Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Parmičky - nemoc

 

NápovědaFórum » Nemoci  

Přejít na předchozí stránku 3 Přejít na další stránku   1  
Parmičky - nemoc
Pro přesnější a rychlejší určení nemoci a její příčiny je vhodné k dotazu přidat fotku.
Doplňující informace o akváriu, např. zda jde o zaběhlou nebo čerstvě založenou nádrž, něco o údržbě (jak často je měněna voda, čištěn filtr) také pomohou.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.09.2013 20:09 gill – parmička duhová
Dobrý den, prosím co by mohla mít za nemoc tato parmička duhová.Ostatní parmičky jsou rovné a čilé, jen tato jedna je pokřivená, viz předchozí foto.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.09.2013 17:41 budulínek – ...
Tak už zemřela. Škoda že se nikdo neozval. :-( sad
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.09.2013 09:58 budulínek – žábrohlísti?
Ahoj. Mám dvě parmičky zlaté (sameček a samička). Potřebuju poradit. Sameček asi před 12 dny přestal žrát a lapal po dechu, žábry měl zarudlé. Žádného parazita jsem ale neviděl. Přestal jíst a plaval spíše jen u dna. Tak jsem zkusil ho vykoupat v roztoku kuchyňské soli. Druhý den začal žrát a pomalu se zotavoval. Jenže už to začalo zase (asi po 8 dnech). Mám zopakovat to s tou solí? Nebo co mám provést? Včera jsem odkalil dno a doplnil odstátou vodu, navíc se pokouším zvýšit teplotu (nemám topítko). A ještě jeden problém. Samička vždy sežere jak svůj díl žrádla tak i samečkův, tudíž je hrozně obézní. Mám ještě jedno rezervní akvárko mám je rozdělit?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.09.2013 22:09 gill – parmička duhová
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvku Dobrý den, prosím co by mohla mít za nemoc tato parmička duhová.Ostatní parmičky jsou rovné a čilé, jen tato jedna je pokřivená
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.08.2013 09:32 R Muž romant [27987] Re: Kaira
Tipuji poškození plynovýho měchýře, nebo jiný životně důležitý orgán, ale jak píšu, je to tipování, nicméně, jakmile se ryba chová jak popisuješ nebývá jí už obvykle pomoci.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.08.2013 09:28 Žena Kaira [919] - LabyrintkyRe: romant
Děkuju, udělám to... Co může být příčinou? Nenašla jsem nemoc, které by odpovídaly všechny příznaky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.08.2013 09:24 R Muž romant [27987] Re: Kaira
Volil bych tu variantu "B".
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.08.2013 09:21 Žena Kaira [919] - Labyrintky – Nemocná parmička
Zdravím, potřebuju poradit. Včera jsem si všimla, že jedna z parmiček divně plave a zrychleně dýchá. Den předtím byla ještě v pořádku. Většinou stojí na místě, když se ale rozplave, plave občas do vývrtky, bokem nebo přímo břichem vzhůru, po chvíli se zase srovná. Při pokusu o odchyt odplavala normálně pryč (chytit se mi ji nepodařilo). Rychle dýchá, dokonce občas jako by se chtěla nadechnout na hladině, nežere a přijde mi, že má jakoby roztřepené skřele i celou hlavu a má světlé oči. Vyměnili jsme včera vodu, ráno ještě žila, ale stav nezměněn. Ostatní ryby se chovají a vypadají normálně. Fotku bohužel nemám, s naši technikou by na ní stejně nebylo nic vidět. Co s ní, vodoléčbu nebo radši rovnou utratit?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.08.2013 14:13 Renata Re: romant
Děkuju.. Jdu na to ať už netrpi.. :-(

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.08.2013 14:07 R Muž romant [27987] Re: krmca
Ne, jakmile vypadá a chová se tak jak popisuješ, tak nejde.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.08.2013 14:05 krmca Re: romant
Takže s tím nic jiného udělat nejde? :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.08.2013 14:02 R Muž romant [27987] Re: Renata
Šetrně utratit, třeba v silně perlivý vodě.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.08.2013 13:54 Renata
Ahoj.. Mám parmicky ctryrpruhe a jedna se mi obrátila a nafoukla.. Takže plave břichem vzhůru.. Prosím o radu

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.03.2013 09:16 Žena vondr001 [674] Re: romant
Pod tvým příspěvkem jsem psala....Ještě by bylo vhodné........

To byl jen dodatek k tomu co jsi napsal ty, samozřejmě s tebou souhlasím. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.03.2013 09:00 R Muž romant [27987] Re: vondr001
7 parmiček čtyřpruhejch ani "základní vybavení" nádrže o objemu necelých 30 litrů nespasí. Je to velmi důležitá součást(ten filtr) na podporu kvality vody, ale limitující prostor bude do chování těch ryb velmi výrazně a zásadně neustále promlouvat.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.03.2013 08:55 Žena vondr001 [674] Re: LiborSprysl
dobrá, pro vás to upřesním :-D Filtr je základní vybavení nádrže.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.03.2013 07:06 Muž LiborSprysl [9015] Re: vondr001
Filtr základ není, prvotní je ta přiměřenost... smich
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.03.2013 21:32 Žena vondr001 [674] Re: 3CK
Ještě by bylo vhodné pořídit filtr - to je základ.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.03.2013 12:19 R Muž romant [27987] Re: 3CK
Nevhodný objem pro takovouto osádku, vyšší N látky nelze vyloučit. Měnil bych vodu denně a poohlédl se po někom kdo pro ně bude mít přiměřenější ubytování. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.03.2013 12:16 3CK – Parmičky - nepřirozené otevírání a zavírání tlamiček
Zdravím,

mám malé akvárium cca 32 l. V něm mám 4 parmičky čtyřpruhé (dospělé) a 3 parmičky albíny čtyřpruhé (mladé). Vodu měním pravidelně 1x za týden zhruba 1/2 objemu + odkaluji. Filtraci nemám.

Poslední dobou pozoruji, že všechny rybičky nepřirozeně rychle otevírají a zavírají tlamičky, jinak fungují normálně. Nějaké rady/tipy čím to a jak to řešit? (napadla mě otrava dusíkatými látkami, ... ale nevím)

Za každou odpověď děkuji!
Vyzkoušejte

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.01.2013 19:14 R Muž romant [27987] Re: Honza
Použij univerzální radu a tou je výměna vody a sleduj reakci ryb. Pokud se sklidní je problém ve vodě, její kvalitě a pokud ne, tak to bude nějaká nemoc o níž se bez dostatku informací dá jenom spekulovat.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.01.2013 19:07 Honza – Parmičky siamské
Dobrý den.Prosím o radu.Mám parmičku v akváriu s neonkami asi rok. Z ničeho nic začala sebou třepat na místě jako by plavala proti proudu ať je na dnu nebo ve sloupci vody.Je sytě zbarvená.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.01.2013 16:22 R Muž romant [27987] Re: Grizzly
Přečti si co jsem ti před pár dny napsal k prezentaci, tam bych viděl problém, řešení je dlouhodobější, tam popsáno a krátkodobé, tzv. akutní a tím je častá výměna vody, klidně denně, či obden min. 1/3 akva. Máš rozhoupanou vodu a nedostatečně Ti funguje nitrifikace, několik dní nekrmit nikoho ničím, je dobrá podpora těch výměn.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.01.2013 14:54 Muž Grizzly [57] - Afrika – Nechápu
Ahoj, zničeho nic mi umřely 2 parmičky 4pruhé a nevím čím to může být. Nedávno jsem koupil nové topítko, ale to jsem ještě před použitím umyl. Ostatní rybky nejeví žádné známky nemoci. Jen ty parmičky zrychleně dýchají. Okdyž leží na hladině a zrychleně dýchají tak jsou pořád pěkně vybarvené a nevypadají moc nemocně. Co bych měl udělat? Díky

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.12.2012 19:10 Muž sedlous [0] Re: sedlous
tak to moc nepomáhá, a některé rybky jsou trochu poježené, na jedné jsem našel krupičku, možná je to všechno důsledek ne uplně super vody co bejvalo, tak to ještě dneska asi nechám a zítra zkusim nasadit nějakou léčbu, asi punktol ultra
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.12.2012 21:02 Muž sedlous [0] Re: romant
Přesně tak, polovina je v pánu, ostatní rybky vypadají aspoň naoko v pohodě, nový jsou špatný...budu ještě pokračovat, díky moc!!!!
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.12.2012 20:38 R Muž romant [27987] Re: sedlous
Ve vodoléčbě bych nepolevoval, jak jsem to pochopil z prezentace, tak jsou na tom špatně ty ryby, který jsi tam dával před nedávnem. Usuzuji na to, že jsi měl lehce rozhoupanou vodu než na jakou byly zvyklý od původního majitele. N látky jsou někdy u parmiček prevít.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.12.2012 19:55 Muž sedlous [0] Re: sedlous
Fotka k příspěvku
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.12.2012 19:54 Muž sedlous [0] Re: sedlous
Fotka k příspěvku a ta nádherná parmička.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.12.2012 19:53 Muž sedlous [0] Re: sedlous
Fotka k příspěvku Ahoj, tak měnil jsem první den(včera) cca 250litrů. dneska dalších 150, a ještě asi vyměním zítra taky tak 150, ale musím přiznat že voda vypadá líp, ale další parmička byla stejně otočená, posílám foto parmy 4pruhé, hned vzápětí parmičku nadhernou, nejvíc jsou špatný 4pruhý, parmy nadherný až na tuhle jsou v pohodě
 
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.12.2012 21:59 Muž sedlous [0] Re: romant
Dík, vypadá to že asi víš o čem mluvíš, zastavím tedy léčbu a zítra hned vyměním vodu, zkusím 200litrů...a uvidím
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   19.12.2012 19:57 R Muž romant [27987] Re: sedlous
Určitě ten způsob léčby otoč a to nejdříve vodoléčbu a teprve když se stav nebude po několika dnech inetenzivních výměn lepšit přistup k vhodné medikaci. Nejhorší je preventivní léčení na domnělém základě, je to kontraproduktivní opatření zadělávající si na pozdější možné problémy až to bude doopravdy třeba. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.12.2012 19:49 Muž sedlous [0] Re: Yirka
no vím že to asi nebylo ideální a mel bych menit víc, voda ze studny je pitná až kojenecká, takže tam ale problem nebude...možná ale fakt se vsechno rozjelo práve tím prostredím na ktery nybyly nový ryby zvyklý, no ale kazdopadne, už začínají panáčkovat i ryby co byly naprosto v cajku...no zkusim 3denné léčbu žábrohlístů, kam mě to trochu navádí a pak vyměním polovinu vody,
každopadne dík za radu
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.12.2012 17:54 Muž Yirka [9126] Re: sedlous
OT - asi se chtějí opálit po celém těle ;-)
Ale vážněji. Pokud postupuješ dle toho co máš v profilu, tipoval bych na příliš odlišná prostředí. Ono měnit ve čtyřistapadesátce 20 litrů za 14 dní je dost zoufale málo. Stejně tak voda z vlastní studny nemusí být tím pravým ořechovým.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.12.2012 13:38 Muž sedlous [0] – parmicky čtyřpruhé
tak jsem dostal od kamaráda parmicky 4pruhy a parmicky zlatý, no a zlaty už jsou v páně a parmičky se začali přetáčet až skoro břichem nahoru, jsou světlé, a mají načervenalé žábry, nevíte někdo čím by to mohlo být???
akva 450l, filtr JBL 1500, UV lampa 4h denně, společenské

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.10.2012 17:03 Žena Lutien [12]
Super. Díky moc za informace a pozdravuj své rybičky:) Nám zrovna přibylo as ipět nových:)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   14.10.2012 15:03 R Muž Silent [5949] Re: Lutien
Aktivní uhlí má smysl jen pro vyfiltrování zbytků léčiv, předávkování huminovými kyselinami nebo při eliminaci možných otrav chemickými látkami které se nějakým způsobem dostanou do akvária. Pro běžnou filtraci je uhlí zbytečné. Nicméně není od věci mít doma nějaké to uhlí v zásobě pro strýčka příhodu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.10.2012 14:57 Žena Lutien [12]
Aha. tak super a díky moc za pomoc a uklidnění:)
Jo ještě jedna otázka - co si myslíš o tom, kupovat do filtru aktivní uhlí.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.10.2012 14:38 R Muž Silent [5949] Re: Lutien
Pokud má filtr dobrý průtok tak bych do něj nesahal. Až budeš nutné čištění (při výrazném snížení průtoku) bych trochu poupravil sestavení hmot a to následovně ve směru proudění vody. Napřed keramické kroužky (EhfiMech) na ně ten modrý bioakvacitový polštář, na to Eheim substrat pro a na něj jako finální vatu. Při této sestavě se nebude muset substrat pro prakticky vůbec čistit a tudíž i po čištění bude filtr biologicky aktivní. Čistit se v tom případě pak musí většinou jen EhfiMech případně ten modrý molitan a po delší době se vymění vata. Substrat pro může zůstat nedotčený. Nevýhoda Tvého filtru je v tom, že nemá vnitřní koše na hmoty pak by to byla brnkačka. Takhle je třeba vysypat celý objem filtru. Jo a na otravu N-látkami to opravdu nevypadá. Pokud z nich máš obavy není problém si pořídit kapkový test na NO2.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.10.2012 14:19 Žena Lutien [12]
Díky za reakci,
máme tam vatu, takovej ten modrej polstar s dirama (fakt nevim jak se tomu nadává),Eheim substrat pro:) a pod tím keramiku EHFI MECH (s největší pravděpodobností).
Od tý doby co jsem byla uporozněna na špatné zacházení s filtrem (na konci jara), jsem ho nečistila - je to tak dobře? Jak mám čistit filtr, když se půlka substrátu čistit nemá? to jako vyklepat do umyvadla, propláchnout keramiku a ostatní sloužky a půlku substrátu a pak to tam zase dát s tou půlkou špinavýho substrátu?
Prosim tě a když jsem ten filtr takto nechala, nemůže to být zase otrava nitro látkama že ne?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.10.2012 12:15 R Muž Silent [5949] Re: Lutien
Se smrtí parmičky ti asi moc neporadím, ale s filtrací bych mohl. Pokud máš ve svém filtru kvalitní biokeramiku která se nerozpadá, například Eheim substrat pro, je naprostý nesmysl měnit jednou za půl roku polovinu náplně za novou. To je jen komerční tah. Tato filtrační hmota vydrží bez nutnosti výměny léta. Má vynikající samočistící schopnost a pokud má dobrou předfiltraci nemusí se ani tak často čistit. A když čistit tak každý cyklus polovinu hmoty propláchnout a polovinu nechat. Co máš vlastně za keramiku v tom svém Eheimu?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.10.2012 11:57 Žena Lutien [12] – Náhlá smrt parmičky
Ahoj akvaristi!
Neporadil by mi někdo, co se stalo s mojí parmičkou mechovou? Měla jsem už jenom jeden pár (dříve byly v hejnu) a sameček otravoval neustále mojí samici. Ta samice byla hooodně tlustá. měla vyboulené bříško směrem dolů. Nevím, asi byla obézní, protože se dost agresivně vždy drala o jídlo. Dneska ráno byl samec neobvykle klidný a byl zalezlý za rostlinami. Hledala jsem proto samici a ležela mrtvá na dně a velmi široce rozevřenou tlamou.
Žádná ryba v akvárku není a dlouho nebyla nemocná, této samice si krom samce jiné ryby nikdy nevšímaly. Vždycky se se samcem honili, ale né nijak moc agresivně, prohnal ji a pad dal chvíli pokoj, takže to asi nebude tím, že ji prostě uhnal.....Nevím, poraďte, prosím.

Jinak je to akvárko 100 l, externí filtr EHEIM 2211010

Na jaře mi umřelo asi pět parmiček, protože jsem příliš často (každých 14 dní) velmi pečlivě čistila filtr a jelikož mi umřely ty nitrifikační bakterie v něm, nejspíš došlo k otravě nitro látkami. Bojím se, aby k tomu nedošlo znovu. Odborník mi poradil vyměnit granule pro usazení bakterií a čistit jednou za půl roku s výměnou poloviny granulí a to dělám, takže by filtr měl být v pořádku.
Jinak poctivě odkaluji a měním část vody.

Díky za jakoukoli radu.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.10.2012 14:55 Žena geminika [39] - Živorodky
Ja riešim niečo podobné s Panciernikom a odporučili mi ESHA2000 a pomaly sa to zlepšuje.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.10.2012 14:00 R Muž romant [27987] Re: jitkaS
Já osobně bych nedělal nic jinýho a dal tomu čas, ale někdo jiný třeba přijde s jinou radou, či doporučením.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.10.2012 13:43 jitkaS Re: romant
Tak přesně to jsem udělala, ale je to už týden a rána se nehojí, ale ani nezhoršuje. Parmička častěji odpočívá a ztrácí své vybarvení. Není ještě nějaká jiná možnost?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.10.2012 12:02 R Muž romant [27987] Re: jitkaS
Častější výměny vody s možným přidáním třeba Acriflavinu(protiplísňový prostředek).
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.10.2012 11:22 jitkaS
Dobrý den, poradí mi někdo jak ošetřit ránu od utržených šupin. Na moje parmičky purpurové dolehlo páření a jeden samec to odnesl vytrženýma šupinama. Rána má velikost čtverce o straně cca 3mm. Děkuji

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.06.2012 22:02 Muž micz [132] Re: Pavel
Z těch fotek to není moc poznat,ale nevypadá to na nemoc ani parazita...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.06.2012 18:33 Pavel – Parmicky čtyřpruhé
Fotka k příspěvku A ještě do třetice
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.06.2012 18:32 Pavel – Parmicky čtyřpruhé
Fotka k příspěvku Další
 
Pro přesnější a rychlejší určení nemoci a její příčiny je vhodné k dotazu přidat fotku.
Doplňující informace o akváriu, např. zda jde o zaběhlou nebo čerstvě založenou nádrž, něco o údržbě (jak často je měněna voda, čištěn filtr) také pomohou.

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [3] ...... 8

Zpět na obsah sekce Nemoci • Zobrazeno 5277x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/14343-parmicky-nemoc?od=101