Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

3D pozadí

 

NápovědaFórum » Dekorace a dno » Pozadí 

Přejít na předchozí stránku 10 Přejít na další stránku   1  
3D pozadí
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.03.2009 00:06 Muž Sakul [13] - CichlidyRe: Warezak
Já začínal taky s vnitřním, ale nakonec zjistíš, že se bez vnějšího neobejdeš. Vnitřní ti nenabídne moc možností, teda aspon ta levnější třída, ta draší uš je o ničem jiným ale rozdíl od vnější je pár stovek a rozhodně se do filtru vyplatí investovat je to prakticky srdce aqvária. Navíc nabídka fitračních náplní je víc neš bohatá a voda taky bude o ničem jiném bude se ti lépe udržovat aqva. Z vlastní skušenosti bych do toho investoval navíc v bazarech tady na rybičkách ho seženeš hodně levně.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.03.2009 23:57 Warezak Re: Sakul
No nad tim ja prave premyslim.Vubec nevim jaky pouzit filtr.Laka me ten vnejsi z jednoho duvodu.V aqua bude vice mista,ale na druhou stranu vnejsi filtry jsou drazsi.Vnitrni je pekny,ale musel bych poresit jak ho schovat,za 3D pozadi.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.03.2009 23:53 Muž Sakul [13] - CichlidyRe: Warezak
Snažim se fotit tak aby technika nikoho hned neflákla do očí, je tam jedna fotka jak je tam terčák s jikrama na topení. Jináč mam vnější filtr, takže stejnak neni moc vidět, techniku sem chtěl dát do pozadí ale nakonec kvůli údržbě s toho sešlo.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.03.2009 23:45 Warezak Re: Sakul
Mas t ovelice pekny,ale jeste nevim jakou zvolim barvu toho pozadi:Ale premyslim nad tmavsi(seda),protoze buud mit michany dno kremicitym piskem a chci aby to do sebe nějak zapadlo.Mimochodem kde si schoval Filter?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.03.2009 23:35 Muž Sakul [13] - CichlidyRe: Warezak
To samí sem si říkal taky, v krámu by vyšlo zhruba na 2300,- mě vyšlo na 500,- a navíc zaručenej originál žádná seriovka, kdyš tak mrkni ke mně možná se inspiruješ ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.03.2009 23:30 Warezak Re: Sakul
no prostuduji si to.rozhodne je to lepsi nez ho koupit v specializovane prodejne a zaplatit masny peniz.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.03.2009 23:25 Muž Sakul [13] - CichlidyRe: Warezak
rybicky.net/forum/p57 bohužel kde bylo videjko si uš nepamatuju, ale spoustu se tady dozvíš co se týče pozadí tobě šitýho na míru, máš na výběr z mnoha variant...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.03.2009 23:20 Warezak Re: Sakul
O.k.Forum znam teprve kratce.Nechces mi hodit link.Beru to pekne krok po kroku tak se chci co nejvic dozvedet nez se do toho pustim.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.03.2009 23:09 Muž Sakul [13] - CichlidyRe: Warezak
U takové aqvária, je to skoro žádoucí ano Já hledal inspiraci u ostatních nakonec sem ho udělal dle vlastních předctav, můžu ti doporučit sílu polystyrénu 6cm, navíc tady na foru je i pěkné instrumentážní videjko krok za krokem. Celková výroba tě výde zhruba 350 aš 500,- a neni to nic složítýho záležitost dvouch aš třech dnů... tak hodně zdaru ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.03.2009 23:03 Warezak – 3D Pozadí
Chci se zeptat.Nevim jake bych měl pouzit 3D pozadí pro Aqua o rozměrech 130d x 60v x 40s.Je vubec vhodne pro takove akvarium?Nepotrebuji ho zrovna nejak robustni!Sirka zhruba 2 - 6 cm.A pokud ano tak jake by jste mi doporucily?Jse´m zacatecnik.U mensich akvarii jsem pouzival tapetu ale ta mě nějak omrzela.Dik! :-)
Vyzkoušejte

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.02.2009 23:50 Muž boruberry [159] - Raci, krabi, krevetkyRe: Vocko88
V takhle malem akva se snaz udelat pozadi co nejuzci! Jen si spocitej kolik litru zabere 1cm pozadi. 1cm tluste pozadi zabere 2,1l ... uz v takhle malem akva je kazdy litr vody navic dobry, takze tenci pozadi je lepsi volba.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.02.2009 23:33 Vocko88
rád bych se zeptal, když chci dělat pozadí z polystyrenu, tak jak tlustý mám použít. 35x35x60. Mám doma už čtřku, ale přemýšlel jsem o tlustším. Ale např. při desítce jestli není 25cm málo místa potom. :-O Těžký rozhodování...

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.02.2009 12:15 Muž WarezMan [4] Re: ؤشححعؤؤهىخ
No neni to zas tak nezbytne nutne, kdyz pouzijes potravinasrskou barvu napr. balakryl mat
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.02.2009 02:34 ؤشححعؤؤهىخ Re: FoRgY
Samozrejme že po tej farbe musíš dať epoxi náter..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.02.2009 19:34 Muž jajaapaja [174] Re: FoRgY
Prosímtě jakou práškovou barvou?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.02.2009 19:13 Muž FoRgY [42] - Cichlidy – 3D pozadie "na novo"
DD, budem musiet akvarium vypustit, lebo sa nam chytila plesen na stene a uz ked ho budem mat rozobrane tak by som aj spevnil komodu ( viem ze som mal nato mysliet este pred napustenim, ale on drzi, ale chcem sa poistit). Ale teraz to hlavne: 3D pozadie este pred vlozenim do akvaria bolo ovela tmavsie, a ako ste mi pisali ze tmavsie je krajsie a ked som tak pozrel na ryby ako sa motali okolo korena, tak sa mi to velmi zapacilo a viac vinikli. No a uz ked budem mat to akva rozobrane ( vodu odpustim do suda, a vyberiem iba pozadie, abo to nebolocelkom od znova) tak by som ho natrel, ale ci musim z kupovat aj epoxidovu zivicu ale bude len stacit natriet praskovou farbou, ci sa rybam nieco nestane.
PS: Nepiste mi ze som to mal robit predtym (vtedy bolo pozadie tmavsie, pred vlozenim do vody), ja sa len chcem radu ..... vopred dakujem

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.01.2009 12:23 RAP Re: MorfeussES
Korek ve vodě nabobtná a při manipulaci v akva se rád trhá. Lepší je surová kůra viz. www.akvarko.cz/…. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.01.2009 12:21 Muž ondra [168] - Živorodky
Já mám na pozadí klasické břidlice, je to sice trochu objemnější, ale naprosto přirozené.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.01.2009 12:17 RAP Re: Hansjochen
Rašelina se bude nějaký čas louhova. Pokud není chemicky ošetřena nevadí to. Polyuret. pěnu jsem viděl používat několika zdejšími uživateli, neměla by vadit.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.01.2009 10:20 Hansjochen – pozadí rašelina
Kdyz uz jsme u toho pozadi, byl by problem polystyren, na to cerny silikon a prilepit tím raselinu? Nebude casem raselina odpadavat? Nevim,jaky material by mohl nahradit hnedocerny vzhled. Muzou se z te raseliny do vody uvolnovat porad nebezpecne latky nebo jen ze zacatku? Nechci to prelakovat epoxy,je to pak moc leskle. Dalsi otazka, zda se misto polystyrenu da pouzit polyuret. pena ve speji, zda neco potom nepousti do vody a je chemicky stejne stala jako polystyren. Popr. jakou polyuretanovou penu ve spreji doporucujete.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.01.2009 07:57 Muž MorfeussES [8] Re: Polux
Jaj no tak to poznam :-D ono v akvaristikach je velmi vela predavacov "odbornikov" aj moja priatelka maju doma take malicke jazierko s objemom asi tak 15L a predavac im v akvaristike kludne doporucil nech si kupia karaska a zavojnatku ze im to nevadi ze sa "prisposobia" velkosti no a ja jej teraz nemozem vysvetlit ze im tam asi velmo dobre nieje.Nakolko ma stale argument "ale predavac povedal......." no to je tazko niekedy s tymito "expertami" rozzureny
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.01.2009 00:13 Polux Re: MorfeussES
No jestli narazis s tim 3D cernym pozadim na to moje co mam v akva tak vzdy nebylo cerne a neni plast ale pena.Zcernalo to protoze jsem si dal do akva docela velkeho ancika driv jsem mel na kava rasu a on tak pucoval ze tu barvu nebo to co na om bylo uplne vyzral.Tak jsem ancinka dal kamosoj a nechal tam jen maleho.Zacalo to porustat cernou stetickou kterou mam obrostle i lavove kameny a taky to nevypada zle.Co me stve je ze kytky blbe snasej teploty 28-30 stupnu.Vsude co mam dostupne akvaristiky tak maj kytky kolem 26 stupnu a min.No ja do akvaristiky chodim prevazne jenom pro krmeni pac tudle sem se hadal s prodavacem.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.01.2009 23:23 Muž MorfeussES [8] Re: Polux
Tak no este som videl nalepene platy korku na pozadi ciernym silikonom a spary vyplnene tiez ciernym silikonom a vysypane pisokm a tiez to nevyzeralo zle ;) ono nakoniec sa budes musiet sam rozhodnut.Ja mam jedno pozadie spravene z polystirenu a cierneho akva silikonu a posypane kremicitym pieskom a v mensom akva koli uspore miesta mam na pozadi bridlicu a ono ani jedno nevyzera zle :) pozadie aj tak časom obrastie a zmeni farbu a podla mna taketo pozadie vyzera vierohodnejsie ako iba daky cierny 3D plast :) a njlepsie na tom je ze stale ked na to pozries vies ze sisi to spravil sam ............. aj ked niekedy .......... to nieje taka vyhoda ked si to musis spravit sam smich
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.01.2009 22:24 Polux Re: Radek
taky jsem nad tim premejslel no nebo jsem spekuloval nalepit slabe platky opuky nebo tak neco no uvidim
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.01.2009 20:54 Muž Radek [3] Re: Polux
Písek se na pozadí lepí černým akva silikonem. Ale obvykle nejprve na vytvarovaný polystyren a celek se bodově přichytí do akva.
Rovná písková stěna bude vypadat blbě.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.01.2009 19:16 Polux – Pisek na pozadi (lepidlo)
Zdravim
Chci si zalozit zelvarium a zajima me jestli by slo udelat pozadi ze bych nanes na zadni stenu akva nake lepidlo a pak to posipat piskem . Mate s tim nekdo zkusenost ? Popripade jake nejlepsi lepidlo pouzit.Diky za odpovedi palec

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.12.2008 07:28 Muž Radek [3] Re: Johan
anebo v železářství...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.12.2008 23:42 Muž filipsi [1295] Re: Johan
Takovehle pletivo, ruzne huste, plastove, se da koupit v zahradkarskych potrebach.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.12.2008 22:46 Muž Johan [4945] - Rostliny
Nevíte někdo, kde se dá sehnat takováto síťka? Nebo na co se normálně používá?
www.aquamoss.net/…

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.09.2008 22:30 Žena Imii [45] Re: Jooky
Já neříkám, že to není pěkné ... ale dělá to jen u světla a u vzduchovaní ... proto mi je to divné .... pokud bude takhle celá stěna tak to nebude vypadat špatně, ale nerada bych skončila s tím, že to zčerná a bude to na vyhození (+ předělání celýho akva)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.09.2008 22:25 Jooky Re: Imii
mne sa celkom páči taký - efekt .. ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.09.2008 22:06 Žena Imii [45] Re: Usine
Jenže to rezaví jen od poloviny akva směrem nahoru
Page: ... kdybych neměla rostliny tak nemusim svitit vůbec ... já doma nemůžu mít silnější ... máme v baráku blbě udělaný el. rozvody a tak nám silnější vyhazuje pojistky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.09.2008 21:51 Usine Re: Imii
Pokud je to obyčejný sanitární silikon tak ten stykem z vodou časem jakoby zrezaví. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.09.2008 21:42 Page Re: Imii
Je to hnědá řasa... Na 70l akva 12W zářivku je hodně málo! Doporučoval bych ti přidat
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.09.2008 18:38 Žena Imii [45] – Problém s 3D pozadím
Fotka k příspěvku Prosím o radu. Před 3 týdnama jsem si udělala 3D pozadí z polystirenu. Písek jsem lepila k polystirenu bílým sanitárním silikonem.
Poslední týden (co jsem přidala do akva rybky) mi pozadí začíná od vrchu chytat zrzavý odstín. Nad hladinou je to zelené pod vodou do rezata. Nevím co s tím ... jestli to jsou jen řasy ... nebo špatný písek ...
PS: je to v tam kde jdou bublinky ze vzduchovacího kamínku. Může to být tím ?
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.08.2008 16:07 Muž frmol [14]
mate zkusenosti s Juwel 3D Rock pozadim?
mne se asi po pul roce odlepuje vrchni barva (zluta) a dela se z ni na hladine jakoby prachovej povlak. Barva by mela by inertni, ale od te doby co odchazi, zacaly odchazek i neonky a fantomy.
ted uz bych do aq nic nestrkal, jen zvenku nalepil cernou folii

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.05.2008 20:25 Muž filipsi [1295] Re: Karel
Cekat, cekat, do vody nedavat. Bud vytvrdne, nebo ne. To je presne to, proc nedoporucuju redit epoxy 1200 lihem, a proc bych spis radil pouzivat jine, co redit pro bezproblemove natirani nepotrebuji.
Aby to bez problemu s lihem slo, je treba lih s opravdu minimalnim obsahem vody, a peclivost pri davkovani a michani.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.05.2008 19:24 Muž hanz [27] Re: Karel
Určitě ti to nevytvrdlo. Měl jsem podobný problém. Po týdnu to zmizne. Ale musíš denně měnit 1/5 vody...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.05.2008 16:46 Karel – 3D
Ahoj taky sem delal pozadí s epoxi alihem a dal jsem asi málo tvrdidla nebo nevím jeto 2 dny a furt to není tvrdý potřebuju poradit co stím jde o čas.Existuje ešte jina možnost.Dík Roman.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.01.2008 15:28 Muž romi [7] Re: filipsi
ved to, s epoxidmi som robil, skor asi tym liehom. inak neviem, cim by mohlo
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.01.2008 15:07 Muž filipsi [1295] Re: romi
Cim je citit? Vytvrzeny epoxid je bez zapachu a chuti.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.01.2008 13:23 Muž romi [7]
dobry den,
spravil som pozadie z polystyrenu, pouzil epoxid, zriedil liehom, opieskoval tri vrstvy, nechal vytvrdnut tri dni, zneutralizoval octom a kyselinou citronovou, nechal vyschnut, nalepil do akva.
aj tak je to pozadie v akvariu citit.
vodu tam este nemam, budem davat az dnes. nevadi, ze to smrdi?
rybicky pojdu az o nejake tri - styri tyzdne podla no2 a no3.
dik
roman

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.12.2007 12:08 Muž bunda [28] Re: Tereza
Já mám PEARL 80 ( myslím že to bude podobné ) a podařilo se mi ho vytáhnout. Opatrně jsem to ohnul a mezi vzpěrami to vytáhl. Mě přiadalo. že to bude lepší zničit, vyhodit, dát tapetu než ho nechat uvnitř.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.12.2007 12:07 Tereza Re: rolandmynar
80*35 hl*40v, 112 l
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.12.2007 12:03 rolandmynar Re: Tereza
Ve fóru jsou tady návody, jak to vyndat. Jak je to AQ vlastně velké?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.12.2007 12:00 Tereza Re:
Díky za postřehy. Ono se to nakonec vyřešilo samo. Bude uvnitř, jelikož nejde vyndat :-D Na akvárku je přilepený rám, který drží kryt s technikou a skrz to prostě to pozadí nejde ven, leda bych ho rozlomila. To už to tam sami měli přilepit na stěnu hmm Moc místa to nezabírá, max 4 cm do prostoru, snad si brácha s tím silikonem poradí. Jinak je to AquaEl set.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.12.2007 11:09 Muž bunda [28] Re: PaDa
Navíc to vylisované pozadí je 3D z obou stran, takže se připlepit a utěsnit moc nedá. Není to prostě dělané pozadí na míru.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.12.2007 11:08 Muž PaDa [6073] - mřenky a sumciRe: rolandmynar
Njn, ale to jsme zase někde jinde, u prvotního výběru akvárka... ano
Ale u dárku se darovanému koni na zuby nekouká, ne? ;-)
No stejně bych to dal dovnitř. A přizpůsobil tomu osádku akvária... Ale to už nechme na Tereze ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.12.2007 10:58 rolandmynar Re: PaDa
Já zas myslím, že když už ho někdo doma má, tak ho nevyhodí a může si ho dát klidně za AQ ano na druhou stranu k některým menším setům se dodávají taková pozadí, že by zabíraly hodně místa a tak se nedivím, že ho tam někteří nechtějí.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.12.2007 10:56 Muž PaDa [6073] - mřenky a sumciRe: jozino
Argumentovat špatně přilepenou tapetou hmm
Plastické pozadí se podle mne dává do akvárka z estetického důvodu, pokud ho dáš za akvárko, považuji to za naprostý nesmysl nebo hooodně nouzové řešení...
Příště tu někdo navrhne teploměr vedle akvárka, že tam pak nepřekáží ;-)

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [10] ...... 13

Zpět na obsah sekce Dekorace a dno • Zobrazeno 23837x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/1460?od=451