Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Vnitřní versus vnější filtr

 

NápovědaFórum » Technika » Filtry 

Akvaristik.eu

Žádná předchozí stránka 1 Přejít na další stránku   1  
Vnitřní versus vnější filtr
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.07.2021 18:08 Muž kus [200] - RostlinyRe: Shimi
Já měl dobrých 10 let fluval 404 a byl jsem spokojený. Vcelku tichý, systém předfiltru taky vymakaný. Pak jsem se musel kvůli stěhování vzdát akvaria včetně filtrů. Vůbec bych fluval nezatracoval, zvláště pokud má ty dvě želvičky. Ale cenově nevím, mám v plánu vyzkoušet hydor professional.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.07.2021 18:08 Muž DH [335] Re: Shimi
2275 jsem koupil právě místo SunSun, vadil mi hluk to je pravda. Přijde mi, že se filtr ztišuje jak se zabíhá, ale možná jsem si jen zvykl. Nejspolehlivější je žádný filtr o tom bez debat. Eheim jsem nakonec vybral protože kamarád od kterého mám želvy používá Eheim téměř u ve všech želváriích už 10 let bez problémů. Má řadu Proffesional 3, ale to je téměř stejné.
www.sawbacks.at/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.07.2021 17:52 Muž Shimi [678] Re: DH
A kde bereš tu jistotu, že Eheim = spolehlivost? Před nedávnem jsi už jednu 600 (2275) pořídil a nebyl jsi zrovna dvakrát nadšený. To už je najednou zapomenuto? Dělej jak myslíš, je to samozřejmě čistě tvoje věc, ale některá tvá rozhodnutí jsou prapodivná. Koupit si stejný filtr do 180 jako sis koupil do 450 je přece chujovina na n-tou, to snad musíš uznat i ty sám. Na druhou stranu si koupit 250 (2271) za 4000,- je úplně stejná chujovina, když si za poloviční peníze můžeš koupit Tetru EX 800. Myslíš, že bude mít poloviční spolehlivost? Ani omylem. Nejde o peníze, jde o princip. A jak píše NHKG, spolehlivost u vnějších filtrů nehledej, to je protimluv.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   08.07.2021 16:44 Muž NHKG [3900] - HadohlavciRe: DH
Eheim není o nic kvalitnější než JBL nebo Tetra. Mi Eheim vnější filtr vytopil kancl a to byl Classic, tady na fóru asi nejvíce vychvalovaná řada.
Pokud chceš spolehlivost, tak zapomeň na vnější filtr. Doma používám vlepené skleněné filtry. Prozatím nejlepší typ filtru co jsem měl.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.07.2021 16:35 Muž DH [335] Re: nekdo
Jen bych dodal, že na prvním místě potřebuji spolehlivost (nahrazuji SunSun, který vytekl a poškodil podlahu) Dle recenzí a zkušeností uživatelů, kteří mají filtr 5+ let by to měl být Eheim. Cena je v tomto případě až na posledním místě, výměna podlahy nebo malování u sousedů vyjde mnohem dráž než pár tísíc za filtr.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.07.2021 16:28 Muž nekdo [353] Re: Shimi
uvažuje o 250 nebo 350 - jen jsem řekl svůj názor, že v tom případě je lepší 600 a z jakých důvodů, to jsem vypsal.
1) eheim není hlučný
2) má regulaci průtoku
když už tetra, tak 1200
proč ? protože je to jako u aut (spousta lidí nebude souhlasit, budiž) - objem ničím nenahradíte
Ono předimenzování nesmíte brát jenom z úhlu papírových parametrů...
Jsou i jiné, dle mého lepší filtry, vnějšího typu, jen nemají takovou masáž. Třeba aquael Maxi Kani 500 ...
Ještě malinko na obhajobu :) - pokud se tazatel rozhodl evidentně pro Eheim, chce asi řešit eheim....
Je to to samé, jako když dáte málo náplně, tak se Vám bude ve filtru mlet a bude dělat kravál. Když jí dáte moc, tak se sice ani nehne, ale průtok bude také podivný (pokud půjde filtr zrovna zavřít... a když Vám řeknu, že ji musíte dát tak akorát, tak si budete klepat na čelo...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.07.2021 16:18 Muž nekdo [353] Re: DH
ne, to určitě nejsem a nejsem ani žádný jiný prodejce
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   08.07.2021 09:31 Muž Shimi [678] Re: nekdo
Pokud mu chce kdokoliv nezaujatě ochránit investici, tak mu rozhodně nebude doporučovat Eheim. V podstatě nejhorší značku na trhu v poměru cena/výkon. To je jedna věc a druhá, na kterou se během celé diskuze nějak zapomnělo je ta, že původně chtěl vyměnit velký, předimenzovaný a hlučný vnější filtr za menší, méně výkonný a tichý vnitřní filtr. A nějakou záhadou jsme opět u velkého, předimenzovaného a nesmyslně drahého vnějšího kanystru! Proboha proč? Když už se teda rozhodl, že zůstane u vnější filtrace, tak proč mu nedoporučit třeba Tetra Tec EX 800 za 2200,-? Nebo EX 600 za 1900,- Proč by měl vyhazovat 6000,-! za Eheim? To nedává žádný smysl.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.07.2021 08:38 Muž DH [335] Re: nekdo
Děkuji za radu, zvážím to. Jen se zeptám, nejste Tomáš Tekl z Juwel Akvárium?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.07.2021 04:12 Muž nekdo [353] Re: DH
Doporučil bych zvážit ještě eheim 4 pro 600
Přihodíte “jen” 1000 Kč a dostanete větší filtrační objem (v porovnání s 350)
Nebo jen 1500 (v porovnání s 250) a dostanete 2nasobny filtrační objem
350 a 600 má stejnou spotřebu
250 má o 4w menší spotřebu

Jen se snažím ochránit vaší investici ;)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.07.2021 10:46 Muž Shimi [678] Re: DH
Vnější bude ve tvém případě a za současné situace lepší volba, ale ta cena je šílená.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.07.2021 10:30 Muž DH [335] Re: Shimi
Asi přece jen zůstanu u externího. Trochu jsem počítal a za 9 měsíců co mám 450 jsem tam klukům nasypal pře 2kg syrových ryb, granule, sušený hmyz a spoustu zeleniny. Ve 180 je to tak 1/3, ale i tak z toho bude celkem dost bioodpadu. Ta HW 703 je asi předimenzovaná na 180 litrů, takže ji nahradím Eheim Pro 4 250 nebo 350.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.07.2021 09:37 Muž Shimi [678] Re: DH
Nic ti nikam nevlítne, protože máš pod čepicí a před čištěním filtru odčerpáš část vody z akva pod horní přepad filtru a potom ti veškerý bordel zůstane uvnitř. Vyndáš koše a vnitřek šachty klasicky odsaješ zvonem ;-) To je právě ta konkurenční výhoda řešení Juwelu, respektive uzavřeného přepadového filtru, o které jsem mluvil v minulém příspěvku. Jinak na ceně toho filtru v přímém přenosu vidíš, jak jsou ta ostatní "flusátka" nesmyslná. A když už jsme u toho, tak u těch ostatních ti při čištění část bordelu opravdu zůstane v akva, takže to je další hřebík do jejich rakve.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.07.2021 09:00 Muž DH [335] Re: Shimi
Ten už je dávno pryč. Nový stojí stejně jako ty co jsem odkazoval. A to lepení mě odrazuje, to máš pravdu.
www.juwelakvarium.cz/…
Docela by mě zajímalo, jak je to s čištěním u toho juwel, když vytáhneš ten koš, tak ti přece musí všechen bordel vlítnout do akvária.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.07.2021 08:25 Muž Shimi [678] Re: 4Sima
Proč to dělat složitě, když to jde jednoduše. DH může použít původní originální vnitřní filtr Bioflow M, který má reálný objem 3,5 litru a je supertichý. Jestli ho neprodal, tak není nic jednoduššího, než ho tam vlepit zpátky. Lepší komerčně vyráběný vnitřní filtr stejně nesežene. Tímhle už jsem si taky prošel a Juwel to má zmáknuté prostě nejlíp. Teď jde o to se rozhodnout, jestli jít cestou vnitřního filtru nebo změnit pouze značku vnějšího kanystru a neřešit nějaké lepení apod.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.07.2021 08:03 Muž 4Sima [1881] Re: Gazva
Já mám menší verzi Resun Bf100 ve 30 l nádrži, tam je naddimenzovaný. Mám v něm kostku 8x8cm origo akvacit, přidal jsem ještě kousek akvacitu, filtrační vatu. Keramické válečky jsem nahradil cca. 250g Matrixu, voda jak křišťál. Hlučný filtr není. Jelikož mám plastový kryt, bylo třeba najít vhodnou polohu pro kabel aby nerezonoval. Přesto bych doporučil do nového akvária skleněnou přepážku. Tento Resun zas ale můžeš dát do hotového akva bez problémů.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.07.2021 21:32 Gazva Re: 4Sima
Máš s ním aj nejakú skúsenosť? Ja mám s podobným zo setu invital www.invitalshop.sk/…

moja skúsenosť:
1. objem nie je taký aký sa zdá. "Skoro" jednu tretinu zaberá časť s čerpadlom na trubke a druhú miesto na ohrievač. Časť pre média ostáva malá /nie ani na celú výšku/ a to nehovorím o prístupe ku spodným náplniam /je to úzke/.
2. Po akomkoľvek obmedzení prietoku (filter sa začne zabiehať) dochádza k vibráciam ktoré robia filter nepoužiteľným/hlučným - spôsobené uchytením čerpadla na trubke a tá je potom uchytená v mieste výtoku.
3. Musel ísť preč. Nahradený s BP160 (pre 60l stačí).

Toto je síce iný (ak to majú zmáknuté, tak myšlienka je dobrá), ale vzhľadom k cene myslím, že tam môžu byť podobné problémy.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.07.2021 20:47 Muž 4Sima [1881] Re: DH
petdiscont.cz/…
Zde máš podstatně větší množství filtrační hmoty
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.07.2021 12:11 Muž Lojza007 [1175] Re: DH
Obsah náplně je opravdu mini, to nemůže externím filtrům konkurovat. Předpokládám, že želvy produkují trochu víc odpadu, než rybičky, pak si myslím, že ten filtr bude stěží stačit. Já mám Biopower 160 v 60l a je to tak akorát. Je to teda starší kus s novou osičkou, ale hlučnost naprosto srovnatelná s Aquael UniFilter 500, ale Eheim má líp udělaný náplně.
Osobně bych šel do externího, Eheim nebo Tetra dle osobních preferencí.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.07.2021 11:59 Muž Shimi [678] Re: DH
Hele, oba filtry jsou za +/- 1.500,- a vnější Tetra Tec 400 (5x větší filtrační objem + 100% tišší než SunSun) je za 1.800,- Mně ta dvě vnitřní "flusátka" opravdu nepřijdou jako dobrá investice.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.07.2021 11:51 Muž DH [335] Re:
Takže závěr je, že na 180 s miniželvami by tyhle filtry nestačily?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.07.2021 11:50 Muž Shimi [678] Re: Gazva
100%. Rozebral jsem vše co šlo, zkoušel s plnými košíky i naprázdno, nic nepomohlo. Problém je v samotné hlavě filtru. Uvnitř je všechno jak má být a přesto vydává takový zvláštní hrubý zvuk. Těžko se to popisuje. Právě proto, že jsem o tomto filtru slyšel jen samé dobré ohlasy, jsem ho koupil. O to větší to bylo zklamání. Ale třeba dělám něco blbě a případný nový majitel to vyřeší raz dva, to se klidně může stát.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.07.2021 11:28 Gazva Re: Shimi
Asi to bola iba smola. Ja som neteri dával do 65l BP160 a filter nie je počuť prakticky vôbec (pri setovom in-vital sa nedalo spať).
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.07.2021 11:24 Muž jakaf [92] - Xify a paví očkaRe: Shimi
Mě na mou 70ku stačí a vodu mám průzračnou a už bez zabarvení od kořenu po dání purigenu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.07.2021 11:17 Muž Shimi [678] Re: jakaf
To je sice chvályhodné, ale to nemění nic na tom, že má ten filtr naprosto směšný filtrační objem. A navíc má Aquaball velkou nevýhodu, že má "děravé" všechny košíky. Biopower má pouze poslední košík, tudíž je zaručeno, že protékající voda projde přes všechny koše a 100% filtračních materiálů v nich obsažených.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.07.2021 11:09 Muž jakaf [92] - Xify a paví očkaRe: Shimi
Já do košíčků dal samo domo hustej molitan do nejnižšího a do zbytku purigen a granule.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.07.2021 10:37 Muž Shimi [678] Re: jakaf
To je v principu to samé ještě s menším filtračním objemem.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.07.2021 10:35 Muž Shimi [678] Re: DH
Aby to někdo špatně nepochopil, já neříkám, že je BP 240 všeobecně hlučný. Já jsem ale bohužel narazil na kousek co byl. Náhoda? Netuším. Vynaložil jsem peníze a teď mi leží bez užitku ve skříňce. A to jsem si říkal, stejně jako ty, že koupí Eheimu nešlápnu vedle. A ejhle, omyl. Zřejmě už ta firma není co bývala.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.07.2021 10:33 Muž jakaf [92] - Xify a paví očkaRe: DH
A co zkusit eheim aquaball 180?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.07.2021 10:19 Muž DH [335] Re: Shimi
Jo já vím, vnitřní filtr ven pak zase dovnitř. Jak jsem psal, vytekl mi HW 3000 ve 450. ten jsem nahradil filtrem Eheim. V SunSun jsem ztratil důvěru, takže ho chci nahradit i ve 180. Voda je jak křišťál, tak jsem si říkal, jestli externí filtr do 180 není zbytečný a že bych šel do vnitřního. Ale pokud říkáš že je BP 240 hlučný, tak to samozřejmě nechci
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.07.2021 08:42 Muž Shimi [678] Re: DH
Oba mají filtrační objem 0,6 litru, což je lidově řečeno k smíchu. Lepší komerční vnitřní filtr, než je originál od Juwelu, neseženeš. Ale stejně je to paradox, jednoho vnitřního ses zbavil, aby ses k jinému vnitřnímu zase vrátil.

Edit: Jo a jeden BP 240 mám doma, je úplně nový, v akvárku se ohřál asi hodinu, pak jsem ho vyndal, vysušil a zabalil zpět do krabice. Hlučnější vnitřní filtr jsem ještě neměl :-D Já mám na některé výrobky asi fakt smůlu. Klidně ti ho zdarma pošlu, mně tady zabírá akorát místo. Můžeš se ho pokusit "umravnit" :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.07.2021 08:10 Muž DH [335]
Ahoj
Přemýšlím o náhradě vnějšího filtru SunSun HW703 ve své 180 za vnitřní filtraci. Mám vybraný Eheim Biopower 240 nebo Oase Bioplus 200.
Má někdo zkušenosti s těmito filtry? Jak jsou hlučné? Stačí na 180l (2 málé želvy a hejno parmiček)? Který z nich byste doporučili?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.09.2018 16:01 Muž logrus [0] ukázka
Fotka k příspěvku Tak co třeba takhle.....
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.09.2018 19:32 Muž Wanderer [2102] - Skaláry - nejkrásnější ryby.Re: NHKG
Taky jsem všema deseti pro vestavěný vnitřní filtr. V podstatě ten vylepšený hamburský. Nevýhoda snad jen že to zabere objem, ale jinak samé výhody. Používám ho už dva roky a nemůžu si ho vynachválit. Kompaktní nádrž bez hadic, bez rizika vytečení. Schová se tam topítko. Čistil jsem ho jen jednou a v podstatě to nebylo potřeba.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   17.09.2018 19:14 Muž NHKG [3900] - HadohlavciRe: vaclav
Právě ten vlepený filtr co doporučuju, je prakticky vylepšený Hamburský filtr. Sice nemá takovou plochu, ale zabere méně místa, údržba je snazší a není tolik vidět, pokud se dá pozadí stejné barvy jak příčka filtru. I kamarád, co mě do HMF uvrtal, předělává svá akvária z HMF na skleněné vlepené filtry.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.09.2018 19:10 R Muž vaclav [14544] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: logrus
Pokud něco bezpečného do akvária tak bych zkusil hamburský filtr. rybicky.net/clanky/1637-hambursky-plosny-filtr-hmf :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   17.09.2018 19:08 Muž ZDRI [1415] Re: LeRi
Tos špatně pochopil - viz foto v odkazu.
Kolega NHKG navrhuje umístit tu příčku podél zadní stěny, délka akvárka se nezmění.
Naopak, v takto široké nádrži (50 cm) to černé sklo nebude vůbec vidět a bude dost místa i před ním.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.09.2018 18:56 Muž LeRi [315] Re: NHKG
Nj jenomže mě přijde že u rozměrů jeho akva 70x50x50 by vlepený filtr vypadal jako pěst na oko, výsledek 60x50x50 a manipulace v komoře 10x50 cm asi bude opruz ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   17.09.2018 18:39 Muž NHKG [3900] - HadohlavciRe: logrus
U filtrů se uvádí teoretický maximální průtok čerpadla. Pokud srovnáváš vnější a vnitřní filtr, musíš papírový údaj o průtoku u vnějšího filtru dělit dvěmi (u některých filtrů i třemi).
Psal jsi mi SZ co bych doporučil. Já bych si nechal sklenářem vlepit do akvária příčku z tmavého skla, 25 cm dlouhou a 10 cm od zadní stěny, výška těsně pod krycí skla. Vypadá to takto: rybicky.net/fotogalerie.php…
Do toho dáš čerpadlo a molitan a máš výborný levný a naprosto bezpečný filtr. A takto i s molitany: rybicky.net/fotogalerie.php… Nevýhodou je, že přijdeš o kousek akvária.
Z tebou uvedených možností první je naprostá kravina. Pokud vnitřní klasiku, tak čerpací hlavu a kostku molitanu. Cena třetinová a objem mnohonásobně větší.
Druhá možnost - levný Eheim, taky kravina. Jak jsem psal, jakákoliv práce s tím filtrem je za trest a zabere spoustu času, spolehlivost malá (vytekl nám na podlahu kanclu, praskla hlava kvůli špatně volené konstrukci).
Třetí možnost asi OK, ale ten filtr jsem neměl. Mám ověřené JBL902, s tím předfiltrem z posledního odkazu bude OK.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   17.09.2018 17:06 Muž LeRi [315] Re: logrus
Tvoje akva bude mít hrubý objem 175l, nevíme kolik tam budeš mít rostlin ani kolik ryb a jaké (může dojít v průběhu i ke změně), tudíž i když toto vše pomineme a budeme vycházet jen z odhadu tak i tak by jsi měl těch 175 l přefiltrovat cca min 2X za hodinu, to znamená že když pripočítam malou rezervu vychází mi papírový průtok cca 800lh s médii 400lh, od toho se odpíchni a řeš objem fil hmot. Čím menší budeš mít objem filtračních hmot tím častěji budeš filtr čistit v závislosti na počtu a druhu ryb ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   17.09.2018 16:05 R Muž vaclav [14544] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: logrus
Všechny filtry udávají výkon bez médií. Skutečný průtok je po čase až 1/3 l/h. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   17.09.2018 16:03 Muž xvalp06 [145] - ŽivorodkyRe: logrus
Průtok lze snížit, důležité je množství filtrační hmoty.

Výkon filtru by měl odpovídat tomu, co budeš mít v akvárku:
vyšší vrstva substrátu = méně vody = slabší filtr,
více rostlin = odbourají více škodlivin = slabší filtr,
více ryb = více škodlivin = silnější filtr,
živorodky = více škodlivin = silnější filtr.

Např. Eheim Aquabal s jednou komorou fitrační hmoty mi bezproblémů stačí na 63l zarostlé akvárko s živorodkami.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   17.09.2018 15:58 Muž ZDRI [1415] Re: logrus
To není o průtoku, ale o objemu filtrační hmoty.
Průtok si snadno nastavíš (ztlumíš - většina čerpadel to umožňuje), ale objem filtrační hmoty nenahradíš. Třeba já mám stažený průtok na cca 250 l/hod, ale k tomu 4 litry filtračních hmot.

Proti tomu se podívej, co je reálně v Tebou postovaném Eheimu:
www.rostlinna-akvaria.cz/…
www.rostlinna-akvaria.cz/…
Uváděný objem 0,45 l, reálně skoro nic.

Proto tady opakovaně narážíš na doporučení - než tyto maloobjemové honiče vody, radši malé čerpadlo a velká kostka biomolitanu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.09.2018 15:41 Muž logrus [0] Re: Jarry
A nebude pak zase moc velky prutok vody?
Taky jsem cetl, ze se na to ma davat pozor?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   17.09.2018 15:29 Muž Jarry [1433] Re: logrus
Asi ani jeden z nich, uváděný "objem do" je třeba brát s poměrně velkou rezervou, za dostatečnou rezervu považuji uváděný objem do dvojnásobný, než je objem akvária. V tomto případě bych se ohlížel po filtrech, kde bude objem do alespoň 300l, raději více.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.09.2018 15:15 Muž logrus [0] Re:
Tak ještě jednou..
Co by jste dali za filtr do akvárka 70x50x50
vnitří filtr : www.happyzoo.cz/…
nebo vnější třeba
www.happyzoo.cz/…
nebo
www.happyzoo.cz/…
a k romu popřípadě nějaký předfiltr..
www.rostlinna-akvaria.cz/…

díky.......
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.09.2018 18:55 Maq Re: NHKG
Když už jsi se tak pěkně rozepsal o zavedených značkách, tak moje oblíbená je Fluval. Nevím co bych mohl vytknout. Na každém detailu je poznat, že o tom přemýšleli a hodně vyzkoušeli, než to pustili na trh.
Srovnávat s ostatními nemůžu, protože Fluvalům jsem věrný už... no moc dlouho. Nemám důvod zkoušet něco jiného...
... mezi kanystrovými filtry. O otevřeném filtru v rovině akvária ale uvažuji. Táhne mě k tomu zvědavost, chci to vyzkoušet. Akorát že já většinou biofiltraci k ničemu nepotřebuji, protože mívám málo ryb a bordelu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   15.09.2018 18:10 Muž NHKG [3900] - HadohlavciRe: logrus
Levnější řady Eheimů jsou předražené krámy, teda aspoň podle toho co mám v práci. Nespolehlivé, špatně se čistí i je složité je nastartovat.
Mám JBL901, takže starší řadu, kde je jinak řešeno sání. Bez předfiltru sem ho musel furt otvírat. S doma dělaným předfiltrem to bylo trochu lepší. Ale nakonec jsem zkombinoval předfiltr z Eheimu s filtrem od JBL a paráda. Každý týden vyčistím předfiltr a JBL jede bez otvírání mnohonásobně déle než jelo dříve nebo to kdy zvládl Eheim. Takže JBL doporučuju, ale obávám se, že i s nově řešeným sáním bude předfiltr nutný pro většinu akvárií.
Tetratec jsem nikdy neměl, ale asi bude taky OK.

Ale když jsem v tomto tématu, tak za mě je nejlepší vlepený filtr, ale ten jde použít jen pokud to prostor umožňuje. Na druhém místo bych dal skleněný filtr umístěný vedle/pod akváriem. Výhodou těchto filtrů je snadná údržba a v prvním případě i prakticky nulové riziko vytopení bytu při poruše filtru nebo špatné manipulaci s ním. Externí filtr kanystrový filtr mám jen v práci (akvárium v přízemí a na podlaze kachličky), doma mě znervózňoval. Pro menší akvária používám klasiku - čerpací hlava + molitan.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.09.2018 17:33 Muž logrus [0] Re: bobik0cz
Psal jsem to sem, jestli se treba jeste nekdo dalsi vyjadri k tem filtrum...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.09.2018 10:35 Muž bobikcz [135] - ups .... ono to roste :)Re: logrus
Odpověděl jsem ti již SZ.
Pokud máš potřebu to psát i zde, tak si věř hodnocení (rostlina akvaria) na heurece a kup co uznáš za vhodné. Promiň znova ti to tu již vysvětlovat nehci a fakt nerozumím co to z tvé strany má za smysl :-D

kup si toho vítěze testu Aquael Fan 1 Plus - Recenze (38), cena od 288 Kč smich

+ Přidat reakci


Žádná předchozí stránka
Přejít na další

[1] 3

Zpět na obsah sekce Technika • Zobrazeno 6082x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/15130-vnitrni-versus-vnejsi-filtr