Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Jak aplikovat CO2 z hasičáku?

 

NápovědaFórum » CO2  

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 7 Přejít na další stránku   1  
Jak aplikovat CO2 z hasičáku?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.01.2012 20:14 Muž matlala [798] - RostlinyRe: RadekCX
to bylo jen pro zajímavost, že to jde sehnat
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.01.2012 20:06 Muž RadekCX [219] Re: matlala
to je porad dokola... pokud je to zakazkova vyroba novych flasek tak proc je vyrabeli s tou stoupaci trubkou? ;-) starej hasicak pretrenej na sedivo a s urizlou trubkou
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.01.2012 19:59 Muž j0hny [86]
Tak to cumim :) V polskej verzii tam o W21,8 nic nepisu. Ked mas k dispozicii kus mosaznej gulatiny a dobreho sustruznika tak do toho :)
Ja som myslel ze na co2 je vyhradne 3/4col.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.01.2012 19:42 Muž j0hny [86]
No, srubenie na argon ma trosku ine rozmery. Tie miniflase neviem. Na niektorych manometroch sa to srubenie da vymenit na ceodvojkove. Aby si nekupil nepouzitelnu vec.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.01.2012 19:34 Muž matlala [798] - Rostliny
tak ještě zkouším aukro a koukám na 5kg lahev, ale vypadá to spíš na upravený hasičák i podle textu-odstraněna stoupací trubka. Co vy na to?
aukro.cz/…
Navíc plná se podle mých informací nesmí posílat žádnou přepravní službou. Nebo tohle platí jen do zahraničí?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.01.2012 19:30 Muž matlala [798] - Rostliny
tak mě napadlo ještě prubnout aukro a zjistil jsem, že ty polské redukční ventily jsou na argon nebo směs argon a CO2.
CO myslíte?

aukro.cz/…
aukro.cz/…
aquario.pl/…

tak nevím, jestli koupit raději na aukru, ušetřit na poštovném a koupit lepší elektromagnetický ventil?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.01.2012 17:11 Muž matlala [798] - Rostliny
ještě k tomu těsnění při spojování, co bude nejlepší použít? hliník, polyamid, teflonová páska nebo lepší vlákna, je to myslím loctide - asi 1mm tlusté vlákno, které trošku lepí jakoby silikonovým mazáním.
Případně koukám na tyto spojky aquario.pl/…

No a pak ještě pořád uvažuju o tom elektromagnetickém ventilu. Celokovový Camozzi za 1000,- nebo Q-pneumatic, kde je celoplastový za necelých 500,-
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.01.2012 15:47 Muž matlala [798] - RostlinyRe: RadekCX
ok, dík za radu, ale doufám, že to nehrozí.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.01.2012 15:39 Muž RadekCX [219] Re: matlala
ee na to linde nekoukej - CO2 neni problem - staci se domluvit s nekym kdo ma CO2 hasicak - oni stejne vetsinou uchazeji takze je treba je obcas doplnit

je treba si jen koupit prepousteciho sneka a plnenou flasku vychladit a tu ze ktere plnis ohrat

pak je spojis tim snekem, tu plnou otevres naplno a tu do ktere prepoustis jen otevrit malou skvirkou (je slyset jak to tam tece) a pockat treba 10-15 minut nez to pretece (klidne treba tu plnou ohrat treba fenem)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.01.2012 15:33 Muž matlala [798] - RostlinyRe: RadekCX
aham dik,touž jsem pochopil. Asi ji vemu, jen ji předem obhlídnu kvuli rozměrům. To přepouštění je dobrý nápad, linde je ve Zlíně.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.01.2012 15:31 Muž RadekCX [219]
jeste jednu poznamku k tomu plneni a bezpecnosti

na ventilu flasky je bezpecnostni pojistka (takovej plastovej krouzek), ktera praskne kdyz tlak prekroci bezpecnou mez - ta flaska pak tudy utece

flasky vydrzi min 190atm (i s bezpecnostni rezervou) - v realu je to klidne 2x tolik - takze neni treba se toho bat (pokud neni prorezla)

nicmene obcas se stane, ze to plnirna preplni - kecaji a nekoukaji na vahu a nastouchaji ji az po hrdlo - celkem o nic nejde pokud si flasku nehodite treba do vyhrateho auta - pak samozrejme nastane to, ze ta pojistka foukne - jak je to uplne plne kapalneho plynu tak se teplem ta kapalina zvetsi a jelikoz nema kam tak to vyrazi tu pojistku
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.01.2012 14:25 Muž RadekCX [219] Re: matlala
hele me prijde ze to pisu uplne zbytecne...

CO2 se neplni na tlak, ale na hmotnost - tlak ve flasce je urcen jen teplotou (nepoznas z nej jak je flaska plna) - takze to co ti rekli, ze plni na nizsi tlak je totalni blbost - kdyz bude plyn a flaska studena tak v ni muze byt tlak klidne jen 40 atm, presto bude nastouchana az po hrdlo a naopak skoro prazdna flaska na slunci v aute bude mit maximum co lze tedy cca 75atm

Jedine co je pravda, ze starsi flasky mely zkusebni (ne plnici) tlak nizsi - tusim 190 atm - nove maji pres 200 atm. Ale to je zkusebni tlak pri revizi.

tu flasku si klidne kup - zrejme ji nic nebude - jedine nebezpeci je, ze tahle plnirna zkrachuje nebo jim prijde kontrola a zjistis ze ti ji odmitaji vsichni plnit, nebo ti na ni odmitnou udelat tl. zkousku

i tak se to pak da resit prepoustenim z jinych schvalenych flasek nebo hasicaku

co se tyka repasovanych flasek - ja take pouzivam flasku na argon, ktera je nestandard a naplni mi ji jen plnirna kde jsem si ji za hubicku koupil, ale pocitam s tim, ze kdyz skonci tak to budu muset resit tak, ze si koupim/pronajmu na den flasku od Linde, prepustim a zbytek vratim
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.01.2012 14:04 Muž matlala [798] - Rostliny
ták jsme volal ještě do plnírny a lahev je tedy repasovaná a ne nová.
Ale plnírna ví cop si může dovolit a plní to dle starých norem na nižší tlak a revize se musí dělat po 5 letech. Samozřejmě mi ji udělají i častěji, stojí to jen 150,- a náplň je za 200,-.
Já bych ji tedy nakonec vzal co na to říkáte?

EDIT: ventil má nový.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.01.2012 08:28 Muž matlala [798] - Rostliny
Co říkáte na ty polyamidová těsnění, místo teflonky nebo hliníku se mi to zdá jako dobrá alternativa.
www.tech-con.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.01.2012 18:43 Muž milosak [66] - Rostliny
Mrkni sem, já budu kupovat repaslou akorát nevim jestli tu za litr, nebo
za 900 , ale na svařování :-)

svarecskepotreby.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.01.2012 13:11 Muž matlala [798] - RostlinyRe: RadekCX
flašku nechme,stejně se mi asi nevleze. Kdyžtak se na ni budu muse zajed ještě jednou mrknout. Tak dibře si ju nepamatuju.
Pochybuju ale, že by plnírnaprodávala něco, co už se nesmí plnit.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.01.2012 13:05 Muž RadekCX [219] Re: matlala
opravdu nechapu - protoze nevim o flasce ktera by nebyla kulata a nemela vypoukle dno - to maji vsechny - ty jsi videl nekdy hranatou tlakovou flasku?

takze pokud se bavime o standardnich flaskach 6kg ala hasicak tak se delalo par typu lisicich se prave tim stojankem a tim hrdlem - posledni vyrabene provedeni je to s tim kulatym stojankem dole a sirokym limeckem - tohle provedeni jeste splnuje datumem vyroby (starim) narok na to aby mohly byt plneny - ty jine provedeni jsou starsi a nesmi se plnit

TAKZE ANO!!! JDE O TO JAKEJ TO MA STOJANEK A JAKE TO MA HRDLO!!!

pokud nekdo krome vyrobce do flasky zasahoval tedy neco na ni varil tak je to koledovani si o pruser

je ti to jasne? jinak uz ti k tomu nic psat nebudu - myslim, ze nic vic k tomu napsat nejde
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.01.2012 12:54 Muž matlala [798] - RostlinyRe: RadekCX
ty mě furt nechápeš co? Lahev je jak píšeš, má jednolité kulaté dno jako na hasičáku, jen má navařen jiný tvar stojanu s dírama, proto je vidět jaké má dno. Už se chápeme? Je fuk jaký má stojánek, ale jaké má dno. Vyhovuje to i tvému tvrzení.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.01.2012 12:34 Muž RadekCX [219] Re: matlala
hele delej si co chces - jedno to neni - podle provedeni se da pomerne spolehlive urcit do jakeho roku se ten ktery typ vyrabel a jak je stary - pokud ma hranaty podstavec tak rozhodne neni nova a o to prave jde - CO2 je velmi korozivni (vytvari kyselinu s vodou) proto flasky starsi nez x let se vyrazujou protoze muzou bejt prozrane - proto nejsou schvalene ty konkretni provedeni co jsi videl

ze stare flasky se nova dela pomoci drateneho kartace, barvy, brusky a pak jen staci prerazit datum zkousky - je to otazka 30 minut prace a tehlech flasek je plne aukro (vsechny jsou bez problemu podle prodejcu)

ale jak rikam - delej si co chces jsou to tvoje prachy - pokud ti ji naplni (i v budoucnu) tak neni co resit
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.01.2012 12:05 Muž matlala [798] - RostlinyRe: RadekCX
ježiš a není to jedno jaký má stojan. Ten může byt i upravený a třeba si někdo na kupatý stojan dovaří kusy železa a má hranatý. Jde o to, že má platnou zkoušku, je skoro nebo úplně nová a naplní ji. Obrázek je obrázek.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.01.2012 11:58 Muž RadekCX [219] Re: matlala
vsechny flasky jsou kulate!!! jde prave o ten hranatej podstavec - ja uz fakt nevim co na tom neni k nepochopeni
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.01.2012 11:52 Muž matlala [798] - Rostliny
hele, to byl jen ilustrační obrázek,lahev je kulatá a dole má přivařený stojan ve tvaru čtverce. Dno je kulaté. Pŕedpisy jsou předpisy.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.01.2012 10:04 Muž RadekCX [219] Re: vaclav
tak z hlediska plneni a tlakovych zkousek se od sebe hasicak a flaska pro technicke ucely naprosto nelisi

mam doma jednu flasku s hranatym dnem a zesilenym hrdlem - neudelaji mi na ni ani tlakovou zkousku a ani ji nikdo nenaplni - prestoze v te plnirne kam chodim jsou ochotni udelat ledacos
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.01.2012 10:00 Usine Re: RadekCX
Také jsem o tom slyšel, ale nevím jestli to neplatí jenom pro hasicí přístroje. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   07.01.2012 09:53 Muž RadekCX [219] Re: matlala
ja ti pisu jak to je - a jak to ma byt spravne - to ze to nekdo plni proti platnym predpisum je vec druha - ja bych takovou flasku nekoupil:

www.svarbazar.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.01.2012 22:49 Muž matlala [798] - RostlinyRe: RadekCX
netuším jestli má kulaté dno, tak kulatá je určitě celá a dole je navařený snad čtveratý stojánek.
Ta na mojem obrázku je taky kulatá a dole jen navařenej stojánek. Tak lahev kupuju v místě plnění a plní je, takže no problemo.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.01.2012 22:40 Muž EiFFeL [39]
dneska sem menil dve lahve (do svarecky) jedna kulata, jedna hranata a bez problemu ;)

jinak ve znojme prodavaji naplnenou 6kg lahev za 750kč, opetovne naplneni vymenným zpusobem vychazi na 150kč
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.01.2012 22:29 Muž RadekCX [219] Re: matlala
tu flasku co je na obrazku a i na odkaze ti nikde nenaplni - tenhle typ uz neni povolen pro pouziti - jedine z techto flasek jsou ty co maji stojanek dole kulaty a nahore hrdlo siroke - vypada takhle:

www.top-bazar.cz/…

pokud se ti nekdo snazi prodat jakoukoliv jinou (z techto starsich provedeni tak se te snazi ocurat)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.01.2012 22:19 Muž matlala [798] - Rostliny
Fotka k příspěvku ještě se zeptám něž mi v pondělí odpoví z hasících potřeb.
Ta 6kg (8l) lahev má jako rozměry? Jde mi o to umístění. Výšku znám je to 82 cm, ale to průměr a hlavně rozměr dolního stojáku? je to tato lahev, tvar je stejný úzká a vysoká. Určitě ji někdo máte, je to asi nejpoužívanější lahev.
EDIT: tady je průměr je 14cm, ale co ten stojánek dole?
www.hobynaradi.cz/…
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.01.2012 21:59 Muž matlala [798] - RostlinyRe: RadekCX
aha, už jsem psal tomu polákovi dotaz, ten s jedním nanometrem ukazuje snad tlak na výstupu, raději se ho ptám.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.01.2012 21:54 Muž RadekCX [219] Re: EiFFeL
prosim te prestan placat blbiny - tlak ve flasce s CO2 nemuze byt vyssi nez cca 75 atm - v plnirne se plni ne na tlak ale na vahu - flasku pripoji, hodi na vahu a dopusti ji na predepsanou hmotnost

tlak ve flasce s CO2 je dan jen teplotou flasky - cim teplejsi tim je tlak vyssi (max 75 atm) a s teplotou klesa - ve studene flasce muze byt tlak treba jen 30 atm (presto to je plna flaska) - proto jsem psal, ze se neda podle manometru poznat kolik v te flasce je plynu - dokud tam je posledni kapalna kapicka tak to ukazuje porad stejne

na 200 atm se plni technicke plyny jako argon apod. ktere nejsou ve flasce kapalne
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.01.2012 21:28 Muž milosak [66] - RostlinyRe: matlala
Mám taky gejzír od Rataje a nastaveno 0,8 baru (pracovních)

Zkoušel jsem i méně, ale potom se ráno pozdě, nebo vůbec rozebíhalo dávkování
CO2
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.01.2012 21:00 Muž matlala [798] - RostlinyRe: EiFFeL
díky, to je dost. Tak měl jsem asi před 4 roky co2 gejzír od rataje a ten to asi nechává plnit méně, píše na svým webu, že tlak v lahvi je 57 bar při 20°C a výstupní pracovní tlak nastavujeme 1bar. Je aspoň ten výstupní správně?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.01.2012 20:58 Muž EiFFeL [39]
tlak co2 je 194bar, v kazde plnirne by to mely naplnit stejne...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.01.2012 20:53 Muž matlala [798] - Rostliny
No tak to dávám dohromady. cenově je rozdíl v těch elektromagnetických ventilech ale v kvalitě taky, Camozzi je prostě dobrá firma, asi ho vemu.
Bych teda vzal toto co říkáte?
www.tech-con.cz/…
+
www.tech-con.cz/…
+
konektor s kabelem

nebo

aquario.pl/…
(případně ještě možno ten na 12V)

Už jste mi objasnily kam s ním. Jen ještě ten problém zahřívání a tím roztažnosti kovu. Nebude to moc ovlivňovat nastavení? Dle mě určitě zahřáté to bud pouštět víc. Jen se ještě mailem zeptám, na ten Camozzi jak hřeje vevnitř, ale určitě stejně taky kolem 40°C.


Pak jsem koukal na to čím to spojit. hadičky jsou lepší pro to zabránění přenosu tepla z elektromagnet. ventilu, ale zas co hadičky, aby neměkly.
A jaké těsnění?
Na tech conu mají dobré ceny a je to profi. Pak taky čím to nejlépe utěsnit, kdysi dávno se to dělalo nejlíp hliníkovýma těsněním, čím teď?
Tak těsnění má tech con hezké a levné (to samé jak na aquario.pl za polovic)
www.tech-con.cz/… s těsněním www.tech-con.cz/…

na výstup něco takového www.tech-con.cz/…

Poté ještě jehlový bude taky od Camozzi z tech-conu
www.tech-con.cz/…
www.tech-con.cz/…
je snad fuk, jestli je jednosměrný nebo obousměrný. Nebo když dojde lahev má to vliv,

a nakonec redukčák bude aquario.pl/… + hadičky taky odtamtud.

Flašku bych rád tu 6kg, ale nejspíš se nevleze-o 2cm vyšší, ale mooožná uvidíme o kolik by se dalo posunout akva, eventuálně do 15cm od zdi by to šlo. Ale tam bude potřeba redukce z Co2 závitu (větší) na hasičákový (menší).

Pak ještě jsem jaksi nenašel na jaký tlaky se to v plnírně tlakuje? A jaký se nastavuje tlak za redukčním ventilem?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.01.2012 12:23 Muž matlala [798] - RostlinyRe: RadekCX
však proto, poznám jedoduše a hned, že je prázdná.
Nvć ten se dměma naometrama je ověřenej snad dvaceti lidma.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.01.2012 11:52 Muž RadekCX [219] Re: matlala
no prave ze podle toho vstupniho nepoznas vubec nic - bude stale na stejnem tlaku - hodnota se bude menit maximalne s teplotou - az v okamziku kdy bude flaska prazdna spadne na nulu
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.01.2012 11:50 Muž matlala [798] - RostlinyRe: RadekCX
tak chci ho ram pro lepší orientaci plynu v lahvi a taky nastavení výstupního tlaku.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.01.2012 11:45 Muž RadekCX [219]
jinak usetrit muzes i tim ze koupis redukcak bez manometru - jsou tam totiz uplne nanic - ten na vstupu bude 99.9% casu ukazovat stale tlak 5-7MPa a ten na vystupu se pouziva u svarovani spis jako prutokomer v l/min ale je kalibrovany na ty nize zminene prutoky

mam u akvarka bez budiku a nevidim v tom zadny problem
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.01.2012 11:42 Muž RadekCX [219] Re: matlala
mam doma redukcaky asi ctyri (nektere na argon, nektere na co2) - kazdej jinej a chovaji se vicemne stejne - podchazeji

je to dane konstrukci - zalezi jak se povede dosedaci plochy - hrdla a tesnici kuzelky - za 500Kc je to v podstate o nahode zda to bude lepsi nebo horsi - ono to u svarecek neni moc dulezity - prutoky pri svarovani jsou radove 5-15 litru plynu za minutu takze jestli to malicko podfukuje nehraje roli a pokud se nesvaruje tak se zavre flaska takze nema co podfukovat
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.01.2012 11:40 Muž matlala [798] - Rostliny
ještě koukám na aquario.pl na elektromagnety Q-pneumatic, hřejí málo, ale na ty jejich jehláky jsou samý stížnosti.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.01.2012 11:34 Muž matlala [798] - RostlinyRe: RadekCX
jo to je logicke, diky za upřesnění. Budumí redukčák z polskýho aquario.pl, ten dvounanometrový. Měl by být dostatečně dobrý. Nebo je něco lepšího kolem 500 a dvěma nanometry?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.01.2012 11:28 Muž RadekCX [219] Re: milan666
lepsi je dat elmg. ventil hned za redukcak - levne redukcaky (ke svareckam) velmi casto a rady "podchazeji" takze pokud je na vystupu zacpete tak se po nejake dobe za redukcakem zvysi tlak (nekdy velmi hodne - srovnatelne s tlakem na vstupu) - pak je lepsi kdyz je takovej objem co nejmensi - protoze po otevreni to vleti rovnou do akvaria - pokud je ventil rovnou na redukcaku je tam jen malej natlakovanej prostor a navic to musi projit pres ten jehlovej ventilek
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.01.2012 11:27 Muž matlala [798] - Rostliny
asi to tak udělám, jde snadno čistit a nemá se na něm co pokazit. A navć už mám jeden doma.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.01.2012 11:20 Muž cezarmilan [591] - RostlinyRe: matlala
Mám tri sety, štvrtý si skladám, mám aj prv IV (ihlový ventil) a potom elektromagnetický ventil (EMV) a aj opačne, rozdiel nevidím. Kombinácia plast-kov na EMV by problém nemal byť
www.youtube.com/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.01.2012 11:13 Muž matlala [798] - RostlinyRe: milan666
tak vyjde asi na 1200 i s konektorem a kabelem. To je skoro jak ventil od rataje, který je předraženej. Ještě můžu použít ventil od mangaly, který je ale plastový, zas se ale nepřenáší teplo na jehlový a redukční vrntil, což předpokládam vlivem roztažnosti kovu může zmenit jejich nastavení. Ten je za 330. A problémy s ním nejsou, jen obal cívky hřeje na 60 stupňů. Ale hřeje každej ventil. Asi by byl problém s těsností spoje plast-kov.
A ještě jse, ten ventil párkrát viděl mezi redukčákem a jehlákem, proč to tak měly. Pokud vím, dává se až na konec.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.01.2012 11:03 Muž cezarmilan [591] - Rostliny
Čo dosť? akože drahé? ver mi toto je prijateľná cena
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.01.2012 09:41 Muž matlala [798] - Rostliny
zdravím, chci si poskládat doma CO2 bombu a plánuju vzít 2 nanometrový redukční ventil z aquario.pl a pak mi na jehlák doporučily od firmy camozzi, prodává to tech-con.cz. Ještě jsem se díval na lektromagnetické ventily camozzi, co na ně říkáte, doporučily mi toto: A321-1C2 + cívka u7J
www.tech-con.cz/…
www.tech-con.cz/…
což se mi zdá dost, je nějaká alternativa?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.12.2011 21:38 Muž letfudo [30] – těsnění
Zdravím a mám hloupoučký dotaz - kde vzít těsnění mezi tlak. lahví a redukčním ventilem? Měl jsem tam jen nějaké papírové a to netěsní, na videu se sestavením CO2 setu bylo jakoby silikonové těsnění, ale když jsem se na ně ptal v brně ve svářečských potřebách, tak se mi vysmáli.. - kde se dá prosím sehnat (klidně i e-shop)? Díky

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.11.2011 21:49 Muž lukis [20] - Rostliny
dekuji za rady :)

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [7] ...... 13

Zpět na obsah sekce CO2 • Zobrazeno 17670x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/12810?od=301