Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Parmičky - nemoc

 

NápovědaFórum » Nemoci  

Přejít na předchozí stránku 2 Přejít na další stránku   1  
Parmičky - nemoc
Pro přesnější a rychlejší určení nemoci a její příčiny je vhodné k dotazu přidat fotku.
Doplňující informace o akváriu, např. zda jde o zaběhlou nebo čerstvě založenou nádrž, něco o údržbě (jak často je měněna voda, čištěn filtr) také pomohou.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   17.01.2019 21:53 Muž AsusKD [85] Re: Parmička
Napr. mrazené koretry, cyklop, artémie.... Moje parmičky černopruhé nepohrdnú ani uhorkou. Naposledy som kupoval tu: nakrmryby.cz , ale mrazene by mala mať každá dobrá akvaristika.
Hoď sem fotku ryby, to nechutenstvo je len môj typ
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.01.2019 21:26 Žena Parmička [0] Re: AsusKD
Děkuji za odpověď. Co byste doporučil, co jim bude zaručeně chutnat, na co by se tak dal utáhnout? A kde to co nejrychleji sehnat?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.01.2019 21:12 Muž AsusKD [85] Re: Parmička
Vyskúšaj pestrejšiu stravu. Tiež neješ každý deň len jedno a to iste ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.01.2019 19:46 Žena Parmička [0] – nežere
Dobrý den, opět jsem tady s dotazem: bude tedy asi debilní. Ale neměl by někdo nápad, proč mi nežere jedna parmička mechová - samec? Okometricky na něm není nic vidět, prostě normální rybka, ale nezapojuje se do hejna, spíš se staní, drží se u dna, moc neplave, čtvrtý den nežere, když krmim, tak připlave, vločku spolkne a vyplivne, spolkne a vyplivne a pak odplave.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.11.2018 22:10 Muž Provpe [8] - RostlinyRe: Parmička
Pokud je to krupicka coz asi je podle fotky tak to nejspis dostanou i ostatni ryby je to parazit a lepi se na ryby prevence je ta sul zvisi to sliz na rybce a parazit se pak hure prichytne a zvisena teplota zabiji parazita, asi byc nejdriv volil tuto cestu nez chemii ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.11.2018 21:09 Parmička Re: Provpe
Aha. No, já nemám karanténu, pokud bych jí tedy nestrčila do 3l zavařovací sklenice nebo do kýble. Ale nevím, jak dlouho by to tam rybky vydržely. Hlavně to mají asi všechny parmičky, i když dnes jsem na ně koukala a na některých to zase nevidim.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.11.2018 20:42 Muž Provpe [8] - RostlinyRe: Parmicka
Ale nemam dobre zkusenosti s lecenim v akvariu lepsi lecit v karantene jinak je to nekonecny kolobeh lecivo ti zabije nitrifikacni bakterie a potom budes mit ve vode moc amoniaku a zacnou se rybkam trepit ploutve a budou nachylne na dalsi nemoci ale je to o zvazeni ja uz bych v akva nelecil.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.11.2018 20:03 Parmicka Re: Provpe
Sul bez jodu, to se v dnesni dobe da taky sehnat. V odkazu, ktery prilozil afc1886, je moznost pouzit i Esha exit.Zitra zajdu do Hornbachu, snad to tam budou mit. Musi holky vydrzet do zitra. Ted se s tim stejnak neda nic delat. Velice dekuji za rady.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.11.2018 19:25 Muž Provpe [8] - RostlinyRe: Parmička
No to by mohlo byt z tech novich zavleceni nemoci ze zverimexu je asi nejcastejsi chce to hned resit nez se ti rozlezou nejlepsi je zvysit teplotu a pridat cistou sul bez belidel a jodu nekdo zvysuje teplotu az na 28-32 stupnu ale prijde me to az dost vysoke
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.11.2018 19:09 Parmička Re: Provpe
Ne, nic, krom nových dvou rybek o víkendu. O víkendu jsem si taky všimla první tečky na jedné obyvatelce, ale ta tam byla už od října.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.11.2018 18:57 Muž Provpe [8] - RostlinyRe: Parmička
Nedaval jsi neco do akva?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.11.2018 18:00 Parmička Re: afc1886
Velice děkuji za odpověď. Mohla bych se ještě zeptat, co je špatně, že rybky onemocněly? Aby se mi to neopakovalo? Mam častěji měnit vodu? Měním jí 1xtýdně 1/3 vody i s odkalením.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.11.2018 17:46 Muž Provpe [8] - RostlinyRe: Parmička
Ano bude to krupička..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.11.2018 14:52 R Muž afc1886 [14685] Re: Parmička
Řekl bych, že to je krupička, ale koukám na telefonu, tak to špatně vidím. rybicky.net/nemoc/ichtyophthirius-multifiliis
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.11.2018 13:53 Žena Parmička [0] – bílé tečky na ocasní ploutvy
Fotka k příspěvku Dobrý den,
mohla bych poprosit o radu? O víkendu jsem na jedné samici zahlédla na ocasní ploutvy bílou tečku a včera jsem si toho všimla na 5 z 6 parmičkách, že mají na ocasní ploutvy jednu, dvě, tří bílé tečky (krom p.černopruhé). Myslíte, že je to plíseň? Co s tím? Děkuji za odpověď.
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.09.2017 18:23 Muž motýlek [275] Re: lenkalor
Může být - mechovky mají většinou velkou část potomstva skoro v původní formě a chovatele na kšeft je dají do obchodu jako tetrazony ... jinak obecná chyba - hejno je aspoň nějakých 13 - 20 rybek, to že v moderních knihách píši 7 je úplná blbost ...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   23.09.2017 09:33 Žena lenkalor [580] Re: Hobby
Myslím,že u těchto parmiček to bude podobné jako u jiných druhů ryb a samičky budou méně vybarvené. Navíc mohou být od chovatele, který měl i "mechovou formu " a barva tím může být změněna. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.09.2017 09:19 R Muž Anthrax [4786] Re: Hobby
Jaký filtr? Myslím, že v tvém případě je důležitější objem filtrační hmoty než výkon. Tak proto se ptám. Krm klidně dvakrát deně ale střídměji. Podle toho bordýlku, co se ti vznáší po akvárky bych si tipnul, že máš pravdu a opravdu překrmuješ. Zlepšují se ty ryby po výměnách vody? A jak často a kolik ji měníš?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.09.2017 20:43 Hobby Re: ctibum
Moje chyba, neoddělila jsem kryt z akvárka a jak jsem je tam dávala tak vyskočila že sítka přímo do žárovky
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.09.2017 20:41 Hobby Re: Anthrax
Ok dík, mám koupený nový filtry výkonější. Nevybarvené ryby jsou jen 2, což je divné jiné nejsou naprosto krásně zbarvené. Ostatní ryby jsou taky v pohodě. Ještě mě napadlo jestli třeba nejsou překrmené. Krmím je 2x denně a myslím že celkem dost. Taky asi budou ve středu z hluku, hrajeme s bráchou na žesťové nástroje, což je celkem dost hlučné.n
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.09.2017 17:39 R Muž Anthrax [4786] Re: Hobby
Odpovědi máš v komentářích pod svojí prezentací. Bylo tam málo rostlin. Ty jsi je tam sice nedávno nějaké přidala, ale ty ještě nemohly začít "fungovat". Máš tam hodně ryb (a hodně druhů ryb z nichž některé do tvého objemu nepatří). A ještě k tomu filtr s nedostatečnou filtrační hmotou. Celkově se to dá označit jako nevhodné podmínky. Lepší se stav těch parmiček po výměnách vody? Jak často a kolik jí měníš? Co ostatní druhy ryb? Možná bych trochu zvedl teplotu o jeden, dva stupně. A měnil bych vodu ;-)

Edit: To že visí hlavou dolů, tak to neznamená nic zlého, ony takhle odpočívají. Ale to že se schovávají a nejsou vybarvené svědčí o tom, že jsou ve stresu. A ze stresu vznikají onemocnění.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.09.2017 16:55 R Muž ctibum [6920] Re: Hobby
Jaká Parmička?
A jak se může ryba spálit o žárovku? coze
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.09.2017 16:52 Hobby – zelená místo černé
Nevím jestli to je nemoc nebo se jim tam něco nelíbí. Každopádně chci něco aspoň vyřadit. 7 parmiček, kupovala jsem je po 4 kusech a u dvou prodejců. Ty co jsem koupila u jednoho na burze jsou krásně zbarvené a vypadají dobře. Z toho druhého mi 1 umřela (ale to je moje vina, spálila se o žárovku, si myslím) a ty zbylé tři nejsou tak krásně zbarvené a místo černých pruhu je mají lehce nazelenalé a občas plavou hlavou dolů na místě. A často bývají všechny schované. je to nemoc nebo se jim tam jenom nelíbí? Díky

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   28.07.2016 04:42 R Muž romant [27987] Re: Akvarka123
Tu rybu pošli na druhej břeh, ulehčíš jí trápení.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.07.2016 22:33 Akvarka123 – Parmicka cervenoploutva
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvku Dobry den,
mel jsem 2 parmicky cervenoploutve v 400 l akvariu. Tam byla jedna dominantni a porad prohanela tu druhou, nepustila ji ani k jidlu, tak byla oslabena. V akvarku se objevila krupicka a skoro vsechny ryby se nakazili. Nemoc jsem vylecil, ale ta slabsi parmicka se furt schovavala a jenom jedla rasu z rostlin, ale spise se jenom schovavala cely den. Zacla velmi hubnout a tak jsem ji presunul do druheho akvarka 110 l. Tam se nic nezmenilo. Porad se schovava, nezere stravu (vlocky, nitenky, ani tabletky), jen rasu z rostlin. Je velmi hubena a plave pomalu. Nevim, co s ni. Barva se mu nezmenila. Jen ma jizvy po krupicce. Mozna se mu zvetsili oci, ale to se mi mozna jenom zda.

Vice fotek je zde: imgur.com/…

Docetl jsem se ze by to mohla byt otrava. (jak jsem lecil krupicku) nebo tuberkuloza. Nejsem si vubec jist, nevim jak pokracovat. Za kazdou radu jsem rad.
Dekuji moc.
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   06.04.2016 12:20 Žena Turbínka [2558] Re: Kuliočko
Já budu drsnější. Pro tyhle ryby by to chtělo akvárium 120 l ne dvacet. Držely se chuděry dlouho a teď se začínají ozývat první problémy a budou přibývat! Denně měň půlku vody a buď pořeš osádku (žádná ryba tam nemá co dělat!) a nebo větší akvárium. Když to neuděláš budeš do vláken o nemocech psát často a odpověď bude stále stejná - otřesné podmínky, nevhodná nádrž a osádka.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.04.2016 09:41 Muž DaveLister [478] Re: Kuliočko
A ty umělé kytky vyhodit a nahradit živými.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.04.2016 09:40 Muž DaveLister [478] Re: Kuliočko
To je dost strašidelně přerybněné akvárium, takže první věc, kterou bych řešil je kvalita vody. Ať je ta rána cokoliv, je velká pravděpodobnost, že prvotní příčinou je špatná voda v akváriu. Jak často a kolik jí měníš? Jaký máš filtr? A ideálně vodu změřit na dusíkaté látky. Každopádně ji pořád měnit, protože takovouhle osádku 20 litrové akvárium nemůže zvládat.


Taky ty mušle na fotce, ty jsou pravé nebo umělohmotné? Protože pravé mušle uvolňují do vody vápník...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.04.2016 03:29 Kuliočko – Asi krupička... Parmička mechová
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvku Zdravím vás... :)

Mám asi dost velkej problém u samečka parmičky.
Na bradě se mu vytvořila jakási rána,vypadá to jako oděrka která alezduřela a na ní se udělaly malé bílé kuličky...

Ještě včera byl v pořádku a dnes v noci když sem přišla z práce už vypadal takto (viz.foto)

Aquárko mám dost malé cca 20L a zajeté už tak půl roku,žádné nové přírůstky jsem nepořídila a pečuju o něj stále stejným způsobem..
Spolu s chlapečkem mám ještě samičku parmičky mechové, 5 x tertru a 3x mečouna.

Jeho reakce jsou v normálu, pořád je plachý a ostražitý,ale trápí mě to,že ho to nejspíš tak bolí,že nechce jíst sad

Chtěla bych se zeptat na léčení solí jak jsem se dočetla,dřív než bych přešla k chemii,jen vůbec netuším jaký poměr na tak malé Aquarium zvolit :-O

A taky jestli bych ho měla dát zatím do karantény,aby nenakazil ostatní osazenstvo,které zatím nemá žádné takové příznaky...

Předem děkuju za rady,pokud nějaké obdržím
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.11.2015 09:01 Žena janca [0] Re: Mislow
No, mně to bohužel nešlo líp vyfotit. Zkusím to ještě znovu večer.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.11.2015 23:49 Muž Mislow [304] Re: janca
Ahoj, ja bohuzel vidim na prvnim obrazku jen rostlinky a tom druhem sice ryby, ale ne v tak detailnim zaberu, aby bylo videt neco vic, nez ze tam jsou.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.11.2015 23:27 Žena janca [0] – boule na parmičce
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvku Dobrý den,
před několika měsíci se objevily na jedné parmičce pětipruhé divné boule (na obrázku). Vyhodnotila jsem to jako rybicky.net/nemoc/phialophora, bohužel se tam píše, že je to způsobeno nedostatečnou hygienou a nedá se to nijak léčit. Ale vodu v akváriu (jedná se o to, které mám v prezentaci) měním asi 1/3 jednou za 10 dní, filtr čistím asi 1x za 1-1,5 měsíce, pH podle testu je stále kyselejší, ale to jsem se snažila změnit přidáním sépiové kosti a efekt to nemělo žádný. Problémem je, že se nyní podobné boule objevily i u čichavce medového. Nemohl by mi někdo poradit, jak rybky vyléčit? Moc děkuji za jakoukoliv radu!
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.11.2015 15:54 Deni – Parmicky - nemoc?
Dobry den, prosim o radu, pred nedavnem jsem si do aquaria poridila 6 parmicek mechovych. Aquarium zabehnute, pravidelne menim vodu, cistim filtr, kontroluji pH atd. Jedna parmicka mi zemrela do druheho dne, o tyden pozdeji je jedna stale u hladiny a lapa po dechu, ac ostatni ryby s vodou nemaji problem a dychqji normalne. Dalsi se "rozstepila" tlamicka dosiroka, vazne nevim, jak se ji to povedlo, presto jsem videla, ze potravu prijima. Treti se stale drzi na opacnem konci aquaria, nez ostatni, a je pobledla. Ostatni druhy ryb jsou zdrave a zcela v poradku (xyfofory, ancistrusove, pancernicci). Parmicek si nevsimaji. Rostlin maji dost na schovavacky, filtr jsem cistila radsi znova, ale zadna zmena. Muzete mi nekdo, prosim, poradit?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.11.2015 11:01 R Muž Silent [5949] Re: JD1609
Parmičky ztrácejí své vybarvení pokud jsou chované v nevhodných podmínkách. Je to stresová reakce. Důvodů může být více např. nedostatečný počet jedinců, nevhodné prostředí a složení vody, nevhodné krmení, teplota, stres z jiných ryb. Prostě příčin je spousta a bez prezentace těžko radit.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.11.2015 22:57 JD1609 – Vybledlé parmičky
Zdravím, nevím do jakého vlákna to psát tak to píši sem. ;) Mám v akvariu Parmičky Čtyřpruhé a nevím proč, ale jsou "vybledlé"... Všechny ostatní rybyčky jsou v pohodě. Nevíte proč jsou vybledlé?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.10.2015 23:47 Muž TRULY [164]
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvku Cervene ziabre. U ostatnych druhov som to nezaznamenal, okyslicujem cez filter, teda cez hybanie hladiny vdaka filtru, nejak som si nevsimol aby sa chosili nadyhovat. Sory za foto, zrkadlovku mam v oprave. Vidno to hlavne na samiciach ale aj samci to maju. Meviem ci je to normal ak ano kto ma nech sa ozve vdaka.

+ robil som udrzbu a larmicka samec mi vbehla k hadici. Najprv som odsaval s nadstavcom ale pomedzi rastliny som ho dal dole a vbehla tam tak som jej vytrhol supiny presne kde boli okraje hadice. Ryba je v pohode poskodenie je par malych supin. Pridat sol do akva?
Mam doma aj Esha exit, ine nic.
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.07.2015 07:05 Muž Lukehofarma [38] - Cichlidy a krevetkyRe: lucas8
Nejsem odborník ale kdysi se u nás stalo to stejný akorát nevím jestli se otáčely ty rybky. A bylo to spatnou vodou to nám řekl strejda. Výměna pomohla. To měli akva ještě rodiče. Ale počkej až odpoví někdo více zkušený. Ale pamatuj vždy se to špatně posuzuje bez aktivní prezentace. Často za to mohou špatné podmínky v samotné nádrži.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.07.2015 22:55 lucas8 – parmička čtyřpruhá - plave do spirály
ahoj,

stala se mě taková divná věc. mám 6 parmiček čtyřpruhých a jedna z nich (ta největší a nejstarší) zhruba 2-3 dny plavala nakloněná do boku nebo byla hlavou dolu a točila se poměrně rychle kolem osy. pro jídlo si ale doplavala celkem normálně. už jsem to chtěl ukončit, ale jelikož mě je to vždy líto, tak jsem ji nechal. teď už druhým dnem je úplně normální a prohání se v hejnu jako vždy.
o co mohlo jít?

díky moc
luc

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.09.2014 21:17 Eva – hřbetní ploutev
Fotka k příspěvku Dobrý den, prosím Vás poraďte mi... Má parmička má už asi 2 měsíce načernale zbarvenou hřbetní ploutev a třepí se jí stále více a více. Nevíte co by to mohlo být a jak ji zachránit? (na obrázku je vidět i černé zbarvení i roztrhaná hřbetní ploutev)
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.05.2014 18:07 R Muž romant [27987] Re: Mischel
Byla by k dispozici fotka té postižené ryby?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.05.2014 17:59 Mischel Re: Elffka
Elffka napsala: Ahoj mám problém s beťákem. Před nějakým časem mu začala šednout hlava a asi před týdnem se mu hodně zvětšilo a zbělalo oko. Vyzkoušela jsem Bactopur Direct a Mycopur, ale nezabralo to.Ráno se mu pod okem vytvořil nějaký vřídek, ten před chvílí odpadl.Vypadá to dost ošklivě. Beťák polehává po zemi a nežere. Nevíte někdo co s ním?
Mam stejny problem a vubec nevim co s tim,mam parmicku mechovou a ma spise namodrale oko,prvne jsem si myslela,ze śi ho nekde vypichla,ale ted jsem cetla,ze je to nemoc,ale nevim,jestli se to da lecit a jestli neni lepsi ji utratil,aby se netrapila... sad :-(

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.02.2014 20:26 Muž TomTom [2] – parmička červenoocasá
Ahoj potřeboval bych poradit,mám 7 parmiček červenoocasých až na jednu jsou všechny aktivní,plavou po celé nádrži,bezproblému příjmají potravu.Jen jedna je pořád schovaná v rostlinách nebo pod kořenem a pořád se drží na stejném místě,nikam jinam neplave,co jsem ji pozoroval,tak ani nepřímá potravu.Přitom na ní není žádné viditelné poranění,plíseň nebo něco podobného,zabarvení má také pěkné.
Parmičky jsou ve společné nádrži kde je Krunýřovec jednopruhý,Mečovka mexická černá,Parmička Denisonova,Pestřenec červený ,Tetra neonová.
Jednou týdně měním cca 50l vody za čerstvou,teplota 26-27C,Ph 7,2 ,NO2 0 , GH 16,5
Budu rád za každou radu

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.02.2014 18:00 Calliope Re: radim
Díky. To mě uklidnilo :-) . Naštěstí je největší a nikdo si na ni nic nedovolí :).
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.02.2014 16:54 radim Re: Calliope
ahoj, moc bych se toho nebál;-) bez fota se to špatně určí, ale řekl bych že je to nějaká deformace z doby "potěru" a není to nakažlivé. Takové ryby se z odchovu běžně odstraňují a do prodeje nejdou. Prostě tam máš mrzáčka :-D není to kdoví jak pěkné, ale taková ryba je plně životaschopná... Taky mám zdeformovanou rybu v akva. Je to sice cichlida, ale tím jak ji ostatní vždy šikanovali a měla horší přístup k žrádlu, tak není vůbec vybíravá a učí ostatní "rozmazlence" žrát nové krmiva...závist ohledně žrádla je mocná.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.02.2014 15:47 Calliope – Přírustek
Ahoj. Dneska jsem koupila pár nových přírůstků parmiček. Jedna z nich - parmička zlatá má ale prohnutou páteř. Ani jsem si toho před tím nevšimla. Nicméně potřebuju od Vás poradit jaký je zde problém a jestli jí mám nechat v karaténě, ve které teď ryby jsou.
Ocas jí trochu "padá" dolů a ploutev je mírně zakrnělá. Plave ale bez velkých obtíží a chová se jako ostatní rybky. Děkuji

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.01.2014 15:40 Miska123 – onemocneni parmicky?
Fotka k příspěvku Zdravim,prosim,poradil by mi nekdo ohledne parmicky mechovy?Na tlamicce zespod se ji udelal vyrustek.Nevite nekdo co ke to zac,od ceho to muze byt a zda mam rybku odstranit z akvaria aby se to nepreneslo na zbyle rybky?Eventualne zda to lze lecit? Moc dekuji za rady.
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.11.2013 20:05 R Muž romant [27987] Re: Josef68
Byla by fotka?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.11.2013 20:02 Muž Josef68 [0] – Parmička čtyřpruhá - rudé tělo, jako by krev
Fotka k příspěvku Dobrý večer, máme v akva asi rok parmičky čtyřpruhé. U jedné z nich se začalo objevovat červené zabarvení těla, skoro to vypadá jako krvavé skvrny na "těle pod kůží" již to trvá tak 3 dny. Nevíte někde co to je, v čem je problém, jak mohu pomoci. Děkuji za všechny postřehy a rady. Jos

Na fotce to není moc dobře vidět, ale u ostatních je vrchní i spodní ploutvička zbarvená do červena, u této je úplně průhledná ...
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.09.2013 12:09 gill Re: romant
děkuji, už jsem jí poslal do rybího nebíčka.Pro jistotu jsem důkladně odkalil akva a provedl výměnu vody.Ostatní rybky jsou náramně čilé včetně mé milované račice.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.09.2013 20:12 R Muž romant [27987] Re: gill
Křivice, avitaminóza, vnitřní paraziti, možností je povícero, osobně bych jí neřešil a šetrně utratil.
Pro přesnější a rychlejší určení nemoci a její příčiny je vhodné k dotazu přidat fotku.
Doplňující informace o akváriu, např. zda jde o zaběhlou nebo čerstvě založenou nádrž, něco o údržbě (jak často je měněna voda, čištěn filtr) také pomohou.

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [2] ...... 8

Zpět na obsah sekce Nemoci • Zobrazeno 5276x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/14343-parmicky-nemoc?od=51