Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Parmičky - nemoc

 

NápovědaFórum » Nemoci  

Žádná předchozí stránka 1 Přejít na další stránku   1  
Parmičky - nemoc
Pro přesnější a rychlejší určení nemoci a její příčiny je vhodné k dotazu přidat fotku.
Doplňující informace o akváriu, např. zda jde o zaběhlou nebo čerstvě založenou nádrž, něco o údržbě (jak často je měněna voda, čištěn filtr) také pomohou.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   17.04.2024 19:25 Muž Freedlo [222] Re: Akvarista
Zdravim.
Vase akvarium je bohuzel casovana bomba. Je to rybi polivka a ryby nemaji dustojne podminky k zivotu.(mala nadrz, zadne rostliny … ). Bohuzel si myslim, ze prijde vice problemu a rybky zacnou velice rychle odchazet …:-| no

Doporucuji poradne nastudovat zaklady akvaristiky - existuje mnoho clanku o tom, jak zalozit akvarium a jakou osadku zvolit dle velikosti nadrze - a udat rybky dokud je cas ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   17.04.2024 18:35 R Muž Anthrax [4762] Re: Akvarista
Ahoj, za mě odlovit a utratit. Ty naježené šupiny nevěstí nic dobrého. Kvalita vody asi nebude nejlepší při té osádce. A z toho se odvíjí pak už problémy i nemoci. Ale těžko říct prezentace je 2 měsíce stará...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.04.2024 18:00 Muž Akvarista [2] – Nafouklá mechovka
Fotka k příspěvku HD Dobrý den mám starost o jednu ze svých mechovek protože se od dnešního oběda začíná nafukovat k prasknutí. Prosím poraďte mi co s tím mám dělat.
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.11.2021 20:03 Barbora – Změna barvy
Zdravím, mám v akva mimo jiné 6ks parmiček čtyřpruhých mechových, už je mám cca 7-8 měsíců. Před dvěma týdny mi začli měnit barvu z krásné zelené na černou. Ty menší jsou už celé černé a včera se začala měnit barva i větším kusům. Ostatní rybky jsou v pořádku, žádné zvláštní chování jsem nezaznamenala.
Pouze jedna parmička má otevřené žábry na jedné straně, ale to nevím, jestli nějak souvisí se změnou barvy. Nevíte, co mohlo změnu barvy způsobit? A stejně tak netuším, co znamenají ty žábry.. Díky :)

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.10.2021 21:16 MartinPilsen – Nafouklá parmička
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvku Dobrý den, jsem začátečník. Dnes jsem našel že jedna Puntius Titteya má nafouklé břicho. Nádrž jsem zakládal cca před 2 měsíci. Na začátku jsem měl problém s NO2, dal jsem moc brzy (po 14dnech) rybičky (umřela jedna betta a dvě drobnoústky trpasličí + nějaké krevetky) od té doby se zdá být vše v pořádku až teď jsem zjistil to nafouklé bříško. Mám podezření na infekční vodnatelnost, nevím jestli správně a hlavně nevím důvod proč. Každý víkend měním 1/3 vody s odkalením dna (přez noc odstátou vodu) + Biofiltr + hnojivo. Mám založenou prezentaci (narychlo). Co teď dělat? Prosím o radu.
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.05.2021 22:24 Muž vlka [3444] Re: nasta1407
Máš v AQ dost problémové dno a aby ti někdo poradil, potřeboval by víc info o tvém AQ. Založ si podrobnou prezentaci, ať je podle čeho radit...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.05.2021 21:39 nasta1407 – Oči
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvku Dobrý den , jsem tu nová a úplně nevím kam přesně psát , ale potřebuji radu co by mohlo být naší rybce ? Má nějaké divné oko , takové trochu bílé.Prikladaám foto .
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.03.2020 20:26 Muž petromi [1] – bílé zbarvení prsních ploutví
Fotka k příspěvku Ahoj,
dneska jsem si všiml, že jedna moje parmička mechová má prsní ploutve podivně šedivě zabarvené, alespoň to vypadá jako zbarvení... přikládám fotku, ale jsou pořád v pohybu, tak je to náročný... je to tak s nejčervenějším zbarvením ploutví...
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.03.2020 07:18 R Muž ctibum [6907] Re: lagantcz
Chtělo by to jednak fotku ryb a druhak prezentaci nádrže. Jinak to bude jen obecné hádání...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.03.2020 13:56 lagantcz – Parmička Mechová
Zdraví, mám čtyři parmičky mechové a všechny mají nafouklé břicho už tak asi půl roku, ze začátku jsem si říkal že budou rodit ale po nejaké době mi to přišlo divné, kdyby někdo věděl co s tím byl bych moc rád za všechny rady, děkuji.
Vyzkoušejte

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.12.2019 06:29 R Muž lacewings [5578] - Živorodky-přírodní formy, cichlidyRe: Bettvar
- nemoc to neni, jde o stresové zbarvení podle toho co píšete, zároveň ve vztahu k prezentovanému akvariu
- musíte akvárium osadit rostlinstvem a vytvořit rybám rozčleněné prostory, navzájem se oddělujici, které poskytnou rybám úkryt a klidovou zónu
- zbytek už napsal kolega v příspěvku níže ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.12.2019 21:00 Muž Libor [527] Re: Bettvar
Díval jsem se na tvou prezentaci a více-méně se potvrdily moje odhady. Je třeba velmi přitlačit na rostlinách - ty ryby se před ruchem kolem akvária, o kterém se zmiňuješ, nemají kde schovat. Nepíšeš o tom, za jak dlouho po založení bylo akvárko zarybněné, a tak může být problém i s dusitany nebo dusičnany. Doporučoval bych urychleně doplnit rychle rostoucí rostliny - třeba plovoučky, které nádrž i zastíní. Do budoucna bych uvažoval i o výměně dna, nebo alespoň jeho překrytí něčím tmavším.
A ten hrotočelec - to je na takové akvárko dost úlet.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.12.2019 21:09 MaLeNi Re: Libor
Dakujem za odpoved. Popracujem na prezentacii akva. Manzelka si tiez vsimla stratu farby. Udajne sa to deje len ked deti pridu zo skolky alebo cez vykend ked su doma. Mam troch chlapcov tak rybky to mozu mat zo stresu ked chlapci doma vyvadzaju.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   28.12.2019 16:26 Muž Libor [527] Re: Bettvar
Nemáš založenou prezentaci, takže se těžko radí. Z fotky bych tipoval na špatné podmínky v akváriu - málo rostlin a ještě ve špatném stavu (a u té uprostřed si nejsem jistý, jestli je akvarijní), nevhodné dno, přesvětlená nádrž bez možnosti úkrytu - to všechno může vyústit nejdříve ve ztrátu pigmentace a později v daleko vážnější důsledky.
Když založíš prezentaci s celkovou fotkou nádrže a pravdivými údaji, bude se radit lépe.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.12.2019 16:02 MaLeNi
Fotka k příspěvku Ahojte. Poslednou dobou som si vsimol stratu pigmentu ryb ale len pri parmickach. Postupne jedena za druhou. Neviete o aky problem by mohlo ist?
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.10.2019 20:15 Muž Kawasaki [2840] - AmerikaRe: lacewings
Děkuji za odpověď. Myslím že je to pro všechny poučné. Je lepší se dvakrát zeptat než udělat zbytečnou chybu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   20.10.2019 20:08 R Muž lacewings [5578] - Živorodky-přírodní formy, cichlidyRe: Kawa
- ne, to rozhodně ne
- vše má svá specifika lečby
- výrobce udává optimallní léčbu celého akvaria (univerzální)
- koupel je zcela odlišná v použití léčebných praktik použití léčiv ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.10.2019 20:00 Muž Kawasaki [2840] - AmerikaRe: lacewings
Nemá tedy smysl dávkovat podle návodu výrobce? Kdy léčebná kůra trvá nepřetržitě 3 dny?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   20.10.2019 19:53 R Muž lacewings [5578] - Živorodky-přírodní formy, cichlidyRe: Kawa
- léčivo eSHa 2000 působí skoro okamžitě, po cca třech hodinách účinek má sestupnou tendenci ůčinku
- u každého druhu léčiva je tato doba jiná ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.10.2019 19:08 Muž Kawasaki [2840] - AmerikaRe: lacewings
Bude to stačit na tři hodiny? Zajímá mne to. Mohlo by se do budoucna hodit tohle vědět.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 8   20.10.2019 19:04 R Muž lacewings [5578] - Živorodky-přírodní formy, cichlidyRe: MrMovie
- vezměte sklenici (zavařovačku) , naberte vodu z akvária, dejte tam postiženou rybu, aplikujte léčivo eSHa 2000 - jednu kapku, po třech hodinách rybu pustit zpět,
- sklenici můžete ponechat zavěšenou po dobu lečby v akvariu, ohledně teploty
- je nutné sledovat průběh koupele, případně rybu odlovit před uvedenou dobou koupele
- koupel je nutno opakovat po 24 hod ještě 2x ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.10.2019 18:47 Muž Kawasaki [2840] - AmerikaRe: MrMovie
Můžeš použít i JBL furanol. Podmínkami Se rozumí stejná teplota a parametry vody. A samozřejmě vzduchovat. Ostatně je to doporučené výrobci u všech léčiv.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.10.2019 17:51 MrMovie Re: lacewings
Nemám možnost ji přesunout jinam, druhou nádrž doma nemám a nedokážu si představit jak podobné podmínky vytvořit v karanténě kde by nebylo nic..?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   20.10.2019 14:05 R Muž lacewings [5578] - Živorodky-přírodní formy, cichlidyRe: MrMovie
- eSHa 2000, léčil bych rybu odděleně za stejných podmínek, jako jsou v akváriu ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.10.2019 13:55 MrMovie – Vyboulené oko
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvku Ahoj,

prosím o radu. Na jedné parmičce jsem si všiml vybouleného oka. Nevím jak dlouhou to může mít, ale minulý týden jsem nic nepozoroval.

Co to může být a co s tím?

Díky za radu.
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.10.2019 18:00 R Muž lacewings [5578] - Živorodky-přírodní formy, cichlidyRe:
-eSHa nemá žádné z léčiv na BRP ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.10.2019 17:47 Muž Kawasaki [2840] - AmerikaRe: bici10
Zkus najít firemní zastoupení a zeptat se. Ale dnes je pátek??? Já jsem eshu konzultoval přímo s Macenaurem. Toť má zkušenost.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.10.2019 17:37 Muž bici10 [24] - TetryRe: Kawa
To nevím právě
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.10.2019 17:34 Muž Kawasaki [2840] - AmerikaRe: bici10
Skvělý přípravek, jen nevím zda je šetrný k rostlinám?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.10.2019 17:28 Silviebaris Re: bici10
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.10.2019 17:26 Muž bici10 [24] - TetryRe:
A nemáte někdo zkušenosti s tímto produktem od sery: Sera Baktopur? :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   11.10.2019 16:50 Muž zervajs [334] - RostlinyRe: Kawa
esha 2000, použití i u rostlin.
www.rostlinna-akvaria.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.10.2019 16:30 Muž Kawasaki [2840] - AmerikaRe: bici10
Je spousta výrobců. Pozor ne všechny jsou šetrné k rostlinám!!! Za mně značka esha v obchodě poradí, který se hodí na daný problém. Pak acriflavin ale jen do akva bez rostlin.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.10.2019 16:08 Muž bici10 [24] - TetryRe: Kawa
Jo to vše dělám pravidelně, výměnu vody odkaleni dna a když je potřeba filtr vyčistit tak dělám i ten. A mohl by jsi mi doporučit nějaký ten antibakteriální roztok?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.10.2019 15:40 Muž Kawasaki [2840] - AmerikaRe: bici10
Je velký předpoklad že tam bakterie jsou, když jsou ty ryby spolu. Na ostatních rybách nemusí být zatím nic vidět. Rozpoznat rybí nemoci je mnohdy těžké i pro odborníka. Takže rada zní: pravidelné výměny vody, odkalení akva, a nezapomínat na filtr.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.10.2019 15:29 Muž bici10 [24] - TetryRe: afc1886
Ahoj dekuju za radu a dá se to nějak zjistit jestli je akvarko nějak nakazeny? Aby mi to nechytili i ostatní rybky?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.10.2019 15:15 Muž Kawasaki [2840] - AmerikaRe: afc1886
Taky bych to řešil stejně. Do akva preventivní dávku antibakteriálního léčiva. POZOR! Šetrného vůči rostlinám.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   11.10.2019 14:57 R Muž afc1886 [14681] Re: bici10
Zkrátil bych jí trápení. Podle mě bakteriální rozpad ploutví.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.10.2019 10:38 Muž bici10 [24] - Tetry – Parmička mechova
Fotka k příspěvku Ahoj, nevím kam mám dát příspěvek, tak ho dám sem jestli jste se s tím už někdo nesetkal. Mám problém s jednou parmičkou mechovou. Ztratila se jí ocasní a hřbetní ploutev a má výrazně tmavou barvu. Viz foto. Je to jediná parmička co je taková :-( žádná jiná ji neukusuje a všechny ostatní jsou v poradku :-( je mi ji líto a nevím co se jí stalo sad může mi někdo poradit co se jí mohlo stát?
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.05.2019 14:07 Muž bici10 [24] - TetryRe: Anthrax
Ale ve smes je tam dohromady 25 Parmiček jen vice druhu :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.05.2019 14:03 R Muž Anthrax [4762] Re: bici10
Je jich málo, tak se nudí a okusují se.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.05.2019 13:59 Muž bici10 [24] - Tetry
Ahoj mám problém ten že mám 5 Parmiček mechovych a jedná z nich má okousanou hrbetni a ocasni ploutev. A prijde mi ze je vyrazne tmavsi nez ostatni. Nevím co se deje. Nemate někdo s tím zkusenost? Jinak to jsou nejvetsi a nejsilnejsi jedinci z celyho akvárka parmicek :-)

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.01.2019 16:50 Parmicka Re: Anthrax
Tak vcera dostali komari larvy nebo neco podobneho. To jim chutnalo. Pry parmicky nitenky nezerou, bylo mi receno. Ale pan von Hornbach (tak se ten samec jmenuje) nic, ani nevylez. Je proste divny. Nemuze mit nejake parazity? Jak se vubec poznaji paraziti?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.01.2019 21:52 R Muž Anthrax [4762] Re: Parmička
Nevím přesně, několik týdnů určitě. Záleží na tom, v jaké je kondici.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.01.2019 21:42 Žena Parmička [0] Re: Anthrax
Mražené byly. Zítra zkusim mražené komáří larvy. Tak ať je to prťous, ale ať žere, jinak dobrovolně umře hlady, blbec jeden. Jak dlouho asi vydrží ryba bez jídla? Nevíte?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   19.01.2019 21:33 R Muž Anthrax [4762] Re: Parmička
A to byly živé nebo mražené nitěnky? Jestli živé a ty je zkrmuješ hned druhý den po přinesení, tak je skoro dobře že to nikdo nežral. Nitěnky je dobré nechat pár dní pročistit a proplachovat než s nima začneš krmit. Pokud mražené, tak ty nestojí většinou za nic. Zkusil bych jiné mražené krmivo (koretra, komáří larvy, artemii). Chvilku může trvat než se ryby na nové krmivo naučí. Jinak bych to viděl jako Wanderer, tahle ryba už to asi nedožene.

Tady něco je něco ke čtení www.akvarijni.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.01.2019 21:24 Parmička Re: Parmička
Tak nitenky byl uplny slapanec vedle. Nikdo to nezral. Tak nevim, no. Asi pan von Hornbach umre hlady. Nebo jestli ma jeste nekdo nejaky tip?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.01.2019 19:23 Parmička Re: Wanderer
V Hornbachu měli nítěnky, tak uvidím, jestli bude žrát. Jestli mu nějak nemohli ublížit ty větší samci, nedávno se tam honili kvůli samici. Tak uvidim, no. Děkuji za rady.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   18.01.2019 17:22 Muž Wanderer [2102] - Skaláry - nejkrásnější ryby.Re: Parmička
Jsou takoví jedinci. Třeba mezi prasaty je ve vrhu obyčejně taky jedno co neroste. Většinou relativně brzo po narození chcípají. Když je začneš vypiplávat a věnovat se jim, tak stejně nerostou. Vsadil bych se, že s rybami to bude podobné.

Když jsem odchovával skaláry, tak tam byli prcci, co prostě nevyrostli, pořádně nežrali, takoví neslaní, nemastní. Jak ostatní povyrostli, ani jsem je nemohl s ostatními nechat. Tak akorát na zkrmení pro větší ryby.

Jednu parmičku bych prostě neřešil. Což ale neznamená, že by ty ryby pestrou stravu neocenily. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.01.2019 13:05 Žena Parmička [0] Re: AsusKD
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvku No, už nežere fakt dobu, tak přece by dobrovolně neumřel hlady, ne. Taky bych řekla, že k tim ostatním rybkám, co se kupovali stejně, tak moc nepovyrostl.
 
Pro přesnější a rychlejší určení nemoci a její příčiny je vhodné k dotazu přidat fotku.
Doplňující informace o akváriu, např. zda jde o zaběhlou nebo čerstvě založenou nádrž, něco o údržbě (jak často je měněna voda, čištěn filtr) také pomohou.

+ Přidat reakci


Žádná předchozí stránka
Přejít na další

[1] ...... 8

Zpět na obsah sekce Nemoci • Zobrazeno 5271x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/14343-parmicky-nemoc