Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Rozstřikovací rampa

 

NápovědaFórum » Technika » Filtry 

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 13 Přejít na další stránku   1  
Rozstřikovací rampa
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.03.2013 11:39 Muž t1tomas [10] – bužírka
Ahoj, nevíte někdo jaký rozměr té bužírky, aby se to povedlo natáhnout přes normální klasický kolínka? Pořád lepší tam mít faldík na kolínku, než jasně zelené kolínka. Černé jsem nikde neobjevil. Díky. :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.03.2013 19:14 Muž bikerek [9] Re: t1tomas
Elegantnější řešení a možná i jistější co se týče uvolňování látek do vody je koupit si teplem smršťovací bužírku, odpovídajícího průměru ( skoro v každém elektru, globusu, obi a pod), navléct a fénem nebo horkovzdušnou pistolí ji stáhnout a poté udělat do rampy dírky. Jde to i zapalovačem, ale už to není ono.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.03.2013 17:51 Muž t1tomas [10] Re: Jjapan
Díky, dám na Tebe a zkusím tu pásku. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.03.2013 17:39 Muž Jjapan [207] - Raci, krabi, krevetky – páska
Ta smršťovačka udělá občas faldík, ale páska, né. Pokud tu pásku nalepíš podélně a nebudeš to obtáčet tak je to krásně rovné a čisté.

t1tomas: ta ti opravdu do vody nic nepustí, mám kravetky a něma problema :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.03.2013 17:14 Muž t1tomas [10] – t1tomas
Takže ten Balakryl ne? Vycházel jsem z toho, že se s ním natírá pozadí v akvárku. A co ta černá elektrikářská páska, ta do vody nic vylučovat nebude? :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.03.2013 15:25 Muž kofejn [963] Re: dimmur
Fotka k příspěvku Mně jo :). Řasu v akvárku moc nemám, jen trochu na anubiasu. Na rampu jsem dal růžkatec.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   25.03.2013 15:19 Muž dimmur [283] Re: kofejn
otazka je, zda ty faldy vadi? stejne to casem schova rasa....ja mam rozstrikovou rampu krasne pokrytou zelenou rasou X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   25.03.2013 15:17 Muž kofejn [963] Re: dimmur
Smršťuji ji vyřazeným fénem, kterému trochu přicpu sání. Smršťovačku jsem zkoušel na kolínka a tam dělá faldy. Jinak ji taky rád používám.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 8   25.03.2013 14:39 Muž muťa [554] - RostlinyRe: t1tomas
No a já doporučuju ji vyrobit rovnou z černé trubky. Vím, ale že se hůř shání. Dá se sehnat spíš v nějakém velkoobcchodu s elektrem. V hobymarketech jsem viděl jen tu bílou, resp. šedou.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.03.2013 14:29 Muž matlala [798] - RostlinyRe: dimmur
připojuju se, taky používám
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 14   25.03.2013 13:41 Muž dimmur [283] – maskovani trubek
Ja bych doporucoval elektrikarskou smrstovaci bužírku, sezene se odpovidajici prumer /musi byt o neco vetsi nez maskovana vec/, na ni se natahne, pak horkovzdusnou pistoli /mozna by stacilo nahrat nad sporakem :-D/ zatahne a je to....neznam nic jednodusiho palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.03.2013 12:49 Muž kofejn [963] Re: t1tomas
Rampu jsem stříkal autosprejem na plasty a na rybách nic nepozoruju. Samozřejmě musí pořádně vyzrát (aspoň týden v teple) a nesmí smrdět. Používal jsem i modelářské barvy Agama (lihové i syntetiku).
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.03.2013 12:47 gringo
Fotka k příspěvku Dá se i "naťupkat" černým akva silikonem(v akvaristice jsem koupil malou tubičku). Nejlepší po celém obvodu trubky, aby se vytvořil celek a neolezlo to. Na mé rampě mám nalepenou černou fólii rybicky.net/nadrz/9213/402.jpg , ale silikonem jsem maskoval šedého atmana.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.03.2013 12:13 Muž Jjapan [207] - Raci, krabi, krevetkyRe: t1tomas
Taky mám doma udělanou rampu, z bílé trubky. Je to docela velmi výrazné. Už jsem si koupil černou elektrikářskou lepící pásku a prostě ji polepím a dírky znova propíchnu. Práci odhaduju tak na 15 minut a nemusím se bát že mi lepidlo bude do vody něco uvolňovat palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.03.2013 11:11 Muž t1tomas [10] – barva
Ahoj, vyrobil jsem si po domácku svoji rampu, ale vadí mi ta jasně zelená barva. Když to natřu Balakrylem UNI černý mat, bude to mít nějaký špatný vliv na vodu? Nerad by jsem si otrávil ryby. Děkuji za reakce. :-(

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.03.2013 19:24 R Muž romant [27987] Re: lucie.aqua
Tak snad definitivně umístěný ten Tvůj dotaz, je zde. rybicky.net/forum/14005-vzlinani-vody…

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   25.02.2013 22:02 Muž caarpio [17] Re: vaaclav
vim ale porad to vypada lip nez plast a bambus za par mesicu ve vode ztmavne :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.02.2013 21:50 R Muž vaclav [14604] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: caarpio
Je to sice přírodní materiál ale bude ti to v akváriu přímo svítit. Technika by měla být pokud možno neviditelná. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.02.2013 21:36 Muž caarpio [17] Re: malyLibor
diky uz neliby semi moc plastova trubka tohle je proste kus prirody a prace stim 10min
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.02.2013 21:30 Muž malyLibor [5371] - AsieRe: caarpio
Super nápad, vypadá to opravdu skvěle.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 6   25.02.2013 16:12 Muž caarpio [17] – rampa
Fotka k příspěvku jeste jedna fotka je tam zavedeny co a krasne se to siri po cele nadrzi myslim ze by to mohlo fungovat
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 7   25.02.2013 16:10 Muž caarpio [17] – rampa
Fotka k příspěvku zdravim zkusseny tak jsem dnes zkusil udelat rampu z bambusu prirodni material a vypadato uzasne co na to rikate
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 8   25.01.2013 17:11 R Muž vaclav [14604] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: Maurik
Dojdi si do prodejny s el materiálem Mají tři druhy el. trubek, černé, šedivé a světle šedivé. Doporučuji černou nesvítí to tolik v akva a není na nich vidět řasa. Jsou pevnější než ty ostatní. Nepotřebuješ žádné kolena nebo spojky stačí svíčka a na ohyby vyplnit trubku pískem aby se při ohýbání nedeformovala trubka. Pokud budeš dělat spoje nahřej jeden konec a druhý do něj nacpi ještě než to s tvrdne trubky rozpoj docílíš těsnější spoj a který bude držet opravdu pořádně. Nezapomeň na směr proudění aby jsi spoje nedělal obráceně. el-rumes.kvalitne.cz/…
:-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.01.2013 14:04 Maurik Re: souky
Ano vy už to máte za sebou a našli jste "ideál", mě to teprve čeká. Když si to přec tu a po dívám, tak samo sebou to ke brnkačka, trubka a díry v ní :-) Až to budu mít zdárně za sebou, tak si budu teprve říkat,pche, levou zadní :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.01.2013 12:10 Muž souky [592] - RostlinyRe: Maurik
já to mám tušim 4, prostě vem nějakej menší, vyzkoušej a když ti to nebude vyhovovat tak je zvětšíš. opravdu to žádná věda není
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.01.2013 10:25 Muž kofejn [963] Re: Maurik
Když vydržíš do neděle, tak ti to oměřím. Ale vím že jsem používal vrtáky 2.3mm až 3.3mm (díra pro závit M3 a M4).
EDIT: georg, souhlas.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   25.01.2013 10:24 georg
Pánové kofejn,Roman, vždyť to přece není žádná věda. Rozstřikovací rampa je kus vhodné trubky, do které navrtám otvory a to je celé.Její délku zvolím dle své nádrže nebo svého uvážení, průměr otvorů souvisí z výkonem filtru.Pokud mi první pokus nevyjde, trubku zkrátím, otvory zvětším a je to. A v případě,že jsem velký nešika tak to zas taková katastrofa nebude. 2m el.trubka vyjde na cca 30,-kč a můžu zkoušet tak dlouho, až uznám, že teď je to co jsem potřeboval.Hodně zdaru ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.01.2013 10:17 Maurik Re: kofejn
Mě jde o to, aby tech děr nebylo moc a nebyly až moc velký, aby to pak vůbec hnulo s hladinou :-) Musím brát ohled na cca 6 let starý filtr :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   25.01.2013 10:08 Muž kofejn [963] Re: Maurik
Ideál nevím. Já ji udělal po celé délce zadní stěny a otvory dál od čerpadla mám kvůli tlakovým ztrátám trochu větším průměrem než u přívodu. Každopádně součet ploch děr by měl být trochu větší než plocha trubky. V malých dírách jsou větší ztráty třením.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.01.2013 10:06 Roman – rozstrickovaci rampa pro Fluval
Ahoj, taky resim kde sehnat rozstrikovaci rampu pro filtr Fluval 305. Original od Fluvalu jsem nikde nenasel. AKva ma delku 120 cm. Pokusy o domaci vyrobu nebyly uspesne :-) Nevite, kde rampu pro muj filtr koupit?
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.01.2013 09:56 Maurik Re: kofejn
OK, díky.
Já totiž připravuju trošku větší změnu, tak jsem si řekl, když už budu měnit dno, tak vyměním i komplet hadice od filtru i s rozstřikovací rampou. Hadice už mám koupené, jsou to takové zelené průhledné s nějakou šňůrou (síť). K sacímu koši bude hadice 16mm/22mm a k rozstřikovací rampě již zmíněna 12,5mm/17mm plus nějaké stop ventily a spojky. Takže nyní už jen tu rampu udělat, ke které povede hráči z jiné díry než nyní, budu totiž ten rám akvária s těmi otvory otáčet. Jo a prosím tě, jak dlouhá ta rozstřikovací rampa má byt ideálně? Ty díry po cele délce akva, nebo do poloviny? Nebo jak?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   25.01.2013 08:28 Muž kofejn [963] Re: Maurik
Přetlakem určitě ne. Záleží jak bude na těsno. Silnostěná hadice, co jsem měl já, ta šla nandat fakt blbě.
Jak jsem koukal na tvoje akvárko, tak pokud přitáhneš výtokovou hadici k sací, eliminuješ mechanické namáhání tíhou hadice. Pro jistotu pak můžeš přechod hadice-trubka zasmrštit do smršťovačky a pojistit stahovací páskou na trubce i hadici. Smršťovačky vhodných rozměrů suženeš v krámkách s elektroinstalací. Ber hadice černé, ty i po smrštění jsou pružné, a vyhni se transparentním PET rukávům.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.01.2013 00:02 Maurik Re: kofejn
Takže když si tedy koupi tu chráničku s tím osazením a hadicí tedy zastrcim do něho, tak nemusím mít obavy, ze ta hadice vypadne?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   24.01.2013 23:53 Muž kofejn [963] Re: Maurik
Akvaristická čerpadla jsou dělaná na průtok, tlak dají mizivý. Navíc rampa je samá díra. Strašil tě zbytečně. Ale zalepit tam redukce bude pro sichr dobré, máš vlastně vnější filtr.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.01.2013 23:42 Maurik Re: monty
To by se mi líbilo, ale to bych asi potřeboval tři né? Když ma akva dlouhé 120 cm. I když je pravda, ze nyní mám taky jen jednu asi pouze 30 cm :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.01.2013 23:39 Maurik Re: malyLibor
To mě neřekl, ze něco takového je :-) A drží to v sobě dobře? Tak hadice na te přechodce jo, ale ta přechodka na ty trubce, nebo je lepší to zalepit?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.01.2013 23:36 Maurik Re: kofejn
Jo to tam na tech chráničkách měli, ale když jsem se s tím prodavačem bavil, tak mi řekl, ze má obavy, aby me ta hadice pak z toho nevyklouzla, ze přeci jen je jistější, když je na trubce našponovaná hadice, která pak jde popřípadě ještě jistit těma sponama. Taky mi říkal, že ty chráničky jsou jemný a hejblavý. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   24.01.2013 22:45 R Muž slavko [1759] - RostlinyRe: Maurik
Maurik napsal: Tak mám asi na to smůlu, včera jsem byl v Pardubicích v Baumaxu a OBI, bohužel ani chráničky a ani vodovodní trubky do velikosti max.13 mm vnějšího průměru neměli.
Keď som sa pokúšal vyrobiť si rozstrekovaciu rampu, tak som použil 16 mm elektroinštalačné rúrky, na ktoré som nasadil krátku hrubšiu hadicu a do nej tenšiu. Nakoniec to skončilo síce fiaskom, pretože konštrukcia filtra sa ukázala nevhodnou na moje napojenie, ale inak to fungovalo.

Aby som tu rúrku mohol čistiť, tak som ju rozdelil na 3x30 cm kúsky a na spojenie použil originál spojky. Možno by tá hadica pasovala aj do tých spojok, ale to som neskúšal. Hoci, osobne si myslím, že vnútorný priemer 12,5 mm by sa mohlo podariť nahriať a nasadiť na 16 mm rúrku, najmä ak nemá výplet. ;-)

Vodovodné rúrky, aspoň všetky u nás, majú zbytočne hrubú stenu, a tým oveľa masívnejšie rozmery. Skúsil som to, ale v akva to bolo ako päsť na oko :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   24.01.2013 22:45 Muž malyLibor [5371] - AsieRe: Maurik
A taky existují přechodky, taky jsem to tak řešil. Na jedně straně se to dá na 16mm trubku a na druhý konec se připojí 1/2, 3/4coulová hadice ... i já nepříliš zdatný kutil jsem to zvládl :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   24.01.2013 22:35 Muž kofejn [963] Re: Maurik
Nerveš hadici na trubku, ale hadici do trubky. Chráničky mají na jednom konci osazení, aby šli do sebe zasunovat.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   24.01.2013 22:23 Muž monty [86] - AmerikaRe: Maurik
Stačilo by?

www.akvaristik.eu/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.01.2013 22:19 Maurik Re: kofejn
Tak mám asi na to smůlu, včera jsem byl v Pardubicích v Baumaxu a OBI, bohužel ani chráničky a ani vodovodní trubky do velikosti max.13 mm vnějšího průměru neměli. Říkali, ze mívají minimálně 16 mm, jenže na takovou trubku tu svoji hadicí o vnitřním průměru 12,5mm nenarvu.
Dnes jsem se tedy stavoval v Hradci Králové v Baumaxu a Hornbachu, jenže to samé, minimální průměr 16mm! Já to snad neseženu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   24.01.2013 20:01 georg Re: hostbob
Jo, točila se voda po hladině. Později jsem tu rampu nahradil pouze trubkou bez navrtaných dírek, ale s otevřeným koncem, zvýšila se rychlost proudění a nedělalo to takový hluk, jak voda stříkala na hladinu. Ty kolena jsem určitě nekupaval zvlášť, byly to zbytky z nějakého filtru(bublifuk), jen jsem je dopasoval aby to pasovalo do sebe. (dají se použít kousky hadic rúzných prúměrů,nasazených na sebe).
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.01.2013 19:25 hostbob Re: georg
Takze se ti tocila i voda po hladine ... Ty kolena jsi koupil kde? palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.01.2013 18:39 georg Re: hostbob
Fotka k příspěvku měl jsem jí na zadní stěně,přichycenou 3 přísavkama a byla těsně pod tou příčnou plastovou vzpěrou (nevím zda je i u té 180).Tu rampu jsem neměl na konci zaslepenou úplně a část vody protékala i tím koncem.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.01.2013 18:22 hostbob Re: georg
A kam jsi tu rampu umistil? me jde o proud v akvariu ... Nad filtr nebo na zadni stranu? vcera jsem koupil jednu rampu ... Nejsem doma, takze si samozrejme nemuzu vzpomenout na jmeno vyrobce, logicke, a ten se mi bohuzel i prez docela snahu a mnozstvi izolacky nedari naaplikovat !!! tone
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.01.2013 18:17 georg Re: hostbob
Měl jsem rozstřikovací rampu u júwelu 240, filtr tam byl ten co uvádíš ty ve svém dotazu, a aby byla rozstřikovací rampa těsně nad hladinou,tak jsem na vyústění filtru odstranil to 120ti stupňové kolínko, nahradil ho dvěma kolenama 90ti st. a nasadil trubku s dírama a konec zaslepil.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.01.2013 17:53 hostbob Re: monty
To vubec netusim. Me jde o to, jestli tuhle variantu vubec nekdo "resil", protoze v byte mame pomerne teplo, tak nechavam i nekolik dnu v kuse predni kryt odklopeny, a samo, ze prach, vypary z bytu padaj na hladinu .. :-| Jelikoz a protoze je v setu filtr Bioflow 3.0, ktery ma 2 vpusti a je ulozen v rohu akvaria, takze se hladina moc nehne....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.01.2013 17:32 Muž monty [86] - AmerikaRe: hostbob
A vyústění z čerpadla je kolik mm?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.01.2013 15:22 hostbob – Juwel
Zdravicko vsem

Dotaz na Juwelisty ... mate nekdo 180 Rio s rozstrikovaci rampou? Pokousim se nejakou "sehnat", ktera by licovala s vyustenim z cerpadla a vsechny jsou bud hodne malej prumer nebo naopak!!!
Uz mi nebavi porad slepa hladina, porad stahovat penu... Neni to "voser", ale nelibi se mi to!!!
Poradite nekdo? Honza :-)


+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [13] ...... 21

Zpět na obsah sekce Technika • Zobrazeno 38591x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/13235-rozstrikovaci-rampa?od=601