Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Parmičky - nemoc

NápovědaFórum » Nemoci  

Žádná předchozí stránka 1 Přejít na další stránku   1  
Parmičky - nemoc
Pro přesnější a rychlejší určení nemoci a její příčiny je vhodné k dotazu přidat fotku.
Doplňující informace o akváriu, např. zda jde o zaběhlou nebo čerstvě založenou nádrž, něco o údržbě (jak často je měněna voda, čištěn filtr) také pomohou.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   20.10.2019 20:15 Muž Kawa [147] - TetryRe: lacewings
Děkuji za odpověď. Myslím že je to pro všechny poučné. Je lepší se dvakrát zeptat než udělat zbytečnou chybu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   20.10.2019 20:08 R Muž lacewings [3826] - Živorodky-přírodní formyRe: Kawa
- ne, to rozhodně ne
- vše má svá specifika lečby
- výrobce udává optimallní léčbu celého akvaria (univerzální)
- koupel je zcela odlišná v použití léčebných praktik použití léčiv ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.10.2019 20:00 Muž Kawa [147] - TetryRe: lacewings
Nemá tedy smysl dávkovat podle návodu výrobce? Kdy léčebná kůra trvá nepřetržitě 3 dny?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   20.10.2019 19:53 R Muž lacewings [3826] - Živorodky-přírodní formyRe: Kawa
- léčivo eSHa 2000 působí skoro okamžitě, po cca třech hodinách účinek má sestupnou tendenci ůčinku
- u každého druhu léčiva je tato doba jiná ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.10.2019 19:08 Muž Kawa [147] - TetryRe: lacewings
Bude to stačit na tři hodiny? Zajímá mne to. Mohlo by se do budoucna hodit tohle vědět.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 8   20.10.2019 19:04 R Muž lacewings [3826] - Živorodky-přírodní formyRe: MrMovie
- vezměte sklenici (zavařovačku) , naberte vodu z akvária, dejte tam postiženou rybu, aplikujte léčivo eSHa 2000 - jednu kapku, po třech hodinách rybu pustit zpět,
- sklenici můžete ponechat zavěšenou po dobu lečby v akvariu, ohledně teploty
- je nutné sledovat průběh koupele, případně rybu odlovit před uvedenou dobou koupele
- koupel je nutno opakovat po 24 hod ještě 2x ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.10.2019 18:47 Muž Kawa [147] - TetryRe: MrMovie
Můžeš použít i JBL furanol. Podmínkami Se rozumí stejná teplota a parametry vody. A samozřejmě vzduchovat. Ostatně je to doporučené výrobci u všech léčiv.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.10.2019 17:51 Muž MrMovie [1] Re: lacewings
Nemám možnost ji přesunout jinam, druhou nádrž doma nemám a nedokážu si představit jak podobné podmínky vytvořit v karanténě kde by nebylo nic..?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   20.10.2019 14:05 R Muž lacewings [3826] - Živorodky-přírodní formyRe: MrMovie
- eSHa 2000, léčil bych rybu odděleně za stejných podmínek, jako jsou v akváriu ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.10.2019 13:55 Muž MrMovie [1] – Vyboulené oko
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvku Ahoj,

prosím o radu. Na jedné parmičce jsem si všiml vybouleného oka. Nevím jak dlouhou to může mít, ale minulý týden jsem nic nepozoroval.

Co to může být a co s tím?

Díky za radu.

Starší reakce

Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.10.2019 18:00 R Muž lacewings [3826] - Živorodky-přírodní formy
-eSHa nemá žádné z léčiv na BRP ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.10.2019 17:47 Muž Kawa [147] - TetryRe: bici10
Zkus najít firemní zastoupení a zeptat se. Ale dnes je pátek??? Já jsem eshu konzultoval přímo s Macenaurem. Toť má zkušenost.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.10.2019 17:37 Muž bici10 [10] - ParmičkyRe: Kawa
To nevím právě
Reklama
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.10.2019 17:34 Muž Kawa [147] - TetryRe: bici10
Skvělý přípravek, jen nevím zda je šetrný k rostlinám?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.10.2019 17:28 Žena silviebaris [902] Re: bici10
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.10.2019 17:26 Muž bici10 [10] - Parmičky
Fotka k příspěvku A nemáte někdo zkušenosti s tímto produktem od sery? :-)

Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   11.10.2019 16:50 Muž zervajs [200] - RostlinyRe: Kawa
esha 2000, použití i u rostlin.
www.rostlinna-akvaria.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.10.2019 16:30 Muž Kawa [147] - TetryRe: bici10
Je spousta výrobců. Pozor ne všechny jsou šetrné k rostlinám!!! Za mně značka esha v obchodě poradí, který se hodí na daný problém. Pak acriflavin ale jen do akva bez rostlin.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.10.2019 16:08 Muž bici10 [10] - ParmičkyRe: Kawa
Jo to vše dělám pravidelně, výměnu vody odkaleni dna a když je potřeba filtr vyčistit tak dělám i ten. A mohl by jsi mi doporučit nějaký ten antibakteriální roztok?
Reklama
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.10.2019 15:40 Muž Kawa [147] - TetryRe: bici10
Je velký předpoklad že tam bakterie jsou, když jsou ty ryby spolu. Na ostatních rybách nemusí být zatím nic vidět. Rozpoznat rybí nemoci je mnohdy těžké i pro odborníka. Takže rada zní: pravidelné výměny vody, odkalení akva, a nezapomínat na filtr.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.10.2019 15:29 Muž bici10 [10] - ParmičkyRe: afc1886
Ahoj dekuju za radu a dá se to nějak zjistit jestli je akvarko nějak nakazeny? Aby mi to nechytili i ostatní rybky?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.10.2019 15:15 Muž Kawa [147] - TetryRe: afc1886
Taky bych to řešil stejně. Do akva preventivní dávku antibakteriálního léčiva. POZOR! Šetrného vůči rostlinám.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   11.10.2019 14:57 R Muž afc1886 [6515] Re: bici10
Zkrátil bych jí trápení. Podle mě bakteriální rozpad ploutví.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.10.2019 10:38 Muž bici10 [10] - Parmičky – Parmička mechova
Fotka k příspěvku Ahoj, nevím kam mám dát příspěvek, tak ho dám sem jestli jste se s tím už někdo nesetkal. Mám problém s jednou parmičkou mechovou. Ztratila se jí ocasní a hřbetní ploutev a má výrazně tmavou barvu. Viz foto. Je to jediná parmička co je taková :-( žádná jiná ji neukusuje a všechny ostatní jsou v poradku :-( je mi ji líto a nevím co se jí stalo sad může mi někdo poradit co se jí mohlo stát?

Starší reakce

Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.05.2019 14:07 Muž bici10 [10] - ParmičkyRe: Anthrax
Ale ve smes je tam dohromady 25 Parmiček jen vice druhu :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.05.2019 14:03 R Muž Anthrax [2788] Re: bici10
Je jich málo, tak se nudí a okusují se.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.05.2019 13:59 Muž bici10 [10] - Parmičky
Ahoj mám problém ten že mám 5 Parmiček mechovych a jedná z nich má okousanou hrbetni a ocasni ploutev. A prijde mi ze je vyrazne tmavsi nez ostatni. Nevím co se deje. Nemate někdo s tím zkusenost? Jinak to jsou nejvetsi a nejsilnejsi jedinci z celyho akvárka parmicek :-)
Reklama

Starší reakce

Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.01.2019 16:50 Parmicka - ParmičkyRe: Anthrax
Tak vcera dostali komari larvy nebo neco podobneho. To jim chutnalo. Pry parmicky nitenky nezerou, bylo mi receno. Ale pan von Hornbach (tak se ten samec jmenuje) nic, ani nevylez. Je proste divny. Nemuze mit nejake parazity? Jak se vubec poznaji paraziti?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.01.2019 21:52 R Muž Anthrax [2788] Re: Parmička
Nevím přesně, několik týdnů určitě. Záleží na tom, v jaké je kondici.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.01.2019 21:42 Žena Parmička [0] Re: Anthrax
Mražené byly. Zítra zkusim mražené komáří larvy. Tak ať je to prťous, ale ať žere, jinak dobrovolně umře hlady, blbec jeden. Jak dlouho asi vydrží ryba bez jídla? Nevíte?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   19.01.2019 21:33 R Muž Anthrax [2788] Re: Parmička
A to byly živé nebo mražené nitěnky? Jestli živé a ty je zkrmuješ hned druhý den po přinesení, tak je skoro dobře že to nikdo nežral. Nitěnky je dobré nechat pár dní pročistit a proplachovat než s nima začneš krmit. Pokud mražené, tak ty nestojí většinou za nic. Zkusil bych jiné mražené krmivo (koretra, komáří larvy, artemii). Chvilku může trvat než se ryby na nové krmivo naučí. Jinak bych to viděl jako Wanderer, tahle ryba už to asi nedožene.

Tady něco je něco ke čtení www.akvarijni.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.01.2019 21:24 Parmička Re: Parmička
Tak nitenky byl uplny slapanec vedle. Nikdo to nezral. Tak nevim, no. Asi pan von Hornbach umre hlady. Nebo jestli ma jeste nekdo nejaky tip?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.01.2019 19:23 Parmička Re: Wanderer
V Hornbachu měli nítěnky, tak uvidím, jestli bude žrát. Jestli mu nějak nemohli ublížit ty větší samci, nedávno se tam honili kvůli samici. Tak uvidim, no. Děkuji za rady.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   18.01.2019 17:22 Muž Wanderer [1755] - Skaláry - nejkrásnější ryby.Re: Parmička
Jsou takoví jedinci. Třeba mezi prasaty je ve vrhu obyčejně taky jedno co neroste. Většinou relativně brzo po narození chcípají. Když je začneš vypiplávat a věnovat se jim, tak stejně nerostou. Vsadil bych se, že s rybami to bude podobné.

Když jsem odchovával skaláry, tak tam byli prcci, co prostě nevyrostli, pořádně nežrali, takoví neslaní, nemastní. Jak ostatní povyrostli, ani jsem je nemohl s ostatními nechat. Tak akorát na zkrmení pro větší ryby.

Jednu parmičku bych prostě neřešil. Což ale neznamená, že by ty ryby pestrou stravu neocenily. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.01.2019 13:05 Žena Parmička [0] Re: AsusKD
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvku No, už nežere fakt dobu, tak přece by dobrovolně neumřel hlady, ne. Taky bych řekla, že k tim ostatním rybkám, co se kupovali stejně, tak moc nepovyrostl.

Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   17.01.2019 21:53 Muž AsusKD [42] Re: Parmička
Napr. mrazené koretry, cyklop, artémie.... Moje parmičky černopruhé nepohrdnú ani uhorkou. Naposledy som kupoval tu: nakrmryby.cz , ale mrazene by mala mať každá dobrá akvaristika.
Hoď sem fotku ryby, to nechutenstvo je len môj typ
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.01.2019 21:26 Žena Parmička [0] Re: AsusKD
Děkuji za odpověď. Co byste doporučil, co jim bude zaručeně chutnat, na co by se tak dal utáhnout? A kde to co nejrychleji sehnat?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.01.2019 21:12 Muž AsusKD [42] Re: Parmička
Vyskúšaj pestrejšiu stravu. Tiež neješ každý deň len jedno a to iste ;-)
Reklama
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.01.2019 19:46 Žena Parmička [0] – nežere
Dobrý den, opět jsem tady s dotazem: bude tedy asi debilní. Ale neměl by někdo nápad, proč mi nežere jedna parmička mechová - samec? Okometricky na něm není nic vidět, prostě normální rybka, ale nezapojuje se do hejna, spíš se staní, drží se u dna, moc neplave, čtvrtý den nežere, když krmim, tak připlave, vločku spolkne a vyplivne, spolkne a vyplivne a pak odplave.

Starší reakce

Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.11.2018 22:10 Muž Provpe [8] - RostlinyRe: Parmička
Pokud je to krupicka coz asi je podle fotky tak to nejspis dostanou i ostatni ryby je to parazit a lepi se na ryby prevence je ta sul zvisi to sliz na rybce a parazit se pak hure prichytne a zvisena teplota zabiji parazita, asi byc nejdriv volil tuto cestu nez chemii ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.11.2018 21:09 Parmička - RostlinyRe: Provpe
Aha. No, já nemám karanténu, pokud bych jí tedy nestrčila do 3l zavařovací sklenice nebo do kýble. Ale nevím, jak dlouho by to tam rybky vydržely. Hlavně to mají asi všechny parmičky, i když dnes jsem na ně koukala a na některých to zase nevidim.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.11.2018 20:42 Muž Provpe [8] - RostlinyRe: Parmicka
Ale nemam dobre zkusenosti s lecenim v akvariu lepsi lecit v karantene jinak je to nekonecny kolobeh lecivo ti zabije nitrifikacni bakterie a potom budes mit ve vode moc amoniaku a zacnou se rybkam trepit ploutve a budou nachylne na dalsi nemoci ale je to o zvazeni ja uz bych v akva nelecil.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.11.2018 20:03 Parmicka - RostlinyRe: Provpe
Sul bez jodu, to se v dnesni dobe da taky sehnat. V odkazu, ktery prilozil afc1886, je moznost pouzit i Esha exit.Zitra zajdu do Hornbachu, snad to tam budou mit. Musi holky vydrzet do zitra. Ted se s tim stejnak neda nic delat. Velice dekuji za rady.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.11.2018 19:25 Muž Provpe [8] - RostlinyRe: Parmička
No to by mohlo byt z tech novich zavleceni nemoci ze zverimexu je asi nejcastejsi chce to hned resit nez se ti rozlezou nejlepsi je zvysit teplotu a pridat cistou sul bez belidel a jodu nekdo zvysuje teplotu az na 28-32 stupnu ale prijde me to az dost vysoke
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.11.2018 19:09 Parmička - RostlinyRe: Provpe
Ne, nic, krom nových dvou rybek o víkendu. O víkendu jsem si taky všimla první tečky na jedné obyvatelce, ale ta tam byla už od října.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.11.2018 18:57 Muž Provpe [8] - RostlinyRe: Parmička
Nedaval jsi neco do akva?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.11.2018 18:00 Parmička - RostlinyRe: afc1886
Velice děkuji za odpověď. Mohla bych se ještě zeptat, co je špatně, že rybky onemocněly? Aby se mi to neopakovalo? Mam častěji měnit vodu? Měním jí 1xtýdně 1/3 vody i s odkalením.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.11.2018 17:46 Muž Provpe [8] - RostlinyRe: Parmička
Ano bude to krupička..
Reklama
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.11.2018 14:52 R Muž afc1886 [6515] Re: Parmička
Řekl bych, že to je krupička, ale koukám na telefonu, tak to špatně vidím. rybicky.net/nemoc/ichtyophthirius-multifiliis
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.11.2018 13:53 Žena Parmička [0] – bílé tečky na ocasní ploutvy
Fotka k příspěvku Dobrý den,
mohla bych poprosit o radu? O víkendu jsem na jedné samici zahlédla na ocasní ploutvy bílou tečku a včera jsem si toho všimla na 5 z 6 parmičkách, že mají na ocasní ploutvy jednu, dvě, tří bílé tečky (krom p.černopruhé). Myslíte, že je to plíseň? Co s tím? Děkuji za odpověď.

Pro přesnější a rychlejší určení nemoci a její příčiny je vhodné k dotazu přidat fotku.
Doplňující informace o akváriu, např. zda jde o zaběhlou nebo čerstvě založenou nádrž, něco o údržbě (jak často je měněna voda, čištěn filtr) také pomohou.
Žádná předchozí stránka
Přejít na další

[1] ...... 7 8

Zpět na obsah sekce Nemoci Přidat příspěvek • Zobrazeno 4717x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - http://rybicky.net/forum/14343-parmicky-nemoc