Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Rozstřikovací rampa

 

NápovědaFórum » Technika » Filtry 

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 4 Přejít na další stránku   1  
Rozstřikovací rampa
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.10.2017 14:09 Muž Magic [879] - RostlinyRe: Bohumil32
Jaký máš výkon čerpadla?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.10.2017 14:06 Bohumil32 – umístění rampy
Fotka k příspěvku Zdravím. Prosím o radu kam umístit rampu v akvarium.Červená možmost nebo zelená co bude podle vás lepší.Kolečko je sání.Obrazek je pohled z vrchu. Děkuji za radu
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.08.2017 20:59 R Muž vaclav [14609] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: paulo
Já bych řekl že to máš vyřešené dobře. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.08.2017 17:43 Muž paulo [58] – umístění sání a rozstřikovací rampy
Fotka k příspěvku zdravím, chtěl bych poradit, mám rohové akvárium ve tvaru diamantu, sání mám v zadním rohu, kombinované s hladinovým skimmerem, rampu mám v pravé dlouhé stěně, kořen mám jako obrácené Ypsilon, nevím jak to mám vymyslet aby se proud s živinami dostal po celém akváriu, připojím nákres
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   21.06.2017 10:34 R Muž ctibum [6926] Re: powery
Na ten dotaz jsem Honzu přivedl já. Nezdálo se mi, že rampa bude točit vodu u přední stěny, kde nemá prakticky žádné rostliny a tím pádem rostliny u zadní stěny budou víceméně mimo proud a přísun živin...
Ale ani si nejsem jistý, jestli se tohle musí u tak velké nádrže řešit...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.06.2017 09:33 Muž Honza86 [3] Re: powery
Díky, původně měl být filtr umístěn takto www.aquatlantis.com/…
ale nechtěl jsem, aby mi na této straně zacláněl a s prouděním jsem to nedomyslel, teď už s tím díky rostlinám a substrátu ve dně hýbat nemůžu, tak jsem to chtěl zachránit alespoň tou rampou...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.06.2017 09:29 Muž powery [250] Re: Honza86
Může ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.06.2017 09:11 Muž Honza86 [3] – umístění
Fotka k příspěvku Mohu se zeptat, jestli může být takto na boční stěně umístěna rozstřikovací rampa? Délka akvária je 60 cm.
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.06.2017 21:21 Muž erik [10] Re: dudak
Co2 tam nebude, je to Malawi ale asi to urobím tak, a keby to bolo bez rampy len výstupy, skúsim to tak. Spojiť som to chcel len pre menej hadíc ale tak to nechám tak. Díky za rady
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   08.06.2017 00:16 Muž dudak [1885] Re: erik
já jsem to tak dlouho měl, ale není to ideální, jeden filtr brzdí druhý, možná by to šlo tak, že bys pustil z každýho filtru výstup na jednu stranu rampy, už jsem to tak viděl zapojené, ale 2 nezávislé rampy by asi byly vhodnější, každou na půl akvária, do kříže se sáním, pokud tam budeš mít i CO2. Dvě rampy můžou vypadat jako jedna, jen se dá doprostřed zátka a zavede se do nich voda z obou stran, ale i 2 samostatné mají své opodstatnění, zejména pokud se jedná o delší rampu, bude pak jednoduší manipulace při čištění.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   08.06.2017 00:01 R Muž vaclav [14609] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: erik
Dva filtry do jedné rampy ti nedoporučuji bude to naopak, půjdou proti sobě. Většinou se to dělá tak že jsou dvě rampy každá na půl akvária. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.06.2017 22:42 Muž erik [10] – 2 filtre na rozstrekovsciu rampu
Zdravím vespolek. Mam dotaz, chcem mať v akváriu 2 externe filtre, môžem ich dať na jeden vstup a výstup? Či je to blbosť?
Plánujem to tak, že rozstrekovscia rampa by bola 16/22 a filtre majú len 12/16 a tak isto prítok by stačil jeden stíhal by to. Šla by voda rýchlejšie keďže by bol väčší ťah alebo rozmýšľam nesprávne. Díky za každú radu.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.05.2017 14:35 Muž muťa [554] - RostlinyRe: ctibum
Jojo....trubka není, hadice by se doma našla, tak zkusím. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.05.2017 14:15 R Muž ctibum [6926] Re: muťa
Ne řezat rampu :) Ale tu trubku...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.05.2017 13:53 Muž muťa [554] - RostlinyRe: ctibum
:-D To je eheim rampa, tak řezat asi ne :-D! Ta hadice je ale dobrý nápad. Potřebuji přiškrtit pár děr, protože na konci je průtok dost slabý, teď po zanesení filtru.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   01.05.2017 13:46 R Muž ctibum [6926] Re: muťa
Z trubky stejnýho průměru cca 5mm kroužek uřízni, rozřízni a nacvakni na rampu na otvor. Nebo to samý z hadičky. Nebo kus silikonový hadičky navlíkni...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.05.2017 13:32 Muž muťa [554] - Rostliny – Zalepení děr
Čím by jste zalepili (několik) děr na rozstřikovací rampě? Nejlépe asi nějaká páska, aby se dala zase sundat. Díky za nápady.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   01.04.2017 17:36 R Muž vaclav [14609] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: lukasbc
Změř si pH takovýhle proud ti bude hodně vyhánět CO2 z vody. Asi budeš muset rampu trochu pootočit. Vlastní zkušenost. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   01.04.2017 10:51 Muž lukasbc [50] – Rampa - výroba
Rozhodl jsem se vybavi svoje živorodkové akvárko rampou a to po celé délce 100cm.
TAkže předně děkuji tomuto foru za nápady a postřehy.
Použil jsem elektrikářskou chráničku 16mm (PVC trubka světle šedá;3metry;21Kč)
Smrštovací bužírka černá 3/4 1 metr 42Kč
hadička pro připojení PVC čirá - dá se dobře nahřát a vyřeší problémy s přechody na různé průměry.
Dělká trubky je nakonec cca 80cm a díry vrtákem 2,1mm co 8 cm.
Vše je poháněno čerpací hlavou EHEIM aquabal na kterou je 2l biomolitan.
Trubka je umístěna na zadním skle za hranou 3d pozadí, které jsem lehce musel snížit.
Rampa je téměř neviditelná a výsledný efekt čeření hladiny je velmi pěkný.
rybicky.net/nadrz/26849/12.jpg…
rybicky.net/nadrz/26849/13.jpg…

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.12.2016 18:21 Muž DavFM [1371] - Corydoras&ApistogrammaRe: vaaclav
Tak puvodni problem byl, ze se mu to mota na miste a nejde to ze strany na stranu. Ale rozhodne nejlepsi je to vyresit tak, aby zadny bordel nebyl, to kazdopadne.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.12.2016 18:14 R Muž vaclav [14609] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: bubak
Odpadlé listy rostlin sbírám z hladiny a nebo to za mě udělá skimmer, nikde nic nelítá a dno je čisté. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.12.2016 18:13 Muž DavFM [1371] - Corydoras&ApistogrammaRe: bubak
No, tak to zkus sam. Upust vodu a hned uvidis ze kterych direk to tece hodne a odkud malo.
S kazdou dirkou se zmensi tlak a na konci uz je tlak slaby. To je fyzika, tu ani vaaclav neosidi :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.12.2016 17:59 Muž bubak [1] Re: vaaclav
Aha, takže jsem tam kde jsem byl :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.12.2016 10:44 R Muž vaclav [14609] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: DavFM
Pokud čerpadlo dává dostatečný tlak nemusí být dírky odstupňované taky jsem to tak měl ale potom jsem to předělal na stejné a dál od sebe (7cm). Kde je sání do filtru je jedno. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.12.2016 08:36 Muž DavFM [1371] - Corydoras&ApistogrammaRe: bubak
No bud bych dal ten privod na druhou stranu a pokud by to neslo(malo mista, kratke hadice atd) tak bych ty dirky do te rampy vrtal u pritoku malym prumerem a postupne bych prumer zvetsoval cim dal od pritoku, tim vetsi prumer dirky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.12.2016 05:18 Muž bubak [1] Re: DavFM
Ahoj,
nasávání je v pravo a přívod do rampy taky (obě hadice jsou vedle sebe).
Myslíš, že mám dát přívod na druhou stranu?
a dík za tip s tou černou, určitě po ní kouknu :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.12.2016 12:22 Muž DavFM [1371] - Corydoras&ApistogrammaRe: bubak
A privod do te rampy mas taky z prave strany tam co je sání? Ono to totiz z tech direk v rampe tece tim min, cim dal jsou od privodu vody a pokud ano, tak pak by v tom akva neexistoval pohyb zleva do prava.Edit:zleva to prava by to slo, ale slabeji, nez kdyby nejvice vody prichazelo z opacne strany nez to saje.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.12.2016 11:44 Muž Vladik [16] Re: bubak
Pro začátek bych zkusil natočit rozstřikovací rampu tak aby šel proud vody buď mírně nahoru. Z fotografie to vypadá tak, že máš nataveny výstupní otvory rovnoběžně s hladinou.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.12.2016 08:17 Muž Jarry [1437] Re: bubak
Taky se mi to obcas stane, zvlast po bitce krunyrovcu. Po dukladnem odkaleni a vymene poloviny vody je to ok :-) Zkousel jsem dat do filtru specialni JBL tkaninu, dava se na posledni misto, ale zadnej valnej efekt jsem nezaznamenal - resp. tkanina na malinke castice funguje, ale za tyden byla ucpana. Ale mel jsem neco podobneho, co pises - vetsi kousky rostlinneho odpadu rotujici ve valci.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   20.12.2016 08:09 Muž DavFM [1371] - Corydoras&ApistogrammaRe: bubak
Malinkata poznamecka, pekne akvarko, ale tu trubku je celkem videt. Ona se dela i v černe barve a kdyz ji jeste zdrsnis treba smirglem, tak tak nejak vice splyne s okolim.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.12.2016 05:41 Muž bubak [1] Re: vaaclav
Ve filtru mám 4 patra, od spodu:
keramické válečky
molitan
molitan
siporax + vata

MYslel jsem hlavně věší kousky, schválně jsem tam nechal rozpadlou bahnatku a proste se její kousky jen točí dokola...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.12.2016 00:06 R Muž vaclav [14609] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: bubak
Ze začátku jsem dával filtrační vatu do filtru. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.12.2016 22:36 Muž bubak [1] – Bordel
Fotka k příspěvku Ahoj,
potřeboval bych poradit, mám akvárium 130x40x40, filtr aqua-nova ncf-1500 (1500l/h).
udělal jsem si rozstřikovací rampu po celé délce z elektrikářské trubičky, dírky jsem navrtal průměr 4mm po 5cm, filtr má průtok na max. Voda se točí ve válci, rostlinky se jemně pohupujou, přesně jak je tady popisováno, ALE bordel se mi pořád otáčí ve válci a nejde k nasávání (pravý zadní roh).
Poradí mi někdo kde mám chybu? :-(

Omlouvám se za kvalitu fotky, je to na rychlo mobilem...

Dík moc :-)
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.12.2016 07:44 Muž Yirka [9126] Re: Wanderer
Vzduchovací motorek bych neřešil.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.12.2016 19:42 R Muž afc1886 [14700] Re: Wanderer
Wanderer napsal: Počítám, že bych vzal plastovou trubku, délky cca 0,7m, navrtal otvory o průměru cca 2mm s roztečemi cca 3cm. Trubka by byla stále umístěna pod hladinou, namířena šikmo nahoru.. Takhle bych to udělal,ale po celé délce akvária.Dírky bych vrtal postupně a dolaďoval podle potřeby.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.12.2016 19:20 Muž Wanderer [2102] - Skaláry - nejkrásnější ryby.
Chtěl bych se poradit, jak udělat nejlépe správnou rampu do svého akvária. Délka 1m. Koupil jsem už fungující a z čerpadla za molitanem vedla trubka po zadní stěně do cca 2/3 délky, tam byla zakončena trubkou s pěti otvor (z toho fungoval tak jeden). Já jsem udělal to, že jsem trubku prodloužil a přesunul do rohu v domnění, že zlepším proudění. Trubka byla umístěna cca 1,5cm nad hladinou, a dělala sprchu. Ve vodě byly drobné bublinky. Takhle jsem to provozoval bez problémů cca 7 týdnů. Na základě toho, co jsem si zde přečetl, jsem dnes trubku zkrátil, přesunul cca do 1/3 délky, blíže k filtru. Zvednul jsem hladinu, výtok je umístěn cca 1,5cm pod hladinou a namířen nahoru, takže na hladině dělá takové obloučky. Co mě potěšilo, že se snížila hlučnost (bublání).

Nebude ve vodě kyslíku méně? Počet bublinek znatelně poklesnul.

Počítám, že bych vzal plastovou trubku, délky cca 0,7m, navrtal otvory o průměru cca 2mm s roztečemi cca 3cm. Trubka by byla stále umístěna pod hladinou, namířena šikmo nahoru. Bude to tak správně? Nebyla ta sprcha lepší?

Navíc mám v akváriu umístěný malý filtr, ke kterému je připojena hadička na vzduchování. Pořídíl jsem ho spíš jako rezervu do karanténní nádrže, nebo, když bych potřeboval nechat ryby chvíli v kbelíku apod. už se mi hodil. Takže ho nechávám běžet, byť je tam molitanu minimum, tak by se dal ihned použít. Je (a byl) umístěný na druhé straně než zmiňovaný výtok. Ale těch pár bublinek navíc se myslím hodí.

Má cenu řešit ještě nějaký vzduchovací motorek? Předem děkuji za rady a názory. Kdyby bylo potřeba dodám fotografie.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   30.11.2016 21:29 R Muž romant [27987] Re: muťa
Ano, přesně tak jsem to myslel, jak je to v odkazované prezentaci.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.11.2016 21:22 Muž muťa [554] - RostlinyRe: romant
Jen pro pořádek...., když píšeš vedle sebe, tak myslíš aby při pohledu do nádrže že předu, vypadla jako jedna (bude pochopitelně složená ze dvou), a ne jako že dvě rampy nad sebou po celé délce nádrže.

Dovolím si použít jednu zdejší prezentaci : rybicky.net/nadrze/25498…

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.11.2016 19:25 R Muž romant [27987] Re: muťa
Dvě rampy vedle sebe pěkně po celý délce akvária.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.11.2016 16:10 Muž muťa [554] - RostlinyRe: Mislow
Tady je prezentace www.akvarko.cz/… , kde to má...myslím ty proudy proti sobě (dole je schéma zapojení).

Řeším teď stejnou věc, jak napojit dva filtry na jednu rampu. V nádrži mám zabudovaný filtr Juwel a externí Eheim, chci je nechat oba. Tak hledám řešení, jak naložit s výstupy do rampy:
1) dvě rampy umístěné proti sobě (vedle sebe), nebo
2) jedna rampa pro oba filtry - pak je tady ale otázka, zda pustit proudy proti sobě, nebo je sjednotit, aby došlo k promíchání vody v celé nádrži.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.10.2016 08:40 Jarda62 Re: Dandyy16
Jestli mužeš udělej si z něčeho háčky přes hranu akvária a pověs, nejlépe z plexi. Nebo jestli ti nevadí vyvrtat díry do pozadí, tak tam vyvrtej stejný průměr jako na držáku rampy, pod přísavkou, tu sundáš a nacpeš do pozadí..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.10.2016 08:37 Muž Dandyy16 [-6] Re: jarda62
Ja bych radši nejak připevnil na zadní stěnu aby se delal válec o přední stěnu a strhavola Co2 ale nenapadá mě jak :/
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.10.2016 08:34 Jarda62 Re: Dandyy16
Nemáš moc dlouhé akva, tak ji dej na boční stěnu, to bude stačit.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.10.2016 08:25 Muž Dandyy16 [-6] – ?
Poradíte někdo kam a jak umístit rozstrikovaci rampu kdyz mam 3d pozadí? :-(

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.10.2016 17:51 Muž honcka [39] Re: afc1886
Předfiltr tam mám eheim kvůli krevetkám, ten jsem čistil 2x
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.10.2016 17:34 R Muž afc1886 [14700] Re: honcka
No máš tam ancistrusy,cca 30 pavích oček,což jsou celkem prasátka ,nevím jestli máš předfiltr,ale ten by ti pomohl,aby jsi nemusel často čistit filtr.Ale já jenom tak přemýšlím nahlas,to musíš posoudit sám.Uvidíš co poradí ještě ostatní.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.10.2016 17:15 Muž honcka [39] Re: afc1886
Právě že ho mám novej a mám ho od záběhu akvárka cca 2 měsíce, po tom, co jsem vyčistil tu rampu, tak už jede OK. Jak často to čistíte? Já mám teď problém se sundaváním krytu, že teď akorát vyrábím automatizaci na osvětlení a dávkování CO2, takže mi všude z krytu trčí dráty a nechci to moc často sundavat
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.10.2016 17:03 R Muž afc1886 [14700] Re: honcka
Sem tam tu rampu a hadice propláchni,podle potřeby.Nevím jak dlouho máš ten filtr,ale jestli se ti snížil průtok,tak už by ho chtělo asi pročistit.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.10.2016 16:53 R Muž romant [27987] Re: honcka
Jasně že stalo, roztřikovací rampy se musí taky čistit, buď mechanicky pomocí kartáčku a nebo třeba i chemicky slabým roztokem kys. citrónový, nechat působit, vypláchnout a jede se dál.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.10.2016 16:48 Muž honcka [39] – Řasa? v rozstřikovací rampě
Zjistil jsem, že mi filtr (JBL E401) začal míň táhnout. Teď při výměně vody jsem zistil, že z cca 14 otvoru fungujou jenom 3, co mám nad hladinou, zbytek byl ucpanej cervenohnědým cosi (řasou?) Stalo se to někomu? Co s tím můžu dělat aby se to neopakovalo? Zároveň voda mírně smrděla, ale to spíš dávám za vinu tomu ucpanýmu filtru.

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [4] ...... 21

Zpět na obsah sekce Technika • Zobrazeno 38591x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/13235-rozstrikovaci-rampa?od=151