou filtraci bioflou 3.0.
Přemýšlím vyměnit za vnější eheim. Dáte mi někdo radu zda vymenit popřípadě za jaký?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.10.2017 15:56 dusa Re: Maq
Když jsem psal do prodejny kde zároveň objednávám akvárium tak mi tento poradili, protože má navíc nějaké čerpadlo. Ale rači tedy dám ten venkovní závěsný a časem kdyby nestačil tak bych koupil nějaký silnější vnitřní.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.10.2017 14:33 Maq Re: dusa
S tím umístěním nad akvárium buď opatrný. Vnější filtry na to nejsou dělané, vždy se dávají pod akvárium.
Pokud na tom umístění nad akváriem trváš, budeš asi potřebovat něco speciálního.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   21.10.2017 12:38 Muž NHKG [3900] - HadohlavciRe: dusa
Ten filtr se může umístit nad akvárium? Nikde jsem se to nedočetl. Většina externích filtrů toto neumožňuje! Konstrukce toho filtru mi přijde z hlediska údržby hodně nešťastná.
1300l/h bude pro 400l akvárium spíše málo než moc, protože reálný průtok bude po zaběhnutí tak třetina udávaného (platí pro všechny vnější kanystrové filtry), takže bude slabší než u toho tvého starého vnitřního filtru 550l/h.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.10.2017 12:05 dusa – Silný nebo slabý filtr?
Dobrý den,
budu teď dělat nové akvárium o rozměrech 120x60x60 což je kolem 400l. Chtěl jsem se zeptat jaky byste mi doporučili filtr do tohoto akvária. Chtěl bych nějaký venkovní aby nezabíral v akváriu zbytečně místo a také bych ho potřeboval umístit nad akvárium. Na jedné stránce ze které budu zároveň i kupovat akvárium mi poradily tyto dva

www.akvaristikafm.cz/…

www.akvaristikafm.cz/…

Byl jsem rozhodnutý pro ten druhý, v popisku je, že je vhodný pro nádrže 200-600l. Průtok za hodinu tam ale je 1300l, což by zvládlo celou nádrž asi 3,5x za hodinu což si myslím že je moc. Je možné že by šel ubrat aby nebral tolik vody za hodinu, ale chtěl jsem se poradit s někým kdo tomu rozumí.
Další možnost by byl venkovní závěsný filtr (mám starý aquael 200) Na krabici je napsáno že je vhodný pro akvária 200l ale zvládne 550l/h, tak si myslím že by mohl stačit kdyby bylo akvárium dostatečně osázené rostlinami. Předem děkuji za odpověď.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.10.2017 19:44 fingerstyle Re: NHKG
3x skalara,2 x heros,8x akara hnědá 6x ramirezka.Bude to dočasné akvarko.Končím s rostlinným akvárkem a budu dělat backwater.Takže do te dvoustovky dám rostliny, zajetej venkovní eheim, a budu předělávat třistapadesátku.Takže mám v plánu tam zatím nechat zajet nějakej větší bublifuk.Až dám ten eheim aby mi trochu zajel tu předělanou třistapadesátku tak aby tam něco bylo...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   14.10.2017 19:34 Muž LeRi [315] Re: fingerstyle
Proč bublifuk? coze
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.10.2017 19:28 Muž NHKG [3900] - HadohlavciRe: fingerstyle
Co tam bude za ryby? Mi přijde obojí hrozně slabé. Nechceš radši čerpací hlavu s kostkou molitanu místo bublifuku?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.10.2017 18:16 fingerstyle
Zdarec.Jaký by byl nejvhodnější bublifuk do aq 200l www.profiplants.cz/… nebo www.svetkrmiv.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.10.2017 19:03 Muž Jarry [1437] Re: Losky
Hledej Durso standpipes. Je to systém, který by měl být absolutně tichý, další systém je např. Herbie overflow - dvoutrubkové řešení, přijde mi zcela dostatečné.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.10.2017 17:01 Muž O.Tom [439] Re: Losky
V akváriu je voda do hranice přepadu přes hřeben a nic se neděje.
Pod akváriem je skleněný filtr napuštěný do plna vodou a nic se neděje.

Ve filtru se spustí čerpadlo, to začne čerpat vodu z filtru do akvária a v akváriu vznikne přebytek vody, který odtéká přes hřeben do přepadové komory a pak samospádem těmi trubkami dolů do filtru.
Pro samotnou funkci tam ty kolena být nemusí, ale možná to snižuje hluk přepadu.
Určitě nic nenasávají, voda do nich vtéká samovolně jak se zvyšuje její množství v přepadové komoře.

Ty díry tam budou spíš pro to, aby voda bez problému natekla do těch dolů otočených kolen a následně do trubek a nepřetlačovala případný vzduch... pokud je třeba spodní část trubek ponořena do vody ve filtru. Ale to by jsme potřebovali vidět... pro přesný popis a vysvětlení.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.10.2017 15:02 Muž Vstrom [82] - MalawiRe: vaaclav
Fotka k příspěvku Tak se zkusím dohodnout na tom, aby teda udělali v akváriu zadní vnitřní filtr. Chci tam ještě pozadí, tak by neměl být problém tam zakomponovat vstupy a výstupy a snad to bude fungovat dobře. Jen teda netuším, jak silné čerpadlo, aby se třeba případně nespálilo, když by se filtr třeba zanesl.
Jinak koukal jsem na Facebook, kde má několik svých akvárií a zajímalo by mě to co je na foto. Je mi jasné, že tam teče voda hřebenem a pak ta ohnutá kolena vodu nasávají a nahoře jako jsou ty dirky to je proto, když by klesla voda v akváriu, aby to přisálo vzduch a přestalo to dolů do filtru téct?
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.10.2017 14:26 R Muž vaclav [14611] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: Losky
Tak přepadový filtr pod akváriem ano, jen budeš potřebovat silnější čerpadlo protože bude muset překonat výškový rozdíl a trochu je problém že vývod nemůže být pod hladinou aby ti přes čerpadlo nenatekla voda do filtru ale i to se dá vyřešit. Já mám filtr vedle akvária a nic než molitan v něm nemám. Měl jsem i siporax ale neshledal jsem na něm nic tak vyjímečného a pro mě je praktičtější molitan. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.10.2017 14:10 Muž Vstrom [82] - MalawiRe: vaaclav
tak můžu tam sáhnout PETkou, ale už mě nebaví týdně pořád lítat s hadicema:)
A ten filtr byste udělali po celé délce nebo jen v části? Případně co se do těch komor dává? Třeba mi p. Zídek poradí, ale ten mi spíš doporučoval ten spodní přepadový, údajně nic nehrozí, ale samozřejmě raději vnitřní
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.10.2017 13:00 R Muž vaclav [14611] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: Losky
Pokud máš i pokojové rostliny tak lít vodu z akvária rovnou do odpadu je hřích. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.10.2017 10:18 R Muž ctibum [6926] Re: Losky
Nezasviníš. Když budeš mít po ruce misku nebo nějakou škatulku, do který ten molitan hned na akvárkem dáš, tak je to v pohodě. A bordel, co zůstane v komoře, zůstane v komoře (pokud nezapomeneš vypnout čerpadlo :) ) a odtud ho pak odsaješ do kýble nebo v tvém případě do odpadu...
U mojí "200" mi vlepení filtru navýšilo ve Sklorexu cenu tuším o 800,- včetně černého skla...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.10.2017 10:15 Muž Vstrom [82] - MalawiRe: NHKG
Fotka k příspěvku Ano, napadlo mě, že bych akvárium udělal na šířku třeba 70 a 10cm zezadu bych obětoval filtraci, ale nevím, jak to pak je s číštěním takového filtru. U kýblů jsem měl nainstalované předfiltry od Eheimu, které jsem jednou za 14 dní vypral a nasadil na sací koš a filtry samotné jsem otevřel jednou za rok. Tady se bojím toho, že když budu pak z těch zadních komor vyndávat ty molitany, že akorát zasviním vše okolo.
Jen tedy nevím, jak pak dopouštět vodu, jestli mít u poslední komory vyvrtané dno a tam trubku do odpadu a druhou trubku na dopuštění?
Tahle varianta mi přijde možná nejlevnější, ale kdo ví. Mě doporučil u spodního filtru čerpadlo Eheim 3000. Osobně klidně připlatím za kvalitu, ale aby to stálo za to.
Akvárium bude umístěné podobně v rohu jako je to na foto, tak i bok filtru by bylo dobré mít zakrytý.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.10.2017 09:34 Muž NHKG [3900] - HadohlavciRe: Losky
Být tebou, nechám si vlepit filtr do akvária a udělám akvárium co největší. Sice přijdeš o kousek akvária, ale riziko vytečení akvária kvůli filtru bude skoro nulové. Cena by měla být nízká.
Konstrukci asi bude výrobce znat lépe než já, ale většinou se udělá komorový filtr podél zadní stěny akvária, přední sklo filtru černé, aby nerušil pohled do akvária. Náplně filtru stejné jako u toho filtru po akváriem.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.10.2017 07:59 Muž Jarry [1437] Re: Losky
Držel bych se doporučení, správně navržený skleněný filtr bude už z principu bezpečnější, než jakýkoliv kanystr. Ta cena je myslím odpovídající, sám jsem si počítal cenu za cca 160l skleněný filtr a včetně médií, čerpadla a všech trubek a ventilů kolem mi to vychází hodně podobně. Vnitřní vlepený je nejbezpečnější a nejlevnější řešení. Kanystry bych dal až na poslední místo, počítej s tím, že ty Fluvaly FX6 bys tam pravděpodobně musel mít 2 a jsi opět na 12 tis. (se základními filtračními médii).
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.10.2017 01:59 Muž Vstrom [82] - Malawi
Ahoj, do měsíce budu objednávat nové akvárium 200x60x60 (možná i větší max 210x70x60) a potřeboval bych poradit. Akvárium budu od pana Radima Zídka a doporučil mi spodní skleněný filtr, ale popravdě se trochu bojím dalšího akvária a plna trubek.
Osobně více věřím externím kanystrovým filtrům a navíc dva mám (Eheim 2075 a JBL e901).
Filtr od pana Zídka vyjde celkově asi na 12tis. Nebylo by lepší spíše udělat vnitřní vlepený filtr nebo použít ty externí filtry, kde bych JBL nahradil Fluvalem FX6?
Jediné, od čeho nechci ustoupit je odpouštět akvárium přímo do odpadu, který bude u akvária a zároveň i napouštění vody pomocí termostatické baterie, která bude také u akvária.
Nebo jaký máte názor? Jedná se o Malawi biotop a rád bych co nejčistší vodu.
Díky moc

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.10.2017 14:23 Muž NHKG [3900] - HadohlavciRe: SlavekB
Jak předimenzovaný? Objem navíc je prospěšný. Co se týče průtoku, tak záleží na tom, jak bude akvárium vypadat. Ale s rozstřikovací rampou by to neměl být problém průtok usměrni tak, aby nevadil. Reálný průtok filtru bude odpovídat vnitřnímu filtru cca 700l/h.
Akorát se mi moc nepozdává ta značka. Neznám moc lidí co by ho měli a i z toho mála dva s ním měli velké problémy a vypustil jim částečně akvárium.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.10.2017 14:18 Muž SlavekB [168] - Živorodky – aqua nova NCF-1500
Mám možnost pořídit (zadarmo) filtr aqua nova NCF-1500 do 200 litrové nádrže.
Nebude na takovou nádrž hodně předimenzovaný?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.05.2017 14:24 ACSlater – JoKa
Pozeral uz aj zhruba mam nieco ale pre istotu dam asi predsa len 3 watt a oproti tym dvom filtrom ktore tiez budu mat v sebe prevzdusnovacie kamienky dam asi nejaky 20 cm kamen alebo nieco podobne na prevzdusnovanie s nnejakym regulatorom cize bublinky a budlinky, rozdvojka a hadicky extra prisaky na sklo... Dneska to poobjednavam ak stihnem.
EDIT-A este nasiel som tvoj prispevok v inom vlakne vzduchovaci motorcek ja mam ten hailea ktori nedoporucujes tak si dam tiez ten tetra aps ale 100 alebo 150 ja by som zvoyil 150.? Akva. 112 litrov.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.05.2017 12:07 Muž Banung [28] – Filtr a průtok vody
Já bych měl dotaz k rychosti průtoku vody. Páč mi přijde, že teorie se dost liší od praxe.
Např. pro Hamburský filtr se udávají nějaké hodnoty rychlosti průtoku vody plochou filtru. Když prý rychlost proudění klesne nebo se zastaví, tak bakterie zahynou a je to prů...

Těchto hodnot ale nikdy nemůže být dosaženo bublifukem, i když to je účinný filtr, vzhledem k tomu, že v akvaristikách filtruje přerybněná akvária bez rostlin.

Takže:
a) buďto existují bakterie pro různé rychlosti proudění
b) celé to funguje trochu jinak než si myslíme
c) existují i bakterie pro nulové proudění, např. lávových kamenech, nebo filtračních pěnách bez proudění. (to samé funguje i v "živých kamenech" v mořské akvaristice"
coze
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.05.2017 10:52 JoKa Re: ACSlater
Stačí ti rozdvojka a pár škrtítek. Mrkni na odkazy od Ctibuma... ;-)
Neboj, bublifuky ti nějaký zásadní proud fakt neudělají...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   21.05.2017 10:36 R Muž ctibum [6926] Re: ACSlater
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.05.2017 10:14 ACSlater – JoKa
A neuroby mi to silny prid vody? Axolotli nemaju radi ked je sulny prud v akva. A tento kompresor ma iba jeden vivod takze bude lepsie asi ked kupim taky kde je viac vivodov s nejakou regulaciou prietoku? Nebude to lepsie??
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.05.2017 08:52 JoKa Re: ACSlater
Ano.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.05.2017 07:48 ACSlater – JoKa
Takze ak to spravne chapem tak 2 taketo filtre vedla seba plus jeden cisto iba vzduchovaci kamienok oproti do rohu. A vsetko to zapojit na jeden kompresor?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.05.2017 22:07 JoKa Re: ACSlater
Nerozumím jak to myslíš, ale to je jedno... Ten bublifuk, co tam teď máš kup ještě jeden a ať běží oba zaráz...

A nebo kup toto: www.akvapotreby.com/…

Do protějšího rohu akva vzduchovací kamínek a máš vystaráno... Utáhne to i ten tvůj kompresor...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.05.2017 21:34 ACSlater – JoKa
No ale ked dam 2 taky isty filter myslim tu penu/molitan a vduvaci kamienok oproti tak ten molitan akoze filter bez vzduchovacieho kamienku nepojde ak ma chapes co myslim alebo mi skus poslat link ak ta mozem poprosit na nejaku stranku ake fitre pouzivas nech si to viem pozriet.

Zatial dakujem.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.05.2017 21:21 JoKa Re: ACSlater
Pokud bude zajištěna cirkulace vody (třeba vzduchovacím kamínkem v protějším rohu), tak je vcelku jedno, že budou oba na jedné straně... Děj nový a současně nech běžet i starý a bude to ok... Silnější motorek budeš asi potřebovat, když přidáš další filtr...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.05.2017 21:17 ACSlater – JoKa
A mozem ich dat aj na jednu stenu akva. Jeden vedla druho? Pitam sa preto je to trosku hlupost ale to je strana z ktorej mam vyhlad na akva a cele by som si to potom zakryl ked by boli oproti sebe a mojim axom by som tak zobral trosku viac miesta.? Teoretycki by som to cele mohol manualne prerobyt dat jednu vecsiu penu trubky nejake kamienky na bublinky a nejaky 4-6 watt vzduchovaci motorcek... ale to by som dal upne novu penu na filtrovanie a to asi nebolo dobre.??
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.05.2017 20:48 JoKa Re: ACSlater
Ty filtry co máš bych dal do 112l dva... ;-)

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [5] ...... 22 23

Zpět na obsah sekce Technika • Zobrazeno 26837x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/15129-vyber-vhodneho-filtru?od=201