Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Výběr vhodného filtru

 

NápovědaFórum » Technika » Filtry 

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 6 Přejít na další stránku   1  
Výběr vhodného filtru
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.05.2017 20:20 ACSlater Re: JoKa
JoKa napsal: Čistit, až když z toho nejdou bubliny... Pokud je správně dimenzovaný, tak ne dříve, jak za tři měsíce... Osobně některé nečistím třeba půl roku... To poznáš, klesne průtok a na molitanu se začne tvořit takový mazlavý potah... To je ten správný čas...
Ne do běla, ne do čista, prostě párkrát ždímnout v odsáté akva vodě... Ideální je ten dvouramenný. Vyčistím jeden a třeba za dva týdny ten druhý... No a mám na čtvrt roku pokoj... ;-)


Dakujem velmi pekne za tvoje rady.

Dneska som mal spravit prezentaciu no neviem ci to stihnem som tu novacik. Toto akvarko mam asi 2 tyzdne a vcera vecer som musel menit vodu lebo sa mi zacali robyt riasi aj na skle zelene a dole hnede skvrny tak som odkaloval skriabal riasi zo skla... vimenil som cca pol nadeze vody s filtrom som ani nepohol. Len ma tak potom nadlo ci nebude chiba vo filtry lebo v nom sa pisalo ze ho mozem pouzit max do 50 lt nadrze a ja mam 112. Cital som ze pouzivas taketo filtre tak som sa musel opytat co a ako?
Este raz dakujem za rady.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.05.2017 19:54 JoKa Re: ACSlater
Čistit, až když z toho nejdou bubliny... Pokud je správně dimenzovaný, tak ne dříve, jak za tři měsíce... Osobně některé nečistím třeba půl roku... To poznáš, klesne průtok a na molitanu se začne tvořit takový mazlavý potah... To je ten správný čas...
Ne do běla, ne do čista, prostě párkrát ždímnout v odsáté akva vodě... Ideální je ten dvouramenný. Vyčistím jeden a třeba za dva týdny ten druhý... No a mám na čtvrt roku pokoj... ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.05.2017 18:59 ACSlater Re: JoKa
JoKa napsal: Netřeba... Dva vývody, dva watty, značka ideál...



Toto je v tom 112 lt akvariu a ako casto mam vicistit tie molitany v akvaristyke mi povedali ze raz za dva tyzdne jeden preprat. A bakterie s toho filtra viluat naspet do akvaria.

Tak ale radsej mi porad ty ak mozes?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.05.2017 17:22 JoKa Re: ACSlater
Netřeba... Dva vývody, dva watty, značka ideál...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.05.2017 17:10 ACSlater – Axolotl
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvku
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.05.2017 17:08 ACSlater Re: JoKa
JoKa napsal: Počítej co vývod to jeden watt. To znamená například dvouramenný bublifuk (dvě hadičky) a vzduchovací kamínek - tři vývody, tři watty... Dávám si vždy 10% rezervy, ale bacha, rezerva nesmí být moc velká. Když je motorek permanentně zaškrcený, tak to rychle odpaluje membrány. Nejsou stavěné na takový odpor...



V pridanych fotkach ho je vidiet su tam dva molitany a jeden vyvod a jeden vzduchvaci kamen a 2watt vzduchovaci motorcek. Tak mam spravit dalsi vyvod ???

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.05.2017 15:46 JoKa Re: ACSlater
Počítej co vývod to jeden watt. To znamená například dvouramenný bublifuk (dvě hadičky) a vzduchovací kamínek - tři vývody, tři watty... Dávám si vždy 10% rezervy, ale bacha, rezerva nesmí být moc velká. Když je motorek permanentně zaškrcený, tak to rychle odpaluje membrány. Nejsou stavěné na takový odpor...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.05.2017 15:14 ACSlater Re: JoKa
JoKa napsal: Já určitě! Mám bublifuky i v 550l.

Zrovna plánuji skoro kubíkové akvo. A i tam budou bublifuky... Jsem osobně přesvědčen, že vnitřní filtraci ještě lepší nevynalezli... ;-)




Tak taky tam mam nic len dva molitany a motorcek a do 112 kolko wat motorcek by si mi odporucil ja tam mam iba 2 w.

.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.05.2017 12:17 R Muž afc1886 [14682] Re: ACSlater
Do 112 litrového akvária bych ti doporučil m.heureka.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.05.2017 11:21 JoKa Re: ACSlater
Já určitě! Mám bublifuky i v 550l.
Zrovna plánuji skoro kubíkové akvo. A i tam budou bublifuky... Jsem osobně přesvědčen, že vnitřní filtraci ještě lepší nevynalezli... ;-)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.05.2017 11:07 ACSlater Re: JoKa
JoKa napsal: Na 30l je externí zbytečný... Podle mě tedy...



Nejlepší možná volba je bublifuk... Používám ho i v malých 25l odchovnách (a to tam mám sakra větší počty ryb), i v 550l akvu s terčovci. Vyzkoušel jsem toho hodně... Už nechci nic jiného, než bublifuk...




Zdravim a co do 112lt. Akva bi si doporucil tiez bublifuk ak sa mozem opytat?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   19.05.2017 00:58 JoKa Re: Lucie
Na 30l je externí zbytečný... Podle mě tedy...

Nejlepší možná volba je bublifuk... Používám ho i v malých 25l odchovnách (a to tam mám sakra větší počty ryb), i v 550l akvu s terčovci. Vyzkoušel jsem toho hodně... Už nechci nic jiného, než bublifuk...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.05.2017 23:26 R Muž ctibum [6909] Re: Lucie
A máš tam co? Dennerle Eckfilter? Proč to není dobré?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.05.2017 21:04 Lucie
Ajojte chci se zeptat přemýšlím o vnější filtraci mám nano cube 30l a teď tam mám ten původní a neni to moc dobré poradi mi tu někdo jaký filtr venkovni by byl idelani dekuji :-)

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.11.2016 19:55 Marťáás – Bojovničky
Potřeboval bych pomoct mám Filtr do 30L akva je to JKAnimals-Mini interval Filter 300
Model:JK-MIF300
Jestli by ste mi doporučili něco do 30L?
Děkuji

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.08.2016 01:16 GP Re: MartinH
Dekuji za pokus o objasneni, ale mel jsem na mysli rozdil v doporuceni delky spolecneho zabehu pri pouziti vnitrni/externi filtr.
Asi toho nechame, jen me to zajimalo....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.08.2016 21:31 Muž MartinH [142] - L144 závojRe: GP
Ten delší společný záběh je kvůli tomu, že v novém filtru ty bakterie nemají tolik potravy a tak to jde pomaleji. Většinu potravy jim totiž smlsnou ty bakterie ve starém filtru. Postupně se to ale vyrovnává. U nově založeného akva bez zajetého filtru se ty látky hromadí, takže bakterie jsou jak na hostině, než se dostatečně namnoží a vyžerou to.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.08.2016 20:13 GP Re: romant
Prave.... Osobne mam za to, ze pribyvaji stejne rychle, ale spicku maji samozrejme o dost vyse objemnejsi. Je mozne, ze pak zacnou hrat roli dalsi faktory, ale pokud jde o ten pocatek, prijde mi to plichta.
Nebo to s tema aktivnima bakteriema nechapu...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.08.2016 18:06 laKatos Re: GP
myslím si že velký exterňák nabíha stejně rychle/pomalu (možná o trochu rychleji) jako ostatní filtry. Má větší osídlovací plochu tak než se osidlí kompletně, trvá to v konečné fázi déle.

myšleno zjednodušeně ..... vemeš-li litrovou nádobu (malý filtr) a desetilitrovou (velký filtr) a zkus je plnit stejným proudem/prutokem a to 1 litr za minutu. litrovou budes mít naplněnou za minutu, stejně tak desetilitrová bude mít za minutu taky v sobě litra vody. ale počkej dalšich devět minut a máš plnou i tu desetilitrovou.......

zároveň se bakterie budou množit tak dlouho dokud budou mít co žrát.....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.08.2016 17:56 R Muž romant [27987] Re: GP
Je to o množství aktivních bakterií.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.08.2016 17:38 GP Re: grunda
Lepsi to jasne je. Slo mi o to, zda u vetsiho externiho filtru nabiha "filtracni funkce" pomaleji nez u "honicu vody", ze se doporucuje delsi spolecny zabeh. Nejak mi neprijde jasny na jakym zaklade to vzniklo a tak se zkousim doptat.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.08.2016 13:40 Muž grunda [1781] - CichlidyRe: GP
je to lepší, i ve filtru se musí nastolit rovnováha
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.08.2016 03:26 GP Re: grunda
A musi to byt cele osidlene aby to spravne fungovalo? Na prvni pohled mi to neprijde logicke.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.08.2016 01:17 Muž grunda [1781] - CichlidyRe: GP
protože jsou x-násobně větší, déle to trvá než se namnoží dostatečný počet bakterií
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.07.2016 22:50 GP Re: romant
Je to trochu ot, ale proc by se mely externi filtry zabihat pomaleji? Preci pokud se tam ty bakterie uchyti, tak by mely mit i lepsi podminky k mnozeni a funkci nez u vnitrnich, to je jeden z duvodu, proc se doporucuji ne?
Rovnomerne prorosteni kultury medii by nemelo byt podminkou spravne funkce imho.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.07.2016 19:53 R Muž romant [27987] Re: Ratras
Naprosto v klidu, zreguluješ a pomalej záběh filtru se ti posléze odmění spolehlivou prací v tom novým akváriu. ;-)
Edit: Jnom bacha na výměnu "kus za kus", to je špatně, chce co nechat běhat společně i více jak měsíc(exteráky se zabíhají pomaleji) a teprve potom ten stávající odstraňovat. Můžeš ten novej prolejt odkaleným bordelem ze dna, lehce si tím podpoříš záběh.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.07.2016 19:41 Ratras – Eheim 600
Zdravim,mam dotaz ohledne filtru do akvaria. V soucasne dobe mam akvarium 112l do nekolika mesicu planuju akvarium cca 450 l mozna i vice. V soucasnosti bych ale rad nahradil vnitri filtr vnejsim. Chci se zeptat na filtr Eheim Professionel 4+ 600 a to hlavne zda pujde stahnout tak, aby nebyla ve 112l akvarku pracka, popripade jestli zvolit tento nebo napriklad Fluval. Diky za odpovedi.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.07.2016 15:37 Bacoun Re: Yoko
Bohatě stačí.

www.profiplants.cz/…

+ vzduchovací motorek např

akvarijni-kompresory.heureka.cz/…

a je to. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.07.2016 14:40 Muž MartinH [142] - L144 závojRe: Yoko
Já mám ve všech miníčkách závěsného Atmana a spokojenost. Trošku jsem si ho ale upravil, vyndal originální náplně (jsou strašně malé) a ustříhl si namíru kus biomolitanu. Navíc jsem ještě nasadil kus na sání, takže takový vnitřní předfiltr (používám ty náhradní k bublifuku). Jediná nevýhoda je snad o něco větší odpar vody.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.07.2016 12:21 Muž NHKG [3900] - HadohlavciRe: Yoko
Já jsem používal malinkou čerpací hlavu ze starého filtru a molitan a svítil jsem stolní led lampou. Ale dopadl jsem stejně a tak moníčka už nechci. smich
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.07.2016 12:11 Žena Yoko [35] – filtr do mini
Ahoj, máte někdo tip na filtr do mini (12 l)? Chci si založit něco jako pěstírnu rostlin a případně miminkárnu, a první pokus jen s kytkami bez filtru zkolaboval, i s pravidelnou výměnou vody (slepá hladina, naprostej zákal a fujtabl, až se divím, že sem kytky až na trávníček zachránila.) hmm a pokud nevadí off topic, čím v těchto miníčkách svítíte? Akvarijní lampy na sklo jsou praktické ale šíleně drahé, ale sama moc kutil nejsem.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.07.2016 11:56 Bacoun Re: Madla
Pokud chceš vnitřní, tak viz předchozí příspěvek.Čerpací hlava atman + biomolitan
www.akva-exo.cz/…

+
www.akva-exo.cz/…

Jinak pokud budeš mít dostatečně zarostlé akvárium rostlinami tak vzduchování není většinou potřeba.


 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.07.2016 10:40 Madla – Akvárium 54l - krevety + neonky
Dobrý den,
jsem úplný začátečník, akvárium je teprve ve stádiu plánování. Ráda bych si pořídila 54l akvárium 60x30x30. Plánovanými obyvateli by byly krevetky v počtu cca 6 ks a hejno neonek modrých v počtu asi 10 ks plus asi nějaký šnek (okružák?) k likvidaci řas. Samozřejmě chci akvárium nechat dostatečně zarůst, nebudu s osazenstvem spěchat. Co jsem se dočetla, dostačovaly by molitanové filtry a jsou asi i vhodnější (?) pro udržení rovnováhy než třeba filtry prodávané v setech. Můžete mi doporučit něco konkrétního, co by vyhovovalo nárokům akvária tak, jak jsem ho popsala? A ještě jeden dotaz mimo téma vlákna - je vhodné i vzduchování nebo je nebudu potřebovat, bude-li filtr typ tzv. bublifuk?

Děkuju.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.07.2016 22:55 R Muž ctibum [6909] Re: wludo888
Brzy ti romant doporučí Atman + biomolitan... :)

Já také chtěl Eheim Biopower, líbila se mi možnost vložit jakoukoli náplň podle potřeby, ale nakonec jsem (i z finančních důvodů) koupil včera toho Atmana a biomolitan, dnes instaloval, po hodině zahnojená voda čistší než kdy byla s původním Bioboxem, čerpací hlava prakticky bezhlučná... Takže po desetihodinové zkušenosti můžu doporučit... ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.07.2016 20:33 Ladis67 Re: wludo888
Ahoj, můžu doporučit Aquael Turbo 500, výkon se dá dobře regulovat, je absolutně tichý ani nepřenáší vibrace do akvária. Jen jsem u něj vyměnil původní molitan za kostku biomolitanu (ten původní je dost hrubý)a dokoupil rozstřikovač.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.07.2016 19:58 wludo888 Re: afc1886
Ahoj,
děkuju za dotaz,s tim objemen jsem si to neuvedomil to je pravda a ty tri stovky se tam uz ztrati a ty rozmery jsem napsal spatne je to 35 a ne 30 dekuju za upozorneni a za rady.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.07.2016 19:13 R Muž afc1886 [14682] Re: wludo888
Když se dívám na tu tvou prezentaci,tak tam máš celkem prasátka rybky,tak se větší filtr bude hodit.Průtok filtru se ti taky po zanesení sníží tak o polovinu a u vyšší řady máš větší objem filtračních hmot.Za tři stovky navíc bych neváhal,než později litovat.Ale je to jen můj názor,počkej s čím příjdou ostatní.
Ještě si oprav prezentaci-akva 80*40*30 není 112 litrů,ale 96l. ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.07.2016 18:42 wludo888 Re: afc1886
Ahoj děkuju za doporučení,

jen se zeptám proč ten o řadu víš?v čem je výhoda?
Předem děkuji za odpověď palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.07.2016 18:22 R Muž afc1886 [14682] Re: wludo888
Jbl ti velmi rád doporučím,ale radši bych připlatil 300Kč a koupil o řadu vyšší akvarijni-filtry.heureka.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.07.2016 18:08 wludo888 Re: GP
Ahoj,
děkuju za radu dnes jsem namontoval spray bar neboli rampu jak bylo zmineno ale presto filtr je dost hlučný a i přez namontování spray baru je to celkem dost a už jen ta hlučnost oproti Eiheim je velký rozdíl,ale při hledání na netu jsem narazil,ikdyž jsem původně vnější nechtěl,od firmy jbl green line 401,rozměry jsou celkem v pohodě ale opet nekdo nejaké zkušenosti s timhle výrobkem?jsou nějaký extrémni rozdíly mezi vnitřním a vnějším filtrem krome čištění?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.07.2016 17:01 GP Re: wludo888
pokud je na vystupu filtru tryska, tak muze tocit vodou i relativne maly prutok cerpadlem. pokud je to jak vyrivka, zkusil bych nejdrive stazeni na vystupu a pripadne rampu - cim hustsi a vetsi otvory, tim se proud vice rozlozi a zbrzdi.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.07.2016 15:56 wludo888 – Eiheim Biopower 160
Dobrý den
všem,

jsem začínající akvarista,bohužel jsem si články o různych věcech přečetl až po nákupu SETU.Akva samo o sobe je v pohode dodané topítko kryt a světlo takě,po výpočtu wattu na litr to celkem sedí ale nervy mi žere dodaný filtr který je podle mého předimenzovaný,max průtok je 1000 l/h stahuje se ručně a fakt nevim kolik to ma na minimum ale přijde mi to pořád dost.Proto teď řeším výměnu ale je toho spoustu na trhu a hnevím co je nej nebo naopak co ne.Každopádně chci vnitřní z důvodu místa a při hledání po forech atd jsem narazil na výše uvedený,celkem se mi zamlouvá ale potřeboval bych radu anebo alternativu,zkušenosti s timhle filtrem atd.Předem děkuji za nazory.Prezentaci mám dnes čerstve založenou tak popripadě nějaké názory co bych mohl vylepšit.
Dále bych chtěl poradit s nejakýma rostlinkama chtěl bych něco na hladinu ale taktéž široky sortiment a jeden ma dobre zkusenosti druhy zase spatny pak člověk prostě neví.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.06.2016 18:38 kerus – ...
tu neide o setrenie, to vobec neriesim. Ide mi o to, ze mam 54 litrove akva v ktorom mam okrem rybiek aj krevety. Momentalne tam mam mamlicky vnutorny filter od Dennerle. Najprv som premyslal, ze ho rozsirim pridavnym modulom a tak zvacsim objem filtracnych naplni. Ale ked som narazil na toto....tak som zacal spekulovat. Problem je v tom, ze raz tyzdenne musim vymenit 1/3 vody. Mne to osobne nevadi, ale planujem na par mesiacov odist do zahranicia. Priatelka sa o akvarko postara, ale kazdy tyzden mi vodu urcite menit nebude. A hlavne krevety by to tak mali tazke. Tak to chcem vyriesit, nech mozem kludne spavat. Tuto je komplet popis www.profiplants.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   23.06.2016 18:19 Muž NHKG [3900] - HadohlavciRe: kerus
Každý normální externí filtr jde čistit na etapy. Odklapneš 2 až 4 packy, vytáhneš košíky a umyješ nádobu, očistíš vrtulku a náplň v košících, kde je to třeba. Na zbytek košíků nesaháš.

Tenhle Aquael by ale nemusel být špatný, pokud budeš mít 2 a až se jeden začne ucpávat, tak ho vyhodíš a koupíš nový. smich
Navíc nepíšou kolik žere. Pokud chceš ultra šetřit: akvarijni-filtry.heureka.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.06.2016 18:13 kerus
na ebay som ho nasiel za 24 libier, co je velmi dobra cena. Lepeny externy filter zatial ee, priatelka by ma s nim vyhodila aj s akvarkom :-D Co sa mne na nom paci je, ze je maximalne jednoduchy. Plastova flasa s naplnami o objeme 6 litrov, jedno cerpadielko, bodka. Pride mi to maximalne jednoduche a na druhej strne maximalne funkcne. To, ze nie je vhodne cistit filter naraz...nieco mozno na tom bude, ale zase na druhej strane, ktory filter okrem lepeneho sa da cistit na etapy???
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.06.2016 17:06 laKatos Re: kerus
Fotka k příspěvku Není dobre čistit celý filtr najednou ale po částech. Jednotlivé vrstvy samostatně, třeba po třech měsících.
Kdo chce až si to koupí, ale za ty prachy u me palec dolů hmm


Přidej tisícovku a muzes mit něco jako je filtr viz foto



 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.06.2016 16:43 kerus – ....
co je na tom take strasne? Ved to cistil po 4 mesiacoch a vsetko v pohode vybral. Jasne, ze by bolo lahsie, keby tam strcis celu ruku, ale...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.06.2016 16:29 laKatos Re: kerus
Souhlas s NHKG. Údržba musí být za trest.

EDIT:klouknul jsem na video a děs. Pryč od takového filtru. ..
co nejdál to půjde
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.06.2016 16:24 Muž NHKG [3900] - HadohlavciRe: kerus
Docela by mě zajímalo, jak se to čistí. Podle fotky to je nádoba s úzkým hrdlem.
EDIT: Našel jsem video. Toto bych určitě nechtěl dělat: www.youtube.com/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.06.2016 16:16 kerus – Aquael ASAP 800
Zdravim. Prosim vas, mate niekto nejake skusenosti s tymto filtrom? Pride mi to uplne skvele riesenie, ankolko je absolutne jednoduche. No moc recenzii som na to neansiel, iba nejake videjka na nete. Mate to niekto doma? www.akvarista.cz/…

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [6] ...... 22 23

Zpět na obsah sekce Technika • Zobrazeno 26836x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/15129-vyber-vhodneho-filtru?od=251