Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Rozstřikovací rampa

 

NápovědaFórum » Technika » Filtry 

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 15 Přejít na další stránku   1  
Rozstřikovací rampa
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.10.2012 10:46 Muž kofejn [963] Re: romant
Jsou to ještě mláďata a pořád rostou. I tak?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.10.2012 10:44 R Muž romant [27987] Re: kofejn
Já bych nekrmil vůbec a otestoval si, jestli je to z toho krmení. Zdravá ryba 3 neděle bez krmení v pohodě vydrží, žádnej strach. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.10.2012 10:42 Muž kofejn [963] Re: romant
Tyden vůbec nekrmit nebo jen nekrmit tabletama? Jinak ty tablety se nerozpadají.
EDIT: Ještě můžu zkusit krmit tabletou i na druhé straně akvarka u filtru.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.10.2012 10:27 R Muž romant [27987] Re: kofejn
Já mám s těma tabletama špatný zkušenosti, nejvíce se mě osvědčily co nejmenší, aby se o ně nepřetahovalo tolik ryb. Prostě jsem z tabletama udělal zkušenost, že to podporuje onen vznášející se bordýlek, chce to vyzkoušet různý značky. Týden bych nekrmil a uvidíš, jestli je to ono a nebo to jenom jak píšeš pancéřníčci vice zvedají ode dna, stále je to akvo nový, takže si to ještě může sedat.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.10.2012 10:23 Muž kofejn [963] Re: romant
Dávam jim (5 mladých skvrnitých) půl tablety Sera Viformo denně, ale spiš jim to zbaští neonky a oni to po nich čistí. Neonky (50 mladých) dostávají 2x denně 1 až 2 špetky Dajany Tropica a než to spadne na dno tak to sežerou, jsou jak piraně. Manželka už dostala instrukce, že musí stačit jedna špetka, i když vypadají hladově. Popravdě nevím, jestli nedostávají málo, ale všude čtu nepřekrmovat :-O .
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.10.2012 10:15 R Muž romant [27987] Re: kofejn
Krmíš pancéřníčky nějakejma tabletama?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.10.2012 10:14 Muž kofejn [963] Re: tomas3000
tomas3000 napsal: V akva mi poletuje takový bílý jakoby prach...z dálky nejde vidět, ale při bližžším pozorování je patrný, voda není křišťálově čistá...zdá se mi, že to začalo v době, co jsem zkusil dát rozstřikovací rampu svisle, předtím jsem měl jen vývod pár cm pod hladinou...proud se mi nezdá nijak velký a rampa je dost nad dnem, takže by ho vířit neměla...je asi 10-15cm nad dnem. Dnes jsem kupoval nové filtrační vaty, tak to možná bude tím, že staré už nesloužili na 100%. Uvidím, jestli se do zítřka něco zlepší...jak bych mohl zlepšit filtraci a zachytit i drobné částice? Myslíte, že by pomohlo, kdybych sání filtru obalil filtrační pěnou? Má s tím někdo zkušenost? Byl by to takový předfiltr.. Ale zase aby se rychle ta pěna nezanesla a neucpala mi filtr, nesnížila průtok...Nebo jsem uvažoval rampu demontovat a nechat zase klasický vývod pod hladinou. Rampu jsem tam dal kvůli lepšimu rozpouštěni CO2 a taky jsem si říkal, že by to mohlo prospět rostlinám...lepší dodávka živin po akva...
Mám podobný problém, pořád se mi vznáší bordýlek ve vodě. Dřív to bylo jen po výměně vody a během dvou-tří dnů se voda vyčistila. Teď co mám pancíky a oni ryjí v liaporu, tak se sejrat ve vodě víří pořád a usazuje se i na kytkách. Pravda sumečci jezdí po listech i kořenech a chovají se jak ancitrusi a rostliny očistí, nicméně ve vodě je lehký zákal pořád. Co by mohlo pomoci? Přemýšlel jsem o silnější hlavě AT202 pro lepší sání nebo udělat dírku do špuntu v rampě či rampu protáhnout i na stěnu protilehlou filtru, aby voda rotovala ve šroubovici. Nebo naopak stáhnou filtr? Neřešil (a nevyřešil) jste někdo stejný problém?
P.S.: Vytahuju trochu starší příspěvek, ale je nejblíž mému "problému".

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.06.2012 22:42 Muž fido16 [631] Re: matlala
Teď jsem se na to akorát díval a chci to vyřešit podobně rampa přes celou zadní stěnu + přidána čerpací hlava na zvýšení proudu. Na netu jsem narazil na T kus na připojení trubky od filtru 16/22 a druhý vstup byl cca 10 mm. Což by krásně sedělo i na čerp. hlavu. O víkendu se s tím pobiju snad už konečně ten proud nějak vychytám a voda se bude hýbat po celé ploše akva. jinak na čerpadle mám kousek molitanu aby se neucpávalo a částečně zachytilo nečistoty
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.06.2012 22:35 Muž matlala [798] - RostlinyRe: savan
já to udělal do origo eheim rampy, takraky to funguje výborně.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 8   11.06.2012 21:09 Muž savan [622] - ŽivorodkyRe: matlala
Fotka k příspěvku podobný problém spojenia filtra a čerpadla som tiež riešil viz.foto.nastalo výrazné zlepenie prúdu v akva potlesk
 
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   11.06.2012 20:49 Muž matlala [798] - RostlinyRe: fido16
koukni na moje Mysterium 200, řešil jsem tam spojení filtru a čerpadla do jedné rampy a funguje to dobře už pár měsíců. Jen je čerpadlo potřeba často čistit, musím ten nasávací košík vyměnit za kousek biomolitanu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.06.2012 19:30 Libor – re : rampa
Fotka k příspěvku Zdravím dělal jsem si rozstřikovací rampu z černých trubiček z hornbachu 1m cca 40 kč
měl jsem originl eheim ale krátkou teď je asi 65cm dírky vrtákem 3.2 ucpávka se hodila s originálu. Je to stejný průměr. EHEIM 2215. Jednu jsem udělal nasávací(koš original) naplnil pískem ucpal papírem a horkovzdušnou pistolí ohnul do požadovaného ohybu. Nezbortilo se to! palec ještě doladím upevnění až mi něco padne do oka.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.06.2012 16:24 Muž malyLibor [5371] - Asie
Tak to já mám ve třístovce řešeno tak, že mám rampu na kratší stěně - na té vzdálené od filtru - a díry mám vyvrtané jen v přední půlce. Je to úmyslně, chtěl jsem, aby nejsilnější proud vody šel na přední kořen, na kterém budou sedávat Atynky...
Rampa mi v akva dělá takový rozumný proud, který se točí kolem celého akvárka - má to být imitace malého potůčku někde na hranici Vietnamu, Thajska a Kambodže, a to se mi snad celkem povedlo.... doufám. Jen si někdy říkám, že jsem možná moc podlehl zdejšímu šílenství a nasadil příliš rostlinek. No, uvidíme, ono se to nějak vytříbí :-)
Rampu mám z vodoinstalatérské trubky, přes kolínko a kousek hadice napojenou na vyústění čerpadla Atman 203, asi 14 otvorů průměr 6mm
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   11.06.2012 13:09 Muž fido16 [631] Re: exit
jasné. taky letím do práce :-) měj se
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.06.2012 13:08 Muž exit [116] - Rostliny
asi 3-4mm ale můžeš zvolit i menší nebo větší.záleží jak daleko budou od sebe.
už musím letět do práce tak at se daří ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.06.2012 13:04 Muž fido16 [631] Re: exit
Vidím že tam máš tu rampu taky z té elektrikářské trubky. Taky to tak vyřeším a bude. kolikátkou vrtákem máš vrtané ty otvory 3mm? menší?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.06.2012 13:02 jamajcan Re: exit
Ted jsem koukl.Přesně tak!
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.06.2012 12:58 Muž exit [116] - Rostliny
přesně jak říká jamajcan.když tak koukni na můj profil
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.06.2012 12:56 Muž fido16 [631] Re: jamajcan
jasně asi to tak dopadne :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   11.06.2012 12:55 jamajcan Re: fido16
Klasická instalatérská trubka,patřičného prúměru se zaslepeným koncem a vyvrtanými otvory a máš rampu jak vyšitou,za pár korun :)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.06.2012 12:50 Muž fido16 [631] Re: exit
Máš někde foto jak to vypadá? teďka zrovna se dívu na netu po nějaké ramě ale našel jsem jedině od eheimu nemá někdo levnější variantu? Případně seženu elektrikářskou trubku a pokusím se do ní aspoň trochu rovně vyvrtat otvory :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.06.2012 12:47 Muž exit [116] - RostlinyRe: fido16
Já to vyřešil tak,že jsem si udělal dvě rampy.Do jedné jde výtok z filtru a druhá je napojena na čerpadlo.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.06.2012 12:44 Muž fido16 [631] Re: kamimira
No myslel jsem si že by se ty proudy mohli mezi sebou být proto rampu zkusím dát jen na zadní stranu akva.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.06.2012 12:39 kamimira Re: fido16
Ahoj. Na tu kratší stranu bych rampu nedával, stačí po celé zadní délce. Pokud bys dal i na boční, proudy se Ti budou tříštit a ten potřebný cirkulační "koloběh" v příčném profilu akva tím ztratíš...Čerpadlo na posílení průtoku určitě na škodu není, taky jsem o něm uvažoval, nakonec nerealizoval.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.06.2012 12:30 Muž fido16 [631]
Fotka k příspěvku Čauky mám dotaz chci ke svému akvu pořídit rozstřikovací rampu od eheimu po celé délce akvária aby se mi hladina hýbala. Jenže mám trochu obavu o výkon filtru mám jbl e901 průtok za hoďku 250L (měřeno) Tak jsem přemýšlel že k výtoku filtru přidám T kus a napojím do něj čerpadlo At-200 které mám doma aby se tlak dstal všude bylo by to reálné? zde je nárys jak je rampa myšlená :-)
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.05.2012 17:56 Tomáš
napadlo niekoho spravit roztrekovaciu rampu zo skla resp. dat ju spravit sklenarovi? chcel by som nieco na sposob ramp od jbl po kusoch o dlzke cca 49cm cca 4-5 ks spajat to tak jak to robi jbl bolo by to vobec mozne alebo je to uplna blbost? stydim
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.05.2012 14:23 R Muž romant [27987] Re: dimmur
Voda Ti bude dělat takový obloučky a to je dobře, voda se bude hejbat a zároveň okysličovat.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.05.2012 14:22 Muž dimmur [283] Re: romant
jojo to jsem cetl, dam ji pod hladinu a otvory mirne smerem k hladine
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.05.2012 14:14 R Muž romant [27987] Re: dimmur
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.05.2012 14:03 Muž dimmur [283] Re: Zoidik
tzn rampa pod hladinou a otvory smerem k ni?
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.05.2012 13:56 Muž Zoidik [2193] - Ničemu nerozumím, nic neumímRe: dimmur
Ostrý úhel k hladině aby se voda v akvárku netočila a ryby mohly bez problémů plavat.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.05.2012 13:51 Muž dimmur [283] – umisteni rozstrikove rampy
jake je idealni umisteni rozstrikove rampy?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.05.2012 21:00 - Re: Libcin
Určite to nie je problém.Čierne rúrky zoženieš v pohode.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   01.05.2012 20:43 R Muž vaclav [14598] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: Libcin
V každém větším velkoobchodě s el. materiálem jsou k sehnání světle šedé tmavě šedé nebo černé ve všech velikostech včetně doplňků jako kolena spojky atd.
www.ceha-kdc.cz/…
:-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   01.05.2012 19:52 Libcin – Rampa
Zdravím, když tak pročítám reakce tak zjišťuji, že je problém sehnat černou rostřikovací rampu libovolných rozměrů. Tak mě napadlo, protože podobné trubky si necháváme vyrábět, že by nebyl problém je zajistit, kdyby byla nějaká přijatelná poptávka. Co myslíte, stálo by to za námahu? Myslím, že z hlediska ceny je spíše problém dopravné než samotná trubka.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   01.05.2012 19:05 Muž savan [622] - ŽivorodkyRe: usine
černú elektrikarska trubka neviem či sa vôbec vyraba,pri pohlade do akva to aj tak nieje vidiet takže je to asi jedno.tie el.trubky majú pr.16mm takže mi presne pasujú na hadice,daju sa k nim kúpiť kolena a spojky.velmi dobre sa s nimi robi
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.05.2012 18:51 R Muž vaclav [14598] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: savan
Jen jsi to měl udělat z černé trubky, aby to nebylo tak vidět. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   30.04.2012 20:20 Muž savan [622] - ŽivorodkyRe: darka
vyhoda tohto zapojenia je že ty 2 prudy sa zlúčia,nemalo by tam dochádzať s strate tlaku
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   30.04.2012 20:08 Žena darka [520] Re: savan
Díky, z té fotky už to chápu smich
Jsem nechápala, jak 2 kolínka udělají Y kus smich
By sis to měl nechat patentovat potlesk
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 5   30.04.2012 19:22 Muž savan [622] - ŽivorodkyRe: darka
Fotka k příspěvku cela rampa je vyrobená z elektrikárskych trubiek a kolienok.kolienka sú zrezané stredom tak aby tvorili Y-kus.zlepil som to tavnou pištolou a pre istotu som to 3x stiahol drôtom a zatavil tavnou pištolou.robota asi na hodinku.horšie to bolo vymysliet,ale keď sa chce tak to ide
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.04.2012 18:59 Žena darka [520] Re: savan
Mám podobný problém, jak jsi ten Y kus vyrobil?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   30.04.2012 18:57 R Muž romant [27987] Re: savan
Njn, co k tomu dodat, důležitost proudění vody v akváriu ověřena v praxi. X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   30.04.2012 18:11 Muž savan [622] - ŽivorodkyRe: romant
no už to mam urobené,šlape to jak hodiny.zaujimave bolo že asi za 10minut po spustení sa na rastlinách zjavili bublinky vzduchu ako keby som prave vymenil vodu.vodu som nemenil ale vôbec.myslim že sa zmenili parametre prúdenia a k rastlinám sa dostali živiny a co2.co2 ktora je v zadnom pravom rohu sa ťažko rozptylovala po celom akva.Velmi zaujimava zmena a prekvapiva rychlost
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   30.04.2012 12:10 R Muž romant [27987] Re: savan
Nejdříve bych to jenom zapojil dohromady a podle toho co s tím udělá ten větší proud si event. pohrál s tím děrováním.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   30.04.2012 12:08 Muž savan [622] - ŽivorodkyRe: romant
ok,diky za nazor,skusim to zmajstrovat a potom ti dam vediet ako to dopadlo
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   30.04.2012 12:06 R Muž romant [27987] Re: savan
Tak jak to popisuješ, to podle mě řešitelný je a ten sloučený proud se bude regulovat pomocí počtu a velikostí dírek v té rampě. Prostě se to musí vyzkoušet a doladit na místě tzv. za provozu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   30.04.2012 12:02 Muž savan [622] - ŽivorodkyRe: romant
tvoj nazor na to ako to chcem riešiť s tym Y-kusom je aký?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   30.04.2012 11:52 R Muž romant [27987] Re: savan
Tomu rozumím, mám rohový akvárko a tam je to s prouděním a slepejma místama taky pěkná taškařice. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   30.04.2012 11:23 Muž savan [622] - ŽivorodkyRe: romant
tak to mam urobené teraz a nerobí to dobrotu.doteraz som mal rampu pripojenú na EHEIM 2080 a rampa mi čerila celú hladinu,všetko OK.Čerpaciu hlavu som pridal z 2 dôvodov:zosilniť prúd,pretože ta rampa mi nedokazala roztočiť tých 540L vody a podruhe ta čerpacia hlava a biomolitan je ako založná pri výpadku hlavného filtra+pridanie čerpacieho vykonu.Celý problem je v tom ,že pokial nemám hlavu zapojenu v rampe tak sa mi krížia prúdy rampy a filtra a vznikajú mi na hladine slepé rohy.podla mňa by bolo vyrobiť z dvoch 90 stupňových kolienok Y-kus do ktoreho zapojím filter aj hlavu a v ňom sa obidva prúdy zlúčia bez straty tlaku.musím nad tým poobede zapracovať-bude to dobrá makačka na bedňu
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   30.04.2012 11:07 R Muž romant [27987] Re: savan
O.K. To že je ta rampa po celý dýlce to jsem z Tvých příspěvků nepochopil. :-) Osobně bych to řešil vývodem z jednoho zařízení do rampy a z druhýho napřímo bez rampy.

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [15] ...... 21

Zpět na obsah sekce Technika • Zobrazeno 38588x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/13235-rozstrikovaci-rampa?od=701