Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Dusičnany a dusitany

 

NápovědaFórum » Voda, přípravky na úpravu a testy » Hodnoty vody 

Přejít na předchozí stránku 13 Žádná další stránka   1  
Dusičnany a dusitany
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.01.2008 22:12 Muž Johan [4945] - RostlinyRe: Sid
dostatečně rychle? to se při zakládání akvária musí někam spěchat?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   04.01.2008 22:11 Sid Re: Usine
To sice ano, (fungující rostliny spotřebovávají NH4/NH3, vznikající rozkladem organické hmoty a čím méně NH4/NH3, tím méně NO2 a NO3), ale v nově založené nádrži to vidím jako docela nereálné. Jak už jsem uvedl - rostliny by musely "fungovat" a další otázkou je, kolik by jich muselo být, aby dokázaly dostatečně rychle a účinně snížit koncentraci NO2...
Prosperující zajetá nepřerybněná rostlinná akvária to samozřejmě dokážou. :-)
Edit: perou se o amoniak; neřekl bych, že o NO2... :-O Nebo?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.01.2008 22:02 Usine Re: filipsi
Z toho článku jsem pochopil, že se vlastně rostliny z bakteriemi perou o dusitany a na dusičnany kašlou. :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.01.2008 21:55 Muž filipsi [1295] Re: Usine
Velice hezky clanek, na nove akva se vzdy tesim a ctu (neco pravda proletavam, zvlast ryby. ktere me tolik nezajimaji). Tak jsem to precetl podrobne znova, a fakt nevim. Rikal jsem neco spatne, nebo mi neco uniklo? Nebo to bylo jen upozorneni na mozne prohloubeni znalosti? Jestli mi neco unika, posli mi pripadne osobni vzkaz, at nesirim bludy a opravim, jestli upozorneni, dekuji, vitam a vzdy jsem rad.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.01.2008 21:26 Usine Re: filipsi
Nevím jestli jsi to znáš, ale doporučuji ti přečíst článek z časopisu akva sk č.4 téma dusík v akváriu. :-) :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.01.2008 21:04 Žena Naďa [33] Re: maxipes
Mám akvárko 112 l, stejně staré, ale víc osázené a včera jsem měla NO2 pod 0,01. Když jsem začala měřit, tak 0,2 a dnes skoro 0. Vše je v deníku u nádrže.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.01.2008 20:55 Muž chicko [124] Re: Štěpán
Ano to mne nemusíš vysvětlovat :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.01.2008 20:44 Štěpán Re: chicko
Čiko, nezabíhá se jen filtr, ale celé akvárium!
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   04.01.2008 20:41 Anonym Re: maxipes
Jsi chvilku po zalozeni akvaria, je hole, par kvetinek, musis pockat mesic, a hlavne zasazet co nejvice rychle rostoucich rostlin, obcas naprazdno nakrmit i kdyz nemas rybicky, mit vhodny filtr a za mesic by jsi mel mit do 0,1 NO2 a za dalsi mesic 0
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.01.2008 20:41 Muž chicko [124] Re: maxipes
No pokud máš nové akvárium, tak záleží na zabíhání filtrace, ale to už se tady nejmíň 100x rozebíralo :-)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   04.01.2008 20:34 Muž filipsi [1295] Re: maxipes
Dusitany se pridanim kytek samy o sobe prilis nesnizi, k tomu je potreba dostatecne osidleni bakteriemi premenujicimi je na dusicnany, tj. cas. Pomuze tomu spravne zalozeni, vyhovujici filtrace.
Co znamena tvoje mirne zvyseni?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.01.2008 20:26 Muž Johan [4945] - RostlinyRe: maxipes
jj. sníží. dobrej filtr a spoustu kytek a vše je většinou bezproblémů.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.01.2008 20:24 maxipes – mírné zvíšení dusitanů
nevíte jak snížit dusitany myslím že až přidám kytky že se to sníží

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Žádná další stránka

1 ...... 12 ...... [13]

Zpět na obsah sekce Voda, přípravky na úpravu a testy • Zobrazeno 17094x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/14209-dusicnany-a-dusitany?od=601