Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

3D pozadí

 

NápovědaFórum » Dekorace a dno » Pozadí 

Přejít na předchozí stránku 7 Přejít na další stránku   1  
3D pozadí
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.09.2010 17:47 Muž juro127 [6] Re: mateas11
Fotka k příspěvku
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.09.2010 14:33 Muž mateas11 [0] Re: sarkax
Jasné jasne už to mám premzslené len som nevedel ako to je lepšiea potom ten výpusť s filtu zabudovať do pozadia či nad pozadie ho dať. (budem mať AQUEL fan 3plus) Akva mám 100X40x40 (160L)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.09.2010 14:09 Muž csnoro [7] Re: mateas11
Fotka k příspěvku ja mam pozadie pod výstuhov a vodu som riešil takto.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.09.2010 14:06 Žena sarkax [6] - CichlidyRe: mateas11
Ahoj pozadí pod příčnou výtzuhu a zkus to udělat tak, aby to pozadí bylo přesně, aby se ti v té škvíře pod výztuhou nezachytávaly nečistoty. Výpusť z externího filtru hned do prostoru akvária a udělej takovou komoru na techniku (komín) kam schováš sání, výpusť, topítko, případně teploměr.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.09.2010 13:50 Muž mateas11 [0] – Výstuž
Ahojte chcem sa spýtať že či sa dáva pozadie až nad výstuž, či podňu alebo do 3D pozadia spraviť dieru na výstuž. A potom ešte že či nechať vyťekať vodu z vnútorného filta za pozadím alebo tam tiež spraviť otvor aby vytekala priamo do akvári (pred pozadie) dakujem

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.09.2010 13:49 R Muž romant [27987] Re: čichavec27
Z technickýho listu toho výrobku se dá vyčíst, že výrobek je hygienicky nezávadný, z čehož bych usuzoval, že by to mělo bejt v pohodě. Za dotaz přímo na výrobce nic nedáš.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.09.2010 13:36 čichavec27 Re: romant
Našel jsem si webovku firmi,které to vyrábí
www.obklady-viko.cz/…
jenže tam o složení nic nepíšou mám jim napsat a zeptat se?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.09.2010 13:11 R Muž romant [27987] Re: čichavec27
Tyhle pásky imitující cihlu se obvykle vyrábějí z betonu. Beton by u tlamovců neměl být problém. Jediný čeho bych se obával, je to čím je ten beton probarvenej. Ty pigmenty, který se při barvení používají jsou většinou na přírodní bázi, ale stejně by to chtělo znát přesnýho výrobce toho materiálu a tam se dopátrat nějakýho technickýho listu, kde by případná závadnost měla bejt uvedená.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.09.2010 12:59 čichavec27 – neobvyklé 3D pozadí
Fotka k příspěvku Dobrý den,potřeboval ybch poradit jestli můžu udělat 3D pozadí pro talmovce s obložení ke krbu? :-)
Líbí se mě esteticky,ale bohužel nedokáži 100% říci z čeho je,ale nejspíše něco podobného jako cihla.Naštestí se ve vodě nerozpouští a ani nevydává žádný zákal.
zasílám i foto.
Prosím poradte jestli to můžu použít a rybkám se nic nestane
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.05.2010 13:38 Muž arnošt [37] - RostlinyRe: kvoro
nech to pořádně zaschnout - třeba dva dny a nemělo by to nic udělat... hlavně jestli si to přilepil pořádně...
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.05.2010 12:35 kvoro
nazdar...aké hrubé pozadie máte prilepené v akva..ja som tam prilepil pozadie hrubé asi 8 cm...nevystrelí mi to von? prilepil som ho silikonom po celej zadnej ploche aj dolu aj po bokoch.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.05.2010 22:39 lukyazuzka Re: roman
Ahoj. Mno já udělal pozadí z břidlice. Akvárko je jen na čas a pujde vyhodit tak jsem to nalepil přímo na sklo a vypadá to teda suprově. Jen řeším z čeho udělat 3D pozadí do akvaria ktere ma 400 litru a je o rozmerech 200x40x50. poradíte?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.05.2010 07:28 roman
chcem sa spýtať, keď neutralizujem pozadie riedeným octom....ako riediť liter vody x liter octu? môže byť? stačí to? inak asi to sem nepatrí ale gratulujem čechom k titulu MS. potlesk
Poraďte akú farbu štrku na dno mám dať k 3d pozadiu ktoré má farbu plážového piesku pri mori?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.05.2010 20:33 Muž csnoro [7] – 3D pozadie
Fotka k příspěvku Chcem podakovať každému kto prispel do fora 3D pozadie.Bez vašich rád a skusenosťi to by som asi nezvládol,aj ked to nebolo až také ťažké. Takto sa mi to podarilo na 1krát.Druhí sa mi podarí iste lepšie.
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.04.2010 19:42 Muž Sid [6634] - RostlinyRe: Rexistens
Řešením pro vás by mohl být vnitřní přepážkový filtr a pak byste si mohl dovolit jako pozadí tapetu, samolepící, zvenčí, černou... :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.04.2010 19:29 Muž Rexistens [16] Re: bobikcz
Tak u mne ma pozadi takove tri hlavni duvody(pro nekoho mozna i smesne):
- chtel jsem schovat filtr a vybaveni akvaria
- sice planuju rostline akvario, ale me dosavadni pestitelske uspechy naznacuji, ze pozadi stejne videt bude:( i kdyz mam na ted nejakych 100 litry vody 2x39W svetla (takze snad pujde kvetena lip)
- mel jsem limit na maximani vahu a objem akvaria (max. 100 litru vody a 200 Kg vahy) tedy jsem radeji nechal udelat 133 litrove (ktere je delsi a hlubsi takze zabere celou delku skrine) a tech 33 litru navic dam do toho pozadi a dekoraci(cili vahove to bude OK) - tohle je jeden z tech pro nekoho smesnych duvodu, ale bohuzel nejsem pan domu, tak musim respektovat podminky...a raci takhle nove akvario, nez nic...:)

Jinak ucinil jsem pokus, kdy na kousek polystyrenu co jsem mel natreny epoxy a zasypany kremicitym piskem(o,3mm frakce) jsem to natrel ted temperama a po zaschnuti udelal dalsi vrstvu epoxy, vypada to baravne v pohode, takze pokdu to pristi tyden bude i v poho ve vode, tak timto zpusobem udelam cele pozadi.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.04.2010 19:14 Muž Sid [6634] - RostlinyRe: bobik0cz
Nejlepší pozadí je to, které není pro rostliny vidět. ;-) :)
Taky používám tapetu. Samolepící. Zvenčí. Černou. :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.04.2010 19:08 Muž bobikcz [135] - ups .... ono to roste :)
Zamysleli jste se taky nad tim zda chcete v akva rostliny v pozadí? Pokud ano tak si myslim, že cele 3D pozadi je zbytečnost (akorát zabírá místo) viz danilin příklad.
Joo když někdo chce malawi tak to chápu ale jinak no Sám mám jedno pozadí v ložnici za skříní a epoxy nakoupené ve sklepě. :) takže vim o čem mluvim :) Vyřešila to nakonec tapeta zvenku :-P

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.04.2010 21:37 Muž voko [9] - ŽivorodkyRe: safki
Já bych 3D pozadá nedával. Ať mají rybky kde plavat.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.04.2010 21:16 gomeztry Re: safki
ja bych tam dal 3D pozadi ja mam hloubku 30cm a taky si chcu udelat ale z nejakehou nenciho polystyrenu 2-4cm ...taky nevypada spatne...podle me lepenez nejaka tapeta...ale taky je pekne si udelat cerne pozadi taky vypada hodne dobre ale pro moje akvarko na hovno protoze mam dost poskrabane zadni skloa slo by to hodne videt :-(
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.04.2010 20:52 Žena bluedream [245] Re: safki
Pokud ho budeš dělat z polystyrenu, tak moc hezky vypadá i za akvárkem a hlavně nemusíš přemýšlet, jaké barvy na to napatlat, aby to náhodou neuškodilo rybičkám :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.04.2010 20:47 maio777 Re: safki
nedaval by som ho tam...ja mam 45cm h,a tiez som to nechal tak... palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.04.2010 20:09 RAP Re: safki
30cm není vhodná hloubka na 3D pozadí, zejména pokud chceš tlamovce.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.04.2010 19:06 safki – pozadi
Vim ze takovych diskuzi je tady uz moc,ale chci se zeptat primo na sve akvarium. Mam akvarium o rozmerech 115d,55v,30h. Chci se zeptat jestli je vhodne instalovat 3D pozadi do tak uzkeho akvaria,cimz si jeste zmensim prostor pro ryby. Premyslel jsem o nejakem druhu tlamovcu a nejakem tom ancitrusovi a to je vse. Kolik tlamovcu bych tam popripade mohl mit? Dekuji za kazdou reakci.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.03.2010 21:08 Marekkt Re: Marekkt
Fotka k příspěvku Tak konecne opieskovane + mala zelena ledziarovka prirobena,dobre izolovana. Dufam ze to bude vo vode drzat
Piesok je premivany a prevareny .. je z Bulharska.. a este bol 3 dni na radiatore :-| ;-)
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.03.2010 21:14 Marekkt Re: Lada2
ono ja to este zmensim lebo aj tak to nevojde a potom vam tu dam foto ako to bude vyzerat v aqva. :-D a nezlaknite sa potom toho lepenia.to aqvarium ma 15 rokou. a lepil ho este moj otec. ale inak POHODAA :-|
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.03.2010 21:09 Muž Lada2 [11] Re: Marekkt
no podle fotky to vypada tak na 50L ne na 18:-))
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.03.2010 17:17 Marekkt Re: Smajdalf
ja vem sak nesom dmnt.. z bokou to lepnem.. a zo zadu tiez trocha ale nechcem si zalepis ccelu zadnu stenu ...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.03.2010 17:03 smajdalf Re: Marekkt
nebudeš lepiť ? pretože pokiaľ napustíš vodu tak ti ten polistiren voda vytlačí...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.03.2010 15:38 Marekkt Re: Krevetka
no mne nebude vadit ak sa tam dostane voda.. prave naopak.rozmyslam ze to nebudem dnuka lepit ale normlane to tam dam a dalsimi platkami polistirenu to tam uchytím . moc sa mi nechce lepit a este nemam ani krevety pozhanane :-DDD ale to nevadi xD hlavne ze 3D pozadie robim potlesk
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.03.2010 15:34 Krevetka Re: Marekkt
Muzes podlepit papirem ;) ale az to budes do akvarka tak to poradne zalep silikonem at se zato nedostane voda.. Silikon by mohl poustet neake sajrajty dovody tak si dej bacha ;)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.03.2010 15:32 Marekkt Re: Krevetka
Fotka k příspěvku no obruusene hop a nic takeho zleho sa nestalo. a tu je fotka . A toto cierne v lavo dole to uz ked som to spajkoval tak som neodhadol hrubku. :-D ale celkom pohodka smich
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.03.2010 15:10 Krevetka Re: Marekkt
Brusny papir ti to podle meho znici .. ;)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.03.2010 15:08 Marekkt Re: Krevetka
fuu no pajkacku som trocha prehrial :-D a horkovzdusna asi nepojde tak skusim ten šmirgeľ :-D teda brusny papier .. 100 bude stacit? xD no idem to urobit a potom to tu hodim zas
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.03.2010 15:07 Krevetka Re: Marekkt
Horkovzdusna pistole ..Nebo si zmensi ocko na pájce ..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.03.2010 15:06 Marekkt Re: Krevetka
a jak? nemam uz napad ..brusnym papierom? hmm
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.03.2010 15:03 Krevetka Re: Marekkt
Pěkné ;) Ale poradim ti trochu zaobly ty ríhy od pájky vypada to potom lépe ;)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.03.2010 15:01 Marekkt Re: HATED
Fotka k příspěvku uz som nieco vystruuhal :-D no vecer to idem opieskovat a pridam aj zopar vecsiech ploských kamenou. Tak co poviete? je to riadne blbe? rozzureny
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.03.2010 14:19 Muž HATED [25] - CichlidyRe: Marekkt
ja by som to tam nedal uz 18 litrov je malo hmmmmm
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.03.2010 12:42 Marekkt Re: Krevetka
je jasne ze to nebude z hrubeho polistirenu .. a viem ze im to bued chýbat ale neboj . je pravda ze to budem vytvárat z 10 polistirenu ale len preto , ze tam chem mat v 3d pozadi taku minijaskiknu hop
a akurat som skusal ten silikon a nelepta polistiren takze zacinam natom pracovat
potlesk
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.03.2010 12:33 Krevetka Re: Marekkt
Pokud koupis Akvarijní silikon vše je v pořádku ;) Ale na 18 l AQ bych nedoporučoval 3D pozadí .. Zabere ti to velmi hodne místa .. Zbyde ti tam tak 12-15 Litrů ;) No je to na tobě ale doporučuji to tam nedávat ;) Obereš krevetky o vzácný prostor ;) ale je to jen na tobe ;)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.03.2010 12:01 Marekkt – 3d pozadie do 18 L aqva
Chystam sa urobit z vytieracki miniaqva a chcel bi som tam dat 3d pozadie. Len sa pytam ze ci to krevetkam bude vyhovovat .. piesok na stene :-D a ci urobim dobre ak nepouyijem epoxid ale silikon na lepenie aqvarii? nerozlepta ten polistiren ako bendzín a neurobí sa mi stoho napalm? coze

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.02.2010 14:04 Jozko Re: arnošt
Pozadí už mám dlouho, měl jsem kdysi i normalní rybky .. :) Teďka právě zkouším ho nějak přizpůsobit, ale vidím že se na něj asi vykašlu, zkus poslat nějaký názorný příklad jak to myslíš , hmm ?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.02.2010 13:57 Muž arnošt [37] - RostlinyRe: Jozko
u malawi musíš to pozadí buď trochu zvětšit, nebo udělat obal kolem filtru či sání a povrch upravit, aby odpovídal zbytku pozadí. o schování filtru si měl možná přemýšlet než sis pořídil takové "nepraktické" pozadí
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.02.2010 13:52 Jozko Re: arnošt
Problem je v tom že mám malawi a rostiny tam mít nebudu víš ? pokud nalepim přímo na zadní sklo pozadí tak se mi tam přece nic nevejde ...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.02.2010 13:47 Muž arnošt [37] - RostlinyRe: Jozko
neříkám, že nalepené pozadí je nejlepší, ale já jsem umělé zrušil a nalepil polystyrenové, protože za umělým se mi dělal bordel a občas se mi tam zatoulala rybka a když jsem ji nenašel včas, tak i umřela...
pokud nalepíš, tak je to celkem jednoduché za to něco schovat - jinak je dobré nějaké dřevo nebo nechat zarůst rostlinama - to už je na tobě
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.02.2010 13:29 Jozko Re: arnošt
Myslíš tedy že je lepší pozadí které je přímo nalepené na zadní stěně ? jak nejlépe mám ukrýt trubice od filtru a termostat ? ....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.02.2010 13:17 Muž arnošt [37] - RostlinyRe: Jozko
musíš to udělat jak řikáš, ale počítej s tím, že za tím pozadím se ti stejně bude dělat bordel - nebude to tak hrozný, ale časem by to chtělo trochu odkalit. co se týká sání filtru, tak ho musíš dát přímo k tomu sítku, aby to mělo tah a hlídat si to a časem odstranit přilepený listy a všelijaký nepořádek, aby ti o vůbec mohlo nasávat vodu...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.02.2010 12:04 Jozko – Plastové 3D pozadí
Fotka k příspěvku Zadravím a prosím o radu. Mám k dispozici 3D pozadí, toto pozadí když se silikonem přilepí po stranách k akváriu rozdělí nádrž na 2 části, tj. část před a za pozadím. V pozadí je jenom jeden mřížkovaný vývod. Myslíte že mám dát sání filtru za pozadí a vývod z filtru před pozadí? dělá se to tak ? Nebude se mi voda kazit ? Nemáte třeba nějaké vlastní zkušenosti s tímto problémem? Předem děkuji za příspěky
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.01.2010 13:13 Muž xOB [83] - CichlidyRe: HATED
Ty pozadi od JBL asi nebudou z polystyrenu, ale nejakej tvrdsi plast, takze to by nemelo mit takovej vztlak a delat problem.
Ale po domacku vyrobeny pozadi je takovy "lepsi", vymodelujes si ho jak chces a potrebujes.
Jasne pokud spocitas cas tomu venovanej, tak je to asi i nakladnejsi, ale beru to jako konicek.

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [7] ...... 13

Zpět na obsah sekce Dekorace a dno • Zobrazeno 23837x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/1460?od=301