Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Rozstřikovací rampa

 

NápovědaFórum » Technika » Filtry 

Akvaristik.eu

Žádná předchozí stránka 1 Přejít na další stránku   1  
Rozstřikovací rampa
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.02.2024 12:19 Muž Perlas [546] Re: Vlčisko
Pokud se ti tam dostane maly listek nebo i snecek, tak ti to pujde do te rozstrikovaci rampy a to asi nechces. Neo skimmer jsem pouzival normalne s vytokovym nastavcem.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   05.02.2024 09:46 Muž Lojza007 [1175] Re: Vlčisko
A co má být cílem?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.02.2024 09:20 Muž Vlčisko [0]
Zdravím akvaristy. Zkoušel někdo koupit neo skimmer a dát ho před rozstřikovací rampu?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   07.08.2022 21:21 R Muž vaclav [14544] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: Šedý Vlk
Roky jsem měl rampu vzadu přes celé akvárium, ale je to hrozně ošklivé a tak jsem přešel na cirkulační čerpadlo v protilehlém rohu oproti výtoku. Nenapsal si, jak velké je akvárium, tak aby to nebyl trochu moc velký proud. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.08.2022 20:05 Muž Lojza007 [1175] Re: Šedý Vlk
Pokud se chceš zbavit proudovýho čerpadla, tak dej velkou rozstřikovací rampu dozadu. Jinak si myslím, že je to jedno.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.08.2022 17:30 Šedý Vlk
Díky za odpověď ale plánuji také pořídit CO2 tak to bude stačit také nebo otočit?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.08.2022 16:42 R Muž afc1886 [14631] Re: Šedý Vlk
Tak jak to máš to můžeš klidně nechat.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.08.2022 15:24 Šedý Vlk – Dotaz na umístění rampy
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvku Zdravím kolegové a kolegyně, dostal jsem před časem doporučení na umístění rampy a proudového čerpadla viz foto. Ale dočetl jsem se že by to mělo být obráceně. Né na boku a na zadní stěně pokud možno přes celé akvárium. Je to tak? Kam tedy umístit čerpadlo a sání? Poradíte mi prosím? Děkuji
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.05.2022 12:00 Muž Radek87 [5] Re: vaclav
CO2 nepoužívám, mám nenáročné rostliny ale občas mě trápí slepá hladina. Z toho důvodu jsem si tam tu rampu dal a cirkulace vody se také zlepšila. Nicméně zkusím ještě větší průměr děr a uvidím co bude lepší.Trubek mám dost :) :) :) .
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 5   03.05.2022 22:10 R Muž vaclav [14544] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: Radek87
Pokud nepřidáváš co2 je silný proud dost zbytečná a někdy i nebezpečná věc kvůli řasám. :-)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   03.05.2022 21:26 Muž Radek87 [5]
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvku Zdravím, vyrobil jsem si rozstřikovací rampu k filtru Eheim biopower na zadní stranu akva. Pěkně se čeří hladina a kytky se hýbou tak akorát ale mám takový dotaz. Je normální že se mi ve sloupci točí jemný bordýlek? Např. kousíček lístku ze zadní strany na přední sklo a furt dokola. Mám případně snížit výkon nebo to tak má být? Možná to jenom moc reším :-D , tak díky.
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   18.05.2021 22:37 R Muž vaclav [14544] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: Lojza007
Já jsem si udělal rampu z elektrikářské černé trubky. www.ielektra.cz/… :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.05.2021 21:21 Muž Lojza007 [1175] – Eheim Biopower rozstřikovací rampa
Netušíte prosím někdo, jak dlouhá je originální rozstřikovací rampa? Případně čím ji lze nahradit? Koupil jsem na inzerát 160 a rád bych ho použil s rozstřikovací rampou, která v balení nebyla.
Předem děkuji za odpověď.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.05.2021 13:07 Žena zelenakapusta [1626] - TetryRe: vaclav
Aha, děkuji, takže pokud tomu rozumím správně, není to nic nezbytného :-) Ehm, omlouvám se za více záporů v jedné větě stydim
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.05.2021 22:33 R Muž vaclav [14544] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: zelenakapusta
Pokud nechceš mít proud z jednoho místa tak se dává rampa a je potopená pod hladinou s tím že otvory jsou mírně natočené k hladině, aby voda čeřila hladinu a kroužila do kola. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.05.2021 11:07 Žena zelenakapusta [1626] - Tetry – Filtr HL-BT 700
Ahoj všem,
plánuju pořízení vnitřního filtru HL-BT 700 s rozstřikovacím nástavcem.
Bohužel jsem ale ještě nikdy neviděla, jak takový filtr vlastně funguje a podle obrázků samotného filtru mi přijde, že rozstřikovací nástavec je pod hladinou.
Jak to tedy vlastně je? Je rozstřikovací nástavec užitečný doplněk?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.03.2021 23:44 R Muž vaclav [14544] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: dandy75
Nemáš prezentaci akvária, to je pak těžko radit. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.03.2021 21:59 Muž dandy75 [6] Re: Buldr, vaclav
tak má rampa smysl nebo ne ?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.03.2021 18:39 R Muž vaclav [14544] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: dandy75
Tak já honím vodu dokola ryby v tom proudu rády plavou a je na ně krásný pohled, protože jsou u předního skla a když ne tak klidné místo vždycky najdou. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.03.2021 18:02 Muž dandy75 [6] Re: Brodys, vaclav
Právě že nejsem znalec na bakterie. klidně pustím vodu na trojnásobek objemu, ale rostlinama už to hází a ryby to pěkně unáší. Musí se hodně namáhat. Chudáci.
Bude to tam jak ve vířivce.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.03.2021 18:00 Brodys Re: dandy75
Když nastavím ve svých 200l výkon 200l,bude to málo,jednak se ta voda bude jak olej,filtr nic nenasaje a co2 mi nikam nedoputuje. Mám teď přes den cca 750l/hod a na noc 600, rampa po celé zadní stěně, první díl ucpané vývody ;-) Asi by to šlo ještě stáhnout, ale akvárium prosperuje,tak to nechávám
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.03.2021 17:19 R Muž vaclav [14544] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: dandy75
Tak ty se bojíš abys nepřekročil proudění vody a zároveň vidíš že kanystrovým filtrům tohle pravidlo je úplně jedno a taky jim to funguje. Pokud máš 700 litrů vody měl bys jí protočit aspoň 2 x spíše ale 3 x. Pak se ti nebudou válet hovínka na dně. Rampu 1,8 m jsem měl roky vždycky mě hrozně vadila tak jsem jí nakonec vyhodil a křížem do protilehlého rohu k přednímu sklu dal proudové čerpadlo. Kytky se trochu hejbou ale svědčí jim to. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.03.2021 16:59 Muž dandy75 [6]
Tak já nevím, každou chvíli je IN úplně něco jiného :-) Mám rampu po delší straně 1,8m. Na kratší mám sání ode dna + trocha vody teče skimmerem z hladiny, protože bez skimmeru nejde udržet čistá hladina.
Reálný průtok rampou je cca 700l/h. což by odpovídalo skutečnému objemu vody v akvárku. Takže jednou za hodinu přečerpám. Všechno funguje, jen na zemi se pořád válí hovínka. Ty spodní sání stejně nesebere, protože neplavou a hned klesnou ke dnu.
Pomohl bych si v něčem, kdybych zrušil rampu a přešel na oběhové čerpadlo v nádrži ?
Do filtru nemůžu pustit víc jak 900 litrů, protože bych překročil proudění filtračním materiálem. V současné době mám 10cm za minutu, jak se doporučuje jako horní hranice.

Stejně nechápu komerční filtry za hrozné tisíce a desetitísíce, kde je pár litrů hmoty a obrovský průtoky. Tam se bakterie snad ani nemohou udržet. Když já mám problém v 80 ti litrovém objemu (čistý objem) udržet tak pomalé proudění.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   11.03.2021 13:17 R Muž vaclav [14544] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: mt.masak
Já mám proudové čerpadlo přidělaná magnetem a je to super příchytky časem přestanou fungovat, a tak přemýšlím že si je udělám taky na magnet. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.03.2021 13:01 Muž mt.masak [3] Re: vaclav
zkusím popsat svojí potřebu. Aktuální sání a rampa mi sedí, navíc místo trubičky budu opravdu používat Lily Pipes od Dennerle ext.filtru. Doposud vše ok. Problém je v tom, že rampa / Lily Pipe jsou ponořené příliš hluboko ve vodě. Problém je ten, že přísavku mohu dát pouze z vnitřní strany (tj. v akvárku). Na straně druhé ()za akváriem) mám pouze hadice, kde příchytka moc nedrží.

Chci tedy zbastlit, napojit průhlednou trubku na zadní strany akvária, abych tam mohl nacvaknout příchytky a tím si tak rampu i sání posunout mnohem výše, než nyní.

Snad jsem to popsat srozumitelně :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.03.2021 09:59 R Muž vaclav [14544] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: mt.masak
Průhledné věci jsou ale hezké nebo méně rušivé jen chvíli, protože zarostou řasou a čištění je pak dost složité a otravné. Rampu bych vyhodil a když už chceš něco průhledného tak rozšířit konec trubky ve stylu lily pipes nebude problém. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.03.2021 08:32 Muž mt.masak [3] Re: Xif
to je to správné klíčové slovo :) děkuji!
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.03.2021 02:07 Muž Xif [336] Re: mt.masak
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.03.2021 00:03 Muž mt.masak [3] – kde sehnat průhledné trubky
potřebuji upravit sání od Oase (sedl mi vzhled, který nerušil dojem z akvárka, sklo nechci) a sháním v současné době, kde bych koupil stejnou průhlednou trubku a mohl to ubastlit podle svého záměru. Rampu mám moc nízko, tak potřebuju trošku upravit. Díky za tipy
abc-zoo.cz/…

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.01.2021 20:27 majosek1
Čo je lepšie? Rostrekova rampa alebo Lily pipes?
Vyzkoušejte

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.07.2020 20:46 Muž _ucx_ [1406] - Symphysodon + CorydorasRe: vaclav
Pokoj bez vodotrysku, to je jako lovit jelena bez xylofonu... :) Nicméně ta rampa plní svoji funkci nejlépe právě tehdy, když stříká vodu nad hladinou.

rybicky.net/fotogalerie.php…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.07.2020 20:39 R Muž vaclav [14544] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: _ucx_
Tak málo kdo má rozstřikovací rampu nad hladinou a v pokoji tak vodotrysk. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.07.2020 20:31 Muž _ucx_ [1406] - Symphysodon + CorydorasRe: vaclav
Prodávají se od 12 Kč za metr a dvoumetrovka je za 28.50 Kč dokonce i v HB. A nad hladinou mi nevadí.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   13.07.2020 20:11 R Muž vaclav [14544] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: _ucx_
dvoumetrová trubka PPR20 dejme tomu 20 Kč Tak světlou silnostěnnou trubku do akvária na které bude všechno vidět to bych si rozhodně nekoupil a těch 20 korun je spíš za metr než za dva ale to je detail. I černá mě tam vadila. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.07.2020 18:50 Muž jiri609 [91] Re: _ucx_
rozhodně to není nejlevnější řešení, takže úplný souhlas.... líbí se mi ta variabilita, jednoduchost, naprostá svoboda tvaru, umístění a směrování jednotlivých trysek atd. A když vidíš, kolik tady někdy někteří investuje do jiných doplňků....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.07.2020 18:23 Muž _ucx_ [1406] - Symphysodon + CorydorasRe: jiri609
Cokoli je dražší než vrtaná PPR trubka. Vrták 2 mm stojí řekněme 3 Kč, dvoumetrová trubka PPR20 dejme tomu 20 Kč, přechodka se 1/2" závitem 5 Kč. Tomu se nedá konkurovat :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.07.2020 13:02 Muž jiri609 [91] – rozstřikovací rampa
teď jsem narazil na facebooku, tak předávám, myslím, že zajímavé.....
mailchi.mp/…

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.06.2020 07:24 Muž Markusenka [89]
Ahojte.
Sice je to neaktuální, ale měl jsem také problém se šlemem, který plnil hadice od a k filtru. Stačilo cca měsíc, sice to neomezovalo průtok, ale bylo to plné a neestetické. Akvárium jinak prosperovalo. Vše se změnilo od doby, co jsem dělal velkou údržbu akvária a filtru s tím, že jsem použil následně násadu bakterí od Seachemu. Akvárium super, ryby, krevetky a šneci prosperují, voda křištálová, hadice jsem od února nečistil, jsou netknuté, roztřikovací rampa také. Chomáče bakterí jsou výhradně ve filtru.
Mára

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.12.2019 11:57 Muž DeathRock [2] – Rampa a CO2
Ahoj, měnit filtr a tím páděm vyměním i starou rampu za novou. Používám CO2 s atomizérem za filtrem. Už dlouho nad tím přemýšlím, zda je lepší tu rampu dát třeba 5 cm pod hladinu a natočit ji směrem nahoru (čeří hladinu) nebo ji spíše otočit mírně směrem dolů (asi lepší pro CO2 rozpuštěné ve vodě.). Co myslíte?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.05.2019 20:56 Muž vlka [3426] Re: jann.masekk
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvku Já mám rampu, jestli se tomu dá říct, Rampa je u pravého skla zamaskovanou kořenem a vallisnerkama. Nejvíc si v proudu libují neonky černé.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.05.2019 16:48 Anďaska Re: jann.masekk
Taky ji mám přes celou zadní stěnu u 112l akva. Mám ji napojenou na čerpací hlavu Atman 201 a utáhne to v pohodě :-).
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.05.2019 15:05 Muž Blackie89 [493] Re: jann.masekk
Ahoj,
já ji mám přes celou zadní stěnu, čistý objem v akváriu mám taky 80L a funguje to pěkně.
ale taky záleží na síle filtru, aby ti to utáhl...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.05.2019 22:17 jann.masekk – Umístění rampy
Kam umístit rozstřikovací rampu? Na zadní nebo boční stěnu? Díky za radu.. palec
Edit: Akva má cca 80 litrů

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.03.2019 21:57 Muž Mlsoun [3] – proud vody
navíc k té rampě - víš jakej dělá proud vody ? rampa dělá válec. Odshora dolů. To je podle mého nepřirozené. Pustil jsem si několik videí na youtube z Amazonky kde žije neonka. Ve všech videích proud vody působil na ryby ze strany. Například z leva doprava. Ryby plavaly takzvaně "po produ". Ty tou rampou děláš proud odshora dolů - blbost - takovej proud - válec je jen pod jezem a tam se ryby moc nevyskytují. Neony v amazonii mají proud ze strany. Proto mám vývod vzadu, nahoře, vpravo a to mi dělá v podlouhlém akváriu jako máš třeba ty Andasko proud u předního skla zleva doprava - přesně takový který mají neonky v amazonii ve svém prostředí ;-) palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.03.2019 21:32 Muž Mlsoun [3] – rampa
rozstřikovací rampa je přítěž. Měl jsem jí tam dlouhou dobu. Myslel jsem jak to není dobré. Ve finále omezuje výkon filtru. Dirky se zanáší a uzavírájí průtok filtru. Tím se omezí proud vody a doplatí na to rostliny. Jako vedlejší efekt je čeření hladiny - čímž se okysličuje voda a kytky pak nemají svůj požadovaný CO2 a blbě rostou. Navíc rampa je estetická vopičárna kterou prostě nepřehlídneš. Hlavní nevýhoda je že přijdeš o proud vody. Po vyndání rampy začaly být ryby více akční. Proud jim prostě dělá dobře, baví je, ale pozor pořád je mírný - neunáší je. Proud je dobrý pro rostliny - lehounce s nimi zmítá a komíha listy. Tento stimul rostlinám dělá velice dobře. Koho ve finále baví čistit párátkem díry v rampě. Mám jen prostě výtok proudu z roury od kamen X-)

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.02.2019 18:30 Andaska Re: jarda62
Fotka k příspěvku Tak jak jsi psal jsem ji nasměrovala a příjde mi to nejlepší ano . Filtr mám na pravém boku, tak snad to mám správně.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.02.2019 16:52 Muž brukiz [85] - RostlinyRe: Andaska
Řekl bych, že nastavení směru rampy je podle druhu akva a hlavně dle nasávání filtru, aby se voda jenom netočila, ale někam cestovala tam a zpět. Já ji mám třeba z poloviny pod hladinou a mírně skloněnou dolů, aby mi vůbec hladinu nečeřila nebo aspoň minimálně a to z důvodu úniku CO2. Případná slepá hladina je zajištěna silnějším skimmrem.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.02.2019 16:49 Muž Zip [277] Re: Andaska
Já ji mám asi 2cm pod hladinou a směrovanou lehce nahoru, takže se hladina jen vlní ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.02.2019 16:27 Silviebaris Re: Andaska
Fotka k příspěvku Já ji mám mírně ponořenou,aby to nebylo jak v pračce... ;-) Ale počkej,co řeknou ostatní..
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   19.02.2019 16:26 Jarda62 Re: Andaska
Mírně nad.

Edit. Rampu ponořit a nasměrovat tak, aby voda tekla mírně nahoru a čerila hladinu.

+ Přidat reakci


Žádná předchozí stránka
Přejít na další

[1] ...... 21

Zpět na obsah sekce Technika • Zobrazeno 38583x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/13235-rozstrikovaci-rampa