Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Jak aplikovat CO2 z hasičáku?

 

NápovědaFórum » CO2  

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 5 Přejít na další stránku   1  
Jak aplikovat CO2 z hasičáku?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.02.2012 10:21 Muž Moucha [1429] - Raci, krabi, krevetkyRe: matlala
www.prevod.cz/…

takze 10ti az 30ti nasobek meho provozniho tlaku..... no tak to huz bude asi chtit tlakovy hadice..... pripadne to otestovat, vzit hadici, udelat z ni smycku, pripojit k redukcaku a natlakovat.... pak uzavrit privod a par dni pockat co to udela....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.02.2012 10:19 Muž matlala [798] - RostlinyRe: RadekCX
jo, díky. Ten průtok jsem potřeboval slyšel. Průtok je na současně s tlakem na výstupním nanometru, pak to ještě redukuju jehlovým, takže při malé úpravě tlaku, takže to takový průtok nemá, reaálné jsou ty mililitry za minutu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.02.2012 10:05 Muž RadekCX [219] Re: matlala
maximalni tlak ve flasce s kapalnym CO2 je bez ohledu na teplotu neco pod 80 atm - ty 6l flasky jsou testovane minimalne na 180 atm - takze pokud neni rezava a prozrana tak neni sance aby rachla - tech 180 atm je testovaci tlak - tlak pri kterem flaska rachne je nekolikanasobne vetsi

doma urcite nemas prutok 2-5l/min - to je to co jsem psal, ze ty budiky jsou naprosto nanic - v 6kg flasce je cca 3.200 l plynu - pokud bys mel prutok 3l/min tak ti ta flaska utece ani ne za den (18h) coz je jak uznas pitomost - takze pocitej prutok spis tak 100x mene tedy 30ml/min
pri prutoku 2-5l/min uz hrozi zamrzani redukcaku - pri prutoku 30ml/min je uplne jedno jak flaska stoji a jak je provedena - ja mam treba flasku bez stoupaci trubky polozenou na lezato a plyn je natekly primo do redukcaku coz pri vyssich odberech nefunguje, ale pri tom malem v pripade akvarek naprosto bez problemu

matlala napsal: fungovat bude. Jen nevím ten tlak, ale vydržet by měla. Nevíněkdo do jaýho průtoku to lze použít se stoupací trubkou? Aby nezamrzl ventil a redukčák. Abych věděl čeho se vyvarovat. Domamám průtok asi 2-5l/min, není to přesně poznat, stupnice je na začátku zhuštěná a míň čitelná.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.02.2012 09:14 Muž matlala [798] - RostlinyRe: Moucha
aha, uvidim vyzkoušim to, budu potřebovat tak 1-3bary abych protlačil ty atomizéry co mam objednaný
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.02.2012 09:01 Muž Moucha [1429] - Raci, krabi, krevetkyRe: Michaldvd
no ja mam vetsinu rozvodu z beztlakovych PVC hadicek, dalsi cast akva silikonovy (mlecna barva), u skrtitka akva tenkostenou zelenou a jeste cast sera CO2 pruhlednou

akva hadicky casem trosku zvetsi prumer v mistech s vyssim tlakem, a u PVC hadic jsem u spoju zpevnil spoj navlecenim o 2mm vetsim kouskem (a to pak opravdu drzi FEST)

ale nemam moc velky tlaky (okolo jednoho metru vodniho sloupce), na bombu se teprve chystam
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.02.2012 21:06 Muž Michaldvd [45] - AsieRe: Moucha
Vravím, že neviem čo je na tom pravdy :-) Z tým zosvetlením a stvrdnutím mám tiež skúsenosť. Inak teraz používam tieto originál CO2 hadičky, som z nimi veľmi spokojný www.ebay.com/… :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.02.2012 20:58 Muž Moucha [1429] - Raci, krabi, krevetkyRe: Michaldvd
mam nekolik druhu hadice huz vic jak 2,5 roku v CO2 soustave a bez problemu, jen ty co jsou pod vodou tak zesvetlaly, nektere ztvrdly

v zasobniku se mi obcas nahromazdi sirovodik takze pripadny netesnosti bych snadno odhalil.... ale to hrozi jen u kvasaku
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.02.2012 16:53 Muž matlala [798] - RostlinyRe: Michaldvd
to nevím, mám objednáno 6m a ještě doma zásobu asi 3m, takže to udělám celé v polyuretanu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.02.2012 16:47 Muž Michaldvd [45] - AsieRe: matlala
Raz som kde si čítal, že vraj CO2 môže rozleptať obyčajnú hadičku ale či to je pravda tak to by aj mňa zaujímalo.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.02.2012 16:26 Muž matlala [798] - Rostliny
ještě dotaz. Jaký hadičky kdo používáte? Mohl bych ušetřit ještě+ koupí obyčejné hadičky do akva 6/4, je měkká, potáhnu to za postelí a je riziko skřípnutí, tak beru raději tu silnější, ale na konci chci použít něco jinýho. Obyč PVC hadičky podle mě stačí.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.02.2012 15:39 Muž matlala [798] - RostlinyRe: Michaldvd
ok, takže neřeším.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.02.2012 14:24 Muž Michaldvd [45] - AsieRe: matlala
To by si ho musel otvoriť nadoraz a pripojiť poriadnu hadicu aby Ti niečo zamrzlo :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.02.2012 14:05 Muž matlala [798] - RostlinyRe: RadekCX
fungovat bude. Jen nevím ten tlak, ale vydržet by měla. Nevíněkdo do jaýho průtoku to lze použít se stoupací trubkou? Aby nezamrzl ventil a redukčák. Abych věděl čeho se vyvarovat. Domamám průtok asi 2-5l/min, není to přesně poznat, stupnice je na začátku zhuštěná a míň čitelná.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   07.02.2012 12:10 Muž RadekCX [219] Re: matlala
matlala napsal:
Problém ale vidím v provozní teplotě hasičáku, prý je jen do +/-30°C, což je v zimě ok, ale co v létě, do pokoje mi paří slunko a mám tam v letních vedrech mírně přes, i když už máme rok nový okna a není to tak hrozný, tak předpokládám 32 bez žaluzií a se žaluziemi míň. Jediné šikovné umístění mě napadlo ve skříni a hadičku potáhnout pod topením a za postelí a pak až jehlové ventily a bylo by to v pohodě.


ten problem vidis v cem? coze

co by na nem priblizne nemelo fungovat?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.02.2012 07:44 Muž Moucha [1429] - Raci, krabi, krevetkyRe: matlala
co myslite jaky jehlovy ventil z nabidky firmy tech-con je nejvhodnejsi ?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.02.2012 20:32 Muž Michaldvd [45] - AsieRe: matlala
Ja používam tiež túto redukciu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.02.2012 20:23 Muž matlala [798] - RostlinyRe: Michaldvd
jj, vlevo je redukce a na redukčáku ta matka je právě převlečná.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.02.2012 20:04 Muž Michaldvd [45] - AsieRe: matlala
Fotka k příspěvku Toto je u teba prevlečená matka?
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.02.2012 19:59 Muž Michaldvd [45] - AsieRe: matlala
Priemer je presne 26.44 mm (G 3/4") už som ti to písal.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.02.2012 19:15 Muž matlala [798] - Rostliny
Fotka k příspěvku celek, je jen zaprášený
 
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.02.2012 19:06 Muž matlala [798] - Rostliny
Fotka k příspěvku á tak vše supr, foto přikládám, závit má podle kamaráda odhadem 25-27mm podle pravítka (šupleru nemá). Takže to bude stejný závit jak mám už dole-3/4 na CO2, takže redukce.
Problém ale vidím v provozní teplotě hasičáku, prý je jen do +/-30°C, což je v zimě ok, ale co v létě, do pokoje mi paří slunko a mám tam v letních vedrech mírně přes, i když už máme rok nový okna a není to tak hrozný, tak předpokládám 32 bez žaluzií a se žaluziemi míň. Jediné šikovné umístění mě napadlo ve skříni a hadičku potáhnout pod topením a za postelí a pak až jehlové ventily a bylo by to v pohodě.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.02.2012 18:32 Muž matlala [798] - RostlinyRe: vaclav
ok díky, ty jehláky má tech-con opravdu dobré a nejsou drahé, s těma jsem víceméně počítal. Takže zase přechodka, asi.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.02.2012 18:29 Usine Re: matlala
Doporučuji buď přechodku nebo jiné hodiny s 3/4 coulovou matkou na CO2. Ty máš na argon. Převlečnou matku pokaždé měnit je na ho... Povolit to musí jít je tam jen taková speciální barva (modrá)aby to šlo hůře. Už jsem to párkrát dělal. Jehlové ventily si radši kup. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.02.2012 17:43 Muž matlala [798] - RostlinyRe: Michaldvd
e-e, ten redukčák má tu 21,8, už mám jeden doma a je dobrý. Mám tam redukci, tam uvádí jen výměnu převlečné matky a to je složitější, jak jsem psal.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.02.2012 15:46 Muž Michaldvd [45] - AsieRe: matlala
Klasický hasičkák by mal mať závit G 3/4", uvedené manometre majú taký istý závit takže z tým by problém nemal byť. Inak dosť používaný je aj menši závit (nemecká norma) W 21,8 x 1/14 ale to nie je tvoj prípad.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.02.2012 15:33 Muž matlala [798] - Rostliny – Bastlení s vyřazeným hasičákem
Ahojte,
tak bomba mi už dole u 200l jede chvíli a je to supr, rád bych vyměnil ještě kvasnice nahoře v pokoji do 2 miníček, můžu mít od kamaráda 6kg vyřazený hasičák. Závit je na něm prý starší a má uzavírací ventil ne páku. Cena je právě hodně výhodná (cca 300 s náplní).
Rizika znám, plnit mi ji naplní on, přepuštěním. Jak už zdůrazňoval RadekCX.
Otázka je jak teda může být závit velký a jetsli na něj bez redukce napasuju ten redukčák co na už mám doma jeden. aukro.cz/…
Pak ještě zvažuju, jestli budou stačit jehlové ventily ze zapalovače, nebo raději vzít z tech-conu. Potřebuju to dávat do 2 akvárek a kvasnice mě už hezky štvou.

EDIT:
Ještě dotaz, bavil jsem se po telefonu s tím prodejcem od kterýho mám redukčák o výměně převlečné matky. Říkal, že to něčím lepí a rozdělat mu to nešlo a navíc by se ztratila záruka. Nevíte o tom nic bližšího?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.01.2012 15:48 Muž honzek [8] Re: matlala
OK OK odzkousim, zatim dekuju
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.01.2012 13:58 Muž matlala [798] - RostlinyRe: honzek
nerez nevadi, to bude v poho,ale asi bych zmeril alkalitu, neco si nacti alkalita udrzuje stalost pH a pokudje vysoka, blbe se to pH srazi. Urůcitě je asi potřeba zvyšit davky, postupně, lepší je k tomu pernamentní CO2 test, vyroba je na netu popsana, tam hlavně davat 4kH vodu, aby test fungoval spravne a indikoval cca 30mg/l CO2. Já dávám neco přes 10bublin za sekundu a ještě asi přidám.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.01.2012 11:43 Muž honzek [8] Re: matlala
Presne jak pises. Bublinkuju tak 1b/3sec, redukcak, jehlak, to vsecko mam vyladene. Rozpoustim to ve vyrobenym reaktoru, kdy tryska rozstrikuje vodu pres reaktor (mam jej castecne videt na prezentaci - myslim ze funguje docela dobre.
Pravda ze alkalitu zmerenou nemam a PH je pomerne vysoke - kolem 7, mozna nekdy i 7,5.

---
doplneno: Mozna pak jeste dalsi uprava byla, ze jsem do reaktoru z technickych duvodu pridal sroubek - mozna nerez, mozna zeleznej - to si nejsem jistej, no a ted kdyz se ted divam je zkorodovanej. Kdyby to bylo zeleo, az tak by to nevadilo, ale kdyby to byl nerez, muze nerez nejak korodovat?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.01.2012 11:31 Muž matlala [798] - RostlinyRe: honzek
a kolik z toho hasičáku dávkuješ? Na redukčním ventilu stačí kolem 1 bar, přápadně trošku více podle difuzoru/reaktoru. Jehlovým to doladit. Taky důležitý čím to dávkuješ do akva? Já z kvasnic taky dával max 2b/s teď jedu z bomby tak 10+.
Taky si pohlídej aklkalitu a pH. CO2 z bomby nebo hasičáku je mnohem čistější než z burčáku.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.01.2012 10:50 Muž honzek [8] – CO2 hasičák - jaký je tam opravdu plyn?
Ahoj, mam takový problém a to ten, že při založení nádrže a první zasazení rostlinek, mi rostlinky za 14 dni opravdu, ale opravu velmi rychle vyrostly - to jsem hnojil PMDD a bublal CO2 z kvasnice.
Poté jsem instaloval neupravený hasičák, otočený dnem vzůru - a problém je v tom, že rostlinky za posledni měsíc téměř nevyrostly.
Začínám si říkat, zda se CO2 hasičáky opravdu plní CO2, nebo zda plyn není nějak trochu modifikovaný, nebo jiný než čisté CO2 (nejsem chemik, moc se nevyznám).
Zdá se mě, že CO2 z kvasnic mělo opravdu 100% účinnost, narozdíl od tohoto hasičáku.

Jinak si tuto měsíční stagnaci rostlin nedovedu vůbec vysvětlit no

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.01.2012 15:25 Muž matlala [798] - Rostliny
no tak bych dneska rád objednal z aquaria co mi chybí za prkotinky a něco kamarádovi.
Co teda bude lepší na ten spoj redukčák a ostatní, i pro omezení hluku a těsnost?
Bu´d můžu dát vsuvku s těsněním v závitu aquario.pl/…
nebo 2 spojky s převlečnou maticí a těsněním v závitu + tvrdá PU automatizační hadička do 10bar aquario.pl/…
Počítám do budoucna s tlakem kolem 3bar (snad možná i 5, eventuálně 10 při zavření ventilu nebo nastavování) pro lepší difuzér.
Ti co máte, prosím raďte.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.01.2012 14:21 Muž Sid [6637] - RostlinyRe: matlala
Fotka k příspěvku To moje taky. Jinak bych těžko vytahoval z 10cm oplégru po půl roce z nádrže 80x35x40 podobné kytky... :-)
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.01.2012 14:16 Muž matlala [798] - RostlinyRe: Sid
no tak já z kvasnic dávkoval taky nonstop, ale tam se o dostatku CO2 nedalo mluvit, mý akva potřebuje docela dost.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.01.2012 14:15 Muž Sid [6637] - RostlinyRe: matlala
Já taky nepotřebuji CO2 dodávat v noci, přesto to dělám. (Už ani nepřemýšlím nad vyhozenými penězi za EMV a spotřebovanou elektřinou... :-D)
Příležitostně nechám EMV vyndat. ;-) :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.01.2012 13:58 Muž matlala [798] - RostlinyRe: Sid
hele nebudu se přehadovat, v noci to tam dávat nepotřebuju
Své důvody mám, většinou se to na noc zavírá a stál 1100,- a kvalitnější akvaristický není, takže mlč ne
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.01.2012 13:56 Muž Sid [6637] - RostlinyRe: matlala
...elektroventil jsem pořizoval z toho důvodu, že v noci chci plyn uspořit a plánuju výrobu pH kontroléru...
Ten kontroler jsem už komentoval.
Při dobrém NON-STOP nastavení noční vypínání zase tak moc neuspoří. :-)
A přirozenější je kontinuální zásobení; v přírodě zdroje volného CO2 taky nikdo na noc nevypíná. :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.01.2012 10:49 Muž matlala [798] - Rostliny
Umístění ventilu na hadičku by to teda mělo omezit?
PS: elektroventil jsem pořizoval z toho důvodu, že v noci chci plyn uspořit a plánuju výrobu pH kontroléru. Proto i to bouchání řeším, bude to spínat vícekrát denně.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.01.2012 10:46 Muž Sid [6637] - RostlinyRe: RadekCX
Kdybyste věděl, kolik zbytečných věcí jsem v životě pořídil... :-D
EMV je jedna z nich. :)
Pokud nechcete provozovat kontroler, pak se bez něj snadno obejdete.
A má to i své výhody! :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.01.2012 10:41 Muž matlala [798] - RostlinyRe: RadekCX
vlněná ponožka potlesk :-D smich
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.01.2012 09:57 Muž RadekCX [219] Re: Sid
takovejch penez to stalo a vy mu radite takove veci...
nebo ted v zime se neda nic poradne delat tak by se dala ustrikovat na bombu vlnena ponozka aby to nebylo slyset jak to cvaka!! potlesk
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.01.2012 09:53 Muž Sid [6637] - RostlinyRe: matlala
...když spíná elektro. ventil, dost se to v bombě rozléhá...
A co ho vyřadit z provozu? :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.01.2012 00:33 Muž matlala [798] - Rostliny
Tak už to je vše smontované, jen ještě uvažuju o jiném reaktoru/difuzoru nebo jejich kombinaci, reaktor od sery, začal praskat, blbý plasty, ale to sem nepatří.
Elektromagnetický ventil, jehlák a zpětný ventil mám pevně spojen s redukčákem, když spíná elektro. ventil, dost se to v bombě rozléhá a když úplně nespím, chodba to ještě zesílí a je slyšet i přes dveře. Uvažuju o výměně spojky redukčák a zbytek za šroubení na hadičku s převlečnou maticí a teflonovým těsněním v závitu. To by dle mě mohlo dost pomoct a navíc při demontáži bomby pro plnění by se lépe to lépe sundávalo-redukčák s připojeným příslušenstvím je dost blbě otočitelný.
Most takové spojení hadičkami nevídám, tak se raději ptám na vaše názory? elektro. ventil, jehlák a zpětná ventil by zůstaly spojené vsuvkama napevno. Elektro. ventil vůbec netopí, jen cívka má o nějakých 5-10°C víc ale na kov se to nepřenáší, takže teplo a hadička problém nebude, hadičky mám tvrdé PU do 10bar pro automatizaci.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.01.2012 20:58 Muž matlala [798] - RostlinyRe: konopnik36
to se uvidí klidně až za měsíc, jak zjistím, že mám prázdnou bombu a bude mě to stát 200 za doplnění a fůru času zjistit, kde to netěsní.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.01.2012 20:39 Muž konopnik36 [42] Re: matlala
Fotka k příspěvku na tu první černou risku (zelená šipka) jsem to měl nastavéný po celou dobu a bez problému
s toho jsem měl taky největší strach,jestli mám vše správně dotažený ;-)
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.01.2012 20:28 Muž matlala [798] - RostlinyRe: konopnik36
Tak já vzal raději vše u nás, aspoň mám snazší a levnější reklamaci, poněvadž do Brna můžu kdyžtak dojed osobně do max hodiny. Ale snad se nic nepokazí. Zkoušel jsem asi 5min těsnost ve vodě a vypadá, že těsní, snad neuteče.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.01.2012 20:26 Muž konopnik36 [42] Re: matlala
ten pokles je normální,ted se to nadlouho a nadlouho pozastaví (tlak se bude menit s okolní teplotou,počkej v létě)
ano do mrtě myslím,že na takhle minimální tlak redk. ventilu,se uplně vyprázdní
23.05.2011 - 01.12.2011 2kila,při 2b/s :-)
ja mám elmag ventil polskej a zahřěje se asi víc než tvůj,ale v pohodě na něm udržím prsty a funguje v pohodě
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.01.2012 20:08 Muž matlala [798] - RostlinyRe: konopnik36
jak myslíš do mrtě? Jako když dochází, že to hezky projde všecko ven?
Zatím jsem nastavil zhruba nad tu první čárečku. Raději zatím pouštím jen cca 1b/2s a budu postupně přidávat.
Musím ale podotknout, že elektromagnetický ventil camozzi za 1000,- stál za to, vůbec se nehřeje, max cívka má asi o 5-10°C víc než okolí. Na tělo ventilu se to vůbec nepřenáší.

jen doufám, že mi to neušlo, ve flašce je už jen 50bar při 20°C. Bylo tam lehce nad 50, snad 55 bar.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.01.2012 19:50 Muž konopnik36 [42] Re: matlala
čím mín se ti podaří nastavit,tím líp se štelují bublinky,přidat mužeš vždycky ja měl taky 3-4(bohatě to stačí a vycucne resp. vyfoukne to bombu do mrtě)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.01.2012 19:45 Muž matlala [798] - RostlinyRe: konopnik36
jo, už mi 3x vyfičela všechna voda z počítadla bublinek. Tak ten tlak mám nastavem cca 3-4bary, po zavření se zvedne tak na 7-8bar. Stejně to ještě stáhnu. Zkusím méně.

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [5] ...... 13

Zpět na obsah sekce CO2 • Zobrazeno 17670x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/12810?od=201