Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

3D pozadí

 

NápovědaFórum » Dekorace a dno » Pozadí 

Přejít na předchozí stránku 4 Přejít na další stránku   1  
3D pozadí
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.01.2013 16:54 Muž Kaplan007 [51]
Budu vyrábět 3D pozadí z polystyrenu pomocí pájky. Povrch potřu epoxydovou pryskyřicí a posypu pískem. Chtěl bych se zeptat, zda bude stačit toto balení

www.nejlevnejsi-barvy-laky.cz/…

na pozadí 100 x 40 na 2 vrstvy. Píšou tam také, že nesmí být ředěna ředidlem ani rozpouštědlem. Viděl jsem zde ale, že to týpek ředil lihem. Je to možné?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.01.2013 20:53 Muž marek21 [16]
neskusali ste niekto takyto sposob vyroby pozadia ? polystyren natrety epoxy a posypany napr pieskom ktory sa pouziva pre bazenovu filtraciu. a nasledne dalo by sa to nafarbit balakrylom a potom na to este jednu vrtsvu epoxy ?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.09.2012 18:55 Muž Lada22 [28] Re: Squit
Mam balakryl UNI(matný) na pozadí z betonu druhým rokem a vše je ok,nic se nerozpoští,neopadává. palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.09.2012 06:54 georg Re: Squit
Mám stejnou zkušenost.Pozadí jsem natřel bezbarvým lakem LAKSIL,a taky to tak trochu dostalo "mléčný nádech".
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.09.2012 23:09 Muž Dahak [425] - CichlidyRe: Squit
Mě tyhle barvy 2-3 dny lehce přikalujou vodu, ale pak už nic.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.09.2012 22:59 Muž Squit [30] Re: Adolf
já mam s balakrylem smíšené zkušenosti. Natřel jsem pozadí barvama a vše OK. Pro sichr jsem ho pak natřel i balakrylem lakem. Nevim přeně typ. Můžu se podívat na plechovku až pozítří. No a po napuštění tel lak zbělal. Ne úplně ale prostě to má nádech do běla, jako by zmléčněl. Ale jen ta část pod vodou. Ryby v pohodě rostou tvrdost pozadí jako kámen, jen prostě to změnilo barvu. Samotné barvy mi to při styku s vodou neudělali. Lak jsem na to kupoval nový ve značkové prodejně, neni prošlý, natíral jsem na suché pozadí přesně podle návodu, nechal jsem vyschnout cca 14 dní, takže v tom taky problém neni. Můžu dodat fotky, ale nejdřív po víkendu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.09.2012 20:18 Muž Dahak [425] - CichlidyRe: Adolf
Měl jsem z Balakrylu pozadí v akvariu víc jak tři roky a v pohodě drželo. Teď dělám dvě pozadí do nádrží, ale místo Balakrylu, jsem použil barvu Denas, která má atesty na použití u dětských hraček a potravin.

www.denascolor.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.09.2012 19:07 Adolf Re: jitkaS
Dikes,ne že bych nevěřil ale přece jen mě ten technik rozhodil.A članku jsem tady četl několik,ale nikde jsem nenarazil na dobu jak dlouho to vydrží.Ale teď když řikáš že 2+6 let a drží v poho tak to s klidem risknu,snad to bude taky v poho.dík a měj se ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.09.2012 18:54 jitkaS Re: Adolf
Já zkušenosti s balakrylem mám, ale jen s UNI. Mě osobně pozadí vydrželo nejdéle dva roky- pak havárka s co2 a předělané akva. Pozadí bylo v bezvadném stavu, po očištění řasového nánosu by se dalo klidně znovu použít.Jen že já už byla někde jinde(ammano).Kamarád ho má v malaby už skoro 6let a pořád drží a neloupe se jen u výústění filtru trochu šedivý.
Pokud balakrylu moc nevěříž pozadí se dá pak ještě přetřít bezbarvým lakem, nebo epoxydem. Ten je tvrdý jak kámen a vydrží skoro cokoliv.Přečti si třeba nějaký články tady, nebo na akvarista.cz
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.09.2012 11:04 Adolf – BALAKRYL
Čauko chci se poptat jak dlouho vám pozadíčko natřene s Balakrylem drží pohromadě???Nebod si chci jedno vyrobit a technik přímo z Balakrylu mi jej NEDOPORUČIL ne ,ne proto že by pak byla voda nějak škodlivá nebo nějak závadná ale čistě jen z důvodu vydrže této barvy,že neví jak se pod vodou bude chovat,jestli se nezačne loupat,strácet barvu a tak...předem dikes
Vyzkoušejte

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.08.2012 21:27 R Muž romant [27982] Re: georg
Mě se to líbí, do malawi dobrý řešení, litry zůstávají, pro rostlinnější akvária bych řekl že pro začátek černá barva bude postačovat, ale kdo chce tvořit, má možnost. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   31.08.2012 21:12 georg Re: romant
Fotka k příspěvku Ano,je to pouze postaveno za akváriem,co možná nejblíže ke sklu.Je to 2cm silný extrud.polystyrén (není z něj takový nepořádek)pouze nastříkaný mont.pěnou a ta je natřena tím potěrem na lepení obkladů-je možné to i pak přetřít balakrylem dle svého,
A tahle přiložená fotka je pouze obyčejná papírová tapeta,taktéž za nádrží.Není ani přilepená na sklo nádrže,jen je nalepené na tvrdší kartón a postavena za akvárkem.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.08.2012 20:37 R Muž romant [27982] Re: georg
To je venku za akváriem? Pokud ano, tak to není vůbec špatný, to je na krátkej článek. X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   31.08.2012 20:31 georg Re: romant
Fotka k příspěvku přikládám fotku pozadí do aq.,byla to taková zkouška,jak to bude vypadat.Je to polystarén,PU pěna a potěr k lepení obkladů- řídká vrstva nanesena štětcem na tá pěně.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.08.2012 19:36 chlebe Re: romant
Nooo, uvidíme tedy :) 3D pozadí je vyrobeno, jen se čeká než-li zaschne... Pak uvidíme, jak to vypadá :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   31.08.2012 14:13 R Muž romant [27982] Re: grunda
Ono, cokoliv dáš za akvárko, bude podle mě vypadat divně. Je škoda, že v tom článku není fotka akva, jak to vypadá když je tam voda. ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.08.2012 14:10 Muž grunda [1781] - CichlidyRe: romant
jak jsem říkal, vypadá to divně, ale proti gustu .... :-P
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   31.08.2012 14:02 Muž Yirka [9118] Re: chlebe
Krásných pozadí je hodně, stačí se dívat okolo ;-) .
Co se akvaristických týče, zejména polystyrénových, vždy bych zvážil plusy a mínusy. Vedle již vyjmenovaných mínusů přidám jeden, který by u mě tozhodl že ne. Úbytek litráže. Každý litr v nádrži navíc je dobrý a takové pozadí tě třeba připraví o 10 litrů vody. Proto bych hledal jiná řešení.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.08.2012 13:46 Muž grunda [1781] - CichlidyRe: chlebe
pozadí zvenku, no proč ne, ale podle mě to bude vypadat divně. Pozadí vevnitř, pokud není přilepeno po celém obvodu je jenom problém - detrit, zbytky potravy a další špína se drží za pozadím => začnou růst řasy.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.08.2012 21:39 chlebe Re: savan
No my to totiž už tento týden vypouštěli a napouštěli a už se mi do toho nechce,.. Tak tedy uvidíme, zda se na to pozadí nakonec pustíme. Ale děkuji za rady X-)

Nebo mě ještě napadlo, že by jsme ten polystyren dali za akvárko zezadu (jednou stranou se bude opírat o akvárium a druhou o zeď) . Co myslíte, Drželo by to?? A hlavně, jak by to vypadalo, nemáte to někdo takto udělané?? Vím, že sice čistička by byla vidět, ale to už by se nějakým způsobem pořešilo ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.08.2012 20:47 Muž savan [622] - ŽivorodkyRe: chlebe
určite to budeš musieť vypustiť,ako by si to chcel lepiť pod vodou?vztlak vody ti nedovolí ani to pozadie potopiť. 200L musíš v pohode hadicou vypustiť cca.za 20-30 minut.praje hodne zdaru palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   30.08.2012 20:34 georg Re: chlebe
No, ono vypistit a nypoustit 200 litrů zas tak dlouho netrvá, záleží na tom,z čeho to pozadí budeš dělat. Polystyrénové pozadí bez toho vypuštění aq. se ti nepodaří nainstalovat.Zkus jen tak čistý polystyrén ponořit a sám uznáš,že to nelze,když tam bude voda.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.08.2012 20:11 chlebe – Co teď?
Mám takový dotaz... Chceme zítra vyrábět 3D pozadí, nějaká videa už máme skouklá a návody přečtené :) . Jen je problém toho, že už máme napuštěné akvárium. Myslíte, že musíme celé akvárium vypustit, nalepit pozadí ke sklu a pak zas napustit?? Nebo bude stačit, když vypustíme tak 3-5kýblů , nahoře přilepíme a dole přidržíme kamenem?? Je to totiž 200litrové akvárko a vypouštění a napouštění je fakt na dlouho . . .

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.03.2012 19:50 Muž Peerwulf [9] - Raci, krabi, krevetkyRe: romant
Já tyk, ale raději se zeptám, než abych to pak měl blbě
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.03.2012 19:48 R Muž romant [27982] Re: Peerwulf
Nevidím žádný rozumný důvod pro nátěr stran, které se lepí a nejsou vidět. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.03.2012 19:33 Muž Peerwulf [9] - Raci, krabi, krevetky
Zdravím, chtěl jsme se ještě zeptat, když natíráte pozadí z polystyrénu, natíráte jen pohledové stany, nebo všechny? dík
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.03.2012 13:46 Muž Peerwulf [9] - Raci, krabi, krevetkyRe: Johan
D9ky moc, myslel jsem si to, ale někdo mi kdysi řekl že je to lepší k sání, tak jsem se chtěl ujistit, ale přišlo mi divné, proč ohřívat vodu, která jde z aqa.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.03.2012 13:43 Muž Johan [4945] - RostlinyRe: Peerwulf
K vyústění.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.03.2012 13:42 Muž Peerwulf [9] - Raci, krabi, krevetky
Zdravím, chtěl bych se zeptat, v 3d pozadí, kam dáváte ohřívač? k sání, nebo ústí filtru?
Vyzkoušejte

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.12.2011 11:12 Muž honzaprouza77 [18] Re: Johan
Jo s tou cenou to není ak zlé, stačí mi jedno malí balení, ale kdybych chtěl víc odstínu :/
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.12.2011 11:08 Muž Johan [4945] - RostlinyRe: honzaprouza77
Všude kde maj barvy.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.12.2011 11:02 Muž honzaprouza77 [18] Re: prasan
dík, kde by se dal běžně koupit(nemyslím internet)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.12.2011 23:03 - Re: honzaprouza77
Balakryl uni mat palec !S atestom pre vodu!
Balakryl UNI mat je matná varianta barvy Balakryl, vyrábí se v řadě odstínů, celkem 19 odstínů.Balakryl má atest na styk s pitnou vodou a potravinami.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.12.2011 19:29 Muž honzaprouza77 [18]
Chtěl bych se zeptat, na ňákou barvu, která bude pěkně drřet na polystyrenu a nebude škodit rybám. (barva na kořen stromu)

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.12.2011 20:33 Nelly Re: O.Tom
Tak mockrát děkuju za radu, s tou sprchou to zítra určitě zkusím - budu to totiž trošku předělábvat, tak snad to dopadne.=) Ještě jednou moc díky!
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.12.2011 20:27 Muž O.Tom [439] Re: Nelly
Tak o par prispevku vyse tady resili jak uchytit toto pozadi do akvaria. Prohnute pozadi bude jen proto ze plast je relativne poddajny a asi bylo nekde ulozeno tak ze se casem prohlo. Muzes ho treba prohrat zezadu teplou sprchou a srovnat. Sklo akvaria ti vlivem plastoveho pozadi nepraskne.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.12.2011 19:57 Nelly Re: O.Tom
Je to běžně lisovaný plastový
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.12.2011 19:39 Muž O.Tom [439] Re: Nelly
Co to mas za pozadi ? nejake rucne delane ? nebo bezne plastove lisovane ?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.12.2011 18:43 Nelly – Trochu prohnuté =)
Ahoj, mám v akvárku 3d pozadí, jelikož to byla supervýhodná koupě (pořídila jsem za 250 kč, jelikož se ho nemohli u nás zbavit, páč ryby má ve městě fkt málo kdo) takže jsem byla spokojená a jsem do teď ale....to pozadí (fakt si nestěžuju) je trošku prohnuté jakoby do U ale není to vážně moc. Akorát se bojím ho dát přímo na zadní stěnu, aby mi to třeba tlakem vody nebo co já vím čím nepromáčklo tu stěnu a aby jsme se nevytopili...takže tam za ním mám cca 3 cm místa a nahoře to mám pro jistotu vycpaný pár houbičkama na nádobí, aby se to na tu stěnu nezřítilo a přijde mi to škoda takhle ubírat rybkám "tolik" místa, tak se chci zeptat, myslíte si že se může něco stát když to prostě o tu zadní stěnu normálně opřu? Nebo vás napaadá jak to vyřešit? Fotku mám kdyžtak v prezentaci. Dík za tipy =) ...myslela jsem že bych s tím do pátku něco provedla než mi brácha přiveze nový ryby =)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.12.2011 18:20 HaDaS Re: stodynka
Mohla by jsi specifikovat tu podložku pod akva? Co to je? Docela by mne to zajímalo. Díky. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.12.2011 17:42 Žena stodynka [1] Re: HaDaS
Tak 3D pozadí je nalepené na podložce, která se dává pod akvária, aby byla větší plocha pro nalepení silikonem ke sklu a nebyl za 3D pozadím bordel.Teď se uvidí jestli 3D pozadí nevyplave.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.12.2011 10:14 Muž xOB [83] - CichlidyRe: HaDaS
Polystyrén lze zasunout pod výztuhu (kant) pokud v akva je a u dna zapřít těžšími kameny. Přesto doporučuji alespoň bodově přilepit k zadní stěně.

Rekl bych, co nejvice prilepit, vztlak je sakra velky. Mel jsem taky bodove prilepeno, ale polystyren se utrhl a vztlakem urval zadni vyztuhu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.12.2011 10:09 HaDaS Re: stodynka
Osobně bych uřízl přesně tak, aby okraje doléhaly ke stěnám a dnu. K zadní stěně přilepil ve třech místech : 1 x ve středu u dna, 2 x při okrajích u hladiny. Když to budeš chtít vyndat, stačí ostrým nožíkem odříznout vrchní přilepení, odklopit pozadí a odříznou dolní uchycení. Nebo bych vynechal spodní přilepení, protože tam bude pozadí přitlačeno dnem.
Tak bych to udělal já ;-) .
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.12.2011 09:33 Žena stodynka [1] Re: HaDaS
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvku Mám toto. Od Diversy.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.12.2011 15:10 HaDaS Re: stodynka
Těžko radit, když nevím jaké pozadí chceš. Polystyrenové, břidlicové, plastové ?
Polystyrén lze zasunout pod výztuhu (kant) pokud v akva je a u dna zapřít těžšími kameny. Přesto doporučuji alespoň bodově přilepit k zadní stěně.
Břidlicové pozadí doporučuji lepit na skleněnou tabuli příslušných rozměrů. Toto lze různě zavěsit tak, aby se zabránilo jeho pádu do akva. Také lze bodově přilepit akvaristickým lepidlem (silikonem).
U plastového lze postupovat obdobně jako u polystyrenového.
Já osobně mám pozadí z extrudovaného polystyrenu, na kterém je nastříkána montážní pěna a ta opatřena akrylátovým nátěrem. Celé toto je zasunuto pod výztuhou, bodově přilepeno a po obvodu vyspárováno akvaristickým lepidlem. Až to budu chtít vyndat, tak to bude hold pracné a bude se celé akva muset zrušit. Rozhodl jsem se pro toto řešení z důvodu, abych neměl za pozadím vodu, případně potěr.
Řešení je samozřejmě více, ale tyto jsou nejčastěji používané. Až se rozhodneš pro konkrétní typ, rád se pokusím poradit s co možná nejlepším přichycením, odpovídajícím Tvým požadavkům. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.12.2011 13:38 Žena stodynka [1] Re: HaDaS
Nechci 3D pozadí lepit silikonem přímo do akvária, protože se mi to třeba přestane líbit a budu to chtít vytáhnout a nevím jak bych to tahala ven přilepené. Taky se bojím toho, abych za 3D pozadím neměla moc bordelu a nebo, aby mi tam nelezly ryby. Jak jste tomu zabránili vy? Dík za radu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.12.2011 18:47 HaDaS Re: stodynka
coze ... proč? ... pod akva se toho dává spousta ;-) .
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.12.2011 18:07 Žena stodynka [1] – dotaz
Mohu přilepit 3D pozadí k podložce, která se dává pod akvária? Neublíží to rybám? Díky.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   11.11.2011 22:58 HaDaS Re: Ooona
Ne.
a
Ne.

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [4] ...... 13

Zpět na obsah sekce Dekorace a dno • Zobrazeno 23837x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/1460?od=151