Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Jak aplikovat CO2 z hasičáku?

 

NápovědaFórum » CO2  

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 10 Přejít na další stránku   1  
Jak aplikovat CO2 z hasičáku?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.08.2011 19:16 Usine Re: milan666
Redukční ventily časem začnou ucházet. Musíš si ho nechat repasovat, nebo koupit jiný. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.08.2011 09:39 Muž RadekCX [219] Re: milan666
ne membrana tlaci pres takovej mosaznej nosik kterej doseda na vlastni sedlo ventilu - je otazkou zda se to poskozeni da jednoduse opravit - nejak jsem to nezkoumal zda je i tahle cast rozebiratelna - tady je popis co v takovem redukcaku vlastne je:

www.ped.muni.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.08.2011 14:29 Muž cezarmilan [591] - RostlinyRe: RadekCX
Tým sedlom myslíš tú membránu?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.08.2011 12:51 Muž RadekCX [219]
milan666 napsal: Tak som ho rozobral, bolo tam presne ako si písal, keďže som tam nevidel závadu, zložil som ho a ....prepúšťa. Čo by mu mohlo byť?

muze byt poskozene to sedlo toho regulacniho ventilku nebo tam muze byt nejaka necistota v tom sedle - pak samozrejme ventil neredukuje tlak a propousti
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.08.2011 12:49 Muž RadekCX [219] Re: paulo
levneji te vyjde pokud mas moznost nechat si jednou za cas naplnit ten 6kg hasicak a z ni si to prepoustet - kazda plnirna ma zapoctenu v cene samozrejme i manipulaci s lahvi apod.

takze naplneni 6kg flasky stoji treba tam co plnim ja 230Kc a z toho si naplnis tu malou lahev 4x pokud (ono prepustis tak maximalne 1kg plynu)

pozitivum na tom je, ze mas jeste doma funkcni hasicak
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.08.2011 10:59 Usine Re: paulo
Nejlepší je navštívit nějakou plnírnu a tam se zeptat. Pokud je plná dokáží plyn přepustit vyměnit kohout a znova napustit. ušetříš tak jednu náplň :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.08.2011 14:08 Muž paulo [58] Re: vaclav
lahev je rok výroby 1988, plus 40 je 2028, což de, teď jen jestli z toho pujde udělat láhev na tyto účely, šestikilovku seženu, ale tato by se mi víc hodila k akváriu, abych nemátl bavím se o 1,5 kg lahvi, která je v diskuzi níž
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.08.2011 14:01 Muž cezarmilan [591] - RostlinyRe: RadekCX
Tak som ho rozobral, bolo tam presne ako si písal, keďže som tam nevidel závadu, zložil som ho a ....prepúšťa. Čo by mu mohlo byť?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.08.2011 11:31 Muž RadekCX [219] Re: Moucha
no tak pokud vim tak jsme se bavili o COcku - nevim proc sem kolega zatahnul kyslik - vcera jsem prepoustel z hasicaku cocko do flasky na svarovani a schvalne jsem to nechal expandova co to slo - udelala se jen jinovatka na prepousteci trubce a samotna flaska byla jen studena

co se tyka prepousteni uvnitr domu tak ani tam se neni ceho bat - rozhodne ne uduseni - 6kg kapalneho CO2 je zhruba 3.2m^3 plynu - v bezne mistnosti 5x4m pokud by usla cela flaska se naplni jen do vysky 16cm - pokud tedy nespite primo na zemi tak se nic nedeje - v pripade prepousteni pokud vidim ze neco utika tak proste otocim kohoutem a je po vtakach - maximalne vyvetram
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.08.2011 11:10 Muž Moucha [1429] - Raci, krabi, krevetkyRe: RadekCX
teplota varu O2 je -183°C, CO2 ma jen (teplota sublimace) cca -78°C mozna tento rozdil v teplotach to trosku objasni..... proste kyslik je studenejsi nez CO2

ale at bych prepoustel cokoliv radsi bych to delal nekde na vzduchu.....
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.08.2011 10:58 Muž RadekCX [219]
Tobe se nekdy nejaka prepousteci trubka zlomila? Je to docela silna tazna med - muzes ji ohybat do zblbnuti (navic je to snek je na to delany). Co se tyka omrznuti tak to jsem myslel vyslovene ze srandy - jestli se bojis studene trubky tak to beru (lidi maji ruzny fobie) - ale to potom nechod radsi v zime ven - jsou tam strasne nebezpecna zabradli. coze
Nebudu nikomu radit kdo to nezna, ze si ma doma prepoustet kyslik, ale argon nebo COcko zvlade kdokoliv kdo dokaze utahnout dve matky a otocit dvema kohoutama - maximalne mu to nekde utece pokud spatne utahne nebo strihne tesneni, ale rozhodne mu nic nehrozi. I kdyby se mu nedejboze utrhnul ten prepoustak tak je to uplne to same jako kdyz budes hasit snehovym hasicakem - velke syceni a z trubky bude litat snih. NIC VIC.

Delas z komara velblouda.

vaclav napsal: Správně si to vystihl když to neznáš tak můžeš pěkně omrznout. Párkrát jsem přepouštěl kyslík tak o tom něco trochu vím. Nemluvím o tom co se může stát když tu lahev pustíš a zlomíš třeba přepouštěcí trubku 80 atm naplno puštěných,(ze dvou flašek) tak to není žádná sranda.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.08.2011 21:44 Usine Re: RadekCX
Správně si to vystihl když to neznáš tak můžeš pěkně omrznout. Párkrát jsem přepouštěl kyslík tak o tom něco trochu vím. Nemluvím o tom co se může stát když tu lahev pustíš a zlomíš třeba přepouštěcí trubku 80 atm naplno puštěných,(ze dvou flašek) tak to není žádná sranda.
Pokud jde o ten zpětný ventil tak protože mám CO2 už asi 10 let tak jsem jich vyzkoušel několik a po čase všechny přestaly fungovat. Třeba ale budeš mít štěstí, nebo se dělají už kvalitnější věci. Voda se mně dostala až k hodinám, ale že by natekla až do lahve tak to myslím že ne.
Tvůj odkaz je hezký, ale pokud otevřu jakékoliv z tvých tří akvárií dozvím se kdy je nádrž založená a pod tím je vždy napsáno CO2 - NE tak si to uprav.
Není dobré takové věci podceňovat "jedine nasledky byly ze mu behem okamziku omrzlo auto." Co kdyby v tom autě někdo byl. To už by taková sranda asi nebyla.
:-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.08.2011 20:40 Muž RadekCX [219] Re: RadekCX
jinak jedinou prihodu s hasicakem, ktera byla spis ulek byla kdyz kamarad vezl cerstve naplnenou flasku v aute a nechal ji stat pred barakem na slunicku - zreme ji naplnili az nadoraz a fouknula tlakova pojistka na ventilu - jedine nasledky byly ze mu behem okamziku omrzlo auto
marne hledam statistiku kolik lidi zabilo prepousteni CO2 v CR
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.08.2011 20:35 Muž RadekCX [219] Re: vaclav
to me zkousis nebo co? www.cncnet.info/… hledej hop
jinak pro tve info - mel jsem cocko ted cca 3 mesice vypnute a tu flasku na fotce jsem pujcil nasi kolegyni - reaktor tam mam ale stale a zrovna ted opet bubla

to ze nic nevydrzi vecne je pravda - take vsichni jednou umreme - to je take pravda

flaska dosla nekolikrat voda zustala vzdy par cm za ventilem - nez stihne uplne zavrit - rozhodne ale nenatece az do flasky

hmmm, muzes mi prozradit jak si clovek muze ublizit pokud prepousti CO2 mezi dvema flaskama (s platnym atestem) - napada me maximalne to, ze mu primrzne prst - protoze podle toho co pises je haseni snehovym hasicakem smrtelne nebezpeci (behem haseni je kupodivu ventil otevren a vsude unika CO2)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.08.2011 20:25 Usine Re: RadekCX
Jen tak pro zajímavost u kterého tvého akvária máš CO2 u žádného jsem ho nenašel. Kolikrát už ti došla lahev a ventil vodu nepropustil. Nic nevydrží věčně a nemysli si že to tak musí být stále. Nemyslím si že je dobré se do CO2 lahví hrabat je v nich značný tlak. Ani přepouštění není nic bezpečného a kdo to nikdy neviděl a nedělal tak si může i ublížit. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.08.2011 20:02 Muž RadekCX [219] Re: vaclav
pokud se pres nej dostane tak to neni zpetnej ventil (proc by se tam jinak daval), pouzivam ty od Sera a nikdy pres nej voda neprosla
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.08.2011 18:16 Usine Re: RadekCX
Pokud dojde lahev je zpětný ventil nefunkční. Voda se přes něj stejně dostane. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.08.2011 21:29 Žena ustavprochore [567] Re: RadekCX
Njn. stydim
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.08.2011 18:51 Muž cezarmilan [591] - Rostliny
Takže môžem ho pokojne rozobrať?, a pozrieť sa na na to sám? Podľa toho čo opisuješ vyzerá to dosť jednoducho
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.08.2011 15:22 Muž RadekCX [219] Re: milan666
a co bys potreboval vedet? zrovna o vikendu jsem ten co je na fotce musel rozebrat protoze jisty zdejsi user (vid Daso smich ) mel tuhle sestavu pujcenou a o dovolene dosel plyn a protoze nebyl pouzit zpetnej ventil tak se cast akvarka natahla hadici pres ventil az do flasky - splouchala pekne

povolis to normalne ve sveraku klicem nebo hasakem - vypadne na tebe pero, podlozka, gumova membrana a takovy ventilek s nosikem - nic vic tam neni - rozbit se muze maximalne ta membrana (trhnout) a nebo prasknout to pero (ale to je dost nerealne - je docela festovni)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.08.2011 14:58 Muž cezarmilan [591] - Rostliny
Máte niekto skúsenosti s opravou, servisom samotných redukčných ventilov? vďaka
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.08.2011 14:54 Muž cezarmilan [591] - RostlinyRe: RadekCX
Zdielam ten istý názor
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.08.2011 23:38 Muž RadekCX [219]
Fotka k příspěvku vaclav napsal: Musela to být trochu jiná lahev. Stačí se podívat na obrázek co tu je trochu níž a je na první pohled vidět jak rozdílně velká hrdla jsou a co se do nich tím pádem namontovat dá a nedá. Už jsem tuhle lahev měl párkrát v ruce. Nehledě na to že už bude asi hodně stará. :-)

prosim te proc tady blbnes lidi, prumer hrdla nehraje vubec roli - dulezitej je zavit - tam samozrejme klasickej lahvovej ventil jde natocit - sam jsem si ho tam montoval a tady to vidis smontovane

jinak neni problem si tuhle mensi flasku sam plnit - staci mit prepoustak (stoji cca 300Kc) a velkej hasicak, kterej si obcas clovek necha naplnit - je to otazka cca 15 minut nez to pretece
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.08.2011 21:38 Muž paulo [58] Re: vaclav
aha
:-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.08.2011 21:25 Usine Re: paulo
Nic kam by jsi připojil redukční ventil na CO2 nebo argon. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.08.2011 20:46 Muž paulo [58]
a co ta zátka zboku?v ruce sem to nemel tak nevím
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.08.2011 20:37 Žena darka [520] Re: vaclav
Je to možné ;-) , jak říkám, vůbec tomu nerozumím a pro mě je láhev jako láhev smich
Podle obrázku mi ta moje připadala stejná, ale mohu se plést stydim
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.08.2011 20:10 Usine Re: darka
Musela to být trochu jiná lahev. Stačí se podívat na obrázek co tu je trochu níž a je na první pohled vidět jak rozdílně velká hrdla jsou a co se do nich tím pádem namontovat dá a nedá. Už jsem tuhle lahev měl párkrát v ruce. Nehledě na to že už bude asi hodně stará. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.08.2011 19:59 Žena darka [520] Re: PetrP2B
Já se přiznám, že technickým parametrům hasičáků jako žena vůbec nerozumím, ale známý hasič-revizák mi tuto láhev předělal přesně, jak píšeš ano Vyndal vnitřek, přidal nahoru otočný kohout a skvěle to funguje spolu s polským CO2 setem potlesk
O datu revize nebo životnosti láhve samozřejmě nemám ani ponětí, ale tento člověk je velký pedant, takže určitě věděl, co dělá palec , když mi to dával.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.08.2011 19:54 Usine Re: PetrP2B
On tam právě žádný standardní závit není a v tom je ten problém. :-)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.08.2011 19:49 Muž PetrP2B [33] - Rostliny
vaclav napsal: Já bych řekl že to nepůjde. :-)
Nerad to zde píši, ale když někdo napíše takovej výrok a ani nenapíše důvod, tak nemá smysl pokračovat v jakékoliv debatě. Pokud jde o datum výroby/revize či čehokoliv jiného, to beru. Mám podobnou flašku předělanou na svařování CO2 a pokud tam je standardní závit(což z obrázku nemohu poznat), tak nevidím důvod, proč by to nešlo. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.08.2011 19:29 Usine Re: PetrP2B
Já bych řekl že to nepůjde. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.08.2011 19:28 Muž sirPavol [6] Re: paulo
Ide o datum vyroby fľaše. Ako tu už niekto pisal životnosť je 30 rokov. Mal by byt na nej vyrazeny rok
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.08.2011 19:03 Muž PetrP2B [33] - RostlinyRe: paulo
Skoro bych doporučil domluvit se v plnírně, aby to předělali na CO2 lahev, obsah vystříkat a zkusit si, co dělá hasičák :-), pak se vytočí celej mechanismus ventilu a zpět se natočí uzavírací ventil, na který už si našroubuješ redukční ventil.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.08.2011 18:11 Muž paulo [58] – CO2
Fotka k příspěvku má někdo zkušenost s touto lahví?6-tikilovka se mi nikam nevejde, tato by byla akorát, ale nevím kam dat redukční ventil, jinak je to 1,5 kg
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.08.2011 19:50 Usine Re: Těhňajs
Z obrázku to není vidět ale pokud má hasičák na dně čtverhrannou sukýnku tak ty už ti v Česku nenaplní. Lahev vydrží 40 let a kohout asi 10. Starší kohouty rádi podcházejí a musíš je otevřít na doraz a pořádně přitlačit. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.08.2011 14:52 Muž cezarmilan [591] - RostlinyRe: Těhňajs
Tu je ako mi slúžila tá fľaša, dnes mám za ňu sivú
www.youtube.com/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   13.08.2011 14:33 Muž Kusma [411] - Rostliny – CO2 z hasičáku
Přikládám odkaz na perfektní článek o úpravě hasičáku pro co2.
www.rostlinna-akvaria.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.08.2011 14:23 Muž cezarmilan [591] - RostlinyRe: Těhňajs
Buď pokojný, na fľaši je vyrazený rok, (posledné dvojčíslie) napr. 78, 85,91 atď. A od toho roka je záruka 40 rokov. Keď pôjdeš do plničky na výmenu a ešte je v záruke vymenia ti ho za "mladší" určite. Ja som začal s takou fľašou rok 72 a dnes mám za ňu sivú s rokom 91.
Mám dokonca pol kilové s rokom 63 a 64, tie mi nemenia, ale naplnia, podmienkou je, aby mali otočný kohút, taký aký je na tvojej. Potom si ešte na nalepenom papieri všimni či nebola urobená revízia, podľa mňa na 90% určite áno
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.08.2011 13:53 Těhňajs
a nevedel by báhodou nekdo kde zakoupit pouzity hasicak na co2 vhodny do akvarka? Zkoušel jsem aukro, ale zadna slava :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.08.2011 13:45 Těhňajs Re: hf
dekuji za reakci :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.08.2011 13:42 Muž hf [54] Re: Těhňajs
No nejsem si jistý, ale mám dojem že lahve mají omezenou životnost na 30 let a tato se nedá prodlužovat. Tzn. po této době (těmi 30 ti lety si nejsem jistý) už ten hasičák nikde nenaplní. Takže za 200 bych to koupil, vydrží ti to minimálně rok bublání no a pak koupíš akorát novou lahev.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.08.2011 12:59 Těhňajs
Fotka k příspěvku Jde z tohoto přístroje předělat na přidávání co2 do akvária?
S6KT (bazarový)
Hasicí přístroj typ S6, výrobce Kodreta Štefanov /Hastex Hasper. Rok výroby nádoby 1975. Přístroj je zcela plný (6Kg CO2). Nádoba je bez rzi a poškození. Přístroj byl udržován pravidelnými tlakovými zkouškami a předepsanou povrchovou úpravou. Součástí přístroje je výstřiková plastová proudnice. Krom požární techniky ho lze využívat k chlazení výčepu, láhev na sváření, nebo plnění paintballových zbraní. Pouze hodnota náplně v přístroji má cenu min. 200Kč.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.08.2011 11:03 Muž PetrP2B [33] - Rostliny
Hasičák jsem si nechal přdělat u firmy, která dělá revize a plnění. Odstranili stoupací trubku, osadili uzavírací ventil(částka asi 280,-), naplnili a provedli revizi tlakové nádoby - za klidný spánek to stojí. Pak jsem koupil reedukční ventil, například zde aukro.cz/…, možná stál o maličko méně. To už jsem si osadil sám, pak jsem v sudu s vodou vyzkoušel, zda to někde neuchází. Hasičák jsem koupil též na aukru, tehdá se mi povedlo narazit na hliníkovej, cena i s poštovným byla 600,-.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.08.2011 09:26 GP Re: davidus
btw neni to spis mosaz? ale toje jedno... myslim, ze jak psal kolega, to je hlavni duvod ceny akvakompletu. navic profesionalni svarecsky vybaveni musi taky vydrzet. i extra redukcak si muzes znicit spatnym spustenim... a pokud pujdes nakupovat, tam kde se to toci (napr plnirny) nejspis dostanes lepsi cenu, zvlast pokud nebudes trvat na novym z vyroby.
provozoval jsem hasicak na lezato a ted bez stoupaci trubky a nepozoruju zadnej rozdil...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.08.2011 08:00 Muž Moucha [1429] - Raci, krabi, krevetkyRe: davidus
vydrz zalezi na intenzite bublani, to zafixovani se da udelat i lepici paskou
je to med, casto se to neprodava, lezi to ve skladu, musi se to dovezt..... a kazdej na tom chce aspon trosku vydelat... to by jsi se divil kolik lidi se na tom kousku kovu zivi...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.08.2011 07:01 Muž davidus [41] - CichlidyRe: vaclav
Barva je to poslední co mi dělá starosti.Nebude tam vadit ta stoupací trubka?Spíš mi vadí u toho hasičáku že budu muset nějakým způsobem fixovat tu páku na upouštění CO2 z láhve.Co na kusu mědi se závitem stojí 500Kč??? coze Jak dlouho vydrží bublat 1,5l lahev 10 hodin deně???
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.08.2011 15:43 GP Re: vaclav
me treba po delsi odstavce zacal podchazet a sec jsem se snazil, za chvilku byl fuc. vymena, vybrani, prestrikani a napln si myslim stala do 300, ale je to taky chvile...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.08.2011 15:15 Usine Re: davidus
Já mám pákový i otočný a stačí k tomu jen redukce. Za nový kohout dáš nejméně 500 kč a za přebarvení lahve chtějí 70 kaček. To nemluvím o uříznutí roury. Z klidem si nech červený hasičák. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.08.2011 17:42 Muž cezarmilan [591] - RostlinyRe: davidus
Pri budúcej výmene ti už dajú kohútový, tieto sa vyradzujú a na starosti to majú plničky, aspoň teda u nás. Zavolaj do najbližšej plničky a budeš vedieť.

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [10] ...... 13

Zpět na obsah sekce CO2 • Zobrazeno 17670x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/12810?od=451