Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Parmičky - nemoc

 

NápovědaFórum » Nemoci  

Přejít na předchozí stránku 5 Přejít na další stránku   1  
Parmičky - nemoc
Pro přesnější a rychlejší určení nemoci a její příčiny je vhodné k dotazu přidat fotku.
Doplňující informace o akváriu, např. zda jde o zaběhlou nebo čerstvě založenou nádrž, něco o údržbě (jak často je měněna voda, čištěn filtr) také pomohou.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.05.2010 20:31 code
ahoj nevíte proč mi z ničeho nic začala parmička žraločí "umírat" začaly jí vypadávat šupiny a najednou byla i bez zadní ploutve.........myslím že by to mohlo být po souboji s jinou nebo tuberkuloza nevíte někdo?
:-(

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.04.2010 21:41 Muž Mike [3]
UTRATIT AKORÁT SE TRAPÍ :-( sad
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.04.2010 17:30 Muž voko [9] - Živorodky – parmička
Fakt ji utrať, páč tuhle rybu už nezachráníš. sad
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.04.2010 17:15 Žena Verča.D [3] – Re: lord.Johnas
Nejlepší je s ní mrštit o zem - pořádnou ránu aby byla smrt rychlá a rybka aby se netrápila. Vím, že je strašný takhle navigovat jak toho chudáka zabít (já to sama taky nedokážu) ale rybka se pak nebude trápit :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.04.2010 16:40 Žena gaume [26] - Živorodky
doufam, ze uz to ma za sebou, chudera mala.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   08.04.2010 15:38 Žena ustavprochore [567] – Re: lord.Johnas
Netrapte jí ani sebe a hned!!! jí utraťte.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.04.2010 15:30 lord.Johnas
No zatím ji mám v karanténce, ale je strašný se dívat jak je na tom špatně. :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.04.2010 15:08 Muž D@n!€L [74] - Labyrintky
jo no vipada jak mrtva asi ju fakt budes muset utratit :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.04.2010 15:06 Muž traktorysta [26] - Labyrintky – Re: lord.Johnas
hm...me to pripada jako mrtva ryba. a pokud jeste malinko zije, okamzite utratit.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.04.2010 14:29 lord.Johnas – Foto
Fotka k příspěvku Už je i břichem vzhůru :-(
 
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.04.2010 14:16 Žena Verča.D [3] – Re: lord.Johnas
Možná by přišla vhod nějaká fotka.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.04.2010 14:14 lord.Johnas – Nemocná parmička
Prosím pomozte, mám parmičku mechovou a včera jsem zpozoroval, že špatně plave, přestala přijímat potravu a dnes jsem si všiml, že má zašedlé oči, v nemocích jsem to nenašel a nevím co jí je. Prosím, zda-li víte, nebo již máte zkušenost s podobnou nemocí, dejte vědět. Předem děkuji za reakce.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.02.2010 13:42 tomas120
aj moje platy niektoré to majú... to je od toho často krát keď ich krmim tak udierajú do všetkého naokolo , zatiaľ mi nato ešte ani jedna nezdochla
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.02.2010 13:04 Yana
mozno sa len s nikym pokusal... Skus to pozorovat, moze to zmiznut samo, bez toho aby si do akva pchal nejaku chemiu
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.02.2010 11:50 Muž Bob66 [2103] - Cichlidy – Re: Michal Vrzák
Zkusil bych eSHu 2000 nebo ten Baktopur X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.02.2010 11:41 Michal Vrzák – Re: Bob66
Fotka k příspěvku Tady je lepší
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.02.2010 11:25 Muž Bob66 [2103] - Cichlidy – Re: Michal Vrzák
Z těch fotek toho moc poznat nejde hmm
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.02.2010 11:19 Michal Vrzák – Re: Michal Vrzák
Fotka k příspěvku
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.02.2010 11:18 Michal Vrzák – Re: Bob66
Fotka k příspěvku Tak jo vyfotil jsem dva snímky.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.02.2010 11:07 Muž Bob66 [2103] - Cichlidy – Re: Michal Vrzák
Chtělo by to tu fotku ;-)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.02.2010 11:02 Michal Vrzák – Re: Bob66
No má to jenom ten nejstarší barbusák. Má čumák trocu oteklej a má tam tři bílé tečky, ale krupice to není.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.02.2010 19:04 Muž Bob66 [2103] - Cichlidy – Re: Michal Vrzák
Bakteriální infekce, léčí se Sera baktopurem, ale chtělo by to fotku X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.02.2010 17:30 Michal Vrzák – Barbusák-bílý ret
Ahoj chtěl bych se zeptat jeden barbusák má bílý ret. Co to může být za nemoc?
Předem dík za odpověď

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.12.2009 12:46 Kačulka
Dobře,zkusím to dělat trochu jinak sad .Polepším se stydim .
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.12.2009 08:35 Muž navik [908] - Sumci
Romy napsal: ...Ryb tam máš tak akorát a rostlin až až...
Romy souhlasím s tím, co jsi napsal až na výše uvedené, jen bych to obrátil, rostlin tak akorát, ale ryb až až - myslím tím velikých SAE)... Při jejich velikosti a pohyblivosti bych je do necelých 50 l vody nedoporučoval...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.12.2009 01:08 Muž Romy [1822] - Cichlidy – Re: Kačulka
Bylo to trochu nadneseně... ;-) Samozřejmě se malá nádrž udržuje trochu hůř než velká,ale to,co děláš je docela zbytečné,v jádru je starání se o velkou,nebo malou nádrž stejné,jen odkalit,protrhat a občas,podle zarybněnosti nádrže proprat filtr.Ryb tam máš tak akorát a rostlin až až,takže zvyšování NO látek ti moc nehrozí.Tím,že každé plus mínus 4 měsíce děláš generální úklid,akvišku vůbec nepomůžeš,je to jako bys ho zakládala znovu,včetně záběhových problémů.
Můžu-li poradit,nechat být,pravidelně odkalovat,protrhávat a jen když se průtok filtru sníží pod určitou mez,tak lehce proprat.Jinak nic.
S touto zarybněností,bublifukem a množstvím rostlin musí akviško s odkalením a pravidelnou výměnou vody fungovat bez vyprání filtru minimálně půl roku.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.12.2009 00:58 Žena ustavprochore [567] – Re: Kačulka
Ach jo, nejdřív pátráte, proč vám umírají tetry a pak napíšete, co jste napsala... hmm
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.12.2009 00:35 Kačulka
Možná,že se jinak udržuje 50 litrů a 100-500 litrů ;-) .Jinak udržuji také úplně běžně,odkalování,protrhavání a odstraňovaní odumřelých listů,plus očištění skel magnetem...A proprání molitanu z filtru v akvarijní vodě...Však jsem zatím pouhý začatečník,tak je jasné,že nějaká chybka se u mě určitě najde...Upřímně,kdo o sobě může po roce pokoušení býti akvaristou říci,že už všechno zná a všechno ví ;-) .
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.12.2009 23:16 Muž Romy [1822] - Cichlidy – Re: Kačulka
Tak to jsem asi pěkné prase,když jsem substrát nepral asi 10 let a filtr čistím zhruba 1-2x ročně... :-D
Aby nedošlo k mýlce,odkalování a běžná údržba 1-2x za 14 dní... ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.12.2009 23:11 Muž pancéřníček [168]
Kačulka napsala: Vypraný písek,zastřižené kořeny a listy rostlin,očištění skel.Asi nic dokonalého,ale akvárko zatím funguje ;-) .
Teda jestli opravdu takhle zbytečně radikálně zasahuješ 3x ročně do akva,tak obdivuju jak docela zaběhle vypadá :-)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.12.2009 23:05 Kačulka – Re: Wexelo
Maximálně třikrát ročně,když už mám pocit,že je akvárko strašně špinavý.Vypraný písek,zastřižené kořeny a listy rostlin,očištění skel.Asi nic dokonalého,ale akvárko zatím funguje ;-) .
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.12.2009 22:49 Wexelo
Kačulka napsala: Moje jsou bez pruhu,když dělám tzv.velkou údržbu hmm .Jsou po celém dni ve škopíku trochu víc ve stresu.Po návratu do akva s rostlinkami se pruhy zase objevují ano .
Jak vypadá taková velká údržba a jak často se delá ? :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.12.2009 22:18 DannyR – Re: Kačulka
Diky obema za rady. Mozna se totiz neco zmenilo, zpocatku jsem je vidal venku vsechny, ale ted jen 4 z 6ti :-(. Snad se srovnaj. Jedna z mrenek je taky hodne schovana a mene zabarvena, ostatni si jezdej jak chtej.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.12.2009 22:14 Kačulka
Moje jsou bez pruhu,když dělám tzv.velkou údržbu hmm .Jsou po celém dni ve škopíku trochu víc ve stresu.Po návratu do akva s rostlinkami se pruhy zase objevují ano .
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.12.2009 22:05 Muž pancéřníček [168] – Re: DannyR
Zřejmě ještě nejsou zcela zadaptované a trpí stresem,proto jsou stále zalezlé.Někdy jim to trvá dost dlouho hmm
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.12.2009 21:48 DannyR – Parmicky siamske ztraceji cerny pruh
Mam prosbu o pomoc. Mam 6 parmicek siamskych a dve z nich jiz skoro nemaji cerny pruh. Jsou to dve ktere jsou netsinu casu nekde zalezle. Ostatn´jsou v pohode a krasne zbarvene. Trva to cca 14dni. Nemate nekdo zkusenost? Diky

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.11.2009 12:41 Muž mnammnam [23] – Re: Kadlč
namas to nejak huste? nechcel si napysat nahodou 260L ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.11.2009 11:02 Muž Sid [6637] - Rostliny
...chovám již rok 12 parmiček čtyřpruhých a 12 parmiček mechových spolu se sumečkama, pancéřovníčkama, ancistrusem a plži v jedné 60 l rohové nádrži...
palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.11.2009 06:56 Andrez
Cim to muze byt netusim, ale chovam cca 25 parmicek (jak 4pruhe, tak mechove) a obcas jsou popelave, ale za par hodin barvu opet ziskaji...

A to plavani hlavou dolu.... No ony timto zpusobem spi, tak jestli to nebude ono... Prost uplne kolmo ke dnu visi hlavou dolu? Jestli ano to je ono....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.11.2009 01:19 Kadlč – Parmička čtyřpruhá
Ahoj,
chovám již rok 12parmiček čtyřpruhých a 12parmiček mechových spolu se sumečkama, pancéřovníčkama, ancistrusem a plži v jedné 60l rohové nádrži.
Jedna z parmiček čtyřpruhých mi najednou úplně ztratila barvu, je popelavá a stále se drží hlavou dolů.. Čím to může být?? Krmím je 1x denně mraženou potravou (hovězí srdce, patentky, koretky) občas standard. suš. směsí. Jednou týdně měním 1/3 akv. vody za 1den odstátou "start plus" upravenou vodu, doplněnou "biofiltrem". Můžete mi poradit pleas??
Díky, Kadlč.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.09.2009 01:08 dede – vojta
Fotka k příspěvku Měl jsem stejný problém při koupi těchto rybek ,plavali tak asi den a při zvíšení filtrace se to okamžitě srovnalo.Mají rádi rychlý proud na hladině.
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.05.2009 14:31 Famelie – Re: HdF
Ahoj, díky za radu, nemoc se zatím opravdu neprojevila na dalších rybičkách, takže budu moc doplnit stav.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.05.2009 13:33 HdF
Ahoj, přesně to samé se mi stalo už několikrát, vždycky s několikaměsíčním odstupem a vždycky odešla jen jedna parmička. Jednou se mi podařilo to zvrátit tím, že jsem vyměnil cca 1/3 vody, vyčistil filtr a přidal do vody Sera Omnipur (na kožní onemocnění ryb).

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.05.2009 14:56 Famelie
Určitě si něco pořídím a ještě jednou díky moc za pomoc.Po 8 měsících fungování akvária to byl
první úhyn, takže jsem z tobo byla úplně vedle.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.05.2009 14:36 Muž kortezhugo [983] – Re: Famelie
Podla mna sa neobjavy-ale ten Tatratonic maj po ruke - lebo v sobotu alebo nedelu ho nekupis a bude pozde.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.05.2009 14:25 Famelie
Díky,chci si parmičku znovu , nejlépe hned dvě, protože sameček ji neustále zoufale hledá, chtěla bych, ale týden počkat, jestlise nemoc znovu neobjeví. Je to dostačující doba pro projevení nemoci?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.05.2009 14:18 Muž kortezhugo [983] – Re: Famelie
Podla mna male-ja som mal asi 20 ryb a s toho 1-2 to chytili a ostatnym nebolo nic.Ale ako som uz pisal priebeh to ma rychli - niekedy aj 24 hodin.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.05.2009 14:08 Famelie
Moc děkuji za radu, jaké je riziko, že se nakazí i ostatní?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.05.2009 14:06 Famelie – Re: kortezhugo
Moc děkuji za radu, jaké je riziko nákazy dalších rybek?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.05.2009 14:01 Muž kortezhugo [983] – Re: Famelie
Rozpad plutvi ma rychli priebeh - na to bacha.Na to bol najlepsi Tatra tonic.
www.eshop-rychle.cz/…
Rybka po 5-tich hodinach v karantennom aqua - isla spet a plutvi dorastli.
Dobre liecivo len uz som ho davno nevidel u nas v akvaristike.
Pro přesnější a rychlejší určení nemoci a její příčiny je vhodné k dotazu přidat fotku.
Doplňující informace o akváriu, např. zda jde o zaběhlou nebo čerstvě založenou nádrž, něco o údržbě (jak často je měněna voda, čištěn filtr) také pomohou.

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [5] ...... 8

Zpět na obsah sekce Nemoci • Zobrazeno 5277x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/14343-parmicky-nemoc?od=201