Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

3D pozadí

 

NápovědaFórum » Dekorace a dno » Pozadí 

Přejít na předchozí stránku 6 Přejít na další stránku   1  
3D pozadí
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.02.2011 20:31 pavel.bartek Re: gennaro
černá tapeta je super,koukni v nádržích na nick "gringo"
Jinak já vzal dva polystyrény(1-1,5cm šíře)-černý polystyrén,fasádní.Jeden jsem rozkreslil a nařezal na jakoby balvany(ty jsem obrousil jako by do kulata brusnou houbičkou) a ty nalepil na ten druhý(lepidlem na polystyrén),potřel epoxy pryskyřicí a posypal lávovým prachem)vhodný je i jakýkoli písek),po zaschnutí opakoval,po týdnu jsem to hodil do vany ,postříkal octem(naředěným vodou)důkladně-neutralizace a řádně vysprchoval.Nakonec jsem to nalepil do akva akvasilikonem.Zbytečně je se s tím nějak párat,najdou se i nedokonalá místečka,ale vše po chvíli zajde a poroste řasou a je to pak super a originální pozadí
imgbank.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.02.2011 20:16 Muž gennaro [8] - AfrikaRe: pavel.bartek
Výroba vlastního už proběhla = výroba trvala přes měsíc, stala něco přes 1 500 a výsledek stojí za ho... Techniku výroby jsme zvladnul perfektně jen se mi nedařilo to nějak stvárnit. Tak přemejšlim jestli černou tapetu (favorizuju ji),pozadí z břidlice či něco koupit...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.02.2011 17:47 pavel.bartek Re: gennaro
Mám jedno 100x 40 cm ve sklepě,kdo si pro něj dojde dostane ho zadara.Za ty prachy je to dost ubohé(má hodnotu tak 300Kč).Je normální typ s prostorem za nim a pokud jej neoblepíš akva silikonem tak se ti za ním bude držet bordel a divil by ses jakou skulinkou se tam dostanou ryby a to pak hodně naštve(boční síťky co tomu mají zabránit jsou k ničemu-po čase vytvrdnou,pak je slim a to by i šlo,ale pokud jej položíš na rovný podklad tak zjistíš,že je do luku jako hrom,také doporučuji oblepit,každopádně i přesto jak vypadá krásně časem zaroste a zajde,.Přikláním se k výrobě vlastního z polystyrénu
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.02.2011 17:22 Muž gennaro [8] - Afrika
www.afstyle.eu/…

Jaký jsou zkušenosti s touhle firmou nema vůbec špatná pozadí, tak by se hodila nějaká reference....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.02.2011 15:59 Muž gennaro [8] - Afrika – ekol
Nemá někdo nějakou zkušenost s pozadím Ekol. Celkem se mi libí a proti back to nature ma i přijatelnou cenu...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.02.2011 14:57 R Muž romant [27987] Re: Sally
Těm nepotřebným informacím se při hledání informací jak na to asi nevyhneš. :)
EDIT: Abych jenom neplísnil, tak co třeba tohle. rybicky.net/clanky/584-vyroba-3d-pozadiskaly-z-polystyrenu-cementu-balakrylu-a-laksilu
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.02.2011 14:54 Sally – Pozadi
Chci se zeptat a nechce se mi cist vse co nepotrebuji vedet,jak udela 3d pozadi do vody? Dekuji

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.01.2011 12:15 R Muž romant [27987] Re: davidus
O.K. Jak použít tu HCl by tady měl být k dohledání, určitě se to tady už v nějakým tématu řešilo. X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.01.2011 12:12 Muž davidus [41] - CichlidyRe: romant
Ptám se hlavně proto že nechci zničit nové akva.To staré mám víceméně jako pokusné a každá vychytávka do budoucna je dobrá. Naposledy jsem měl kava někdy v sedmdesátých letech a teď už se s tím dva roky zase peru. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.01.2011 12:02 R Muž romant [27987] Re: davidus
Taky jsem si nebyl před časem jistej, co to je HCL, tak jsem použil na čištění krycích skel od vodního kamene tu kyselinu citrónovou a šlo to docela dobře a nesmrdí to jako s octem. ;-)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.01.2011 09:38 Muž Designer [5695] - CichlidyRe: davidus
Pokud jsi slabsi v chemii, pouzij radeji ocet, neublizis si a nejspis ho mas doma ;).
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.01.2011 19:05 Muž davidus [41] - CichlidyRe: Johan
Jem slabší v chemii to je kyselina chlorovodíková??
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.01.2011 18:40 Muž Johan [4945] - RostlinyRe: davidus
HCl, ocet, kys. citrónová (upřednostňuji HCl)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.01.2011 18:32 Muž davidus [41] - CichlidyRe: Johan
Díky za rady. U toho starého mě to tak netrápí připravuji si pomalu nové na jako a nerad bych to zmastil. Neví někdo z vás jak se dá ještě očistit vodní kámen nebo co je to za bílý povlak u hladiny? Houbičkou bych tam asi vyryl díru.V novém akva čistit pravidelně ale co to staré?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.01.2011 18:21 Muž Johan [4945] - RostlinyRe: davidus
Čas od času se mezi houbičku (stěrku) a sklo dostane zrnko písku nebo vodního kamene a tím se dá akvárium poškrávat. Žiletkou na těch pár místech ho nejspíš nepoškrábete (teď sem žiletkou sundával silikon z celé zadní stěny :-D )

Až to pozadí budete sundávat, tak to akvárium už asi nové nebude. :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.01.2011 18:19 R Muž romant [27987] Re: davidus
Čistil jsem žiletkou stěnu akva 100x60cm a teď mám tohle sklo v jiným akvárku jako čelní a vobraz jako víno. Je to sice piplačka, ale dá se to. :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.01.2011 18:19 Muž deCORF.OBRAEN [220] Re: davidus
nebolo to poškriabané z dôvodu vyberania štrku z akvária rukou smerom po skle??
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.01.2011 18:15 Muž davidus [41] - CichlidyRe: beowulfx
Nepoškrabe to sklo? Staré akva co jsem koupil bylo poškrabané jak to někdo drhnul magnetickou stěrkou nerad bych zničil nové.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.01.2011 17:49 Muž beowulfx [131] - Amazonské ryby a cichlidyRe: Johan
Stručné a výstižné :-D Je to přesně tak, žiletkou to jde velmi dobře, pak už stačí jen doleštit vhodným čističem a jeto X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.01.2011 17:49 R Muž romant [27987] Re: davidus
Mechanická cesta, třeba žiletka je vždycky jistota. Sklo ten silikon nepoškodí, pouze ty místa kde je to přilepený můžou být jakoby mastnější, ale to se dá taky řešit nějakým odmašťovadlem. ;-)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   09.01.2011 17:47 Muž Johan [4945] - RostlinyRe: davidus
Žiletkou.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.01.2011 17:45 Muž davidus [41] - Cichlidy
Rád bych se zeptal na lepení polystyrenového pozadí.Když ho přilepím na zadní sklo akvária černým akva silikonem, budu ho moct třeba až jednou pozadí doslouží sundat?Jedná se mi o to abych tím lepením nenávratně nepoškodil zadní sklo akva. Jde potom nějakým způsobem sundat lepidlo ze skla? Děkuji všem s rozumným nápadem.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.12.2010 00:52 Muž elko [30] - Sumci
mám pozadí odsud a musím říct že je super. www.afstyle.eu/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.12.2010 17:19 R Muž romant [27987] Re: TomV
V sekci nádrže klikni na tu lupu co je nalevo a hledej v nádržích podle těch pozadí. Třeba tam najdeš někoho kdo ho v akva má. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.12.2010 17:11 Muž TomV [13] – JUWEL pozadí
Ahoj všichni!
Chtěl bych se zeptat, jestli někdo z vás nemá pozadí Juwel Cliff dark, Juwel Stone clay či Juwel stone lime . Je hezké? Jak vypadá? Dali byste sem prosím popřípadě někdo foto jednoho z těchto pozadí? Chtěl bych vidět, jak vypadá v napuštěném (či nenapuštěném) akváriu. Mají ho na www.juwelakvarium.cz ,ale nevím, jak vypadá. Děkuji za odpověď. :-) :-) :-) TomV

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.12.2010 17:21 Muž Pepino78 [49] Re: Bára
V diskuzi pod videem je napsáno, že je to (cituji) : AquaTerra MalawiRock, takže kupované.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.12.2010 16:58 Muž Landvir [57] Re: Bára
Já bych řekl že je to kupované, a pokud to dělal tak si pěkně pohrál, jiank nevím co přesně chceš vědět?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.12.2010 16:44 Žena Bára [2] – jak???
dobrý den nevíte jak autor vytvořil pozadí na tomto videu? z polystyrenu? www.youtube.com/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.12.2010 13:29 Muž Jurasek [137] Re: Landvir
Natíral jsem eternalem - v podstatě převlečený balakryl, stejně smrdí, taky vodou ředitelný.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.12.2010 13:28 Muž Landvir [57] Re: Jurasek
Díky moc tak to jsi mě uklidnil, a natíral jsi to normálně Balakrylem nebo něčím podobným?
A syntetikou nebo vodou ředitelelným?
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.12.2010 13:25 Muž Jurasek [137] Re: Landvir
Polyš jde natřít normálně. Natíral jsem jednou vrstvou a je hodně tmavošedý, věřím, že druhý nátěr už by byl černý.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.12.2010 13:21 Muž Landvir [57]
Dobré poledne modeláři 3D pozadí ;-) Mám takový menší dotaz:
Rozhodl jsem se udělat obyčejné pozadí z polyšu za moje akvárečko (podotýkám zvenku!)
A chci se zeptat je možný natřít toto pozadí klasickým černým balakrylem přímo na polyš? Mám strach že se barva vpije a nic z totho nebude, popřípadě udělat více vrstev dokud nebude krásně černý?? Díky moc za odpovědi. Landvir

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.11.2010 19:46 Muž Lukys1 [4] - Jezírkové ryby – 3D pozadí pro želvy
Fotka k příspěvku Chystám se vyrobit 3D k želvám mám akva 63L a zatím dvě 5cm želvičky. Přiložím fotku a chtěl bych vědět do jaké velikosti želv bude velikost souše dostatečně velká. A zda budou dost vysoký sloupec vody vychází to na nějakých 18-19cm. na souši bude sice 3CM tvrzený polystyren po krajích asi 1-2cm ale jinak přes celou souš bude takovej lavor na břidlici na vyhřívání a okolo zasypané kamínkama aby to nebyl jen polystyren a písek unese ty kamínky a teenkou břidlici max 1,5-2cm, když to bude 1,5-2cm tvrzeného polystyrenu se 3ma vrstvama epoxy 1200 a plážovýho písku ???? Předem děkuji za odpovědi :)

Jinak sem zapoměl že jak je ten 3D podel tak na krajích souše a asi i napřýč pod souši bude tak 3-4cm polystyren jako výstuhe a stoho až na dno jakoby sloup kté výstuze ze kterýho udělám současně skrýš :)

Tak menší změna bude výška hladiny kolem 16-17cm.
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.11.2010 16:49 S Muž invalida [3881] Re: Lukys1
Joo tak to jo smich
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.11.2010 16:48 Muž Lukys1 [4] - Jezírkové rybyRe: invalida
To se ptáš mě ??? Jestli jo tak já to nelepil do akva mám to tam pouze vložený :) já myslel ty části když k sobě lepíš tak aby to v tom rohu nebyl až ke kraji jak sem psal
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.11.2010 16:40 S Muž invalida [3881] Re: Lukys1
Já myslel že se to dělá venku a pak vloží do akva a ne přímo v něm...Jak bych s takovou krávou co mám manipuloval?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.11.2010 16:34 Muž Lukys1 [4] - Jezírkové rybyRe: invalida
No já když sem dělal 3D pozadí zadní sťena + boční stěna(jenom levá), tak se mi to při pájení a následoovném patlaní Epoxy 1200 a posypání pískem ani nehlo, ale nevím co to udělá když použiješ hořák to ti neřeknu ale při pájení se mi to ani nehlo jen když lepíš tu boční stěnu tak bacha abys neměl silikon na tom rohu co de do akva uplně na kraji protože až to zaschne tak se to nedá pájit ten silikon drží jako sviňa. já sem ty kousky silikonu co překážely pak složitě odžezával tak si na to dej pozor :-) :-) a ať se daří
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.11.2010 12:56 S Muž invalida [3881] Re: Roby
To už řikal ten Phytágoras esli se nepletu..ale sem blb..třeba to byl Lenin ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.11.2010 12:50 S Muž invalida [3881] Re: NASREDDIN
Ono o řez nejde...ale když to udělám pravoůhlý opálím posypu atd..aby se to nehlo...jestli třeba zespoda nedat sklo nebo nějakej plastovej vingl..výztuhu ano spíš hledám rady typu takle sem to zku...a podruhý to dělal tak a jde to líp
ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.11.2010 09:34 Muž NASREDDIN [1383] Re: invalida
Když to chceš uříznout kolmo, tak si dej pod i nad desku prkýnko, nebo třeba pásek plechu a řízni to mezi nimi.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.11.2010 09:31 Muž NASREDDIN [1383] Re: Roby
Myslím, že Venca ví, jak změřit pravý úhel, děti doma určitě pravítko.
Pokud se nemýlím, tak mu jde o to jak udělat kolmý řez.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.11.2010 08:44 Muž Roby [17] Re: invalida
Pokud nemáš kovový úhelník na pravý úhel, tak se dá pro kontrolu použít měření do trojúhelníku: 1.odvěsna-30cm, 2.odvěsna-40cm a přepona-50cm, nebo jakýkoliv násobek těchto čísel.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.11.2010 20:48 Muž Kamilstrom [539] - RostlinyRe: invalida
Ja prilepil akva. silikonem kusy obycejneho polystyrenu(ruzne velikosti a tloustky) na 2 kusy skla ve ve velikosti zadni steny(2 kusy,protoze jsem to vkladal do fungujiciho akva a mam tam vzperu,mezeru jsem prekryl polystyrenem a neni tak videt)potom jsem ho opalil horkovzdusnou pistoli(dokonce jsem tam udelal malou jeskynku) a potrel to cele cernym akva.silikonem a posypal jemnym kremicitym piskem a vsadil do nadrze navrchu prilepil silikonem a je to ok,uz nekolik let,pisek se trochu oloupal,ale pekne to zarusta mechyrkou vanocni.Dost prace a hlavne ten smrad z silikonu,ale vysledek stoji za to. ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.11.2010 20:42 S Muž invalida [3881] Re: Stistko
No já to chci rovně na sklo bez komory tak aby tam nic nelezlo.......
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.11.2010 20:35 Stistko Re: invalida
Když jsem dělal pozadí, tak jsem k sobě jednotlivé kusy lepil akvarijním silikonem, lepší byl pro mě tvrdší polystyrén, protože se tolik nedrolí na kuličky...jinak jsem používal pájku, ale taky jsem využil vypalování a zarovnávání pomocí plamenu, resp. jsem použil takovej ten "plamenomet", kterej se používá na tavení pečetního vosku :-)

Jinak pravej úhel se mi taky moc nepovedl, ale myslím, že ten pravej úhel není moc třeba ne?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.11.2010 20:04 S Muž invalida [3881]
Tak se taky asi pustím do pozadí..ale nevyčet sem toto..jak slepit a čím 2 desky k sobě..je lepší tvrdší polystyren nebo měkčí? Jo a způsoby opracování polystyrenu..pájku píšou všichni...kdysi jsem viděl u modeláře pálení plamenem na skály...líp řečeno tavení..Napadlo mě vyleptání ředidlem nebo benzínem...dál bych ocenil fígl na udržení pravýho úhle..........prostě co vás napadne..chci to pěkný a tak beru všechnz rady..

Dík Venca

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.10.2010 17:03 Fuxová Michaela Re:
Dobré odpoledne... moc děkuji za radu... Chyba byla opravdu asi v poměrech namíchání pryskyřice a tvrdidla.3D skálu jsem si z akvárka odřezala naštěstí zůsla pohromadě. Koupila jsem si prý mnohem lepší po domluvě s prodavačem na tmely Barrikade EP - TP (neobsahuje rozpouštědla,nesmrdí) a prý lepší překryje (i vyšší vrstva dělají z něj podlahy, dlaždice apod.)než EPOXY 1200 a další výhoda ředí se poměrem 2 : 1 pro mě snadnější a řádně promíchala celou skálu potřela. Obě dvě pryskyřice vyjdou na stejné peníze tedy Barrikade je dražší, ale o malinko... tak jsem poslechla pana prodavače jelikož i po otevření nesmrdí..což je velké plus.. dále jsem řádně všechny skulinky potřela.

Děkuji velmi za Váš názor. Již jsem klidnější. Nyní skálu mám potřenou Barrikade EP - TP a posypanou křemičitým pískem.. nyní to raději nechám 14 dni schnout. Dokonce jsem uvažovala o tom, že bych si to z polystirenu udělala znovu. Vlastně na tom nic není... jen nápad... kdybych věděla, že je to takhle snadné tak jsem jí již dal do svého starého akvárka d100 cm x š40 x v65 cm. Opravdu je to snadné, odpoledne jen vytvoření skály, večer natření balakrylem a 2 dny schnout a pak pryskyřicí... hlavně to nepodělat jako já s namícháním a poměru tvrdidla. Nejprve jsem si chtěla udělat 3d pozadí, ale jelikož mám akvárko v prostoru, tak jsem si udělal skálu... škvíry, terasy, díry skrz na skrz, aby mohi proplouvat a tak abych viděla na rybky ze všech stran, kameny jsem tam dávat nechtěla jelikož je mám ve starém akvárku a rybky jsou za nimi zalezlý a po akvárku plave minimun ryb. A to je velmi škoda. Na fotce to vypadá zatím takto posypané pískem, který pak až to zaschne a nebude držet zbytek písku, tak ho vysypu.

Děkuji, a přeji krásný večer
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.10.2010 12:05 Muž hf [54] Re: Fuxova
Jinak ten kopec vypadá opravdu pěkně! Marně přemýšlím jak si něco takového také vyrobit...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.10.2010 11:55 Muž filipsi [1295] Re: Fuxova
Polyesterove pryskyrice jsou pomerne nachylne na presne davkovani tvrdidla, a dukladne promichani. "Smradlavost" byva take jejich oblibena vlastnost. Vubec bych pouvazoval o vhodnoti teto pryskyrice k aplikaci v akvariu.
O vhodnych pryskyricich toho tady uz byly popsane stohy. Jen otazku - na co jsi strikala na pozadi ocet? Protoze to nekdo pise jako postup neutralizace nekterych epoxy pryskyric vytvrzovanych silne bazickymi tvrdidly (neutralizace jejich zbytku)?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.10.2010 23:34 Fuxova – prosím o radu-3D pozadí-při doteku stále lepí a smrdí pryskyřicí
Fotka k příspěvku Zdravím, prosím o odbornou radu - při doteku malinko lepí a zapáchá pryskyřicí. Již mám hotovou a přilepenou 3D skálu do prostřed 350l akva, ještě ho nemám napuštěné. (akvárko mám umístěné v obýváku a je do něj ze všech stran vidět) Stále se odpařuje nejspíš pryskyřice a malinko při doteku lepí. Můj postup při výrobě (mám i nafoceno). Nejprve jsem si slepila 4 kusy polistirenu (tavnou pistolí). Dále vytvarovala úkryty, jeskyňky, terasky pomocí nožíku, pájky, a zaoblila horkým fenem. Dále jsem potřela barakrylem uni mat černé barvy, 2 dny nechala schnout. Dále jsem rozdělala pryskyřici polyesterovou Lamit 109 s tvrdidlem pořádně zamíchala cca 10 vteřin a začal pomocí štětce nanášet na skálu po kouskách a posypávala pískem. Dále druhý den opakovala proces asi 2 x. Pokaždé se mi rozdělané množství po dokončení asi po půl hodině až hodině ztvrdlo. Pak jsem nechala 3D skálu 5 dní venku pod balkonem uschnout. Pro zneutralizování jsem si rozdělala do rozprašovače 3% octový roztok a postříkala důkladně vše (celým litrem roztoku) nechala jsem ho 2 a půl hodiny působit a pak důkladně omyla vodou. a pak nechala 4 dny schnout. Nyní ho mám již přilepené akvaristickým tmelem do akvárka. Ale když si sáhnu na něj v některých místech nepatrně lepí a stále smrdí pryskyřicí. Chtěla jsem se zeptat zda mám 3D skálu z akvárka odříznout a raději zopakovat potřením pryskyřice a nebo zda je to normální a nemám se čeho obávat a zkusit akvárko naplnit. Napadlo mě, že se nemuselo pořádně rozpustit tvrdidlo v misce s pryskyřicí (10vteřin míchání stačí?), když jsem ho začala nanášet na 3D skálu.Děkuji moooc za jakoukoliv radu
 

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [6] ...... 13

Zpět na obsah sekce Dekorace a dno • Zobrazeno 23837x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/1460?od=251