Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Výběr vhodného filtru

 

NápovědaFórum » Technika » Filtry 

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 2 Přejít na další stránku   1  
Výběr vhodného filtru
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   21.01.2022 11:24 Muž ds [53] Re: Jana V.
Doporučoval bych, podívat se zde na nějaké nádrže které odpovídají vašim představám a jak to dotyčným funguje. A vůbec nejlépe zkusit ty lidi kontaktovat a zeptat se je na jejich zkušenosti.
Při hodně zarostlém akváriu může být výkonná filtrace jen zbytečný honič vody, kdy ho ani nemusí obývat moc velké kolonie bakterií, pokud všechen amoniak spotřebují rostliny. Ty bakterie pokud tam byly, nebo bz měli být, prostě chcípnou hlady. Na druhou stranu v případě potřeby se zase namnoží a mají kde. Ale to by musel nastat velký výkyv.

Já do druhého akvária plánuji menší filtraci a po zajetí a podle hodnot vody pak uvidím co dál. V současném akváriu naopak zvažuji opět nasadit vnitřní filtr místo aktuálně používaného vnějšího.

Doporučuji toto téma na str. 12 o dusíku:
e-akvarium.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.01.2022 10:43 Muž hellmut [144] - CichlidyRe: Lojza007
Jenže to zas ubere místo pro ryby...
Předpokládám že ta přepážka bude asi prostorově větší než třeba můj filtr.
Taky mi samozřejmě zabírá nějaké místo ale asi ne tolik jako nějaká přepážka .
A u mě molitan v tom pralese fakt vidět není...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.01.2022 10:34 R Muž Anthrax [4785] Re: Lojza007
Lojza007 napsal: Na zvážení je i vlepení přepážky a filtrovat v rámci akvária. Nic není vidět, má to velký filtrační objem, jenom se to hůř čistí, pokud nebude akvárium přístupné zezadu nebo zboku. Proč myslíš? Mám takový filtr v nejvzdálenějším rohu nádrže o rozměrech 120 × 60 × 50 cm. Nemám k filtru přístup z boku ani ze zezadu, a čistí se naprosto pohodlně. Vše je přístupné okamžitě, ze shora. Prostě jen vytáhneš filtrační medium a vyčistíš. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.01.2022 10:07 Muž Lojza007 [1204] Re: Jana V.
K té filtraci, tam se radí ještě hůř, mně se třeba nelíbí molitan v akváriu, jde to zamaskovat kytkama, ale je tam a moc dobře se to nečistí, takže pro mě byla volba venkovní filtrace. Na zvážení je i vlepení přepážky a filtrovat v rámci akvária. Nic není vidět, má to velký filtrační objem, jenom se to hůř čistí, pokud nebude akvárium přístupné zezadu nebo zboku. Ta venkovní filtrace má jedinou výhodu, že se na to dají dobře navěsit další blbosti - předfiltr, UV lampa, CO2 difuser a cokoliv dalšího. A obrovskou nevýhodu, když se něco stane, vyteče opravdu hodně vody.
Moc jsem neporadil, co?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.01.2022 23:11 Muž MARTIN HORÁK [907] - Na prvním místě anubiasy. Jinak miluji americké cichlidy.Re: Jana V.
Co se týče filtru - pokud bude nádrž HODNĚ zarostlá, stačí vnitřní filtrace, třeba čerpací hlava Armani, vlastně JKL-200 + originální biomolitan 200*10*10.
V případě venkovního filtru cokoli pro akvária do 300litrů.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   18.01.2022 13:16 Žena Jana V. [3] Re: Anthrax
O osazenstvu ještě není úplně rozhodnuto.. přestěhujeme z malého Aqua dva ancistruse, pancernicky, ty bych ráda trochu navýšila počet, ale ještě zkoumám kolik jich je dobré mít. Ráda bych primárně čichavce vůbec zatím ale nevím kolik si jich tam můžeme dovolit, pak hejno neonek a druhé hejno buď Teter ozdobných nebo parmiček pětipruhych. Ale vše uvidíme asi až se bude zajíždět a jak to bude vypadat,jak si to sedne. Nerada bych udělala chybu a prerybnila to. Zatím sme úplně na začátku a vybíráme. Sice sem myslela, že to půjde rychleji, ale asi bude lepší to neuspěchat.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.01.2022 13:09 R Muž Anthrax [4785] Re: Jana V.
Ahoj. To je těžký. Já nedám dopustit na vlepený skleněný filtr. Ale jsou akvárka, kde filtr nebude potřeba vůbec. Odvíjí se to od toho, o jaké akvárko půjde, s jakou osádkou, jakou údržbou atd.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.01.2022 13:03 Žena Jana V. [3] – Vnitřní filtr 240l
Dobrý den, chystáme se zakládat aquarium a rádi bychom to udělali dobře. Učíme se z ,,chyb,, malého aqa.. studuji někde se dá, ale nejsem moudrá z filtru. Melo by jít ( snad už definitivně????) o aqarium 240l a rádi bychom vnitřní filtr. Klidně si připlatíte za kvalitu, pokud má být dobrý, jen se trochu ztrácíme v tom, který.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 6   14.08.2021 16:06 R Muž afc1886 [14684] Re: Perlas
Měl jsem 2 atmany at-200 a oba úplně tiché.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.08.2021 13:37 Muž Perlas [546]
S tim atmanem jsem hodne nacetl, ze jsou hlucny. Je to kus od kusu?. Libilo by se mi neco ticheho, ale zatim jsem nejak na nic nenarazil. Z cerpacich hlav hmm

Externiho se bojim :))

Bude to na 160l
Vyzkoušejte

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   01.08.2021 11:00 R Muž afc1886 [14684] Re: Michael281
Za mě atman www.rostlinna-akvaria.cz/… a kostka bioakvacitu. www.rostlinna-akvaria.cz/…
Měl jsem jich víc a vždy jsem byl spokojen.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.08.2021 09:45 Muž Michael281 [6] - Tetry – Filtr do akvária 54l
Ahoj, už asi 2h procházím formu a různá vlákna, ale vůbec se ve filtrech nevyznám a nejsem z toho moudrý. Měl jsem asi 5 let vnitřní filtr Eheim pickup 2008, ten odešel, tak potřebuji náhradu. Poradíte mi prosím nějaký dobrý vnitrni filtr nebo hlavu s biomolitanem? Nevim co je lepsi, jaké to ma plusy a minusy, moc tomu nerozumim.
Děkuji

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.12.2020 07:36 Muž ladalup [3] Re: _Rob_
Tak odkalovačku mám dobrou,ale mě teď napadlo,že ten bordel bude asi pozůstatek microsoria co mi odešlo :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.12.2020 07:33 Muž _Rob_ [80] Re: ladalup
Jn, a můžeš si koupit i pořádnou odkalovačku a pořád ti zbyde třeba na 4 basy piv, když se blíží ty svátky smich (spíš na 3 basy :) )
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   08.12.2020 07:27 Muž ladalup [3] Re: _Rob_
Asi máš recht.V tom případě asi ale pořídím silnější hlavu.tento má průtok myslím 500l. hop
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   08.12.2020 07:03 Muž _Rob_ [80] Re: ladalup
Bordel na dně by si měl v první řadě odstát odkalovačkou.!!!Do externího filtru by takový bordel neměl přijít. Bude se ti víc zanášet a čištění a otevírání a mazání těsnění a cena = otrava X-) Ale pokud myslíš, že se ti vyplatí, tak proč ne. V tom případě bych vzal SunSun protože mám větší výkon.

Viditelné odstraňujeme a co odsát nemůžeme ponecháme bakteriím. Filtr slouží především jako biologická filtrace.

Edit: Doporučil bych pak sundat sací koš, trubku na konci (nějakých 50mm) provrtat kolem dokola a nasadit malý molitan. Jednou týdně vyždímat a filtr pojede i delší dobu bez otevírání. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.12.2020 07:00 Muž ladalup [3] Re: _Rob_
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvku Jj je je to ono.Po zjištění rozměrů by se mi měl vejít vedle akva.De mi o to že č.hlava s biokostkou nevyfiltruje výřený bordel od ryb na dně,kdežto exterák by to mohl zvládnout :-)
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.12.2020 06:36 Muž _Rob_ [80] Re: ladalup
A jaký je cenový strop? Musíš s největší pravděpodobností počítat i s filtračními médii. Většinou stojí za starou bačkoru ty co dává výrobce.

Edit: Tebou zmiňované značky..

SunSun 704A - slušný průtok vody 2000 l/h, hlučnější, Čína..

Tetra EX 1200 - menší průtok 1200l/h, tichý, velký objem a kvalitnější zpracování než SunSun..

Nebo ponechat biomolitan a dát silnější čerpadlo (pokud je to do toho akva co máš v prezentaci - popravdě není ani vidět) :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.12.2020 06:07 Muž ladalup [3] – Externí filtr
Ahoj jaký by jste mi doporučili vnější filtr do akvaria 200L.Na typy fluval,nebo oase jaksi finančně bohužel nedosáhnu.Přemýšlel jsem něco od tetry,nebo sun sun,ale nvm.Akva je středně zarostlé.Děkuju :-)

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.10.2020 15:31 Muž nekdo [355] Re: misano
A jaký je tedy důvod pro změnu filtru, když to funguje ?
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.10.2020 14:31 Muž Shimi [683] Re: misano
Není jediný důvod, proč ten filtr měnit. Pokud ti akva nefunguje správně, tak to rozhodně není vina filtru.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.10.2020 07:07 misano Re: nekdo
Je to spoločenské zabehnuté akvárium, funguje 9 mesiacov.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.10.2020 05:00 Muž nekdo [355] Re: misano
je potřeba dodat více informací, aby byla odpověď relevantní...
tzn co v tom bude, kolik toho bude, nějaký finanční nástřel....
uv lampa ve filtru na začátek - proč ? potřebujete ji ?
topítko ve filtru... máte problém schovat topítko v nádrži ?, nebo se Vám chce připlácet 3000 za to, že to někdo schová ve filtru ? vynechme nyní spolehlivost a účinnost varianty topítko akvarijní ve filtru schované (oase).
jsem líný akvarista = čím více objemu, tím méně práce (častější čištění),
za mě eheim 4+ 600

a teď do mě .)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.10.2020 19:33 misano
Zdravím, mám akvárium RIO 125 a ten originál vnútorný filter chcem vymeniť za vonkajší. Viete mi poradiť značku alebo aj konkrétny typ? Či s uv lampou alebo termostatom alebo bez? Ďakujem

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   08.10.2020 09:42 R Muž Anthrax [4785] Re: Marti
Asi si úplně nerozumíme. Fungující akvárium nutně neznamená čisté akvárium. Čisté to zavání nerovnováhou a řasami. ;-)

Znova. Lepší nebo horší, to nejde říct. Každý filtrační materiál odvede jinou práci. Za mě je dostatečně velký molitan vyhovující. Obzvlášť pokud nevíš o čem uhlí vlastně je.

Budu se opakovat. Já opravdu netuším, jaké máš na akvárku víko a jestli s ním lze vnější filtr. Nejsem věštec. pivo Pokud na tom aktivním uhlí opravdu vyloženě netrváš, tak jdi do toho vnitřního filtru, co jsem ti navrhoval.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.10.2020 07:06 Marti Re: Anthrax
To vim že prot řasám je dobré a čisté akvarium. Tak říkáš že lepší do smiseneho akvaria je filtr s biomolitan. Dobře dik za radu potlesk potlesk potlesk

Edit: A kdybych chtel vnější filtr co by si my doporučil? A da se vnejsi filtr preves pres plastové viko od akvária?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   07.10.2020 12:37 R Muž Anthrax [4785] Re: Marti
Proti řasám je fungující akvárium. :-) Uhlí může v ledačems pomoct ale není to tak, že ho přidáš a problémy automaticky zmizí (určitě nezmizí příčiny). Uhlí určitě samo o sobě není proti řasám.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   07.10.2020 12:31 Muž _ucx_ [1406] - Symphysodon + CorydorasRe: Marti
Marti napsal: Zak uhli je aji proti rasam
Nezlob se na mě, že se Ti do toho pletu, ale tušíš vůbec, jak AU funguje a co přesně dělá? Víš alespoň přibližně, jaké látky chceš adsorbovat? Nebo to, co chceš udělat, je jenom střelba naslepo?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.10.2020 10:08 Marti Re: Anthrax
Zak uhli je aji proti rasam jestli se nepletu a s boomoltan muze byt zajimava filtrační kombinace

Edit: Toto byl min typ.
www.rostlinna-akvaria.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   07.10.2020 10:01 R Muž Anthrax [4785] Re: Marti
Čtu, že celý filtr má rozměry 4 × 5 × 17 cm. Takže objem samotné filtrační hmoty bude nic moc a v tom by mohl být problém.
Já mám osvědčenou klasiku: www.rataj-spk.cz/…
www.rataj-spk.cz/…
Do 30 cm výšky akorát. Je to bez údržbové, nemusí se to čistit dříve než jednou za půl roku. :-)

Edit: Lepší nebo horší o tom to není a ani to takhle nejde říct, každé médium je prostě jiné. Jde o to, jestli víš, co ti to uhlí odvede za práci a co jeho použitím sleduješ.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.10.2020 09:48 Marti Re: Anthrax
Ted tam mám Diversa claro 600 . Netrvám na uhli jen by me zajimalo jestli to neni lepsi nez klasický filtr na biomolitan
Edit: A nebo jiny vnitrni. Jestli neni nějaký lepsi nebo to je jeden u nejlepších?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.10.2020 09:20 R Muž Anthrax [4785] Re: Marti
Co tam máš teď za filtr? Nejde nějak „vytunit“?

Jinak si myslím, že pro klasické společenské akvárium je dostatečně velký biomolitan OK. Nevím co si od uhlí slibuješ a proč ho chceš nasadit. Ale jestli na něm trváš, tak bych šel do vnějšího, pokud by to šlo. Není kryt jako kryt. Těžko se věští. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.10.2020 08:51 Marti Re: Anthrax
Osadka jsou tetroviti. Jsou tam daniho pruhování, tetra krvavá a par anticitrusu. Jsou tam zive rostliny a nejaci šneci. Pokdu mozno ma to akvarium víko, tak nevim jestli vnější filtr do toho pujde. Jinak rad bych neco co my nebude brat jen bio molitan ale rad bych tam dal i cerne uhli a keramické kroužky. Klidne i na střídání.

Edit: Měl jsem v merku jeden filtr ale bohuzel na vysku ma 25 centimetrů, coz vyska meho akvaria je 30 cm.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.10.2020 08:44 R Muž Anthrax [4785] Re: Marti
Ahoj a o jaký typ akvária má jít? Osádka bude jaká? Jaká média tam potřebuješ měnit a proč? Preferuješ vnější nebo vnitřní filtr?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.10.2020 08:37 Marti – Vhodný filtr
Zdravim chci se zeptet na vhodny filtr do akvária 54 litru. Chtel bych neco, kde mohu mnenit naplne. Poradi mi někdo?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   16.06.2020 12:40 Muž sirius [54] Re: jarovo, vlka, _ucx_, afc1886
Ďakujem! Mnoho užitočného a prospešného sa tu od vás učíme, kolegovia. ano potlesk Napríklad mňa by nenapadlo, preprať filtračné molitany vo vode z AQ (nie v AQ :-) ) - myslel som si že sa majú oplakovať a dočista vyžmýkať v čistej vode z vodovodu alebo vo vani... Zaujímavé je, že nič z týchto užitočných rád, nepíšu výrobcovia filtrov v ich návodoch... Ale ani v akvaristických knižkách, či príručkách, sa nejde do detailu, v čom oprať filtračný molitan a kedy asi, či nechať filter zapnutý kontinuálne alebo v noci, o princípoch a súvislostiach denitrifikácie v zábehu a fáze po-zábehu. Akvaristické fórum je potom skvelým pomocníkom!
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   15.06.2020 22:07 Muž _ucx_ [1406] - Symphysodon + CorydorasRe: sirius
Teď filtry určitě nečisti. Není cílem mít filtr čistý jako alabastr, ale právě naopak :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   15.06.2020 19:59 Muž vlka [3453] Re: sirius
Čauky, jak píší kolegové, nechat jet nonstop, klidně přiškrtit třebas na polovinu a čekat a koukat, zda roste zeleň. Pokud to po zaběhnutí nepřeženeš s rybičkami, vydrží filtr bez čištění dlouho, ale to už bude o trpělivosti a zkušenostech...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   15.06.2020 18:10 Muž jarovo [1695] Re: sirius
Nechať bežať nonstop až kým sa viditeľne nezníži prietok. Potom preprať vo vode z AQ. Osobne čistím filtre cca dvakrát do roka.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.06.2020 17:49 Muž sirius [54] Re: jarovo
Ďakujem! :-) Mám molitany z filtra raz za týždeň v tejto zábehovej fáze - vybrať a úplne vyčistiť - alebo nech beží kontinuálne 2 až 3 týždne, bez vyberania a pratia molitanov...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   15.06.2020 17:26 Muž jarovo [1695] Re: sirius
Naplno ísť nemusí, teraz potrebuješ aby sa voda hýbala - či už v AQ, alebo vo filtri. Určite však nonstop zapnutý - vypína sa jedine pri údržbe filtra na čo najkratšiu dobu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.06.2020 17:11 Muž sirius [54] Re: jarovo
potlesk Poslúchnem a vydržím. ano Vložený filter mám prípadne teraz nechať cez deň naplno (Aquaball 180 na 215 L), alebo stačí middle; a potom či aj v noci ho nechať bežať, aspoň na 1/2čný režim alebo nejaký stíšený, ale kontinuálne?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   15.06.2020 16:53 Muž jarovo [1695] Re: sirius
Filter by som pridal hneď aby sa tiež zabehol. S rybami počkaj až budeš mať viditeľné prírastky na rastlinách - kludne dva tri týždne.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   15.06.2020 16:42 Muž sirius [54] Re: _ucx_, vlka
Fotka k příspěvku Kúpil som napokon Eheim Aquaball 180ku. Celkom sa mi páči jeho dizajn ano je v akvárku docela nenápadný a 1x za týždeň ho rozobrať a vyčistiť, to vždy ide. Zakúpil som doň (do foroty) už aj nejaké náhradné molitany, doplnkové (2) košíčky tiež budú, nasadím, ak bude treba. Ešte sa vás chcem opýtať: Mám 5 dní novo založené to akvárko (215 L) (foto), pod pieskom sú drobné "vložky" záhradnej zeminy (máličko) a k zábehu rastliniek som filter zatiaľ stále ešte nepridal. Nekalí sa to, voda (chem.) ok, krištáľová. Čo poviete: nechať akvárium "v eko zábehu" ešte tak 1 týždeň, a nasadiť rybky - zároveň s filtrom? Alebo filter (pre istotu) nasadiť už teraz, a rybky vložiť so akvárka až po 1 týždni odteraz... Nebude ich spočiatku moc (ani neskôr): obľúbené guramky Pearls, párik Tr.lalius a postupne (možno na dvakrát) stádočko do 30 miniatúrne dániá perlované.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.06.2020 16:27 Muž sirius [54] Re: _ucx_
Našiel som napokon celkom druhovo dobré a početné zásoby filtrov v superzoo obchodoch. V Bratislave je ich hneď niekoľko, takže super pri porovnávaní vo výbere a možnosť si mašinky aj "ohmatať".

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   10.06.2020 21:04 Muž _ucx_ [1406] - Symphysodon + CorydorasRe: sirius
Věci od eheimu se z Hornbachu někdy loni na podzim postupně vytratily... Občas někde ještě mají nějaké neprodané zásoby, ale spíš už ne. Ale eshopů najde Heureka dost :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.06.2020 20:44 Muž sirius [54] Re: afc1886
Ďakujem za dobré videjko. Tie Eheim-y, ako BioPower tak aj Aquaball, majú inak celkom fajn dizajny. Ľahkú obsluhu. Farba: šedá - nie je v akva vidieť, khaki bledozelenkavá - tiež nie je vidieť. Neviem sa ale dopátrať, či ich ešte Hornbach predáva. (Ich web shopy ukazujú že nie.) Ak ich tam fyzicky v predajniach majú - že ste ich tam v regáloch zahliadli - prosím, vyveďte z omylu. :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.06.2020 19:41 Muž sirius [54] Re: _ucx_
Dal by som sa aj na toto ano je to výborný nápad takto zdvojiť,
ale skúsim to asi najprv zvládnuť s len jedinou trubičkou (valčekom) vnútorného filtra; to akvárko nie je zas až tak (ani opticky) veľké, len niečo cez 200 l a mám v ňom už napichaných aj dosť pekných väčších skál.
Nad realizáciou podobného z-dvojenia filtrácie však naisto pouvažujem vážne o čosi neskôr, ešte jedno tak 4x väčšie akvárko sa mravenčo slimačím tempom chystá v šope... Ale najprv "doma" musím prísť pochvala (predchádzajúca podporu), za prvé pekné akvárium s rybičkami. ;-)
Leerky sú samozrejme fantastické tvorčeky: zvedavé, explorujúce, niekonfliktné, parádnice. Yes, určite budú základom!
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   10.06.2020 18:31 Muž vlka [3453] Re: sirius
Čauky, jasan, např. tady...
www.sklorex-akvarium.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.06.2020 18:25 Muž sirius [54] Re: vlka
Aj tento Eheim Aquaball je pekný. Vlka, ďakujem za ilustratívne foto rozobratého filtra potlesk z neho som dôkladne didakticky pochopil, čo sú to košíčky. Aj pri tomto Aquaball-e napr. 180, by to šlo doplniť o 2 navyše doplnkové vskrutkované košíčky?

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [2] ...... 22 23

Zpět na obsah sekce Technika • Zobrazeno 26837x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/15129-vyber-vhodneho-filtru?od=51