Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

3D pozadí

 

NápovědaFórum » Dekorace a dno » Pozadí 

Přejít na předchozí stránku 5 Přejít na další stránku   1  
3D pozadí
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.11.2011 22:44 Muž Ooona [0] – Problémy s instalací 3D pozadí
Pěkný večer,
zakládám své úplně první akvárium s 3D pozadím. Pozadí mám vyrobené, ale je trochu širší a při jeho zasouvání jsem si zevnitř mírně poškrábal skla. Při následném zmenšování pozadí jsem si ulomil na některých místech vrstvu epoxy s pískem a koukal bílý polystyrén, proto jsem ho zamázl balakrylem (UNI mat - V 2045).

Nepraskou mi tedy při drobném vnitřním poškrábání stěny akvária?
Nebude vadit balakryl v přímém styku s vodou?

Děkuji

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.10.2011 17:23 Muž Peerwulf [9] - Raci, krabi, krevetkyRe: HaDaS
tady je videonávod, tak podle něj. Jsem si říkal že když to je dobré jako pozadí do akva, tak do tera bude taky, nenapadlo mně že přes polystyrén teče voda a že ten zředěný epoxid to neutěsní.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.10.2011 15:31 HaDaS Re: Peerwulf
Jaký to je konkrétně návod? Jestli na pozadí uvnitř akva, tak je to asi trochu něco jiného než jsi prováděl Ty, ne?
Návody zde uvedené nezaručují, že vše je správně. Jedná se o postupy lidí, kteří něco nějak dělali. Je na každém z nás, aby posoudil vhodnost takovéhoto postupu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.10.2011 15:14 Muž Peerwulf [9] - Raci, krabi, krevetkyRe: HaDaS
Tak já o dělal podle návodu, který je tady k dispzici, takže mne nenapadlo, že to bude blbost, zkusím to ještě přetřít neředěným a uvidím. Tak polystyrén sám o sobě není vodotěsný a voda jím pomalu proteče. Foto budu mít na profilu na terarka.net až to vyfotím.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.10.2011 08:26 HaDaS Re: Peerwulf
Promiň, upsal jsem se. Správně je samozřejmě epoxidová pryskyřice (epoxy 1200). Já osobně bych viděl chybu v tom líhu. Měl jsi to rozmíchat dle návodu na pixle.
Pořád mi nejde do hlavy, jak Ti může polystyrén propouštět. A ještě k tomu v celé ploše. Chyba bude určitě v něčem jiném. ;-)
Hoď sem alespoň nějaké foto.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.10.2011 06:01 Muž Peerwulf [9] - Raci, krabi, krevetkyRe: HaDaS
dělal jsem to podle videonávodu co je tady k dispozici. jmenuje se to epoxy 1200. Ještě mně napadlo že si namíchám novou směs, ale nebudu jí ředit. NO terárium mám kompletně hotové s nainstalovanou elektřinou a nalepenými rostlinami a dřevy.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.10.2011 00:45 HaDaS Re: Peerwulf
Nevím co to bylo za epoxy, ale líh do něj podle mého nepatří, tím spíš ne 1:1, kor za tímto účelem. Ten líh to spíše změkčí. Kup si epoxy 2000 s originálním tvrdidlem, a tím to zkus přetřít. Měla by se udělat skelná vrstva. Nevím v jakém je to nyní stavu, ale zauvažuj o předělání. Vím kolik to dalo práce, ale chceš aby Ti to fungovalo, ne?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.10.2011 22:36 Muž Peerwulf [9] - Raci, krabi, krevetkyRe: HaDaS
SPoj tam žáden není, je to celé z jednoho kusu a ta voda vyteče do poslední kapky z celého povrchu. Epoxy jsem podle návodu ředil 1:1 tech. líhem. nemůže to dělat problémy?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.10.2011 20:50 HaDaS Re: Peerwulf
To je pořád ten problém v terárku, že? Pokud je použit extrudovaný, tak ten nic nepropustí. Myslím si, že ani obyč, pokud je zataven horkovzdušnou pistolí, nic nepropustí. Pokud chceš mít jistotu, tak je lepší v začátku polyš přetřít pryskyřicí.
Ty to ale řešíš následně. Takže celé to přetřít vrstvou pryskyřice znovu. Osobně si myslím, že problém bude někde ve spoji, který je špatně vylepený.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.10.2011 20:31 Muž Peerwulf [9] - Raci, krabi, krevetky
Mohl by mi prosím někdo napsat jak mám upravit pozadí z polystyrenu , natřeného epoxidem a pískem aby bylo vodotěsné?

děkuji
Vyzkoušejte

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.09.2011 23:24 Muž Masoxik [12] - CichlidyRe: Barakainus
na tohle jsem se presne chtel zeptat. dik za info :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.09.2011 19:22 Muž Barakainus [654] - RostlinyRe: Masoxik
Dej topitko tam co bude sani filtru. To zajisti proudeni a bakterie ve filtru to maji rady hot ;)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.09.2011 14:43 GP Re: Masoxik
zaklad je proudici voda kolem topitka a to, co vznikne kominovym efektem nejspis nebude stacit na rozumnou funkci
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.09.2011 13:16 Muž Masoxik [12] - Cichlidy – jak schovat topitko
Ahoj, planuju vyrobu pozadi (polystyren, cement, balakryl, laksil) a resim ted jak schovat topitko. Je jasne ze topitko musi mit nejaky prostor kolem sebe aby mohla tepla vody prudit a topitko fungovalo jak ma. Jak by mel byt prostor pro topitko v pozadi velky? Udelal bych do polysyrenu trubkou diru o velikosti 3,5cm do ktereho zasunu topitko. Naspod i navrchu tohoto tubusu udelam diry pro vymenu vody. Bude toto stacit pro dostatecnou vymenu vody?

dik za rady.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.09.2011 13:06 Muž Krevetkov [1] - NeocaridinaRe: wladys
Tak po nalepení písku a zaschnutí stačí přetřít tím epoxy 1200?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.09.2011 00:30 Muž wladys [291] - CichlidyRe: Flid
Epopxy 1200
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.09.2011 22:28 Muž Krevetkov [1] - NeocaridinaRe: Usine
A existuje něco na ochranu před otřením? bezb.lak,nebo tak něco ?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.09.2011 20:26 Usine Re: Flid
Bacha ale na ancistruse, ti mohou takové pozadí docela slušně zničit. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.09.2011 20:18 Muž Krevetkov [1] - NeocaridinaRe: Usine
Ok díky,tak bude stačit jen silikon a trochu prosetého písku potlesk potlesk
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.09.2011 20:08 Usine Re: Flid
rybicky.net/clanky/358-tvorba-akvarijniho-pozadi
Stačí se podívat do článků jak zde, tak i na jiných stránkách. :-)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.09.2011 17:29 Muž Krevetkov [1] - Neocaridina – Úprava 3D pozadí
Fotka k příspěvku Ahoj,chci se zeptat na úpravu černého 3D pozadí které jsem dostal pro syna do jeho aq. Je to plastové černé pozadí a chci,jestli to půjde ho trochu předělat.Varianta lepidlo a jemný písek a potom ještě nějaká povrchová úprava. Prosím zkušenější o radu.
Přikládám foto.
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.07.2011 05:11 Nelly Re: Johan
Děkuju za odpově´d, rybičky tam nelezou, ono tam kolem není prostor kde by tam vplavaly, tak jsem ráda, že to nic není =)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.07.2011 20:28 Muž Johan [4945] - RostlinyRe: Nelly
Pokud tam nepolezou ryby, tak je to ok.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.07.2011 20:17 Nelly – Stojatá voda
Ahoj, možná je to banalita, ale 3D pozadí mám poprvé v životě, takže nevím, chci se zeptat zda je problém, když mám 3D pozadí, je z litého plastu, imitace pískovcové skály a černého kořene, je trochu prohnuté, takže není přímo na zadně stěně akvária, jelikož filtr je před pozadím, tak za pozadím stojí voda a lezou mi tam (nejspíš spodem pod pískem) šnečci. Ty šnečci mi tolik nevadí, ale ta stojatá voda - chci se jen zeptat jestli je to problém, mám to nějak řešit (případně jak) anebo to při pravidelném čištění akvária žádnou škodu nenapáchá a nevadí to? předem díky za odpovědi....

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.06.2011 18:06 Muž O.Tom [439]
Ahoj, sice tu bylo mnohokrat uz vsechno receno a mnoho jsem uz videl a procital, ale pro jistotu se na vse optam znovu a za tyden klidne zase :)

Delal jsem si jedno pozadi z bridlice jako zavesne do akvaria, planuji dalsi akvarium a tam uz asi nic zavesit nepujde, takze se pokusim o umele.

Pokud jsem tedy dobre hledal, mel by mi na vyrobu postacit polystyren, pisek, pryskyrice, pripadne barva na podbarveni, opravte me jestli se mylim :)

Ktomu polystyrenu, v cem se lysi obyc od extrudovaneho ve vztahu prave k vyrobe pozadi, krome toho ze extrudovany je 10x drazsi :) ?
Nerozpada se polystyren casem, vlivem ras a pripadneho hniti ? Nebo se natira tou epoxy pryskyrici ze vsech i nedekorativnich stran, aby se tyhle pripadne veci vyloucily ?

Mam predstavu, ze si lehce vytvaruju polystyren, pretru ho pryskyrici, posypu piskem jehoz zbarveni nechci nijak menit a necham zaschnout a takto to jeste 1-2x zopakuji. Melo by to stacit, nebo jsem nejaky krok preskocil/vynechal ?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.03.2011 20:27 pavel.bartek Re: Koubadjj
Paráda,kus dobře odvedené práce,moc se mi líbí.K tomu písku jak níže někdo psal,pokud je to takzv.filtrační písek křemičitý(Mountfield)-tak ten mám v Malawi již dlouho,je levný,čistý a naprosto kulaťoučký bez ostrých hran,ryby ho i pojídají(to je pravda) a nikdy nebyl problém ;-)

Jo,jen malá rada-ubral bych ještě hodně toho písku,dle mého názoru je ho tam moc,ryby ani piskoře takovou vrstvu neprohrabou a bude se v tom držet jen bordel,který se může stát časovanou bombou.Věřím,že to zde potvrdí každý kdo má podobný biotop (Malawi,Tanganika..),i já si dal podobnou vrstvu a časem jsem zůstal na 1/3 objemu písku
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.03.2011 19:55 Muž soptik [40] - RostlinyRe: Koubadjj
ta tmavá barva pozadí mě vyloženě zaujala! supr palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.03.2011 17:31 Muž Koubadjj [0]
Fotka k příspěvku dalši foto trošku bliže
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.03.2011 17:05 Muž Koubadjj [0] Re: gennaro
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvku Ještě par fotek dodavam už ze štěrkem už se mi to začina opravdu libit smich smich ano
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.03.2011 09:15 Muž gennaro [8] - AfrikaRe: Koubadjj
parádní pozadí. Mě se to vytvarovat vubec nepovedlo... Podle mne by byla lepší šedá barva, ale když se Vám to líbí, tak není co řešit. Jinak písek do filtrací pro tlmovce nic moc je moc ostrý - přijímaj ho s potravou..
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.03.2011 22:13 Muž Koubadjj [0] Re: romant, Bert
tak diky no hral jsem si s tim asi tyden snad to bude dobry nemam totiž zkušenosti z timhle typem akvarii mam už sice jedno o hooodně větši ale společenske žadne zaměřeni
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.03.2011 22:11 Bert Re: Koubadjj
Černá je hezká barva :) hlavně že to není růžoví :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.03.2011 22:10 R Muž romant [27987] Re: Koubadjj
Určitě je zatím kus práce, tak se pochval, protože to ze Tebe nikdo neudělá. :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.03.2011 22:08 Muž Koubadjj [0] Re: romant
jj bude tam pisek co se dava do piskove filtrace do bazenu přijde mi to jako nejlepši je hodně světly a jemny takže myslite že se mi to povedlo :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.03.2011 22:04 R Muž romant [27987] Re: Koubadjj
Pod vodou to bude vypadat zase trochu jinak a v kontrastu se světlým pískem si myslím, že to bude velmi originální. palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.03.2011 22:02 Muž Koubadjj [0] Re: Bert
diky zajima mě hlavně jestli třeba memi zbytečně moc tmave nějak jsem to z tim octinem černe přehnal :-D :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.03.2011 22:01 Bert Re: Koubadjj
V Africe se nevyznám, ale pozadí je hezký palec a celkově to máš hezky udělaný...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.03.2011 21:53 Muž Koubadjj [0] – pozadi 3D je vhodne ?
Fotka k příspěvku chci udělat z tohodle akvaria malawi,tanganyiku co se tyče tvořivosti to mě moc nejde ale snažil jsem se vytvořit pozadi jak jen to šlo myslite že je to dobry začatek a nebo scela nevhodne diky za ohlasy :-D
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.03.2011 16:31 R Muž romant [27987] Re: Jurasek
Kdysi dávno jsem lepil lepidlem na obkladačky kameny na zadní stranu akva. Akvárko fungovalo už ani nevím kolik let a ty kančíci co tam byly ubytovaný se množily o sto šest. Takže bych si z nějakýho katalogovýho listu zjistil co uvádí výrobce toho flexu, jak je to s látkama v něm. Myslím si, že by to mělo fungovat. Otázkou je jak silnou(slabou) vrstvu toho lepidla bude nutný dát, aby to nepraskalo.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.03.2011 16:22 Muž Jurasek [137]
Jak by dopadlo udělat pozadí z polystyrenu a napaplat ho flexibilním lepidlem na obklad a dlažbu? Nebo by to mohlo ve vodě ze začátku něco uvolňovat? Z polystyrenu si pozadí vytvaruju celkem lehce, nanesu na to lepidlo a nechám vyzrát. Zní to celkem jednoduše, bude tam někde zrada?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.03.2011 16:17 Muž Kamilstrom [539] - RostlinyRe: davidus
Mam ho uz 4 roky a zadny problem,drzi normalne,osetrovat ho nemusim mam ho obrostle Mechyrkou vanocni a je super! palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.03.2011 10:52 Muž davidus [41] - Cichlidy – 3D pozadí
Jak dlouho máte 3D pozadí z polystyrenu v akva a jak se spokojeni? Zajímá mě povrchová stálost pozadí jak drží, jak se ošetřuje atd.děkuji
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.02.2011 22:59 Muž gennaro [8] - AfrikaRe: Sally
Barva Balakryl unimat. Kopyto nevim.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.02.2011 22:28 Sally Re: pavel.bartek
Jak vyrobit kopyto a potom jakou barvu na nater?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.02.2011 21:37 R Muž Silent [5949] Re: pavel.bartek
Neošetřený beton bývá silně alkalický (až pH 13).
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.02.2011 21:31 pavel.bartek Re: Sally
epoxy 1200

Rybám beton nevadí,někdy vadí sklu ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.02.2011 21:29 R Muž romant [27987] Re: Sally
www.akvamalawi.com/…
Na těhto stránkách je velká spousta užitečných informací a rad co se týká Malawi a pan Zídek se výrobou 3d pozadí zabývá dost dlouho. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.02.2011 21:23 Sally Re: gennaro
A beton rybam nevadi? A jake epoxy?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.02.2011 21:08 Muž gennaro [8] - AfrikaRe: Sally
Někdo to dělá i z betonu... Do budoucích děr nastrká noviny a až po té co to zatvrdne noviny jednoduše rozmočí ve vodě... Případně epoxy fantazii se meze nekladou...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.02.2011 21:01 Sally Re: romant
Diky za typ,vypada skvele a je tam postup.Jeste potrebuji vyrobit pro africke tlamovce dute kameny s otvorem.Mate nejaky typ nebo napad z jakeho materialu to vyrobit?Dekuji za odpoved

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [5] ...... 13

Zpět na obsah sekce Dekorace a dno • Zobrazeno 23837x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/1460?od=201