Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Výběr vhodného filtru

 

NápovědaFórum » Technika » Filtry 

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 3 Přejít na další stránku   1  
Výběr vhodného filtru
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   09.06.2020 20:44 Muž _ucx_ [1406] - Symphysodon + CorydorasRe: vlka, sirius
Podle mě není špatný nápad, pokud máš jeden AquaBall a jeden BioPower, ty jejich košíčky nakombinovat. Mít dva sací a dva průchozí apod. Já jako přídavné sací použil košíčky z předfiltru, ale to dávalo smysl právě jenom v případě, kdy jsem měl dva filtry. Momentálně provozuji 2ks v konfiguraci 2x sací koš (bioakvacit), 3x průchozí koš (1x bioakvacit, 2x kuličky eheim), malý ukončovací koš (bioakvacit) a čerpací hlava, čili jsou to už solidní monstra :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   09.06.2020 20:08 Muž vlka [3443] Re: sirius
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvku Čauky, perleťáčky ti mohu z vlastní zkušenosti doporučit, nádherné zvědavé rybičky. A jak píše _ucx_ skládání košíků pochopíš hned, tohle je sice EHEIM Aquball, ale princip je stejný, jsem s tímhle filtrem naprosto spokojený...
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   09.06.2020 20:02 R Muž afc1886 [14655] Re: sirius
Nezapomeň v hornbachu využít garanci nejnižší ceny. Ušetříš peníze a koupíš něco navíc. ;-) ahoj
EDIT- tady máš video jak se to skládá m.youtube.com/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   09.06.2020 19:31 Muž _ucx_ [1406] - Symphysodon + CorydorasRe: sirius
To pochopíš snadno, prostě až koupíš ten filtr a budeš ho skládat, tak to uvidíš, nejde to nepochopit :-)

T. leeri jsou parádní ryby, držím palce. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.06.2020 19:22 Muž sirius [54] Re: _ucx_
Veľmi pekne ďakujem za výborný optimálny tip.
Ten Eheim BioPower 200 je taká celkom príjemne do akvárka schovateľná trubička. :) Priznám sa: musím už len prísť na kĺb tomu, ako k tomu pripevniť tie dva prídavné košíčky...
Cenovo super a Hornbach je tiež super, lebo ho mám stále po ceste.
Rybky neviem úplne presne, aké budú, ale začnem asi T. leerkami, páči sa mi (bytostne) koliza Tr. lalius, z mladosti aj rajovce. Ako to v čase pôjde, doplnil by som "oblastne" ekopríbuzníčkami.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   09.06.2020 18:06 Muž _ucx_ [1406] - Symphysodon + CorydorasRe: sirius
Nepíšeš to podstatné a sice kolik ryb...

Já osobně bych tam dal svůj oblíbený Eheim BioPower 200 se dvěma košíčky navíc nebo BioPower 240 s jedním košíčkem navíc. Jestli sací nebo průchozí, to už asi není úplně podstatné, jen ty sací asi seženeš snáz, dají se totiž koupit jako předfiltr (například www.hornbach.cz/… ). Ale někdo ti doporučí jenom čerpací hlavu a velkou kostku bioakvacitu a bude mít taky pravdu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.06.2020 17:53 Muž sirius [54] – filter do 225 l
Milí priatelia: poradili by ste mi nejaký filter - do akvárka 225 l ?
Nemusí to byť nič špeciálne, stačí obyčajné, kľudne aj lacné - lepšie vnútorný(?)
len aby ho moc nebolo počuť (mašinku; bublanie vody samozrejme môže), akvárko mám v pracovni.
V nádržke mám položený jemnejší čistý kremitý piesok, frakcie 0,5 - 1 mm.
Pôjdu doň bežné rastlinky a juhovýchodoázijské rybičky, zatiaľ len obvyklý štandard.
Ďakujem za akúkoľvek radu či námet. Sirius (B.)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.06.2020 15:33 Muž _ucx_ [1406] - Symphysodon + CorydorasRe: Inza
Pokud je to uzavřený systém, tak nemusíš výtlak vodního sloupce čerpadla vůbec řešit. U otevřeného představuje problém materiál armatur čerpadla (zpravidla mosaz a obvykle se nikde přesně nepíše, jaká přesně mosaz), což by řešilo nějaké potravinářské nebo vinařské čerpadlo, jenže ta mají zase příliš velký výkon. No a pak je tu možná možnost dát tu nádobu s filtrem na nějakou konstrukci těsně pod strop.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.06.2020 15:06 Inza – Filtr ve sklepě
Pro 500 l akva plánuji umístit filtr do technické místnosti ve sklepě pod akvariem. Vlastní filtr mám udělaný z nádoby pro pískovou filtraci bazénu, ale mám problém s čerpadlem, žádné z akvaristických nevydrží sloupec vody zhruba 5 m. Nemá tu někdo zkušenost s podobným řešením ? Díky.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.05.2019 10:11 R Muž Anthrax [4739] Re: Irkara
Pro jednu bettu podle mě vpohodě. Akorát ta „rozstřikovací rampa“ se dává většinou pod vodu a bývá nasměrovaná tak, aby zespodu mírně čeřila hladinu. Tím eliminuješ to šplouchání.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.05.2019 10:07 Irkara
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvku Ahoj, chtěla bych se zeptat, zda je tento filtr pro začátek v pohodě a jestli funguje přijatelně. Je to do akvárka které má 30 litrů a chci v něm mít kytky a bettu (později možná ještě pancéřníčky). Takhle se mi líbí, že nedělá žádný proud, který by mohl rostlinám a bettě vadit a je ultra tichý (v podstatě slyším jen občasné tichounké zašplouchání).

Je teda ok?
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.05.2019 19:05 Muž nekdo [353] Re: Buldr
no kdyby nekdo netrval na tech rozmerech filtru, tak bych doporucil od sery biofiltr uv 400 sera.cz/…
sam jsem ho driv mel... ale za ty penize uz bych sel do poradneho externiho...ve smyslu trochu pritlacit na penezich a mit mnohem vice filtracniho objemu....

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   14.05.2019 07:36 Muž Shimi [682] Re: Buldr
Po zkušenostech a laborování ti doporučím dvě varianty řešení. Buď klasický HMF, třeba rohový, a nebo si nechat vlepit (můžeš sám, pokud jsi zručný) do akva přepážku a celý systém filtrace si udělat podle svých představ, což je podle mě ta nejlepší varianta. Ostatní řešení jako Aquael Turbo, Eheim Aquaball, atd. jsou jenom vytloukání klínu klínem. Pro představu se třeba mrkni na systém filtrace od firmy Fluval, konkrétně Fluval Spec 5.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.05.2019 22:29 Muž 4Sima [1888] Re: Buldr
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.05.2019 20:16 Muž PetrO [752] Re: Buldr
Kdysi jsem pokukoval po tomhle
www.rostlinna-akvaria.cz/…
ale nakonec mám stejně externí.
Líbilo se mi, že se dají přikoupit jednotlivé nádobky pro náplně..
Ale jaký opravdu je, to netuším..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.05.2019 19:57 Muž vlka [3443] Re: Buldr
Vyměnil jsem v setu základní vnitřní filtr co tam byl za: www.rostlinna-akvaria.cz/…
Naprostá spokojenost. Nabízí i všechny tyto druhy ve formě „Biopower“. Můžeš měnit náplně, dokupovat koše.
Dole máš i diskuzi uživatelů.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.05.2019 19:47 Muž Shimi [682] Re: ctibum
Píše, že chce nový vnitřní filtr. Ten závěs tam trochu mate, ale to připisuju tomu Aquatlantisu, který se dá zavěsit.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.05.2019 19:37 R Muž ctibum [6870] Re: Shimi
Biobox vím, měl jsem. Ale nevím, co tazatel chce...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.05.2019 19:29 Muž Shimi [682] Re: ctibum
On je vnitřní a zároveň i závěsný. Buď ho můžeš přidělat klasicky pomocí přísavek a nebo zavěsit pomocí závěsek, které jsou součástí balení, ale vždy to bude uvnitř akva.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.05.2019 19:26 R Muž ctibum [6870] Re: Buldr
Aquatlantis dává do 60 l setu Mini BioBox 2...
A chceš teda vnitřní, nebo závěsný...?
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.05.2019 19:22 Muž Shimi [682] Re: Buldr
Máš v tom hokej. Mini Biobox 0 neexistuje. Existuje pouze Mini Biobox 1 a 2 a potom řada Biobox 0, 1, 2, 3. Tvým rozměrům odpovídá Mini Biobox 1 (235x117x70), ale ten je pro objem akva max. 40 litrů. Pro 60 litrové akva je určený Biobox 0, ale ten má rozměry 235x198x70. Jinak náhrada za tento typ filtru, tím myslím s vyměnitelnými médii o takovém objemu, není žádná.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.05.2019 18:39 Maq Re: Buldr
Buldr napsal: tip na účinný filtr
Účinným filtrem myslíš co konkrétně?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.04.2019 21:45 Muž nekdo [353] Re: Jirka1987
Super - není co dodat :) snad jen šťastnou ruku při výběru čerpadla :)))
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.04.2019 21:16 Jirka1987 Re: nekdo
Jj kostka bude velká - 10x14x30cm, tak jak mi doporučil afc1886.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.04.2019 21:06 Muž nekdo [353] Re: Jirka1987
Tak to bych se vubec kostky vubec nebal, ale bude potreba dat pozor na velikost, jak psala Andaska.
Jedna vec, cemu to muze vadit je design..a to se da schovat pekne za bridlici...
A nebo udelat prepazku z cerneho skla, za to cerpadlo (nemusi byt nutne hlava) a pocist si tady jak to funguje - te nejlepsi variante se rika HMF, v akvarku ho ma treba NHKG a nafoceny to ma v prezentaci treba Honza (wanderer a jeho vetev s hodinami).
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.04.2019 20:20 Anďaska Re: Jirka1987
Hlavně si vyber tu kostku dostatečně velkou ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.04.2019 20:09 Muž nekdo [353] Re: Jirka1987
Potenciálně špatný nápad.
Začněte tím, že nám prozradíte, co tam bude za ryby, kolik jich tam bude (přibližně) a jak velké to bude akvarium, jestli tam bude dost rostlin. Prostě co byste měl rád vevnitř. :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.04.2019 20:03 Jirka1987 Re: nekdo
Ok, no uvidím z praxe, každopádně začnu biokostkou s čerpadlem a uvidí se.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   24.04.2019 18:18 Muž nekdo [353] Re: Jirka1987
V nekterych pripadech (zalezi na osadce) to ale muze byt megamaxi vyhoda.
Rozdil je v cene a designu - funkcne to muze byt na stejno, ale nemusi - zalezi na osadce (na te nejvic) a take na tom, co se snazime filtrem vyresit. Nekdo se s tim snazi vyresit "odkladani udrzby" nekdo ma pocit, ze je to vsespasne, nekdo ma pocit, ze v tom bydli miliardy uzitecnych bakterii - nekdo chce "jen" kristalove pruzracnou vodu.
Je potreba rozlisit jestli se bavime hlavne o mechanicke filtraci, nebo o biologicke, pripadne o moznostech upravy nekterych vlastnosti vody v akvariu (raselina a spol).
Treba ja kdysi mel biopower u tlamovcu a vymenil jsem ho za kostku a hlavu a rozdil byl markantni, naopak potom byl v jine nadrzi a kostka nezvladala a biopower to vyresil.
Dneska uz ho mam jen jako pomocny - ctete abych si nezadelal hlavni (externi) - pouzivam ho na vyloveni bordelu treba pri zakladani (proste naplnim vsechny komory vatou a cekam az se voda vycisti - za den to v pohode odfiltruje 200l akvarium "do cista" (ve smyslu cista voda, bordel ze dna to samozrejme nema silu zvednout).
A tak ruzne ho pouzivam opravdu jako pomocny, nekdy jako cerpadlo... atd. Neni to jedina vyhoda, jak psal afc, ale je to jedna z nejvetsich.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.04.2019 17:25 Jirka1987 Re: afc1886
Nn tak jsem to nemyslel, spis jsem narazil na hodnocení tech filtrů a tajimal me rozdil oproti té kostce a čerpadla co jsi mi doporučil. Snazim se pochopit v čem je rozdíl. V podstate jsi mi odpovedel, tím ze jediná vyhoda je že můžeš měnit druhy filtračního materialu.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.04.2019 14:49 R Muž afc1886 [14655] Re: Jirka1987
Proč myslíš, že jsou lepší než čerpadlo a kostka bioakvacitu? Výhoda je jen v tom, že můžeš dát do koše jiné filtrační médium.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.04.2019 10:22 Muž Lesha [2] Re: Ála
Jak říká Václav, nejlepší je komorový filtr a nejlépe vlepeny do akvária. Osobně používám doma u 100L akva už rok a nemůžu si vynachválit a cena je za hubičku. Teď jsem dělal do práce velké akvárium viz (pracovní) v mých nádržích. I přes aquasoil daný do akvária, jsem jen vyzdimal akvacit z mé 100 do tohoto akvária a přidával 8 dní Seachem stability. Již po 5 dnech od založení jsem vypustil do akvária 22 japonic a 120 cherryn plus nějaké zivorodky. Zatím žádný uhyn a voda má od druhého dne ideální podmínky díky dostatečně nadimenzovanemu filtru. A za ušetřené peníze za filtr radši obětuj peníze do kvalitních medií. Osobně nedám dopustit na Matrix a Purigen i přes jejich vysokou cenu
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.04.2019 09:11 Jirka1987 – Eheim Biopower
Ahoj jaké máte zkušenosti s těmito filtry ? Eheim Biopower 160, a silnější 240. V čem tyto filtry jsou lepší než kostka bioakvacitu s čerpadlem ? Děkuji.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.04.2019 18:27 Ála Re: vaclav
Myslel jsem si to
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.04.2019 18:10 R Muž vaclav [14568] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: Ála
Do hotového akvária ti už asi nikdo dělat díru nebude, řeší se to pomocí přepadů. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.04.2019 18:06 Ála Re: vaclav
:-P Děkuji za odpovědi. Zvážil jsem to a pravděpodobně se uchýlím k výrobě vlastního přepážkového filtru umístěného pod akváriem. Jsem docela kutil, tak se snad zadaří... jediné z čeho mám strach je vyvrtání díry pro odtokovou trubku. Budu kupovat už slepené akvárium a nevím zda do něj nějaký Sklenář vůbec bude chtít vrtat ...

Mám jedno, zhruba 80l akvarium. To by mohlo být dost veliké na dostatečné množství filtrační hmoty...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.04.2019 16:29 R Muž vaclav [14568] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: Ála
rybicky.net/forum/6711-vyroba-vlastniho-filtru
rybicky.net/forum/8727-filtr-do-velkeho-akvaria-201-500-l-
Pokud máš možnost vedle nebo pod akváriem vyrobit skleněný filtr tak tě můžu ubezpečit že nic lepšího není. Poměr cena/výkon je bezkonkurenční. Samozřejmě nejlepší varianta je to mít vlepené přímo v akváriu ale ne každý se vzdá místa v nádrži. Každý litr se počítá a to i tak velké nádrže. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   23.04.2019 16:04 Maq Re: Ála
Asi taky dost záleží na tom, jaké ryby a kolik v tom chceš chovat, a jak to bude s rostlinami? A budeš sytit CO2?
Jsou situace, kdy je filtr vůbec zbytečný. Od filtru podle okolností chceme různé věci; někdy se dávají náplně, které něco z vody odstraňují nebo přidávají, jindy je hlavní pohyb a nebo provzdušnění vody,... je to různé. A podle toho se vybírá filtr.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.04.2019 12:58 Jarda62 Re: Ála
Co takhle vnitřní HMF filtr za skleněnou přepážkou, spolehlivý, ekonomický, nevýhoda je že zabírá trochu místa v akváriu.

rybicky.net/fotogalerie.php…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.04.2019 12:50 Ála – Vhodný filtr pro 450l nádrž
Zdravím. Chystám se v nejbližší době zakládat sladkovodní 450l nádrž 150x50x60 a nemohu se rozhodnout pro vhodný typ filtrace. Původně jsem byl přesvědčen že chci použít venkovní filtr typu JBL e1902 nebo Hagen fluval FX 6. Nyní ale nevím. Ne jen že jsou tyto filtry celkem drahé, ale po přečtení nějakých diskuzí jsem zjistil že jsou i dost haněné. Jsou tyto filtry správnou volbou, pro tuto nádrž, nebo by mi někdo doporučil jiné řešení s lepším poměrem cena/výkon ? Předem díky. palec

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.02.2019 11:22 Žena Kata Eš [68] - LabyrintkyRe: Pavoltrnava
Já si říkám aby to na 200l nebylo až moc a ryby se Ti tam nemlely jak v pračce (záleží,co chceš za druhy). Tahle filtrace Ti utáhne s klidem i 300 l :) A jak píše NHKG i 300l Ti časem bude málo,takže pokud máš prostor a finance,tak bych šla asi do větší nádrže. Já momentálně zařizuji 350ku(větší už nemám kam dát :sad:) ,protože 112 litrů je prostě strašně málo ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.02.2019 07:56 Muž NHKG [3900] - HadohlavciRe: Pavoltrnava
Filtr dobrý, ale to akvárium je malé. Dal bych aspoň 300l, ten filtr to utáhne. Časem ti i těch 300l přijde málo.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.02.2019 06:58 Muž Jarry [1433] Re: Pavoltrnava
Filtr jsem měl, podle mě je to kombinace vhodná.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.02.2019 01:27 Pavoltrnava
Pekný deň prajem.
Chcel by som sa informovať. Čo by ste mi poradili za filter. Aktuálne mám síce 120l akvárium ale už uvažujem nad 200l a externým filtrom JBL CristalProfi e1502 greenline. Čo by ste mi poradili a prečo? Má prípadne niekto uvedený filter? Ďakujem.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   29.01.2019 15:48 Muž ZDRI [1415] Re: Vojtaa
Není to tak dávno, co jsem řešil něco podobného. Nejdříve instalován velký biomolitan (40x10x10) + čerpadlo. Fungovalo to, ale vadila mi:
- jeho viditelnost
- nemožnost přidat další media
- neschopnost filtrovat jemné částice (potrpím si na ultra čistou vodu).

Shodou okolností jsem v té době pročítal spoustu úvah na toto téma a dával si je do souvislostí se svými letitými praktickými zkušenostmi a DIY experimenty. V tomto bodě musím poděkovat zejména Maqovi, jehož názory a doporučení mi konvenují nejvíce.

Protože na trhu hotový filtr dle mých představ není, vyrobil jsem si za pár korun vlastní, který zohledňuje tyto principy:
- už na vstupu odfiltrovat co nejvíce nečistot/organické hmoty, tuto hmotu pravidelně odstraňovat z akvárka a zabránit tak jejímu dalšímu rozkladu, proto je první vrstvou syntetická filtrační vata, kterou pravidelně čistím.
- další vrstvou je aktivní uhlí, které absorbuje již rozpuštěné organické látky a spoustu dalších nežádoucích látek, to také pravidelně měním, proto je hned pod vatou
- následují media, ve kterých by už (snad) měl probíhat čilý mikrobiální život (u mě lávová drť, biomolitan), do těchto vrstev se snažím zasahovat co nejméně (a díky vatové předfiltraci to ani není třeba)
- celé je to levné, rozumně velké, v akvárku v podstatě neviditelné, snadno vyjmutelné, lze průběžně měnit/doplňovat dle aktuálních potřeb
Více viz: rybicky.net/forum/6711-vyroba-vlastniho-filtru
Po 9-ti měsících mohu říct, že to funguje skvěle, viz moje nádrž Obývák.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.01.2019 15:18 Muž Jarry [1433] Re: Vojtaa
Já bych doporučil variantu 1, objem molitanu má u mě vždy přednost. Na Purigen bych se u takového akvária vykašlal a když budeš na něco potřebovat aktivní uhlí, tak si mysím, že bude fungovat, když ho pověsíš v nějaké punčoše do akvária.
Koupil bych ale originální molitan k tomu čerpadlu, ušetříš si laborování...
www.rataj-spk.cz/…
www.rataj-spk.cz/…=
Vzal bych asi velikost 2.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.01.2019 15:12 Muž Smetany [1226] Re: Vojtaa
Za mě 2. Ale to jen proto že mám rád aktivní uhlí a tak by se mi líbila možnost ho do filtru přidat.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.01.2019 13:59 Vojtaa – ten nebo ten
Ahojte, prosím o radu.

Ještě bych chtěl porovnat tyhle varianty od vás zkušených.
Varianta 1.
Buď si tedy koupím čerpadlo www.rostlinna-akvaria.cz/… + www.rostlinna-akvaria.cz/…
Varianta 2.
www.rostlinna-akvaria.cz/…
________
Varianta 1. má výhodu velké plochy biomolitanu a je levnější -> 328kč
Varianta 2. má sice o dost menší molitan (6cm průměr, 8cm výšku), ale o to prostor pro další druh filtračního média, například Purigen (který je dobře hodnocen) + aktivní uhlí (a trochu výkonnější čerpadlo) .... cena cca 900kč
... popřípadě asi nebude problém tam nasadit větší kostku biomolitanu.

Kterou variantu a proč by jste mi doporučili?
Děkuji za reakce, přeji pěkný den. :-)

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   24.01.2019 10:52 Muž NHKG [3900] - HadohlavciRe: Vojtaa
Bublifuk je hlučnější. Oni mají vše, akorát momentálně vyprodáno: www.rostlinna-akvaria.cz/…

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.01.2019 10:46 Vojtaa Re: Anthrax
A jak je na tom bublifukový filtr ve srovnání s tímto čerpadlem co jste mi doporučili? U nás v Opavě je obchod www.rostlinna-akvaria.cz a mají tam jen biomolitany pro "bublifuk". Je mi jasné, že filtr s bublifukem bude určitě hlasitější, ale nevím co do funkčnosti.

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [3] ...... 22 23

Zpět na obsah sekce Technika • Zobrazeno 26831x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/15129-vyber-vhodneho-filtru?od=101