Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Rozstřikovací rampa

 

NápovědaFórum » Technika » Filtry 

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 18 Přejít na další stránku   1  
Rozstřikovací rampa
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.12.2011 16:17 Muž davidek75 [163] - ŽivorodkyRe: HaDaS
vyrábí se různé druhy el. trubek , nerozbitne , nehořlavé a obyčejné , ty jsou z PVC a dají se velmi dobře lepit lepidlem na novodur , prodávají kolínka ale jsou dost velká , mají velký poloměr , já to vyřešil tak že jsem trubky nařezal na 45 stupnů a slepil " na tupo " k sobě a drží to jak divý
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.12.2011 16:11 HaDaS Re: Losky
Z husího krku z levného odkalovače jsem měl rampu taktéž. Bohužel se v ní drželo všechno možné, hold vroubky. Toto nedoporučuji. Lepším řešením a i levnějším, je elektrikářská trubka, i kolínka k tomu jsou. Levné, dobře se s tím pracuje, nezanáší se. X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.12.2011 16:08 Muž matlala [798] - RostlinyRe: Kamilstrom
jo, to ani nevím, já ji pořizoval kvůli snadné údržbě, na to je fakticky šikovná a je hezky bytelná a robustní, kdo nemá kartáč, ocení široké trubky a kdo má tak i špunty na hadice, není třeba demontovat, stačí je protáhnout
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.12.2011 15:18 Muž Kamilstrom [539] - RostlinyRe: matlala
Jsou i drazsi rampy nez ta od Eheimu. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.12.2011 14:38 Muž matlala [798] - RostlinyRe: Losky
jo ale cena. Eheim má dobré rampy. je to instalační set, ale cena
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.12.2011 13:08 Muž sollik [257] - CichlidyRe: Losky
Nebo převrtat stávající dírky na větší průměr ...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.12.2011 12:47 Muž Vstrom [82] - Malawi
Tak tu rampu udělám z té levné odkalovací sady. Použiju jak tu plastovou trubici, tak i ten husí krk a doufám, že to bude fungovat. Pak to případně budu řešit třeba lepším filtrem, aby mi to nezabíralo tolik místa z akvárka
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.12.2011 11:44 Muž Vstrom [82] - MalawiRe: Haimdol
Tak jestli rotorem je vrtulka, tak ta zrovna levná není, 600 Kč. Asi to nechám být a zůstanu u tohodle co mám. Případně pak koupím nový JBL e701 a budu mít jistotu. Když jsem viděl, co stojí náhradní díly, tak je to docela ranec. Byl bych pak nerad, aby mě vyšel na stejné peníze jako nový JBL.
Ale zatím se budu snažit vyřešit tu rampu. Vyrábí se něco univerzálního?.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.12.2011 11:37 R Muž Silent [5949] Re: Losky
Filtry Eheim ecco 2235 jsou také tiché. Samozřejmě netuším v jakém stavu může být filtr z druhé ruky, ale jediné co může způsobovat hluk je poškozený rotor a ten není problém vyměnit.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.12.2011 11:33 Muž Vstrom [82] - MalawiRe: Haimdol
Já mám doma nezapojený Eheim Prof 3 600 a ten si nechávám na příští rok se zapojením do většího akvárka. Tak nevím, jak jsou či nejsou hlučné. Ale našel jsem na inzerátu za 700Kč jetý Eheim 2235 a to bych byl ochoten investovat, tak ale zase nevím, jak jsou právě hlučné. Tady by byl pod psacím stojem v rohu na koberci.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.12.2011 11:30 R Muž Silent [5949] Re: Losky
Vnitřní filtry nadělají kolikrát větší kravál než kvalitní vnější. Já mám svůj Eheim pod akvárkem a taky není ve skříňce. Šplouchání výtoku je hlasitější než jemný šum při chodu filtru.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.12.2011 11:26 Muž Vstrom [82] - Malawi
Nebo přemýšlím nad tím, že bych koupil vnější filtr, ale zas se bojím hlučnosti. Filtr by byl v místnosti pod stolem, ne v žádné skříňce. Teď o čerpací hlavě nevím, že tam vůbec je v provozu
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.12.2011 11:24 Muž Vstrom [82] - Malawi
Já mám jen obavy, aby to pak nějak ten proud (vír) neubližoval rybám a krevetám. Přidal jsem na 2/3 výkon, trošku nasměroval svou pidi rampu a tak nějak ryby cestují po celém akva. Takže asi udělám delší rampu, tak 40cm a uvidím. Určitě se to krásně rozprostře. Teď tam vodu ženu asi 5 dirkama. Když jich bude třeba 10-15, mělo by to být lepší. Jen mě štve, jak to tam zas budu pytlikovat. Budu muset někde shánět nějaká kolínka, protože u té čerpací hlavy to nejde hned zahnout nahoru:(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.12.2011 10:48 Muž kortezhugo [983] Re: sollik
ono to ide "kadeako" :)
ja mam napr. valisnerie v 2L flaske na okne uz asi 2 roky -bez filtra,osvetlenia,ohrevu...-raz za tyzden vymenim vodu a o nic viac sa nestaram
popritom su vo vybornej forme...len rastu pomaly
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.12.2011 10:38 Muž afinko [27] Re: kortezhugo
Jedine externe cerpadlo s rozumnym prietokom a spotrebou co som nasiel je toto:
www.zoohit.cz/…
Ale ta cena :-O
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.12.2011 10:26 Muž sollik [257] - CichlidyRe: Losky
Podle mě se ten pohyb vody dost přeceňuje. Na stránkách rostlinna-akvaria.cz je o tom celý článek a já z něj mám pocit, že dokud kytky "nevlajó" v proudu tak není dostatečný pohyb a rostlinám se nemůže dařit. Pak tedy netuším, jak to, že u mě se kytkám daří možná až moc. Do včerejška jsem měl vnitřní filtr domácí výroby osazený hlavou Unistar POW-1, který by měl mít 500l/h, ale realita byla taková, že se pohybovaly pouze rostliny v blízkosti výstupu. Jinak voda stála, kal zvířený pancéřníčky se vznesl a zase pomalu klesl na dno, rozdíl teplot mezi dnem a hladinou byl 2 stupně (24-26). A přece to šlo.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.12.2011 10:26 Muž kortezhugo [983] Re: afinko
aj ked voda pretekajuca rotorom nieco uchladi...nedoporuca sa to...tiez "tesnost" -teda ci to nepotecie?
to radsej popozeraj vonkajsie cerpadla...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.12.2011 10:21 Muž kortezhugo [983] Re: Losky
ak to mas len takto? -tak to treba skrtit
-ale staci ti na to rurka,hadica... -navrtat dierky -a moze to frcat krasne bez problemov naplno
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   05.12.2011 10:19 Muž afinko [27] Re: Losky
Na tuto temu rychleho/pomaleho prudenia vody tu uz bolo vela debat. Tento clanok je celkom fajn:
www.rostlinna-akvaria.cz/…
Mne (kytkam) celkom pomohlo ked som vodu v akvariu "poriadne" rozprudil.

Mozem AT-200 vybrat von z akvaria a napojit ho na hadice?
"Neuvari sa?"
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.12.2011 10:13 R Muž romant [27987] Re: Losky
Ten průtok bych nesnižoval a nechal to na plnej výkon. Důležitý je aby ta vytékající voda ať už z rampy, nebo přímo z filtru lehce čeřila hladinu, čímž to akvárium budeš zároveň okysličovat.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.12.2011 10:02 Muž Vstrom [82] - MalawiRe: romant
Já to ani zarostlé nemám, ale mám hlavu AT-200, která má myslím 400L/hod, ale je seškrcená tak na 1/3 a voda jde to "rádoby" rozstřikovací rampy. Tu ale předělám. Byla to jen hadice a rád bych to dal po celém akvárku, takže chci koupit hadici černou plastovou a nějak to nacpat na tento filtr. Kytky se mi v akvárku ani nehnou, tak to asi není dobře, co? Jinak od té doby, co jsem snížil průtok a dal rampu, tak rybky moc neplavou. Spíš se drží u dna. mám neonky a razborky. Většinou jsou v jednou rohu a občas si někam vyplavou, ale moc se mi to nezdá:(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   05.12.2011 09:51 R Muž romant [27987] Re: Losky
Ono to s tím přečerpáním nádrže záleží na tom jak je to akvárko hustě osázený rostlinama. Čím více kytek, tím to chce více přečerpávat, protože se tím pohybem vody po akváriu lépe distribuují živiny k rostlinám, takže vyloženě rostlinný akvária bývají přečerpány klidně 10x za hodinu. Já mám dobrou zkušenost s 2-3 násobným hodinovým přečerpáním nádrže(bráno u zajetýho filtru, jeho výkon je poloviční oproti papírovým předpokladům). Nejsem rostlinář a akvária se snažím provozovat tzv. low-tech metodou, nebo-li lehce sedlácky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.12.2011 09:48 Muž kortezhugo [983] Re: Losky
ono sa to len doporucuje...
a k tomuto? "voda v akváriu by se měla přečerpat jednou za hodinu" -dopisem "aspon"
problem je totiz v tom -ze ak akvarko poriadne prerastu rastliny? -voda stoji
a v tom pripade je dobre prudenie zvysit -a o kolko? -to uz zalezi od "porastu" :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.12.2011 09:37 Muž Vstrom [82] - Malawi
Mám takový dojem, že jsem tady jednou četl, že průtok vody by měl být malý a voda v akváriu by se měla přečerpat jednou za hodinu, tedy např. u 100L akvárka by měl být průtok 100L/hod. Tady ale zase tlačíte víc. Tak to trošičku nechápu
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.12.2011 09:08 Muž afinko [27] Re: afinko
Alebo existuju nejake externe cerpadla na 12/16 hadicu, bez filtru, cisto na "honeni vody", aby som s nim zvysil prietok e701-tky?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.12.2011 08:59 Muž afinko [27] Re: matlala
Ja som si pospajal roztriekovaciu rampu po celej dlzke 112l nadrze, ale JBL e701 nato prietokom nestacil. Je to vidno na videach v prezentacii, kvietky sa takmer nehybali. Tak som skratil rampu a presunul ju na bocnu stranu. Prudenie v celej nadrzi sa dost zlepsilo, aj cerenie hladiny. Ale stale to nebolo ono, tak som pridal Atman At-200 (papierovo 400 l/h) aby hnal vodu rovnakym smerom ako roztriekovacia rampa. Teraz je to celkom OK, rastlinky sa jemne kolisu a voda pekne prudi v celom akvarku.

Akurat ma stve ze musim mat dalsiu "hrkalku" AT-200 v akvariu, jednak spati, jednak je hlucny, voci externemu filtru. Rozmyslam ze vymenim v JBL hlavu za e901, ma rovnake rozmery ako e701, iba je vyssi, malo by to pasovat. Skoda ze e1501 ma uz ine rozmery :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.12.2011 23:50 Muž matlala [798] - RostlinyRe: kortezhugo
jj, já mám aspoň nasávání na obou koncízních akva vlevo do filtru a vpravo je čerpadlo s košem a vedle něj topítko, takže to je hned dvojité plus
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.12.2011 23:27 Muž kortezhugo [983] Re: matlala
podla mna je to tak akurat...
a nieco podobne musim aj ja vyspekulovat
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.12.2011 19:35 Muž matlala [798] - Rostliny
Tak řešení dobrý, mám to už 14 dní, dneska jsme prodloužil rampu, ale čerpadlo s výkonem 300l/h reálně na to asi nestačí, ten proud je nic moc, dle mého uvážení by to sneslo víc.
Dneska jsme rampu totiž prodloužil, viz pár videí a fotek.
www.youtube.com/…
www.youtube.com/…
leteckaposta.cz/…

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.11.2011 22:45 Muž matlala [798] - RostlinyRe: kortezhugo
dle mě to je schůdné řešení, jen jestli se to kolínko nebude ucpávat. Asi mi nezbude nic, než to zkusit.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.11.2011 22:27 Muž kortezhugo [983] Re: matlala
a ha...
v tom pripade nie je problem ak to bude potrebne? navrtat viac dier alebo ich zvecsit
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.11.2011 21:58 Muž matlala [798] - RostlinyRe: kortezhugo
kdybys četl pořádné předchozí diskusi, tak do dělám hlavně kvůli rozvodu živin a Co2, a Co2 reaktor je externě za filtrem, proto tohle slučování proudů a ne z každé strany čerpadlo, to jsem zavrhl jako první. Navíc plánuju na vstup rampy dát i přívod PMDD z automatického hnojítka, takže proud to hezky, okamžitě a hlavně rovnoměrně roznese po akva.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.11.2011 21:54 Muž kortezhugo [983] Re: matlala
ci nebudes musiet zvecsit diery? -to asi neporadi nik -to len vyskusat
mna napadlo ale nieco ine...
privod z druheho cerpadla dat z druhej strany trubky -teda ked pises ze to chces po celej dlzke...
a ked bude problem? tak nieco do nej vopchas -teda predelis pol trubky a nebudu sa pretlacat cerpadla navzajom

ale napadlo ma aj to ked pozeram na to koleno a ako to chces?
ze ak diery v rampe budu dostatocne velke? tak tam moze vznikat aj podtlak teda to druhe cerpadlo mozno aj pomoze v tahu filtra...-podobne ako to maju f.hlavice pri nasavani vzduchu
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.11.2011 21:14 Muž matlala [798] - Rostliny
Fotka k příspěvku tady ještě jedna fotka jak plánuju dát přídavnou trubičku, silnější je kolínko rampy směr proudu je z hora doleva. A chci tam dát trubičku která by končila zároveň s koncem kolínka (přijde zkrátit) jak je na obrázku, trubička má asi 1/3 průměru takže je kolem ní místo kudy může vstupovat proud z filtru.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.11.2011 21:12 Muž matlala [798] - Rostliny – zvýšení proudu
Fotka k příspěvku tak sem se trochu prokousával všelijakými texty, většinou je vše v angličtině. No dospěl jsem k závěru, který jsem si ověřil. proud je velice důležitý, povedlo se výrazně omezit řasu v řasy s dobrým proudem, dokonce už nerostou.

Rozhodl jsem se tedy přemístit rampu na zadní stěnu a prodloužit ji po celé délce. Ovšem proud bude už asi malý. Napadlo mě upravit kolínko na vstupu rampy a přidat do akva čerpadlo. Jak to ale provést aby se v rampě nevytvářel tlak a netlačilo to vodu do vnějšího filtru.
Mám filtr JBL E900 s výkonem 90l/h papírový, skutečný tak 250l/h a chci k němu dát čerpadlo cca 500-800l/h papírových. chci zasunout do rampy ještě tenčí trubičku, kterou bych přiváděl proud z čerpadla. Nebude to dělat problémy? Nebude třeba zvětšit díry v rampě?
Mám tam eheim instalační set, který se mi dost osvědčil.
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.10.2011 21:38 Muž matlala [798] - RostlinyRe: gargamel
jo už zmiňovaný odkaz, prágvě, že tento postřeh neslyším poprvé ale už asi potřetí. Zkusíme uvidíme, nejdřív musím dokoupit ještě 2-3 moduly k rampě, mám totiž eheim instalační set, výborně se udržuje, kdyby ho neviděl ale v reálu u kámoše v životě to nekoupím.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.10.2011 21:25 gargamel Re: matlala
Dobrý krok. Odpovědi na všechny dotazy jsou zde: www.rostlinna-akvaria.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.10.2011 21:16 Muž matlala [798] - RostlinyRe: gargamel
jeden příklad u mýho filtru
výkon je udáván naprázdno bez odporu filt. médií a u nezanešeného rotoru. u mého JBL e900 je to 900l/h, ovšem s výtlakem asi 1m a filtr médii je skutečný výkon při nově zprovozněném filtru s origo náplněma asi 40l/h a po výměně za eheim substrat pro a biomech oddělený plátkem hrubého biomolitanu + nahoru cca 1cm vatový vlies je výkon po vyčištění asi 300-350l/h

takže skutečný výkon klesl na 1/3 udávaného výkonu čerpadla. Ten pokles je obvyklý.


Ještě dodám dotaz nebo spíše dotaz do diskuse.
Mám rampu na boku akvária a zdá se mi, že proudění je nedostatečné už po cca 0,5m (akva 1m), uvažuju o přemístění a prodloužení rampy na zadní stěnu akva a nasměrování kolmo na čelní stěnu nebo mírně na hladinu (varianta mírně dolů se mi zdá nepraktická, to by byl kolotoč). Co myslíte? Slibuju si od toho lepší distribuci světla, živin a taky rovnoměrné proudění kolem jednotlivých částí rostlin a hlavně u dna, ve kterém mám ještě topný kabel, takže ta teplá voda taky proudí nahoru (ale kabel poslední dobou už moc netopí, protože je v baráku moc teplo-topení je vedle akvária a ohřeje vodu dostatečně na cca 24°C bez topítka a kabelu.)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.10.2011 21:05 gargamel Re: Lada22
Určitě bych to pustil naplno. Moje čerpadla dávají celkově 2000 l/h na trochu menší akvárko a proud je akorát. Ryby si to užívají a všechny listy rostlin se lehce třepotají. Rozstřikovací rampu mám vyřešenou úplně stejně a funguje to bezvadně. Stačí už jen vhodně dávkovat CO2.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.10.2011 20:48 Muž Lada22 [28] Re: gargamel
Objem akva je cca 330 l.(140x50x50),cerpaci hlava dává max 800 l/hod a mam ji seskrcenou na cca 40-50%.Nejaky ztraty tam urco budou a pro vyuzití plnýho vykonu čerpadla budu muset jeste navrtat par direk.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.10.2011 20:42 gargamel Re: Lada22
Pokud je to pod hladinou, tak supr. Na té první fotce jsem myslel, že je ta hladina už dopuštěná do konečného stavu. Proud bych nenižoval a nechal bych ho na max. Listy rostlin se musí v proudu třepotat jako ve větříku. Můžu se zeptat na celkový udávaný průtok, objem akvária a případné přiškrcení?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.10.2011 20:34 Muž Lada22 [28] Re: gargamel
Je to pod hladinou,o vytěsňování CO2 kyslíkem vím.Proud z jednotlivých "trysek" není bůhví jak veliký,dokonce jsem stáhnul průtok oproti původnímu "jednotrubkovýmu"vyústění.Předtím všechny kytky vlály v proudu,ted je to takový jenmější.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.10.2011 20:14 gargamel Re: Lada22
Pokud je ta rampa nad hladinou, tak se bude voda mohutně okysličovat a vyhánět z vody CO2. Nebudeš schopný zajistit dostatek CO2. Rampa musí být pod hladinou. Sice to nevypadá tak dobře, ale je to nutné. Hladina se může klidně pořádně čeřit, ale voda nemůže volně tryskat vzduchem - stejný princip jako splavy na řece - okysličení. Měl jsem kdysi podobný problém - přepadový filtr - voda padala volně vzduchem(jako v tomto případě) a ikdyž jsem mohutně přidával CO2, pořád ho tam bylo málo a rostly řasy. Vyměnil jsem filtr za kanistrový a i s polovičním dodáváním CO2 najednou řasy zmizely.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.10.2011 18:45 Muž Lada22 [28]
Fotka k příspěvku Ještě jedno foto,než byla dopuštěná voda
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.10.2011 18:44 Muž Lada22 [28]
Fotka k příspěvku Zdravím,mám dotaz ohledně homemade rampy a to argumenty pro a proti.Dle obrázků na těchto stránkách www.rostlinna-akvaria.cz/… jsem dnes zprovoznil podobnou rampu zprovoznil.Oproti původnímu vyústění z fitru u předního skla nahoře,mě přijde,že je teď větší pohyb po celé nádrži,ne silou proudu ale tím že ted je pohyb i tam kde nebýval.A mě by zajímalo co je pro a proti na tomto druhu rozstřiku vody,díky
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.07.2011 07:57 Žena katterinecka [2146] - RostlinyRe: Lucasxx
kdybys tam měla víc kytek tak ten proud ani nepoznáš ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   15.07.2011 06:54 Muž LukšaNM [309] – rampa pro eheim pickup
Zdravím mám problém a prosbu o radu. Koupil jsem si EHEIM VNITŘNÍ FILTR PICK-UP 2010 160 L a dělá mi hrozný proud v akva. Chtěl bych to vyřešit rozstřikovací rampou, ale nikde se mi ji nedaří sehnat. Nevíte jestli se k němu vyrábí? Nebo jaké mám jiné možnosti (vlastní výroba, redukce na vyústění filtru...)? Předem moc díky za odpovědi.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.05.2011 22:12 Muž tomas3000 [15] Re: konopnik36
no, to je možný..rampa je na jedný straně sání na straně druhý...sání je schovaný za kytkama, to tomu asi taky moc nepomáhá...ještě jsem si říkal, že bych tam dal vnitřní filtr a mechanicky to vyčistil a potom vytáhl
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.05.2011 21:56 Muž tomas3000 [15] Re: romant
V pořádku...asi jsem si jen potřeboval někde pobrečet:-D Ale díky za ochotu X-)...zkusím nějak vyštelovat tu rampu...ještě ji zvednu výš nebo zacpu nejspodnější dírky třeba korkem aby voda neproudila v blízkosti dna, ale od půlky akva...třeba to pomůže
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   30.05.2011 21:53 Muž konopnik36 [42] Re: tomas3000
tak to si rampou vytvořil vodní vír ve kterém se začal točit jemný kal a ten díky tomu jak se voda točí nemůže najít cestu k sacímu koši,můsíš bud přendat rampu nebo sací koš trošku jinak,zkus vypozorovat jak se voda točí a podle toho to přispůsob.

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [18] ...... 21

Zpět na obsah sekce Technika • Zobrazeno 38589x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/13235-rozstrikovaci-rampa?od=851