Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Jak aplikovat CO2 z hasičáku?

 

NápovědaFórum » CO2  

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 9 Přejít na další stránku   1  
Jak aplikovat CO2 z hasičáku?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek -1   24.08.2011 14:29 Voloduson Re: hf
Rad bych tu vstoupil do debaty... Rozcilujete se zbytecne, protoze rozdily mezi akvaristickym CO2 prislusenstvim a mezi CO2 prislusenstvim jsou a velke... To ze jste vysledne rozdili pri pouziti jednoho a druheho nikdy nevidel jeste neznamena, ze to tak neni... Nikdo taky netvrdi, ze si nelze fungujici CO2 set postavit z ruznych casti (treba i z potreb pro svarovani atd...)...
Obecne lze rici, ze akvaristicke prislusenstvi je mnohem presnejsi (a prave z toho duvodu vyrazne drazsi) na davkovani CO2 nez veci pro svarovani. Mluvim ted o vsem krom lahvi.
Pravda, ve vysledku jde o funkci, coz je dodavani CO2 do akvaria. A to jak sem jiz napsal, lze mnoha zpusoby. Nekdo chce mit jistotu, ze bude vse dle jeho predstav a proto voli specialni akvaristicke vybaveni... Jinak receno, ve 120 z Prahy do Brna taky dojedete, ale lip se vam pojede v Mercedesu. A nevidim duvod proc bych majitele Mercedesu nazyval hlupakem...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.08.2011 14:26 Muž cezarmilan [591] - RostlinyRe: JuraS
A koľko tam bude tých bubliniek 48, 64,112, 173,.....? No niejakých 200 dierok by sa mi nechcelo......
Ty to tak máš? zaujalo ma to, môžeš foto?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.08.2011 13:44 Muž PetrP2B [33] - RostlinyRe: PetrP2B
Ještě dodám, že mi to předělali v plnírně, respektive servisu hasícíh přístrojů...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.08.2011 13:42 Muž PetrP2B [33] - RostlinyRe: paulo
Tuhle lahev mám doma, používaná na svařování CO2. Vystříkaná, vytočenej ventil, odstraněna vnitřní stoupací trubka a následně natočenej uzavírací ventil. Podobně viz tahle fotka: rybicky.net/fotogalerie.php…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.08.2011 13:18 Muž paulo [58] Re: paulo
pardon, to sem zaměnil fotku, tady to je 1,5kg hasičák, u toho nevím jestli má normální závit na otočný uzavírací ventil :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.08.2011 13:16 Muž paulo [58] – CO
Fotka k příspěvku prosímvás, jaké jsou rozměry 5-ti kilového hasičáku?
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.08.2011 10:36 Muž hf [54] Re: vóťa87
Dobře máte pravdu.

Také jsem viděl AKVARISTICKOU CO2 lahev a AKVARISTICKÝ elektromagnetický ventil. Funkce, princip i provedení bylo stejné jako u těch Vámi zmíněných hobby svařovacích. Jediné co na tom bylo akvaristické byla CENA. Jde o stejný případ jako u zářivek, rebrandujeme stávající model prvovýrobce nebo v lepším případě necháme si vyrobit vlastní s trochu jiným spektrem, prohlásíme že to je ultrasuper hightech akvaristická zářivka, udělámě barevný papírový obal a cenu 5x vyšší než originální výrobek.

Takhle se dělá akvaristika pro hlupáka. Ale proč ne, kdo je líný pátrat sám a má peníze, ať si u Vás takový AKVARISTICKÝ redukční ventil a AKVARISTICKOU lahev za dvoj až trojnásobek klidně koupí...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.08.2011 10:21 JuraS Re: Moucha
dá se tu udělat všelijak..mě teď napadlo, že třeba silikonové hadičky natáhnout po dně, ucpat na konci (stačí normální uzlík) a jehlou do hadičky udělat dírky...tlak co2 bude muset být dost dostatečný aby roztáhl tu dírku a proto budou bublinky malé a než to proleze vrstvou štěrku a sloupcem vody tak se to taky rozpustí...řešení je hafo a není třeba kvůli tomu vyhazovat tisíce a nebo vymýšlet kraviny...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.08.2011 09:13 Muž Moucha [1429] - Raci, krabi, krevetkyRe: milan666
pocitadlo bublin se da udelat i levneji, treba z pidi PET od deckeho piti (0,25L), nekdo ho dela i ze strikacek
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.08.2011 08:54 Muž cezarmilan [591] - Rostliny
U nás napr:
stroje.bazos.sk/…
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.08.2011 08:41 Muž cezarmilan [591] - Rostliny
Těhňajs napsal: Šetřit se mi nechce. ale také se mi nechce dávat x tisíc za sety od rataje atd... jen bych potřeboval aby mě někdo laskavý vedl při výběru napříkald toho hasičáku + všeho co je potřeba. jako já to do hromady dám jen to aby to všechno do sebe sedělo.
Ja som na to šiel podobne a preto moja rada:
Fľašu, (hasičák)si zožeň cez inzertné stránky, burzy,(použi googla), rovnako redukčný ventil a ten môže byť aj na argón. Ihlový a elektromagnetický si objednaj z Polska, myslím ventil. Počitačku bublín, (rada od"václava")z lekárne, je to odsávačka hlienov pre deti.No a keby si chcel vyrobiť lacný difúzor, tak tu:
www.akva.sk/…
a smelo do toho, nieje to až také nebezpečné a neskôr zistíš, že ani zložité
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.08.2011 08:20 Muž vóťa87 [207] - RostlinyRe: hf
Vy jste měl někdy měl rozebraný redukčák od Aquato, Sery či Dennerle? Evidentně ne, podle Vašich výkřiků...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.08.2011 01:14 Muž hf [54] Re: Těhňajs
6kg CO2 lahev, (Haseo Bělotín) (viz Google, cca 1000 i s dopravou (plná)
redukční ventil www.horaky-pb.cz/…
3.5W elmag ventil + jehlový ventil z www.aquario.pl
externí CO2 reaktor na výstupu z filtrace
www.aquario.pl/…

Mohu doporučit, mám takto dva setupy. Na propojení byla potřeba tuším ještě jedna propojka (nipl). Tu sem koupil v nějakým železářství se vzduchotechnikou za 40 kč. Ev. dohledám. Díky tomu je možné vše sešroubovat dohromady kov na kov a jediná hadička je mezi jehlovým ventilem a externím reaktorem.

Jehlový a elmag. ventil je možné koupit přímo v Camozzi v ČR a vyjde dokonce levněji myslím. Já stejně ale objednával z Aquaria ten externí reaktor, takže mi to bylo víceméně jedno. Celé to vypadá takhle.:

rybicky.net/fotogalerie.php…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.08.2011 01:06 Muž hf [54] Re: vóťa87
Bože to sou kecy. Není žádný AKVARISTICKÝ redukční ventil...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.08.2011 19:02 Těhňajs Re: JuraS
Njn nadřízení většinou ani neví co jejich zaměstnanci kteří jsou pod nima dělají. A nemají ani páru jak se to dělají. Jen aby oni sami brali co nejvíce peněz za málo práce a zaměstnanci aby se ztrhali. Jako ja nemám problém to složit, jen mám problém to, že když to budu kupovat všechno po netu tak aby mi to pasovalo do sebe. V tom je právě ten problém. Nejjednodušší by bylo koupit bombu a pak ji vzít do nějakého obchodu a nakupovat a zkoušet...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.08.2011 18:35 JuraS Re: Těhňajs
jestli tomu nerozumíš tak se tě zeptám jinak..kdybych ti teď popisoval jak se naváže háček na silon, jak se sestavuje prut, jak se sestavuje z dílů počítač, jak se instaluje server na distru linuxu, či třeba jak zapojit elektroniku v 4 metrovém modelu větroně..myslíš si že bys to pochopil....podobné nápady mají někdy mí nadřízení a snaží se mi dát úkol z úplně jiné dimenze mé zkušenosti a chápání...na to jim odpovídám, že kdyby to bylo jen o přečtení příručky pak bych za týden mohl jít dělat mozkového chirurga..čtu totiž dost rychle...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.08.2011 16:50 Těhňajs Re: vóťa87
Šetřit se mi nechce. ale také se mi nechce dávat x tisíc za sety od rataje atd... jen bych potřeboval aby mě někdo laskavý vedl při výběru napříkald toho hasičáku + všeho co je potřeba. jako já to do hromady dám jen to aby to všechno do sebe sedělo.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.08.2011 16:17 JuraS Re: afinko
kdybych dneska řešil co2 a chtěl bombu tak právě tenhle set bych koupil..nemám důvod nevěřit polákům..od nich tam se ženeš 5ti komorovou sadu reverzní osmozy za cenu za jakou u nás v akva prodehjně seženeš sotva sítko na vodu..obrazně...jinak na aukru stačí hledat..třeba ro se tam dá sehnat za pakatelnou cenu velikost do rodinného domu, mírně jetou i se zásobníkem na vodu..prostě domácí vodárnu...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.08.2011 16:12 JuraS Re: Moucha
tak tak aukro...už jsem to tady psal x krát..bomba dupla 1500 gr s jehlovým ventilem a elektromagnetickým ventilem za cca 1500 i s poštovným, a za 900 ocelová 500gr bomba jako náhradní...set kalibračních roztoků, sondy a řídící jednotky z číny i poštou z ebay za 2200..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.08.2011 16:05 Muž vóťa87 [207] - RostlinyRe: Těhňajs
Když tak čtu všechny ty příspěvky-pokud ten CO2 set má být na to 2m dlouhé akvárium s prioritou na rostliny...Tak na jeho pořízení nešetřete, spotřeba CO2 tam bude poměrně vysoká-tedy alespoň 2kg láhev a aby docházelo k rozpoušění CO2 efektivně bude to chtít nějaký externí reaktor a zajistit dobré proudění vody v nádrži.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek -1   23.08.2011 16:00 Muž vóťa87 [207] - RostlinyRe: RadekCX
Tady bohužel narážíme na problém toho, že někteří prodávají ventily primárně určené k hobby svařování či tlačení piva jako ventily "akvaristické"...Dám-li příklad vyloženě akvaristických redukčních ventilů od Aquato-vyšší cena odpovídá provedení(totožné si nechává vyrábět Sera), navíc dostáváte již i el. mag. ventil co nehřeje a přesný jehlový ventil. Když to vše sečtete, tak s tím "levným" redukčákem a vším dalším příslušenstvím člověk moc neušetří a navíc musí přijmout fakt, že ne vše bude fungovat "v richtigu"

Jinak souhlasím s JuraS, komu není zhůry dáno, ať raději moc neexperimentuje a čas co prosedí na foru zhodnotí raději v práci a pořídí si kompletní set s jistotou funkčnosti a bezpečnosti... :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.08.2011 14:45 Muž afinko [27] – CO2 set
Je tu nato ine vlakno, kde uz som pisal nazor na tento set:
rybicky.net/forum/14170-polsky-co2-set
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.08.2011 14:29 Těhňajs Re: afinko
Vidím, že ty si ten set kupoval. Jak ses s tím spokojený, popřípadě jaké nedostatky má?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.08.2011 14:26 Těhňajs Re: afinko
to je pekny, ale cetl jsem, že je to nekvalitní prodejce
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.08.2011 14:20 Muž afinko [27] – CO2 set
Na Aukru je napr:
aukro.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.08.2011 14:11 Těhňajs Re: Moucha
Na aukru je pěkný prd.. ale chce to čekat
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.08.2011 12:25 Muž Moucha [1429] - Raci, krabi, krevetkyRe: Těhňajs
ze by aukro?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.08.2011 11:52 Těhňajs Re: JuraS
A kde si sehnal nějaký co2 set za ty slušné peníze jak říkáš ?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   23.08.2011 09:01 JuraS
jsou kutilové s potřebnou výbavou co doma klidně vyrobí funkční převodovku do krabičky od sirek..takovým stačí jen fotka případně odpovědět na 2 dotazy a vyrobí doma "na koleně" i když tím kolenem je myšlena profi vybavená domácí dílna kompletní sadu pro co2 z hasičáku..věřím tomu, že dokáží vyrobit i elektomagnetický ventil s komletní řídící elektronikou...pak jsou tací kteří by rádi, nemají potřebné nářadí, možná by to s hromadou dotazů zvládli..možná..pak jsou tací kteří nerozeznají dláto od šroubováku...takoví to vůbec nesmí ani zkoušet..co2 v bombě není na hraní...pro první skupinu má cenu číst jak to udělali jiní..ty další 2 skupiny raději ať používají burčák a nebo ať si to koupí hotové a pokud možno pro akva potřeby...patřím k té druhé skupině a tak jsem raději koupil hotové..dá se to sehnat za příjemné peníze..pokud někdo uvažuijete, že seženete vyřazený hasičák zadáčo, támhleto za pivo a tohle čornu aby to bylo celé levné pak leda, že jste z první skupiny..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.08.2011 09:00 Muž cezarmilan [591] - Rostliny
Ďakujem za rady, budem skúšať
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.08.2011 08:31 Muž RadekCX [219]
no ja mam takovej pocit, ze redukcak (presnej prumyslovej na maly prutok) rozhodne nebude stat jen 2x tolik co ty levne na svarovani - a co jsem videl tak ty akvaristicke jsou ty same svarovaci (jen s akvaristickou prirazkou)

vóťa87 napsal:
Je na Vás zvážit, zda pořídíte dvakrát dražší ventil určený přímo pro akvária nebo několik levných.

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.08.2011 08:29 Muž RadekCX [219] Re: Moucha
tak ja jsem to posledni co psal nezpochybnoval - jen jsem se ptal kde je neco takoveho popsane

pokud neni plynny CO2 ve vlhku tak je velmi netecny (proto se pouziva pri svarovani)

ve vlhku vytvari kyselinu uhlicitou, ktera je slabou kyselinou, ktera ale napada zelezne tlakove nadoby (coz je nebezpecne)

odolnost mosazi vuci slabe kyseline uhlicite je bezproblemova - proto se ptam jakej je mechanizmus napadani plynneho CO2 vuci teto slitine
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.08.2011 08:05 Muž Moucha [1429] - Raci, krabi, krevetkyRe: RadekCX
no vzhledem k tomu ze Vaclava znam osobne, tak bych moc jeho mnohalete zkusenosti nezpochybnoval......
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.08.2011 08:01 Muž vóťa87 [207] - Rostliny
Nedá mi to než souhlasit s Václavem...Hned první obrázek o chování CO2 si může člověk udělat na zpětném ventilu-po roce bývá na odpis, stejně tak to je pak i s membránami a těsněním u levných redukčáků, když se k tomu pak přidá trochu vlhkosti v těle ventilu, vše jde ještě mnohem rychleji...

A to že tady řešíte jaký je který ventil šmejd...Možná by bylo dobré zamyslet se nad tím, k čemu že jsou ty levné ventily určené-primárně ke sváření, kdy po krátkou dobu prochází relativně velké množství plynu, pak se ventil zavře a už nemusí nemusí držet konstantně nastavený průtok a nějakých pár "bublinek" bokem se moc neřeší. Tedy nemůžete od nich čekat, že budou bezchybně fungovat i v akvaristice...A to nemluvím o tom, jaký vliv má velikost membrány a objem prostoru v těle ventilu za mebránou na případná rizika společně s použitím elektromagnetického ventilu.

Je na Vás zvážit, zda pořídíte dvakrát dražší ventil určený přímo pro akvária nebo několik levných.

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.08.2011 07:33 Muž PetrP2B [33] - RostlinyRe: vaclav
Jsem si vždycky myslel, že když je CO2 agresivní plyn, tak uzavírací ventily, redukční ventily a další příslušenství je děláno tak, aby odolalo jeho agresivitě... :-) Ale samo pokud některý druh redukčních ventilů je už od počáítku vyroben jako šmejd, tak to ale nemá s agresivitou plynu nic společného, prostě po nějaké době se projevuje opotřebení. Můj názor.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.08.2011 00:11 Muž RadekCX [219]
muzes sem dat nejake odkazy na podlozeni toho co pises?

vaclav napsal: CO2 je dost agresivní plyn a poškodí redukční ventil tak že ti na to pilník nebo šroubovák stačit asi nebude.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.08.2011 23:08 Usine Re: milan666
CO2 je dost agresivní plyn a poškodí redukční ventil tak že ti na to pilník nebo šroubovák stačit asi nebude. Ten tvůj ventil už jsem koupil asi potřetí, klidně si pokus ho opravit, ale za těch 6-7 stovek za nový to nestojí. Nevím jak je to z repasovanými hodinami na CO2, ale ty na autogen stojí méně jak polovinu. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.08.2011 22:20 Muž vóťa87 [207] - RostlinyRe: Těhňajs
Tyhle láhve se "sukýnkou" Vám už nikde oficiálně nenaplní. Bylo to tu zmíněno už mnohokráte...:-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.08.2011 21:08 Těhňajs
aukro.cz/… co tohle mohlo by být?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.08.2011 20:55 Muž RadekCX [219] Re: Těhňajs
kupoval jsem dva hasicaky a dve flasky na svarovani na aukru od manika jmenem kemadeus - byl odnekud z Nymburka, ale bylo to vlastni dopravou - cena byla ale luxusni
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.08.2011 20:47 Těhňajs
A kde se dá sehnat nějaký vhodný hasičák? Nevíte někdo o nějakých webových stránkách?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.08.2011 14:46 Muž RadekCX [219] Re: milan666
takze pokud uplne vytocis ten regulacni knoflik tak i presto ti uchazi ven cocko? a hodne?

pokud ano tak je problem v tom ze netesni ten bazmek s nosikem (druha fotka uplne vlevo) v sedle ventilu, ktery je na posledni fotce hned vedle tela ventilu - nevim presne jak je to u tohodle udelane, ale je mozne ze sedlo ventilu je v tele redukcaku - problem ale bude nekde v techto mistech

vezmi lupu a prohlidni ty dosedaci plochy nekde tam musi byt problem - samozrejme pokud tesni membrana.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.08.2011 14:28 Muž cezarmilan [591] - Rostliny
Fotka k příspěvku
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.08.2011 14:25 Muž cezarmilan [591] - Rostliny
Fotka k příspěvku
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.08.2011 14:22 Muž cezarmilan [591] - Rostliny
Fotka k příspěvku Je to tento ventil, čo je zle?
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.08.2011 09:56 JuraS Re: hf
kolik to celé stálo a kolik času to zabralo od prvotního nápadu jak to poshánět a sestavit až po zapnutí ve funkčním stavu ???
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.08.2011 08:17 Muž cezarmilan [591] - RostlinyRe: vaclav
Repasovať, to bude problém, ale aj tak díky
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.08.2011 20:59 Muž Kusma [411] - RostlinyRe: Těhňajs
Hasičák musí být na CO2 to znamená "sněhový" a né práškový jak ten co uvádíš.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.08.2011 20:28 Těhňajs Re: Těhňajs
Nebo jaký typ hasičáku je nejlepsí k výrobě co2 bomby?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.08.2011 20:22 Těhňajs
Je tento typ vhodný k výrobě bomby na co2? aukro.cz/…

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [9] ...... 13

Zpět na obsah sekce CO2 • Zobrazeno 17669x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/12810?od=401