Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Jak aplikovat CO2 z hasičáku?

 

NápovědaFórum » CO2  

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 11 Přejít na další stránku   1  
Jak aplikovat CO2 z hasičáku?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.08.2011 15:13 GP Re: davidus
nemel by to byt problem... zkusil bych se poptat v plnirnach nebo svarecskych potrebach. lepsi nechat rovnou vyndat vnitrnosti a prebarvit.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.08.2011 14:05 Muž davidus [41] - Cichlidy
Nechá se vyměnit hlava u hasičáku,mám pákový stejně jako je na fotce na vlákně a raději bych aby ten uzávěr byl šrouovací.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.02.2011 15:09 pavel.bartek – Re: filipsi
No,povídá se a povídá kde co,pokud někdo napíše proč,ale důvěryhodně,je to OK,ale pokud někdo jen píše ne a hotovo-tak to asi nikoho nezajímá ;-) Vyhrožovat nemusíš.Díky tomas3000 vím,že jsou lahve zkoušeny na 26 Bar a na CO2 200 Bar a to jsem potřeboval vědět ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.02.2011 11:24 pavel.bartek – Re: tomas3000
Bezva,dík ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 6   21.02.2011 10:47 Muž tomas3000 [15] – Tlaky v láhvy na Pb a na CO2
Tak jsem si nakonec zjistil, jak to je s těmi tlaky v lavích na Pb a na CO2. Nebylo nic jednoduššího, než napsat do plynáren. Pro propan butan jsou lahve skoušeny na 26 Bar a na CO2 200 Bar. Tlak u CO2 je cca 55bar, proto se CO2 nesmí plnit do jiných lahví!
Z tohoto zjištění jde vidět, že lahev na Pb se opravdu nesmí plnit CO2. Takže pro mě i pro ostatní...opravdu to nezkoušejte:-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.02.2011 20:11 pavel.bartek – Re: filipsi
Jen jsem se přidal do diskuse,nic takového neplánuji,ani jsem zde nevypozoroval že by to tady chtěl někdo plnit po domácku.Nejsem znalec na plnění co2,nemám ani tucha jestli by ocelová láhev na Pb explodovala po naplnění Co2.Originál láhve jsou z hliníku
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.02.2011 20:08 Muž zdenda25 [0] - Cichlidy – Re: filipsi
Mě je jasné, že to nejde, ale vzhledem k tomu, že se tady každy chytá slova, tak jsem napsal, že samo že (jde všechno), Ted to upřesním že to jde,ale na maximální tlak plněne nádoby do které to chce natlačit což je tedka Pb láhev se kterou by to možná nic neudělalo ale možná taky jo, Vzhledem k tomu, že nejsem dostatečny odborník Jsem nenápadně navedl, aby koukl na tlaky Pb a CO2 láhve a ve druhém mém příspěvku jestli se to oplatí kvůli 3,5t riskovat, že se obal Pb láhev poškodí bouchne nebo kdo ví co. Nápad to není špatny jenže riziko nehody asi větší.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.02.2011 19:52 Muž tomas3000 [15]
Vidím, že se zde rozjela vášnivá debata...no, ušetřit bych chtěl, kdo ne, že?Ale ne samozdřejmně za každou cenu... Šlo mi o to zjistit, jestli to jde naplnit, páč takovou láhev doma mám a chtěl jsem ji využít...čtu, že to nejde, tak to nebudu riskovat...s CO2 teprve začínám, tak se omlouvám...

btw...nevíte, kde bych našel v Brně nějakou třeba výzbrojnu požární ochrany kde by měli vyřazený sněhový hasicí přístroj a kde bych našel plnírnu, kde bych si nechal předělat hasicí přístroj na láhev s CO2? Zrovna by mi to vše zkontrolovali, tak by to bylo bezpečné...děkuji za odpověď
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.02.2011 19:40 filipsi – Re: pavel.bartek
Takovych lidi bylo ... a nejen po silvestru jich byvaji plne chirurgie, aby jim ty prsty prisili zpatky :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.02.2011 19:25 R Muž Silent [5949] – Re: pavel.bartek
Ty láhve jsou relativně slabostěnné a bývají svařované.Láhve na CO2 jsou odlité z jednoho kusu. Koneckonců ani v plnírně je COčkem nenaplní.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.02.2011 19:24 R Muž romant [27987] – Re: pavel.bartek
A je ta tloušťka ocelového plechu stejná? No, já bych řekl, že ne. Takže bych se držel toho konstatování, že to nelze. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.02.2011 19:20 pavel.bartek – Re: filipsi
Je to ocelová láhev,nevidím důvod??
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   20.02.2011 19:09 Muž filipsi [1295] – Re: zdenda25
Ne, shrnme to tak, ze to nelze. Ta lahev by vybouchla, at uz by mela ventil jakykoli.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.02.2011 18:38 Muž zdenda25 [0] - Cichlidy – Re: pavel.bartek
Jen jsem zapřemýšlel nahlas. Tak to shrňme, že všechno jde ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.02.2011 18:18 pavel.bartek – Re: zdenda25
Mám pocit,že dotaz zněl, zda je možné naplnit láhev na Pb ??
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.02.2011 17:48 Muž zdenda25 [0] - Cichlidy
bych se do toho vůbec nepouštěl, hasičák neni zase tak nedostupný kdyby stal 1500 6kg, reduktor mini za 700, počitadlo s difuzere za 300, el.mag ventil kdyby 1000. Max 3500 za to že ti zustane barák pohromadě neni takova velka pálka. Začinal jsem na kvasnicich,jenže se mi stim nechtělo rypat a hlidat jestli náhodou nehrozi vybuch. na některych věcech neni dobré šetřit. ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.02.2011 17:26 pavel.bartek – Re: tomas3000
myslím to tak,aby to v plnírně naplnili,pokud to dopředu opatříte redukcí a s někým se tam domluvíte tak by to možná šlo.Ty bezpečnostní důvody jsou myšleny tak,že nelze láhev Pb napojit na zařízení pro třeba CO2-ta redukce to vyřeší.Pokud vám to naplní dejte prosím vědět.Děkuji
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.02.2011 17:19 Muž filipsi [1295] – Re: tomas3000
Asi jsi se na ty tlaky jeste nekouknul. Udelej to. Je to proto, ze by ta Pb lahev zcela spolehlive explodovala. Nastesti v plnirnach to znaji a predpisy a fyzikalni zakony budou respektovat.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.02.2011 17:03 Muž tomas3000 [15] – Re: pavel.bartek
No, na lahvi je normální metrický závit...není to myslim závit velikosti G 3/4"...ale tam by se dala dát nějaká redukce...nebo jak to myslíte s tou záměnou?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.02.2011 17:01 Usine – Re: tomas3000
Nikde ti to nenaplní a ani bych to nezkoušel. :-)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.02.2011 16:46 pavel.bartek – Re: tomas3000
Nebude tam problém s ventilem?z bezpečnostních důvodů(aby se vyloučila záměna)jsou na lahvích jiné ventily???
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.02.2011 16:34 Muž tomas3000 [15] – Re: zdenda25
Dobře,,,mrknu na to...a kdyby byla lahev na Pb dostačující k naplnění CO2, můžu tam to CO2 vůbec dát, když tam byl pžedtím Pb?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.02.2011 15:58 Muž zdenda25 [0] - Cichlidy – Re: tomas3000
Koukni na tlaky plnění třeba jako základ Pb láhve a CO2 láhve.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek -1   20.02.2011 15:46 Muž tomas3000 [15]
Dobrý den,
chtěl buch se zeptat, jestli můžu použít jako lahev na CO2 propanbutanovou lahev 2kg...předpokládám, že v plnírně lahví by mi tuto lahev ošetrili od propanbutanu aby se tam dalo dat CO2?...díky za odpověd ahoj

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.02.2011 10:20 GP Re: davidus
pokud polaci maji ten w... tak nove hasicaky by mely mit totez. nejde ani tak o typ ventilu, ale o typ zavitu na nem.
edit: svareci technika u nas ma vetsinou podle stare ceske normy a tam je jiny, vetsi. nova norma je stejna jak stary argon
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.02.2011 10:18 Muž davidus [41] - CichlidyRe: GeorgeLouis
Takže jaký ventil by tam měl být aby seděl na ten polský set, a nemusel jsem řešit redukci?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.02.2011 10:16 GP Re: GeorgeLouis
ja jsem mel na hasicaku pakovy ventil a asi po 3 uzavreni - otevreni mi zacal podchazet a behem dnu bylo po co2, po vymene ventilu za vretenovy a pri te prilezitosti odstranenych vnitrnostech a prebarveni, provozuji stejne na lezato, takze stejna situace jak predtim a spokojenost...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.02.2011 10:07 GeorgeLouis Re: GP
Ano, tak to je. Každopádně pro uklidnění daviduse bych dodal, že to je vlastně jedno, protože při pouštění CO2 do akvárka to uniká tak malou rychlostí, že pro akvaristické účely může být hasičák (céóčkový!) v jakémkoliv provedení. Četl jsem článek někde o svařování a tam bylo pěkně popsané, jak se používají hasičáky na svařování a jak se případně upravují- pro akva není třeba.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.02.2011 09:30 GP Re: davidus
hasicak ma uvnitr trubku vedouci na dno, ale pokud maji stejne ventily, tak je rozdil pro nase ucely zanedbatelny - hasicak ve svisle poloze nasava ze dna "tekuty" co2
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.02.2011 08:41 Muž davidus [41] - Cichlidy
Je rozdíl mezi láhví z plnírny na CO2 a nebo sněhovým hasicím přístrojem (CO2? Ten hasičák bych mohl sehnat levněji jen nevím jestli je to to pravé ořechové.Díky
Vyzkoušejte

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.01.2011 14:06 Muž cezarmilan [591] - Rostliny – Re: gigimasters
nie sú prepojené, mám tam na stojane dve akvaria a vzadu je jedna 5 litrova, kde je burčiak, z nej sú dva vývody do tých fliaš.pomocou ventilov vyregulujem rovnaký počet bubliniek do každej z tých dvoch
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.01.2011 13:01 Muž gigimasters [8] – Re: milan666
Aha díky :) a ještě prosím z jekého důvodu jsou ty 2 lahve propojené? :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.01.2011 09:36 Muž cezarmilan [591] - Rostliny – Re: gigimasters
Tie umelé rastlinky sú v čistiacej fľaši, čiže nie vo fľaši s kvasinkami.Ten ventil prepúšťa CO2 tak 1bubl. za 2-3 sek., takže fľaša tlak znesie úplne v pohode
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.01.2011 22:42 Muž gigimasters [8] – Re: milan666
To chápu :) Ale spíše nerozumím tomu jak je možne že kdyš se to přiškrtí tak bublinky nezústají v petláhvi a láhev se nepřetlakuje.. :)

To je dobrý nápad dát tam ty rostlinky.. Vypadá to o mnoho lépe. A na petku může být i vidět. :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.01.2011 16:22 Muž cezarmilan [591] - Rostliny
škrtiacim ventilom regulujem počet bubliniek, funguje to.tie rastlinky sú umelé, plnia len dekoračný účel :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.01.2011 13:21 Muž gigimasters [8] – Re: milan666
DoBrý den chtěl bych se zeptat jak regulujete tlak v láhvi? když použijete škrtítko? přeci tlak nebude mít kam jít?
A také ty rostlinky v petláhvích? to je dávát tam kde jsou kvasinky? A také proč? :-D Vypadá to totiž zajímavě.. :)

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.07.2010 18:27 Usine – Re: JuraS
Co myslíš tím levným řešením. Věci které nakoupíš u "Nás" mají samozřejmě záruční lity a jsou určené Na CO2 a není to žádná Čína. Jen si nekoupím chromovaný redukční ventil se dvěma manometry ale jen z jedním. Pokud jde o překopávání hasicího přístroje tak nevím proč bych to dělal, je to naprostá zbytečnost, fungují stejně dobře jako lahve na sváření nebo na pivo. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.07.2010 15:33 JuraS – Re: vaclav
takhle jsem to taky myslel ale ne rozhodně překopávat hasící přístroj když nevím co a jak..jo sehnat hasičák a nechat si ho upravit u firem co se zabývají technikou pro hasiče, mít pak zkoušku těsnosti, certifikovaný redukční ventil a ostatní věci tak tak jsem to myslel..já mám 1,5 kg bombu dupla s emg. ventilem a jehlovým za tuším 1000,- a k tomu jednu ocelovou 0,5 kg za 800,- počítadlo bublinek nepotřebuji, řídím elektronikou (z eBay za 2200,- komplet) na 6,6 pH a ať si to bublá jak chce...jen jsem to bral tak, že levné řešení ve výsledku nemusí být vždy to nejlevnější...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.07.2010 22:16 Usine – Re: Culkap
Sešroubuj to všechno dohromady a potom stačí jen kontrolovat těsnost jarem nebo pěnou na holení. Doufám že víš co děláš a proč. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.07.2010 20:57 Culkap
tak sa mi podarilo zohnat asi 1,5 kg hasiaci pristroj
ked ste napojili vsetky veci skusali ste to prvykrat doma alebo niekde vonku? :)

napln hasiaceho pristrija na hasenie je tiez ciste COcko ze?
nemusim menit jeho originalnu napln a mozem to rovno pustat do akvaria?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 5   22.06.2010 22:09 Usine – Re: JuraS
Nevím co pořád máš z nějakým bastlením. Jestli si levej na obě ruce tak si kupuj hotový věci. Přišroubovat Redukční ventil na lahev snad umí každý. Kupovat PHkontrolery a podobné nesmysly je dost velká zbytečnost. To nemluvím magnetických ventilech, které jsou u velkých nádrží zbytečné. Začít se dá jen z lahví + redukční ventilem + jehlový ventilem a s počítadlem bublinek. Lahev 1,5kg Nová stojí 1000kč redukčák 700kč jehlový ventil 250kč a počítadlo bublinek 30kč. Takhle jedu už několik let a bez problémů. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.06.2010 21:35 Muž Jiřmond [16] – Re: JuraS
samozřejmě, že bych doma nic nebastlil, na to mám svou rodinu moc rád...a sety z našich obchůdků jsem taky neměl na mysli, na to mám prozměnu moc rád svou peněženku :) ...právě mě zaujal ten set od toho poláka, nicméně na aukru to má bez láhve a na jeho stránkách tam má k tomu setu jen osmi litrovou láhev, což je moc...proto jsem měl na mysli ten hasičák, který bych si nechal předělat tam, kde se plní a použil ten set od poláka
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.06.2010 20:35 JuraS – Re: Jiřmond
Ne set z jakéhokoliv akvaristického obchodu..ty jsou několikráte předražené..najdi si jakákoliv česká akva obchod a vyhledej si pH controll..za koli je prodávají..spočítej si řídící jednotku, připočti sondu a kalibrační roztoky..sečti a pak se koukni na tuhle stránku... global.ebay.com/… stejně tak koupíš v českém obchodě normální bombu co se používá třeba na chlazení a má 1 kg , 1,5 kg co2 se závitem který je u nás standart..na ten seženeš třeba na aukru ventily i s jemným ventilem..nic doma bastlit a pak se bát jak to dopadne..ono ti to taky musí někdo naplnit a musí se pravidelně testovat tlaková zkouška..na aukru prodává polák za přijatelné ceny celé sety se závitem na naše bomby..já plnil tady bez problému www.kovosluzba-hp.cz a tam mají i ty bomby...plní tam levně co2 a na počkání a provádí i tlakové zkoušky...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.06.2010 20:24 Muž Kuca [43] - Cichlidy
také bych potřeboval poradit co všechno bych potřeboval k hnojení CO2 450l akvária pro echinodory.Potřeboval bych něco levnějšího a hlavně kvalitního.Jinak osvětlení bude asi 3*36W,nebo 4*36W.Děkuji za každou rady,protože CO2 jsem hnojil jenom kvašením.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.06.2010 20:23 Muž hf [54]
Já mám láhev z Haseo Bělotín (hasičská technika) včetně 6l náplně cca 700 bez DPH, redukční ventil z www.horaky-pb.cz (obojí s klasickým českým G 3/4" CO2 závitem), elektromagnetický a jehlový ventil včetně externího CO2 reaktoru a hadičky z www.aquario.pl a přechodový nipl mezi redukčním a elmag. ventilem z www.enaradinastroje.cz/…

A to je celý ... :P
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.06.2010 20:16 Usine – Re: Jiřmond
Problém je že jsou dva druhy závitů. Kupovat lahev v obchodě zaměřeném na akvaristiku je ale nesmysl. Zaplatíš několikanásobně více. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.06.2010 19:54 Muž Jiřmond [16] – Re: JuraS
Takže říkáš, když už, tak koupit raději set s bombou k tomu určenou?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.06.2010 07:36 JuraS – Re: Jiřmond
nevím kolik celkově ušetříš ale dohledej si konkrétní čenu ale psal jsem tady bezprostřední dojem loni v létě když jsem byl v praze plnit svoje bomby..měli tam normální ocelové plné bomby za cenu baj woko 1000,- a k tomu všechny možné forichtungy...stejně to budeš muset někde plnit a pokud nemáš vážně kamaráda hazardéra co naplní i zapalovač co2 tak bych v tomhle raději věřil profíkům..v tomhle a vůbec při práci s jakýmkoliv stlačeným nebo výbušným plynem...viz každoroční zprávy v tv nova co dokáže obyčejná bomba na propan-butan...
a rady, že si tohle někdo udělal doma..to jsem na jednom fóru byl přesvědčovaný abych si lůžko pro elektrický motor do modelu lodi vyrobil z bloku hliníku, že je to přece jednoduché..v cadu si to nakreslím a na domácí cnc fréze si to vysoustružím...jak jednoduché, že....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.06.2010 21:04 Usine – Re: Jiřmond
Musíš použít pouze hasící přístroj co2 (sněhový)
www.hasicipristroje-prhas.cz/…
:-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.06.2010 20:50 Muž Jiřmond [16] – láhev CO2 z hasičáku
Měl bych pár dotazů k CO2. Mám vybraný set z aukra, který je bez láhve a samozřejmě bych na ní rád ušetřil, proto bych chtěl použít hasičák.
1. Je možno použít prázdnou láhev z jakéhokoliv hasičáku (třeba práškového) a nechat ji naplnit CO2 ? Nejsou třebas nějaké rozdíly mezi láhvema s práškem a sněhem, tedy CO2 ?
2. Pro ostraváky, kteří používají CO2, kde si je necháváte plnit ?

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [11] 13

Zpět na obsah sekce CO2 • Zobrazeno 17670x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/12810?od=501