Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

3D pozadí

 

NápovědaFórum » Dekorace a dno » Pozadí 

Přejít na předchozí stránku 9 Přejít na další stránku   1  
3D pozadí
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.09.2009 20:19 Muž JendaBenda [6] Re: Acinonyx
Ta cementova lepenka je na me dost draha. Kdyz budu nanaset barvu a sypat na ni pisek, bude to mit vubec efekt, kdyz vlastne bude barva zakryta piskem? Jaka barva by pak byla nejvhodnesi? V tomhle pripade bych teda vubec epoxy nepouzil?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.09.2009 17:57 Muž Johan [4945] - RostlinyRe: JendaBenda
Světlej písek si stejnak přebarví řasa... A co takhle ho přebarvit barvou? Barvit pozadí a do toho sypat písek?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.09.2009 17:34 Muž lubosov [0] Re: FoRgY
Na 220 l akvarko z rozmermy zadnej steny 100x50 cm pochybujem, mna vyslo na 120 x 50 cca 20 eur,- (600 Sk,-) a ked je niekto sikovny tak si to urobi podla predstav a nemusi mat vela nervovu z neurčitým výsledkom X-) :-D

Radšej sa k tomu vyjadrovať nebudem - videl som to pozadie za cca 20,-Euro coze
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.09.2009 17:00 Acinonyx Re: JendaBenda
Co tak 'tekuta lepenka na cementovej baze' ? Ako to ma kolega tu - rybicky.net/nadrze/7103&kateg=6&kateg=6&typ=0 ... mozes to nasledne natriet farbou aku chces.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.09.2009 16:13 Muž JendaBenda [6] – Barva pisku na pozadi
Fotka k příspěvku Vyrezal jsem pozadi z polystirenu, koupil epoxy 1200 a ted resim barvu pisku. Vzal jsem ze dvora normalni stavebni zlutej pisek a precedil, ted mam tak 0,3mm. Problem je v tom, ze pisek je ve vode hodne svetlounkej. Nevim moc kde sehnat nejakej hodne tmavej a jemnej pisek. Napadlo me taky ho pribarvit rozdrcenou bridlici,ale da to hodne prace a vysledek nic moc. Taky jsem tu nekde cetl o pridani uhli, ale to nevim, jestli by ve vode nedelalo problem.
Poradte prosim, kde sehnat tmavej pisek, nebo jine reseni jak obarvit pisek. (nechci pouzivat jenom barvu na polystiren)
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.09.2009 13:09 Muž FoRgY [42] - CichlidyRe: lubosov
lubosov napsal: ... Materiál na podomácky vyrobené 3D pozadie stojí cca 2.OOO,-Sk, ...

Na 220 l akvarko z rozmermy zadnej steny 100x50 cm pochybujem, mna vyslo na 120 x 50 cca 20 eur,- (600 Sk,-) a ked je niekto sikovny tak si to urobi podla predstav a nemusi mat vela nervovu z neurčitým výsledkom X-) :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.09.2009 20:24 Muž lubosov [0] – 3D pozadie - po poľsky - Tlo
Tiež som mal dilemu s výrobou 3D pozadia do 220l agua. Materiál som mal pripravený, ale akosi sa mi do toho nechcelo ísť, aj kôli tomu, že som nechcel stratiť drahocenný priestor v agua. Materiál na podomácky vyrobené 3D pozadie stojí cca 2.OOO,-Sk, podľa použitého materiálu, veľa nervov s neurčitým výsledkom, kúpiť hotové pozadie od renomovaných firiem je zas neúmerne drahé.
Surfovaním po internete som našiel poľskú internetovú predajňu, kde 3D pozadia nájdete pod slovom TLO, ceny sú smiešne a preto nie je čo riešiť.
Bol som v Czenstochowej, kde som v agua obchode 3D pozadie rozmerov 100x50 cm kúpil ani nie za 900,-Sk, t.j. 30,-Euro, síce nebolo také aké som chcel,ale za tú cenu-no nekúp to!!!! Je zhotovené z umelej hmoty, krásne tvarované,nádherné farby a čo je super nelepí sa na zadnú stenu, ale sa vloží do agua ako priehradka, nakoľko na bokoch má hubku, ktorá pôsobí ako tesnenie. Tým pádom pozadie môže byť od zadného skla vzdialené podľa potreby. Jediné čo som s pozadím spravil - opláchol som ho octom a vodou.

No a tu je odkaz:
www.kubazoo.com/…

Ešte raz, predpokladám, že nie je čo riešiť. hop
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.09.2009 19:39 Vocko88
chci se zeptat-natřel jsem pozadí směsí balakrylu a rozstrouhaného černého uhlí-mohu to dát doufám do akva??A stačí jeden nátěr? Díky moc za radu...

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.09.2009 19:34 Tóna Re: Vocko88
Je to lepší už kvůli kvalitě vody ,viz.tvrdost vody atd. ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.09.2009 18:56 Vocko88 Re: Tóna
písek musí být křemičitý?
Tóna: hezké stránky...a krásna pozadí potlesk
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   03.09.2009 18:21 Tóna Re: Vocko 88
Fotka k příspěvku No Já používám Balakryl-Mat ten má dokonce jako jediný atestaci na styk s potravinami.A jen tak mimochodem dělám pozadí na zakázku tak případní zájemci se můžou ozvat.Ohledně inspirace mrkni na moje stránky p3d.webnode.cz X-)
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.09.2009 18:00 Muž FoRgY [42] - CichlidyRe: Vocko88
Buď to natries epoxidovou zivicou, balakrylom alebo silikonom. Viac spôdobou nepoznám. Ja som to natieral epoxidovou zivicou a pridal som si praskovu farbu a potom som to posipal jemnim kremicitím pieskom. Tu maš jeden navod : www.akvamalawi.com/… X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.09.2009 17:59 Muž NASREDDIN [1383] Re: Vocko 88
Epoxy 1200
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.09.2009 17:55 Vocko88
ahoj, chci se zeptat, čím mám natřít vyrobené 3D pozadí z polystyrenu? Máte zkušenosti s barvami, co jsou nezávadné? Popř. čím nalepit písek? Díky moc...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.09.2009 13:52 digoslav Re: Tóna
Super! Čim se ti to osvědčilo nejlépe přilepit? Silikon, barva?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.09.2009 13:48 Tóna Re: digoslav
Fotka k příspěvku Já vyrábím pozadí a používám k tomu již zmiňovaný kokosový substrát kterým posypu obarvenou(hnědě) plochu a zatím jsem nezaznamenal žádný problém.Ať se daří. palec
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.09.2009 13:19 digoslav – hnědé pozadí
Zdar,
připravuju se na stavbu pozadí z polystyrénu a chci ho mít hnědé, jako hlínu. Zvažuju kokosový substrát jako používaj paludaristi. Akorát mám obavy jestli to třeba nebude pod vodou hnít nebo dělat jinou neplechu. Případně jak dále upravit aby to bylo neškodné.. Máte někdo zkušenost?

Minule jsem ho dělal z pěny, písku a barvy, jako dobrý ale chci, aby to vypadalo víc přírodnějc tentokrát. hmm

Díky

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.08.2009 18:48 Muž hop [26] - RostlinyRe: Feyd
a už jsi někdy viděl takovou skálu nebo podemletý břeh? nic ve zlém ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.08.2009 17:07 Muž Feyd [10] Re: hop
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvku nevím jestli vypadá komicky, ale měl jsem ho za 2 hodiny a cena pro mě nulová. takhle vypadá dost ploché,ale ve vodě při nasvícení shora je takové jaké jsem si představoval.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.08.2009 16:43 Muž hop [26] - Rostliny
no zrovna se tím také zabývám, mám doma 540l a chci si taky udělat pozadí cca 500x1800mm, zatím se mi jeví nejlépe otisk vhodného povrchu do lukoprenu a následná výroba z tenké vrstvy vícesložkové pryskyřice a na výztuhu použít montážní pěnu která se rozmíchává, nikoli ve spreji. sice pracné...drahé ale stále levnější než to koupit....a originál. pokud se to povede vše zdokumentuji a vyvěsím. viděl jsem několik pozadí z polystyrenu a většinou vypadaly bohužel spíš komicky než jako skála.... koupit pozadí se dá na spoustě int adres (umeleskaly.cz,flexiobklady.cz,placek.cz, namibaterra.de - tam mají krásné....ale drahé) dan
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.08.2009 13:03 Nikola
Jo já si teď hraju doma s 3D pozadím - no je to dost ploché ale moje investice byly zatím asi 20Kč za plotnu polystyrenu - černý balakryl a štetec jsem měl doma a lepit to budu silikonem za 80Kč - super - takže mám pozadí ze 3 stran za 100Kč - to už by byla dražší i tapeta :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.08.2009 12:38 Muž Killer88 [39] - CichlidyRe: freeze221
Tak to je dobrá otázka :-D Jestli chceš, proč ne. Jestli jseš ale jenom trošku šikovnej, tak si ho raději vyrob. Kromě ceny, která bude samozřejmě mnohem menší, si můžeš vše vyrobit podle svého gusta. A to je obrovská výhoda...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.08.2009 11:30 Muž Feyd [10] Re: freeze221
Mě doma učili: ´Koupit je poslední možnost jak získat´ jde o to jak si šikovný. Taky jaký máš přístup k použitému materiálu.Propočítej si náklady a odpověď je na světě ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.08.2009 11:18 freeze221 – 3D
Ahoj.
Mužu se zeptat jestli 3D pozadí kupovat.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.07.2009 21:17 Muž O.Tom [439] Re: Morath
Ty skalky a pozadi s pryskyrici vypdaji dobre
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.07.2009 20:53 Muž Morath [29]
A dlouho jsem se na nic neptal! hop Co rikate na 3D pozadi delane kombinaci cementove a Epoxy 1200 metody, tzn rad bych dve vrstvy cementu na navozeni skaly, a jednu 80% vrstvu ricniho pisku aby to vypadalo dobre (skala bude misty prosvitat). Rad bych udelal i pomoci cementu skalky pro rybky, ale taky jsem cetl ze muzou zvysit tvrdost vody (ten cement) mate s tim nejake zkusenosti?

Cementove pozadi - www.youtube.com/… (samozrejme bych to lepe vymodeloval ;-) )
Cementove skalky - www.akvarko.cz/…
Epoxy 1200 pozadi - www.malawi.kvalitne.cz/…

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.07.2009 16:18 Muž FoRgY [42] - CichlidyRe: PetrH
Ja som mal svetle pozadie na zaciatku, ale viacery mi poradily, ze tmavsie by bolo krajsie, tak ja som si chcel dat poradit. Ale teraz po pol roku je o dost tmavsie. Takze asi no natriem tou isto farbou (praskova), ale pridam jej trocha viac aby nebolo az tak svetle ako predtym a pockam si rok a dufam, ze stmavne ako chcem. Mylsim si, ze sa oplati pockat a vysledok bude krajsi ... ale privital by som este nejake reakcie.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.07.2009 17:59 Muž FoRgY [42] - CichlidyRe: Johan
No, ja to chcem natriet farbou, len prave neviem ten pravy otien. Ale nieco take, ako som dal link, ale mne sa nechce cakat rok aby mi stmavlo pozadie. (Alebo nemam davat ziadnu farbu, len epoxid, lieh a tvrdidlo ?), ale radsej by som volil farbu, ale zaujima ma aj vas nazor.

PS: Jedno pozadie som si uz robil, tak viem ako nato (viac v mojej prezentacii). Len ono to nieje take "pravé" 3D-cko. Je dost ploche (boli lepene 2x3cm polystireny) a teraz mam 1 ks 10 cm, tak je tam predsa viac jaskyn a skris a nieje take ploche a vyzera to skor, ako nejak skala.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.07.2009 14:32 Muž Onys [9] – 3D Pozadí
Tady je to video s tím návodem rybicky.net/rady/videonavod-vyroba-3d-pozadi :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.07.2009 06:21 PetrH Re: FoRgY
Ahoj, já jsem pozadí natřel hydroizolací, tím jsem vytvořil pevný povrch (který se dá i očistit rejžákem - ale není třeba :) ). Po aplikaci se mne to zdálo tmavé akorát ale po nasvícení ve vodě je to světlé, naštěstí už to samo tmavne. Příště bych použil tmavší odstín hydroizolace.

ps: ještě nedávno jsem uvažoval že by jsem to přetřel barvou jak píše R-Johan ale na to jsem moc línej spim tak jsem si raději počkal. ;-)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.07.2009 23:13 Muž Johan [4945] - RostlinyRe: FoRgY
Kdo si počká, ten se dočká. A nebo natřít barvou rybicky.net/nadrze/4553.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.07.2009 21:33 Muž FoRgY [42] - Cichlidy – 3D Pozadie - Farba
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvku Robím si nové 3D Pozadie a neviem sa rozhodnut aku farbu mam pouzit (ale viem, ze bude tmavá). Chcel by som niečo také - rybicky.net/nadrze/5813 ,písal som zo Stedom a pozadie bolo na zaciatku velmi svetlé. Moje bolo tiez velmi svetle a tiez začalo tmavnut, ale ja nechcem cakat tak dlho.
Prikladam foto ako to zatial vyzera.
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.04.2009 10:00 Muž Killer88 [39] - CichlidyRe: Jiřmond
Nebo klasickou malou ventilační mřížku. Dějalí se jak kulaté, tak hranaté. A je tu i rozmanitost velikostí, jenom vybrat... X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.04.2009 21:03 Muž arnošt [37] - RostlinyRe: jirmond
dobré jsou takové síťky jako byly dřív na mýdlo, nebo nyní se v tom prodávají hračky nebo dekorační kamínky - jen ji je potřeba pořádně natáhnout - sama nedrží...
už jsem ale viděl i obyčejné sítko...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.04.2009 20:41 Muž Jiřmond [16]
Zdravím, jakou použít síť či mřížku v případě 3d pozadí, myslím tím na bocích a v ústí filtru jako zábranu pro rybky. Původně jsem plánoval stavební perlinku, ale někdo už psal, že to je trošku toxické pro ryby.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.03.2009 22:02 pansuu Re: lopen
Nemuselo by to být tak dramatický. Pokud nepoužiješ polystyren síly 10cm, na výšku přesně pod výztuhu, dole přihrnutej patřičnou vrstvou písku... Pak nevěřím tomu, že by to dělalo nějakou paseku.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.03.2009 20:51 lopen Re: Hannibalus
tak ti pěkně děkuji benzinku mám za barákem ale nemájí tam sprchu.Zatim děkuji za rady všem zučastněním mého dotazu. palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.03.2009 20:23 Muž Hannibalus [13] Re: lopen
přelij ty rybky do vany a choď se koupat na benzinku, pro krásu se holt trpí :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.03.2009 20:15 lopen Re: Hannibalus
tak to je jasné,asi budu muset zustat u pozadí ve stylu tapety! sad
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.03.2009 20:09 Muž Hannibalus [13] Re: lopen
ideální jsou aspoň tři dny (akva silikonem)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.03.2009 20:07 lopen Re: Hannibalus
tak ted ji mně dal takového brouka do hlavy že ted nevím co stím. AQ 300litrú. když ho teda upustím a pak to pozadí nalepím jak dlouho to mám nechat schnout než tam opět naleji vodu. :-O
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.03.2009 19:57 Muž Hannibalus [13] Re: lopen
tak tohle určitě nedělej!!! Víš jaký má vztlak plotna polystyrenu? Udrží na hladině i dospělého člověka - jestli to uděláš jak popisuješ, čeká tě asi následující: plotna tlakem zlomí vrchní kant a bez kantu ti může prasknout zadní stěna akva - rozmysli si to ještě :-|
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.03.2009 19:52 lopen Re: Killer88
ne ne společné AQ zkusím jak to bude vypadat ted tam mám obyčejnou tapetu tak jsi chci udělat doma nějaké pozadí tak se uvidí jak to dopadne. coze
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.03.2009 19:47 Muž Killer88 [39] - CichlidyRe: lopen
Myslel jsem si to.Snad to bude stačit, možná bych na dno přidal ještě kameny. Stejně to asi bude nějaká Tanganika nebo Malawi. Nebo né?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.03.2009 19:41 lopen Re: Killer88
dole zasypáno pískem a navrchu strčené těsně pod krajem skla na které pokládám krycí sklo
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.03.2009 19:34 Muž Killer88 [39] - CichlidyRe: lopen
No , nevím jestli se tam bude dělat řasa, ale za pozadím by to nemělo vadit né? Spíše nevím, jak ti bude pozadí držet, když nebude přilepené....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.03.2009 19:22 lopen
Ahoj lidi prosím vas můžu dat 3D pozadí už do zavedeného AQ kdzž nebude nalepené na skle. Nebude se za ním dělat řasa?????????? coze

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.03.2009 22:40 Muž Uli [17] Re: Warezak
Já dělal pozadí tím způsobem,že jsem na podklad (plexisklo) přilepil aqua silikonem břidlici. Výsledek mužeš vidět u mě v profilu. Kdybych měl větší aqua tak jdu určo do pozadí z polystyrenu. palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.03.2009 10:49 Warezak Re: Sakul
Fotka k příspěvku Mate pravdu.Asi nasetrim na vnějsi filtr.ALe trapí mě daleko jina věc.V podstate jde o to,že budu šířku akváriajen 40cm.Me puvodni akvarium,bylo 130 x 60 x 30 a moc se mi nelibylo.zbavil sem se ho,protoze bylo moc uzke a nevim jak to bude vypadat,kdyz tam dam to 3D pozadi.jestli bude dostatek mista pro osazeni rostlin.Resp nechci aby to vypadalo nejak takhle.Prikladam foto.

A nebo si koupit Stojan 130 x 60 x 50.(Protoze,ta puvodni skrin by zrejme nesla rozssirit).To uz by bylo o necem jinem.Co myslite?
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.03.2009 00:11 Aqaterorist
Pozadi jsem si taky delal a kdyz se to povede je to parada. Jen jestli to budes pretirat epoxidovou pryskyrici, tak to nech vytvrdnout nekde, kde je teplota alespon 20 stupnu a hlavne sucho . . . .

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [9] ...... 13

Zpět na obsah sekce Dekorace a dno • Zobrazeno 23837x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/1460?od=401