Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Parmičky - nemoc

 

NápovědaFórum » Nemoci  

Přejít na předchozí stránku 8 Žádná další stránka   1  
Parmičky - nemoc
Pro přesnější a rychlejší určení nemoci a její příčiny je vhodné k dotazu přidat fotku.
Doplňující informace o akváriu, např. zda jde o zaběhlou nebo čerstvě založenou nádrž, něco o údržbě (jak často je měněna voda, čištěn filtr) také pomohou.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.11.2007 11:38 Míla
Tato je nejmenší a je pravda, že ji ostatní více honí z jejího rodu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.11.2007 11:36 Muž Turok [18]
má na 100% zakalené oko řídil bych se tímto příznakem.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.11.2007 11:28 rolandmynar
Neznám chování parmiček žraločích, ale u mě se to objevilo rybkám, které se moc rvaly. Tu nejslabší napadaly ostatní a pak to vypadalo jako třpyt v nádrži. Pak jsem zjistil, že to jsou šupiny. Teďka jsem si všiml, že ta rybka má i plíseň na oku. To byl u mě taky průvodní jev při těch bojích.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.11.2007 11:26 Míla
Fotka k příspěvku Prosím, co za nemoc má tato rybka a co můžu pro ni udělat.Jakoby strácela šupiny. Všechny ostatní ryby jsou vpořádku.Dík za radu.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.11.2007 11:24 Míla – parmička žraločí
Prosím, co za nemoc má tato rybka a co můžu pro ni udělat.Jakoby strácela šupiny. Všechny ostatní ryby jsou vpořádku.Dík za radu.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.04.2007 09:43 Page
OMG korály do sladkovodního akvária???? Proč prosím tě??? ne
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.04.2007 08:57 LuXy
A koľko živých rastliniek? coze
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.04.2007 08:55 kuschall – DOZZ
Kolik máš v akváriu těch ampulárií?Jen tak odhadem ze zvědavosti.. hmm
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.04.2007 08:42 Muž Horác [3942] – DOZZ
Já bych to tipoval na ty ampulárie. Je jich tam strašně moc. Na jednu dospělou měchýřovku se má počítat 30-40 (!) litrů. Měřil jste dusičnany? Podle mě jich tam musí být víc, než je zdrávo. Ostatní ryby tam možná přežívají, ale pro novou rybu to může být šok. A právě barbusky jsou na N-látky dost citlivé (i když už jsem se setkal i s opačným názorem).
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.04.2007 08:26 DOZZ
Fotka k příspěvku Ahoj. Mám asi 260 litrů akvarko. Mám spoustu druhů ryb. ( vč. skalárů ) Už po několikáté jsem si koupil asi 15 ks par.čtyřp. a tentokrát mi během jedné noci 14 uhynulo ( nenašel jsem ani jednu ale mám akvarko moc členité, takže v poho ) no a během dne zmizelo i to druhé. Všechny ostatní ryby žijou a jsou v poho. NECHÁPU TO !!!! Můžete mi poradit ? umírají mi pouze ty parmičky ( posílám foto akva - jen tak )
 
Vyzkoušejte

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.01.2007 14:04 Štěpán
www.aquar.cz/…
z těhle asi Ph, KNK, Nitrit, Nitrat, možná Fe a AM.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.01.2007 13:53 Chaotic
To ano, ale když už jdu nakupovat, tak abych rovnou koupil ty nejpotřebnější testy.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.01.2007 13:50 Štěpán
Tak asi na ty dusitany (NO2) bude teď nejdůležitější, né? ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.01.2007 13:15 Chaotic
Tak se vydám do města nakoupit potřebné testy. Které testy jsou nejnutnější a které méně důležité?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.01.2007 13:04 Štěpán
fins.actwin.com/…
Když se podíváš sem na ten graf, zjistíš, že právě teď můžeš mít v akváriu nejvyšší koncentraci jedovatých dusitanů (nitrite). Při zakládání akvária je potřeba dusitany měřit a když je jich tam moc tak pravidelně často měnit část vody aby se jejich koncentrace snížila a nechcípaly ryby.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.01.2007 12:24 Chaotic
Už umřela :-( Podobně jako s neonkou to mělo velice rychlý průběh. Co se sní mohlo stát? A co udělat abych předešel dalším takovým případům? sad
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.01.2007 10:32 Chaotic
Děkuji, ale bohužel jako akvarista začátečník, mám pocit, že každá druhá diagnóza je ta, kterou hledám. :-(
Dojdu si koupit testy na vodu, abych měl více informací podle kterých hledat.
První výsledky testů:
Ph 7,5
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.01.2007 10:13 Sidonius – To Chaotic
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.01.2007 10:02 Chaotic
Tak jestli před chvilkou vypadala zdravě, tak teď už ne. Na těle má takové bílé chmíří.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.01.2007 09:17 Chaotic – Malátná parmička
Ahoj, včera mi jedna parmička pětipruhá nežrala a dneska ráno jsou její pohyby malátné a různě se převrací, pokud vůbec plave, ale většinu času leží na dně. Má zrychlené dýchání, není nafouknutá, na těle nemá žádné rány. Až na tyto příznaky vypadá zdravě. Teplota vody je 25 stupňů. Ostatní parametry vody neznám, ale protože další rybičky nejeví žádné podobné problémy, tak je snad v pořádku. Akvárium 54l, založeno 27.12., nejříve rostlinky, po cca 14 dnech rybicky.
p.s. před cca 9 dny se to samé stalo s neonkou.
Vyzkoušejte

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.03.2006 10:46 Raptor CZE – No ... možná že jo
Ahoj.možná že na to bude ono .. jakési " růžky " u tlamky.Nicméně,kapal jsem tam preventin a jedné z nich to zmizelo.Tak kdo ví,co to mohlo bejt. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.03.2006 18:44 Magda – .........
Ahojda, já chovám parmičky 4pruhé už několik let. Jsou to odolný rybky a podle mě, patří do základu každého akvárka. :-) Nicméne, jsem si takovéto nemoci nikdy nevšimla. Příjde mi, že spíš popisuješ jakoby takové malilinkaté růžky od tlamy.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.03.2006 13:00 Kamar – nemoc
Chovám tyhle ryby už několik roků. Když je napadla nějaká nemoc vždycky to přežily a to i když ostatní ryby umřely.Příznaky jaké popisuješ sem ale nikdy neměl.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.02.2006 15:39 ana – parmičky
Ahoj, ja jsem měla parmičky čtyřpruhé a jedna z nich měla jednoho dne "divnou tlamu". Prostě to vypadalo, jako by jí kus té tlamy někdo ukousnul. Umřela a do teď nevím, co by to mohlo být. zda nějaká nemoc, či se jenom porvala s jinými. Je pravda, že asi po dvou dnech od objevu divné tlamy napadla parmičky krupice a bylo zaděláno... Po aplikaci léčiv a zvednutí teploty všechny parmy uhynuly.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.02.2006 10:14 Raptor CZE – Parmička čtyřpruhá
Ahoj všem.Nedávno jsem koupil do akvárka menší hejno parmiček 4pruhých ( jako obvykle se u nich objevila krupička,tomu obchodníkovy asi zapálím dům.Co od něj koupím,to je nemocné. )Nicméně se mi ji podařilo vyléčit. Zatím jsou stále v karanténě a všiml jsem si u 2 z nich,že na tlamce mají jakési bílé cosi.Připomíná to zrohovatělou kůži.Zatím jsem si nevšiml,že by se to šířilo.Ale mohla by to být taky jedna nemoc.. Ale nevzpominám si jak se jmenuje.Ale chci se zeptat chovatelů tohoto druhu.Je to něco nenormálního??Nemají to i některé z vašich rybek?
Pro přesnější a rychlejší určení nemoci a její příčiny je vhodné k dotazu přidat fotku.
Doplňující informace o akváriu, např. zda jde o zaběhlou nebo čerstvě založenou nádrž, něco o údržbě (jak často je měněna voda, čištěn filtr) také pomohou.

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Žádná další stránka

1 ...... ...... [8]

Zpět na obsah sekce Nemoci • Zobrazeno 5277x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/14343-parmicky-nemoc?od=351