Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

3D pozadí

 

NápovědaFórum » Dekorace a dno » Pozadí 

Přejít na předchozí stránku 12 Přejít na další stránku   1  
3D pozadí
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.08.2007 23:23 Muž Roman [100] - CichlidyRe: Rybář
Se stav někdy u mě a mrkneš se jak se to dá za pár peněz vyřešit.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.08.2007 16:54 Rybář Re: hanz
No lovosice zrovna nejblíž nejsou, tak 300 bych dal za benzín a to bych tam musel jet jen jednou.
Asi to udělám jednoduše, na netu jsem našel juwel str 450 za 330, tak dám 3ks vedle sebe a vyjde mě to na litr. Asi to nebude tak krásný, ale účelu to poslouží.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.08.2007 16:44 Muž hanz [27] Re: Rybář
Kdyz si pro nej zajedes do Lovosic :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.08.2007 16:23 Štěpán Re: Rybář
Pochybuju že se někdo najde. Jestli jsis nevšiml, jsi tady dost v nemilosti po tvém experimentu s odolností ryb.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.08.2007 16:20 Rybář – Udělá mi někdo pozadí ?
Není tu někdo zhruba z prahy, kdo by mi udělal pozadí ?
Třeba ně jaký študý chudent co si ho už vyráběl pro sebe a nechtěl by za něj moc peněz. V hornbachu stojí asi 2 tisíce, to je moc. Tapetu nalepit nemůžu, teda ona tam je, ale jsou tam bublinky a hned za tím zeď, takže se tam nedostanu.
Je to 240l akvárko 120*40*50(výška).
Nabídněte něco a řekněte cenu, třeba někdo bude mít zájem....

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.07.2007 00:35 Muž wladys [291] - CichlidyRe: mirhal
Barva je sice nezávadná,ale epoxy bych to určitě natřel ;)Já psal že poslední vrstvu písku není třeba epoxy natírat.... :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.07.2007 15:22 mirhal wladys
Podle toho co jsem vyčetl z tvého článku to potom nemusím natírat pryskyřicí. To by bylo prima hop hop . Díky za inspiraci. X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.07.2007 15:07 Muž wladys [291] - CichlidyRe: mirhal
www.barvytebas.cz/…

...a tady je můj postup výroby jednoho mého pozadí. www.akvastranky.unas.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.07.2007 14:57 mirhal Re: Roman
kde to můžu sehnat?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.07.2007 13:32 Muž Roman [100] - CichlidyRe: mirhal
Co se barev týče, tak je možné použít ty které se používají na barvení bazénů a dětských hraček.jsou nezávadné, i když ze začátku jsou cítit jako klasické barvy na dřevo či kovy. :-) Takto jsem si natřel pozadí už v roce 1999 a vše bylo bez potíží, i když se do nátěru pustil krunýřovec.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.07.2007 10:21 tubo Re: mirhal
ja som si robil 3d pozadie predvčerom a prisiel som na velmy jednoduchý spôsob....stačí ak si zaobstarás polistiren aspon 5 cm hrubý velkosti aku potrebujes a budes naň polosuchým stetcom nanášat riedidlo potom chvilu pockás popritláčaš odstávajúce kusky...neveril by si aké pekné tvary to naberie...len tam toho nedaj velmi vela lebo sa ti riedidlo prežerie až na druhú stranu ako mne ale dá sa to potom zamaskovat pur penou alebo podobne...potom to nechás poriadne zaschnúť a natries to ...ako to už natries to je tvoja vec...ja som to natrel sivou matnou farbou...nechal som to zaschnúť.....a nakoniec som zobral ciernu farbu namocil som stetec ale iba špičkou...utrel som ho do papiera a potom som to nanásal na tapetu...nechávalo to velmy pekné vzory...a teraz vyzerá celkom dobre ale teraz ho este chcem nechat susit aspon týžden na balkóne nech sa z neho stihnú odpariť vsetky chemikálie...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.07.2007 20:11 Muž zikyc [79] - SumciRe: mirhal
No sprej bych vůbec nepoužíval, tou pryskyřicí to pokrytí nemusí být 100% a ty potravinářský barviva jsem kupoval v drogerii
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.07.2007 20:04 Muž Jammes [72] - AfrikaRe: mirhal
mám to pozadí v provozu 2 měsíce a zatím nic, dělal jsem ho na sklo a celé jsem to vlepil do nádrže a dokola oblepil
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.07.2007 20:01 Štěpán Re: mirhal
to se pokazit může, jestli je ta barva závadná tak se ti bude vyluhovat do vody, i když by byla přelakovaná tou pryskyřicí. nic není 100%
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.07.2007 19:59 mirhal Re: Jammes
já bych radši použil ten sprej a na to pryskyřici to nemůže nic pokazit ne jo? smich
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.07.2007 19:57 Muž Jammes [72] - AfrikaRe: mirhal
já jsem použil sprej - šedej a černej a pak přes to pryskyřici, ale dá se nabarvit i ta pryskyřice, ale to nevím jakou barvou, snad malířskou (práškovou) a poslední vrstva je čirá pryskyřice
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.07.2007 19:55 Štěpán Re: mirhal
Potravinářská. Ale kde se seženou - netuším.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.07.2007 19:53 mirhal – barviva
která barviva na to můžu požít? :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.07.2007 19:31 Muž Jammes [72] - AfrikaRe: mirhal
až budeš natírat tou pryskyřicí, tak ji moc neřeď, jde to sice natírat blbě ale je lepší hůstá, a taky rychle tvrdne (po rozmíchání) tak si rozdělej jen trochu ať to stihneš zpracovat
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.07.2007 19:30 Thom@s Re: mirhal
Jo a až uděláš poslední vrstvu epoxidu, tak to nezapomeň neutralizovat třeba octem nebo stačí i obyčejná šťáva z citronů... pak to hlavně pořádně opláchni a nechal bych to i pár dní odmočit...
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.07.2007 19:28 mirhal Re: Štěpán
díky za radu pokusím se to sehnat( neboj se u nás je pořád někdo doma :) ) i to pozadí co je na akvarko.cz je dobré vypadá to složitě, ale když si to přečteš tak je svým způsobem lehké palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.07.2007 19:23 Štěpán Re: mirhal
Desku z polystyrenu teplem nebo odřezáváním nebo broušením vytvarovat, napatlat epoxidovou pryskyřicí, do který se můžou přidat barviva, posypat třeba nějakým pískem, nechat vytvrdit, případně to přetřít znova čirou nebo obarvenou pryskyřicí, a pak postupovat podle návodu na plechovce. Pryskyřici je nutné velice pečlivě rozmíchat s tvrdidlem (pozor, tvrdidlo je žiravina! pozor na oči a kůži!). Epoxid pod označením Epoxy 1200 dodává v plechovkách 400 nebo 800 g Kittfort, na plechovce kterou mám já (na něco jiného) je značka "dům barev". 3D pozadí jsem nikdy nedělal a asi dělat nebudu, takže nic víc nevím.

Jestli to budeš tvarovat teplem nebo řezat nějakým ostrým nožem, tak to prosímtě dělej když je doma někdo dospělý, aby tě mohli případně zachránit (uhasit).
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.07.2007 19:21 Muž Jammes [72] - AfrikaRe: mirhal
www.akvarko.cz/… , tak tady máš jeden odkaz na výrobu pozadí, ale tím pozadím si dost anížíš objem vody
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.07.2007 19:10 mirhal Re: Štěpán
jedna ryba mě vůbec nevadí bez ní se obejdu :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.07.2007 19:06 Štěpán Re: mirhal
Jestli si do toho 100l akvária dáš 3D pozadí, tak ti ze seznamu asi ubude jedna ryba. 3D pozadí zmenšuje životní prostor ryb...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.07.2007 18:54 mirhal – Jak na 3D pozadí?
Prosím vás nemá někdo zkušenosti s výrobou 3D pozadí. :-(

Chtěl bych to udělat co nejlevněji a nesnadněji bez složitého postupu. Prosím poraďte mi.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.04.2007 09:46 Žena smallmartine [14] - RostlinyRe: blek
Děkuju za info, vím o ruduše už mnoho, už jsem to tu četla. Jen mě napadla další možnost. Protože na tom starém pozadí se opravdu drží i když ji postupně mechanicky odstraňuji, stále tam má "základy". Ale stejně děkuju
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.04.2007 09:26 blek Re: smallmartine
Za potíže s ruduchou jistě staré pozadí nemůže a jeho výměnou se jich také nezbavíš.
Zkus si projít diskuse (trochu odbornější najdeš tady: www.akvarko.cz nebo www.akvarista.cz/… ) pokud si dáš do vyhledávačů „řasy“ či „ruducha“, snad příjdeš na to co s tím. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.04.2007 08:40 Žena smallmartine [14] - RostlinyRe: Štěpán
Jj, myslela jsem si to... mno, tak teď babo raď: totiž to staré pozadí, je už opravdu hnusné - je plné ruduchy a myslím, že když ho odstraním tak s ním i mnoho problémů s ruduchou, kterou mám v akva pořád. Koupila jsem černou folii, kterou bych dala ven. Jenže mému otci se líbí to 3D pozadí a nechce ho dát pryč.. přesvědčím ho, že s tím starým pozadím se zbavíme i ruduchy???
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.04.2007 07:25 Štěpán Re: smallmartine
Spěchem k záhubě....

Nemáš nějaké menší akvárium, kde bys ty ryby mohla nechat třeba dva tři dny? Tak to raději vůbec nelep. To lepidlo (silikon) se musí nechat důkladně proschnout, až se z něj vypaří všechna kyselina octová.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.04.2007 07:06 Žena smallmartine [14] - Rostliny
Ahojky, chci se zeptat někoho, kdo si koupil 3D pozadí od firmy Juwel, jak dlouho po přilepení to musel nechat schnout? Já ho totiž mám už mraky let a nepamatuji si to. A chci ho vyměnit za nové, jen si nemohu dovolit čekat třeba 24h. díky

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.04.2007 12:42 Muž wladys [291] - CichlidyRe: ato
Já ji natírám. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.04.2007 12:41 Muž ato [2] Re: wladys
ano palec a este by som chcel vediet ci treba natriet zivicou aj zadnu stranu polystirenu kde sa nedava piesok :-O
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.04.2007 11:33 Muž wladys [291] - CichlidyRe: ato
Důležité je,ať je topítko v místě kde proudí voda z filtru,takhle se bude lépe ohřívaná voda šířit po nádrži. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.04.2007 17:19 Muž ato [2] Re: wladys
Takze staci ak dam topitko k vnutornemu filtru a bude to fungovat..diky wladys palec ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.04.2007 10:25 Muž wladys [291] - CichlidyRe: ato
Já to mám takhle u všech pozadí a funguje to perfektně. www.akvastranky.unas.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.04.2007 22:21 Muž ato [2] – topitko
Ahojte! Chcem si spravit 3D pozadie a neviem kam mam za nho skryt topitko aby hrialo vodu a neposkodilo nijak pozadie ale nieco take. diky
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.04.2007 20:50 kuschall Re: Deimos
Já to nechal asi 2hodky po nastríkání rozprašovačem a pak to pořádně osprchoval.A někde jsem vyčet že stačí bohatě hodka,já naředil slabší koncentraci a nechal to působit dýl.A po tej neutralizaci se mi na tý epox.vrstvě udělali takový mapy jako,takže to chce nechat pořádně vytvrdnout před neutralizací ;-) no já to nechal asi tři dny a stejně mapy,ale pod vodou neviditelný takže ok.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.04.2007 19:58 Deimos Re: wladys
A ako dlho má trvať neutralizácia pozadia?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.04.2007 07:56 kuschall Re: wladys
No tak lih jsem samozřejmě zkoušel,ale chvilku po naředění se mi to začalo ve sklenici srážet a ohřejvat a šlo to z okna měl jsem z toho "strach" páč sem natíral v bytě,no a pak už to šlo jen ředidlem,ale ředil jsem to jen nepatrně a poslední vrstvu fakt jen slabě..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.04.2007 23:40 Muž wladys [291] - CichlidyRe: Deimos
Epoxy1200 ředit pro nátěr jedině lihem,ale až po dokonalém promíchání obou složek!!Líh časem vyprchá a vše pěkně vytvrdne....já vždy nechávám hotová pozadí vytvrdnout asi 3 dny než přistupuju k neutralizaci. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.04.2007 23:11 maoor Re: Deimos
No s tim redidlem nevim nevim. Epoxy 1200 se redi LIHEM! I kdyz je tam napsane ze se to nema, ale to ma vyznam jen pri lepeni. Treba to bude v poradku.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.04.2007 20:16 kuschall Re: Deimos
Taky sem to ředil ředidlem na epoxid nešlo mi to jinak a bez problémů,akorád tu poslední vrstvu nátěru jsem nechal hustější..hlavně to zneutralizovat a pořádně umít,než jsem to vlepil do nádrže asi měsíc a půl to leželo jen tak pak něco málo přez měsíc bez ryb jen z vodou a vše je v pohodě.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.04.2007 19:53 Deimos – Pozadie
Ja mám to pozadie už spravené, no neviem, či som urobil dobre, že som ten epoxid zriedil s riedidlom na epoxidy. Je to velká chyba? A ak áno, tak mi poraďte či sa to ešte dá nejak napraviť sad . pozn.: Pozadie som ešte nevyskúšal.... web: www.deimospage.szm.sk/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.04.2007 18:13 Chikon1 Re: maoor
dakujem ale hlavne potrebujem že cim to mam natriet :-) :-) :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   11.04.2007 22:26 maoor Re: Chickon1
Zaklad mas tady www.akvamalawi.com/… jinak navodu je tam jinych dost. staci se jen rozhodnout
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.04.2007 22:13 Chikon1 – 3D pozadie
prosim vas vsetkych chcel by som si vyrobit pozadie do akvaria s polistyrenu ak niekto o tom ma nejake informaci tak mi prosim poradte hlavne by som chcel vediet ako a cim to natriet coze plss
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   10.04.2007 13:23 Muž matlala [798] - RostlinyRe: Vítek
já mám břidlici na poli tak ji mám zadara a 140 kč silikon a je to-stejně ho budu potřebovat
a co říkáte na to nalepit břidlici i na 1 stěnu akva přesněji na ty co jsou hned vedle sebe
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.04.2007 13:19 Vítek Re: matlala
To pozadí, o kterým přemýšlíš je na obrázku nic moc. Když si ho neseš domů, tak o tom ještě možná budeš pochybovat. Ale když ho dáš do akvárka a před něj kytky, tak je to super. Je to s polystyrenu, musí se dobře přilepit ke sklu akvaristickým lepidlem a nechat zaschnout. Imituje to kůru stromu a já jsem s ním spokojen. Ryby maji raději tmavší pozadí. a taky se s tmavším pozadím lépe vybarví. Břidlice bude taky OK, ale podle mě nic neušetříš. Je taky drahá jako pes. Tohle pozadí jsem sháněl a nejlevněji ho mají v Hornbachu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.04.2007 11:21 Muž matlala [798] - RostlinyRe: daro
a nezašprajcávaj s ti tam ryby?
taky si začínám myslet že to je zbytečně drahé

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... ...... [12] 13

Zpět na obsah sekce Dekorace a dno • Zobrazeno 23837x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/1460?od=551