Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Výběr vhodného filtru

 

NápovědaFórum » Technika » Filtry 

Akvaristik.eu

Žádná předchozí stránka 1 Přejít na další stránku   1  
Výběr vhodného filtru
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   01.08.2023 19:42 Muž Daniell [38] Re: BlackieSirrah
Když to utáhne tu moji 40 litrovou jungli, tak bych v tom neviděl problém. Mám ho tam asi rok na větší polovinu výkonu a zatím bez problému. Ať se daří :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   01.08.2023 11:21 Muž Lojza007 [1175] Re: BlackieSirrah
40l utáhne bez problémů. Mám ho v 30l kostce a musím ho brzdit, aby nedělal moc silný proud.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.08.2023 11:05 BlackieSirrah Re: Starka
Já dvakrát bodnout nožem do molitanu, tak druhý den je ve zprávách bizardní pokus o sebevraždu. :-D

Jinak díky všem palec Když jsem si dala vyhledat AquaEl Pat MINI tak mi došlo že se mi doma jeden válí ze zrušeného 20l kretária. Zkusím jestli to utáhne i tu moji 40l džungli.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   01.08.2023 10:32 Žena Starka [204] Re: BlackieSirrah
Je jedno, od jakého výrobce ten molitan bude. Na tom nezáleží.

Díru tam zvládneš nožem udělat, stačí dvakrát bodnout a vytvořit písmeno "x" a do toho x nasadis čerpací hlavu. To je celé.

Na údržbu je mnohem lepší čerpací hlava než filtr nebo spíš jen honic vody, který sice ze začátku dáš jen do zásuvky, ale při případné údržbě je to mnohem náročnější rozebrat než sundat molitan z čerpací hlavy.

Třeba zrovna ten Aquael Turbo, co píše Daniell, je mnohem složitější, než čerpací hlava nebo ten patmini. Mimochodem nad ním jsem do podobného objemu jak máš Ty uvažovala, ale přišlo mi málo filtrační hmoty a bála jsem se, že kdybych ji tam dala víc, tak by to ten motorek nezvladnul.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   01.08.2023 10:25 R Muž Anthrax [4730] Re: BlackieSirrah
Ale mají. Nic stříhat nemusíš :-) www.rostlinna-akvaria.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.08.2023 10:20 Muž Daniell [38] Re: BlackieSirrah
Ahoj, Aquael turbo 500 je podle mně úplně ideální pro tu tvou velikost, navíc má regulaci, možnost spárovat mol. filtr s nádobkou na filtrační náplně nebo lze použít jedno nebo druhé samostatně. Když k tomu koupíš origo rozstřikovací rampu tak není co řešit :-) .. mám ho v novém akva a ve starém mám Aquael pat mini ( stejná technologie mol. filtru ) a krevetky stejně jako rybky jsou spokojené.

Edit : ale souhlasím i s návrhem kolegy "afc1886" .. ten Atman a k tomu biomolitan a bude taky spokojenost.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.08.2023 10:19 BlackieSirrah Re: afc1886
Díky za odpověd, ale tohle asi pro mě nebude. Molitan pro tuto hlavici nemají a já rovně neustřihnu ani papír :-D Potřebuji něco co jen zapojím do zásuvky a nebude to náročné na čištění. Jako ten výše zmiňovaný Ehaim
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   01.08.2023 09:24 R Muž afc1886 [14632] Re: BlackieSirrah
Čerpací hlava s biomolitanem bude ke krevetkám super. Například atman www.rostlinna-akvaria.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.08.2023 07:43 BlackieSirrah – BlackieSirrah
Zdravím, potřebovala bych poradit s výběrem nového vnitřního filtru, jelikož starý už pomalu dosluhuje. Jedná se o akvárium klasické velikosti 60x30x30. Potřebuji hlavně aby byl bezpečný pro krevetky a zároveň šel hodně ztlumit výkon aby tam bornejky nebyly jak v mixéru.
Zvažovala jsem AquaEl Turbo Filter 500 ale přijde mi moc výkonný, to samé Eheim Aquaball 60 l a u toho si ani nejsem jistá jestli by nevsával krevetky. Mám vyšší model ve větším akváriu a zdá se mi že molitan úplně nedoléhá a malé krevetky by se v něm mohly zachytnout.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.07.2023 07:24 Žena Starka [204] Re: Shimi
Tak juwel něco už stojí. Otázka, kolik chce do toho investovat. Pokud víc, tak věřím, že máš i pravdu. Každopádně levné sety opravdu nemivaji dobré vybavení. Za mě je prostě nejlepší si to všechno dát dohromady sám. :-)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.07.2023 20:23 Žena Bessie12 [0] Re: Rovano
ano. Uz som aj spala v tej miestnosti, kde mame akvarium. Jedine co pocujem v noci je skimmer.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.07.2023 20:15 Muž Rovano [228] - RostlinyRe: Bessie12
A když si od něj v noci 1 metr?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.07.2023 20:10 Žena Bessie12 [0] Re: Shimi
tak s tymi exter. filtrami nesuhlasim. Mam doma jeden exter. filter a ani neviem, ze ho vobec mam. A to je polsky filter od Aqua Nova. Neviem ako ine znacky, ale s tymto som, aspon zatial, spokojna co sa tyka hluku.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   05.07.2023 19:53 Muž Shimi [678] Re: Starka
Tak tady bych krutě nesouhlasil, protože třeba vnitřní filtry od Juwelu jsou kvalitní a naprosto tiché. V jeho případě by požadavky splnil Juwel Rio 125, cenu setu ať si zhodnotí sám, to je čistě individuální. Co se externích filtrů týče, tak ty budou vydávat zvuk vždy, je to jejich vlastnost, takže touto cestou bych se nevydal. Každopádně 100l je pro závojnatku málo.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   05.07.2023 18:58 Žena Starka [204] Re: Nela akvr
Akvarijni set je největší blbost. Nikdy tam nebudou komponenty, které chceš, obzvlášť tiché a kvalitní filtry. Tudíž radím pořídit akvarko a jako filtr pouzit čerpadlo s molitanem. Je to opravdu tiché řešení.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.07.2023 14:50 Nela akvr – Filter
Dobrý deň, chcem kúpiť akvárium cca. 100l pre závojnatku ale neviem si poradiť aké akvárium s akým filtrom mám kúpiť. Budem mať akvárium v spálni takže filter by nemal vidávat žiadny zvuk. Neviem teda či je lepšie kúpiť vonkajší filter alebo vnútorný. Mohli by ste my prosím poradiť nejaké akváriové sety s tichým filtrom?
Ďakujem

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.05.2023 20:22 Žena Starka [204] Re: popo
A proč bychom Tě měli odsuzovat? Každý si dělá akvarium k obrazu svému a každý používá jemu sympatickou techniku. Založ prezentaci, napiš tam podrobnosti, čím víc, tím líp. Např. nevím, co je špatně s Tvým filtrem. Jediné, co je teď špatně, že nevíme, který typ tam máš (kolik litrů protoči za hodinu, apod). To je třeba vypsat. Jsou zde ochotní lidé, kteří rádi poradí. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   16.05.2023 19:24 R Muž ctibum [6838] Re: popo
A potřebuješ poradit s čím? S filtrem, se světlem nebo s řasou?
Každopádně bez řádně vyplněné prezentace nádrže ti nikdo moc konkrétně neporadí...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.05.2023 19:07 popo
Zdravím všechny ,když jsem si tak pročítala vaše příspěvky mám 100 chutí vyhodit své 120l akvarium a vůbec neprosit o rady sad .Mám vnitřní filrt Magi Jet....což mně tady asi většína odsoudí....a osvětlení vrchní kryt s zářivkama černená a bíla.....,jak je asi jasné bojuji s černou řasou ....POTŘEBOVALA BYCH PORADIT.....

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.07.2022 17:37 Muž Shimi [678] Re: trouba
Když klikneš na ty fotky, tak 2. a 4. fotka ukazuje jemný molitan. On se dá totiž dokoupit jako náhradní díl, ale u nás se strašně blbě shání. Nicméně pokud jsi už koupil jiný, tak tu díru zadělej jak ti radí David, kouskem jiného molitanu. A nebo si kup obyč sekundové lepidlo a jednoduše ji zalep.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.07.2022 16:29 Muž trouba [2] Re: zervajs
tady v odkazu je vidět. je to houba s obrovskými dírami. někde jsem četl že někdo doporučoval koupit jemnější molitan. pokud nevadí ten původní klidně ho zatím nechám.

www.vitaplant.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.07.2022 09:01 Muž ajajak [228] Re: trouba
Aquael Pat MINI se mi zdá na akvárium vcelku maličký. Je to takový honič. Co plánuješ za typ akvária? Rostlinné?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.07.2022 08:45 Muž zervajs [334] - RostlinyRe: trouba
Co to znamená "celkem hrubý"?
Díru pokud je skrz ucpat kouskem toho starého ( vmáčknout), a klidně použít,tim se nic nezkazí.( Pokud jinak vyhovuje) ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.07.2022 08:16 Muž trouba [2]
Zdravím, mám filtr Aquael Pat MINI a má celkem hrubý filt-molitan. Koupi jsem k němu jemnější molitan, ale přišel mi molitan který má díru skrs? Mám ho na filtr dávat? Případně jaký mám koupit jiny?


www.rostlinna-akvaria.cz/…

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.07.2022 19:35 Muž MarekP [812] - MalawiRe: ajajak
Jo, v jednom filtru to tak udělám. palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.07.2022 14:58 Muž ajajak [228] Re: MarekP
Místo košů dát síťky a hned máš víc místa na jakékoliv média
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.07.2022 14:30 Muž MARTIN HORÁK [907] - Na prvním místě anubiasy. Jinak miluji americké cichlidy.Re: MarekP
Koše bych rozhodně nevyhazoval. Jinak souhlasím.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.07.2022 13:38 Muž MarekP [812] - MalawiRe: MarekP
Tak vám všem děkuji za rady při výběru. Hodně mě zaujal ten velký Eheim classic 2260, kterým bych určitě chybu neudělal. Vzhledem k velikosti akvária jsem se ale nakonec rozhodl pro dva filtry místo jednoho a za velmi dobrou cenu jsem sehnal Fluval FX-6, takže dám do akvária dva tyto filtry a v případě třeba poruchy jednoho filtru mi akvárium bude fungovat bez problému s druhým. Výhoda toho fx-6 i oproti třeba tomu Eheimu je vyšší výkon 3500 l/h. Náplně zvolím jiné než jsou standardně u filtru a uvažuju, že z jednoho vyhodím i ty koše, které zabírají místo a celý ho naplním jen filtračním materiálem. Věřím, že takto to bude dostatečně fungovat ku prospěchu celého akvária. Tak ať se vám všem daří. pivo
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   09.07.2022 08:40 Muž MARTIN HORÁK [907] - Na prvním místě anubiasy. Jinak miluji americké cichlidy.Re: Shimi
Fotka k příspěvku 360 litrů, přes 120 ryb a taky jen bublifuk :-D
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.07.2022 16:17 Muž Shimi [678] Re: zervajs
Classic je geniální řada. K bublifuku netřeba nic dodávat, pro některé dnešní moderní akvaristy naprosto nepředstavitelná záležitost. Reklama + psychologie mají obrovskou moc.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   08.07.2022 15:38 Muž ajajak [228] Re: zervajs
Eheim clasic bych doporučil za mne také. Mam ho krátce ale zatím super.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.07.2022 15:18 Muž zervajs [334] - RostlinyRe: Shimi
Trochu mimo tázané téma, já pamatuji sousedovic nádrž na tlamovce, (pak oceláty) kterou za "totality" provozoval na klasickém bublifuku ( dvouramenném) a nevyměnil ho ani když mohl. ( Nádrž okolo 700L)
Já mám "rád" eheim classic...v jednoduchosti je jeho "síla". ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.07.2022 15:10 Muž Rovano [228] - RostlinyRe: Shimi
Díky za osvětlení. Toho rozpočtu na koše jsem si nevšiml.
Dále je to na jinou diskuzi ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   08.07.2022 14:59 Muž Shimi [678] Re: Rovano
Hagen uvádí 5,9 litru na koš a jsou tam 3, takže 17,7 litru. Eheim uvádí 13,5 litru včetně předfiltru. Vzhledem k ceně jsou to všechno extrémně předražené krámy. Dát bezmála 10 tisíc za 13,5 litru objemu, když 20 litrů molitanu stojí 550,-, to už je na Darwinovu cenu. Nejde o to jestli na to mám nebo nemám, jde o princip.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.07.2022 13:38 Muž Rovano [228] - RostlinyJsem zaskočen
Jsem docela zaskočen, jak se uvádí vnitřní objemy filtrů.
SUN SUN jsem do hloubky nehledal. Na eshopech neuvádí nic.

Hagen 6L

Eheim 12L+1,5L předfiltr

A největší filtr může být akvárko-záleží na biotopu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   08.07.2022 09:30 Muž MARTIN HORÁK [907] - Na prvním místě anubiasy. Jinak miluji americké cichlidy.Re: MarekP
Vem tu fx6 a máš pokoj. Tichý, skvěle řešený uvnitř i venku.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.07.2022 08:37 Muž Lojza007 [1175] Re: MarekP
Já bych je vybral přesně v tom pořadí, jak píšeš. Ale zkus ještě do výběru zařadit Eheim Classic. Dokonce se dělá v ještě větším objemu. www.youtube.com/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.07.2022 09:48 Muž MarekP [812] - MalawiVnější filtr do akvária o objemu cca 1000l
Ahoj,

zkusím se zeptat jinak. Pokud byste si museli vybrat z níže uvedených vnějších filtrů, který podle vás bude nejvhodnější pro akvárium o délce 250 cm a výšce 70 cm? Čistý objem cca 1000 litrů. Akvárium bude Malawi bez rostlin.

Uvažuju nad 3 variantami.
1) Eheim Professionel 3 2080 1200XL
2) Hagen Fluval FX-6
3) SUNSUN vnější filtr HW-5000 LCD + UV lampa

Děkuji.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   06.07.2022 21:36 Muž Shimi [678] Re: MarekP
Nebudu tě přesvědčovat, protože k poznání musí dojít každý sám, ale dám sem jednu technickou. V literatuře o chovu ryb se uvádí, že pro odbourání amoniakálního dusíku vyprodukovaného z 1 kg rybího krmiva je při teplotě vody 25°C potřeba přibližně 30-34 m2 plochy filtračního materiálu. Množství potravy, které musí ryby denně zkonzumovat, aby byly zdravé a dobře rostly, odpovídá zhruba 1,0-2,5 % jejich tělesné váhy. Čemuž odpovídá, na ten 1 kg krmiva, množství ryb o hmotnosti 40-100 kg.

Přeložením z reklamních žvástů firmy Seachem (700 m2 na litr Matrixu) to znamená, že bys na to potřeboval 50 ml Matrixu. Ano, čteš správně - 50 ml! (0,05 litru) Doufám, že je ti jasné, co z toho plyne.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   06.07.2022 21:28 Muž skypi [248] Re: MarekP
Aha. :-) No, vyvracet ti to nebudu, konec konců, napsáno bylo k té předražené pemze dost i na zdejších stránkách ...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.07.2022 20:19 Muž MarekP [812] - MalawiRe: skypi
Například Seachem Matrix. Však přesně to jsem napsal, že se nebojím, že budu mít málo objemu. Při použití kvalitního filtračního média se i s relativně malým objemem pro filtrační náplň dá udělat hodně muziky. Protože jde právě o tu plochu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.07.2022 19:53 Muž skypi [248] Re: MarekP
Ty "výborné filtrační náplně pro biologickou filtraci" - to jsou které? ;-) Jinak, podle mého skromného názoru, nejde o objem, ale o plochu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.07.2022 19:23 Muž MarekP [812] - MalawiRe: vaclav, Shimi
Do výroby vlastního filtru se pouštět nehodlám z několika důvodů a dvojitou zadní stěnu si nenechávám dělat z důvodu, že nechci ubrat žádné místo rybám a navíc akvárium chci pohledové ze tří stran bez 3D pozadí, pouze s černou fólií. I tyto dvě varianty jsem dříve zvažoval právě kvůli objemu filtračních hmot, nicméně jsem se nakonec rozhodl pro klasický externí filtr. V dnešní době jsou dostupné takové výborné filtrační náplně pro biologickou filtraci, že se nebojím, že objem filtračních hmot bude problém. Ale všem díky za rady. palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.07.2022 14:05 R Muž vaclav [14544] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: MarekP
Pokud nechceš ubírat místo v akváriu tak si udělej skleněný filtr pod ním.
rybicky.net/forum/6711-vyroba-vlastniho-filtru :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 5   06.07.2022 13:43 Muž Shimi [678] Re: MarekP
Já ti poradím něco úplně jiného. Na klasický kanystr se vykašli, je to drahý a má to naprosto směšný objem. Pokud to akvárko ještě nemáš slepené, tak si nech udělat dvojitou zadní stěnu. Tzn. že kupříkladu u akvária 250x70x70 by byl prostor pro ryby 250x60x70 a ten zbytek 250x10x70 by byl filtr o hrubé kapacitě 175 litrů! Na jedné straně se vyvrtá otvor (otvory) pro vstup vody do filtru, který se zakryje mřížkou a na druhé straně se dovnitř do filtru dá výkonné čerpadlo s výtokem do akva a je hotovo. Čím ten prostor vyplníš je na tobě, meze se nekladou. Můžeš si s tím hrát jak malý kluk. V akváriu nic neruší, veškerá technika je schovaná, včetně topítka apod. Když se ještě z pohledové strany na stěnu filtru nalepí 3D pozadí, tak to navíc suprově vypadá.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.07.2022 12:32 Muž ajajak [228] Re: MarekP
Můj názor je dát na tuto velikost filtry dva a volil bych mezi Eheimem a Fluvalem
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.07.2022 12:17 Muž MarekP [812] - Malawi – Vnější filtr do cca 1000l akvária
Ahoj,

dokážete mi někdo poradit, pro který z vnějších filtrů se rozhodnout pro akvárium o délce 250 cm a výšce 70 cm. Čistý objem cca 1000 litrů. Akvárium bude Malawi bez rostlin.

Uvažuju nad 3 variantami.
1) Eheim Professionel 3 2080 1200XL
2) Hagen Fluval FX-6
3) SUNSUN vnější filtr HW-5000 LCD + UV lampa

Náplně do filtrů bych ve všech případech nahradil kvalitnějšími, jde mi hlavně o to, aby na takovýto objem a rozměr byl filtr dostačující. Filtr chci jeden. U toho Eheimu si nejsem úplně jistý, zda by nebyly potřeba dva.

Díky. :-)

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.01.2022 12:52 Muž Lojza007 [1175] Re: hellmut
Já takový filtr nemám, takže ani nedokážu odpovědět, kolik místa to reálně potřebuje, to určitě odpoví jiní.
Možná je to blbost, ale já bych udělal přepážku 5cm přes celou zadní část a do toho vsadil dva 5cm tlustý biomolitany a přes to hnal vodu. Určitě to vezme mnohem víc místa než Atman s kostkou, ale taky to bude mít mnohem větší filtrační plochu a čistší údržbu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.01.2022 12:30 R Muž Anthrax [4730] Re: Lojza007
Věř, že to fakt není problém. :-) Výškou jsme na tom asi stejně. Na to čapnout u hladiny molitan a vytáhnout ho opravdu nemusíš být basketbalista.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.01.2022 12:24 Muž Lojza007 [1175] Re: Anthrax
Pokud má člověk metr devadesát a víc, tak to asi moc vadit nebude. Já mám trochu přes 170 a bohatě stačí cokoliv dělat u zadní strany akvária. Nedokážu si moc představit, že bych třeba vytáhl kus molitanu a hnědá voda by nebyla úplně všude okolo.
Ale když by byl přístup k akváriu z boku a tak to má hodně lidí, je to bezvadná možnost filtrace bez toho, aby se voda honila mimo akvárium.

+ Přidat reakci


Žádná předchozí stránka
Přejít na další

[1] ...... 22 23

Zpět na obsah sekce Technika • Zobrazeno 26831x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/15129-vyber-vhodneho-filtru