Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Parmičky - nemoc

 

NápovědaFórum » Nemoci  

Přejít na předchozí stránku 7 Přejít na další stránku   1  
Parmičky - nemoc
Pro přesnější a rychlejší určení nemoci a její příčiny je vhodné k dotazu přidat fotku.
Doplňující informace o akváriu, např. zda jde o zaběhlou nebo čerstvě založenou nádrž, něco o údržbě (jak často je měněna voda, čištěn filtr) také pomohou.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.01.2009 22:55 JanekNbk – Re: tomikb
Vydrž a do týdne se rosplave.JE asi vyjukaná z nového prostředí a nebo jsi zviká na své tělo.příroda v sobě skrývá spoustu nezištěného. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.01.2009 22:46 tomikb – Re: Romiš
Díky za pomoc. Akvárium je založené asi 3 týdny. celkem hodně kytek, druhým dnem jsem pzkoušel PMDD. Teplota asi 25. Napadla mě ale jedna věc, jestli to může mít ssouvislost. Každé 3-4 týdny se má ve filtru měnit uhlíková houba a já jí ještě nevyměnil. Momentálně měním 1/3 vody a nevím, jestli tu houbu nevyhodím ven do zítřka, než koupím novou. Akvárko je 125L, ryb asi 30. Parmiček 8, vlastně už jenom 7. Z těch ostatních se mi nějak nezdá ještě jedna. Tato a ty uhynulá byly malé, nejmenší v tom hejnu. Víc info mě nenapadá. Díky za pomoc.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.01.2009 22:35 Romiš – Re: tomikb
...jedna začala dneska plavat naprosto nekontrolovaně, chvíli ji unáší proud vody, pak se začne točit kolem osy a plave dolů, pak zase leží chvíli na dně, pak plave nahoru a tak pořád dokola...
Tohle jsem měl možnost pozorovat u parmiček čtyřpruhých při silném napadení kožovcem, tedy při otravě jím produkovaných toxinů.
Vím, že krupičku byste nepřehlédl, ale nemůže jít o otravu?
Nemám čas procházet podrobně vaši prezentaci a tady nic o svém akváriu nepíšete, ale podle data založení by se mohlo jednat o otravu NO2!
Zkuste připsat nějaké indicie.
EDIT: Že se (možná zatím) jedná jen o jednu rybku, nic neznamená - vnímavost může být i uvnitř hejna různá.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.01.2009 21:48 tomikb – Re: FoRgY
a můžeš být prosím konkrétnější? nepřijde mi to moc pravděpodobné, ostatní ryby jsou v pohodě a ty ostatní parmičky asi taky, jen si teď všímám i sebemenších podivností.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.01.2009 21:13 Muž FoRgY [42] - Cichlidy – Re: tomikb
No tak to si zanedbal udrzbu akvaria ! Maju pravdebodobne zapal plynoveho mechura, a neviem o tom aby sa to dalo liecit.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.01.2009 20:55 tomikb – parmička čtyřpruhá plave nekontrolovaně
Poradíte mi prosím? Mám 8 parmiček čtyřpruhých a z nich jedna začala dneska plavat naprosto nekontrolovaně, chvíli ji unáší proud vody, pak se začne točit kolem osy a plave dolů, pak zase leží chvíli na dně, pak plave nahoru a tak pořád dokola. vybarvená je, přijde mi že má odchlíplé skráně. Nevíte, kde bych mohl být problém? Nevím, jestli už jsem zbytečně podezíravý, ale přijde mi, že i ostatní parmičky nejsou úplně v pořádku, občas jakoby plavaly šikmo, jakoby měly tendenci se obracet břichem nahoru. jako kdyby je to ve vodě otáčelo :-(
Díky za všechny tipy a rady. Tom.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.10.2008 18:39 Muž Yirka [9126] – Re: kimyy
Hlavně jde asi o to kdy sis pořídila akvárium a co je v něm. Z těch tvých informací nikdo moudrý nebude a tudíž ti neporadí.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.10.2008 13:40 Leon
Prevemtin je celkem na nic ale me se osvecil malachite od dajana pet je to malachitova zelen ale spis je to modry kdyz parmicky dostali plisen tak je toho zbavil za hodinu a funguje to taky jako desinfekce
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.10.2008 13:07 kimyy – parmička čtyřpruhá - nemoc
Dobrý den, před dvěma dny jsem si pořídila dvě parmičky. Včera se ještě obě proháněli v akváriu, ale dneska je jedna stále u hladiny, čumáček má nahoru a jakoby lapala po dechu. Prosím poraďte mi, co se s ní děje....moc děkuju
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.10.2008 13:07 kimyy – parmička čtyřpruhá - nemoc
Dobrý den, před dvěma dny jsem si pořídila dvě parmičky. Včera se ještě obě proháněli v akváriu, ale dneska je jedna stále u hladiny, čumáček má nahoru a jakoby lapala po dechu. Prosím poraďte mi, co se s ní děje....moc děkuju
Vyzkoušejte

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.08.2008 17:27 BeataDostalkova – Léčení preventinem
Preventin, jak už název napovídá, je jako prevence. Jakmile nějaká nemoc už se v akváriu vyskytla, málokdy tento přípravek pomůže... alespoň u mě to tak bylo. :-O
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.08.2008 22:10 Glenr – Re: Kamar
ahoj chtěl jsem se zeptat dvě parmičky se pěkně popraly a jedna ma na sobě ranku a špatně plavě a drží balanc jakoby se převrací a rychle chvěje ploutvema máte někdo podobné zkušenosti? a mám něco aplikovat? coze

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.06.2008 23:25 dvounoha.cici – problém - parmička čtyřpruhá
Zdravím všechny.Mám problém s parmičkama mám je doma 2.měsíc je to asi tři dny mi jedna onemocněla.Rybyčka začala blednout,skřivila se jí tlamička a v koutku tlamičky je jí udělalo jakoby bílé chmíří odlovila jsem ji a zničeho noc mi umřeja jiná parmička dnes jsem koukala že mám nakažebou další ta má podobné chmíří v místech jak je skřele.Bohužel nemůžu najít co to je a jak to léčit zatím se snažím léčit preventanem.Může mi prosím někdo poradit co dělat?Předem děkuji za každou radu.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.04.2008 18:38 Muž Romy [1822] - Cichlidy – Re: Magda
Všechny tyto hodnoty je třeba znát.Existují testy.Doporučuji přečíst základy akvaristiky. ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.04.2008 18:26 miro03 – Re: Magda
cs.wikipedia.org/…
Odporučam prečítat si!
www.sweb.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.04.2008 18:19 Magda
Romy napsal: Jak jsou na tom hodnoty NO2?Jak dlouho je akva založené,s jakým počtem ryb a jakými druhy,filtrace,jak je nádrž zarostlá,atd,atd,atd.To,jaké mají ocásky,je vcelku jedno. :-P
mno ja newim jak to mam vsechno zmerit...co to je no2 vody, a co no3? ryb sem mela ze zacatku 10 a uz mam jenom2! umrel mi dalsi sumecek! a do toho akvarka se vejde asi 30 l vody... :-( :-( :-( :-( :-( :-( :-( :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.04.2008 20:47 Muž dajos [10]
rybky budou nejspíš háklivé na dusičnany..kdyby to bylo kyslíkem tak to dělají všechny ryby..ale nevím jak se to dá řešit počkej na někoho zkušenějšího
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.04.2008 20:45 Muž Romy [1822] - Cichlidy – Re: Magda
Jak jsou na tom hodnoty NO2?Jak dlouho je akva založené,s jakým počtem ryb a jakými druhy,filtrace,jak je nádrž zarostlá,atd,atd,atd.To,jaké mají ocásky,je vcelku jedno. :-P
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.04.2008 20:42 Magda – pomooooooooooc
ahojte! mám stejný problém ale nejspís jine ryby...delaji to vsichni az na sumecky a uz mi z deseti zbyly jenom tri...jedna je cervena s crenym ocasem a druha je bila s cervenym ocasem...treti je sumecek....nevim co to znamena a ta bila je nejspis tehotnna! vypda to ze jim chybi kyslik... :-( :-( :-( :-( :-( :-( :-( :-( :-( :-( :-( :-( :-( :-( :-( :-( :-( :-( :-(

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.03.2008 19:46 Muž chicko [124]
proto je lepší exit kombinovat i s Eshou 2000, ta zabrání (v důsledku oslabení) plísním a rozpadu ploutví ;-)
Vyzkoušejte

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.03.2008 12:35 Muž Přéma [23] - Amerika
No já s nimi teprve začínám,v atlasech jsem se dozvěděl,že je to nenáročná ryby,tak nevím.
Dneska už se tak chová jen jedna,někdy dvě,ostatní dvě jsou zatím v pohodě....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.03.2008 11:07 Muž Tokuschew [22] - Rostliny
No v každom prípade sa jedná o veľmi náročnú rybu. Boli časy keď sme ich nevedeli ani len preniesť na vzdialenosť 50 km, bez toho aby tieto ryby neuhynuli. A a chovatelia, ktorí zvládli jej chov si dávajú obrovský pozor na akékoľvek zmeny kvality vody.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.03.2008 23:00 johnn – Re: Přéma
Tak to vypadá na bičíkovce.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.03.2008 19:13 Prema
Samozrejme zjistoval,NO3 do 10,NO2 na nule.Divne je to,ze to delaji jen 3 ryby z 20.

Prema.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.03.2008 18:09 Muž ghostik [81]
Co je to ze voda je OK. Zjistoval jste kolik ma NO2, NO3 ?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.03.2008 17:33 Muž Přéma [23] - Amerika – Parmička Denisonova-plave u hladiny a lapá po vzduchu
Zdravím všechny,mám pár dní v akváriu čtyři tyto ryby a předevčírem tři z nich začaly plavat u hladiny,vypadá to,jako když rybám chybí kyslík.Ale všechny ostatní ryby jsou normální a v pořádku (skaláry,ancíci,SAE,dania).Voda je OK.Nevíte někdo,co by jim mohlo být?Před vpuštěním do akvária byly měsíc v karanténě...
Předem díky za názory.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.03.2008 14:03 R Muž Silent [5949] – Re: Yirka
S tím nezbývá než souhlasit. ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.03.2008 09:38 Muž Yirka [9126] – Re: kittie
Po léčení exitem není bezpodmínečně nutné měnit vodu. Po léčení však rybky mohou bezpochyby mít horší hladinu imunity a jsou citlivější. Stálo by proto za to změřit základní parametry vody- především dusitany, dusičnany a podle toho se zařídit.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.03.2008 09:32 kittie
léčili jsme exitem a po léčbě jsme vodu vyměnili
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.03.2008 13:53 R Muž Silent [5949] – Re: kittie
Vyměnili jste po léčbě vodu? Může to být nedostatek kyslíku ve vodě. Jde taky o druh použitého léku.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.03.2008 13:36 kittie – nemocné parmičky?
Je to tak dva dny, co jsme ukončili léčbu krupičky v našem akváriu, mezi postižené patřily i dvě parmičky černopruhé i ony jsou již vyléčeny, ale na rozdíl od ostatních ryb se chovají zvláštně jsou stále u hladiny, chovají se plaše :-( , někdy to vypadá, že lapou po vzduchu :-O , můžese se jednat o nějaké oslabení po nemoci? Netuším, co jíneho by to mohlo být, díky za případné rady

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.02.2008 19:43 MESTEK – Re: fantasta
ale je to divné,protože vodu měním dost často za novou,čistou ze studny a máme i filtr pevných částic.Dále je krmím sušenými dafnie,vločkami,mraženými patentkami,nitěnkami a dafnie. AQ funguje asi 3-4 měsíce bez problémů.Žádná chemie, topení 23-25 stupNů,vzduchování, filtr 150L/hodinu atd - veškerá dekorace pečlivě umytá a převažená dlouho ve vodě.Mrzí mě to.Chtěl jsem se zeptat, jestli to tu rybku může bolet nebo nějak jinak trpí?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.02.2008 18:08 R Muž Silent [5949] – Re: MESTEK
Vypadá to tak. Patrně jí přestávají fungovat ledviny a proto ten otok. Tady může pomoci jedině nějaké protibakteriální léčivo. Buď Sera Bactopur nebo něco podobného.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.02.2008 15:03 MESTEK
rybička ztrácí barvu, z červené barvy jí začíná břicho bělat.Je to pořád vodnatost?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.02.2008 07:36 Muž Yirka [9126] – Re: fantasta
Nemám co bych dodal k fantastovu vyjádření, snad jen, že přečteš-li si něco o vodnatelnosti zde na webu či v literatuře, zjistíš, že se jedná o těžko léčitelnou nemoc.

Infekční vodnatelnost - Vyklenutí tělní dutiny naplněné vodnatým exsudátem, zježení šupin lokální nebo po celém těle - pramen S. Frank Akvaristika

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.02.2008 19:23 R Muž Silent [5949] – Re: MESTEK
Ty máš jen dvě? Tohle je ryba která se má chovat v hejnu. To že jsou jen dvě je pro ně stresující a může to být spouštěč onemocnění. Zkus prostě jen míň krmit a uvidíš. Jak ale začnou odstávat šupiny tak musí ze společenské nádrže.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.02.2008 19:18 MESTEK – Re: Yirka
nechtěl bych aby umřela,myslím,že když ji dám do karantény tak umře šokem a její kamarád druh umře taky steskem po ni, byli na sebe dlouho zvyklí.Jak by šla léčit ta vodnatost?Když ji dám do karantenní diety,jak se mám o ni starat, popř. kdy, čím a jak krmit.Je zvyklá na suché dafnie, vločky, mražené patentky a mražené dafnie
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.02.2008 17:53 Muž Yirka [9126] – Re: MESTEK
Jestli se ti opravdu nezdá, tak jsou z mého pohledu jen dvě možnosti. Buď nasadit krátkou dietu a nechat to osudu nebo nasadit do karantény. V obou případech pozorovat a reagovat. Přeji ať to dobře dopadne.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.02.2008 17:16 MESTEK – Re: Yirka
plave pořád s druhem, taky samcem parmy nádherné, kupoval jsem je spolu v akvaristice. na chování neni nic jiného než jako vždycky
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.02.2008 13:19 R Muž Silent [5949] – Re: MESTEK
Nemá problémy s plaváním? Obávám se že to bude vodnatelnost.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.02.2008 13:17 Muž Yirka [9126] – Re: MESTEK
Drží se u hladiny, či plave s ostatnímy?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.02.2008 13:13 MESTEK – Re: Yirka
šupiny má všude v pořádku, stejné jako ten druhý
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.02.2008 13:10 Muž Yirka [9126] – Re: MESTEK
Jak vypadají šupiny. Neodstávají jako hřebínek (hlavně na hřbetě a bříšku)? pokud ano, mohla by to být vodnatelnost.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.02.2008 12:15 MESTEK – nafouklá kulatá parma nádherná
dobrý den, prosím pomozte mi, mám samce parmy a ten je kulatý jako míč.Začíná to za hlavou a kulatost končí u zadní ploutve.Mám 2 samce a druhý vypadá normálně jako každá jiná ryba.Samici v AQ nemám.Je to nemoc nebo těžká obezita?Dosud jsem se s tím nesetkal.mocX děkuju

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.11.2007 13:12 Žena azalka [38]
16.11.2007 11:56:26 fantasta®
Tyhle parmičky se musí chovat alespoň po 5 ks a v minimálně 500 litrech. Nejsou to žádní drobečci dorůstají 30 cm. Není divu že jsou agresivní jsou ve stresu.

Přesně tak - naprosto souhlasím. Tyhle rybky jsou jinak naprosto klidný a mírumilovný. My měli 8 kousků v cca 600 litrech a bez problémů. A moc se mi nechce věřit, že by ji napadal jiný druh.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.11.2007 12:00 Míla
OK,podívám se ještě na tu plíseň oka. Při kupování jsem se právě ptala, jestli jim bude dostatečné takové akvárko.Dík za rady.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.11.2007 11:56 R Muž Silent [5949]
Tyhle parmičky se musí chovat alespoň po 5 ks a v minimálně 500 litrech. Nejsou to žádní drobečci dorůstají 30 cm. Není divu že jsou agresivní jsou ve stresu. rozzureny
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.11.2007 11:52 rolandmynar
Nevím, jestli jsem něco nepřekouk, ale asi bych léčil tu plíseň na oku, neboť jsem koukal na stránky o nemocech a nenašel jsem žádnou, kde se projevuje opad šupin.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.11.2007 11:46 Míla
3 parmičky v 210 litrové nádrži
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.11.2007 11:44 Žena azalka [38]
Mílo, kolik těch parmiček máš a v jak velké nádrži?
Pro přesnější a rychlejší určení nemoci a její příčiny je vhodné k dotazu přidat fotku.
Doplňující informace o akváriu, např. zda jde o zaběhlou nebo čerstvě založenou nádrž, něco o údržbě (jak často je měněna voda, čištěn filtr) také pomohou.

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... ...... [7] 8

Zpět na obsah sekce Nemoci • Zobrazeno 5271x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/14343-parmicky-nemoc?od=301