Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Vnitřní versus vnější filtr

NápovědaFórum » Technika » Filtry 

Akvaristik.eu

Žádná předchozí stránka 1 Přejít na další stránku   1  
Vnitřní versus vnější filtr
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.09.2018 16:01 Muž @ logrus [0] ukázka
Fotka k příspěvku Tak co třeba takhle.....

Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.09.2018 19:32 Muž @ Wanderer [792] - Skaláry - nejkrásnější ryby.
Taky jsem všema deseti pro vestavěný vnitřní filtr. V podstatě ten vylepšený hamburský. Nevýhoda snad jen že to zabere objem, ale jinak samé výhody. Používám ho už dva roky a nemůžu si ho vynachválit. Kompaktní nádrž bez hadic, bez rizika vytečení. Schová se tam topítko. Čistil jsem ho jen jednou a v podstatě to nebylo potřeba.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   17.09.2018 19:14 Muž @ NHKG [3007] - Jihoamerické Cichlidy a eLkaRe: vaclav
Právě ten vlepený filtr co doporučuju, je prakticky vylepšený Hamburský filtr. Sice nemá takovou plochu, ale zabere méně místa, údržba je snazší a není tolik vidět, pokud se dá pozadí stejné barvy jak příčka filtru. I kamarád, co mě do HMF uvrtal, předělává svá akvária z HMF na skleněné vlepené filtry.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.09.2018 19:10 R Muž @ vaclav [8393] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: logrus
Pokud něco bezpečného do akvária tak bych zkusil hamburský filtr. rybicky.net/clanky/1637-hambursky-plosny-filtr-hmf :-)
Reklama
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   17.09.2018 19:08 Muž @ ZDRI [93] Re: LeRi
Tos špatně pochopil - viz foto v odkazu.
Kolega NHKG navrhuje umístit tu příčku podél zadní stěny, délka akvárka se nezmění.
Naopak, v takto široké nádrži (50 cm) to černé sklo nebude vůbec vidět a bude dost místa i před ním.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.09.2018 18:56 Muž @ LeRi [299] Re: NHKG
Nj jenomže mě přijde že u rozměrů jeho akva 70x50x50 by vlepený filtr vypadal jako pěst na oko, výsledek 60x50x50 a manipulace v komoře 10x50 cm asi bude opruz ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   17.09.2018 18:39 Muž @ NHKG [3007] - Jihoamerické Cichlidy a eLkaRe: logrus
U filtrů se uvádí teoretický maximální průtok čerpadla. Pokud srovnáváš vnější a vnitřní filtr, musíš papírový údaj o průtoku u vnějšího filtru dělit dvěmi (u některých filtrů i třemi).
Psal jsi mi SZ co bych doporučil. Já bych si nechal sklenářem vlepit do akvária příčku z tmavého skla, 25 cm dlouhou a 10 cm od zadní stěny, výška těsně pod krycí skla. Vypadá to takto: rybicky.net/fotogalerie.php…
Do toho dáš čerpadlo a molitan a máš výborný levný a naprosto bezpečný filtr. A takto i s molitany: rybicky.net/fotogalerie.php… Nevýhodou je, že přijdeš o kousek akvária.
Z tebou uvedených možností první je naprostá kravina. Pokud vnitřní klasiku, tak čerpací hlavu a kostku molitanu. Cena třetinová a objem mnohonásobně větší.
Druhá možnost - levný Eheim, taky kravina. Jak jsem psal, jakákoliv práce s tím filtrem je za trest a zabere spoustu času, spolehlivost malá (vytekl nám na podlahu kanclu, praskla hlava kvůli špatně volené konstrukci).
Třetí možnost asi OK, ale ten filtr jsem neměl. Mám ověřené JBL902, s tím předfiltrem z posledního odkazu bude OK.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.09.2018 18:27 Muž @ logrus [0] Re: LeRi
Super... palec
Diky.. jdu to omrknout
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   17.09.2018 17:06 Muž @ LeRi [299] Re: logrus
Tvoje akva bude mít hrubý objem 175l, nevíme kolik tam budeš mít rostlin ani kolik ryb a jaké (může dojít v průběhu i ke změně), tudíž i když toto vše pomineme a budeme vycházet jen z odhadu tak i tak by jsi měl těch 175 l přefiltrovat cca min 2X za hodinu, to znamená že když pripočítam malou rezervu vychází mi papírový průtok cca 800lh s médii 400lh, od toho se odpíchni a řeš objem fil hmot. Čím menší budeš mít objem filtračních hmot tím častěji budeš filtr čistit v závislosti na počtu a druhu ryb ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   17.09.2018 16:05 R Muž @ vaclav [8393] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: logrus
Všechny filtry udávají výkon bez médií. Skutečný průtok je po čase až 1/3 l/h. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   17.09.2018 16:03 Muž @ xvalp06 [6] - ŽivorodkyRe: logrus
Průtok lze snížit, důležité je množství filtrační hmoty.

Výkon filtru by měl odpovídat tomu, co budeš mít v akvárku:
vyšší vrstva substrátu = méně vody = slabší filtr,
více rostlin = odbourají více škodlivin = slabší filtr,
více ryb = více škodlivin = silnější filtr,
živorodky = více škodlivin = silnější filtr.

Např. Eheim Aquabal s jednou komorou fitrační hmoty mi bezproblémů stačí na 63l zarostlé akvárko s živorodkami.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   17.09.2018 15:58 Muž @ ZDRI [93] Re: logrus
To není o průtoku, ale o objemu filtrační hmoty.
Průtok si snadno nastavíš (ztlumíš - většina čerpadel to umožňuje), ale objem filtrační hmoty nenahradíš. Třeba já mám stažený průtok na cca 250 l/hod, ale k tomu 4 litry filtračních hmot.

Proti tomu se podívej, co je reálně v Tebou postovaném Eheimu:
www.rostlinna-akvaria.cz/…
Uváděný objem 0,45 l, reálně skoro nic.

Proto tady opakovaně narážíš na doporučení - než tyto maloobjemové honiče vody, radši malé čerpadlo a velká kostka biomolitanu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.09.2018 15:41 Muž @ logrus [0] Re: Jarry
Jarry napsal: Asi ani jeden z nich, uváděný "objem do" je třeba brát s poměrně velkou rezervou, za dostatečnou rezervu považuji uváděný objem do dvojnásobný, než je objem akvária. V tomto případě bych se ohlížel po filtrech, kde bude objem do alespoň 300l, raději více.

A nebude pak zase moc velky prutok vody?
Taky jsem cetl, ze se na to ma davat pozor?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   17.09.2018 15:29 Muž @ Jarry [567] Re: logrus
Asi ani jeden z nich, uváděný "objem do" je třeba brát s poměrně velkou rezervou, za dostatečnou rezervu považuji uváděný objem do dvojnásobný, než je objem akvária. V tomto případě bych se ohlížel po filtrech, kde bude objem do alespoň 300l, raději více.
Reklama
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.09.2018 15:15 Muž @ logrus [0]
Tak ještě jednou..
Co by jste dali za filtr do akvárka 70x50x50
vnitří filtr : www.happyzoo.cz/…
nebo vnější třeba
www.happyzoo.cz/…
nebo
www.happyzoo.cz/…
a k romu popřípadě nějaký předfiltr..

díky.......
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.09.2018 18:55 Muž @ Maq [2816] Re: NHKG
Když už jsi se tak pěkně rozepsal o zavedených značkách, tak moje oblíbená je Fluval. Nevím co bych mohl vytknout. Na každém detailu je poznat, že o tom přemýšleli a hodně vyzkoušeli, než to pustili na trh.
Srovnávat s ostatními nemůžu, protože Fluvalům jsem věrný už... no moc dlouho. Nemám důvod zkoušet něco jiného...
... mezi kanystrovými filtry. O otevřeném filtru v rovině akvária ale uvažuji. Táhne mě k tomu zvědavost, chci to vyzkoušet. Akorát že já většinou biofiltraci k ničemu nepotřebuji, protože mívám málo ryb a bordelu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 7   15.09.2018 18:10 Muž @ NHKG [3007] - Jihoamerické Cichlidy a eLkaRe: logrus
Levnější řady Eheimů jsou předražené krámy, teda aspoň podle toho co mám v práci. Nespolehlivé, špatně se čistí i je složité je nastartovat.
Mám JBL901, takže starší řadu, kde je jinak řešeno sání. Bez předfiltru sem ho musel furt otvírat. S doma dělaným předfiltrem to bylo trochu lepší. Ale nakonec jsem zkombinoval předfiltr z Eheimu s filtrem od JBL a paráda. Každý týden vyčistím předfiltr a JBL jede bez otvírání mnohonásobně déle než jelo dříve nebo to kdy zvládl Eheim. Takže JBL doporučuju, ale obávám se, že i s nově řešeným sáním bude předfiltr nutný pro většinu akvárií.
Tetratec jsem nikdy neměl, ale asi bude taky OK.

Ale když jsem v tomto tématu, tak za mě je nejlepší vlepený filtr, ale ten jde použít jen pokud to prostor umožňuje. Na druhém místo bych dal skleněný filtr umístěný vedle/pod akváriem. Výhodou těchto filtrů je snadná údržba a v prvním případě i prakticky nulové riziko vytopení bytu při poruše filtru nebo špatné manipulaci s ním. Externí filtr kanystrový filtr mám jen v práci (akvárium v přízemí a na podlaze kachličky), doma mě znervózňoval. Pro menší akvária používám klasiku - čerpací hlava + molitan.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.09.2018 17:33 Muž @ logrus [0] Re: bobik0cz
Psal jsem to sem, jestli se treba jeste nekdo dalsi vyjadri k tem filtrum...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.09.2018 10:35 Muž @ bobik0cz [66] Re: logrus
Odpověděl jsem ti již SZ.
Pokud máš potřebu to psát i zde, tak si věř hodnocení (rostlina akvaria) na heurece a kup co uznáš za vhodné. Promiň znova ti to tu již vysvětlovat nehci a fakt nerozumím co to z tvé strany má za smysl :-D

kup si toho vítěze testu Aquael Fan 1 Plus - Recenze (38), cena od 288 Kč smich

Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   15.09.2018 10:30 Muž @ Jarry [567] Re: vaclav
Já mám na konci zpětný ventil hlavně proto, že se lépe vysává vzduch při spouštění, zpětný ventil mám i s hadičkou ponořený do vody. Ale je pravda, že od prvního spuštění jsem na to nemusel sáhnout, funguje to ještě lépe, než jsem čekal:-) Mám i srovnání 60l skleněný filtr vs velký kanystr (který jsem nahrazov) a se skleněným šla čistota akvária hodně nahoru. Pořizovací náklady byly cca stejné a to ten kanystr byla Aqua Nova :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.09.2018 09:24 Muž @ logrus [0] Re: bobik0cz
bobik0cz napsal: Nejlevnější by bylo si nechat slepit od sklenáře (nebou koupit AQ a příčky vlepíš i ty) 40 - 50l AQ (ext. filtr), filtr. media, hadici (v OBI) a čerpadlo (fotek v prezentacích je mraky).

Pokud nechceš nic home-made tak bych si vybral jeden z těchto 3 (e-schop je jen ilustracni) :)

a při zavření obou očí www.rostlinna-akvaria.cz/… (kdysi si pár lidí stěžovalo na vytečení)

Jinou značku ti NEDOPORUČÍM smich :-P

Ahoj...
díky..
jen jsme koukl že zrovna ty první dva co jsi napsal na heuréce nic moc..
Ale nevím jak moc to je objektivní...
akvarijni-filtry.heureka.cz/…#
a ten poslední co by jsi už moc nedoporučoval má skoro nejlepší (je na druhým místě)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.09.2018 09:21 R Muž @ vaclav [8393] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: liborass
To asi ano, ale do trubky se může dostat vzduch nebo ho tam trochu zůstane a po čase se do hadičky vytlačí když tam dáš ventil nic takového se nestane. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   15.09.2018 08:07 Muž @ liborass [105] Re: vaclav
Taky se dá použít zpětný ventil ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 6   14.09.2018 23:36 Muž @ Tojsouvěci [1037] - Kytky s čudlamaRe: Maq
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvku ;-)

Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   14.09.2018 23:14 R Muž @ vaclav [8393] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: Maq
Musíš na to nasadit hadičku a po odsátí vzduchu její konec potopíš do filtru. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.09.2018 23:07 Muž @ Maq [2816] Re: vaclav
U trubka s odvzdušněním? Ne že bych to nikdy předtím neslyšel, ale funguje to spolehlivě? Proč se to tou dírkou naopak celé nezavzdušní?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.09.2018 23:01 R Muž @ vaclav [8393] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: Maq
Fotka k příspěvku Vrtané díry něčím propojené tak to tě lituji to rozbírat a znovu těsnit stačí U trubka s odvdušněním. Dříve jsem ji lepil dneska je to z odpadních trubek s gumovým těsněním.

Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.09.2018 22:53 Muž @ Maq [2816] Re: Passenger77
Tož jak se to vezme. Spojené nádoby, jedna hladina. Ale udělat to nějak tak, aby (po snížení hladiny v obou, aby to neteklo) se dal filtrační modul oddělit, odnést na vhodné místo a tam se s ním párat.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   14.09.2018 22:44 R Muž @ vaclav [8393] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: Maq
Tak filtr vedle akvária mám 30 let, nejdříve jsem měl pískový 3x novodurové trubky propojené U trubkou a honěné vzduchem. Pak už jsem dělal jen skleněné,(viděl jsem je na výstavě v Hradci) nejdřív přepážkové a teď něco na způsob hamburských. Vždycky to byly pevné bloky molitanu ale pak jsem zjistil že i nastříhaný na menší kousky dokáže filtrovat dobře a v delším intervalu čištění. Zkoušel jsem i lávu nebo siporax ale nezjistil jsem že by to bylo nějak lepší a manipulace s tím zanic nestála a tak jsem se vrátil k molitanu. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.09.2018 21:30 Muž @ Passenger77 [72] - RostlinyRe: Maq
Maq napsal:...I když je fakt, že přemýšlím spíš o odděleném filtru, spojeném s akvárkem nějakou trubicí skrz navrtané otvory. Právě proto, aby se s tím dalo manipulovat i bez akvárka. Ahoj Maqu, mluvíš tedy v podstatě o externím filtru...chápu to správně?
Reklama
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.09.2018 21:17 Muž @ Maq [2816] Re: vaclav
No tak já s tím zkušenost nemám, zatím to jen promýšlím. Ale dělal bych to s představou, že ten substrát v tom bude na roky. Takže jednou za čas opruz s přestavbou by se dal snést.
(I když je fakt, že přemýšlím spíš o odděleném filtru, spojeném s akvárkem nějakou trubicí skrz navrtané otvory. Právě proto, aby se s tím dalo manipulovat i bez akvárka.)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.09.2018 19:30 Muž @ ZDRI [93] Re: logrus
Pokud si bojíš vnějšího filtru a chceš mít molitan, lávu, filtrační vatu, aktivní uhlí - vše podle libosti a momentální potřeby, dovolím si (se skromností sobě vlastní...) připomenout můj jednoduchý levný DIY filtr, který se mi právě do tohoto akvárka velice osvědčil.. Myslím, že tohle zvládnout vyrobit opravdu úplně každý...

Viz: rybicky.net/forum/6711-vyroba-vlastniho-filtru
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.09.2018 18:04 R Muž @ vaclav [8393] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: Maq
Lávovou drť musíš mít v něčem a vyndavat ji je pěknej vopruz, zlatej molitan. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.09.2018 17:54 Muž @ bobik0cz [66] Re: logrus
Nejlevnější by bylo si nechat slepit od sklenáře (nebou koupit AQ a příčky vlepíš i ty) 40 - 50l AQ (ext. filtr), filtr. media, hadici (v OBI) a čerpadlo (fotek v prezentacích je mraky).

Pokud nechceš nic home-made tak bych si vybral jeden z těchto 3 (e-schop je jen ilustracni) :)

a při zavření obou očí www.rostlinna-akvaria.cz/… (kdysi si pár lidí stěžovalo na vytečení)

Jinou značku ti NEDOPORUČÍM smich :-P
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   14.09.2018 16:40 Muž @ Maq [2816] Re: logrus
logrus napsal: Nechci se pouštět do nějakých složitostí....
Když si to umím dobře představit i já, technický trouba, tak to určitě tak složité není. A sklenáři jsou na takové zakázky zvyklí, klíďo to slepí. Navíc je to levné a hezké - ty kytky a pozadí akvária! Já bych tam necpal molitan, ale třeba lávovou drť, nebo něco takového. Myslím že by to vypadalo dobře.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.09.2018 16:14 Muž @ logrus [0] Re: bobik0cz
A doporučil by jsi mně nějaký filtr na akvárko 70x50x50 cm. Litrů to bude méně než 175l. Díky
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   14.09.2018 15:29 Muž @ bobik0cz [66] Re: logrus
Já bych sice kryt nedělal, ale pokud toužíš po krytu tak tady ho vyrábějí na míru www.zekia.cz

Co se filtru týče, tak pravděpodobnost vytečení kvalitního externího filtru je asi jako vytečení AQ. Stát se může cokoliv, ale je to silně nepravděpodobné neboj :-P
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.09.2018 14:30 Muž @ logrus [0] Re: Maq
Nechci se pouštět do nějakých složitostí....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   14.09.2018 13:54 Muž @ Maq [2816] Re: logrus
Když máš dost místa na šířku, mohl bys zvážit zabudovaný filtr přes celou zadní stěnu.
Kdybys to celé zaplnil nějakým šikovným substrátem, a ještě k tomu v tom pěstoval hydroponicky nějaké vhodné pokojovky, byl by to podle mého nejlepšího vědomí ten nejúčinnější biologický filtr, jaký je vůbec možný.
Četl jsem studie, podle kterých břehy mělkých vod, to rozhraní mezi souší a vodou, jsou vůbec nejaktivnější místa s nitrifikací a denitrifikací v přírodě. Ostatně se kvůli tomu za milióny ve světě staví umělé bažiny.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.09.2018 11:03 Muž @ logrus [0] Re: ZDRI
díky jdu na to mrknout.....
Reklama
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.09.2018 10:57 Muž @ ZDRI [93] Re: logrus
Akvárko 70x50x50 cm mám např. já - v tom rozměru nevidím žádný problém.
Pro představu, viz:
rybicky.net/nadrze/28657-obyvak

Dilema vnitřní/vnější filtr - když zde budeš chvilku studovat, najdeš toho spoustu, viz např.:
rybicky.net/forum/15130-vnitrni-versus-vnejsi-filtr
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.09.2018 10:48 Muž @ logrus [0] vnější filtr
Ahoj..
Chtěl bych si po nějaké době pořídit opět akvárium. Samozřejmě bych rád co největší, ale nevejde se mně tam delší než 70cm.
Tak jsem myslel že bych zkusil akvárko 70x50x50. Jen nevím jestli to není nějaký nevhodný rozměr.
A druhá věc že nevím jaký filtr? Vždy jsme používal vnitřní, ale pro větší akvárko je asi lepší vnější. Jen trochu bojím, aby třeba nepraskla hadička a nevyteklo mně celý obsah akvária do bytu.
Tak jestli by jste mně k tomu tématu mohli něco poradit…
Díky..

Starší reakce

Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.01.2014 10:47 Muž @ cezarmilan [560] - RostlinyRe: Helča
Kúpiš si to čerpadlo a vpravo hore máš tie kocky biomolitanu, vyberieš si veľkosť a nasadíš na to čerpadlo, resp. čerpaciu hlavu. Záleží aké veľké máš akvárium
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.01.2014 17:21 Helča - RostlinyRe: Haimdol
Chtěla bych se také optat na tento filtr jaký motůrek se k němu musí dokoupit? Vůbec se vtom nevyznám abych něco neobjednala a pak mi k provozu půlka bude chybět díky za každou odpověď

Starší reakce

Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.10.2011 22:37 R Muž @ Silent [5926] Re: jeaniss
Nižší pořizovací cena, výrazně větší filtrační objem a nutnost údržby je velmi sporadická. Nevýhoda je v ne příliš velké estetice ovšem to jde šikovně zamaskovat. Výhody však převyšují.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.10.2011 22:33 jeaniss Re: Haimdol
Koukám, koukám a v čem je toto ještě lepší? :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   09.10.2011 21:23 R Muž @ Silent [5926] Re: jeaniss
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.10.2011 18:42 jeaniss – Vnitřní nebo vnější filtr?
Ahoj, jsem začátečník a zakládám si nové akvárko cca 40L. Váhám jestli použít vnější filtr www.levnaakvaristika.cz/… a nebo vnitřní např. tento www.levnaakvaristika.cz/… .Můžete prosím poradit?

Starší reakce

Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.09.2011 12:05 Žena @ Eva_R [362] - ObojživelníciRe: logrus
Ahoj, třeba filtr Aquaszut má takový držák na zavěšení, kdysi jsem ho měla, byl dobrý. www.zverimexpajtas.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.09.2011 11:41 logrus - ObojživelníciRe: Dejmon
Ahoj.
Mám doma vnitřní Filtr Duetto DJ100. Vzadu je přichycení 3 přísavkami na sklo. Dost často se mně ale stává že mně upadne. Nevíte co s tím nebo nedoporučili by jste mně nějaký jiný,který to má lepe řešený a lépe drží na skle..
Reklama
Žádná předchozí stránka
Přejít na další

[1] 3

Zpět na obsah sekce Technika Přidat příspěvek • Zobrazeno 4813x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - http://rybicky.net/forum/15130-vnitrni-versus-vnejsi-filtr