Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Parmičky - nemoc

 

NápovědaFórum » Nemoci  

Přejít na předchozí stránku 4 Přejít na další stránku   1  
Parmičky - nemoc
Pro přesnější a rychlejší určení nemoci a její příčiny je vhodné k dotazu přidat fotku.
Doplňující informace o akváriu, např. zda jde o zaběhlou nebo čerstvě založenou nádrž, něco o údržbě (jak často je měněna voda, čištěn filtr) také pomohou.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.06.2012 18:29 Pavel – Parmicky čtyřpruhé
Fotka k příspěvku Ahoj všem. Dokázal by mi někdo poradit o co se jedná? Myslím ten flek na skřelích. Je to parazit, nemoc nebo genetická záležitost?
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.05.2012 18:43 Black76
Zdravím, moc by mne zajímalo jak to dopadlo s těma stresovanýma parmičkama. Mám podobný problém. Koupil jsem nové parmičky čtyřpruhé a ty jsou pořád namačkány v rohu akvária a třepou se. Občas po sobě vyjedou. O krmení nemají zájem (pokud k nim nějaké náhodou nepřiplave). Pokud zhasnu osvětlení, tak se trochu uvolní, ale za chvilku jsou zase v rohu.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.03.2012 09:48 dalimil Re: romant
ještě jsem udělal prezentaci je tam ta vatička v který byly cryptocory a anubis
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.03.2012 09:46 R Muž romant [27987] Re: dalimil
Ale to vůbec nevypadá špatně, pro začátek dobrý. palec
To svícení bych upravil na 10 hodin. Nedělal nic jinýho než ty výměny vody, všechno nechal v klidu, filtr puštěnej neustále, do akvárka nijak nezasahovat. Krmit opravdu minimálně, na několik dní bych dal klidně hladovku, rybám se nic nestane a systém se nebude tolik zatěžovat.
Edit: Jestli se dobře dívám, tak ty rostliny jsou zasazený i s tou vatou. To není dobrý, tu vatu by chtělo odstranit, aby tam nezahnívala.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.03.2012 09:11 dalimil Re: romant
Fotka k příspěvku Tak tady to je bohužel fotky na nic jsou ztelefonu foťák mam v praci cele akvarko
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.03.2012 08:38 R Muž romant [27987] Re: dalimil
Pokračovat ve výměnách vody, to je dobrá cesta. Co znamená "rostliny jsem zasadil se substrátem"? Chtělo by to nějakou fotku, nebo se zaregistrovat a zřídit si prezentaci, takhle je to neustálé dotazování. Jena fotka kolikrát napoví více než sáhodlouhý slohový cvičení.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.03.2012 08:30 dalimil Re: romant
je v akvárku zdrojová má tak 25mg/l cca u těch barev testu si najsem uplně jistej.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.03.2012 08:22 R Muž romant [27987] Re: dalimil
Ta hodnota 50 mg/l dusičnanů je měřena v akváriu, nebo je to zdrojová voda? Vzhledem k tomu, že to akvárko prochází stabilizací, mohla by tato hodnota být pro ty parmičky už vysoká. To jak snížit NO3 je nejlepší akvárko napěchovat rostlinama, který to NO3 spotřebovávají. Může to být samozřejmě i něco jiného, ale osobně bych si na ty neustále ne zcela optimální podmínky vsadil.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.03.2012 08:13 dalimil Re: romant

Děkuji za správný odhad bohužel jsem nováček jak vyšitý přesto že jsem přečet tři knížky o akvaristice..bohužel jsem z nich pochopil že zarybňovat postupně ale v jedné psali že možno již po třech dnech...:( a tu jsem poslech...Tu utrápenou parmičku jsem nakonec po týdnu utratil v sodovce (na karanténu nemám prostory ani vybavení:() přišlo mi že má bříško zvětšený vůči tělu.( spíš ale mi přišlo že se ona zmenšuje než že by se břicho nafukovalo) tak jsem se bál vodnatelnosti...to NO2 jsem měl opravdu přes 0,5mg/l vždycky po výměně ožila ale ke konci to už bylo tak na 5-10min ale v době když jsem ji utratil již NO2 bylo neměřitelný...a ty druhý dve v poho jenže druhý den po utracení se takhle začla chovat další...:( a to opravdu vyměňuju vodu krmím tak jednou za tři dni tabletu novoplecochips od jbl. přijdemi že zdraví parmičky se najedi řas na rostlinách tak skoro nekrmim. v 60l akvárku 10druhu rostlin teď už dvě parmičky a jednoho ancitra....ph6,8 celková tvrdost 14 vápenná 4 NO3 50mg/l..vzduchuju...rostliny jsem zadil i se substrátem...z aqua daho svítím 15hodin...
Nevím co teď nechci zabíjet další ale nechci zničit celé akvárko!!!
děkuji za jakou koliv radu.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.03.2012 22:45 R Muž romant [27987] Re: Dalimil
Vyměnit vodu, byť tzv. papírově horších parametrů je daleko lepší než čekat na tu optimálnější. Jinak ta celková tvrdost není žádná tragédie, pracuji s podobnou. ;-) je docela dobré znát i tvrdost přechodnou(alkalitu). maniakva.sweb.cz/… Nechci tím zbytečně motat hlavu a akvaristika je o souvislostech, takže opět platí, něco si přečíst.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.03.2012 22:27 Dalimil Re: romant
To by mohlo být...jen je mi divné, že takhle reaguje jen jedna... a jak říkám už třetí den a ty dvě i ancitrus jsou v pohodě....vodu jsem již vyměňoval jednou po týdnu 1/4 u mě je to dost obtížné máme v místě bydliště velmi tvrdou vodu přes 21....a do akvárka dovážím... Každopádně děkuji za reakci
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.03.2012 22:04 R Muž romant [27987] Re: Dalimil
Ta nemoc se bude jmenovat "syndrom nového akvária", takže to chce lehce něco nastudovat, jak postupovat při zakládání a zarybňování akvária. teď bych doporučil naordinovat vodoléčbu, nebo-li obdenní výměnu 1/3 vody po dobu týdne. krmit velmi střídmě a do akvária nijak nezasahovat.
www.akvarijni.cz/…
www.horacovoakvarium.cz/…
rybicky.net/clanky/578-vhodna-temata-pro-zacatecniky
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.03.2012 21:58 Dalimil – Líná parmička
Ahoj potřebuju radu, založil jsem akvárko je to něco přes týden KH 3 GH 9 pH6,8. Zatím jsem koupil jen tři parmičky siamské a ancitra. všechno vypadlo v poho a ted jedna parmička už třetí den zantelně nízká aktivita pořád poleháva na listech či kořenu. Zbylé dvě se honí ožíraj řasy z lístků. Tahle oproti těm dvoum vyvíjí minimum aktivity. Přitom jinak se mi nezdá že by měla nějaké další symptomy nemoci. nezdá se mi že by byla vybledlá. žádní paraziti na ní nejsou vidět... k hladině nevyplouvá jedině snad to nechutenství...ale ne pořád občas něco zobne jen ten obrovský rozdíl v aktivitě mě zaráží. Nevíte co by to mohlo být? Děkuji za jakoukoliv radu

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.12.2011 17:20 Larry
Tak dík moc hned zítra se po něčem poohlédnu a dneska raději vyměním něco vody.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.12.2011 17:18 R Muž Silent [5949] Re: Larry
Ideálně neměřitelné množství. Pokud naměříš cca 0,5 mg/l je třeba s tím už něco dělat. Vyšší hodnoty jsou už pro některé ryby velkou zátěží.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.12.2011 17:13 Larry
Tak dík za rady zkusim zítra sehnat test a uvidíme. Ještě kolik by jich tam tak mělo bejt?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.12.2011 17:11 R Muž Silent [5949] Re: Larry
Nádrž vypadá členitě takže v prostoru problém nebude. NO2 jsou dusitany které jsou toxické a ne dusičnany jak jsi psal ty. Měří se kapkovými testy. Ptal jsem se proto, žes napsal, že jsi před nasazením ryb vyměnil 50% vody a vyčistil filtr čímž jsi narušil rovnováhu v nádrži. Parmičky občas na zvýšenou hladinu dusitanů reagují poměrně citlivě. Kór pokud jsi je z relativně čisté vody z prodejny vložil do vody se zvýšenou hodnotou NO2. Zkus změřit NO2, případně udělej výměnu cca 30% vody a uvidíš jestli se chování ryb změní k dobrému.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.12.2011 17:04 Larry
Fotka k příspěvku no ph je někde mezi 6 a 7 ale spíš k tý sedmičce, tepota nějakejch 27 což je asi víc nnež by muselo takže jsem ji trochu ubral, dusičnany nevim jak se měřej, to je jako tvrdost vody? jinak tady je ta fotka
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.12.2011 16:44 R Muž Silent [5949] Re: Larry
Změř si hodnoty pH a NO2, případně teplota. Pokud jsou v pořádku tak dej rybkám čas. Chtělo by to fotku nádrže. Pokud je tam dostatek rostlin, případně kořeny a jiné dekorace které rybám poskytují možnost úkrytu je také k dobru věci.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.12.2011 16:39 Larry
Prosím poraďte někdo, fakt nevim co mám dělat.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.12.2011 00:39 Larry Re: Sid
Ne samozřejmě ne, ta momentálně nefunguje.
Mluvím o šedsátce kterou mám teď.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.12.2011 23:27 Muž Sid [6637] - RostlinyRe: Larry
Řeč je o té 21 l nádržce z prezentace?! hmm
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.12.2011 22:01 Larry
Ahoj, mám problém:
včera jsem si do před měsícem nově založeného akva koupil 10 parmiček mechových a od té doby jsou skoro pořád na mistě a tak podivně se jakoby klepou (nebo alespoň ploutvičkami). Někde na těcho stránkách jsem se dočetl, že je to známka stresu, ale nevim jak to řešit.
Před přidáním jsem vyměnil tak 50% vody a vyčistil filtr.
V akvárku kromě nich žije již několik týdnů samička ancíka úplně bez problémů.
Akvárko je poměrně zarostlé anubiasy, hnědovkou a kryptokorynami.
Díky moc za rady nevím jestli je to novým prostředím nebo mám začít urychleně řešit co se děje.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.07.2011 10:20 Muž Rounce [30] – Parmička žraločí
Zdravím jednoho dne jsem se probudil a uvidím plavat parmu vzhůru nohama a nemožu přijít na to co se jí stalo. Vůbec se neleskla jenom někde a měla tam fleky kde jakoby chyběly šupiny nechtěla žrát a měla mírně červené oko. Nevíte co to s ní bylo ?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.07.2011 21:30 Zdena – parmička-boule
Ahoj, mám prosbu, mám parmičku a udělala se jí boule. Není až na břiše, je zespoda těsně za hlavou, má asi půl centimetru v průměru (parmička je 10 cm velká). Jedné parmičce se udělala už před měsícem a do týdne mi chcípla sad . Nevíte co to je a jak to případně léčit? Jiné příznaky nemá. Díky moc

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.04.2011 12:59 blotchen – Parmička siamská - odstávající šupiny
Ahoj,
nemůže mi někdo poradit ? mám v akváriu 3 parmičky siamské a asi před měsícem se jedné začaly odstávat šupina na jedené straně těla, ale časem se všechno srovnalo a teď už to mají všechny tři ( na vodnatost to nevypadá - nemají ani vypouklé oči nebo nafouknuté břicho ) zatím jsem přidal do akvária sůl, kdyby náhodou byly jenom odřené ... mám časem použít SERA baktopur direct ?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.03.2011 12:54 Muž Váza [6] Re: gaume
Včera když jsem přišel z práce, tak už to měla chuděra za sebou.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.03.2011 15:55 Žena gaume [26] - ŽivorodkyRe: Váza
vodnatelnost, jeste bych koukla na supiny, jestli nejsou odstate. rozhodne ji dej z akva pryc, te uz nic nepomuze.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.03.2011 15:51 Muž Váza [6] – Parmička siamská - nemoc?
Mám doma ve 112 litrovém akvárku dvě Parmičky siamské. Jedna je, ale najednou strašně moc nafouklá, má nepřirozeně vypouklé oči a stále někde jen polehává. Nevíte co jí může být? Ta druhá je v pohodě hubená a bez vypouklých očí.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.03.2011 20:04 Muž Peparafan [4] – puntis tetrazona
Na jedné parmičce čtyřpruhé kterou mám už asi 3 měsíce jsem si všiml černých fleku které předtím neměla. Jde o nemoc nebo to je běžné u nich ? hmm
Je v 120l akva palec
Vyzkoušejte

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.02.2011 12:04 jamp – Parmička purpurová
Fotka k příspěvku Ahoj, poradte mi prosim, co to muze byt? Vypada to, jako kdyby ji neco lezlo z bricha - streva? Predtym mela trochu nafoukle bricho. Jak to lecit, pripadne zabranit, aby se "to" nerozsirilo v celem akvarku? Parmicka je jiz v izolaci.. Moc dekuji za pomoc.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.02.2011 09:17 sarlii – Re: geminika
Ahoj, dekuji za odpoved ... mno udelal jsem co bylo mozne a ted budu jenemo cekat :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.02.2011 08:43 Žena geminika [39] - Živorodky – Re: sarlii
Raz to mala tiež jedna moja Parmička a po pár dňoch bolo po nej. Snažila som sa ju vyliečiť, ale nepomohlo. Možno to nebude tvoj prípad a iba sa odrela o dno a bude v poriadku. Držím palce aby to tak bolo.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.02.2011 19:44 sarlii – Parmička černopruhá nemoc ???
Ahoj, potřebuji poradit s Parmičkou černopruhou .... Bohužel se jí na boku udělala taková mála krvavá podlitina a v okolí ji odstávají šupiny :-( v akvaristice mi doporučili Baktopur, ale zatím žádné zlepšení, neví někdo co by to mohlo být ?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.02.2011 14:27 R Muž Silent [5949] – Re: geminika
Nevypadá to nijak hrozně. Přidal bych do vody nějaký rašelinný výluh (Torben) ten totiž působí preventivně antibakteriálně a protiplísňově a má stimulační účinky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.02.2011 14:24 Žena geminika [39] - Živorodky – Parmička a chvostík
Fotka k příspěvku Mám Parmičku nádhernú - závojovú a zdá sa mi, že sa jej potrhal chvost. Alebo je to bakteriálny rozpad plutiev? Prikladám fotku, ktorá je myslím veľmi dobrá, lebo je vidno len ten chvost a dosť zreteľne. čo vy na to? Ako jej pomôcť? Zasolila som vodu po výmene a odkalení vody.Pomôže to?
Ešte mi napadlo, že Parmičky mám od IX/2010 a nebol poblém. Nedávno som ale doniesla jednu mečovku červenú, ktorá má stiahnutý chvost. V inom akva sú ostatné nové mečovky a tiež majú stiahnutý chvost. Čo s nimi?
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.09.2010 07:40 Muž Krkovička [0] – Re: ustavprochore
Zkusím díky. Jinak šestá uhynula :(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.09.2010 21:46 Žena ustavprochore [567] – Re: Krkovička
Není to moc pravděpodobné, ale "pro sichr" zkontrolujte dusitany i u vody vstupní.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.09.2010 21:36 Muž Krkovička [0] – Re: Krkovička
Jo výsledky měření NO2. Nejde mi to úplně přesně odečíst ale řekl bych na hranici 0,5 takže peklo :(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.09.2010 21:34 Muž Krkovička [0] – Re: Krkovička
Tak nekrmím, voda vyměněna. úhyn pěti tetrazon a zbylé tři taky nevypadají nejlépe :(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.09.2010 13:37 Muž Krkovička [0] – Re: Romy
Ok děkuju. Dám vědět jak to dopadlo. Budu měnit vodu a modlit se.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.09.2010 13:02 Muž Romy [1822] - Cichlidy – Re: romant
Je to třeba Nitrivec od Sery,nebo Tetra Bactozym,ale nedával bych ho.Měnil bych vodu,jak už bylo psáno.Toto je problém malých akvárií,i když jsou nitrifikační bakterie všude v akvišku,plocha u malých nádrží,je nedostatečná,aby absorbovala výpadek filtru.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.09.2010 12:47 R Muž romant [27987] – Re: Krkovička
Ano existuje nějaký přípravek se startovacíma bakteriema, neznám názvy. Podívej se tady v sekci výrobky a nebo dotazem na prodavače v akvaristice. Tou výměnou vody se bude částečně suplovat ten nitrifikační proces, který je v současnosti narušenej. To akvárko se jakoby znovu založilo a jsou v něm už ryby.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.09.2010 12:02 Muž Krkovička [0] – Re: romant
Romante díky za radu. jsem fakt lama protože tohle jsem četl v článku o zakládání akvária :( Bouhžel v danou chvíli jsem řešil nefunkční filtr a tohle mi vypadlo. To už je moje asi šestá začátečnický chyba :( Už to od rána odnesly tři tetrazony. Je šance nějakým způsobem rychle snižit dusitany? nebo můžu jen měnit vodu a čekat? Bojim se, že do té doby pojdou všechny zbylé.Např.nějaké chemické bakterie nebo něco podobného?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.09.2010 11:40 R Muž romant [27987] – Re: Krkovička
No tak to bude velmi pravděpodobná příčina potíží. Filtr se proplachuje v té samé vodě kterou odsaješ z akva, aby nedošlo k likvidaci těch důležitejch bakterií, jenž jsou ve filtračním médiu usídleny. Takže zřejmě zkolaboval systém biologické rovnováhy v akva. Vyměň znovu vodu, klidně 50% a to několik dní po sobě. Nekrm vůbec. Udělej test na NO2.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.09.2010 11:34 Muž Krkovička [0] – Re: romant
Aquaball eheim - rozebráním a proplachem v horké vodě. Mohlo by to být nárůstem dusitanů?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.09.2010 11:33 R Muž romant [27987] – Re: Krkovička
Co je to za filtr? Jak byl čištěnej?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.09.2010 11:31 Muž Krkovička [0] – úhyn - tetrazona
Ahoj,
Před cca.3 dny jsem zaznamenal, že se mi na rostlin´ách začali dělat malé bílé chloupky. Další den už v akváriu z některcýh rostlin vlály bílě, průhledné slizké šlahouny a voda se začala kalit. Včéra už voda byla zakalená dost. provedl jsem odkalení a vyměnil cca. 40% vody. Voda byla o maličko lepší ale stejně žádný šlágr. Ráno v akvárku jedna tetrazona ležela na dně a očividně dodělávala. Po chvíli umřela :( V tuto chvíli to s dalšími dvěmy vypadá na štýru.
PH,Kyslík, teplota stabilní. Nic jiného jsem nebyl schopný otestovat ale odpoledne můžu koupit klidně další testy pokud bude potřeba. Změny, ktré jsem provedl za poslední dobu: Vyčiětění filtru (nevzduchoval a byla to poslední šance jak ho rozběhat), poprvé jsem předevčírem přilepšil rybám patentkami (cca. půlka kostičky neupravovaná)
Za rady všem předem děkuji

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.05.2010 08:39 Žena geminika [39] - Živorodky – Re: geminika
Tak Parmička po troch dňoch svoj boj prehrala.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.05.2010 10:28 Žena geminika [39] - Živorodky – parmička sa krúti dookola
Mám podobný problém s parmičkou nádhernou závojou. Už asi dva dni pláva úplne šialene, robí vývrtky okolo svojej osi, potom akoby chcela vyskočiť z vody, potom chvíľu šikmo leží na dne a pripadá mi mierne ohnutá nabok. Mám ju už asi 4 roky a nikdy nemala žiadny problém okrem pažravosti. teraz ani nežerie. Dala som ju do 3 l akvarka len s odstátou vodou, aby si neublížila o dno. Čo to môže byť, prejde ju to v čistej vode, ako jej mám pomôcť? Ďakujem za odpovede.
Pro přesnější a rychlejší určení nemoci a její příčiny je vhodné k dotazu přidat fotku.
Doplňující informace o akváriu, např. zda jde o zaběhlou nebo čerstvě založenou nádrž, něco o údržbě (jak často je měněna voda, čištěn filtr) také pomohou.

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [4] ...... 8

Zpět na obsah sekce Nemoci • Zobrazeno 5277x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/14343-parmicky-nemoc?od=151