Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Parmičky - nemoc

 

NápovědaFórum » Nemoci  

Přejít na předchozí stránku 6 Přejít na další stránku   1  
Parmičky - nemoc
Pro přesnější a rychlejší určení nemoci a její příčiny je vhodné k dotazu přidat fotku.
Doplňující informace o akváriu, např. zda jde o zaběhlou nebo čerstvě založenou nádrž, něco o údržbě (jak často je měněna voda, čištěn filtr) také pomohou.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.05.2009 08:05 Famelie – Parmička nádherná - rozpad ploutví
Dobrý den, měla jsem samičku parmičky nádherné 8 měsíců, vše bylo bez problému, ale teď během 48 hodin došlo k rozpadu ploutví a úhynu sad , zůstal mi sameček, který se zatím jeví v pořádku, ani ostatní rybky nemají problémy. Poraďte mi prosím jestli můžu očekávat nákazu i ostatních rybiček.Do této doby jsem s nimi žádné problémy neměla. Čistím a odkaluji každý týden.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.04.2009 07:27 Žena Hatomi [27] – Re: fanda1
když budeš mít štěstí další rybky by se nakazit neměli... já měla vodnatelnost v karanténím akvárku kde byly 4 rybky a uhynula jen 1.
Pokud budeš zvýšeně dbát na hygienu (měň vodu obden,nebo každý den)>nemusíš nutně 50l,stačit bude 10-20l. Také se doporučuje přidat 1g soli na litr vody - tohle všechno jsem udělala a rybky mi ve zdraví přežili všechny, ale pokud chceš použít chemii tak by na to měl být sera baktopur direct (s tím,ale nemám zkušenost)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.04.2009 18:47 fanda1
Plavali normálně,měli zájem o potravu ale vypadali příšerně - tlusté,jako nafouklé,oči vypouklé,ale byly čilé nemohl jsem je lehce odlovit.Pouze 1 se zdá v pořádku.Z 10 jsem jich tedy 9 poslal do jejich nebe. Poslední budu pozorovat a uvidím.Chci se ještě zeptat zda se nemohli nakazit další ryby - mám tam ještě : 6 malých skalár,10 neonek červených,5 xif,2 parmičky černopruhé a 3 ancíky.Použít nějakou chemii? Vodu měním 1x týdně 50 litrů. pH udržuji 6,8-7,2 bubláním CO2.Tvrdost vody okolo 5-8 stupňů N.Poraďte.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.04.2009 20:12 Muž Yirka [9126] – Re: fanda1
A co to plavání? Neplavou obtížně a více u hladiny?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.04.2009 20:10 fanda1
jsou to puchýřky
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.04.2009 19:41 Muž Yirka [9126] – Re: fanda1
Jsou to puchýřky, nebo zježené šupinky? Jak a kde plavou?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.04.2009 18:33 fanda1 – vodnatelnost tetrazon
Fotka k příspěvku Další foto
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.04.2009 18:31 fanda1 – vodnatelnost tetrazon
Fotka k příspěvku Mám v 240 mimo jiné 10 tetrazon cca 2 měsíce pozoruji že cca 6 z nich je jakoby nafouklých,mají i vypoulené oči a 2 mají na těle jakoby měchýřky - je to vodnatelnost? jak na ní ? udělal jsem nějaké fotky snad to bude vidět. Pomozte.
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.04.2009 12:50 R Muž Silent [5949] – Re: ondra08
Tak Oodinium samozřejmě znám. Hezky česky obrněnka hruškovitá. Jen mě zmátl ten tvůj název hnědá parmiččí krupička. To jsem opravdu nikdy neslyšel. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.04.2009 08:29 Muž Yirka [9126] – Re: ondra08
Ten odkaz je tady a krupička je něco jiného.
www.aquar.cz/…
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.04.2009 08:23 Muž motýlek [275] – Re: Ivulik1
u živorodek je dost často příčina vysoký obsah zplodin ve vodě ... a některé populace plat (spíše takové ty dlouhé typy) jsou hyperaktivní a snášejí to mnohem hůře, takže častěji měnit vodu ... ale může samozřejmě být i jiná příčina ...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.04.2009 21:28 ondra08 – Re: Haimdol
měla by to být Piscinoodinium Oodinium.odkaz ti dám nemůžu, protože mi o tom povídal otec :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.04.2009 20:27 Muž Tomas [0] – Re: ondra08
ahoj, nic sem na tech parmickach neob¨jevil...tzn. pokud to mela byt krupicka,ktera se projevuje minimalne podobne jako klasicka krupicka, tak to neni
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.04.2009 18:17 R Muž Silent [5949] – Re: ondra08
Že jsem tak smělý. Co to je ta "hnědá parmiččí krupička"? Chovám parmičky už 20 let, ale ještě jsem o ní neslyšel. Mohl bys sem dát nějaký odkaz, kde se něco dozvím?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.04.2009 16:28 ondra08 – Re: Tomas
je jedna z nejhorších krupiček.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.04.2009 16:09 Muž Tomas [0] – Re: ondra08
mrknu se,díky..projevuje se stejne jako klasicka krupicka?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.04.2009 15:58 Ivulik1
Taky mi takhle posla jedna plata (jak pise Wrata). Na foru jsem se docetla, ze se to stalo vice lidem (rybam - vetsinou slo o zivorodky). Pricina neznama. U mne ale ostatni ryby dodnes v pohode, tak asi to neni nakazlive.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.04.2009 15:51 ondra08
nemáš tam hnědou parmiččí krupičku? připomínám že není skoro vidět. ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.04.2009 14:55 Žena kikuška [24] - Raci, krabi, krevetky – Re: Tomas
Taky to ta tuberkuloza být nemusí možná byly nemocné nebo špatně snesly přenos a přemístění. Navíc si myslím, že tuberkulozu si mohly přinést z obchodu a mohla propuknout tím stresem.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.04.2009 14:53 Muž Wrata [21] – Re: Tomas
Hele stala se mi podobna vec u Mecovek Vienna.. bricho ani ne propadle,ale ploche.. ryba relativne aktivni,ale postupem casu pribyvaly problemy s plavanim, hodne casu jen lezeni na dne..a konec. 3 z 8 to mely. Dalsi ryby v akva ne.. nevim jestli to muze mit souvislost ,ale soubezne s tim jak se to objevilo u jedne,tak se mi objevila samozrejme nejvice na neonkach krupice..mecovky byly posledni ryby pridane do akva.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.04.2009 14:31 Muž Tomas [0] – Re: Tomas
abych nezapomel krmim jendou denne 6x v tydnu .jeden den maji hladovku. A krmim susenymi vlockami(tetramin, floramin od rataje) colour vlocky od rataje, susene dafnie, granule(nevim od jake firmy) spurulinove tablety, mrazene patentky...snazim se aby meli pestrou stravu..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.04.2009 14:20 Muž Tomas [0] – Re: Dusyk
Pevne doufam, ze to neni tuberkluloza.jak vstupni data potrebujete??
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.04.2009 13:28 Dusyk – Re: Tomas
Chcelo by to určite viac vstupných informácii. Píše sa o nich, že sa v strave nepreberajú, ale je možné, že kŕmiš niečim čo im moc nevonia. Môže to byť aj spomínaná tuberkulóza, ale to by sa prejavovalo u všetkých rýb. Možno je chyba v kvalite vody... Podaj viac informácii a nájde sa problém.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.04.2009 13:09 Žena kikuška [24] - Raci, krabi, krevetky
Nechci děsit ani být škarohlíd,ale podle chytré knihy by to mohla být tuberkulóza ryb... doufám, že ne, protože protí tomu není lék radí rovnou vysavit aqa a znovu zařídit a pokud ano, tak doufám, že se to bude týkat jen těch barbusáků :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.04.2009 10:37 Muž Tomas [0] – Propadlá bříška u parmiček čtyřpruhých
ahoj, potřebuji pomoci.asi před měsícem jsme si pořídil parmičky čtyřpruhé 11ks(byli v dobrem zdravotnim stavu)postupně mi začínají umírat a nevím proč.Postižené rybky se začnou stranit a mají lehce propadlé bříško.nechutenství k jídlu mají jen zčásti..snaží se jíst.Akvarium ma 160litru a parmičky ho sdílí s několika pestřenci a s asi 5ti dospělými ancistrusy, kteří mají mladé, dále asi 5 pancernicku zelenych. V akvariu menim pravidlene kazdy tyden asi 50l vody a odsavam kal.Predem diky za jakoukoliv radu....

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.03.2009 20:16 Muž petrpt [0]
Opravdu by nikdo neporadil? Nebo se opravdu jedná o špatné křížení? :-O
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.03.2009 17:09 Muž petrpt [0] – Parmičky zlaté
Fotka k příspěvku Mám naprosto stejný problém jako martinsz. Jedné parmičce je vidět červená žábra a bohužel i zrychleně dýchá. S ostatními parmičkami se drží za kytkami u dna. Je taky trochu průhledná, i když některé parmičky jsou více průhledné. Údržbu provádím každý týden. Odkalení+výměna 1/5 vody. Teplota 25°C a téměř nevzduchuji. Více info o akva na mém profilu. Prosím poraďte zda se mám obávat nebo ne? Ale podle mě toto rybička před měsícem neměla. Na fotce můžete porovnat žábru s druhou zdravou parmičkou. Můžete vidět i rozdíl ve vybarvení. Jinak při koupi byli všechny parmičky krásně žluté a teď jsou dvě parmičky takové vybledlé :-(
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.02.2009 16:33 Muž pepik [6]
mim parmickam se to stalo i v mim akva kdyz sem je koupil tak to nemeli nevite cim to muze byt?Dekujni
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.02.2009 12:41 martinsz
Ne, jsou naštěstí velmi živé a plavou po celém akváriu. twkže to bude nejspíš jak píše fantasta: "Stává se to v důsledku dlouhodobého odchovu bez přidání "nové krve" to znamená, že se kříží sourozenecké ryby mezi sebou."
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.02.2009 12:22 Muž discus [127]
Ano súhlasím s názorom fantasta a môže do ešte byť že vyrastali v zlom prostredí. To znamená v nádrži bolo moc dusičnanov, zlé vzduchovanie, málo odkalované. Ryby potrebujú čisté prostredie aby sa vyvinuli. Ak plávajú pri hladine, to je už zlé znamenie.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.02.2009 12:20 martinsz
Děkuji za rychlou a vyčerpávající odpověď
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   16.02.2009 12:13 R Muž Silent [5949]
Nemoc to není. Stává se to v důsledku dlouhodobého odchovu bez přidání "nové krve" to znamená, že se kříží sourozenecké ryby mezi sebou. Takže je to vývojová vada. S tím může ryba žít v dobrých podmínkách celá léta. Jen pokud je chceš třít a odchovávat vyřadil bych ji z chovu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.02.2009 12:04 martinsz
Fotka k příspěvku další fotka
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.02.2009 12:03 martinsz
Fotka k příspěvku další fotka
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.02.2009 12:03 martinsz – Parmička čtyřpruhá - chybí jí skřele a jdou vidět žábry
Fotka k příspěvku Dobrý den,
chci se zeptat, zda nevíte, čím by to mohlo být. Jedna, či dvě parmičky mají vidět žábry. Chybí jim nejspíš skřele. JE to nějaká nemoc, dá se s tím něco dělat?

více je snad vidět na fotkách. Děkuji
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.02.2009 08:03 Muž Landvir [57]
Přesně tak jak říká TAMY®. Mám doma taky parmičky čtyřpruhé a samečci mají oranžové tlamičky a taky konce ploutví. Je to normálně dáno od přírody.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.02.2009 20:21 Muž Michal J. [37] - Rostliny
U mreniek je bezne ze maju cervene papulky. to su samcekovia, samicky su menej sfarbene a prave nemaju cervene papulky + konce plutiev.

Staci nebyt lenivy a pozret sa do atlasu ryb a co to aj precitat rozzureny
rybicky.net/atlasryb/parmicka_ctyrpruha

Sekcia "Pohlavi" ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.02.2009 17:39 nenya – nemoci ryb
Na jakýkoliv nemoci ryb doporučuju tohle fórum - je to špica: www.dajanapet.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.02.2009 17:33 Lucik20 – Re: nenya
Připadaj mi dost nesvý... ale zkusím teda juknout na to forum pořádně.. třeba někde něco najdu..děkuju ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.02.2009 17:21 nenya
Mně to jako nějaká nemoc nepřipadá. Podívej se ještě po jiných fórech, ale myslím, že pokud žerou a jsou čilé tak jsou v pohodě.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.02.2009 17:11 Lucik20 – Re: nenya
Ne-e.. neměnila.. nikdy jsem tohle zbarvení na nich nepozorovala.. Možná že se tak zbarvili, že už dospěli...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.02.2009 17:08 nenya
Ale parmičky mají červenooranžové čumáčky normálně :o))
Neměnil jsi osvětlení - já měnila sunGlo na FloraGlo - má to jiný spektrum a hups - rybičkám vyskočily červené znaky a jsou barevnější.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.02.2009 17:08 Lucik20 – Re: nenya
to mě mrzí... ale bohužel doma nemám foťák ani telefon, kterej by se dal propojit s pc.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.02.2009 17:06 Lucik20 – Re: klm007
Objevuje se to na parmičkách čtyřpruhých. Mám 54 litrové akva,vnitří filtr, vzduchování,vodu měním každej týden.. odkaluji co 14 dní.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.02.2009 17:06 nenya – nos?
Vyfoť to.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.02.2009 17:03 Muž klm007 [114]
Jelikož nemám křišťálovou kouli, tak prosím napiš o jakou rybu se jedná, co si má člověk představit pod pojmem nos a i jiné další detaily z tvého akva.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.02.2009 16:53 Lucik20 – Oranžový nos... ?
Prosím Vás nevíte někdo, co to znamená,když rybě jakoby zoranžový nos?? Nejprve je to jenom tak zlehka ale někde je to viditelné, že se tato barva táhne až k hřbetní ploutvi. Bojím se, aby to třeba nebyla nějaká otrava.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.01.2009 23:41 Romiš – Re: tomikb
O houbě s aktivním uhlím už psal Jurasek; já jen dodám, že ji nemusíte hned vyhazovat - svůj původní účel (adsorbce) už asi plnit nebude, (je nejspíš "plná"), ale dál může sloužit podobně, jako ten zmíněný akvacit - místo pro osídlení nitrifikačními bakteriemi.
Pro případ, že byste někdy potřeboval z vody odstraňovat zbytky léčiv, můžete si pořídit "uhlíkovou houbu" novou. (A samozřejmě ji použít, až to bude potřeba.)
Jestli jde skutečně o otravu, to si nemohu být jistý, ale testy by mohl něco napovědět. Myslím, že když provedete v nejbližší době výměnu části vody, že ničemu neublížíte.
A s PMDD nespěchejte - to je vhodnější používat až tehdy, když vidíte, že rostliny mají tendenci růst, ne preventivně. A hlavně - až máte nějaké povědomí o tom, co PMDD vlastně "znamená".
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.01.2009 23:17 Muž Jurasek [137] – Re: tomikb
Tři týdny založené akva - teprve teď by se měly vpustit rybičky, a pomalu. Pokud se daly dřív, mohly si uhnat nějakou otravu dusitany. Uhlíková houba, to je jako aktivní uhlí? Pokud ano, tak to se používá zejména po skončení léčby na odstranění zbytků léčiv z vody. Pro normální provoz je zbytečná. Místo ní bych dal nějaký akvacit.
Edit: Ty dusitany zbytečně opakuju, to psal už Romiš. Pardon :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.01.2009 22:55 tomikb – Re: Romiš
A zapoměl jsem dodat, že test na NO2 nemám, zítra nějaký koupím.
Pro přesnější a rychlejší určení nemoci a její příčiny je vhodné k dotazu přidat fotku.
Doplňující informace o akváriu, např. zda jde o zaběhlou nebo čerstvě založenou nádrž, něco o údržbě (jak často je měněna voda, čištěn filtr) také pomohou.

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [6] 8

Zpět na obsah sekce Nemoci • Zobrazeno 5277x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/14343-parmicky-nemoc?od=251